JOHANNES PETRUS HUIBERS, MAANDAG 20 JANUARI 1936 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 gekozen Bisschop van Haarlem. Aan de Geestelijkheid en de Geloovigen van het Bisdom. ZALIGHEID IN DEN HEER? De Hoogwaardige Kapittel-Vikaris heeft u bekend gemaakt, dat het Z.H. den Paus behaagd heeft, na den dood van onzen zoo beminden en zoo betreurden Bisschop Mon seigneur Aengenent, die in de volle kracht van zijn levep ons al te ontijdig ontviel, mij, niettegenstaande mijne groote onwaar digheid, te benoemen tot Zijn opvolger op Haarlem's bisschopszetel. Ofschoon ik den tijd voor een eigenlijk herderlijk schrijven nog niet gekomen acht, meen ik mij heden tot U te mogen richten met enkele mede- deelingen en met een verzoek. Volgens de regels van het Kerkelijk Recht neemt een nieuw benoemde Bisschop bezit van zijn Bisdom, wanneer hij de Pauselijke Brieven, welke zijn benoeming bevatten, toont aan het Hoogwaardig Ka- pitel. Op dat oogenblik aanvaardt de nieu we Bisschop zijn hoogverheven ambt en van dat oogenblik af drukt op hem de last van het Bisschoppelijk Bestuur. Deze ambtsaanvaarding heeft plaats ge had op Maandag 13 Januari in de Kathe drale Kerk te Haarlem ten overstaan van het geheele Hoogwaardig Kapittel. De volheid van het H. Priesterschap wordt echter eerst verkregen in de plechti ge Bisschops Consecratie. Deze is bepaald op Dinsdag 11 Febr. a.s. De keuze van dezen datum zal wel nie mand verwonderen, daar gij weet, hoe wij ons Bisschoppelijk Bestuur geheel willen stellen onder bescherming van de Aller heiligste Maagd en Moeder Gods Maria en wij op dien dag de herdenking vieren van hare eerste verschijning in Lourdes. Het is mijn voornemen om tot dien groo- ten dag door eenige dagen van stille afzon dering mij ernstig en zoo godvruchtig mo gelijk voor te bereiden. Zoo had de Godde lijke Zaligmaker het aan zijn Apostelen ge boden: vóórdat zij openlijk als Apostel zou den optreden, moesten zij eerst in stilte in de stad blijven en zij bleven daar tien da gen lang in vereeniging met elkander en zoo staat er „in vereeniging met Maria, de Moeder van Jezus" om de komst van den H. Geest af te wachten. Zoo wil ik ook in vereeniging met die H.H. Apostelen en vooral met Jezus' Heilige Moeder door gebed en afzondering de groote genaden trachten deelachtig te wordene, de wijs heid, de liefde, de kracht welke de H. Geest mij schenken moet om mijn ontzag gelijk zware taak naar behooren te ver vullen. En daarom mijn zeer ernstig en drin gend verzoek aan allen: aan priesters, aan religieuzen, aan leeken ouderen en jon geren: bidt met mij mede om de groote ga ven van den H. Geest. Op 2 Februari begint de Novene, die juist voor den llden Februari eindigt. Op den 2den Februari vieren wij Maria Licht mis en op dien dag herdenken wij, hoe de Goddelijke Verlosser bij het begin van zijn aardsche leven zich zelf door de handen van Maria heeft opgedragen aan den Hemel- schen Vader om geheel voor ons te leven. Op dien dag wil ook ik mijzelf nog meer dan anders met heel mijn leven aanbieden voor uw heil. Houdt dan van dien dag af met mij de Novene. Diep doordrongen van onze nietswaardigheid, is het ons dringend \rerzoek, dat allen die kunnen, dagelijks bij voorbeeld bidden het gebed tot den H. Geest, het Rozenhoedje, de Litanie van de H. Maagd en het gebed „Onder Uwe be scherming nemen wij onze toevlucht". En kan men al deze gebeden niet verrichten, dan toch enkele er van. Men kan dit doen thuis, in den familie kring misschien, waar dit gevogeelijk zou kunnen, gemeenschappelijk in de Kerk. Het zal mij verheugen, als ook op de Ka tholieke scholen in iedere klas gedurende die dagen zeven maal het Weesgegroet ge beden wordt tot die intentie. Den priesters bid ik dringend mij vooral gedachtig te zijn in hun H. Misoffer. Nadert ook in die dagen tot de H.H. Sa cramenten, opdat de oneindig goede God met des te meer liefde moge neerzien op zijn biddend en zijn geheiligd volk. Weet het wel: wat gij hiermede vraagt, is zeker aangenaam aan God, wordt zeker gevraagd in Jezus' Naam. En wanneer dat geschiedt door heel het volk en vooral als ge dat met elkander doet, dan zal de Goddelijke Meester on feilbaar zeker dat gebed verhooren. Hij heeft het beloofd: „Wat gij den Vader in Mijnen naam zult vragen, Hij zal het u ge ven". Vertrouwende dan, dat gij aan den eer sten oproep van uwen nieuwen Bisschop gaarne zult gevolg geven, wil ik u tevens verzekeren in die dagen van voorberei ding de belangen van ons dierbaar Bisdom geestelijke en tijdelijke zonder ophou den aan den goeden God en zijn H. Moe der te zullen aanbevelen. Gegeven te Haarlem, 13 Januari 1936. JOANNES PETRUS HUIBERS, Gekozen Bisschop van Haarlem. APOSTOLISCHE BE NOEMINGSBRIEF Op Zondag 19 Januari werd onder alle H.H. Missen in de Kathedrale Kerk te Haar lem een brief voorgelezen betreffende de benoeming van Mgr. Huibers. Deze brief luidde als volgt: PIUS, BISSCHOP, DIENAAR DER DIENAREN GODS. Aan Onze geliefde Zonen, het kapittel van de kathedrale kerk, aan de Geestelijk heid en de geloovigen van de stad en van het Bisdom Haarlem: Heil en Apostolischen Zegen. Heden hebben Wij, na Onze eerbiedwaar dige Broeders, de -Kardinalen der heilige Roomsche Kerk, geraadpleegd te hebben, krachtens Apostolisch Gezag voor Uwe kathedrale kerk van Haarlem, welke on langs zonder Herder kwam, uitverkoren onzen geliefden Zoon Joannes Petrus Hui bers, Pastoor in de stad Hoorn, in uw eigen Bisdom, en Hem aan het hoofd gesteld van deze kerk als Bisschop en Herder. Hiervan geven Wij U allen door dezen On zen brief kennis en Wij gelasten u in den Heer dat gij dezen Joannes Petrus, Uwen gekozen Bisschop, vol overgeving aanvaardt als Vader en Herder Uwer zielen, Hem de verschuldigde eer betoont en aan Zijne Heilzame vermaningen en voorschrif ten gehoorzaamheid en eerbied bewijst, zoo dat Hij zich kunne verheugen in u gevon den te hebben Zijn toegewijde Zonen en gij in Hem een welwillend Vader. Wij verlangen en bevelen, dat dit ons schrijven door den zorg van den Ordina rius, die thans Uw Bisdom bestuurt, in de eerste Kapittel-vergadering na ontvangst dezes alsmede op den eersten verplichten feestdag in de kathedrale kerk van den predikstoel openlijk worde voorgelezen. Gegeven te Rome bij Sint Pieter in het jaar O. H. 1935, den 18den December, in het 14de jaar van Ons Pausschap. Frater Thomas Pius O.P. Kadirnaal Boggiani Kanselier der H. Roomsche Kerk. Dominicus Spolverini, Protonotarius Apostolicus. Alfonsus Carini, Protonotarius Apostolicus. Kanunnik Alfridus Liberatd, Beambte der Apostolische Kanselarij. Dominicus Francini, Apostolisch Schrijver. Alfridus Marini, Plumbator. KERKNIEUWS HET EESTE BEZOEK VAN DEN NIEUWEN BISSCHOP. Pontificale Hoogmis in de kerk aan de Chassé est raat te Amsterdam. Het eerste officieele bezoek, dat Z.H.Exc. Mgr. J. P. Huibers aan Amsterdam zal brengen, geldt de porochie van Onze Lie ve Vrouw van Altijddurenden Bijstand aan de Chasséstraat, welke door Mgr. destijds als bouwpastoor werd opgericht. Dit bezoek zal op Zondag 1 Maart plaats vinden, 's Morgens zal de bisschop een Pon tificale Hoogmis celebreeren. Des avonds te voren zullen de parochianen hun vroegeren pastoor plechtig inhalen. Wij vernemen nog, dat het in de bedoe ling van monseigneur ligt om in aanslui ting aan dit bezoek, in de hoofdstad het H. Vormsel toe te dienen. „Msbd." PATER J. MUYSER. Door Z. H. den Paus in audiëntie ontvangen. Onze Romeinsche correspondent seint ons d.d. 17 Januari: Dezer dagen heeft Z.H. de Paus pater J. Muyser van de Congregatie der Afrikaan- sche Missies van Lyon in particuliere audiëntie ontvangen. Pater Muyser, die in de Egyptische mis sie werkzaam is en tot den Koptischen ri tus behoort, heeft aan den Paus een werk aangeboden, dat onlangs in het Neder- landsch gepubliceerd is over de Maria-ver- eering in den Koptischen ritus. (Van dit werk is j.l. Vrijdag in onze courant een re censie geplaatst). 26 dezer vertrekt pater Muyser weer naar ziin misieoost. BINNENLAND I HULDIGING MGR. DR. H. POELS. Ter gelegenheid van zijn zilveren jubileum als Aalmoezenier van den Arbeid. In „Ons Volkshuis" te Heerlen, heeft de R. K. Mijnwerkersbond zijn adviseur, Mgr. Dr. H.Poels, naar aanleiding van diens zilveren jubileum als Aalmoezenier van den Arbeid een bronzen borstbeeld aangeboden, vervaardigd door den Maastrichtschen beeldhouwer Charles Vos. De plechtigheid werd o.a. bijgewoond door B. en W. van Heerlen, den Commissaris van Politie en verschillende geestelijken. De voorzitter van den R. K. Mijnwerkers band, de heer Jos. Pelser, huldigde Dr. Poels om zijn groote verdiensten voor de Limburgsche Mijnstreek en bood hem ten slotte de bronzen buste aan. Dr. Poels voerde hierna het woord. Hij schonk op zyn beurt het borstbeeld aan het bureau van den R. K. Mijnwerkersbond. Sprekende over den terreur van de Duitsche politieke organisatie in ons land, betreurde Dr. Poels het ten zeerste, dat de minister van Justitie meent daartegen niets te moe ten doen. Met het maken van een groepsfoto, werd de plechtigheid besloten. DOKTER BAPTIST TE MEGEN GEHULDIGD. Gisteren is de gemeente-arts van Megen, dokter Baptist, die in deze streek groote populairiteit geniet en alom geliefd wordt wegens zijn menschlievendheid, door de be volking gehuldigd ter gelegenheid van zijn zilveren jubileum. Dokter Baptist is een geneesheer, die zoo bijzonder bemind is, omdat hij alles over heeft voor anderen en niets voor zich zelf vraagt. Hij leeft in eenvoud en soberheid en vraagt voor de diensten, die hij patiënten bewijst, belooningen van b.v. tien cent of een kwartje! Dat alles is in hem geen „aanstellerij", zooals misschien de een of ander zou meenen, maar komt voort uit een waarachtige liefde voor zijn beroep en een onbaatzuchtige goedheid voor zijn mede- menschen. Megen en omgeving heeft dan ook zijn dokter gisteren op grootsche wijze gehul digd, zooals het volk vaak op écht hartelijke wijze waarlijk groote zielen weet te eeren. Des morgens te half tien werd in de Pa rochiekerk een plechtige Mis opgedragen, gecelebreerd door een broer van den jubila ris, Pater Baptist, uit Tilburg, geassisteerd door den Pater Gardiaan der Minderbroe ders-Franciscanen en de geestelijkheid van Megen. Tijdens dezen dienst hield de pas toor der Parochie, Pater Leroux, een pre dicate, waarin hij den jubilaris een ge schenk van God noemde. In de versierde raadszaal vond tusschen elf en twaalf uur de officieele huldiging plaats, waarbij door een tiental sprekers het woord werd gevoerd. De jubilaris werd o.m. toegesproken door burgemeester M. P. J. van Vlokhoven, die mededeelde, dat de gemeenteraad besloten heeft, de Putstraat, waar de dokter woont, te herdoopen in Dokter Baptiststraat; verder door den heer W. C. J. I. Kipp, lid van Gedeputeerde Sta ten van Noord-Brabant, door den Pater Salvator Booms en Pater Wismans, rector van het gymnasium te Megen. De jubilaris ontving talrijke geschenken, meest van onbekende gevers. Ook uit de omliggende gemeenten was de belangstel ling groot. Dokter Baptist sprak in de Raadszaal een kort dankwoord. Vervolgens vond in het Raadhuis een zeer druk bezochte receptie plaats. Schoolkinde ren brachten den geliefden arts een zang- hulde op het plein voor het Raadhuis, ter wijl ook de plaatselijke harmonie zich heeft doen hooren. DE PADVINDERSJAMBOREE. Toch in Vogelenzang? Het schijnt zoo langzamerhand een feit te worden dat de Padvinders jamboree 1937 in Vogelenzang komt. In den gemeenteraad van Bloemendaal is ten minste al een voor stel van B. en W. aangenomen om de Alg. Politieverordening van Bloemendaal zoo te wijzigen, dat de Vogelenzangsche weg tijdens de Jamboree, indien noodig, ge heel voor het verkeer kan worden geslo ten. Naar de mededeelingen van den voorzit ter, burgemeester Jhr. Mr. C. J. A. den Tex, was uitgerekend, dat die afsluiting op bepaalde uren gedurende drie weken noo dig zal zijn. Het omleggen van het verkeer gedurende dien tijd is eveneens al gere geld. Zoo zal b.v. de autobusdienst Noord- wijkHaarlem v.v. over Hillegom langs den Rijksweg geleid worden. Voorts zijn er plannen gemaakt voor parkeerterreinen, enz. enz. ACTIE VOOR VERSCH BROOD. Referendum in de bakkerswereld. Naar de „Tel." verneemt, zal op korten termijn een referendum worden gehouden over vervroeging van het verkoopuur van versch brood. Er zullen vragenlijsten wor den gezonden aan alle leden der vier groo te nationale bakkersbonden, t.w. de Neder- landsche Vereeniging van Werkgevers in het Bakkersbedrijf (grootwerkgevers), de Nederlandsche Bakkersbond, de R.-K. Bond van Bakkerspotroons en de Chr. Bakkers- patroonsbond. NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. 27 Diesel-Iocomotorèn bij Werkspoor in bestelling gegeven. De directie der Nederlandsche Spoorwe gen heeft bij Werkspoor Amsterdam 27 Diesellocomotoren besteld, bestemd voor den rangeerdienst, meldt „Het Volk". C.A.O. IN DE MEUBELINDUSTRIE. Een conferentie heeft plaats gehad van vertegenwoordigers van den Bond van Meubelfabrikanten in Nederland en den Ned. R.-K. Hanzebond St. Reinoldus eenerzijds en de vertegenwoordigers der drie contracteerende werknemersorganisa ties onderzijds, betreffende eventueele ver lenging van de op 29 Februari a.s. expiree- rende collectieve arbeidsovereenkomst. Door de werkgeversorganisaties werd verlangd een loonsverlaging van circa 10 peet. voor alle werknemers en van 15 pet. voor de behangers-naaisters, terwijl de loonen der routine-arbeiders in plaats van 3 cents, 5 cents per uur lager zouden moe ten zijn. De bepaling omtrent de toepasse lijkheid van het routineloon zoodanig te wijzigen, dat het criterium, dat in de des- de meubelen als massaproduct moeten wor den vervaardigd, zou dan komen te verval len. Voorts werden van werkgeverszijde nog enkele wijzigingen voorgesteld ten aanzien van de betaling van z.g. reisuren en de va- cantieregeling. De besprekingen hebben niet tot een re sultaat geleid, aangezien de werknemers vertegenwoordigers niet bereid bleken, de voorgestelde loonsverlaging bij hun le denvergaderingen te verdedigen. C.A.O IN DE BOUWVAKKEN. De werknemersbonden in de bouwbedrij ven hebben aan de hoofdbesturen van de bouwpatroonsbonden een schrijven gezon den, waarin o.m. gezegd wordt: In een gecombineerde Hoofdbesturenver- gadering, gehouden 17 Januari te Utrecht, hebben wij de situatie, geschapen naar aan leiding van het gebeurde in de conferen tie van 10 Januari, nader onder de oogen gezien. Niet ontkend kan worden, dat naast de voorgestelde loonsverlaging van 7.46 pet. tot 12.5 pet. diep ingrijpende voorstellen zyn gedaan ten aanzien van schrapping van beteekenende plaatsen uit de klasselijst; klassenverlaging van een aantal belangrij ke gemeenten en het niet meer verstrek ken van vacantiebonnen voor eveneens be duidende plaatsen. De bond kan daarop niet ingaan. Gaarne wil hij echter rat "ewerken om tot de vernieuwing van een collectieve overeenkomst te komen. Hij acht het daar om gewenscht, de besprekingen alsnog voort te zetten. DE UITKEERING-IN-EENS AAN KLEINE BOEREN. Bijzonderheden over de toepassing. Zooals reeds bekend gemaakt is, ligt het in het voornemen van den Minister van Landbouw en Visscherij over te gaan tot het doen eener geldelijke uitkeering aan de kleine boeren. Voor zulk een uitkeering komen alleen in aanmerking rundveehouders, a. wier hoofdberoep bestaat in het uit oefenen van akkerbouw of veehouderij voor eigen rekening (landbouwers); b. die bij de inventarisatie van Mei 1935 ten hoogste 5 H.A. cultuurgrond in ge bruik hadden; c. te wier name bij een der rundveetel lingen, te weten die van Mei 1935 of De cember 1935 1, 2 of 3 melk- en/of kalf- koeien werden geïnventariseerd; d. die na 1 Januari 1936 niet in een van Rijkswege gesubsidieerde werkverschaf fing zijn opgenomen geweest of na dat tijdstip geen steun hebben genoten inge volge een door den Minister van Sociale Zaken goedgekeurde steunregeling; a. dat op 1 Januari 1936 niet waren aan gesloten bij de werkloozenkas eener ver eeniging, gesubsidieerd ingevolge het Werkloosheidsbesluit 1917; f. die niet zijn aangeslagen in de inkom sten- en/of vermogensbelasting over het belastingjaar 1935'36. De uitkeering aan degenen die tot voor noemde categorie gerekend kunnen wor den zal bedragen: voor veehouders met 1 melk- of kalf koe 25.voor veehouders met 2 melk- en/of kalfkoeien 40.voor veehouders met 3 melk- en/of kalfkoeien 50.—. Bij de bepaling van het bedrag zoowel als bij de vraag of en voor welk bedrag een veehouder in verband met eventueel verschillende resultaten der tellingen in aanmerking komt, zal worden uitgegaan van het normale bedrijf van den betref- fenden veehouder. Alle veehouders die volgens de voor handen gegevens voorloopig in aanmer king zouden komen voor een uitkeering, krijgen een formulier ter onderteekening toegezonden, waarbij de betreffende in specteur der directe belastingen wordt ge machtigd tot het verstrekken van de hier boven onder f. bedoelde inlichtingen. Dat formulier dient onverwijld in de bij gesloten dienstenveloppe te worden inge zonden bij de provinciale Landbouw-Cri- sis-Organisatie, waarbij de betrokkene is aangesloten. Indien het formulier onge- teekend, of na den daarop vermelden da tum bij de Landbouw-Crisis-Organisatie voornoemd inkomt, wordt de betrokken veehouder geacht niet voor een uitkeering in aanmerking te komen. Personen, die op 10 Februari a.s. nog geen formulier ontvafigen hebben en mee nen tóch aan bovenomschreven voorwaar den te voldoen, kunnen na dezen datum, doch uiterlijk vóór 23 Februari 1936 een formulier, hetwelk bij den secretaris hun ner districtsrcommissie gratis verkrijgbaar is, onderteekend inzenden bij de Land bouw-Crisis-Organisatie, waarbij zij aan gesloten zijn. De door misgewas getroffen tuinders zijn in vorenbedoelde categorie niet be grepen. Voor hen is eveneens een rege ling in voorbereiding, waarover te zijner tijd nadere mededeelingen in de pers zul len volgen. ƒ135.000 VOOR HET KIND. Opbrengst weldadigheidspostzegels en briefkaarten een succes. Ip de Zaterdag gehouden vergadering der Centrale Propagandacommissie is mede- deeling gedaan van het verloop der laatste actie voor Het Kind. Blijkens opgave van het hoofdbestuur der P. T. T. bedraagt de winst, op de kinderpostzegels gemaakt, ruim 128.400 (v.j. ƒ119.000). De op brengst der prentbriefkaarten wordt ge schat op ruim ƒ25.000 (v.j. ƒ20.000). Na aftrek der onkosten hoopt men aan de in stellingen van kinderbescherming onge veer 135.000 uit te keeren (v.j. 122.000). Aan allen, die over geheel Neödrland hebben gewerkt, om de actie te doen sla gen, werd een hartelijk woord van dank gebracht. BEKEND TOONEELSPELER OVERLEDEN Op ruim 35-jarigen leeftijd is gistermiddag in het R. K. ziekenhuis te Den Haag over leden de tooneelspeler John Schilthuizen. Schilthuizen was destijds verbonden aan de operettegezelschappen van Jacq. Bijle- veld en Van Aerscho-t. Voorts behoorde hij tot de medewerkers in de Nederlandsche films „Dood Water" en het „Mysterie van de Mondschein So nate", zoomede in de nog niet uitgekomen Nederlandsche films „Lentelied" en „Rub ber". WAALBRUG 20 JUNI OPEN. Naar wij vernemen zal de opening van de nieuwe Waalbrug te Nijmegen zeer waarschijnlijk op Zaterdag 20 Juni a.s. plaats hebben. De R.-K. Steenfabrieksarbeiders en „De Opmarsch". Naar wy vernemen heeft het hoofdbe stuur van de Ned. R.-K. Steenfabrieksar- beidersbond „St. Stephanus" besloten, het veertiendaags verschijnend propaganda blad „De Opmarsch" gratis aan de leden van deze bond uit te reiken. Daartoe zal de verzending van dit blad en van het orgaan van deze organisatie vanuit de drukkerij „Lumax" plaats vin den en de uitreiking van beide bladen aan de leden gelijktijdig geschieden door af delingsbesturen, boden of wijkagenten. INGEZONDEN STUKKEN Een nieuwe burgemeester en een nieuwe secretaris te Voorschoten. Voorschoten, 1 9 Januari. Mijnheer de Redacteur. Voor onderstaand stukje vraag ik beleefd 'n bescheiden plaatsje in uw blad. De Burgemeester van Voorschoten, die meer dan 40 jaren aan het hoofd der ge meente heeft gestaan, heeft met ingang van 1 Maart a.s. eervol ontslag uit die betrek king gevraagd en verkregen. Tevens komt op die datum de betrekking van secretaris vacant. Van velerlei zijden zal den schei denden magistraat natuurlijk dank en hul de worden gebracht. Wij voegen onze be scheiden huldebetuiging hieraan toe. Voorschoten zal dus 'n nieuwe Burge meester en 'n nieuwe secretaris krijgen, nu niet meer in cén persoon vereenigd. Wie zal onze nieuwe Burgemeester zijn? 'n Ka tholiek of niet? En wie de nieuwe secre taris? De Katholieken in onze gemeente vormen ongeveer 'n derde gedeelte der bevolking. Zij vormen ongetwijfeld de-sterkste groep in onze plaats. De Katholieken kunnen dus o.i. aanspraak maken op 'n Katholieken Burgemeester. Wanneer evenwel de overheid aldus rede neert: de Kathoileken van Voorschoten verhouden zich tot de niet-Katholieken als 1 2, dan wordt er zeker 'n niet-Katholiek benoemd. Wij voor ons gelooven, dat dit laatste 't geval zal zijn en we zouden tot onze Katho lieken willen zeggen: „Leg u daarbij neêr." Maar dan eischen we in de vacature van secretaris de benoeming van 'n katholiek. Daar heeft 't katholieke gedeelte der bevol king recht op. Deze eisch klemt te meer, we in aanmerking nemen, dat 't aantal katholieken, die in de door den Gemeente raad te vergeven betrekkingen, 'n plaats in nemen, veel te gering is in verhouding tot onze getalsterkte. Bij de benoeming van secretaris kan de gemeenteraad dus iets goed maken, in dit opzicht. Moge de instanties, die in dergelijke za ken leiding behooren te geven en invloed moeten uitoefenen in deze zaak op him post zijn. De Katholieken van Voorschoten ver wachten van hen, dat ze dezen keer niet met „niets" zullen worden afgescheept. Met dank voor de plaatsing. Mijnheer de Red. Uw dw.: Opmerker. is een gevaarlijk Optimist

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 11