MAANDAG 20 JANUARI 1936 OE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 OUDEWETERING L.T.B.-VERGADERING De actie buiten de organisatie, om steun op de Veensche producten Dezer dagen hield de afdeeling L.T.B. een algemeen ledenvergadering in de St. Pancratiuszaal met een presentielijst van 76 leden. Te ruim 7 uur opent de voorz. de heer Jac. de Jong, de vergadering. In het bijzonder heette spreker welkom den heer M. P. van der Weijden, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, die voor deze vergadering genoodig was om te komen spreken over: „Monetaire poli tiek" en „Waarom katholiek georgani seerd". Vervolgens heet spreker welkom 't dagelijksch bestuur van de zusterafdeeling Ter Aar, de heeren Volgering, Markman en Sassen, benevens enkele belangstellen de leden van dezelfde afdeeling. Na lezing der notulen geeft de voorz. het woord aan den heer v. d. Weijden tot het houden van het eerste gedeelte van zijn rede. Spr. ontleedde de vraag, of het van moreel en bililjkheidsstandpunt bezien geoorloofd en verantwoord is om munt- correctie vóór te staan. Het leger van aan hangers van devaluatie wordt steeds groo- ter en de tegenstand wordt kleiner, zoo dat men zich thans niet meer behoeft te schamen een voorstander van devaluatie te zijn. De bewering, die thans opgeld doet: „dat devaluatie veel succes gehad zou heb ben als men die in 1931 had toegepast" kan spreker in zooverre onderschrijven, dat dan ontegenzeggelijk veel leed en misère bespaard was gebleven, doch dat het nu te laat zou zijn, moet spreker absoluut tegen spreken. Hierna zet spreker op duidelijke wijze uiteen de beteekenis van: 1. deflatie; 2. in flatie en 3. devaluatie, om over dit laat ste in den breede uit te weiden over de manieren, waarop devaluatie kan plaats hebben; disconto-verhooging als afweer middel van devaluatie; over de gevolgen van devaluatie en de gevolgen van defla tie, zooals wij die thans meemaken. Spre ker illustreert dit met typische voorbeel den. Een daverend applaus toont spreker de voldoening van de vergadering. Na een kwartiertje pauze, gaat spreker over tot zijn tweede onderwerp: „Waarom katholiek georganiseerd". Voor den katholiek zijn er meer dan alleen stoffelijke, belangen; ook de principieele belangen moeten be hartigd worden en dit kan niet enkel aan de geestelijkheid worden overgelaten. Dit moet ook geschieden in en door de organi saties, welke geleid en bestuurd moeten worden door technisch onderlegde katho lieke leeken en dan bijgstaan door een geestelijk adviseur. Ook de L.T.B. is zulk een organisatie en mag zich (jan ook niet beperken tot het behartigen van stoffelijke belangen. In dit verband wijst spreker op een actie, welke momenteel in de Veen- streek gaande is om steun te krijgen op de kassnijboonen en welke gevoerd wordt buiten de organisatie om. Spreker heeft als Kamerlid gezorgd, dat de grieven, wel ke hier ten deze opzichte bestaan, in het voorloopig verslag zijn geplaatst en zal deze bij de behandeling in de Kamer na der belichten en bepleiten, maar de L.T.B. kan en mag een dergelijke actie niet goed keuren of zelfs toelaten. Hierna geeft spre ker gelegenheid tot het stellen van vra gen, waarvan door verschillende leden ge bruik werd gemaakt en die door spreker op duidelijke en leerzame wijze een voor een werden beantwoord. De voorz. dankt spreker voor de mooie rede en voor de heldere uiteenzetting bij de beantwoording der vragen. Aan de orde zijn nu: mededeelingen. De voorz. memoreert wat door de organi satie is gedaan om steun te krijgen op alle Veensche hoofdproducten, dus ook op de kassnijboonen. Dat dit niet bereikt is ligt niet aan het bestuur. De voorz. keurt het dan ook af, dat men thans buiten de organisatie om aan het werk is gegaan en zal het zijne, doen om deze actie weer in de goede baan te leiden. De voorz. geeft dan het woord aan degenen, die de actie zijn begonnen. De heer A. C. Hoogervorst is begonnen met een brief te schrijven aan het hoofdbestuur op 1 November. Spreker heeft daar niets meer van gehoord. Toen is de actie begonnen met als gevolg, dat een adres is verzonden aan Z.E. den mi nister van Landbouw en Visscherij, on derteekend door 239 tuinders. De opzet is niet geweest om het hoofdbestuur te ne- geeren, doch gezien de lange lijdensweg, welke reeds is afgelegd, heeft men nu een korte gekozen, te meer, daar de tijd dringt. Spreker vraagt zich af hoe het toch mogelijk is, dat na alle actie via de orga nisatie niets is bereikt kunnen worden. Op de komkommers uit het Westland is VA cent per stuk uitgekeerd en wij krijgen niets. Wanneer in Noord-Holland een luis in de kool zit, staan er de andere dag 3 ministers bij om te kijken, waar ze zit (onbedaarlijk gelach). Spreker is wel voor de organisatie, maar waar blijven we als het zóó doorgaat. De voorz. zegt, dat hij zich de stemming bij de menschen wel kan indenken, doch blijft als voorz. een afkeu rende houding aannemen. Spr. keurt de actie goed, maar dan in den L.T.B. Nadat nog verschillende sprekers hun meening hebben gezegd, wordt besloten om een commissie te benoemen en deze zal zich met het hoofdbestuur in verbinding stel len. In deze commissie worden benoemd de leiders der bestaande actie, aangevuld met de voorzitters van Roelofarendsveen en Ter Aar. De heer Markman (Ter Aar) betreurt het, dat geen vertegenwoordiging van het hoofdbestuur op deze vergadering tegenwoordig is. niettegenstaande deze een uitnoodiging heeft ontvangen. Spreker zou het op prijs stellen, wanneer een schrifte lijke verantwoording hiervan gevraagd werd. De afdeeling Ter Aar zou dan ook gaarne het antwoord weten. De voorz. deelt nog mede, dat van de arbeidersver- een iging een verzoek is ingekomen tot uitbreiding van het C. A. C., zoodat dit ook zal gelden voor de vaste arbeiders, zulks met het oog op de loontoeslag in de tuinbouwbedrijven. Het bestuur zal met de arbeidersorganisatie in onderhandeling I treden. Uit ue vergadering wordt nog ge- i vraagd hoe het staat met de loontoeslag voor 1936. De voorz. antwoordt, dat de re- geling er is, maar deze is zeer duister, zoo- I j dat verschillende punten nog opheldering behoeven. Na nog eenige mededeelingen van ondergeschikt belang, sluit de voorz. de vergadering met den Christel, groet. IJsclub. Zaterdagavond had in Pavil joen ,„De Brasem" alhier de jaarvergade ring plaats van de IJsclub „Prins Hen drik der Nederlanden". 49 Leden waren aanwezig toen de voorzitter, de heer J. J. de Jong, de vergadering met een kort woord van welkom opende. De penning meester, de heer J. Roeloffs bracht ver slag uit, waaruit bleek, dat het batig saldo ruim 230 bedroeg. De bescheiden wer den nagezien door den heer A. J. Hoge- boom en H. Vesseur en volkomen in orde j bevonden. Hierna was de bestuursverkie- I zing aan de orde. Alle aftredenden werden bij acclamatie herkozen en namen hun benoeming weder aan, uitgenomen de heer i A. Rodenburg, die wegens hoogen leeftijd i meende te moeten bedanken. In zijn plaats werd gekozen de heer J. H. Vesseur. Dan volgde de verloting, welke weer heel wat beweeg in de zaal tengevolge had. Ongeveer 20 leden werden gelukkig gemaakt met een prijsje, bestaande uit vleeschwaren. Vervolgens kwam de rond vraag aaii de orde, waarbij heel wat heen en weer gepraat werd over het onderwerp: samensmelting der beide ijsclubs. Nadat verschillende leden en bestuurs leden hierover hun meening hadden ken baar gemaakt, kon de voorzitter tenslotte overgaan tot sluiting der vergadering. RIJNSATERWOUDE. Ziekenhuïsverpleging. Op Vrijdag hield de vereeniging ziekenhuisverpleging „Eendracht maakt. Macht" haar jaarverga dering in café de Boer alhier. De opkomst der leden was goed. De heer L. Donker opende de vergadering met een woord van welkom. De notulen der vorige vergade ring worden door den secretaris den heer P. J. Janssen voorgelezen. Daarop bracht de secretaris een keurig jaarverslag uit, waaruit bleek, dat de vereeniging bijna 300 leden telt. Uit het verslag van den pen ningmeester, den heer J. W. de Boer bleek dat het saldo over 1934 134.bedroeg. De inkomsten hadden bedragen 561.27. De uitgaven ver over de f 800.zoodat er momenteel een tekort is van ruim 300 gul den. Bij monde van den heer E. B. Blaa- zer deel uitmakende van de commissie, die de boeken en bescheiden van den pen ningmeester reeds voor de vergadering had nagezien, werd dank gebracht aan den penningmeester voor het gevoerde beheer. Hierna kwam een bestuursvoorstel ter ta fel om de contributie van 1.— per lid te brengen op 2.per lid en de kinderen te brengen van 15 op 12-jarigen leeftijd, zoodat deze dan van 12-jarigen leeftijd af zouden moeten betaald worden. Hierna kwamen de tongen los. Ver scheidene leden voerden hierover het woord. Van verschillende zijde werd aan gedrongen op beperkte ligdagen daar men anders bang was dat het bestuur met het doorgaan van onbeperkte ligdagen toch op den duur aan fout zou loopen. Door een uitgenoodigde spreker, de heer Stolk uit Wassenaar, werd betoogd dat dit niet zoo'n groot verschil uitmaakte, beperkte of on beperkte ligdagen. Daar de vergadering over het algemeen niet voor beperkte lig dagen bleek maakte dit geen punt van be spreking meer uit en bleef dit zoo als het voorheen was onbeperkt. Opgemerkt dient te worden, dat dit in geen enkele ver eeniging zoo is, zoodat de patiënten van Rijnsaterwoude wanneer zij in het zieken huis terecht komen, wat betreft de ligda gen in een zeer gunstige positie verkeeren vergeleken bij zustervereenigingen. Ook de contributie, die na eenige discussie op 2.per lid werd gebracht, is bij andere vereenigingen vergeleken, zeer laag te noemen. Op voorstel van den heer A. Th. de Boer en E. B. Blaazer werd besloten om met een lijst rond te gaan voor vrijwillige bijdragen tot het dekken van het tekort. Voorts o'm de contributie te brengen op 2.per lid en de kinderen beneden de 15 jaar vrij te laten. Met algemeene stem men werd hiertoe besloten. De begrooting voor 1936 werd vastgesteld op een bedrag aan inkomsten van 600.Wanneer hier van het momenteel bestaande tekort wordt betaald, blijft er voor verpleging maar 277.22 over. Zoodat wij de lijst die voor vrijwillige bijdrage zal rondgaan gaarne in uw welwillende milddadigheid aanbe velen. De aftr. bestuursleden J. van Lu iing en J. Bulk werden bij acclamatie her kozen en namen hunne benoeming aan. Hierna kreeg de geachte spreker van de zen avond de heer Stolk het woord tot het uiteenzetten van het nut van Federatie voor ziekenhuisverpleging. Na een zeer aangename uiteenzetting werd door de vergadering besloten tot toe treding by de Federatie. Gezien de wei nige kosten 5.per jaar en het groote nut voor de vereeniging en haar leden mo gen we deze toetreding toejuichen. Hierna sluiting. WASSENAAR. „De Optimisten" Voor een geheel uit- uitverkocht Centraal Theater gaf Zaterdag avond het Revue- en Tooneelgezelschap ,,De Optimisten" een opvoering van de Revue door C. Scheffel „Hoe bestaat het". De aanwezigen werden door het lid, den heer J. Vriesinga, allen hartelijk welkom geheeten, in het bijzonder de besturen van de Noord wij ksche, Katwijksche en Wasse- naarsche Reddingsbrigades en de heer G. P. G. van Leeuwen, voorzitter van „Werkloo- zenbezigheid", alhier. Vervolgens deelde spreker mede, dat de auteur van deze revue is de heer C. Schef fel, die tevens de regie van deze revue heeft terwijl de decors en costumes werden ont worpen door diens echtgenoote Mevrouw Scheffel-Kuiper. Nadat spreker „tenslotte nog had medege deeld, dat het doel van het gezelschap is het helpen bevorderen en opluisteren van feest avonden ten bate van menschlievende in stellingen, werd een aanvang gemaakt met de revue „Hoe Bestaat Het". Allereerst werd op keurige wijze de pro loog uitgesproken. De Revue bestond uit 10 groote tooneelen en een vijftal finales, die steeds vlug en vlot elkander opvolgden, waartusschendoor enkele intermezzo's. Van het begin tot het einde werd het ge- bodene met aandacht gevolgd en steeds met een warm applaus bij 't beëindigen van elk gedeelte werden de spelers beloond. Van de 35 medespelenden was er dan ook geen één, die maar een oogenblik weifelde of haperde, alles liep vlot en keurig van sta pel, met elk tooneel prachtige decors ter wijl met de keurige en fleurige costumes steeds een prachtig geheel werd gevormd en de humor, vertolkt door den heer Schef fel zelf in den rol van „Manus" was zeer geestig en vaak zeer origineel. Ook de zang' en declamatie was van goed gehalte en wanneer men weet dat het gezelschap eerst in Maart van het vorig jaar werd opgericht en tot voor kort nog leden bij het gezel schap toetraden, dan moet men het den titel van de revue zeggen „Hoe bestaat het". Het muzikale gedeelte van het accom pagnement waren bij „The Blue Rhythm Boys" onder leiding van Jack Smith even eens in goede handen. Ook Zondagavond werd weder een op voering gegeven, die zich evenals die van Zaterdag in een buitengewone belangstel ling mocht verheugen. De revue is een enorm succes geworden en naar wij verne men ligt het in de bedoeling binnen korten tijd nog een extra opvoering te houden voor de werkloozen ter plaatse. WARMOND Staatspartij. Onder groote belangstel ling hield de afdeeling Warmond van de R.K. Staatshpartij in hotel de Zon een al gemeene vergadering onder presidum van den heer C. Schölvinck. Te ruim acht uur opende deze de bijeenkomst met een har telijk woord van welkom tot de aanwezi gen, inzonder tot den pastoor, kapelaan en den spreker van dezen avond, prof. J. H. Niekel, directeur van het Philosophicum alhier. Spr. achtte het een groot voorrecht prof. Niekel als spreker hedenavond te kunnen begroeten, want wij allen weten, aldus spreker, dat hij een gezaghebbend spreker is, die zelf heeft medegewerkt aan de vaststelling van het beginselprogram ma der R.K. Staatspartij. Spreker gaf nog een kort resumé van het wel en wee der vereeniging over het afgeloopen jaar, waarbij hij wees op het succes bij de laatste gehouden gemeenteraadsverkie zing, waarbij voor onze partij een zetel werd gewonnen. Thans, aldus spreker, staan wij weer voor de Kamerverkiezing en reeds nu is het zaak hieraan volle aan dacht te schenken, want deze verkiezing zal feller zijn dan ooit te voren. Het woord was hierna aan den spreker van dezen avond, prof. Niekel. Deze stel de direct de alles-omvattende vraag: „Wat is de R.K. Staatspartij". Spreker wees er op, dat dit geen vereeniging is die ont spanning of tijdpasseering beoogt, noch een vereeniging die zich ten doel stelt zich materieele voordeelen te verschaffen. Wat wil de R.K. Staatspartij dan wel? En dan is het antwoord, aldus spreker: „De R.K. Staatspartij wil zijn en blijven de zuivere staatkundige vereeniging van katholieke Nederlanders" Spreker wees er op dat speciaal deze formuleering is gekozen met andere woorden dat gesproken wordt van „wil zijn en blijven" en niet van „is" om dat zulks onjuist zou zij-n. Immers er zijn ook katholieke Nederlanders, die anders georganiseerd zijn. Voor alle katholieke Nederlanders nu, aldus spreker, hebben wij een beginselprogramma ontworpen en in dit programma, waaraan in de pers de noodige aandacht is besteed en nog wel besteed, zal worden, zijn de beginselen scherp omlijnd. Wij willen niet beweren, dat wij, Katholieken, beter zijn dan niet- Katholieken, maar zoo onze beginselen van die van anderen afwijken, zijn de onze wel beter en waarom? Omdat wij onze beginselen putten uit de Openbaring. Uitvoerig stond spreker bij deze materie stil. In een krachtige peroratie spoorde spreker de Katholieken, die anders geor ganiseerd zijn, aan, ons beginselprogram ma eens terdege te bestudeeren en sprak daarbij den wensch uit, dat dit dan zou mogen leiden tot terugkeer in de «R.K. Staatspartij. Een hartelijk applaus en een woord van warmen dank van den Voor zitter beloonde spreker voor zijn mooie en duidelijke rede. Het woord was hierna aan den heer Stijnman tot het uitbrengen van een keu rig verslag van de Kamercentrale. Als af gevaardigde naar de Kamer en Staten- Centrale werd gekozen de heer den Dun ne en als plaatsvervanger de heer J. van Moorsel. Als plaatsvervangede bestuurs leden werden aangewezen de heeren Ver geer, Moerkerk en Luyten. Bij het financieel overzicht gaf de voor zitter een allesbehalve rooskleurig over zicht van den financieelen toestand der vereeniging. Het bleek dat de vereeniging „aan den grond zit" en hulp dringend noodzakelijk is. Dit onderwerp had reeds verschillende malen een punt van bespre king uitgemaakt in de bestuursvergade ring, maar het bestuur achtte het niet mogelijk, gezien de tijdsomstandigheden en den financieelen toestand van velen, de contributie te verhoogen. Besloten is daar om dat de bestuursleden de leden zullen bezoeken en een lijst zullen aanbie den, waarbij hij het vertrouwen uit sprak dat ieder naar vermogen zou tee kenen en gezien het zeer belangrijke en nuttige doel waarvoor de gift gevraagd werd, twijfelde hij niet of de leden zouden allen dit streven steunen. Wij gelooven zeer zeker dat de leden zich in deze van hun beste zijde zullen doen kennen. Nadat nog eens was gewezen op den a.s. landdag, die van groot belang is, en waar een keur van sprekers zal optreden (tegen storting van f*0.25 bij den penning meester en tegen betaling van 1.25 kaar tje retour Amsterdam kan men dezen landdag bijwonen) en nadat nog een uit voerige discussie was gehouden over het jeugdwerkloozenvraagstuk werd deze zeer geanimeerde bijeenkomst gesloten. LEIDEN. NED R. K. VOLKSBOND. AFD. LEIDEN CENTRALE R R ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat: Genestetstraat 49. Maandag Rechtskundig Advies Bureau voor de leden van de afd Leiden en Om streken "an 6.30—8.00 uur. Bondsgebouw, Steenschuur 15. Maandag Repetitie R. K. Gem. Zangver- eeniging „Pulchri Studio" 8 uur. Maandag Cursus Bakkers. Dinsdag. Ledenvergadering Slagersgezel len, 8 uur. Dinsdag. Wedstrijd Poedelaars. Woensdag Jaarvergadering Bouwvakar beiders, opkomst noodzakelijk, 8 uur. Woensdag. Grafische Studieclub. Donderdag Wedstrijd Poedelaars. Donderdag Tuinbouw Teekencursus groo te zaal. Zaterdag Spaarbank 7 uur op het kan toor. Brandstoffencommissie 78 uur. Bibliotheek 7.008.30 uur. INTERPAROCHIEELE SINT JOSEPB'S- GEZELLEN-VEREENIGING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen-Vereeniging te doen in schrijven R. K. Jongemannen vanaf 17 jaar, lederen 3den Maandag van den maand des avonds te half negen in de Pre sidentskamer van het Gezellenhuis. Toegang tot de bijeenkomsten voor fiet sers uitsluitend Pieterskerkhof; voetgan gers Rapenburg 52. Beurtrooster: Maandag: C. Otten en C. v. d. Meel. Dinsdag: alle commissarissen present. Donderdag: F. van Hal en A. Breede- veld. Zaterdag: P. Reizevoort en A. Uphoff. Maandag van 8.0010.15 uur Bijeen komst voor de leden. Tevens 3den Maandag der maand in schrijving nieuwe leden. 8.30 uur Repetitie Tooneelclub Adf. Jon geren. Dinsdag 21 Jan. Sterfdag van onzen on ver getelij ken Gezellen vader G. J. Kem perman. Gezellen die hem gekend of met hem gewerkt hebben zullen hem toch in hunne gebeden gedenken. 8.45 uur Verplichte maandvergadering Afd. Gezellen. Alle commissarissen present. Na de ver gadering spreekuur van den Eerw. Vice- Na de vergadering afrekening Zelateurs Petrus Liefdewerk. Woensdag 8.15 uur Liedertafel „Sebas- Schaeffer". 8.30 uur Adspirantencursus. Donderdag: Bijeenkomst voor de leden van 8.0010.15 uur. 8.30 uur Verplichte Maandvergadering Afd. Gehuwden. Na de conferentie prijspandoeren om een konijn. 9.00 uur Vergadering Commissarissen Afd. Gezellen. Vrijdag 8.30 uur: Muziekgezelschap .Frans Schweitzer" 8.30 uur op de bovenzaal Boekhoudcur- sus. 8.30 uur Repetitie Tooneelclub Afdee ling Jongeren. 8.15 uur Biljartclub „A. B. C." Zaterdag Bijeenkomst voor de leden van 8—10.15 uur. 8.30 uur Kegelclub „De Poedelaars". Verdere mededeelingen: 26 Januari Too- neelmiddag voor het District Leiden. Zondag 2 Februari beginnen de 7 Zon dagen die het feest van St. Joseph (19 Maart) voorafgaan. KRUISVAART „ST. PETRUS". Burcht: Garenmarkt 36. Maandag: 7.00 uur Don Boscoban. 7.00 uur Lodewijkban. 8.00 uur Tarcisiusban. 8.15 uur Franciscusban. Dinsdag: 7.30 uur Adspirantenban. 8.15 uur Vivianban. 8.30 uur Godfriedgroep. Woensdag 8.30 uur Aloysius en Godfrled- ban. Donderdag 8.30 uur Willebrordusban. 7.30 uur Groene Vendel. Vrijdag 7.30 uur Corn. Musiusban. Zaterdag: 7.00 uur K. J. C. Mis; Parochie St. Pe trus. 5.006.30 uur Huisvlijtclub. 6.307 uur afrekenen Penningmeester. Op alle bijeenkomsten is er gelegenheid tot sparen. ST. FRANCISCUS-LIEFDEWERK. (Nieuwe Rijn 52) Maandag 6 uur Adspirantenban II. 6.30 uur Sloydclub I. Dinsdag 7.30 uur Zaagclub. Woensdag 7 uur Zangclub. 8.15 uur Lof en groepsbijeenkomst vaar de 2 oudste afdeelingen. Donderdag 6 uur Aloysiusban. 7.30 Zaagclub B. Vrijdag: 6.30 uur Sloydclub n. 8 uur Adspirantenban I. Zaterdag 2 uur Vakteekenen. 7.30 uur ontspanning oudste afdeeling. Gedurende de geheele week is er des avonds om 7.30 uur Godsdienstoefening voor de Internationale Bidweek. ST PANCRAS-KRUISVAART (Burcht: Maria Gijzensteeg). (Par. O. L. Vr. Bemelv, en St. Joseph) Dinsdag 7 uur Adspirantenbans I, II, in en IV. Donderdag 7.30 uur St. Lode wij ks vendel Vrijdag 7.30 uur St. Jorisvendel. Zaterdag: 4.455.45 uur Afrekenen 3-cents-fonds. Tevens kampspaarbank. VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE ,»DE GRAAL." Maandag 7 uur H. Mis. 7.30 uur: Handwerken en Volkszang, 8.009.30 uur charitatiefnaaien, missie- handwerken en naaien. 8.309.30 uur „Actief' afd. I dames. Geen verloofdenclub. 9 uur dadenclub „De Roode Graal". Dinsdag: 7—9 uur vrije clubs in hand werken en naaien. 8.009.30 uur huisvlijt, alg. ontwikke ling en Engelsch voor beginnenden. 8.30 uur Verloofdenclub. Woensdag 23 uur kruiskinderen. 56 uur gym. kleuters Ursulasteeg. 8.009.30 uur reidansen I en n, naaien, charitatiefnaaien en huisvlijt. 9 uur dadenclub. Donderdag: 56 uur gym. kleuters in de Heerensingelschool. 8.15 uur naaicursus op de Vakschool en vioolclub. 8.15 uur Apologetische cursus. 7.30 uur Alg. Ontwikkeling. Vrijdag 7.158.15 uur turnclub „Actief' afd. meisjes. 8.309.30 uur turnclub „Actief" afdeeling dames II. 8.15 uur E. H. B. O. cursus. 8 uur tooneelclub. 7.15 uur Leidstersinwijdingscursus. ZOETERWOUDE. Maandag 7.309.00 uur charitatief naaien. Dinsdag 89 uur Apologieclub. Woensdag Na schooltijd tot 4.15 uur Kruiskinderen club. Woensdag 7.309 uur handwerken. 79 uur knippen. Vrijdag 7.309.00 uur Tooneelrepetitie. DE GEBROEDERS „GOCHEM" 121. wctó up zekeren .-c gekomen, dat boer Pummels zulke prachtige konijnen had. Daar hij erge zin in zoo'n konijntje had, en zijn vader niet van plan was er een voor hem te koopen, besloot hij zich er een toe te eigenen. 122. Doch hij had buiten den waard gerekend. Pummels kwam juist zijn huis uit en bemerkte iemand bij zijn ko nijnenhok. Daar hij een beetje kippig was bemerkte hij niet precies wie het was, doch toen hij bij het hok was aange komen, bemerkte hij dat er een konijn verdwenen was.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10