XiiWWfflt WOENSDAG 15 JANUARI 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 .Meridol" geeft U •n NIEUWE huid Schraalheid, kloofjes, ruwheid en rim pels verdwijnen bij geregeld gebruik van „Meriaol"! „Meridol" geneest, versterkt, verjongt de huid. Onmisbaar voor dagelijksche huidverzorging! Uw huid vraagt om Ooozen 50 en 25 ct. bij Apoth. en Drog. RECHTZAKEN R.K. BOND v. HOTEL- EN KOFFIEHUIS- GEëMPLOYEERDEN „SINT ANTONIUS". Zilveren jubilé. Te Utrecht is Maandag het 25-jarig be staan herdacht van den Ned. R.K. Bond van Hotel- en Koffiehuis geëmployeerden „St. Antonius" en van zijn Utrechtsche afdee- ling. De dag begon met een H. Mis, opgedra gen in alle plaatsen des lands waar de bond een afd. bezit. Voor wat de meer directe feestviering betreft, begon men te Utrecht met receptie van de jubileerende hoofd- en afdelings besturen in de smaakvol versierde bestuurs kamer van Huize „St. Jan". Behalve vertegenwoordigers van aange sloten afdeelingen kwamen hier compli menteeren vertegenwoordigers van het R.K. Werkliedenverbond en verschillende an dere vakbonden. Voorts zagen wij den heer Stigt, voorzit ter van Horecaf, den heer Verwoolde, be stuurslid der R.K. Slijters-organisatie en van de R.K. Studentenvereniging „Veri tas". Om zeven.uur des avonds had in de pa rochiekerk van den H. Nicolaas, waar pas toor is de geestelijk adviseur van den bond, de Zeereerw. heer P. Koelman, een plechtig Lof gecelebreerd door den Hoogeerw. heer Mgr. J. G. van Schaik, proost van het Me- tropolitaan kapittel en geestelijk adviseur van het R.K. Werkliedenverbond. In het priesterkoor hadden plaats genomen een zevental adviseurs van plaatselijke afdee lingen. Na het Lof werd door Mgr. van Schaik de kerkelijke wijding verricht van een fraaie beeldengroep, een St. Antoniusgroep, vervaardigd door den Utrechtschen beeld houwer den heer Junchbloedt. Deze beeldengroep was een geschenk van den jubileerenden bond aan zijn adviseur en diens kerk. Nadat Mgr. van Schaik de liturgische handelingen verricht had, sprak hij de aan wezigen in een korte enthousiaste rede toe, waarin hij de katholiciteit der leden van den bond prees, die zoo schoon in genoemd geschenk tot uiting kwam. Na afloop der kerkelijke plechtigheid werd in het hotel Noord-Brabant een feest- vergadering gehouden, waarin de heer A. C. de Bruijn, voorzitter van het R.K. Werk liedenverbond, een propaganda-rede uit sprak. Gisteren werd een Bondsvergadering ge houden. DR. J. A. DAVIDS, t Te ?s-Gravenhage overleed de bekende classicus, dr. J. A. Davids, leeraar aan het R.-K. Meisjeslyceum aldaar. De overledene bereikte geen hooger leef tijd dan 45 jaren. Eenige jaren geleden promoveerde hij, die zijn studiën had gedaan aan de Uni versiteit te Leiden, te Nijmegen (cum lau- de) op een voortreffelijke dissertatie over Brosius. Jaren lang was hij voorzitter van de letterkundige afdeeling der Katholieke Wetenschappelijke Vereeniging. Hij was een degelijk geleerde en had een edel ka rakter. Wie hem kende hield van hem en die het aandoenlijk voorrecht hadden afscheid van hem te mogen nemen aan zijn ziekbed kort voor zijn sterven, bewaren de stichtende herinnering aan een diep godsdienstig en kinderlijk geloovig christen. Hij ruste in vrede: „Tijd". R. K. Staten-Centrale „Leiden". De R. K. Staten-Centrale „Leiden" houdt een algemeene vergadering op Za terdag 14 Maart, des namiddags te 3 uur in Hotel „Den Burcht" te Leiden. Agenda: 1. Opening; 2. Notulen; 3. Rekening en verantwoording; 4. Jaarverslag; 5. Be stuursverkiezing. Aftredend zijn de heer en: H. Bader, Sassenheim; Mr. E. J. M. H. Bol- sius, Leiden; G. Bulten, Voorhout; P. Heemskerk, Leiden; P. Kortekaas, Lisse; F. C. van Lierop, Hillegom; A. Meijer, Noordwijk; J Paardekooper, Oegstgeest; J. Schouten, Zoeterwoude. De afdeelingen kunnen hoogstens 9 candidaten stellen, waarvan de namen ingezonden moeten worden bij den secretaris, den heer G. Bul ten te Voorhout voor 1 Maart a.s. N.B. De heer Bulten stelt zich niet herkiesbaar. 6. Verkiezing voorzitter en secretaris uit de gekozen bestuursleden; 7. Rondvraag en sluiting. KOOPT BIJ HEN, DIE IN UW 3ASBLAB ADVERTEEREN Eerste-Kamerlid voor de Rechtbank De zaak tegen den heer A. C. de Bruyn wegens beleediging van den N.S.B. GELDBOETE VAN f 200 GEËISCHT Wegens beleediging van de N.S.B. stond Dinsdagmiddag voor de Meervoudige Ka mer der Utrechtsche rechtbank terecht de heer A. C. de Bruijn, voorzitter van het R. K. Werkliedenverbond en lid der Eerste Kamer. De heer De Bruijn zou zich in een arti kel in het Verbondsblad van 6 September 1935, waarvan hij redacteur is, in beleedi- genden vorm hebben uitgelaten over den N.S.B., in verband met haar optreden bij de staking in de textiel-industrie te Tilburg. De dagvaarding vermeldde de woorden „bloedzuigers, die voor moord en doodslag niet terugdeinzen", „hyena's" en „ge spuis". „U zult moeten toegeven, dat u daarmee de perken te buiten bent gegaan", merkte de president op. De heer De Bruijn verwees naar een ver klaring, die 20 December in het Verbonds blad is verschenen en beriep zich er op, dat hij de N.S.B. in Duitschland bedoeld had. De president: „Dat zijn geen N.S.B.-ers, daar zijn nationaal-sociaiisten". De president noemde hét zoo duidelijk als wat, dat de N.S.B. bedoeld wordt en citeert, wat in het gewraakte artikel gezegd is over de N.S.B die in Tilburg een pam flet verspreid had. De Officier van Justitie zeide ook, dat het artikel niet de nationaal-sociaiisten in Duitschland bedoelde, want die hebben zich niet met het conflict bemoeid. De president sprak van een slechte jour nalistieke methode en vond het afkeurens waardig, wanneer men zich in het vuur van zijn rede te buiten gaat, maar nog veel erger, wanneer iets dergelijks kalm ge schreven wordt. De heer De Bruijn herhaalde, dat hij bij nader inzicht erkent, dat het wel beter ware geweest om die woorden niet te ge bruiken, maar als men nagaat, wat in Til burg is gebeurd, meende hij, dat men daar in toch wel een motiveering kan zien van zyn verontwaardiging. Hij noemde het allerdwaast wanneer hij van de N.S.B. gesproken zou hebben over moord en doodslag en lieden, die de Kerk en priesters vervolgen en verklaarde, hoe hij de N.S.B. als een verlengstuk van het •nationaal-socialisme in Duitschland ziet. De president voegde den heer De Bruijn toe, dat hij dit dan in zijn artikel had moe ten schrijven. Deze antwoordde, dat, toen hij het arti kel schreef, 'hij niet gedacht heeft aan de wet van 1934. De president: „Maar ook als fatsoenlijk mensch had u moeten denken aan wat u schreef. U bent aan het schelden gegaan". Als eenige getuige wordt mr. Van Kes- sel, directeur van drukkerij „Lumax" ge hoord, die verklaart als uitgever van het Verbondsblad het artikeltje van den heer De Bruijn te hebben ontvangen. Requisitoir. De Officier van Justitie, Mr. Twiss Quarles van Ufford, requisitoir nemend, betoogde, dat het duidelijk is, dat de ge wraakte uitdrukkingen slaan op den N.S.B. Spr. noemde het een aperte volksmislei ding, wanneer gesproken wordt over de N.S.B.-ers als lieden, die de priesters en Kerk vervolgen en moord en doodslag be gaan. Dat hebben zij nog nooit gedaan. Spr. kan niet begrijpen, hoe een man, die een goede positie bekleedt en lid der Eerste Kamer is, dergelijke woorden gebruikt. Dat is taal van een achterbuurt. Het doet spr. van den anderen kant erg veel genoe gen, dat de heer De Bruijn heeft ingezien, dat hij te ver is gegaan, waarom spr. een geldboete wil vragen en 200 subs. 30 da gen hechtenis eischt. Pleidooi mr. v. Maarseveen. Pleiter besprak eerst de in deze zaak uit gebrachte dagvaarding. Aan zijn cliënt is •ten laste gelegd beleediging van een groep van personen, die ten deele tot die bevol king behoort. Pleiter betoogde, dat zijn cliënt op een groep in de laatstgenoemde beteekenis heeft gedoeld. Immers, waar de schrijver de nationaal-sociaiisten beti telt als personen, die, waar ze de kans krij gen, Kerk en priesters onder hun voeten vertreden, moeten hem nog andere natio naal-sociaiisten voor oogen hebben ge- staan dan alleen die, die hier je lande ver blijven. De steller van de dagvaarding noemt bovenstaande betiteling een uitla ting in beleedigenden vorm. De vraag rijst, of men hier met een uit lating in beleedigenden vorm dan wel met een ten laste legging te doen heeft. Pleiter betoogde, dat alleen van het laat ste sprake is. De Rechtbank zal niet alle uitlatingen, welke in dit artikel voorkomen, als naar den vorm beleedigend kunnen aanmerken. Intusschen blijven dan nog altijd enkele woorden over, die formeel beleedigend zijn. De vraag rijst echter, of de schrijver het oogmerk heeft gehad om de nationaal-so ciaiisten te beleedigen. Die vraag beant woordde pleiter ontkennend. Immers het Verbondsblad is bestemd voor de leden van de bij het R. K. Werkliedenverbond •aangesloten organisaties, die geen natio naal-sociaiisten toelaten. Waarschuwing aan zijn leden. De schrijver had dus niet de bedoeling den nationaal-sociaiisten onaangenaam te zijn dan had hij een ander orgaan ge kozen doch alleen om zijn leden te waarschuwen voor de gevaren van de na- tionaal-socialistische beweging. Al is de kring van leden van het Ver bond zeer groot, toch kan men niet anders •besluiten, dan dat de schrijver zich niet tot het publiek, maar tot een eigen kring van menschen heeft willen richten. Op dien grond is openbaarheid uitgesloten. De uitlating van pleiters cliënt werd eerst openbaar, toen zij in Volk en Vaderland geplaatst werd, welk blad zich immers juist wel tot het publiek richt. Maar voor die plaatsing zijn anderen verantwoorde lijk. Pleiter hoopte, dat op bovenstaande grqnden de rechtbank zijn cliënt zal vrij spreken. Mocht de rechtbank echter een ander oordeel zijn toegedaan dan zal zij bij de bepaling van de straf rekening moeten hou den met de omstandigheden, waaronder het feit werd gepleegd. Pleiter wilde die omstandigheden objectief weergeven en schetste de geschiedenis van de bekende staking der textielarbeiders te Tilburg. Het geschrijf van de N.S.B. De Nation aal-Socialistische Beweging verspreidde een pamflet, waarin vermeld werd, dat het Bestuur van St. Lambertus zijn leden als oud vuil behandelde; dat de leden' slaven waren van hun leiders; dat deze leiders op den besten voet- stonden met de patroons, en vochten tegen hun leden, door wie zij nota bene betaald wer den; dat de bonzen van Sint Lambertus de stakers onder hun juk wilden brengen; doch dat de stakers hun strijd moesten vol houden, daar ze verloren waren als ze toe gaven; en dat zij zich moesten laten voor lichten door de Nationaal-Socialistische Be weging. In het Arbeidsfront, strijdblad van de Nationaal-Socialistische Beweging heette het, dat de bonzen bij de arbeiders kwa men en zeiden: kijk eens, maar 5 pet. gaat eraf en dat hebben jullie aan ons te dan ken! „En ze dineeren met de werkgevers op het mooie accoord en de heeren arbeiders vertegenwoordigers moeten de wijnen kie zen, omdat zij er in een lang en weelderig leven de noodige ervaring in hebben ge kregen". Dit alles typeert de wijze, waarop de N.S.B. politieke winst trachtte te halen uit den nood der arbeiders. Ieder weet, hoe hij zijn beginselen tracht ingang te doen vin den. Doch deze methode, welke de N.S.B. volgde, is er een van zeer slecht allooi, al dus pleiter. Met citaten uit de Nederlander, de N. R. Crt. en het Handelsblad toonde pleiter vervolgens aan, dat die methode ook bui ten katholieken kring algemeene afkeu ring heeft gevonden. Het is volkomen be grijpelijk en menschelijk, dat pleiters cliënt tegen deze strijdwijze op scherpe wijze in verzet kwam, gedreven, niet op de eerste plaats door de grievende beleedigin- gen, den arbeiders-leiders aangedaan, doch vooral door zijn groote liefde voor de ar beiders zelf, voor wier beweging en be langen hij met inzet van zijn uiterste krach ten zijn leven land gewerkt en gewaakt heeft. Uitspraak 28 Junuari. HAARLEMSCHE KANTONRECHTER Beschonken autobestuurder Maandagmorgen had zich voor den kan tonrechter te Haarlem te verantwoorden een 54-jarige vertegenwoordiger uit Voor- se h o t e n, wegens autorijden onder den invloed van alcohol. In den avond van 6 December was hij te Hillegom in de Meerstraat aange houden omdat het achterlicht van zijn auto niet brandde. De agenten hadden toen onmiddellijk geroken dat de aangehoudene alcohol ge bruikt had. Ook bleek hij onvast ter been, toen hem gelast was uit te stappen. Toch had de verbalisant hem nog in staat geoordeeld onder zijn toezicht naar het politiebureau te laten rijden, waar hij eenigen tijd werd ingesloten. De verdachte verklaarde, dat hij op den bewusten avond 4 glazen jenever en één bier gedronken had, in een café aan de Meerstraat. Doordat hij dien avond niet had gegeten, was hij daarvan onwel ge worden zoodra hij buiten kwam. Hij had zijn auto juist in beweging gebracht, toen hij werd aangehouden. Twee belasting-inspecteurs met wie hij een afspraak had, wachtten bovendien op pl.m. 150 meter afstand. Deze ambtenaren was hij behulpzaam bij het opsporen van een clandestiene distilleerderij. Deze ambtenaren verklaarden als getui gen décharge, dat dit inderdaad zoo was, doch de ambtenaar van het O. M. vond dat deze omstandigheid in het geheel niet de strafbaarheid van verdachte verminderde. Integendeel doet het zeer onsympathiek aan als een particulier op deze wijze voor de ambtenaren van de administratie aan brengersdiensten verricht. Verdachte had n.l. in het bewuste café iemand getrac- teerd en ook zelf meegedronken om dezen uit te hooren over de plaats van een geheime distilleerderij. Dit deed hij omdat hij in zijn eigen be drijf hij is agent van een distilleerderij geschaad werd door den clandestienen handel. De rechtvaardigheid eischt dus, dat deze zaak precies gelijk als andere beoordeeld worde. De ambtenaar eischte 14 dagen hechte nis en 1 jaar ontzegging van de bevoegd heid motorrijtuigen te besturen. De verdediger mr. L. G. v. Dam voerde aan, dat verdachte de veiligheid nog niet in gevaar heeft gebracht: hij had pas eenige meters gereden en werd 150 meter verder door zijn gezellen opgewacht.. Bo- UIT DE OMGEVING HOOGMADE. V. C. H. De R.-K. Sport- en Voetbal- vereeniging V. C. H. hield haar ledenjaar vergadering in het café v. d. Eng. De voorzitter, de heer Joh. J. van Goo- zen, heette allen welkom, inzonder den zèereerw. heer pastor Lips. Spr. dankte voor de goede opkomst en voor het vele werk, wat zij op het terrein hebben ver richt, waardoor dit weer in goede condi tie is. Door den secretaris, den heer W. Bank, werden de notulen gelezen. Met een korte toespraak door den voorzitter werd de zeer eerw. heer Lips benoemd als geest, adv., gelukgewenscht. De geest. adv. dankte den voorzitter; spr. vertrouwde dat er steeds een hechte band en goede, samenwerking moge zijn. Hierna kwam een der belangrijkste pun ten aan de orde en wel het verslag van den penningmeester, den heer Corn. Lieverse Lzn. Na de vele uitgaven, die de nog jonge vereeniging heeft moeten doen, was er nog een klein saldo overgeschoten. Door de commissie werd gunstig rapport uitge bracht. Tot lid der kas-commissie werd ge kozen wegens bedanken van den heer G. Baak, de heer H. Bank Jzn. Tot aanvoerder van het 2e elftal werd gekozen de heer Joh. Schrader en als re serve Jac. v. d. Eng. Hierna kwam de rondvraag, waarvan veel gebruik werd gemaakt en waarbij de harten eens goed werden gelucht, wat tot resultaat had, dat alles in goede banen kwam. Hierna nam de geest. adv. het woord en spfoorde allen aan de vereeniging finan cieel en moreel te blijven steunen en zoo doend op hoog peil te brengen. Hierna sluiting. HILLEGOM. Volksbond. De afd. Hillegom van den Ned. R. K. Volksbond hield een belang rijke ledenvergadering in Hotel Flora. De belangstelling was zeer groot.. De voorz., de heer C. Seijsener, opent en heet allen hartelijk welkom, in het bijzonder Drs. Piet Kasteel, den spreker van dezen avond. Medegedeeld wordt, dat de feest avonden zullen worden gegeven 28 en 29 dezer en 4 en 5 Februari. Hierna wordt aan Drs. Kasteel het woord gegeven. Deze behandelde op boeiende wijze het onder werp: „Welke is de feitelijke plaats, welke de Kerk inneemt in onze samenleving". De Geest. adv. Voortwist sprak nog een opwekkend woord, waarna de vergadering werd gesloten. LISSE. „Trou moet blijeken". Onder leiding van haren directeur, den heer M. Bolder- dijk te Leiden, gaf de Harmonie „Trou moet blijeken" gisteravond op de groote bovenzaal van de „Witte Zwaan" hare 10de jaarlijksche donateursuitvoering. Het programma bevatte een 9-tal nummers, welke als gewoonlijk onberispelijk werden uitgevoerd. Het verdere gedeelte van den avond werd aangevuld door het optreden van den humorist Jean v. Zijp uit Leiden, die de lachers op zijn hand had! Alles bij elkaar was 't een best geslaagde uitvoe ring! LEIDSCHENDAM. Diefstal. Bij den tuinder Warmenho- ven in de kleine Starrewaard polder al hier zijn hedennacht vier kippen en een haan gestolen. Verduistering. Door de Rijkspolitie is procesverbaal opgemaakt tegen C. A. v. d. A. te Stompwijk wegens verduistering van een varken of de waarde hiervan ter waar de van 90. OUDEWETERING. Drankwet. Aan den heer A. C. P. Ze- gers alhier is vergunning verleend voor den verkoop van sterken drank in het klein voor Paviljoen „De Brasem". Het zwembad aangevaren. Gister nacht is tengevolge van den mist de mo torboot bestuurd door schipper J. uit Wou- brugge op het zwembad in het Braasse- mermeer gevaren. Een gedeelte van den steiger werd ingedrukt, terwijl ook aan het damesbad schade werd toegebracht. De schade wordt door verzekering gedekt. OUD-ADE. Ziekenhuisfonds „St. Martinus". Maan dag j.l. hadden wij' onze jaarvergadering. De voorzitter opende met gebed en een hartelijk welkom tot de leden. Spreker gaf een blik op het afgeloopen jaar, hetwelk voor de vereeniging een nadeelig jaar is geweest op financieel gebied. Vele zieken moesten in inrichtingen verpleegd worden, maar wij kunnen ons verheugen dat, op één na, allen weer hersteld zijn terugge keerd. Ook bracht de voorzitter nog een woord van dank aan de leden voor hun gave bij de collecte, die wij gehouden heb ben tot versterking der kas. En nu moet ik u ook nog melden, zeide spr., dat wij heden ons tienjarig bestaan vieren. Wij hadden dat gaarne in een fees telijke stemming willen doen, maar van wege de financiën zullen wij dat maar ach terwege laten. De vergadering was flink bezet; - er wa ren 70 leden tegenwoordig. De secretaris las. de notulen van vorig jaar; deze wer- vendien was er absoluut geen verkeer op den weg. De straf van de intrekking van het rij bewijs zal verdachte broodeloos maken. Daarom bepleitte mr. van Dam een voor waardelijke 'straf subs, een geldboete. De kantonrechter veroordeelde den ver dachte tot 7 dagen hechtenis en 3 maan den intrekking van het rijbewijs. den onveranderd vastgesteld. Intusschen was ook onze Geestelijke herder ter ver gadering gekomen. De penningmeester gaf een uitvoerig verslag van het afgeloopen jaar; aan con tributie werd ontvangen 748,12, gehouden collecte 168,30, rente 1934 J 13.97, nog in kas vorig jaar 72.89, tezamen f 1003.28. Er werd uitgegeven aan verplegingskos- ten 906, aan Röntgenbehandeling f 45, en verdere onkosten als correspondentie en bestuur 44.65, alzoo een bedrag van 995.65, zoodat dit boekjaar sloot met een saldo van 7.63, maar nu zijn wij er nog niet! Bij de wisseling des jaars kwamen nog drie rekeningen binnen d/ie te zamen de som maakten van 140, zoodat wij fei telijk een te kort zouden hebben. De boe ken en bescheiden werden nagezien door twee leden uit de vergadering en door hen werd medegedeeld dat alles in orde was. De voorzitter bracht een woord van dank aan den penningmeester. De secretaris, die aftredend was, werd herbenoemd. Punt vijf van de agenda, voorstel be stuur heeft naar middelen gezocht tot we der kas; door den Pastoor werd advies gegeven; met welk advies alle leden in stemden. Inkorting ligdagen werd niet aangenomen, maar tot verhooging van con tributie werd besloten, indien het noodig is, het tweede half jaar procentsgewijze uit te voeren. Van de rondvraag werd weinig gebruik dankwoord aan de leden deze vergadering sloot. SASSENHEIM. Personalia. De alhier gestationneerde brigadier der Rijksveldwacht, de heer Th. de Boer, is bevorderd tot majoor en in die functie overgeplaatst naar NaaMwijk. Ongeval bij zwemmen. Onze plaats genoot, de heer C. J. de Bruin, leeraar aan de Nijverheidsschool te Voorhout, had bij het zwemmen in het Sportfondsenbad te Haarlem het ongeluk zich zoodanig te be- zeeren aan het hoofd, dat hy onder ge neeskundige behandeling moest worden ge steld. Na eerst overgebracht te zijn naar de Maria-stichting te Haarlem, werd hij per auto naar huis vervoerd, waar dr. Dommissie hem volkomen rust voor- screef, daar de patiënt inwendig aan het •hoofd geschokt is. De Tulpententoonstelling. In aanslui ting aan ons verslag van gisteren van de opening der tentoonstelling in „Bloemiust" welke door velen reeds is bezocht vermelden we nog dat onder de genoo- digden die aanwezig waren, het bestuur van de Tuinbouwschool, Prof. v. Slogte- ren, het bestuur van de vereeniging „De Tulp" en „De Hyacinth", van Bloembol lencultuur, de beide Wethouders en de Gem.-Secretaris, de jury, bestaande uit de heeren J. T. Dix, Heemstede. W. Jonkheer, Hillegom, W. A. Philippo, Heemstede, L. v. Leeuwen Jzn., Sassenheim, J. W. Lefe- ber, Lisse. De vak-lieden waren vol bewondering voor het tentoongestelde vau Mendel- en andere soorten tulpen. Tramverlraging. Nabij de Poellaan brak van een geladen vrachtauto een as, juist op de trambaan, zoodat het tramver keer gestremd was en de passagiers moes ten overstappen. Na een uur werd de wa gen van de trambaan verwijderd en werd de inhoud bestaande uit meubelen, over geladen in een ontboden vrachtwagen uit Rotterdam. Biljart-kampioenschap. De stand van Maandag 13 Januari luidt als volgt: gesp. gew. h.s. pnt. Ger. Zandbergen 14 13 26 C. Guldemond 13 12 24 J. van Reisen 13 12 24 J. Diederiks 14 11 54 22 Chr. Homan 12 8 16 G. v. Diest Dzn. 14 8 16 A. H. Copini 12 6 12 P. Koning 14 6 12 A. J. v. d. Wiel 12 5 10 Th. Landweer 13 5 10 Chr. Zandbergen 13 5 10 Ep Postma 12 5 10 Th. van Velzen 12 4 8 Bern. Schreuder 13 4 8 J. Hoogervorst 12 3 6 R. Haver 12 2 4 Jac. van Dorp 13 0 0 Het hoogste gem. alsmede de hoogste serie staan nog steeds op naam van J. Die deriks en wel met 11:11 en 54. Aan de kop staan nog de drie volgende heeren, die maar een partij hebben verloren: Ger. Zandbergen, C. Guldemond, en J. van Rei sen. De beste partij werd dezen avond ge speeld door J. Diederiks, die wist te win nen van A. J. van der Wiel met 100 car. in 17 brt. gem. 5.88, h.s. 24. Van de te spe len 136 partijen zijn thans gespeeld 109 partijen. A.s. Maandagavond half zeven precies in café de Oude Post voortzetting van den wedstrijd waaronder de partij Gerard Zandbergenvan Dorp, J. v. Reisen Chris Homan, C. GuldemondTh. van Velzen. WASSENAAR. Tuinbouwvereeniging. In het Wapen van Wassenaar hield de tuinbouwvereeni- ging Wassenaar en Omstreken haar eerste ledenvergadering van dit jaar onder voor zitterschap van den nieuwen voorzitter de heer P. Zegwaard. Tot leden der jury voor het ingezon- dene voor het puntenstelsel worden aan gewezen de heeren Jansse, Janssen en Filius. Na de pauze wordt de uitslag bekend gemaakt van het ingezondene voor het puntenstelsel. Hierbij verwierven de hee ren G. Verlind, P. Midevaine en van der Zalm voor hunne diverse inzendingen di verse punten. De begrooting wordt hierop behandeld en aangenomen zooals deze door de pen ningmeester was voorgedragen n.l. begroot in ontvangst en uitgaaf op 430. Voorts had het bestuur gedacht dit jaar een zestal lezingen vast te stellen. Voor de maanden Februari en Maart gaven zich

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7