WOENSDAG 15 JANUARI 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER LICHTE VORST 'S NACHTS. DE BILT SEINT: Zwake tot matige Zuidelijke tot Ooste lijke wind, nevelig tot gedeeltelijk be wolkt, weinig of geen neerslag, lichte tot matige vorst des nachts, overdag lichte dooi. Hoogste barometerst.: 770.3 te Munch en. Laagste barometerst.: 749.7 te Helsingfors. De beide minima in het Noorden en Oosten vullen verder op. In Zweden en het Oostelijk Oostzeegebied blijft de lucht druk stijgen. Een daalgebied, dat gisteren over IJsland trok, ligt thans over de Noor- sche Zee, zoodat het gebied der hoogste standen zich naar centraal Europa ver plaatste. De depressie in het Zuid-Westen dringt voortdurend verder naar het Oos ten door en geeft regen in de Golr van Biscaje. De vorst verdween uit Ierland en het Zuid-Westelijke deel van IJsland. In Engeland en Bieren komt plaatselijk matige vorst voor. In Zweden werd de vorst minder streng. Alle bergtoppen in Europa melden lage temperaturen. In de Alpen werd het tusschen 2000 en 3000 me ter weer wat kouder. Geen enkel station meldt neerslag van beteekenis. Voor de naaste toekomst is weinig verandering in het heerschende weer te wachten. LUCHTTEMPERATUUR. 4.4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. su Van Woensdagnamiddag 4.43 uur tot Donderdagmorgen 7.35 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Donderdag 16 Jan. voorm. 7.11 uur en nam. 7.33 uur. bracht lof aan het werken en de humani teit van den jubilaris en dankte hem spe ciaal voor hetgeen hij gedaan heeft voor de jongeren. Als stoffelijke hulde, tevens herinnerend aan de snelheid van den tijd bood spr. het geschenk van directie, re dactie en administratie aan, n.l. een fraaie klok. Hierna sprak de heer D. Haverkorn •namens het technisch personeel den jubila ris en diens echtgenoote toe. „Uw per soonlijkheid is bij allen sympathiek, uw humaniteit spreekwoordelijk, uw accura tesse bekend", zeide spr. en hij sprak den wensch uit, dat het den heer Somers ge geven mocht zyn nog lange jaren zijn diensten te kunnen geven aan de Leidsche Courant. Namens het technisch personeel bood spr. hem een vulpen en vulpotlood in etui aan. Als attentie voor mevr. Somers droeg het jongste lid van het technisch personeel, algemeen bekend als ,Jopie" een bloemen mand aan. Daarna was er gelegenheid tot compli menteeren en werden ververschingen aan geboden. Nadat voorts nog de heeren B. V1 e k k e, C. de Heijden, (die vanaf z'n 14e jaar onder leiding van den jubilaris heeft ge werkt en die hem daarvoor dank bracht) en de chef der zetterij, de heer P. Cup pen een meer persoonlijk woord hadden gesproken, dankte de heer Somers in een keurige speech voor de gelukwenschen en de andere blijken van waardeering. De inhoud van het couvert zal hem eraan herinneren, dat er gewerkt moet worden, terwijl de klok hem erop zal wijzen, als het tijd wordt om aan den arbeid te gaan, waarbij pen en potlood hem goede dien sten zullen bewijzen. Spr. hoopte, nog vele jaren de aangename en hartelijke samen werking met allen te mogen ondervinden. Ten huize van den jubilaris waren in middels talrijke bloemstukken, telegram men en brieven met gelukwenschen inge komen. De verdere dag werd in intiemen kring doorgebracht. WORDT DE KEURINGSDIENST LEIDEN OPGEHEVEN? Naar de Zutphensche Courant verneemt, heeft de Minister van Sociale Zaken aan het gemeentebestuur van Zutphen medege deeld, dat het in zijn voornemen ligt H. M. de Koningin voor te stellen het land te ver- deelen in 16 keuringsdienst-districten. Vervallen zullen de keuringsdiensten te Eindhoven, Breda, Arnhem, Leiden en Zwolle. Ook bij het gemeentebestuur van Leiden is een dergelijke mededeeling binnengeko men. De opheffing van den keuringsdienst Leiden zal plaats hebben met ingang van 1 Maart a.s. De electrische installatie in de nieuw te bouwen. St. Petruskerk alhier, zoowel voor licht als kracht, is opgedragen aan het Electrotechnisch- en Radio-installatiebu reau J. P. van Berge Henegouwen. CHRISTELIJKE GEZINS-GEBRÜIKEN. Eenige behartenswaardige wenken van Pastoor Van Beukering. Uitgaande van vier organisaties, Vrou wenbond, Bond van Gezinshoofden, Volks bond en Hanze was gisterenavond in de Graanbeurs een groote propagandavergade- ring belegd tér bevordering van de Chris telijke gezinsgedachte. De belangstelling was zeer groot; in de groote zaal kwam men stoelen tekort, welk tekort op in 't oog vallende wijze werd aan gevuld. Achter de groene tafel zetelden de vier bonds-opperhoofden, die voor dezen avond, om onderlinge naijver te voorkomen, de voorzittershamer hadden overgedragen aan aller geestelijk adviseur, prof. Cleophas! De Deken der stad, de hoogeerw. heer Homulle, vergezeld van de weleerw. heeren Verhoofdstad, Hessing en Lansber gen, de pastoor der Hartebrug-kerk, de zeereerw. pater Smitz, vergezeld van pa ter Van der Snoek, woonden dezen avond bij. De geestelijk adviseur, prof. Cleophas, verwelkomde den Deken, den Pastoor, de Kapelaans, den spreker van dezen avond, Pastoor Van Beukering uit Haarlem, en alle aanwezigen. Geen gezinsgedachte is voor ons moge lijk, zeide spr., dan in een gezin, dat met Christus één is. Geen herstel der maatschap pij is mogelijk zonder een heilig, Christe lijk huwelijks- en gezinsleven. Het christe lijk leven openbaart zich ook in de gebrui ken van die kleine gemeenschap, het gezin. De gezinsgebruiken moeten de geest van de H. Kerk uitademen. Daardoor wordt een éénheid gelegd tusschen Kerk en huisge zin de eenige goede grondslag voor een Christelijke opvoeding der kinderen. Spr. hoopt, dat deze avond moge strekken tot verdieping, tot veredeling en daardoor tot vergrooting van het geluk der gezinnen. Hierna was het woord aan Pastoor Van Beukering uit Haarlem, die een zeer leer zame causerie hield over „Christelijke Ge zinsgebruiken". De christelijke gezinsgebruiken zijn ont staan uit het echte, innerlijke en gods dienstige leven van het volk. Spr. wees op de Leidsche kazen, die nog steeds in hun stempel, de vereering weergeven voor den middeleeuwschen patroon der stad St. Pe trus. De gezinsgebruiken zijn goed; zij zullen het godsdienstig leven opwekken, verster ken en bestendigen. Er is echter gekomen een verslapping in de Katholieke gezinsge bruiken gevolg van verslapping in het godsdienstig leven, gevolg ook van aanpas sing bij een niet-Katholieke omgeving. De christelijke gezinsgebruiken kunnen gesplitst worden in drie soort'en: sommige staan in verband met de sacramenten, an dere met het kerkelijk jaar en vele ook, die zonder eenig verband daarmee toegepast worden. Bij de gebruiken, in verband met de Sa cramenten, bracht spr. eerst ter sprake die, welke betrekking hebben op het huwelijk. Spr. ried jongelui, die verloofd zijn, aan, dagelijks de schcone gebeden van de Huwe lijksmis te lezen. De christelijke verloofden dienen niet samen op reis te gaan, zeker niet in één hotel te logeeren of te slapen onder één dak. De ouders en verloofden dienen zich aan dit oud-Christel ijk gebruik te houden. Als huwelijks-costuum is voor den man het meest geschikt het zwart een teeken van ernst; voor de vrouw het wit een teeken van reine blijheid. De vrouw behoort eigenlijk volgens vroom gebruik gesluierd te zijn symboliseerend de ingetogenheid met een kroon op het hoofd de maag delijkheid. Merkwaardig was hetgeen spr. vertelde over het by iedere gewichtige gebeurtenis in het leven terugkeerende witte doop kleed en de doop-kaars, totdat de mensch, zijn aardsche leven beëindigt, met de kaars in de hand en hy gekleed wordt in de witte lijkwade. Spr. wijdde uit over de groote huwe lijkszegening der Kerk, die aan de vrouw al trouwt zij ook meerdere malen slechts éénmaal gegeven wordt, alléén on der de huwelijksmis, doch niet in de .ijden van boete en versterving: de Aavent et de Vasten. De trouw-ring is tegenwoordig een glad de ring, maar in den goeden, ctden tijd waren er Christelijke verlovmgs en trouwringen, die versierd waren met een kruis en de voorletters van man en vrouw. Bij „deftige" bruiloften worat er wel eens op aangedrongen, dat bruid en brui degom achter in de kerk worden inge haald. Dat is echter niet geoorloofd. Het is een privilege, dat de Kerk slechts ver leend aan bisschoppen en prelaten, en ook aan de moeders, die haar kerkgang doen. Op deze bijzondere wijze eert en huldigt de Kerk de vrouw, die moeder is gewor den. Wie deze heerlijke en zinrijke cere monie begrijpt, zal haar zeker niet na laten en zich nog minder ervoor genee- ren. Pastoor Van Beukering hekelde geestig het geven van „moderne" namen aan de kinderen. Bij den doop moet aan het kind de naam van een heilige worden gegeven, welke heilige aan den nieuwen mensch ten voorbeeld en ter bescherming wordt ge geven. Als Christelijke gezinsgebruiken, ver band houdend met het Kerkelijk jaar, noemde spr. het ophangen van groene kaarsen-kransen in den Adventstijd, het zich voorbereiden tot het Kerstfeest door de Vigilie inderdaad, zooals het woord zegt, als een nachtwake door te brengen, het plaatsen van een Kerstkribbe of een Kerstboom op het feest van Christus' ge boorte. Welk van beide gebruiken is het beste? Spr. zeide: beide tegelijk. Ook de Kerstboom heeft een Christelijke beteeke nis, symboliseerend de paradijs-boom en tegelijk de kruisboom, waarvan de wereld de heerlijke vruchten plukt. De roode verlichting op Kerstdag be stempelde spr. als een modegril. Een goed Christelijk gebruik is het om in de Advents- en Vastentijd de lijfsiera den af te leggen, om op Paschen, op z'n „Paaschbest" gekleed, weer uit te gaan. Als een mooie demonstratie van Katho liek-zijn beval spr. aan op Palmzondag de gewijde palm niet in jas en zakken weg te moffelen, doch met de palm in de hand uit de kerk te komen. Ten slotte behandelde spr. het gebruik van gewijde voorwerpen. De H. Kerk heeft een speciale wijding van bijna alle ge bruiksvoorwerpen. Er wordt door de ge- loovigen veel te weinig gebruik van ge maakt. Het huis laten wijden is gelukkig nog VTijwel algemeen gebruik. Sommigen denken, dat zoo iets geld kost, doch dat is geenszins het geval. Spr. wees ook op het gebruik van gewijde olie bij ziekte, op het gebruik van wijwater enz. Door het smeekgebed der Kerk wordt aan zulke voorwerpen een bovennatuurlijke kracht verleend. Spr. wekte alle Katholieken op de oude Christelijke gebruiken te hand haven of opnieuw in te voeren, zooals het dateeren van de brieven met de Christe lijke feestdagen, het afnemen van de hoed voor het Allerheiligste en voor den pries ter. het in stilte biddend volgen van het Allerheiligste, wanneer het door den priester over straat wordt gedragen en vele andere schoone gebruiken, waardoor wij onze godsdienst kunnen belijden en verstevigen. Prof. Cleophas heeft aan het einde van de causerie aan Pastoor Van Beukering hartelijk dank gebracht voor zijn raadge vingen. Door den heer W. N. Schalkwijk uit Haarlem werd, na de pauze, op gevoelvol le wijze gedeclameerd „Kerstmis" van Felix Timmermans. Jammer was het, dat wegens het vlug verstrijken van den tijd de declamator geen gelegenheid overbleef ook de andere declamaties, welke ret programma vermeldde, uit te voeren. Met het gezamelijk zingen van „De Her- derkens lagen bij nachte" werd deze zeer geslaagde avond besloten. Een collecte aan den uitgang gehouden voor de R. K. Werkloozenzorg, bracht ruim 17.op. AMBACHTSSCHOOL TE LEIDEN. Wy komen nog even terug op de aan gifte van nieuwe leerlingen voor de Am bachtschool en verwijzen belanghebbenden naar de advertentie elders in dit blad. Ook kunnen worden toegelaten jongens, die tenminste 12 jaren oud zijn en een be wijs kunnen overleggen, dat zij het ze vende leerjaar eener lagere school met vrucht hebben doorloopen. Kunnen zij dat niet, dan moeten zij op of vóór 1 Augustus 1923 geboren zijn. Men wende zich om inlichtingen tot den directeur der school. Kerkdief op pad. Bij de politie is aangifte gedaan van dief stallen van taschjes uit de St. Jozefkerk en de Hartebrugkerk. In het eene zat o.m. een kerkboek, in het andere een klein bedrag aan geld. Handelsregister K. v. K. Nieuwe insch.: 6709. J. Booy Mzn., firma Mar. Booy en Zonen, Alphen a. d. Rijn, Jaagpad 4, handelskweekerij. E.: J. Booy, Alphen a. d. Rijn. Wijzigingen: 373. N.V. Banketfa- briek ,De Bij", Leiden, Roomburgerlaan. Uittr. Dir.: J. W. Bukers, Leiden, d.d. 1 Jan. 1936. 4723. L. Guyt, Katwijk a. Zee, R. A. Borgerstraat 40, timmer- en metselbedrijf. De zaak is omgezet in een vennootschap onder firma onder den naam: Gebrs. W. en L. Guyt. Venn.: W. Guyt en L. Guyt, Katwijk a. Zee. 2354. Noord-Brabantsche Schoenwinkel, Sassenheim, Hoofdstraat 212, handel in schoenen; schoenmakerij enz. De zaak is omgezet in een naamlooze vennootschap onder den naam: N.V. v.h. Th. Brouwer's Schoenhandel en Machinale Reparatie-in richting. Dir.: Th. Brouwer en A. Brou wer, Sassenheim. Comm.: J. M. Brouwer, Sassenheim. Maatsch. kap.: 10.000.ge heel geplaatst en gestort. Heden slaagden voor Fransche handelscor respondentie Liteh-diploma mej. A. Jh. Muller, alhier, en voor het Mercurius-di- ploma Fransche handelscorrespondentie mej. Y. Viersen, alhier, beiden opgeleid door Mme. A. Spijker, alhier. Voor het Mercurius-diploma Engelsche handelscorrespondentie slaagde heden onze oud-stadgenoote mej. I. Krijnen, opgeleid door den heer N. Spijker, alhier. De St. Petrusconferentie der St. Vincen- tiusver. brengt haar hartelijken dank aan de leerlingen der dansschool E. Castelein, die haar met. een gift van ruim dertig gul den verraste. Gisterochtend te kwart voor twaalf is de 18-jarige fabrieksarbeidster A. Z., wonend op de Vaartkade, op de Warmonderbrug door een plotseling open vallend portier van een rijdende vrachtauto geraakt. Zij werd met een lichte hersenschudding naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: candidaatsexamen Wis- en Natuurkunde, letter F de heer H. J. Micheels, Den Haag; candidaatsexamen Wis- en Natuurkunde, letter L, de heer H. L. J. Bech, Den Haag; candidaatsexamen Geschiedenis mej. H. Mock. Overveen. Ontzettend vliegongeluk in Arkansas ZEVENTIEN DOODEN. Het wrak ligt in een moeras. NEW-YORK, 15 Jan. (A. N. P.) Een passagiersvliegtuig der American Air Lines, dat op weg was van Newark naar Los An geles, is in de nabijheid van Goodwin in den staat Arkansas neergestort. Veertien passagiers, de beide piloten en de stewardess zijn om het leven gekomen. De wrakstukken van het groote vliegtuig liggen in een moerassig, bijna ontoeganke lijk gebied. NEW-YORK, 15 Januari. Het vlieg tuigongeluk bij Goodwin in Arkansas, is het grootste in de geschiedenis van de Ameri- kaansche luchtvaart. De boeren, die na urenlang zoeken in het moeras eindelijk de plaats des onheils bereikten, verklaren, dat de wrakstukken over een afstand van 100 meter verspreid liggen. De lijken van de 17 slachtoffers zijn on herkenbaar verminkt. De oorzaak van het ongeluk is nog niet opgehelderd. ij WAT ANDERE BLADEN SCHRIJVEN ABSENTEÏSME IN DE EERSTE KAMER. 81echt voorbeeld doet slecht volgen. Kort geleden aldus schrijft het katho lieke dagblad OnsNoorden iser heel wat misbaar in de pers ontstaan, omdat de heer H. Polak in een korte avondvergade ring de presentielijst van de Eerste Kamer geteekend had en daarna was verdwenen zonder de zitting, waarvoor hij ƒ20 tou cheerde. te hebben bijgewoond. De heer Po lak heeft toen als verontschuldiging aange voerd, dat hij, voor de vergadering begon, ongesteld was geworden en daarom was heengegaan. Terecht is toen gevraagd, waarom hij daarvan dan niet aan den voor zitter kennis had gegeven. Maar nu Dinsdagavond heeft zich weer hetzelfde geval voorgedaan met een ande ren sociaal-democratischen senator, nJ. den heer De Zeeuw. Deze heeft de presentielijst voor deze korte avondvergadering getee kend, maar was in de zitting niet aanwezig. En toen, (de vergadering was om halfne- gen begonnen), even voor negen uur ge stemd werd over het cumulatiewetje, werd de heer De Zeeuw wel afgelezen als aanwe zig, maar hij was er niet. En ook nu weer ontbrak elke mededeeling aan den voorzit ter. Dit is dus nu in korten tyd een tweede geval, dat een socialistische senator zich op een zeer laakbare wijze schuldig maakt, aan het innen van presentiegeld, waarop hij geen enkel recht heeft. Het voorbeeld, dat hier door deze roode-politici gegeven wordt, is wel heel ongelukkig. Meer zullen wij van deze onverkwikkelijke zaak nu maar niet zeggen aldus besluit „Ons Noorden". LAND- EN TUINBOUW ONVERKOCHTE GROENTEN. In 1935 is er weer groente onverkocht gebleven dan in 1934. De teeltbeperking heeft niet kunnen ver hinderen, dat in het afgeloopen jaar weer groote hoeveelheden groenten en fruit on verkocht zijn gebleven. Zelfs was deze hoeveelheid in het derde kwartaal van 1935 belangrijk grooter dan in hetzelfde tijdvak van 1934. Toen bleef van andijvie b.v. 802.000 stuks in ons land onverkocht, thans 3.419.000. Een aantal onverkochte komkommers van plat glas afkomstig, bedroeg 21.959.000 tegen 4,235.000 in het derde kwartaal 1934. Ook van bospeen was de hoeveelheid grooter n.l. 659.000 bossen tegen 124.000 in het vo rige jaar. Van tomaten daarentegen was de hoe veelheid minder n.l. 3.771.000 k.g. tegen 6.048.000 k.g. in 1934. De hoeveelheid onverkochte boonen be droeg niet minder dan 6.5 millioen k.g. te gen nog geen half millioen in 1934. Een groot deel van deze onverkochte groenten kon worden gedistribueerd onder de werkloozen, n.l. 1.690.000 k.g. In 59 ge meenten heeft zoo'n uitdeeling plaats ge had. Bij de distributie is gebleken, dat ge durende de zomermaanden de werkloozen de producten van hun eigen tuintje gebrui ken, want na September was de vraag be langrijk grooter. NED. OOST-INDIE KRANTENPAPIER IN PLAATS VAN BRIEFJES VAN DUIZEND. Geldsbedrag uit brief van Singapore naar Batavia verdwenen Aneta seint uit Batavia: Een brief met een inhoud aan bankpapier ter waarde van ƒ41.000, die van Singapore naar Ba tavia is verzonden, is te Batavia aangeko men met een inhoud, die uitsluitend be stond uit courantenpapier^ De verdwijning van het geld werd te Batavia geconsta teerd. In verband hiermede looft de politie een belooning uit van 800 dollar voor aan wijzingen, welke leiden tot de arrestatie van de(n) dader(s), benevens een premie van 5 procent van het bedrag, dat zal worden aangehaald. De politie te Singapore is van meening, dat de diefstal te Singapore is geschied. AGENDA LEIDEN. Donderdag, R. K. Reclasseeringsvereenl- ging, afd. Leiden. Zitting gebouw St. Vine.-Ver. Hooglandsche Kerk- gracht 32, 89 uur. Donderdag, „A.R.K.A.", Ledenvergadering, Den Burcht, 8.15 uur. Spreker mr. W. Huijnen. Donderdag, Genootschap van den Stillen Omgang, jaarvergadering, St Jos.- Gez.-gebouw, 8.15 uur. Donderdag. R. K. Dioc. Vrouwenbond, Kleine Stadszaal, 8 uür. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 13 tot en met Zondag 19 Jan a.s. waargeno men door de apotheken: C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, telef. 523 en C. van Zijp, Wilhelminapark 8, Oegstgeest tel. 274. UIT DE OMGEVING DE KWAKEL. Bekroningen. Onze plaatsgenoot, de heer P. Th. Audiffred behaalde met zijn kippen de volgende onderscheidingen. Van de Pluimveevereeniging Ornis te Amster dam: Eerste prijs met zilveren medaille voor 't hoogst aantal eieren n.l. 204 per hen met een minimum gewicht van 57 gram per ei. Op de nationale tentoonstelling van de Pluimveetentoonstelling Nutras te Vinke- veen: 17 eerste en eereprijzen 5 tweede en 4 derde prijzen, een beker voor hoogst aantal punten voor groote hoenders, een beker voor hoogst aantal punten Leg horns. 1 beker voor de beste inzending Witte Leghorns „Eng. type". Zilveren me daille voor de beste inzending Patrijs leg horns. Op de Nationale tentoonstelling van de Pluimveever. „Nut en Genoegen" te Am sterdam: 14 eerste en eereprijzen, 3 twee de en 4 derde prijzen, zilveren medaille van B. en W. van Amsterdam voor het hoogst aantal punten leghorns, verguld zilveren medaille voor de mooiste witte leghorn „Eng. type", zilveren medaille voor de mooiste Patrijs leghorn. LEIDSCHENDAM. Wit-Gele Kruis. Onder voorzitter schap van den heer A. Bontje hield de R.K. Vereeniging voor Volksgezondheid en Ziekenverpleging „Het Wit-Gele Kruis" te Leidschendam een algemeene vergade ring in het Patronaatsgebouw. De voorzitter deelt mede, dat opgericht is een propagandaclub van jonge dames, die de contributie zullen ophalen en nieu we leden zullen aanwerven. Door den voorz. wordt jaarverslag der vereeniging uitgebracht, o.m. van het Consultatiebureau, R.K. E.H.B.O., T.B.C.- bestrijding, Wijkverpleging, Magazijn enz., waarin dank wordt gebracht aan Zuster Claudia, de dames van Veen, Mevr. dr. van Laarhoven en verder aan allen, die in het belang der vereeniging werkten. De penningmeester, de heer A. Zand wijk brengt een duidelijk overzicht uit van de financiën, terwijl bij monde van den heer Coomans de Commissie tot na zien der rekening verslag uitbrengt en verklaart alles in goede orde te hebbeni- x bevonden. In de Commissie voor 1936 wor den benoemd de heeren Hendriks en van Veen. De voorzitter heet dan hartelijk welkom den zeereerw. heer pastoor, die inmiddels is binnengekomen. Bij de nu volgende bestuursverkiezing wordt dr. van Zeeland met vrijwel alge meene stemmen herkozen, terwijl gekozen worden mej. A. Knijnenburg en de heer Jac. J. van Veen. De voorzitter brengt dank aan de afgetreden bestuursleden voor alles, wat zij voor de vereeniging deden. Met algemeene stemmen wordt be sloten dit jaar wederom een Bazar te hou den; hoe en wanneer zal nog nader wor den besproken en bekend gemaakt. Na rondvraag sluiting. ROELOFARENDSVEEN. Muziek- en tooneeluitvoering. Gister avond gaf de R.K. Muziekvereeniging „Liefde voor Harmonie" alhier haar tra ditioneels Vastenavond-uitvoering. De groote Pancratiuszaal was tot in haar uiter ste hoeken bezet toen om ruim 7 uur de feestavond door den Geestelijk adviseur met een woord van hartelijk welkom werd geopend. Spr. wees op de belangrijke plaats, welke deze vereeniging inneemt en vertrouwde, dat de leden en donateurs hun onmisbaren steun haar niet zouden onthouden. Onder leiding van den Direc teur, den heer van Leeuwen, werd met het muziekprogramma een aanvang gemaakt. Na een vroolijke marsch volgden nog een drietal muzieknummers, welke zeer goed werden uitgevoerd en het gezelschap mocht een warm applaus van de aanwezi gen inoogsten. Als extra-nummer kregen we nog van Gebr. Koek te hooren een duet voor bariton en trombone met pianobege leiding door mej. KoekHeemskerk. Ook dit nummer viel zeer in den smaak. Hier na trad de tooneelclub voor het voetlicht met een paar aardige tooneelstukjes, ter wijl de pauzen werden bekort door voor drachten door Gebr. Koek. Het was dan ook een succesvolle avond en na een dankwoord van den geestelijk adviseur aan directeur, leden en alle overigen voor hun trouwe opkomst werd deze eerste Vastenavond-uitvoering besloten. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Steeds grooter aan voer maar onbevredigende prijzen, zoo is het op heden in den bloemenhandel. Voor lste kwaliteit worden de volgende prijzen betaald: tulpen per dozijn: Couronne dor 0.16—0.21, La Reine 0.11—0.15, Bril- lant Star 0.11—0.14. William Copland 0.150.22, Allard Pierson 0.13—0.24, La Matalas 0.16—0.20, Hyacinthen wit, rood en blauw per 100 2.005.20, Nar cissen per bos 0.110.17.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2