DINSDAG 14 JANUARI 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 NACHTVORST. DE BILT SEINT: Meest matige, in het Noorden tijdelijk wellicht krachtige Westelijke tot Noorde lijke wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen neerslag, lichte vorst des nachts, overdag lichte dooi tot temperatuur om het vriespunt. Hoogste barometerst.: 770.6 te Stornoway. Laagste barometerst.: 746.5 te Nordöyan. De depressie over de Noorsche'Zee vult geleidelijk op, die in de Finsche Golf werd iets dieper. De hoogdruk in hef Noord-Oos ten neemt voortdurend toe. Het luchtdruk- verval over de Noorsche Zee blijft groot, waardoor de toevoer van arctische lucht naar het Oostzee-gebied en Centraal-Eu- ropa onverminderd doorgaat. Terwijl op de Britsche Eilanden en op het vasteland de temperatuur overal om het vriespunt is, komen in Midden-Frankrijk en de Alpen noge hooge temperaturen voor. Op de Zugspitze steeg de temperatuur sedert gistermorgen 11 graden, bij zeer zwaren sneeuwval (59 milimeter neerslag in den nacht). De temperatuur en vochtigheids toestanden der bovenlucht boven Mun- chen wijzen op foehn tot groote hoogten. In midden-Zweden komen geen extreem lage temperaturen voor; in de Poolzee is de temperatuur tot hooge breedten boven of om het vriespunt, terwijl Spitsbergen regen meldt. De depressie in het Zuid- Westen is nog weinig actief, doch de Zui delijke luchtstroom langs haar voorzijde brengt warmte tot nabij de Zuidpunt van Groenland. Hoewel in het eerste etmaal nog geen vorst van beteekenis te wachten is, moet toch met een geleidelijke daling der temperatuur in den nacht rekening gehouden worden. LUCHTTEMPERATUUR. 5.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Dinsdagnamiddag 4.42 uur tot Woensdagmorgen 7.36 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Woensdag 15 Januari voorm. 6.37 en nam. 6.54 uur. BINNENLAND EEN MIJTER VOOR MGR. HUIBERS. Reeds direct na het bekend worden van de benoeming van mgr. J. P. Huibers tot Bisschop van Haarlem, kwam in de paro chie van O. L. Vrouw van Altijddurenden bijstand in de Cbasséstraat te Amsterdam, welke porachie zooals bekend door mgr. is opgericht, spontaan de wensch tot uiting, den nieuwen bisschop een speciaal geschenk van zijn vroegere parochie aan te bieden. Op een daartoe aan mgr. Huibers door den tegenwoordigen pastoor der parochie, den zeereerw. heer H. J. M. M. Alink, ge daan verzoek, mocht deze eenige dagen geleden ten antwoord ontvangen, dat monseigneur als geschenk gaarne een bis schopsmijter zou aanvaarden. De mijter, die op de ateliers van de firma C. H. de Vries, Heerengracht te Amsterdam, zal worden vervaardigd, zal aan de voorzijde de beeltenis dragen van Onze Lieve Vrouw van Lourdes en aan de achterzijde die van den Evangelist Joannes. DIPLOMATIEKE BRIEFWISSELING MET BELGIE. Voortaan in het Nederlandsch. In parlement en pers is meermalen blijk gegeven van belangstelling voor de vraag in hoeverre Fransch dan wel Nederlandsch de taal is in de diplomatieke correspon dentie met België. Ter zake kan worden medegedeeld, dat, terwijl in latere jaren reeds vrij veel Ne derlandsch in die correspondentie werd gebezigd, thans het Nederlandsch door onze Regeeringsorgandn als algemeen ge bruikte taal is aangenomen. COMMISSIE VOOR GRONDWETS HERZIENING. In verband met de binnenkort te ver wachten benoeming van een Staatscom missie ter voorbereiding van een grond wetsherziening, vernemen wij, dat het in de bedoeling ligt, dat deze commissie haar werkzaamheden zal verrichten onder lei ding van den Minister van Binnenlandsche Zaken. Als haar eerste secretaris zal de Secretaris-Generaal van het Departement van Binnenlandsche Zaken fungeeren. Voorts vernamen wij nog, dat de commis sie zal bestaan uit 12 leden. ECONOMISCn TECHNOLOGISCH INSTITUUT VOOR DE PROVINCIE NOORD-BRABANT. De besturen der R.-K. Werkgeversver- eenigingen in de Diocesen Den Bosch en Breda, alsook de voorzitters en secretaris sen van de Brabantsche Kamers van Koop handel, kwamen een dezer dagen in verga dering bijeen, ter bespreking van de be staande plannen ter oprichting van een Economisch Technologisch Instituut voor de provincie Noord-Brabant. Als resultaat dier vergadering werd be sloten ter kenis van Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant te brengen, dat het Brabantsche bedrijfsleven zich gaarne aan sluit bij den in de afdeelingen der Provin ciale Staten uitgesproken wensch, om bij de oprichting van het Noord -Brabantsche Instituut samen te werken met het be staande Economische Technologisch Insti tuut, dat gevestigd is aan de R.-K. Han- delshoogeschool te Tilburg. Over de wijze, waarop deze samenwer king het meest in het belang van het be drijfsleven ware te regelen, heeft de ver gadering zich niet uitgesproken, doch zij heeft aan Gedeputeerde Staten te kennen gegeven, het op zeer hoogen prijs te zullen stellen, indien de genoemde Werkgevers organisaties, alsook de vijf Brabantsche Kamers van Koophandel ten spoedigste in de gelegenheid zouden worden gesteld hierover met het College van Gedeputeer de Staten van gedachten te wisselen, waar bij de hoop is uitgesproken, dat, voor deze gedachtenwisseling heeft plaats gevonden, terzake van de inrichting van het Noord- Brabantsche Economisch Technologisch In stituut generlei beslissing van Provincie- wege zal worden genomen. SPOEDCURSUSSEN VOOR DIENSTBODEN. Zwolle neemt een proef. Ten stadhuize te Zwolle neeft de wet houder dezer gemeente mr. A. W. E. Brandsma een comité geïnstalleerd, be staande uit vertegenwoordigers van de vrouwenorganisaties, dat zich zal belasten met het inrichten van, en leiding geven aan, in het leven te roepen van spoed cursussen, ter opleiding van werklooze meisjes tot dienstbode. De bedoeling dezer cursussen is, dat Nederlandsche meisjes zullen worden ge schikt gemaakt voor betrekkingen, die nu nog te veel door buitenlandsche meisjes worden vervuld. Het betreft hier een proefneming, die zoowel door het rijk als de gemeente fi nancieel wordt gesteund. Indien ze slaagt zullen ook elders in den lande soortgelij ke cursussen in het leven worden geroe pen. „Hbld." DEGRADATIES EN ONTSLAG. Na de fraudes bij de N. S. te Haarlem. Zooals men weet, heeft kort geleden voor de Haarlemsche Rechtbank terecht gestaan een spoorwegbeambte, die zich schuldig had gemaakt aan verduistering van gelden op groote schaal. Daarbij is o.a. ter sprake gekomen het controlesys teem dat bij de Nederlandsche Spoorwe gen gebezigd wordt. Niet bekend was tot op heden en wij hebben dit gisteravond vernomen uit de mond van den hr. F. K. Wiersum, chef v. de centrale controle der Nederlandsche Spoorwegen alhier, dat eveneens ontsla gen is en wel op zijn eigen verzoek, de in specteur der comptabiliteit te Amsterdam die door de directie van de Nederlandsche Spoorwegen gedegradeerd was, omdat hij niet voldoende controle had "uitgeoefend over de gesties van den beambte, wiens fraude nu ontdekt was, terwijl tevens ge degradeerd werd de stationschef te Haar lem, die krachtens zijn functie eveneens verplicht was geweest tweemaal per maand de kas te controleeren. De Amsterdam- sche inspecteur heeft uit deze degradatie de conclusie getrokken, dat het dan maar beter is ontslag te vragen. Deze feiten hebben zich voorgedaan vrijwel direct nadat de fraude ontdekt was. „Vooruit" WEGENBOUW BODEGRAVEN—ROTTERDAM. Vanwege den Rijkswaterstaat is heden aanbesteed de aanleg van de aardebaan van een gedeelte van weg no. 3 (Amster damBodegravenRotterdam) ten Wes ten van de Gouwe, onder de gemeente Moordrecht, met bijkomende werken. (Werkverruiming). Laagste inschrijfster was N. V. Amsterdamsche Ballast Maat schappij te Amsterdam voor 254.000. OOSTENRIJKSCHE FILMS IN DEN HAAG Een schoone voorstelling in het City-theater. Zaterdagmiddag had in het City-theater te den Haag een filmvoorstelling plaats, uit gaande van de Oostenrijksche Verkeerscen- trale te Utrecht. Deze voorstelling, waarvoor zeer groote belangstelling bestond, werd eveneens bij gewoond door den Oostenrijkschen gezant te den Haag, die in de eere-loge had plaats ge nomen. De voorstelling werd geopend door den directeur der Oostenrijksche Verkeerscen- trale, den heer H. Tulp te Utrecht, die alle aanwezigen en speciaal Z.Exc. den Oosten- tenrijksche films zouden worden vertoond en dat als extra-verrassing eenige ras-echte Tirolers zouden optreden. Spr. hoopte, dat van deze films vooral een groote propaganda zou uitgaan voor een bezoek aan de Oostenrijksche wintersport. De films, welke vertoond werden, mogen geroemd worden als juweeltjes op het ge bied van filmkunst. Men bedenke, dat deze films zijn samengesteld met het doel pro paganda te maken voor Oostenrijk's na tuurschoon in den winter. En nu mogen wintersche berglandschappen wel een zeer dankbaar object zijn om als reclame-object te dienen, vaststaat, dat juist door het ver mijden van alles wat naar opgelegde pro paganda zweemt, deze artistiek hoogstaan de films des te beter het doel der makers deden bereiken. Het sterkst sprak deze artistieke film opvatting in het filmpje over verschillen de producten van Oostenrijk's nijverheid, welke in plaats van een dorre opeenvolging van producten, een film van hoog artistiek gehalte werd, waarvan men met onver deeld genoegen genoot. Het filmprogramma werd telkenmale af gewisseld door het optreden der Tirolers, die met hun Tiroler-liederen, hun jodelen en schuhplatt'len menig applaus oogstten en die zelfs eenige malen door het applaus werden gedwongen een herhaling of een toegiftje te geven. Aan het einde van dit mooie en artistieke programma sprak de heer Tulp woorden van dank. De voorstelling zal op 18 Januari in de zaal van „Pulchri Studio" te den Haag wor den hérhaald. KERKNIEUWS WONDERBARE GENEZING TE LOURDES. Door artsen-commissie bevestigd. De voorzitter van het permanente artsen comité te Lourdes dr. Vallet publiceert in het jongste nummer van het „Journal de la Grotte" een officieel rapport over het ziek te-proces en de plotselinge genezing van mejuffrouw Margaretha Degoile. Aan bedoeld rapport ontleenen wij het volgende: Juffrouw Degoile is 20 jaar oud en af komstig uit Mauzun, een dorpje in Noord - Auvergne. In Augustus 1934 is zij met de diocesane bedevaart van het bisdom Cler mont-Ferrand naar Lourdes gegaan en en kele dagen later, op 4 September 1934, is zij plotseling van een chronische hersenziekte en een totale verlamming plotseling gene zen. Reeds als klein kind had mejuffrouw De goile vaak zware hoofdpijn, die hare licha melijke en geestelijke ontwikkeling belem merden. Tengevolge van deze voortduren de ongesteldheid kon het kind slechts zel den de school bezoeken of met haar vrien dinnetjes spelen. In 1928 traden heftige pijnen op in de ruggegraat. Een bekwaam geneesheer dr. Vinal de Fléhkc uit Clermont Ferrand werd in consult geroepen, die mejuffrouw Degoile meermalen nauwkeurig onderzocht en ver schillende Röntgenfoto's liet maken. On danks alle zorgen der geneesheeren trad geen enkele verbetering in. Integendeel, de pijnen werden steeds heftiger en ook de rechterdij en rechterknie werden aangetast. De dokters gaven den raad om de pa tiënte naar een streek met een ander kli maat over te brengen. Maar de ondraaglij ke pijnen waren een beletsel om het kleine patiëntje te vervoeren, zoodat zij in het zie kenhuis te Clermont verder verpleegd werd. Ook de medische hulp van dr. Beal, een oogspecialist, mocht niet baten. Mejuffrouw Degoile verloor meer en meer het vertrou wen in de mogelijkheid van haar genezing. In 1933 werd de linkerarm geheel ver lamd en deden zich ernstige verschijnselen voor van tuberculosen aard. De toestand van de patiënte was van dien aard, dat blij vende verpleging in een ziekenhuis te Cler mont noodzakelijk was. De geneesheeren verklaarden tenslotte, dat mejuffrouw De goile ongeneeslijk ziek was. De patiënte, die lichamelijk zoozeer ach teruitging, dat zij bijna geen voedsel meer tot zich kon nemen, stelde al haar hoop op redding en genezing in een bedevaart naar Lourdes. Haar verblijf in het genadeoord in Augustus 1934 schonk haar wel den vre de des harten en de tevredenheid in haar lot. In het bureau van de artsencommissie" te Lourdes was het meisje onderzocht en werd een rapport over haar ziektetoestand samengesteld. Enkele dagen na haar terugkeer uit Lour des, op den avond van 3 September, voelde mejuffrouw Degoile haar krachten terug- keeren. Zij kon zich in haar bed oprichten en den anderen morgen zelfs zonder eenige hulp eenige schreden wandelen. Ook haar chronische hoofdpijnen waren verdwenen, terwijl de andere ziekteverschijnselen niet meer waarneembaar waren. Dr. Vinal de Fléhac heeft, na een uitge breid onderzoek, verklaard, dat de patiënte totaal genezen was. Ook uit het tweede onderzoek in Januari 1935 bleek, dat er geen spoor meer van de vroegere ziekteverschijnselen te bespeuren was. In September 1935 heeft mejuffrouw De goile nogmaals een bedevaart naar Lourdes ondernomen, W3ar zij door zestien doctoren van het permanente artsenbureau onder zocht werd. Bij dit onderzoek was ook te genwoordig prof .dr. Buy uit Clermwt-Fer- rand, die de patiënte vóór haar genezing meerdere malen onderzocht en behandeld had. Na uitvoerige beraadslagingen kwam de artsen-commissie tot de conclusie, dat deze plotselinge, totale en blijvende genezing van mejuffrouw Degoile niet op natuurlijke wij ze verklaard kan worden. „Msbd." AC4DF.<wiEW.!JWS LEIDEN. Geslaagd: doctoraal examen Geneeskunde mej. H. G. v. d. Berg, Scheveningen, de heeren L. van Oosten, Den Haag, N. v. d. Broek, Den Haag. UIT DE OMGEVING LEIDSCHENDAM. K. J. M. V. Onder voorzitterschap van den heer Wim Bleijs hield de K.J.M.V. te Leidschendam hare wekelijksche bijeen komst. De voorzitter opent de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze en heet bijzon der welkom den Bondsmoderator, Rector L. Beune, den inleider van dezen avond. Rector Beune dan het woord verkrijgend behandelt op duidelijke en geestdriftige wijze zijn onderwerp ,De voorbereiding van den jongen man op het stichten van een eigen gezin". Op prachtige wijze zet spr. de groote beteekenis van het huwelijk uiteen om daaruit en des te duidelijker aan te toonen, dat ook de voorbereiding van nog grooter beteekenis is, ofschoon deze maar al te dikwijls als een lichtzinnig spel wordt opgevat. Na enkele mededeelingen betreffende Middenstandscursus en een aansporing van den Bondsmoderator tot groote medewer king voor de retraite en een oproep tot groote deelname aan de retraite in Febr. a s. enz., sluit de voorzitter dezen mooien avond met de K.J.M.V.-groet. OEGSTGEEST. Uitvoering Maria-Congregatie. In de groote zaal van „St. Willibrord" gaf de tooneel-sectie der Maria-Congregatie een uitvoering, die in alle opzichten uitstekend is geslaagd en goed was bezocht en die ook dit tusschen haakjes ruim een half uur later begon dan het bepaalde aan- vangsuur. De directeur der congregatie, kap. A. Martens sprak het openingswoord, waar in hij de aanwezigen verwelkomde. Door een klein dameskoortje werden daarna on der leiding van mejuffr. H. Tummers eenige mooie liederen gezongen. Vervolgens kwam de tooneelsectie voor het voetlicht met de komische drie-acter van Liesbeth Keizer „Luchtkasteelen". Het stuk zelf is geen geweldig kunstwerk, doch het heeft de eigenschap het publiek een avond van leuke en gezellige verpoo- zing te bezorgen. Het stuk zat vol met ko mische verwikkelingen, die voor ieder toe schouwer gemakkelijk zijn te volgen. Over de prestatie der speelsters kunnen we over 't algemeen een lofwaardige getuigenis af leggen. Al hing hier en daar een nog te veel aan stijfheid om het spel heen, al was het tempo wel eens wat te langzaam, we kunnen over het gebodene zeer tevreden zijn, vooral in aanmerking nemend de iet wat „plankenkoorts", die bij enkele actri ces wel waarneembaar was. Wanneer men nog meer het hoofd omhoog en de handen los houdt, dan durven wij voorspellen, dat, bij alles 'wat aan goed materiaal reeds aanwezig is, een aanmerkelijke stijging in de prestaties zal worden bereikt. Het da- mestooneel gaat dan zeker een goede toe komst tegemoet tot nog meerder vermaak van „Roomsch Oegstgeest". Het dankbaar langdurig applaus na ieder bedrijf bewees, dat de aanwezigen zeer met het spel w^ren ingenomen. De leiding is bij mevr. Spitzen in goede handen, terwijl het kap- en grimewerk door den heer Ger. Hoppezag keurig was verzorgd. Bij het einde dankte kapelaan Martens allen, die tot het slagen van dezen avond medewerking gaven. Aan mevr. Spitzen en mej. Tummers werden onder applaus der aanwezigen bloemen aangeboden. Hoogstvoldaan ging men huiswaarts. Personalia. Voor het Mercuriusdiplo- ma boekhouden slaagde de heer J. H. Juf fermans. UIT DE RIJNSTREEK BOSKOOP. IJsclub Boskoop. Bovengenoemde vereeniging hield in Hotel „Neuf" haar jaarvergadering, onder voorzitterschap van den heer J. Mossel. Vervolgens wijdde spr. nog eenige gevoelvolle woorden aan wijlen den 2en voorzittel den heer C. Hoogen- doorn. De notulen en het jaarverslag alsmede het financieel beheer konden de volle goed keuring der vergadering wegdragen. Bij de bestuursverkiezing werden in de vacatures C. Goudkade en C. Hoogendoorn gekozen de heeren D. Spek en H. v. Tol. Nadat de aanwezigen nog eenigen tijd gezellig waren bijeen gebleven, sloot de voorzitter deze geanimeerde vergadering. Het dagelijksch bestuur der vereeniging bleef gehandhaafd n.l. voorzitter de heer J. Mossel, secretaris de heer A. v. Weigen en penningmeester de heer Joh. de Ruyter, terwijl in de vacature C. Hoogendoorn als 2de voorzitter gekozen werd de heer D. Nieuwsteeg. Geboren: Dirk z. van D. Boer en T. Hey. Johanna Cornelia d. van W. van Wout en E. Raseboom. Hendrik z. van G. Booy en M. J. Groenendijk. Willem Nicolaas z. van N. Stolwijk en C. M. van Baren. Ondertrouwd: D. Both en J. Kasius. HAZERSWOUDE. Geboren: Cornells Jacobus Thomas, z. v. J. de Vogel en J. M. Straver. Overleden: G. Nell gehuwd met W. Rijnsburger, 61 jaar. A. C. de Heer, ge huwd met B. v. d. Poel, 42 jaar. M. C. v. d. Hulst, wed. van J. de Jong, 77 jaar. ZEVENHOVEN. Loop der bevolking. De bevolking bestond op 1 Jan. 1935 uit 571 mannen en 514 vrouwen, totaal 1085. Ge boren 18 mannen en 9 vrouwen, totaal 27. Gevestigd 20 mannen. 27 vrouwen, is 47. Totaal 38 m., 36 vr. is 74. Overleden 7 man nen en 5 vrouwen is 12. Vertrokken 33 man nen, 39 vrouwen, is 72. Totale verminde- AGENDA LEIDEN. Dinsdag, Groote Katholieke Propaganda- vergadering. Spreke pastoor van Beukering uit Haarlem, Groote Burchtzaal, 8.30 uur. Donderdag, R. K. Reclasseeringsvereeni- ging, afd. Leiden. Zitting gebouw St. Vinc.-Ver. Hooglandsche Kerk- gracht 32, 89 uur. Donderdag, „A.R.K.A.". Ledenvergadering, Den Burcht, 8.15 uur. Spreker mr. W. Huijhen. Donderdag, Genootschap van den Stillen Omgang, jaarvergadering, St. Jos.- Gez.-gebouw, 8.15 uur. Donderdag. R. K. Dioc. Vrouwenbond, Kleine Stadszaal, 8 uur. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 13 tot en met Zondag 19 Jan a.s. waargeno men door de apotheken: C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, telef. 523 en C. van Zijp, Wilhelminapark 8, Oegstgeest tel. 274. ring 84. Vermindering in 1934 van 2 man nen en 8 vrouwen, totaal 10. Stand der be volking op 1 Jan. 1036: 569 m., 506 vr., totaal 1075. Het aantal gesloten huwelyken in 1935 was 8. Tooneel. Zondagavond gaf de Naai- krans afd. Tooneel een herhaling van de uitvoering van den vorigen Zondag. De zaal was weer goed bezet. De zangstukjes werden evenals de tooneelstukjes keurig uitgevoerd en alle aanwezigen hebben zich goed kunnen amuseeren. De meisjes kunnen dan ook met groote tevredenheid op deze beiden avonden terugzien, want aan be langstelling hééft het niet ontbroken. De meisjes van den Naaikrans komt een woord van dank toe voor alles, wat zij gedaan heb ben voor de behoeftige gezinnen en ook voor haar prestaties op de beide uitvoerin gen. Een extra woord van dank komt ze ker toe aan mej. J. v. d. Sloot, die toch de stuwkracht is geweest van alles en die het leeuwenaandeel erin heeft gehad, om alles zoo correct uit te voeren. Geboren: z. van M. P. v. d. Weijden en P. M. J. Warmerdam. Ondertrouwd: J. J. v. Lammeren en M. C. Bakker. Overleden: E. v .d. Valk-Boer 58 j. STADSNIEUWS Vrouwelijke Jeugdbeweging voor Katholieke Actie „De Graal". Men verzoekt ons opname van het vol gende: „Zooals jullie weet is door het Manne lijk- en Vrouwelijk Jeugdwerk en de ver schillende Standsorganisaties een eendrach tige actie georganiseerd, die den naam draagt van „Gezinsactie". In verband hiermede hebben wij a.s. Don derdagavond om 8.30 uur een belangrijke vergadering voor alle leden boven de 17 jaar. Ik reken op jullie aller opkomst". Zilveren jubileum N.R.V. Gisteravond heeft de afd. Leiden der Ned. Reis vereeniging haar 25-jarig bestaan her dacht met een feestavond in de Stadsge hoorzaal, welke geheel gevuld was. De afdeelingsvoorzitter, de heer J. Har- deweg, riep bij den aanvang van den avond allen aanwezigen een hartelijk welkom toe, den leden, den hoofdbestuurders, den afge vaardigden van zustervereenigingen en van de R.K. en Chr. Reisvereeniging en sprak hierna de beste wenschen uit voor 1936^ daarbij wijzend op het dreigend gevaar der voorgestelde reisbèlasting. Tenslotte zegde spr. dank aan het comité van dames en hee ren, die zich voor de herdenking van het zilveren feest verdienstelijk hebben ge maakt. De algemeene voorzitter, de heer J. Pan man, feliciteerde de afd. namens het H. B., waarna mevr. Trip namens het feestcomité het bestuur een tweetal fraaie bloemenman den aanbood en het overige geld onder cou vert overhandigde. Hierna werd met de afwerking van het feestprogramma begonnen, dat onder lei ding stond van Coos Speenhoff Jr. Achter eenvolgens traden dan op dwaze Henkie en Barthly, die zich bijzondere acrobaten betoonden. Coos Speenhoff zong vervolgens alleen wegens verhindering van zijn vrouw enkele liedjes, waarna het eerste gedeelte van den avond werd besloten met een opgave voor een rijm wedstrijd, waar van enkele honderden gedichten binnen kwamen. Na de pauze kwam dwaze Henkie weer voor het voetlicht, ditmaal met de acrobate Bianca. Vervolgens toonde de goochelaar Vinjee zijn kunnen, waarbij Barthly zijn „assistent" was. Nogmaals volgde een optre den van Coos Speenhoff en tenslotte werd de uitslag van den rijm wedstrijd bekend ge maakt. De pauzen werden aangevuld door de Leidsche Orkest Ver. „Musica", terwijl een bed den feestavond besloot. Gisteravond werd de politie-brandweer gealarmeei'd voor een brand op de le eta ge van perceel Breestraat 43, waar beneden het sigarenmagazijn van C. H. Vosveld is gevestigd. De brand was ontstaan door oververhit ting van den haard, waardoor de schoor steenmantel en het behang wai*en gaan schroeien. De kamerbewoner bluschte het vuur ech ter met eenige emmers water. De brandweer behoefde geen dienst te doen.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2