HH RADIO-PROGRAMMA'S W MAANDAG 13 JANUARI 1936 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 DINSDAG 14 JANUARI. De eerste proefrit van den stroomlijn-locomotief. Op het baanvak Tilburg Roosendaal. Groote belang stelling voor het „groene mons ter". Belangrijke besparing in het kolenverbruik en groo- tere trekkarcht. Op het meplacement van de Centrale Werkplaats der Nederlandsche Spoorwegen te Tilburg stond Vrijdagmiddag een trein stel, waarvan vooral de locomotief een merkwaardigen aanblik opleverde. Het was een groote, zware machine, die om het eens .zoo te zeggen opviel door het vele, dat men er niet aan en van zien kon! Toch was het een heel gewone locomotief en wel een 15 jaar oude knaap van de serie 3700, waarvan de Nederlandsche Spoorwegen er een 130-tal bezitten. Het vreemde eraan was, dat de pijp, de ketel en de tender ge heel aan het oog waren onttrokken door een in stroomlijn vorm uitgevoerde plaat? ijzeren bemanteling, welke slechts een ge deelte van het onderstel vrijliet, terwijl een paar raampjes en een deurtje de plaats verrieden van de „cabine" voor de machi nist en stoker Het gold hier onze eerste kennismaking met den eersten stroomlijn-locomotief der Nederlandsche Spoorwegen, welke Vrijdag middag voor de eerste maal in zijn nieuwen staat de Centrale Werkplaats te Tilburg, waar deze metamorphose haar beslag heeft gekregen, verlaten heeft voor het maken van een proefrit op het daarvoor bij uitstek geschikte baanvak 'TilburgRoosendaal. De locomotief was niet alle,en; hem was de taak opgedragen, een drietal wagens te trekken, waarvan er één, een rijtuig met geriefelijke eerste en tweede klasse com partimenten, plaats biedend aan een aan tal journalisten, dat voor deze proefrit was uitgenoodigd, verder buiten bespreking kan blijven. Niet is dit echter het geval met de beide andere wagens, een meetwagen én een weerstandswagen, die gedurende het rijden met aan proefnemingen onderwor pen locomotieven een belangrijke functie vervullen. De meetwagen, die, als men er een vluch- tigen blik op werpt, uiterlijk op een gewone wagon lijkt, dient in het bijzonder om het effectief vermogen van locomotieven, d.w.z. gemeten aan den tenderhaak, té' bepalen, In den wagen zijn daartoe verschillende toestellen opgesteld. De weerstandswagen is.een afgekeurde locomotief, welke bij het beproeven van een zijner gezonde broe ders belangrijke diensten bewijst. Want wil men deze laatste een zekere trekkracht la ten uitoefenen, dan moet er uiteraard weer stand aanwezig zijn. Deze werd vroeger verkregen door den locomotief, welke zooals thans de gestroomlijnde het slachtoffer was van de proefnemingen der ingenieurs, een trein te laten trekken. Daar voor was dus een aantal rijtuigen noodig welke soms bezwaarlijk voor den dienst konden worden gemist. In verband hier mede is eenige jaren geleden een afgekeur de locomotief als .weerstandswagen inge richt. De weerstand wordt daarbij verkre gen door de stroomverdeeling bij vooruit rijden op achteruit te stellen. De cylinders gaan dan als pompen werken en zuigen lucht van buiten aan en persen deze in een reservoir, waarbij weerstand moet wor den overwonnen. De max. weerstand komt overeen met die van ongeveer 10 vierassi- ge rijtuigen. Bovendien is in het machinistenhuis een snelheidsmeter aangebracht, opdat de be stuurder van den weerstandswagen de weerstand zoodanig kan regelen, dat een bepaalde snelheid kan worden onderhou den. De ketel van den weerstands wagen doet als zoodanig dus geen dienst meer en dient alleen om voldoende gewicht op de dxijf- wielen te geven. En zoo reed Vrijdagmiddag deze niet alle- daagsche trein met afwisselende snelheid van Tilburg naar Roosendaal en verwekte langs het geheele traject de noodige sensa tie. Honderden Tilburgenaren waren uit hun bij den spoorweg gelegen woningen geloopen; fietsers op eenzame straat- en landwegen sprongen ondanks storm en re gen van hun stalen ros en de landarbeiders lieten hun werktuigen even rusten om ge durende enkele seconden hun verbaasde blikken vast te hechten aan het voorbijda- verende groene monster.... Voor de Spoorwegen werd de proefrit medegemaakt door ir. W. Hupkes, hoofdin genieur, chef van den Dienst van Tractie en Materieel evenals bij vorige gelegen heden een voortreffelijk gastheer en toe verlaat voor de veel en graag vragende journalisten! ir. P. Labrijn, hoofdinge nieur, chef van de Centrale Werkplaats te chinist en stoker in het machinistenhuis ge zelschap hield; ir. W. de Jong, hoofdinge nieur, chef van de Centrale Werklplaats te Tilburg en ir. J. Felix, ingenieur bij den Dienst van Tractie, elk voor zich bereid tot het geven, van de verlangde informaties. Onderweg werd aan de tusschenstations, waar evenals te Roosendaal ook van de zijde van het spoorwegpersoneel, de be langstelling zeer groot was, gestopt, ten einde de persmenschen gelegenheid te ge ven een gedeelte van het traject op den siroomlijnlocomotief mede te maken. In vefband met de beperkte ruimte in het machinisten huis was voor hen een „ploegen- stelsel" ingevoerd, en zoo smaakte uw ver slaggever het genoegen en de sensatie, van Et-ten-Leur naar Roosendaal te mogen rij den, staande op den drempel van het ma chinistenhuis en den tender. Een sensatie vooral uit dien hoofde, dat men zich op een plaats bevindt, welke anders voor den trein reiziger taboe is, en voorts vanwege het feit, dat men den stoker leert kennen als een wel zeer hard werkend mensch, die zich vrijwel voortdurend bezig houdt met GEMENGDE BERICHTEN Wielrijders door auto-aan rijding gedood. Gisteravond, te ongeveer kwart voor tien, is de ongehuwde 45-jarige D. Gaas beek uit Scherpenzeel bij het Dijkje, on der de gemeente Renswoude, door een auto gegrepen en op slag gedood. Gaasbeek was op de fiets. De automobilist is, na even uit den wa gen te zijn geweest, snel doorgereden. De politie stelt een onderzoek in. Op den Hoendersloosche weg nabij de Goidstemlaan is Zaterdagavond de 54-ja- rige wielrijder J. K. in botsing gekomen met een auto, bestuurd door den H. uit Vaassen. De wielrijder werd ernstig ge wond. Per ziekehauto is hij naar het zie kenhuis te Apeldoorn overgebracht, waar hij kor* na aankomst aan de bekomen ver wondingen overleed Het slachtoffer was gehuwd en vader van vijf kinderen. De politie te Apeldoorn heeft op de licht beschadigde auto beslag gelegd en een on derzoek naar de schuldvraag ingesteld. Zaterdagavond te ongeveer vijf uur is op den Rijksweg bij Overschie bij den Hof weg de 48- jarige landbouwer J. P. van der Helm aangereden door een auto, die uit de richting 's-Gravenhage kwam. Van der Helm wilde met zij-n rijwiel, geladen met een zak mais, den Rijksweg overste ken, toen hij door de auto werd gegre pen. Hij viel en direct daarna passeerde een andere auto, die hem zoodanig aan reed, dat de man onmiddellijk werd ge dood. AUTO TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Een persoon gedood, twee andere inzittenden gewond. Gisternacht heeft dicht bij de" grens van Zuid-Laren een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Een auto, bestuurd door den 24-jarigen J. Steegstra, reed met volle, vaart tegen een boom en maakte vervolgens een kante ling, waarbij de bestuurder uit de auto ■verd geslingerd en onder de auto terecht kwam Onmiddellijk snelden omstanders toe en toen zij b onder den wagen vandaan haal den, bleek hij reeds aan zijn verwondingen te zijn bezweken. Twee andere in de auto gezeten personen, de heeren G. H. en G. v. d. M., werden slechts licht gewond. Het gebruiken van sterken drank schijnt niet geheel onschuldig te zijn aan het on geluk De auto is totaal vernield. Nader vernemen wij, dat het gezelschap in vroolijke stemming van een feestje huis waarts keerde. De auto werd oorspronke lijk bestuurd door G. H., doch onderweg verwisselde dezë van plaats met J. Steeg stra, een jongmensch, dat wel motorfiets rijdt, doch nimmer auto's bestuurt en in geen geval in het bezit was van een geldig rijbewijs voor het besturen van auto's. het voorzien van den ziedenden vuurhaard van nieuwen voedselvoorraad. Op dit laatste traject werd gedurende eenige oogenblikken een snelheid van 115 K.M. bereikt. Opvoering van de snelheid heeft echter bij het ontwerpen van den stroomlij nlocomotief niet voorgezeten. Het normale treinverkeer toch zal in ons land voorloopig nog wel aan het wettelijke maxi mum van 100 K.M. per uur gebonden blij ven, aangezien, zou men daarboven wil len gaan, verscheidene technische kwes ties slappe ondergrond op bepaalde baan vakken, de onderlinge afstanden tusschen de seinpalen e.d. onder het oog zouden moeten worden gezien. Met den stroomlij nlocomotief wil de lei ding onzer spoorwegen vermindering van den lucht weerstand! een besparing van het brandstofverbruik en een verhoog de trekkracht bewerkstelligen. De thans gehouden proefrit Tilburg Roosendaal vice versa gold in dit verband meer een demonstratie voor de pers; eerst uit verdere proefnemingen zal moeten blij ken, of de resultaten van de studie, welke aan het ombouwen van dezen eersten loco motief is voorafgegaan, met de praktijk zul len overeenstemmen. Ten einde toch den meest doelmatigen vorm van den stroomlijnmantel te kunnen bepalen waren van te voren proeven ge nomen met een houten model en wel in den windtunnel van den Rijksstudiedienst voor de Luchtvaart te Amsterdam, welker uit komsten zijn omgerekend op den onderha- vigen locomotief. Deze proefnemingen heb ben interessante resultaten opgeleverd. Globaal aannemende, dat een sneltrein locomotief bij de N.S. per jaar 120.000 K.M. aflegt wordt aan kolenverbruik over deze periode een besparing verkregen van 83.500 K.G., kostende ongeveer 800.geladen op den tender, terwijl, aangezien de locomotief door den stroomlijnvorm minder eigen weerstand heeft, meer voertuigen kunnen worden getrokken. Indien uit de verdere proefnemingen op het baanvak TilburgRoosendaal blijken mocht, dat de werkelijkheid geheel of voor een belangrijk deel zal overeenstemmen met de uit de modelproeven berekende be sparingen, zal aan het thans genomen ini tiatief een belangrijke uitbreiding worden gegeven en zal-de stroomlij nlocomotief evenals thans reeds Duitschland, Frankrijk, Engeland, de Vereenigde Staten en zelfs Mantsjoerije dit type in gebruik hebben ook in ons land een bekende verschijning worden. Zooals te begrijpen is, heeft het ongeluk in het anders zoo rustige Zuid-Laren, waar de jongelui zeer gezien zijn, veel deernis gewekt. AUTO IN BOTSING MET DE GOOISCHE TRAM. Drie personen ernstig gewond. Gisteravond heeft op het kruispunt Nieuwe RijkswegHilversumsche weg te Laren een ernstige botsing plaats gehad tusschen een auto, bestuurd door den heer J. Broekens, geneesheer te Winkel (N.-H.) en een motorwagen van de Gooische tram. De geneesheer, die met zijn broer en schoonzuster, op bezoek was geweest bij familie in Zutphen, reed op den terugweg met een vrij kalmen gang op den Rijksweg in de richting van Amsterdam. Voor het kruispunt weifelde de heer J. Broekens even alvorens over te steken. De tram, wel ke om half negen van het station Laren vertrekt, was eveneens op geringen af stand genaderd, toen de heer Broekens plotseling weer gas gaf en daardoor 'n bot sing onvermijdelijk was. De auto sloeg om en werd geheel ver nield. De drie zittenden liepen alle zeer ernstige verwondingen op. Zij werden naar het St. Jansziekenhuis vervoerd, waar zij zijn opgenomen. De tram, die eveneens ernstig beschadigd werd, had eenige vertraging. OUDE MAN ONDER EIGEN WAGEN GEDOOD. Te Horn heeft Zaterdagmiddag een on geluk plaats gehad met doodelijken afloop. De 80-jarige P. Cox had een jong paard voor een wagen gespannen en reed daar mee weg, toen het dier plotseling schichtig werd en aan den haal ging. C„ die zich op de kar bevond, kon het evenwicht niet houden en sloeg er af, waarbij hij juist voor het wiel terecht kwam, dat hij over zich heen kreeg. De ongelukkige kreeg ernstig inwendig letsel aan de gevolgen waarvan -hij eenige uren later is overle den. DE STORM VAN ZATERDAG Drietal vaartuigen hadden het zwaar te verduren Zaterdagmiddag is op 2 a 3 K.M. ten Zuidwesten van Kornwerderzand, 100 me ter bewesten de gasboei, het motorvaartuig „Trio" van Giethoorn, bij een hevigen Noordwesterstorm gezonken. De bemanning is door twee kustvaar ders, die het schip te hulp waren gekomen, overgenomen en te Makkum aan wal gezet Het voorschip staat vol water en de achtersteven steekt nog boven water uit. Nader vernemen wij nog het volgende: Het schip is een kustvaartuig van 250 ton, geladen met kustmest, dat op wegwas van Vlaardingen naar Wanswerd. Aan boord waren de schipper Wildeboer, een dochter en een knecht. Bij den hevigen N.W. wind heeft het vaartuig ongeveer om 10 uur Zaterdag morgen een qiiadrant van het roer gebro ken, waardoor het stuurloos werd en vast liep. Het voorschip liep geheel vol water. Nadat het schip noodseinen had gege ven werd hulp verleend door Makkumsche visschersvaartuigen, die de bemanning aan boord namen en naar Makkum overbrach ten. Drie visschers uit de golven bij Terschelling gered Zaterdagmorgen te ongeveer half elf is de motorreddingsboot „Brandaris" van het station Terschelling der Noord- en Zuid-Hollandsche Redding Maatschappij uitgevaren op het bericht, dat noodseinen werden gegeven van een visschersvaartuig, liggende bij De Griend, een zandplaat tus schen Harlingen en Terschelling. Het vis schersvaartuig had, zooals de term luidt, de vlag in sjouw, ten teeken dat het in nood was. Er was een storm uit het Noord westen. Nader wordt medegedeeld, dat de „Bran daris" draadloos-telefonisch heeft medege deeld, dat de bemanning van het visschers vaartuig, bestaande uit drie personen, is gered. De reddingsboot is met de geredden op weg naar Harlingen. Het visschersvaar tuig is achtergelaten. Volgens een later bericht blijkt het vis schersvaartuig de „Harlingen 39" te zijn. De drie opvarenden van het schip dat in zinkenden toestand verkreede, werden door de motorreddingsboot „Brandaris" van Terschelling overgenomen en naar Harlin gen gebracht, waar zij Zaterdagmiddag aan wal zijn gegaan. Het schip is prijsgegeven. Tjalk weggedreven Tijdens den Noor westerstorm is Zater dagochtend het met grind en zand geladen tjalkschip „Vertrouwen", schipper W. Cas- pers, op het Zuidelijk wad van zijn ankers geslagen, in Oostelijke richting afgedre ven en daarna op den Zeedijk nabij het dorp Wirdum gestrand. Schipper H. Caspers van het motorschip „Arina", de vader van den schipper van de „Vertrouwen" slaagde er met groote moeite in de opvarenden van de „Ver trouwen" te redden. De „Arina" is later ten Zuiden van Ameland voor anker ge gaan, De motorreddingboot „Insulinde" van de Noord- en Zuid-Hollandsche Redding maatschappij, die eveneens voor hulp was uitgevaren, behoefde geen assistentie meer te verleenen. De boot is Zaterdagmiddag op haar station teruggekeerd. Hilversum II, 301 M. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gram.pl. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pas toor Perquin. 12.15 Gramofoon en KRO-orkest. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Mode-cursus. 4.15 KRO-orkest. 5.00 Kooruitvoering door de „Chapelle des Croisés" uit Parijs en gram.pl. 6.00 De KRO-Melodisten. 6.40 Esperanto-cursus. 7.15 Uitzending v. h. R.-K. Werklieden verbond. 7.35 Gram.pl. op verzoek. 8.00 Nieuwsberichten en de Kon. Mil. Kapel. 8.45 Internat. Sportrevue en Klavierre cital door Willy Fens. 9.15 De Kon. Mil. Kapel en gram.pl. 10.00 Marek Weber en zijn orkest en gram.pl. (Te 10.30 Berichten). 11.15 Gram.platen. Hilversum I, 1875 M. AVRO-uitzending. 5.30—6.00 VPRO. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding( gram.pl. 10.30 Viool en piano. 11.00 Kookpraatje. Gram.pl. 11.45 Orgel en zang. 12.30 De Octophonikers. I.30 Grampl. 2.00 Omroeporkest en soliste. 3.00 Kniples. 4.00 Zang en piano. 4.30 Kinderkoorzang. 5.00 Kinderhalfuur. 5.30 Bij bel vertellingen. 6.00 Omroeporkest. 7.00 Voor de kinderen en pianorecital. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten waarna Kovacs Lajos' orkest. 9.05 Radiotooneel. 9.25 Russische koor uit Parijs en gram.pl. 10.25 Bridgeles. II.00 Berichten waarna de AVRO-Deci- bels. Droitwich 1500 M. 11.20 Orgelspel. 12.50 Leicester Opera-orkest. 2.35 BBC-Schotsch Orkest m.m.v. soliste. 3.35 Oude Engelsche dansen. 4.40 Het Harpsichord-Trio en soliste. 5.35 Dansmuziek. 8.35 Radiotooneel. 10.40 BBC-Theaterorkest m.m.v. soliste. 11.3512.20 Dansmuziek. WINKELBRAND TE AMSTERDAM. Een felle brand heeft Zaterdagmorgen gewoed in den winkel van huishoudelijke en speelgoedartikelen, Amstelveenscheweg 36 te Amsterdam. De oorzaak was de on voorzichtige plaatsing van een kacheltje, dat bij het aanmaken het vuur in bijna on middellijke aanraking bracht met rondom opgeslagen kramerijen. Het kacheltje stond in een dagverblijf achter den winkel. Er boven waren op planken uiterst brandbare speelgoederen geborgen, zooals celluloidpoppen enz. De winkelier, de heer W. Flicher, wilde 's mor gens het kacheltje aanmaken en bezigde daartoe hout en petroleum. Zooals meer gebeurt sloeg plotseling een vlam boven uit de klep en raakte de doozen en pak ken op de onderste plank. Tot groote ontsteltenis van den winke lier stond in minder dan geen tijd het ver trekje in lichterlaaie. De man vluchtte naar buiten en achter hem sloegen de vlammen vanuit het dagverblijf heel den winkel door. Zoowel achter, waar een kleine plaats is, als voor, door de winkel deur, baande het vuur zich een weg naar buiten. Eenige consternatie ontstond, toen men medeelde, dat er nog een bejaarde vrouw op het eerste bovenhuis vertoefde. De brandweer haakte een reddingsladder naai de eerste verdieping en door een verbrij zelde ruit klom een brandwacht naar bin nen om de vrouw te zoeken. Deze was ech ter reeds door haar zoons langs de trap in veiligheid gebracht. Inmiddels was het alarm „middelbrand" doorgegeven, waarop versterking uitrukte onder leiding van hoofdbrandmeester Hart- dorff. Van twee kanten ingesloten, was het vuur spoedig bedwongen. Het dagverblijf bleek volkomen uitgebrand, terwijl ook in den winkel de aangerichte verwoesting groot was. Alles was verzekerd. Tegen den winkelier is na afloop van den brand proces-verbaal opgemaakt, omdat het stoken van een kachel in een zoo brandbare omgeving verboden is. INVAL IN EEN SPEELHUIS. Onder de bezoekers enkele steuntrekkers. Zaterdagnacht heeft de politie van het bureau Stadhouderskade te Amsterdam een inval gedaan in perceel 2e Jan van der Heydenstraat 14, waar, naar haar was me degedeeld, een speelhuis gevestigd was. Toen de agenten binnen kwamen zat een twintigtal personen genoeglijk onder een glaasje bij elkaar en was er geen spoor van eenige speelgelegenheid te vinden. Van de bezoekers, die naar het bureau werden ge leid, is .één omtrent wien bleek, dat hij nog een vonnis ondergaan moest, vastgehou den. Onder de anderen bevonden zich ver schillende steuntrekkers. De bewoner van het perceel, die mede naar het bureau overgebracht was, moest worden vrijgela ten. R a d i o-P a r i s 1648 M. 12.35 Parij-sch Symphonie-orkest. 5.50 Orkestconcert. 9.05 Zang. 11.05 Dansmuziek en populair concert. Keulen, 450 M. 11.20 uit Leipzig: Omroeporkest, Emdé- orkest, koor en solisten. 3.20 Concert. 3.20 Concert. 5.20 Uit Munchen: Omroeporkest en mi litair orkest. 7.30 Omroeporkest, -koor en solisten. Brussel, 322 en 8484 m. 322 M.: 12.20 Salonorkest. 1.302.20 en 5.20 Gram.pl, 6.35 Salonorkest. 7.35 Gram.pl. 8.20 Omroeporkest en zang. 10.30—11.20 Gram.pl. 484 M.: 12.20 Gram.pl. I.302.20 kjakmorkest. 5.20 Omroeporkest. 6.50 Gram.pl. 7.05 Vioolrecital. 8.20 Symphonieconcert. 10.30—11.20 Gram.pl. Deutschlandsender, 1571 iru 7.3011.20 Verzoekprogramma m.m.v. 5 orkesten en solisten. (Om 9.20 en 10.05 Berichten. Gemeentelijk Radio Distributiebedrijf te Leiden 3e Programma. 8.05 Parijs Radio. 9.05 Keulen. II.20 Kalundborg. Pl.m. 12.15 Brussel (VI.) 14.20 Kalundborg. 14.50 Parijs Radio. 15.20 Keuien. 17.20 Brussel (VI.) 18.50 Parijs Radio. 19.50 Leipzig. 20.30 Beromunster. 21.35 Weenen of div. 4e Programma, 8.00 Brussel (VI.). 10.35 Londen Reg. 11.20 Droitwich. 15.20 Londen Reg. 17.35 Droitwich. 18.20 Diversen. 18.50 Droitwich. 19.15 Londen Reg. 22.20 Brussel (VI.) 22.30 Londen Reg. R.K. Ver. v. Kraamverzorging voor alle gezindten te Leiden en Omstreken Plaatsing-Bureau Boerhaavestr. 30 verleent hulp door gediplomeerde krachten Geopend eiken DINSDAG- en DONDER DAGMIDDAG van 2—4 UUR tot het ver strekken van de gewensclite inlichtingen, aanmelden van contribueerende leden en aanvragen voor kraamhulp - Telef. 3420. Aanvragen (schriftelijk) adres Boerhaave- straat 30. EEN DRAAD IN DE SCHROEF. Gistermiddag omstreeks één uur is het Nederlandsche motorschip „Ransel", van de reederij De Kapitein te Farmsum, schip per J. Teerling, van IJmuiden naar Kings- lyn (Engeland) vertrokken. Kort na het vertrek kwam de kapitein tot de ontdekking, dat er een draad in de schreef zat. Met behulp van sleepbooten is het schip toen naar hét dok van Verschure te Am sterdam gebracht om aldaar de draad te doen verwijderen. Vermoedelijk zal het schip heden zijn reis* voortzetten. AANVARING TUSSCHEN TWEE STOOMSCHEPEN. Het Amerikaansche stoomschip West Ca- mak is gisteren op de Westerschelde nabij de Braakman in aanvaring gekomen met het Duitsche stoomschip „Planet". De West Camak maakt water en is op eigen kracht aan den grond gezet. De te Terneuzen gestationneerd liggende sleep booten zijn ter assistentie uitgevaren en zijn momenteel bezig met pompen. Nader vernemen wij, dat het Duitsche stoomschip, dat uit Antwerpen komend, be halve vracht ook passagiers vervoerde. De aan boord van de „West Camak" aan gerichte schade is aanzienlijk, schip heeft een groot gat aan bakboordzijde. De „Planet" ligt nog steeds voor anker. Het vaartuig zal vermoedelijk naar Ant werpen terugstoomen. Bergingsvaartuigfn en sleepbooten blij ven bij de „West Camak", die van nood- bekistingen is voorzien. Persoonlijke ongelukken vallen niet te be treuren. DE MAAS GAAT WEER WASSEN. Gedurende Zaterdag en gisteren was te Venlo een sterke was van de Maas waar te nemen. Het peil stond gistermiddag 14.80 meter (A.P.). De kas bedroeg per uur on geveer 2 c.M

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 9