WOENSDAG 8 JANUARI 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PaG. 7 LAND- EN TUINBOUW TEELTREGELING VAN AARDAPPELEN Van officieele zijde wordt ons medege deeld, dat over eenigen tijd de afkondiging van de teeltregeling voor late aardappe len oogst 1936 kan worden tegemoet ge- Deze regeling wijkt op enkele punten af. van die, welke voor het oogstjaar 1935 heeft gegolden. Zoo is een onderscheid gemaakt tus- schen aardappedteelt op klei- en andere dan kleigronden, in dier voege, dat bq een uitpoot van niet meer dan 50 are over 10 are aardappelen geen teeltheffing behoeft te worden betaald als het den verbouw op klei-, en over 20 are als het den verbouw andere dan kleigrond betreft. In verband daarmede behoeven telers, die niet meer dan 10 are aardappeden ver bouwen, niet in het bezit te zijn van een teeltvergunning, terwijl telers van aard appelen op andere dan kleigronden wan neer zij meer dan 10, doch niet meer dan 20 are verbouwen, een kostelooze teeltver gunning zullen ontvangen. Telers, wier be drijven zich gedeeltelijk op klei-, gedeel telijk op andere dan kleigronden bevin den, zullen worden aangemerkt als behoo- rende tot de groep van kleigrondtelers, tenzij zij kunnen aantoonen, dat alleen op andere dan kleigrond aardappelen worden geteeld. Bij een uitpoot van meer dan 50 are aard appelen wordt, op welke grondsoort de verbouw ook geschiedt, niet meer eenig oppervlak van de betaling der teeltheffing vrijgesteld. Voorts zal het niet mogelijk zijn, dat voor een zelfde bedrijf behalve een uit- pootkaart voor fabrieksaardappelen nog een teeltvergunning voor consumptieaard appelen wordt verstrekt. Teneinde de afgifte van de teeltvergun ningen zoo vlot mogelijk te doen verloo- pen, is reeds een aanvang gemaakt met het toezenden van aanvraagformulieren aan de bekende telers. Dengenen, die nog niet bij een L. C. O. zijn aangesloten of die op 15 Januari nog geen aanvraagformu lier hebben ontvangen, wordt in overwe- g:ng gegeven zich alsdan voor een derge lijk formulier te wenden tot de L. C. O., binnen wier werkgebied hun bedrijf is ge legen. De door de telers ingevulde aanvraagfor mulieren moeten uiterlijk 25 Januari zijn ingezonden aan de betreffende L. C. O. Het totaal areaal, dat met aardappelen mag worden bebouwd, is, evenwel in 1935, vastgesteld op 100.000 H.A*.: indien de to taal aangevraagde oppervlakte dit opper vlak niet overschrijdt, dan zullen alle aan vragen voor 100 pet. worden toegewezen; begin Februari zal hieromtrent nader me- dedeeling worden gedaan. Evenals het vorig jaar het geval is ge weest, zal de teeltheffing worden bere kend naar de aangevraagde en toegewezen oppervlakte; slechts in zeer bijzondere ge vallen zal, wanneer minder wordt uitge- poot dan is aangevraagd, waarvan onthef fing worden verleend. Ten aanzien van de betaling der teelt heffing zij opgemerkt, dat zulks moet ge schieden voor 1 Mei 1936, tenzij voor dien datum met de betreffende L. C. O. een re geling tot betaling is getroffen. Telers, die de teeltheffing voor oogst 1935 nog iiiet hebben betaald, kunnen slechts een teeltvergunning voor 1936 verkrijgen, als ze de teeltheffing voor 1935 ten volle, en die voor oogst 1936 voor 50 pet. contant hebben betaald. UIT DE OMGEVING VEUR. Staatspartij. Onder voorzitterschap van den heer H. J. Mol hield de R.-K. Staats partij afdeeling Veur hare jaarvergadering in het Patronaatsgebouw. De voorzitter bespreekt de crisis en de successen, welke door de R.-K. raadsfrac tie in het afgeloopen jaar zijn behaald, o.m. verlaging pers. belasting, lichttarieven, etc. en deelt mede, dat het bestuur zich i het komende jaar een drieledige taak heeft gesteld en wel: le. te krijgen een bloeiende jongeren-organisatie van jonge menschen van 18 tot 25 jaar voor propaganda, enz. 2e de financieele basis te verbeteren en 3e positieve bestrijding van de K. D. P. door goede voorlichting, enz. Volgen keurige en breedvoerige versla gen van Secretaris en penningmeester, ter wijl bij monde van den heer Schutte de Kascommissie 1935 verslag uitbrengt en verklaart alles in de beste orde bevonden te hebben. In de kascommissie 1936 worden benoemd de heeren Rolvink, de Gier en Tempels. Een voorstel van het bestuur om art. 13 en 23 G en H van het reglement betref fende bestuursverkiezing en verkiezing af gevaardigden, niet toe te passen voor 1936 wordt met algemeene stemmen aangeno men. Na zeer duidelijke toelichting door den voorzitter en na lange besprekingen, waar bij uit de vergadering eveneens voorstel len naar voren komen, wordt het voor stel van het bestuur om in verband met het tekort over 1935 de minimum-contribu tie te bepalen als volgt: 40 cent per lid-ge zinshoofd; 30 cent per lid-huisgenoot; 20 cent per werklooslid-gezinshoofd en 15 ct. per werklooslid-huisgenoot, z.h.s. aangeno men. De begrooting 1936 wordt onveranderd z.hs. vastgesteld. Na keurige en breedvoerige verslagen van de heeren Schalkwijk en Raaphorst van de vergaderingen der Kamer-Centrale Lei den, volgt rondvraag en sluiting. VOORSCHOTEN. Procesverbaal. Wegens onrechtmatig steuntrekken is procesverbaal opgemaakt tegen den werkloozen tuinarbeider J. J. alhier. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Personalia. Onze plaatsgenoot, de heer A. Vis Tzn., slaagde voor hert examen boekhouden, afgenomen door de verg. v. Leeraren. De spoorbrug bij Gouwsluis. Nu de spoorbrug bij Gouwsluis is opengedraaid, zal, naar wij vernemen, door eenige perso nen vergunning worden gevraagd tot het in dienst stellen van een pontveer, waar door eenigermate in de behoefte aan een oeververbinding ter plaatse zou kunnen worden voorzien. Steunregeling. Door B. en W. is be sloten, dat de werklooze arbeiders, die in de steunregeling zijn opgenomen of ge- itst zijn bij de gemeentelijke werkver schaffing, geen grooter oppervlakte tuin grond in gebruik mogen hebben dan noodig is ter voorziening in de behoefte van het gezin, t.w. voor gezinnen, bestaande uit maximum 6 personen ongeveer 30 roeden en voor grootere gezinnen ongeveer 35 roeden. Bij gebruik van een. grooter opper vlakte kan geen steunuitkeering genoten worden, terwijl plaatsing bij de werkver schaffing is uitgesloten. Deze regeling geldt vanaf 1 Jan. j.L „Wie doet je wat, Leo?" Op 3 en 4 Fe bruari zal de R.K. Harmonie-Vereeniging een bijzondere uitvoering geven, met de op voering eener revue getiteld: „Wie doet je wat, Leo", met medewerking van het orkest. De revue is samengesteld uit 15 verschillen de tafereelen, met als slot „de kermis in 't jaar 1800 in Alphen". "Dat belooft wat! BODEGRAVEN. St. Joseph-gezelleuvereeniging. Zon dagavond vierden de leden van de St.-Jo- seph-Gez. Ver. haar 8e Stichtingsfeest. Door verschillende omstandigheden was de datum iets uitgesteld, daar de eigen lijke datum 7 October was. Ingezet met de eerste der 4 groote Kolpingsemblemen „de Godsdienstzin", werd de dag begon nen met een Alg. H. Communie. „De ar beidzaamheid" werd gedurende den dag wel beoefend voor de organisatie, waar van de feestcommissie wel het leeuwenaan deel had. De eensgezindheid welke als kenmerkend heerscht in de Boroftsche Gezellenvereeni- ging kwam wel zeer goed tot uiting op den avond zelf, waar ook de echte Roomsche vroolijkheid gevierd werd. De feestcommis sie bestond uit de heeren W. v. d. Heyden voorz., A. vap Rooyen, J. Stolwijk en N. Walraven. De heer W. v. d. Heyden opende den avond met den gezellengroet en heette al len hartelijk welkom en sprak z'n vreugde er over uit, weer eens een echte leuke ge- zellenavond te kunnen meemaken; spr. zag enkele leden óók graag in de ver plichte vergadering en niet alléén op de feestvergaderingen. Nadat de koffie geserveerd was, werd er een film afgedraaid „De menschenred- der". De vice-praeses, hierna het woord nemen de, sprak over de noodzakelijkheid van een St. Jozef gezellen vereeniging van elkander goed begrijpende jonge mannen, welke al len met moeilijkheden hebben te kampen. En moeilijkheden zijn er om overwonnen te worden. Allereerst geldt onze godsdienst zin en ten tweede onze eenheid te bewa ren, met elkander sterk, als vrienden on der elkaar. Het is noodig de broederggeest te bewaren. Voorts sprak de Praeses zijn groote waardeering uit over de massale deelname aan de Algemeene H. Communie, waarbij geen enkel lid ontbrak. Nog twee stuks komische films werden vertoond, n.L „Hoe komt men 't gemakke- lijst in 't ziekenhuis" en 'n teekenfilm. Mooie films, vol humor, welke er goed in gingen. Intusschen was ook de zeereerw. pas toor, vergezeld van het lid van den Raad van het Bestuur, den heer A. de Vos, ge arriveerd, die door den vice-praeses harte lijk welkom geheeten werden. De zeereerw. pastoor, het woord nemen de, besprak hetvoornaamste doel van ieder vereenigingsleven n.l het dichter brengen van de zielen der jongens bij Christus. Het verheugt spr., zoo'n goede vice-praeses naast zich te hebben, en het valt spr. steeds op, de goede geest die steeds onder de gezellen heerscht. Nog geruimen tijd bleef men hierna nog bijeen, gedurende welken tijd men zich o. 1. v. den ceremoniemeester best amuseerde. De eerstvolgende verplichte vergadering is vastgesteld op Vrijdag 10 Januari. Volksbond. Donderdag a.s. om half- acht houdt de R.-K. Volksbond haar jaar vergadering in het Parochiehuis. Een groo te agenda maakt de avond zeer belangrijk, en daarom sporen we belanghebbenden aan, dezen avond vooral niet te verzui men. Er zal o.a. ook nog 'n bestuursver kiezing plaats hebben, daar reglementair aftredend zijn de heeren C. v. Dijk, C. Groenendijk en A. Wolswijk. Candidaten Kunnnen worden gesteld tot de vergadering bij den secretaris den heer C. v. Dijk. Door het bestuur van het fonds „Hulp in Nood" zal op dezen avond aan de werk looze leden van den bond een verrassing worden aangeboden. Komt allen, uw eigen belangen bespreken. HAZERSWOUDE RIJNDIJK. Zang-uitvoering. Maandag- en Dins dagavond gaf de Dameszangvereeniging, cnderafdeeling der Maria-Congregatie, on der leiding van den heer J. van der Velde, in Café Boers haar eerste uitvoering, wel ke uitstekend geslaagd genoemd mag wor den. Het op beide avonden in grooten ge- w e r k t b i j. verkoudheid stee d s (8) tale opgekomen publiek gaf door stilte en aandacht onder de uitvoering der verschil lende mooie Kerst- en andere nummers blijk het streven der dames op prijs te stel len, terwijl gedurende de pauze verschil lende leden door meer humoristische num mers ook de lachspieren in beweging wisten te brengen. In één woord: het waren mooie avonden, die, naar wij hopen, onder leiding van het kranige bestuur door velen gevolgd zullen worden. NIEUWKOOP. De Nlka. De voorbereiding van de Nika (Nieuw- koopsche Katholieke Actie) op 14, 15 en 16 Februari is in vollen gang. Het comité daartoe gevormd, bestaat in alphabeti- sche volgorde uit de navolgende perso nen: P. J. Pauëlsen, P. M. M. van der Weij- den en L. Zijerveld .leden van het Kerkbe stuur, eere-comité. M. J. H. Bots, C. J. Groenendijk, J. Nieuwenhuizen, Th. J. F. Teunissen, A. J. Verhaar en J. C. Vroonhof, comité van heeren. A. M. H. Bots, A. B. M. Bots, A. W. Brehm, C. A. Ruiterman, J. Valkenet-Zoeter en G. P. van der Weijden- Braun, comité van dames. Uit dit comité zijn drie sub-comité's gevormd en wel le voor de tentoonstelling van kerkelijke kunst. 2e voor den bazar, 3e voor de pro- Aanvankelijk was voorzitter van het al gemeene comité de heer P. Kuijf, die helaas overleed, welke functie althans voorloopig, wordt waargenomen door den Pastoor, den Zeereerw. heer Th. P. Blom. Een recordjaar in regenval. In 1935 heeft het bijster veel geregend, dit blijkt mede uit de controle op het motorgemaal van den Polder Nieuwkoop en Noorden. Machinist L. van Vliet heeft in het afge loopen jaar 1429 uren moeten malen. De ruwe olie-motor met vijzel slaat per mi nuut uit 120 M3. maal 1429 is 10.288.800 M3. water. Het aantal maaluren is van 14 jaren be kend en 1935 is een record-jaar, daarop volgt 1924 met 1300 uren en 1929 met 1215 uren. Het laagste jaar is geweest 1933 met 393 uren. NOORDEN. Een „kostelijk maar nat" avontuur. Gisteren waren een viertal sportvisschers uit Amsterdam met 2 bootjes op de plas sen nabij de kade alhier azende op snoek. Een hunner kreeg beet van een vrij groote snoek, doch bij het ophalen brak de sim. Aan de dobbers zag men in welke richting hij ging en men kan denken, dat nu een jacht ontstond om alsnog het beest te be machtigen. Een der vier stapte haastig over in het bootje van den ander, waardoor dit kantelde en na enkele oogenblikken het geheele viertal te water geraakte. De snoek werd een oogenblik vergeten, bedacht als men was om eerst zichzelf te redden. Ge lukkig kon een tweetal zwemmen, waar door allen zich redden. Intusschen had men den snoek nog niet vergeten en ging men weder op jacht, en zoowaar, het gelukte, de prooi werd binnen gehaald, een beest van 8 pond. De bootjesverhuurder zorgde voor dro ge kleeren, terwijl de mooie snoek de ge heele scène tot een kostelijk avontuur maakte. WOERDEN Uitbreidingsplan. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben naar aanleiding van ingediende bezwaarschriften hun goedkeu ring onthouden aan eenige gedeelten van het door den Raad dezer gemeente op 30 Nov. 1934 vastgestelde en op 7 Nov. 1935 gewijzigde uitbreidingsplan dier gemeente. De hier bedoelde gedeelten zijn: a. het ten Zuidoosten van den Utrecht- schen straatweg gelegen eigendom der N.V. Fabriek van Melkproducten „Nieuw Holland" alhier; b. het ten Zuidoosten van den Utrecht- schen straatweg gelegen eigendom van de gebroeders C. en W. van der Wind alhier; c. de niet onder a of b vallende, ten Zuidoosten van den Utrechtschen straat weg, ten Noorden van den Spoorweg Woer denUtrecht en ten Westen van den Cat- ten broekerdijk gelegen gronden, voor zoo ver deze in het plan bestemd zijn tot weg, plantsoen of villabouw. Voor het overige is het plan goedge keurd. ZWARE REGENS IN WEST-EUROPA EN DE OVERSTROOMINGEN. Het meteorologisch verschijnsel, hetwelk in den laatsten tijd de meeste aandacht trekt, omdat het de oorzaak is der over stroomingen in Frankrijk en België, is de buitengewone regenval, en het is daarom goed de oorzaak van dit verschijnsel na te gaan. Reeds eenigen tijd is het opvallend, dat de zeer diepe depressies welke uit den At- lantischen Oceaan opkomen en in West- Europa verschijnen, op lagere breedten de West-kust van ons werelddeel bereiken dan gewoonlijk. Deze depressies zijn zeer diep en hebben barometerstanden van 720725 in de kern. Zij zijn zeer actief en dit betee- kent, dat in den zoogenaamden warmen LETTEREN EN KUNST Het Schild. Apolegtische Maandschrift. Uitg. der A. V. - Petrus Canisius. In de Januari-aflevering van „Het Schild" treffen wij een interessant arti kel aan van prof. dr. S. v. d. Ploeg, O. P. over het Oude Testament en het Christen dom. De schrijver begint mét op te mer ken, dat dit opschrift het vermoeden zou kunnen wekken, alsof het hier een min of meer academische studie betrof zonder actueele beteekenis. Dit is evenwel geheel onjuist, want de vraag naar de verhou ding tusschen het Oude Testament en het Christendom en naar de waarde van het eerste voor het laatste is er een, die te genwoordig vooral in Duitschland de gemoederen zeer hevig beroert, in verband met het daar officieel gesanctioneerde anti semietisme. Want het Oude Testament is de bijbel der Joden. Het probleem is niet van vandaag of gisteren. Reeds Marcion, een der oudste ketters, maakte in het begin der 2e eeuw na Christus een scheiding tusschen den God van het Oude en den God van het Nieuwe Testament. De egrste zou zelfs niet eens God zijn in den eigenlijken zin van het woord. Veel later in de 19 de eeuw trok de rationalistische bijbelcritiek op nieuw van leer tegen het O. T., dat men een boek vol mythen, sagen en legenden, vol geschiedkundige onjuistheden en ver zinsels uit later eeuwen noemde, waarvan 't Christendom zich zoo spoedig mogelijk moest losmaken. En thans in de 20e eeuw is daar nog 't „argument" bij gekomen, dat een boek, dat Joodsch is, onmogelijk een hei lig boek kan zijn voor een Germaansche Christengemeente. Deze propaganda tegen het O. T. wordt vooral in Duitschland ge voerd, maar daar niet v alleen. De z.g. Leidsche Bijbel, vertaald en verklaard door Leidsche hoogleeraren in de theolo gie, is in zijn inleiding al even weinig vleiend voor de goddelijke inspiratie van deze H. Boeken. De kwestie van de ver houding van het O. T. tot het Christendom is dus wel degelijk hoogst actueel, niet alleen voor Duitschland, maar ook voor ons land. In een (of meer?) vervolgarti kel (en) zal prof. v. d. Ploeg nader op deze kwestie ingaan. Voorts zet mag. B. Luyckx O.P. zijn serie over „Onze eenheid in Christus" voort. Tot nu toe is steeds gesproken over Christus als ons hoofd en over ons als de ledematen van het Mystieke Lichaam van Christus. Thans vraagt de geleerde schrij ver, wat de ziel is van dat Mystieke Lichaam. En hij wijst den H. Geest aan, als de ziel, hetgeen hij nader uitwerkt. Een belangwekkende en van diepe studie getuigende uiteenzetting. Piet Kasteel schrijft vervolgens over de „dialektische" methode van den Duit- schen theoloog Karl. Barth, terwijl Jan Taal zijn reeks aanwijzingen \-oortzet over het primaatschap van Petrus en Sophie Boas haar medemenschen vermaant, tij dig de beteekenis van goede raadgeving en goeden zielzorg in te zien, opdat men tenslotte niet tot de wanhopige conclu sie kome: „Ik weet geen weg meer". De rubrieken „Op den Uitkijk", Vra- genbus, Boekbespreking en Corresponden tie geven in beknopten vorm (behalve dan de pikante penne-strijd tusschen prof. Otten en mej. Schous, welke niet in een paar zinnen was uit te vechten!) veel be- hartenswaardigs. sector, waar altijd de regen gevormd wordt, de neerslag ih buitengewoon groote hoeveelheden valt. Het gebied, waar de zwaarste regens in de laatste dagen vielen, omvat Engeland, Frankrijk, België, Neder land en West-Duitschland. Regensommen van 2030 m.m. in een etmaal waren dagen achtereen geen zeldzaamheden. Het is te begrijpen, dat onder deze omstandigheden eerst in Engeland groote overstroomingen plaats hadden. Later, toen de depressies op nog lagere breedten verschenen en aan de Z.O.-zijde zeer regenrijke secundaire de pressies zich ontwikkelden, vielen in het stroomgebied der Fransche en Belgische ri vieren ongewoon zware en aanhoudende regens. De buitengewone was dezer rivie ren is hiermede volkomen verklaard. Iets anders is het met de was van den Rijn. Weliswaar speelt hierbij de zware re genval in het stroomgebied der zijrivieren een rol maar de ongewoon hooge tempera turen in Zuid-Duitschland en de hiermede in verband staande hoogere ligging van het nul-isotherm vlak in de Alpen heeft aan leiding gegeven tot het smelten van groote hoeveelheden sneeuw en dus sterke voe ding van den bovenloop van den Rijn. Uit den aard der zaak komt de wateraanvoer in de benedenloop van deze rivier later dan b.v. in de Maas, die een door regen gevoede rivier is. De diepere oorzaak van het geheele ver schijnsel is, dat de depressies haar loop zooveel Zuidelijker nemen dan gewoon lijk. De regensector wordt daardoor van b.v. de Noordzee en omgeving verlegd naar Frankrijk en omgevende landen, hetgeen rechtstreeks tengevolge heeft ,dat de daar loopende rivieren buitengewoon gevoed worden, en dat de regenhoeveelheden, die anders meer in den benedenloop der Fran sche en Belgische rivieren en groot endeels zelfs daar buiten terecht komen, thans in het gebied van oorsprong vallen en dus geheel door de rivieren moeten worden opgenomen. Het geheele verschijnsel is min of meer abnormaal. Het drukt een bijzonder stem pel op het karakter van het winterweer van den laatsten tijd en het verdere verloop kan wellicht nog verrassingen geven, die nu nog niet te overzien zijn. Intusschen is in Noord-Europa strenge vorst ingetreden, zoodat er wel zeer groote tegenstellingen tusschen het Noorden en Zuiden heerschen. In Leiden gevestigd. I. v. d. Berg, Hooigracht 30a. B. Ph. Bleijl en Fam., pottenbakker, Nassaustr. 4 B. de Boer, dienstbode, Rijnsb. weg 31f H. Bpm en Fam., verificateur Ned. Zui- velcentr., Valdezstr. 11. A. M. Brouwer. Morschstr. 23. A. J. Duijndam en Fam., winkelier in brood, B. Ballotstr. 48. L. Engberts, ingenieur, Haagweg 29. W. J. Engelhard, aardewerker, Noordeinde 47. H. J. A. Etmans, Rapenburg 64. J. de Haas, Vrouwensteeg 6. E. P. Hilders, dienstbode, Breestr. 87. A. P. Hutten en Fam., instr.maker R. Tel., v. d, Waalstr. 31 J. W. Jong en Fam., schipper, Joubert- straat 9a. G. A. S. Jongeneel, Vliet 5a. M. Kummer, dienstbode, Oude singel 2. Raden Adjeng I Mohamad Achmad. Witte singel 9. A. M. de Rooij, dienst bode, Rapenburg 81. J. Scharroo en Fam., logementhouder, Mare 106. J. C. C. Schmidt, Utr. Jaagpad 16. D. W. Spaanderman, Mare 106. M. A. Temme, helpster Graal. Hooigr. 31. F. L. P. Tie- lemans en Famonderwijzer, Poelgeest straat 3. N. L. P. Tielemans, naaister, Poelgeeststr. 3. M. Timmermans, Hoogl. Kerkgr. 10. A. Valkenburgh en Fam., veilingmr., v. 't Hoffstr. 17. M. Velt- huijsen, kleermaker, Oostdwarsgr. 20. P. v. Vliet en Fam., steenhouwer, Haver zaklaan 12. M. H. v. Zanten, dienstbode, Rijnsburgerweg 31. D. v. Zundert, dienstbode, Rooaborststr. 46. Wed. H. Derix-v. d. Zwan, v. d. Waalsstr. 31. Uit Leiden vertrokken. I. Bakker, Oegstgeest, H. Morschweg 38. Jhr. C. H. Beelaerts van Blokland, Eindhoven, Soph. v. Wurtemburglaan 37. A. J. v. d. Berg, Noordwijkerhout, Kerkstr. 53. J. C. M. v. d. Bergh. Schoonhoven, Langenakkerweg 8. A. C. Bergsma, Voorschoten, Haagsche Schouw. J. A. Brinks, Texel, de Cocksdorp 19. E. Brunsveld van Huiten, Den Haag, J. P. Coenstr. 16. J. Doekes en Fam., Den Haag, Stuyvesantstr. 149. A. v. Dijk, Boskoop, P. Colijnstr. 115. Wed. J. P. Lasschuijt-v. Egmond en Fam.. Rotterdam. Mauritsstr. 133. J. G. v. Eijbergen. Rot terdam, Mauritsweg 10. B. Gerber, Den Haag, Luth. Burgwal 10. J. Goudkuil. Zwammerdam B 7. H. F. L. Haack. Zaandam, Westzijde 22. H. Hendriks en Fam., Haarlem, v. Loostr. 25. J. M. Heij- mans, Den Haag, Mariastr. 2a. F. A. R. Höhndorf en Fam., Valkenburg (Z.H.), Schelpkalkgabriek. C. N. de Jager, Utrecht, Blauwkapelscheweg 67. E. M. W. Holswilder-de Jong. Leiderdorp, v. d. Valk Boumanweg. A. H. C. M. Keule- mans, Voorburg, Laan va Leeuwensteyn 13. H. Koene en Fam., Den Haag, Huy- gensstr. 20. G. H. Marsman, Amster dam, Camperstr. 17. P. F. Massaar, Veur, St. Willebrorduspl. 4. J. v. d. Nat, Den Haag, Dolderschestr. 50. B. Nieu wenhuizen, Den Helder, Hr. Ms. Wacht schip. M. J. Rodenburg-Nieuwenhui- zen. Voorschoten, Noordheijstr. 33. M J. Th. v. Oordt, Den Haag, Laan v. Meer- dervoort 862. J. F. L. Ort, Huizen, Amers- foorscheweg 54. L. Peltenburg, Bussum, Nw 's-Gravelandscheweg 5. J. C. M. J. Peterse, Eindhoven, Catharinastr. 42. H. J. P. M. Pierrot. Haarlem, v. d. Meerstr. 4. S. W. Polderman. Amsterdam, Camper straat 17. A. N. Pijck, IJzendijke, Nieuw- straat D 323. M. de Roode, Zeist, Bosch laan 10. J. D. de Rijk, Den Haag, Bos- schestr. 45. A. Rijsdam, Den Haag, Zwar- teweg 16a. H. Slegt, Leeuwarden, Spoor- str. 18. A. Smaling, Amsterdam, 2e Ceramstr. 291. P. J. Smit, Bussum, Rostocklaan 10. Wed. B. Blommendaal- Tak, Zoeterwoude F 65. G. H. Veens- wijk en Fam., Amsterdam. Shackletonstr. 26 III. J. v. d. Velden. Delft, Oostsingel 123. A. Vis en Fam., Amsterdam, Marco Polostr. 1991. B. Vis, Oegstgeest, de Kempenaerslr. 22. C. J. de Vrind, Waal wijk, Grootstr. 37. M. v. d. Wetering, Zaltbommel, Aart Robbertstr. 10. J. M. Wilmink, Nijmegen, St. Annastr. 26. M. de Winter, Noordwijk, Oude Zeeweg 32. Het onhandige eendje. Bah! Je vader zou zich in de braadpan omkeeren, als hij je zoo zag knoeien!.. 470e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 4de klawe. 3de lijst Trekking van Woensdag 8 Januari 19 Hooge Prijzen f 1500.— 16076 f 100.— 13112 Prijzen van 65. 197 279 512 582 1258 1278 1698 2058 2519 2720 2866 3005 3404 3586 3775 3849 4227 4944 5211 5623 5847 6607 6908 6943 7422 7691 7696 8107 8422 8471 8506 9000 9203 9252 9321 9638 9794 9851 9997 10196 10322 10408 10852 10975 11297 11640 11738 12218 12239 12529 12576 12584 12639 13054 13174 13336 13853 13938 14019 14084 14224 14226 14253 14904 14986 14991 15215 15293 15726 15941 16363 16585 16651 16676 17240 17408 17946 18063 18494 18785 18793 18930 19038 19721 20727 20861 Verbetering 4e klas 2e lijst: 19197 m. z. 1912 3770 6259 8379 9595 10477 12442 13720 14732 16349 18022 20605 19179

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7