VOOR ONZE ZIEKEN. |j Groote Pers-loterij H WOENSDAG 8 JANUARI 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 OOSTERSCH GENOOTSCHAP IN NEDERLAND. VOORDRACHT PROF DR E. HERZFELD. Gisteravond heeft prof. dr. E. Herzfeld uit Londen in het groot-auditorium der Universiteit voor de deelnemers aan het achtste congres van het O.ostersch Genoot schap in Nederland een belangwekkende voordracht gehouden over „Godsdienst, kunst en inscripties van Iran". Het volgende is eraan" ontleend: Door de opgravingen van Pasargadae (gebouwd 559550) en van Persepolis (520460) heeft men geleerd, dat deze twee perioden der oud-Perzische Kunst, een oudere, Medische kunstperiode tot voorgangster hebben, welke zich omstreeks 678 v. Chr. in Agbatana ontwikkeld heeft. Daarmede is bewezen, dat het kenmerkende in deze kunst niet op Griekschen invloed kan berusten. Er zijn ook nog oudere rots graven (van 810 tot 600 v. Chr.) en afbeel dingen van gebouwen op Assyrische reliefs, waarvan de vormen zelfs nog meer op Grieksche gelijken. De overeenkomst moet dus uit gemeenschappelijke afstamming verklaard worden. Het karakteristieke der oud-Perzische kunst zijn de rotssculpturen, de cyclopische steenblokkenbouw, de hou ten zuilen, het veelvuldig gebruik van me taal (ook goud en zilver als houtbekleeding en steenversiering), muren van leemen tegels met bogen en vooral in Susa gebrande tegels. Al deze kenmerken be halve de uit Babylonië komende gebrande tegels komen in laatste instantie over Medië en Armenië uit Klein-Azië. De oud- Perzische bouwkunst is dus eerder een uit- looper van oud-Oostersche kunst, hoewel een aantal decoratieve details van Egypti- schen, Syrischen of Griekschen oor sprong is. In het licht van deze feiten bespreekt spr. de bouwoorkonde, die voor eenige ja ren gevonden is in de fundamenten van het paleis van Darius in Susa. Het eerste deel van deze oorkonde noemt den fun- deeringsarbeid, de bereiding der leemen te gels en andere werkzaamheden, welke door Babyloniërs werden uitgevoerd. Het tweede deel behandelt de herkomst en het transport der bouwstoffen, die uit alle deelen van het rijk komen. Het derde en laatste deel noemt de verschillende groepen van arbeiders. De in het tweede deel genoemde bouwstoffen zijn: steen voor de groote zuilen, ceder en teakhout voor de balken, goud en zilver voor de houtbekleeding, en gebrande tegels. Voor de bereiding der ingebrande kleuren werden lapislazuli en cinnaber ge noemd; ook worden vermeld een reek® van halfedelsteenen, harsen en verschillende mineralen. Ook een soort metselkalk, welke waarschijnlijk een voor die tijden nieuwe vinding was (nog niet in Pasargadae); de kennis van specie heeft inderdaad groote veranderingen in de bouwkunst der volgen de perioden teweeggebracht. De bouwmees ters, die in het derde deel der oorkonde ge noemd worden, zijn Mediërs en Egyptena- ren. Op Egyptisch voorbeeld, wijzen inder daad de groote muren in Susa en Perse po lis; het eigenlijke karakter van de oud-Per zische bouwkunst is evenwel het werk der Medische bouwmeesters. In het tweede gedeelte van zijn lezing behandelde prof. Herzfeld het nieuwe licht dat de inscripties werpen op den Perzi- schen godsdienst in den tijd dér Archae- meniden, vooral in verband met het niet langs directen weg oplosbare probleem wanneer Zarathustra leefde. Volgens spr. was er een oorspronkelijke polytheistische godsdienst met offers, too verpraktij ken en priesters, welke godsdienst werd bestreden door de uit de Gatha's bekende leer van Zarathustra's leer. De vraag is nu of de een dualistische wereldbeschouwing. Na Zarathustra is de oudere godsdienst* weer opgeleefd, met bijbehouding evenwel van de voornaamste ethische beginselen van Zarathustrasê leer. De vraag is nu of dc inscripties licht werpen op den datum van Zarathustra's optreden en op diep van de opleving van den ouden godsdienst. Deze laatste datum is vast te stellen door de inscripties van Aj-taxerxes II (405358), welke den dienst van de godin Anahita weer instelde; ook een passage in Berossus wijst op dezen datum. Wat de eerste erkenning van de Zara- thustrische gemeente betreft (waarvoor volgens het boek Ezra een koninklijk edict noodig was), deze wordt door de Avesta aan een vrouw, genaamd Atossa, toege schreven. Volgens spr. is dit Atossa, de dochter van Cyrus en echtgenoote van Da rius. Darius was inderdaad een Zara- thustriër, gelijk reeds kan blijken uit zijn naam, maar ook uit de inleiding van zijn nieuw-ontcijferde grafinscriptie. De koning wordt hier genoemd als bezitter der eigen schappen „kracht-weten" en „goedheid", waarbij nog komen „inzicht", „oordeel" en „barmhartigheid". Dit vijftal eigenschap pen der ziel is ook later uit het Mani- chaeisme bekend en is een oud bestand deel van Zarathustra's leer. Ook de in de inscriptie voorkomende opvatting van den Koning "als hoogste aardsche rechter is Zarathustrisch. Dat ook Xerxes Zarathustriër was volgt uit een nieuw ontdekte inscriptie van dezen koning, waarin eenige typische Zarathus- trische begrippen voorkomen. In deze zelf de inscriptie richt Xerxes zich tegen de vereering van „daiva's", n.l. de oude goden, die door het Zarathustrisme als booze goden gekenmerkt worden. Onder leiding der oude priesters, de Magiërs, was 't volk tegen Xerxes opgestaan; deze beveelt nu de verwoesting van de tempels der daiva's en verbiedt hen te vereeren. Ook Xerxes' opvolger Artaxerxes I, moet nog Zarathus triër zijn geweest, wat bovendien zijn naam aanduidt. Spr. concludeert, dat het reine Zarathus- strisme omstreeks 520 v. Chr. is ingevoerd door Darius, wiens vader Hystaspes-Vish- taspa de beschermer van Zarathustra was. Maar de periode van dit reine Zarathus trisme eindigt omstreeks 400 v. Chr., nadat Xerxes poging de nieuwe godsdienstleer emt gewei di nte voeren was mislukt. Tot besluit van het driedaagsch congres zijn de Voor-Aziatische sectie en de Indisch- Indonesische sectie heden in een gecombi neerde vergadering, welke in het Bota nisch Laboratorium werd gehouden, bijeen gekomen onder voorzitterschap van prof. dr. Ph. S. van Konkel. Prof. dr. G. Dossin uit Luik heeft een voordracht gehouden over: Observations sur la semantique du mot accadien sadu „montagne"; Pater Jos. Mullie uit Luik be sprak de K'i-tan inscripties van de graven der Liao-dynastie (9071125); prof. dr. E. Herzfeld uit Londen hield een voordracht over enkele vroeg-Christelijke symbolen en dr. R. Miedema uit Amersfoort gaf enkele opmerkingen ten beste over hedendaagsche schilderkunst in Abessynië en over de silhouetten in de kerk van Zare Brank (Godjam). De beide laatsten verduidelijkten het ge sprokene door lichtbeelden. Hierna werd het achtste congres gesloten. ONTWIKKELINGSAVOND R. K. WERKLOOZEN. Gisteravond werd in het Bondsgebouw de tweede ontwikkelingsavond gehouden voor de R. K. werkloozen. De opkomst was zeer groot, zoodat de bondsvoorzitter, de heer J. H. Nijhuis, in zijn openingswoord zijn vreugde over de betoonde belangstelling mocht uitspreken. Tevens deelde hij mede, dat in den ver volge niet-leden van den R. K. Volksbond, die van de ontspanningszaal gebruik wen- schen te maken, een bijdrage van 10 cent per week zullen moeten storten. Verder deelde spr. mede, dat er een excursie met toepasselijke lezing in voor bereiding is naar de Lichtfabrieken en dat een cursus zal worden geopend in Staats inrichting. Hierna was het woord aan den weleerw. pater W. ten Brink, die een lezing hield over de waarde van arbeid volgens de christelijke beginselen. Spr. wees er daar bij vooral op, dat de Pauselijke Encyclieken Rerum Novarum en Quadragesimo Anno de richtlijnen moeten zijn voor den opbouw van een gezonden socialen toestand. De avond werd voorts afgewisseld door films van de filmafdeeling der K.S.A. en door muziek. DE LOOP DER BEVOLKING. Vermeerdering door vestiging en geboorte. De loop der bevolking onzer gemeente over het jaar 1935 geeft de volgende cijfers: Bevolking op 31 Dec. 1934 m. 35.266, vr. 37.510, tot. 72.776. Vermeerdering door: a. geboorte m. 662, vr. 571, tot. 1233 b. vestiging m. 1652, vr. 2036, tot. 3688. Totaal m. 2314, vr. 2607 491. Vermindering door: a. overlijden m. 263, vr. 324, tot. 587. b. vertrek m. 1541, vr. 1957, tot. 3498. Totaal m. 1804, vr. 2281, 4085. Verschil tusschen de geheele vermeerde ring en de geheele vermindering m. 510, vr. 326, tot. 836. Bevolking op 31 December 1935 m. 35.776 vr. 37.836, tot. 73.612. Aantal voltrokken huwelijken 542 (v.j. 560). Aantal ingeschreven echtscheidingen 30 (v.j. 29). RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE ALPHEN AAN DEN RIJN. Door het Kantongerecht te Alphen werden de navolgende verstekvonnissen gewezen: wegens overtreding der algemeene politie verordening der gemeente Bodegraven: J. de H. te Zwammerdam f 2.subs. 1 wk. tuchtschoolstraf; Motor- en rij wiel wetover- voor de Vaticaansche Wereld tentoonstelling in 1936 te Rome Loten zijn verkrijgbaar a fl.— bij: Adm. „De Leidsche Courant", Papengracht 32, Leiden Leiden: Fr. Th. Goddijn, Heerenstr. 83E. Aarlanderveen: Jac. Groen in 't Woud. Alphen: Jac. v. Vliet, v. Mandersloostraat Bodegraven: Jac. Walraven, Oud- Bode- gravensehe weg. Boskoop: Th. O ver es a. d. Gouwe. Hazerswoude Dorp: W. Vroegrijk. Hazerswoude Grnd.: J. Borst Hoogmade: J. Colijn. Katwijk a. d. Rijn: G. v. d. Nouweland, Kerkstraat. Langeraar: A. A. Bocxe Leidschendam: A. v. Lochem Achterweg. Leimuiden: B. Verheugd, sigarenmagazijn. Lisse: J. Wassenaar, Vreewijk. Lisse: G. Meijer, Voortlaan. Nieuwkoop: Joh. v. d. Voorn Pzn. Nieuw veen: A. Lenting, Kerkstraat Noordwijk: G. Wassenaar, v. Limburg Stirumstraat. Noordwijkerhout: C. Kortekaas, Buurtw. Noorden: Herman Knaap. Oegstgeest: V. Cornelisse, Rijnzichtw. 100 Oude Wetering: H. Vesssur. Oud-Ade: J. P. Uljee. Roelof arendsveen: B. Paauw, Boekhandel. Rijpwetering: W. v. Diemen Jzn. Sassenheim: Mej. Wed. A. Weijers, Hor tuslaan. Stompwijk: P. Wensveen. Ter Aar: P. Hoogervorst, Aardam. Voorhout: J. Diemei, Heerenlaan. Voorschoten: W. v. Noort Voorschoten (Vink): S. Langeveld. Warmond: Mej. Wed. G. de Winter, Dorpsstraat Wassenaar: W. C. v. d. Hulst, Achterweg. Woerden; J. J. Noordermeer, Utrechtsche Straatweg 51. Zoeterwoude (Dorp): Jac. Zandbergen, Noordbuurt. Zoeterwoude (H. R.): C. Vlasveld. Zoeterwoude (Weipoort): G. v. d. Akker. Zevenhoven: A. J. de Groot H. Pzn. Zoetermeer: Th. Adegeest, Stationstraat. treding: A. O. F. v. G. te Arnhem f20.— subs. 10 dg. met toew. civ. vordering ad f 6.aan N. v. L. te Hazerswoude; J. B. H. D. te Arnhem f 5.— subs. 2 dg. met toew. civ. vordering ad f44.30 aan Th. J. K. te Bodegraven; L. A. F. U. te Gouda f4. subs. 2 dg.; C. H. 2 x f2.— subs. 1 dg.; Overtreding der visscherijwet: J. B. den Haag f3.subs. 2 dg. met uitlevering hen gel of f 0.50 subs. 1 dg.; J. W. den Haag idem; P. M. den Haag 2 x f 3.subs. 2 dg. v. v. hengel; J. M. de G. den Haag f3. subs. 2 dg. met ui tl. der hengel of f 1.50 of 1 dg.; E. Z. te Voorburg idem; J. M. F. de G. den Haag f 4.subs. 2 dg. met uitleve ring der hengel of f 1.50 subs. 1 dg.; Over treding der IJkwet J. v. D. te Bodegraven f 6.— subs. 3 dg. v. v. maat; J. P. te Bent huizen f 1.subs. 1 dg. v. v. maat; Over treding van het reglement van Politie van de Gouwe W. R. te Leiden en A. W. te Gou da beiden f 3.subs. 2 dg.; Overtreding der algemeene politieverordening der gemeen te Boskpop P. H. te Boskoop f 1.50 subs. 1 dg.; id. der gemeente Hazerswoude P. v. M. te Hazerswoude f4.— subs. 2 dg.; Overtr. art. 453 wetb. v. strafrecht H. A. M. zonder bekende woon- of verblijfplaats hier te lan de f 7.50 subs. 3 dg.; Art. 435 wetb. v. straf recht J. M. F. de G. den Haag f 10.subs. 5 dg.; J. M. F. de G. den Haag idem; E. Z. te Voorburg idem. Waar geen woonplaats vermeld wonen veroordeelden te Alphen aan den Rijn. UIT DE OMGEVING OEGSTGEEST. St. Joseph-Gezellen. Den leden van onze vereeniging (of belangstellenden) wordt de volgende verandering in het win- terprovram voor de maand Januari bekend gemaakt: Donderdag 9 Jan.: V.-Pr. „Zedelijkheid en Crisis". Donderdag 16 Jan.: Mr. Donders „Een en ar cr over het Recht". Dorvi-Mag 23 Jan.: Jaarvergadering en prijsspelen. Donderdag 30 Jan.: Gezellige avond voor all-1 congregatie-leden. A.lle leden worden dringend aangespoord J --'-elijksche bijeenkomsten trouw bij te w-nen. LAATSTE BERICHTEN MINISTER DECKERS EN MINISTER GELISSEN IN BERLIJN Minister Gelissen is heden met den och tendtrein naar Berlijn vertrokken. Hij zal daar hedenmiddag zijn ambtgenoot van Landbouw en Visscherij, dr. Deckers, ont moeten, die naar men weet eenige dagen in Kopenhagen heeft vertoeft. Na een korte onderbreking der reis in Berlijn gaan de beide ministers naar War schau. Minister Deckers zal 17 Januari op zijn departement terug zijn en minister Gelissen op 20 Januari. DE LAATSTE LOODJES Morgen wordt de verkoop der Kinderpostzegels gesloten De Centrale Propaganda Commissie voor den verkoop der Weldadigheidszegels ver zoekt ons opneming van het volgende: Morgen, Donderdag 9 Januari, is het de laatste dag, dat de Weldadigheidspostzegels voor het Kind, meer bekend onder den naam van „Kinderpostzegels", aan de postkantoren in ons land verkrijgbaar zul len zijn. Blijkens binnengekomen berichten, laat het zich aanzien, dat de algeheele opbrengst dit jaar zal meevallen. Er is in zeer vele plaatsen zeer druk gewerkt, en met suc ces. Dat dit laatste hard noodig is, wij be hoeven het waarschijlnjik niet te zeggen. Iedereen weet, dat ook de slechte tijden zich doen gelden op de verzorging van de misdeelde en verwaarloosde jeugd. Zou de opbrengst achteruit gegaan zijn, dan zal het misdeelde kind daarvan den terugslag ondergaan. Dan zal er minder uitgekeerd kunnen worden, en zal de ellende nog groo- ter worden. Daarom meenen wij nog eenmaal de aan dacht op de Weldadigheidspostzegels te mogen vestigen. Wie uwer nog van deze zegels wil hebben, hij koope ze morgen; daarna zijn zij niet meer verkrijgbaar. Morgen kan men dus nog een goede daad voor het verwaarloosde kind doen. Mogen velen dit nog volbrengen! Wij vestigen er tevens nog de aandacht op, dat de inzending van de „Van het kind Voor het Kind" puzzle a.s. Vrijdag sluit; tot dien datum kan men de oplossing nog inzenden aan het adres: Druiven- straat 49, 's Gravenhage. HERBERG MET WOONHUIS AFGEBRAND Hedenmorgen te omstreeks vijf uur is te Ommel onder de gemeente Asten, door tot nu toe onbekende oorzaak, brand uit gebroken in de herberg bewoond door en eigendom van den heer Verheyen. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat de brandweer vrijwel niets kon uitrichten. De bewoners moesten zich ijlings in vei ligheid stellen. De heer Verheyen, die zie kelijk is, kon tijdig gered worden. Hij kon echter het perceel niet meer langs den ge wonen weg verlaten maar moest via een der ramen in veiligheid worden gebracht. De herberg, het woonhuis en de stalling, welke als bergplaats voor bouwmaterialen dienst deed brandden geheel af. Alles was verzekerd. TELEGRAMMEN GAAT ITALIË MANDSJOEKWO ERKENNEN? Ongerustheid in Chineesche kringen SJANGHAI, 8 Jan. (A.N.P.) In Chi- neesche kringen is ongerustheid gewekt door het bericht van de aankomst te To kio van Leone Wellschott, die vroeger Ita- liaansch legatieraad te Tokio is geweest. Men gelooft namelijk, dat hij opdracht zou hebben, onderhandelingen met de Ja- pansche regeering te voeren teneinde te komen tot verbetering der betrekkingen tusschen Rome en Tokio. Daarbij zou do erkenning van Mansjoekwo door Italië zijn inbegrepen; zij zou van oogenblik tot oogenbJik verwacht kunnen worden. Men wijst er hier op, dat er een natuur lijke belangengemeenscshap bestaat tus schen Japan en tlalië, die beide moeilijk heden met den Volkenbond hebben of hebben gehad, en acht het mogelijk, dat naar een omvattende toenadering gestreefd zal worden. In dit verband verneemt men verder, dat de Italiaansche reederijen, wier lijnen thans in Chineesche havens eindigen, voor- nemns zijn, den dienst tot Japan uit ae breiden. Men gelooft, dat dit voornemen BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Suzanna Theresia d. v. M. Verlind en S. Witteman. Overleden: J. Wendelv. Aalst wed. 80 j. A. C. H. de PaauwElskamp wed. 75 j. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. verband houdt met den wensch van Ita lië om goederen te koopen in en te ver- koopen aan landen, die geen lid van den Volkenbond zijn. Wat Tokio meldt TOKIO, 8 Jan. (A.N.P.) Uit gezag hebbende bron verneemt men, dat Leone Wellscholt, die op het oogenblik hier ver blijft, opdracht heeft, een Italiaansch con sulaat t<» Hsinkmg te openen en de regee ring van Mandsjoekwo zijn exequatur te vragen.. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 7 Jan. Vee. Aange voerd 150 vette kalveren: le kw. 7480 en enkele hooger, 2e kw. 6672, 3e kw. 6064 p. K.G. levend gewicht; 38 Nuchtere kalve ren 48 per stuk; 282 varkens: vleeschvar- kens, wegend van 90110 K.G. 4647 en enkele hooger; Zware varkens 4546, Vette varkens 4445 p. K.G. slachtgew. Over zicht: Vette kalveren, zeer korte aanvoer, waardoor vlugge handel en zeer hooge prij zen. Varkens behoorlijke aanvoer, sleepen- de handel. Afloop slecht. Prijzen lager. 's-HERTOGENBOSCH, 7 Januari. Boter- mijn. Hoogste prijs f 1.58, laagste prijs f 1.50, middelprijs f 1.57. Aanvoer 17,775 kg. W1SSELNOTEERINGEN AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn Londen New York Parijs Brussel Zwitserland Milaan Madrid Oslo Kopenhagen Stockholm Praag Weenen Boedapest Prolongatie 2 1/2 pet. BEURSOVERZICHT. Uit den jongsten weekstaat van de Ne- derlandsche Bank moet de gevolgtrekking worden gemaakt, dat de middelen, die ten behoeve van de jaarwisseling aan deze instelling door het bedrijfsleven waren onttrokken, nog niet in een snel tempo zijn teruggekeerd. Weliswaar is de post binnen- landsche wissels met een kleine drie mil- lioen gulden verminderd, doch daarentegen zijn de beleeningen met circa twee mil- lioen gulden gestegen. Wanneer dan nog in aanmerking worden geomen, dat de rekening courant houders bij onze centrale credietinstelling nog ruim 5*4 millioenvan hun saldo's hebben opgevraagd, dan blijkt dat in de verhouding tusschen circulatie bank en het zakenleven per saldo nog niet veel verandering is gekomen. Een gun stig verschijnsel is de verdere aanwas van den goudvoorraad, want deze is bijna acht millioen gulden grooter geworden. Zoo ge leidelijk aan heeft de bank dus een groot gedeelte van het gele metaal, dat destijds ter verdediging van den gulden moest worden afgestaan, weten te achterhalen. Een andere factor die niet anders dan in voordeeligen zin kan worden uitgelegd, is de aanzienlijke staging van het tegoed van het rijk met bijna 19 millioen gulden. Wan neer in aanmerking wordt genomen, dat het nog niet zoo lang geleden is, dat de schatkist het geheele rentelooze voorschot had opgenomen en bovendien voor een aanzienlijk bedrag aan schatkistbiljetten bij de, bank had ondergebracht, dan ziet men dat de positie van het rijk met be trekking tot de Nederlandsche Bank, veel beter is geworden. Het zal hoofdzakelijk aan deze omstandigheid moeten worden toegeschreven, dat de bankbiljettencircula- tie met bjjne twaalf millioen gulden is in gekrompen, en waar, zooals hierboven, uit eengezet, de goudvoorraad belangrijk is toe genomen, daar is ook vanzelfsprekend de dekking van onze fiduciaire circulatie grooter geworden en de metaaldekking daar van bedraagt daodrdw aodrdw drdbm ord van bedraagt op het oogenblik niet min der dan 84.22 pet. Onder de tegenwoordige omstandighe den mag worden aangenomen, dat de vol gende weekstaat een flinke contractie van de credietverleening te zien zal geven en in verband daarmede kunnen ook de 'oor- uitzichten voor de geldmarkt goed beoor deeld worden. Het geld was de laatste da gen trouwens reeds gemakkelijk verkrijg baar en de prolongatiekoers is bereids tot 2J-Ü procent gedaald, terwijl ook de notee ringen van particulier disconto en dag geld naar beneden zijn geloopen. Of de geldkoersen nog verder zullen dalen is na tuurlijk een open vraag, doch gezien de te genwoordige verhoudingen zou het geen verwondering behoeven te wekken, indien het geld eerlang nog goedkooper verkrijg baar zou zijn. Wij weten, dat „De Leidsche Courant" in zeer vele gezinnen jeen gewaardeerde huisvriend is, dien men ongaarne zou missen. i j En toch kunnen omstandigheden zich voordoen, dat men dezen huisvriend, hoe ongaarne ook, moet missen. Wij bedoelen het 1 igeval, dat een der volwassen huisgenooten in een ziekenhuis 1 wordt verpleegd en het bezwaarlijk is, hem eiken dag „De Leidsche j Courant" van den vorigen dag te bezorgen. 11 Om aan dit bezwaar tegemoet te komen zijn wij bereid, aan i j abonné's op „De Leidsche Courant" of aan volwassen familieleden, huisgenooten van abonné's, die ln een ziekenhuis (niet sanato- 1 irlum) worden verpleegd, lederen dag een exemplaar van ons blad 1 ite doen toekomen zoolang zij als patiënt zijn opgenomen. i Om dit mogelijk te maken, dienen de abonné's, die van deze j1 gelegenheid gebruik willen maken, ons schriftelijk op te geven: den 11 j naam van den patiënt en van het ziekenhuis, nummer of naam 1 van de zaal of kamer, alsmed9 den vermoedelijken duur van de verpleging. Aan deze bezorging zijn voor onze abonné's geen extra 1 kosten verbonden. J Wij wachten aan ons kantoor gaarne schriftelijke aanvragen in. DE DIRECTIE. j j N.V. De Leidsche Courant 59.27 7.271 /2 1471/; 9.72 24.811 /2 47.92 20rt7 36.561/4 32 51i/4 37.533/4 6.103/4

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3