Dr. J. POS ZATERDAG 4 JANUARI 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE b-AD - PAG. 3 UIT DE OMGEVING DE RIJKSWEG AMSTERDAM—SASSENHEIM. Door den hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat te Haarlem is aanbe steed het maken van een gedeelte van de aardebaan van rijksweg nr. 4, gedeelte Ara. eterdam-Sassenheim, tusschen Venneper en Lisser dwarsweg, met bijkomende wer ken. Laagste inschrijfster was de N.V. Am- sterdamsche Ballast Maatschappij te Am sterdam voor 137.000. LEIMUIDEN. De toestand van den weg. De nieuwe weg in deze gemeente, loopende vanaf het dorp Leimuiden naar de Ringvaart, ver keerde de laatste weken in een bijzonder slechten toestand. Zoo zelfs dat het voor de firma Maarse en Kroon bijna ondoen lijk was om de autobusdienst over dezen weg te blijven voortzetten. Het gemeentebestuur was door tweeër lei reden niet in staat verbetering aan te brengen, n.l. de noodige middelen ontbra ken op de gemeentebegrooting 1935, ter wijl een besluit waarbij besloten werd den weg van een modern wegdek te voorzien, de goedkeuring van Ged. Staten nog niet had verkregen. Deze goedkeuring is thans afgekomen, zoodat deze misere weer spoe- die tot het verleden zal behooren. Brandje. Vrijdagnacht is brand ont staan in een schuurtje van den heer v. d. Meys te Bilderdam. Aangezien echter de brandspuit uit Leimuiden spoedig ter plaatse aanwezig was, kon de brand tot het schuurtje beperkt blijven. Een vracht auto, toebehoorende aan den heer P. Ver boom, verbrandde echter geheel. LIS SE. Staatspartij Gisteravond hield de R.K. Kiesvereeniging een vergaderng in het Pa tronaatsgebouw onder voorzitterschap van den heer J. Kortekaas. De animo voor de politiek bleek lang niet zoo groot als de animo voor het dammen; bij de laatste een eivolle zaal, hier een be labberde opkomst. De voórzitter sprak een welkomstwoord. Hij memoreerde, dat 1935 voor ons inzake de gemeenteraadsver kiezing goed is verloopen, want als hebben we een veer moeten laten, wij hadden de vorige periode feitelijk met onze 8 room- sche zetels boven onze stand geleefd. Thans staan we weer op ons oude niveau. In en kele gevoelvolle woorden herdacht hij het overlijden van den oud-voorzitter, den heer F. G. J. v. d. Eerden, en schetste wat deze op politiek en sociaal terrein heeft ge daan. Voor zijn zielerust werd een gebed gestort. Hierna werden de notulen gelezen en vastgesteld. Onder de ingekomen stuk ken was een schrijven van het Kringbe- stuur inzake de te houden Landdag, welke op Zondag 2 Febr. te Amsterdam in de Apollohal zal worden gehouden. De voor zitter zeide, dat het bestuur 8 kaarten heeft aangevraagd, terwijl er voor de le den nog gelegenheid is het alsnog aan te vragen. Enkele leden gaven zich op. Ver volgens brak de voorzitter een lans voor een abonn/ement op de „Opmarsch". Aan de orde is de verkiezing van een geheel nieuw bestuur. Mej. Jonge Vreeburg had bericht ingezonden, dat zij als bestuurslid bedankte. De voorzitter deelde mede, dat geen candidaten waren ingekomen. Spr. deelde mede, dat het zittende bestuur, n.l. de heeren J. Kortekaas, S. Langelaan, J. W. A. Lefeber, A. van Zonneveld, H. v. d. Poel, C. v. d. Laan ,J. P. Vink en C. Strik be reid zijn in het bestuur zitting te blijven houden. Thans kwam een kardinaal punt aan de orde en wel de verkiezing van een voor zitter; echter had eerst de aanvulling plaats I van de vacature mej. Vreebrug. Hiervoor werd bij enkele candidaatstelling gekozen de heer J. v. d. Voet, die de benoeming aannam. Alvorens tot de verkiezing van een voorzitter over te gaan, bracht de heer P. Warmerdam een woord van dank aan het bestuur voor hare bereidwillig heid om te blijven zitten, omdat hem de moeilijkheden bekend zijn om bestuursle den gekozen te krijgen. Op aandringen van enkele leden en gesteund door veel ande ren was de w.n. voorzitter de heer J. Kor tekaas bereid voorloopig voor één jaar het voorzitterschap te willen waarnemen, het geen de vergadering met aplaus begroette. Voorts was aan de orde de verkiezing van twee afgevaardigden naar de Kamer- en Staten-Centrale wegens aftreden van de heeren P. C Romijn en A. H. Schrama. De heer Romijn had als zoodanig bedankt, ter wijl de heer Schrama bij enkele candidaat stelling werd herbenoemd. In de vacature- Romijn werd benoemd de heer C. W. Barn- hoorn. Voorts was aan de orde de bespre king van de aganda voor de R.-K. Kamer- Centrale. Voor de vrije zetel als lid van den Partijraad, vac.-v. d. Eerden werd ge kozen de heer J. W. A. Lefeber. Verder ging de agenda onder de hamer door. De heer Warmerdam drong er op aan, dat de afgevaardigden de candidatuur-Lefeber warm zal verdedigen en aanbevelen. Bij de rondvraag bracht een der leden naar voren, dat de Raad enkele jaren ge leden is overgegaan tot den aankoop van een blok woningen tot stichting van een badhuis. De bewoners moeten deze wonin gen verlaten en kwamen noodwendig in duurdere woningen en hét terrein ligt nog steeds braak. Thans is weer besloten een zwembassin te bouwen. Voorts zijn de lage loonen weer verlaagd, terwijl de ambte naarssalarissen zijn bestendigd, zoodat de druk op de laagste loonen is gevallen. Wetih. Warmerdam diende op verzoek van den voorzitter de heer v. Werkhoven van antwoord, waaruit bleek, dat de toestan den geheel anders zijn dan bedoeld lid ver moedt en dat de loonen der arbeiders door den beugel kunnen, doch dat men dit niet zou durven beweren van de loonen der ambtenaren, welke de laatste jaren niet voldoende waren verhoogd, zooals de loo nen der gewone gemeentewerklieden. In verhouding tot de bloemistarbeiders genie ten de gemeentewerklieden een benijdens waardige positie. Of het gemeentezwembas sin rendabel zal zijn, zal de toekomst moe ten leeren; de wethouder zag deze zaak »met vertrouwen tegemoet. Het gemeente beleid treft z.i. geen verwijt. De heer v. d. Voet bracht een woord van dank voor 't vertrouwen in hem gesteld door zijn ver kiezing tot bestuurslid. Hij onderstreepte het woord van den voorzitter, diait het een eere-plicht is van de leden, dat zij zorgen dat het bestuur niet steeds in finan- cieelen nood verkeert; zij moeten de finan ciën helpen versterken. Voorts gaf hij nog eenige nuttige wenken op politiek terrein. Ook de heer Lefeber sprak woorden van dank en hij beloofde zijn uiterste best te doen voor de goede zaak. Hierna sluiting. Wereldkampioenschap dammen. In Hotel „De Witte Zwaan' had gisterenavond onder groote belangstelling de tweede match plaats om het wereldkampioenschap dammen. De voorzitter van de P.D.V.L. heette alle aanwezigen welkom. Bij het bin nenkomen der kampioenen werd het Wil helmus aangeheven, waarna een „Vive la France!" word uitgeroepen. De burgemeester van Lisse, dr. S. baron Van Wijnbergen, opende met een kort woord in bet Fransch en het Nederlandsch den wedstrijd. Voor verder verslag zie men de Sport-rubriek. LEID SCHEND AM. Afscheid J. de Langen. Onder voor zitterschap van Burgemeester W. Keijzer als voorzitter van het Huldigings-Comité, hield de R.K. Volksbond, afdeeling Leid- schendam een buitengewone 1 edenverga- dering, welke vergadering uitsluitend was belegd om afscheid te nemen van den voorzitter, den heer J. de Langen, die we gens vertrek naar elders voor het plaat selijk R.K. organisatie-leven verloren gaat. Vele leden, afgevaardigden van div. orga nisaties, etc. waren aanwezig. Door de R.K. Harmonie „St. Cecilia" werd deze feestelijke bijeenkomst geopend met een vroolijk muzieknummer, terwijl zij den verderen avond op aangename en vroolijke wijze met keurige nummers op luisterde. De heer de Langen werd met echtgenoote en kinderen en familie binnengeleid en nam aan de feestelijk versierde tafel en tusschen groen en bloemen plaats, waarop burgemeester Keijzer het woord nam en deze bijeenkomst opende met den chris- telijken groet. Allereerst wenschte hij al len een vorspoedig 1936 toe en deelde mede, dat berichten van verhindering wa ren ingekomen van den gemeente-secreta ris, weth. van Wijk en den Centraal-voor- zitter. Hij heet dan allen hartelijk welkom en stelt op zeer hoogen prijs, dat zoovelen zijn opgekomen. Hij memoreert de geschie denis van den heer de Langen vanaf zijn komst te Leidschendam en laat al het werk en de arbeid, die de voorzitter als voorz. van den Volksbond, als raadslid en als lid der diverse commissies heeft ge daan, de revue passeeren en brengt hem voor alles oprechten en hartelijken dank, niet in het minst voor het goede voor beeld, dat hij in alles heeft gegeven. Spr. wenscht hem en zijn gezin Gods besten zegen in zijn nieuwen werkkring; uw naam, aldus de burgemeester, zal hier steeds in dankbare herinnering blijven. Namens het Bestuur van den R.K. Volks bond en de besturen der diverse vakorga nisaties wordt hem een prachtige club fauteuil aangeboden, terwijl aan zijn echt genoote een mooie lamp werd overhan digd. Hierna wordt het woord gevoerd door den Geestelijk Adviseur, kapelaan Vugt, den zeereerw. heer pastoor, den heer v. d. Heijden, secretaris van den Volksbond, Th. Blokland, W. Meester, J. de Gier, A. van Tol, A. Langeveld, A. Hooijmans, C. van Heiningen, C. Scholtes, B. van Veen, die allen dank en hulde brachten aan den heer de Langen. De heer de Langen brengt dan zeer on der den indruk dank aan allen voor deze spontane huldiging en voor de mooie ge schenken, ook mede namens zijn echtge noote en kinderen en familie. Burgemeester Keijzer dankt allen voor hun aanwezigheid, wat zeer zeker een blijk van dankbaarheid is voor het werk van den heer de Langen en sluit de bijeen komst, welke een mooie en verdiende af- scheidshulde was voor den heer de Lan gen, met den christelijken groet. St. Josephgezellen. Zondag 5 Januari op de gewone uren ontspanningsbijeen komsten. "Dinsdag 7 Januari te 7.30 uur Maria-Congregatie, waarna ontspanning. Donderdag 9 Jan. Biljartclub A.D.O. Vrij dag 10 Jan. te 8 uur worden alle gezellen verwacht, pater A. Hildebrand zal spreken over het „Retraitewerk". Zaterdag 11 Jan. Ontspanningsavond. K. J. M. V. Maandagavond a.s. 6 Ja nuari zal de bekende priesteredenaar Hen ri de Greeve spreken over „Uitbreiding van Christus' verlossingswerk onze lee- kentaak in de Katholieke Actie", aanvang te 8.30 uur. Voor dien avond nog belang rijke mededeelingen, o.m. Middenstands cursus, jaarfeest, etc. Dinsdag Maria-Congregatie en Woensdag Cursusavond Jonge Bakkers. Donderdagavond Studieclub. RIJPWETERING. Uitvoering. De tooneeluitvoeringen ten bate der St. Elisabethvereeniging zijn een succes geweest. Was de uitvoering schitte ren, ook de resultaten waren schitterend. Beide avonden was de zaal goed bezet, zoo dat er een flink saldo aan de St. Elisabeth vereeniging is afgedragen. Een woord van dank is hier- wel op z'n plaats aan bestuur en leden van de R.-K. tooneelvereeniging „Elk een gunst", welke allen hun best ge daan hebben om die avonden te doen sla gen en een woord van dank ook aan de za- kenmenschen, die gratis zooveel prijzen beschikbaar hebben gesteld voor de verlo ting. Ook aan de heeren muzikanten (wel ke bijna allen van een andere plaats) voor de passende muziek tusschen de bedrijven. Ten slotte nog aan de dames, die zich be schikbaar hebben gesteld voor den ver koop van loten. Hier kan nog bijgevoegd worden, dat de costumes van het costuum- huis „Erato" en de grime van den van Leeuwen van de Lammerenmarkt te Leiden keurig in orde waren. Moge we spoedig weer zulke avonden krijgen van genot en liefdadigheid. UIT DE RIJNSTREEK WOERDEN. Ongeluk bij het rangeeren. Gistermiddag om 12 uur had op het Sta tionsemplacement alhier, een ongeluk plaats. Een rangeerarbeider, zekere D. D., raakte tusschen een goederentrein en de laadsteiger beklemd. Een spoedig ontbo den geneesheer constateerde een gebroken sleutelbeen en inwendige kneuzingen. De man kon later naar zijn huis worden ver voerd. Zijn toestand is niet ernstig. Uitgesteld. De liefdadigheidsuitvoe ringen van het R.K. Dames- en Kinder-' koor zijn door omstandigheden uitgesteld moeten worden. Zij zullen nu plaats heb ben op Donderdag 16 en Maandag 20 Januari a.s. ZEVENHOVEN. Een nieuwe Katholieke kerk. Nieuwjaarsdag deelde de Zeereerw. heer Pastoor zijn parochianen mede, dat het Kerkbestuur besloten heeft over te gaan tot den bouw van een nieuwe kerk, onder voor behoud, dat de Kerkelijke Overheid haar goedkeuring aan het plan geeft. De repa raties aan het kerkgebouw zijn zoo groot, dat nieuwbouw voordeeliger wordt. L. T. B. Woensdagavond 8 Jan. om 7 uur zal in het Bondsgebouw op verzoek van den L. T. B. als spreker optreden de heer M. P. v. d. Weijden. Deze bijeenkomst is toegankelijk voor alle Katholieken. Onder werp zal zijn: „Waarom K^th. georgani seerd. Het monetaire vraagstuk". Komt al len luisteren! RECHTZAKEN „NOVEMBER-AANBIEDING". Niet strafbaar volgens den A'damschen kantonrechter. De Amsterdamsche kantonrechter, mr. dr. G. L. de Vries Feyens wees vanmorgen schriftelijk vonis in de zaak tegen de fir manten van een groot kleedingmagazijn en ontsloeg de verdachten van rechtsvervol ging. Het betreft hier de eerste overtreding te Amsterdam van de wet betreffende het uitverkoopen en opruimen in het Winkel bedrijf. Den verdachten was ten laste ge legd een verkoop op zoodanige wijze te hebben aangekondigd, dat hierdoor rede lijkerwijze de indruk werd gewekt van een tijdelijk voordeelige aanbieding in verband met bijzondere omstandigheden, welke zich ten aanzien van een winkelnering kunnen voordoen, aangezien op de winkelruiten van hun perceelen biljetten waren aange bracht met het opschrift „November-aan- bieding". De ambtenaar van het O. M. meende, dat art. 2 lid 2 van de Wet op de Uitver koop was overtreden. Tegen elk der firmanten requireerde hij 25.boete. De kantonrechter overwoog, dat het be wezen geachte feit niet strafbaar is, om dat de woorden „November-aanbieding" waarbij op geen enkele wijze de aandacht wordt gevestigd op bijzondere prijzen, niet zijn een aankondiging waardoor redelijker wijze de indruk wordt gewekt van een tij delijke voordeelige aanbieding in verband met bijzondere omstandigheden, welke zich ten aanzien van een winkelnering kunnen voordoen. Bij de interpretatie der wet moet in het oog worden gehouden, dat het niet de vraag is of een bepaalde aan kondiging den indruk kan wekken een tijdelijke voordeelige aanbieding in te houden, maar dat die aankondiging dien indruk bepaald wekken moet. TELEGRAMMEN KANSELIER DER ZWEE^ICHE LEGATIE TE SANTIAGO DOODGESCHOTEN SANTIAGO DE CHILI, 4 Jauari (A.N. P.) Heine Holmgreen, de kanselier van de Zweedsche legatie, is Vrijdag door een landgenoot, die in een vlaag van waanzin handelde, doodgeschoten. De dader pleeg de vervolgens zelfmoord. STOPZETTING VAN HET REIZIGERS VERKEER MET ZWITSERLAND. BERLIJN, 4 Jan. (A. N. P.). De beper king van het Duitsche reizigersverkeer door de Zwitsersche regeering heeft, zoo als op 23 Dec. j.l. is medegedeeld, het noodig gemaakt, dat door de betrokken Duitsche instanties werd nagegaan of on der deze omstandigheden de op het oogen- blik geldende overeenkomst inzake het reizigersverkeer met Zwitserland nog ge handhaafd zou kunnen worden. De rijks- regeering heeft thans besloten het ver strekken van reisvergunningen te staken, daar de maatregel der Zwitsersche regee ring niét vereenigbaar is met de geldende overeenkomst inzake het reizigersverkeer. De z. g. vergunningsplichtige reizen voor het verblijf in sanatoria, studie- of opvoe- dings instituten vallen niet onder deze stopzetting van het reizigersverkeer. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Maria Eveline, d. van C. A. Nieman en P. H. Pouw Meindert Hui- bert, z. van M. Kuivenhoven en M. J. Tuk Elisabeth Johanna, d. van P .J. Stikkel- man en J. M. Verkuijl Susanna, d. van S. W. v. Leeuwen en S. v. d. Wegen Elisa beth, d. van C. v. Kralingen en M. Salomons Martinus, z. van J. v. d. Plas en W. v. Duijn. Ondertrouwd: H. G. Roelandse jm. 28 j. en M. v. Oosten jd. 23 j. A. Nieu- wenburg jm. 36 j. en Th. Huter wede. 42 j. Overleden: A. Monfilis-Abbink vr. 64 j. HET NOODWEER IN FRANKRIJK. PARIJS, 4 Januari. (A.N.P.) Het nood weer, dat sedert eenige dagen met onge kende hevigheid boven Frankrijk woedt, richt iederen dag opnieuw ernstige ver woesting aan. Er valt bijzonder veel regen. In tal van streken zijn de rivieren buiten hun oevers getreden, waardoor geheele ge bieden onder water staan. In verscheidene laag gelegen dorpen en stadsdeel en staat het water zeer hoog. De schade aan de te velde staande gewassen is aanzienlijk. De Seine is zoodanig gewassen, dat de kaden onder water staan. De situatie te Parijs is voorshands evenwel nog niet dreigend. In het departement Indre et Loire is een spoorbrug bezweken juist op het oogenbük dat een trein over de brug reed. De loco motief sloeg om, terwijl de laatste wagon uit de rails liep. De reizigers zijn er met de schrik afgekomen. Niettemin is de ma- terieele schade aanzienlijk. Bij Niort (dept. Deux Sèvres) zijn gendarmes en militairen behulpzaam geweest bij de ontruiming van verschillende huizen. Deze ontruiming werd met het oog op gevaar noodig geacht. Men vreest dat twee personen, die worden ver mist, zijn verdronken. Het Abessiinsche conflict HARRAR GEBOMBARDEERD? ADDIS ABEBA, 4 Januari (A.N.P.) Vrijdagavond werd officieus medegedeeld, dat bericht was ontvangen, dat Italiaan- schevliegers Harrar hadden gebombar deerd, waarbij ernstige schade zou zijn aangericht. Dit bombardement zou zijn geschied als wraakneming tegen de beweerde ont hoofding van een krijgsgevangen Italiaan- schen vlieger. HAILE SELASSIE GUGSA TERECHTGESTELD? ROME, 4 Januari (A.N.P.) Een woord voerder van het ministerie van Buiten- landsche Zaken heeft de berichten tegen gesproken, dat Haile Selassie Gugsa, de schoonzoon van den negus, die naar Ita- liaansche zijde is overgeloopen, zou zijn terechtgesteld. NIEUWE VREDESVOORSTELLEN VAN LAVAL? LONDEN, 4 Januari. De Parijsche correspondent van de „News Chronicle" verklaart van bevoegde zijde te hebben vernomen, dat Laval nieuwe vredsvoor- stellen uitwerkt. Dit doet hij, naar de „News Chronicle" meent, op eigen initiatief, en slechts om den schijn te redden. Laval doet vertwij felde pogingen, de toepassing van pe- troleumsancties tegen Italië te beletten. Het nieuwe vredesplan zal hij in de zitting van den Volkenbondsraad op 20 Januari indienen. Van te voren zal hij zich echter van de instemming van Mussolini verze keren, en ook met Londen overleg plegen. Nadat Laval van zijn vacantie in Au- vergne zal zijn teruggekeerd, kan een groote diplomatieke activiteit tusschen Parijs, Rome en Londen verwacht wor den. Laval zal waarschijnlijk ook met den nieuwen Britschen minister van buiten- landsche zaken, Eden, de zaak bestudee- MARKTBERICHTEN LEIDEN, 3 Jan. Groentenveiling. Per 100 stuks: andijvie 1 2.102.40, roodekool 1.2016.60, savoyekool f 1 6012.90, groenekool f 0.704.90, pieterselie 2.00 —3.40, prei f 1.002.90, kropsalade 0.60 —2.70, selderie f 1.10—2.10, knolselderie 1.20—4.20, wortelen 4.80, per 100 kg.: kroten 3.'50—4.50, kroten, gekookt 7— 10, witloof 218, boerenkool f 712, spinazie 2428, tomaten A 13.00 14.40, B 15.80—19.60, C f 9.40—11.60, CC 5.80—7.80, uien 1.10—2.70, wortelen 1.30—13.30, spruiten I f 6—14, spruiten II 4—10, andijvie f 8—17, nero f 14. 4 Jan. Boter. Aanvoer 605 kg. prima Fabrieksboter f 1.62 en prima Boerenbo- ter 1.46—1.52 y2 per kg. Handel goed. Turfmarkt van 30 Dec. tot en met 4 Jan. Langeturf geen aanvoer. Prijzen 79 per 1000 stuks. 'S HERTOGENBOSCH, 3 Jan. Boter. Aanvoer 15.600 kg. hoogste prijs 1.58, middelprijs 1.57 en laagste prijs 1.50. UTRECHT, 3 Jan. Kaas. Aanvoer 16 wagens met 5300 kg. kaas. Rijksmerk 1ste kwal. 2122, rijksmerk 2de kwaliteit 1920, zwaardere tot 23.50, alles per 50 kg. Handel vlug. BODEGRAVEN, 2 Jan. Eierenveiling. Aanvoer 6849 stuks. Prijs: kippeneieren wit 3.904.70 en bruin i 4.605.00, een deneieren 3.603.80 per 100 stuks. BOSKOOP, 3 Jan. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Hadley 3055 cent, Claudius Pernet 5070 cent, Colom bia 4065 cent, Butterfly 6085 cent, Wilh. Kordes 80140 cent, Rosalandia BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxorv Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. 4071 cent, Florex 80110 cent, Phoebe 4060 cent, Wendland 3050 cent, Edith Helen 50—80 cent, Aug. Noack 60—85 cent Briarcliff 3060 cent, Steward 2035 cent Talisman 1522 cent, E. G. Hill 3560 cent, Chrysanten tros 1624 cent, Serin gen 4065 cent, Cerasus rosea fl. pl. 1.202.00, Prunus triloba 2125 cent, Mahonia 1022 cent, Andromeda 712 cent. DEN HAAG, 3 Jan. Haagsche Veiling. Appelen: Benderzoet 79, Bellefleur 4 11, Goudreinet extra 2632, le f 17 24, 2e 8—15, 3e f 3—6, Pippeling 7.50 9.50. Peren: Brederode f 12.0014.50, Winterjannen f 1014; Witlof le f 12.00 —12.70, 2e 9.00—10.10, 3e 5.30. Alles per 100 kg. TER AAR, 3 Jan. Centrale Veiling. Uien 0.702.50, Sjalotten 1 1.20, andij vie 1731 cent, schorseneeren 6.00, knol selderie 1.203.00, selderie 1.10, dun sel 4 cent, sla 0.502.30, vellen 512 cent, spruiten 10.1014.40, roodekool 2.60, boerenkool 2135 cent, groenekool 1.40—1.80, witlof per 100 pond f 7.40 9.00. ROELOFARENDSVEEN, 3 Jan. Groen tenveiling. Tomaten 90 cent per bak van 25 pond, sla 0.505.30 per 100 krop. Aan voer 2800 bakken. Volgende week Dins dag en Vrijdag veiling. VINKE VEEN, 3 Jan. Groenten veiling. Witlof I 1517 cent, idem II 612 cent, idem III 14 cent. Aanvoer 6500 kg. ZEVENHOVEN, 2 Jan. Eierenveiling. Aanvoer 957 stuks. Prijzen: kippeneieren 35 per 100 stuks, kaas 20 cent per pond appelen 12 cent per kg. ALPHEN ad. RIJN, 3 Jan. Groenten- veiling. Per 100 kg* spruitkool f 1015.20, kroten 1.103.80, per 100 bos selderie 1.302.10, peen 8.208.70 en andijvie 1.10—2.50, Eierenveiling. Aanvoer 1150 stuks. Prijzen: kippeneieren f 3.005.00, en een deneieren 2.90 KATWIJK a. d. RIJN, 3 Jan. Groenten- veiling. Per 100 stuks: Roodekooy 16.20 29.20, gelekool f 15.1027.00, groenekool 2.504.10, andijvie f 2.104.80, per 100 kg.: uien 1.902.30, peen 8.1012.40, kroten 3.40—^4.00. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Officieel) Berlijn 59.30 Londen 7.263/4 New York1.47i/0 Parijs 9.723/4 Brussel 24.82 Zwitserland 47.90 Milaan Madrid 20.20 Oslo36.50 Kopenhagen32 50 Stockholm37.50 Praag 6.12 Weenen Boedapest Prolongatie 2 3/4 pet. Hiermede geven wij met blijdschap kennis van de ge boorte van een dochter ELISABETH A. H. VISSER M. M. VISSER- DE JONG Leiden, 3 Jan. 1936. Genestetstraat 4. Tijdelijk adres: St. Elisa beth Ziekenhuis. 114 Met hartelijken dank voor de goede wenschen bij de jaarwisseling ontvangen bie den de Leidsche Huisartsen hun patiënten wederkeerig hunne gelukwenschen aan. 102 Onder aanbieding van we- derkeerige heilwenschen, be tuigt onder geteekende zijn hartelijken dank voor de ont vangen gelukwenschen. H. A. C. M. WALENKAMP Jr. Arts Warmond, 4 Januari 1936. W. VAN DER WIND, Arts Aarlanderveen m. d. en h. g. 110 HET TANDHEELKUNDIG INSTITUUT van Tandarts BREESTRAAT 51 LEIDEN, TELEFOON 3608 Spreekuren: 7140 Dagelijksch van 9-1 en 2-4 uur Dinsdag- en Donderdagavond van 7-9 uur Ziekenfondsspreekuren alleen te Leiden op bovengem. uren Spreekuren te 113 0EGSTGEEST ORANJELAAN 21, TELEF. 3761 Dagelijkscb van 41/..—6 uur en volgens afspraak.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3