ZATERDAG 4 JANUARI 1936 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 14 IMTERPAROCHIEELE DRIE GELUKKIGE DAGEN. Das gibt nur einmal im Jahre. Dat ge beurt maar eens per jaar. Wat? De Kerst- retraite, drie dagen van geluk. De mallemolen, die wereld heet, laten we rustig draaien en ten bate van ons gees telijk leven treden we in de stillte en toch blijde sfeer van het Retraitehuis te Noord- wij kerhout. Wij,' kinderen van de doopgenade, wij hebben geprofiteerd van de retraite-genade in niet te vergeten dagen van het meest nobele geluk. In logische volgorde werd voor ons behandeld onze roeping als katho liek in het H. Geloof, bij het ontvangen der Sacramenten en gezien in het licht der eeuwigheid. Waar vandaan wij komen en waarheen wij gaan, dat zijn van die vra gen om over heen te springen in het gewone leven; maar zij brengen tot bezinning in de retraite. „Bezinning in schoonheid", zoo mogen wij noemen het mede-opdragen van het H. Misoffer, het nadenken over de lief de Christi van dierenstal tot kruisberg, het immer waardig overdenken welk een schat er leeft in de H. Eucharisie en in de liefde van Maria. Wij, kinderen van het licht, zijn dikwijls ezels, die zioh meerder malen aan denzelf den steen stooten. Alsof wij het nooit lee- ren, hoe het wèl moet. We denken niet. Onze retraite is heerlijk geslaagd, dat ge tuigden alle deelnemers. De dankbaarheid was dan ook overheerschend op den slui tingsdag, toen de vice-Praeses de retraite met een Lof sloot en in de refter de wel sprekendheid loskwam. Praeses Schrama sprak een proficiat uit aan bestuur en leden, vroeg aller medewer king voor de propaganda en de recollectie. De Senior dankte voor de toewijding van Paters en Zusters, kraakte een vroolijke noot over het toepassen van sancties, en construeerde aller dankbaarheid in een be lofte van en een bede tot volharding. Tot slot een pittig woord van Pater Directeur. Tot weerziens, Clemenshuis: binnen uw muren woont vrede en geluk! SEVERUS. ZALIG NIEUWJAAR. Weer is een jaar voorbij en 1935 is ver leden tijd geworden. Het afgeloopen jaar overziend kunnen wij tevreden zijn over het werk in ons dis trict. Er is allerwege een toename van acti viteit en in meerdere vereenigingen heb ben wij den waren Kolpingsgeest bemerkt. Dit neemt niet weg, dat wij steeds moeten streven naar het betere. Voor 1936 zouden wij eens de aandacht willen voor drie zaken, die, als ze goed uitgevoerd worden, voor de diverse ver eenigingen zelf veel nut meebrengen. Allereerst meer actie voor het deelne men aan retraiten. Neen, sènior of commis saris, zet nu geen zuur gezicht. Het is toch zoo waar, dat als het retraitewerk bloeit al het andere ook goed gaat. Wij hebben tot plicht door woord en voorbeeld onze Ge zellen te vormen tot daad-christenen, en de school om dat te leeren is de retraite. Maar dan ook zelf gaan en daarbij in frissche ac tiviteit de Gezellen begeseren. Een tweede zaak van belang is de sociale vorming, zoo uitgebreid mogelijk opgevat. Er moet bij de jongeren meer sociaal ge- gerneenschapsmenschen, dat ze vakbe- voel komen, dat ze zich moeten vormen tot kwaamheid moeten aanleeren of behouden, dat ze zich ook staatkundig pricipiee! vor men moeten. Hierin ligt een zeer mooi werk voor de leekenleiders, die me en on der leiding van den Praeses de Gezellen moeten boetseeren tot gave persoonlijkhe den. En op de derde plaats, maar toch ook van groot belang, is de medewerking met de centrale leiding en de districtsleiding. We hopen wel op succes met bepaalde en nog te bepalen acties, maar het kan pas slagen indien elke vereeniging op tijd en tot in de puntjes verzorgd meewerkt. Kolpingszonen, hernieuwt uw activiteit in het nieuwe jaar, om doelbewust uzelf en anderen te vormen. Blijft trouw! En een zalig nieuwjaar wordt 1936. District s-S e n i o r. BIBLIOTHEEK. Het gaat goed. Het aantal lezers stijgt geregeld en ook het aanschaffen van nieu we boeken vordert. Twee nieuwe werken kunnen we nu weer aankondigen, die er „ingaan als koek". Een boeiend werk in frissche romanstijl is het boek van P. Wo- de house: „Knap jij 't maar op, Jeeres". En zeer bizonder van inhoud het nu reeds beroemde boek van Anton Zischka: „We- reldverdwazing". Wie in dzzen tijd spannende en tevens gezonde lectuur wil hebben vindt wel iets in de bibliotheek. Leden en donateurs en ook de Kruisvaart „St. Petrus" kunnen er gebruik van maken. KERSTUITVOERING. Voor de Kerstuitvoering, die morgen avond om half negen aanvangt, zijn geen GEMENGDE BERICHTEN DE ONBEWAAKTE OVERWEG Trein grijpt een auto BEJAARD ECHTPAAR ERNSTIG GEWOND Gistermiddag is te Olst een ernstig on geluk gebeurd op den onbewaakten over weg Hoenlo. Een taxi uit Deventer, waar in gezeten waren de bejaarde heer en me vrouw Meindersma uit Deventer, werd ge grepen door een personentrein, komende uit de richting Deventer. Beide personen, die ernstige verwondingen bekwamen, zijn met denzelfden trein naar het station te Olst vervoerd, waar dr. Klein uit Olst de eerste hulp verleende. Per auto zijn de heer en mevrouw Meindersma daarna naar het ziekenhuis te Deventer vervoerd. De chauffeur kreeg lichte verwondingen aan het hoofd. De oorzaak van het ongeval is te wijten aan het feit, dat een der voorbanden van den auto lek raakte, tengevolge waarvan de chauffeur de macht over het stuur ver loor, waardoor de auto, in plaats van te stoppen, zooals de bedoeling was, tegen den trein reed. De auto werd zwaar be schadigd. BRAND IN EEN MELKINRICHTING. Gisternacht is te 's-Hertogenbosch brand uitgebroken in de melkinrichting „Sint Jan". De surveilleerend agent van politie Jaspers, die op den Maaiweg liep, rook een scherpe brandlucht. Toen hij bij de melk inrichting kwam, zag hij door een raam aan den zijkant in de Gulden Vliesstraat een feilen gloed en het bleek, dat de zolder boven de machinekamer brandde. Spoe dig sloegen de vlammen aan de binnen zijde van het gebouw uit het dak. De agent waarschuwde terstond de poli- tie-brandweer en den directeur, den heer Galema. Weldra was ook de brandweer met groot materiaal ter plaatse. Te vier uur was men het vuur meester en de brandweer kon inrukken. De brand is ontstaan op den zolder bo ven de machinekamer. Men had hier over dag een ouden ketel afgebroken, waartoe men een laschapparaat had gebruikt. Of schoon men voor het wegaan onderzocht had of er ergens een vuurhaardje was ach tergebleven, had men niets geconstateerd. De machinekamer heeft veel waterscha de geleden. De laboratorium-inventaris is geheel verloren gegaan. Ook de melkbezorging ondervond eenige storing. Het bedrijf is tegen bedrijfsschade ver zekerd. WINKEL EN WOONHUIS AFGEBRAND Gistermorgen te omstreeks negen uur brak brand uit in het woon- en winkel huis, in gebruik bij de firma wed. J. Ver hagen te Wilhelmina-oord (gemeente Vled- der). De bewoners konden zich tijdig in veiligheid te stellen. Onmiddellijk wer getracht het vuur met slangen op de waterleiding te blusschen. Ook de motorspuit uit Vledder vertrok naar de brand, doch het mocht niet ge lukken het vuur meester te worden. Het geheele gebouw met de daarin aanwezige groote hoeveelheden manufacturen, goede ren en kruidenierswaren werd een prooi der vlammen. Het naast den winkel staan de pakhuis kon behouden worden. De oorzaak van den brand is onbekend. Deschade wordt door verzekering gedekt. programma's meer te verkrijgen. Het wordt een mooie avond; die waarborg biedt het programma wel. SOCIALE ZONDAG. Verschillende bestuursleden van onze Gez.-Ver. zullen deelnemen aan den so cialen Zondag van Kath. Leiden, morgen te houden in de R.K. H.B.S. DISTRICT LEIDEN. Alle Senioren en Commissarissen worden as. Vrijdagavond verwacht in het Gezellen- huis te Leiden. Laat iedere vereeniging ver tegenwoordigd zijn door zooveel mogelijk commissarissen. De aanvang is half negen. ASPIRANTEN-CURSUS. Zondagavond en Woensdagavond is de cursus voor de aspiranten. Morgenavond' vervalt echter vanwege de Kerstuitvoering, maar voorts present zijn, want het lidmaat schap moet a.h.w. verdiend worden. PING-PONG-WEDSTRIJD. Bij voldoende deelname begint Zondag 12 Jan. een wedstrijd in het ping-pong-spel. Opgeven bij comm. P. Reizevoort. Inleg- geld bedraagt 10 cent. TOONEELCLUB „ADOLF KOLPING". Alle leden van de tooneelclub roepen wij langs dezen weg op om a.s. Woensdagavond ter repetitie te komen. Nog ruim een maand en de uitvoering is weer daar. Door verschillende omstandigheden is er tot nog toe niet veel van een goede repe titie terecht gekomen, maar vanaf Woens dag moet er ijverig gewerkt worden. Denk aan 1937, het gouden feest, dan moet „Adolf Kolping" weer kunnen l^ten zien, dat zij een reputatie heeft op te hou den. Daarvoor is nu reeds activiteit geboden. Alles dus present. „Voor Kolping en het Room se h e T o o n e e 1". De 2e Voorzitter. FABRIEKSBRAND TE ENSCHEDE. Gistermiddag omstreeks kwart voor één is brand ontstaan in de fabriek van isola tie-materiaal, eterniet platen en isolatie- werken der firma Kooy, gelegen aan den Parkweg te Enschede. Toen de brand door een voorbijganger werd ontdekt, had het vuur reeds een grooten omvang aangeno men. Met geweldige snelheid grepen de vlammen om zich heen, enorme rookwol ken stegen ten hemel en waren uren in den omtrek zichtbaar. Bovendien sprongen as- bestplaten met een hevigen knal uit el kaar, zoodat het geheel een buitengewoon sensationeel schouwspel opleverde voor het talrijke publiek. Hoewel de brandweer het vuur dadelijk krachtig aanpakte, viel aan redding der fabriek en de daarin opgesla gen materialen niet meer te denken. De geheele fabriek, welke enkele jaren gele den is gebouwd en een oppervlakte besloeg van 3000 M.2, is geheel uitgebrand. De fir ma was verzekerd tegen brandschade, ech ter niét tegen bedrijfsschade. Door dén brand zullen vermoedelijk niet al te veel arbeiders werkloos worden, daar er veel arbeid buiten de fabrieksgebou wen wordt verricht. KOPSPIJKERS OP STRAAT GESTROOID Wraakneming van snorders? Gistermorgen werd de Taxi-Centrale te Amsterdam er van in kennis gesteld, dat op verschillende standplaatsen van het stationneerend taxi-bedrijf kopspijkertjes, z.g. asphaltspijkers met platte kappen wa ren rondgestrooid. De inspecteur der Centrale ging op on derzoek uit en heeft in den loop van den middeg van zijn bevindingen mededeeling gedaan aan de verkeerspolitie. Allen chauffeurs op de standplaatsen werd telefonisch verzocht, onmiddellijk rapport uit te brengen, indien zij op of bij hun standplaatsen dergelijke spijkers aantreffen. Het gevolg was, dat uit enkele stadsdeelen hoofdzakelijk Zuid en West aan de Taxi Centrale gemeld werd, dat er spijkers waren rondgestrooid. Ook op het Spui was dit het geval. Het vermoeden bestaat, dat het hier een actie geldt van de zijde van het snorders- bedrijf tegen de door het gemeentebestuur getroffen maatregelen om de snorders van de straat te verwijderen. LAFFE OVERVAL BIJ SLOCHTEREN. Op den Noordbroeksterweg tusschen Slochteren en Noordbroek is een laffe over val gepleegd, waarvan J. C. Wiers, afkom stig uit kinschoten, het slachtoffer werd, meldt de „Tel." Wiers, die zijn meisje te Slochteren be zocht had, koos omstreeks één uur in den nacht den koristen weg naar zijn woon plaats, n.L langs het eenzame Slochter- bosch. Vier wielrijders, die hem inhaal den verzochten hem, zoo ver met hen mee te rijden, waaraan Wiers dan ook ge volg gaf. Plotseling werd de niets vermoe dende jongeman door de vier onverlaten vastgegrepen. Eén hunner stak hem met een mes in het dijbeen, waarop ze alle vier snel in den donkeren nacht verdwenen. Wiers vervolgde, ofschoon hij veel bloed verloor, zijn weg. In Noordhoek aangeko men bleek hij geheel uitgeput door het bloedverlies. Twee toevallig passeerende personen vonden hem na eenigen tijd op de straat liggen. Dadelijk stelden ze de politie te Noordbroek met het geval in kennis. Een Groene Kruisauto uit Win schoten vervoerde het slachtoffer naar zijn woonplaats. Hij bleek ernstig toegetakeld en veel bloed te hebben verloren. De poli tie stelt een nauwkeurig onderzoek in; tot nu kon Wiers nog niet aan een verhoor onderworpen worden. DE STEEKPARTIJ TE VENLO Dader weet niets meer! Dr. Hulst uit Leiden heeft sectie verricht op het lijk van den 29-jarigen arbeider P. Greebe, die in den vroegen Nieuwjaars morgen voor de woning van den arbeider Wising in dk Wijngaardstraat te Venlo, na de viering van den Oudejaarsavond, met een scherp knipmes werd dood gestoken. Het slachtoffer bleek een diepen mes steek gekregen te hebben in het linkerlies- been, waarbij een ader is geraakt, zoodat de dood tengevolge van het vele bloedver lies is ingetreden, zooals reeds is gemeld De steek, welken de dader heeft toege bracht aan den arbeider Wissing, die aan zijn rechterarm werd getroffen, is niet ge vaarlijk. De dader, de 33-jarige J. S., die vrij spoe dig na de vechtpartij uit zijn woning aan de Jodenstraat werd gehaald en als de da der in arrest werd gesteld, heeft tot dus verre nog geen bekentenis afgelegd, of schoon het bebloede mes, waarmede de ste ken zijn toegebracht in zijn borstzak werd gevonden. Hij heeft bij het onderzoek tegenover de politie verklaard, zich niets meer van het geval te kunnen herinneren, aangezien hij onder den invloed van sterken drank ver keerde. Hij heeft wel toegegeven, als hij dronken was, meermalen een mes te han- teeren, althans dit bij zich te dragen. Daar tegenover staan echter verklaringen van getuigen, dat de aangehoudene wel degelijk heeft gestoken. Verschillende voorwerpen, waaronder ook het broodmes, waarmede Wissink op weg was naar de woning van den dader, heeft de politie in beslag genomen. Voorts heeft de politie de juiste toedracht van het bloe dig drama in teekening gebracht, waarbij de strooken bloed duidelijk aangeven den kleinen cirkel, welke de getroffene nog heeft gemaakt onmiddellijk nadat hem de doodelijke steek was toegebracht. De dader is naar de strafgevangenis te Roermond overgebracht. FEEST VAN DRIEKONINGEN. N.B. In deze week dagelijks Gloria en Credo. Behalve Zondag de Prefatie en het gebed „Communicantes" van Driekoningen. Kleur: Wit. ZONDAG 5 Januari. Feestdag v. d. Zoe ten naam Jezus. Mis: In Nomine Jesu. 2e gebed en laatste Evangelie v. d. Vigilie voor Driekoningen; 3e gebed (alleen in stille H.H. Missen), v. d. H. Telesphorus, Paus en Martelaar. 4e (voorgeschreven tot aan de H. Bisschopswijding tot den H. Geest). Prefatie van Kerstmis. „Alle volken, die Gij geschapen hebt, zij zullen komen en aanbiddend voor U neder knielen en Uw Naam verheerlijken.. Want geen andere Naam .is ons gegeven, waarin wij zalig zullen worden, dan de H. Naam „Jezus". (Kerk. Getijden). MAANDAG 6 Jan. Hoogfeest van de openbaring des Heeren aan de heidenen, of Driekoningen. Mis: Ecce advenit. Vandaag herdenkt de H. Kerk de Open baring des Heeren aan de heidenen in de roeping van dé drie koningen of Wijzen. Dankbaar herdenken wij heden, hoe over het Jeruzalem van onze ziel reeds de glo rie des Heeren is opgegaan in ons heilig geloof. (Epistel). Moge ons geloof over gaan eenmaal in een zalig „aanschouwen" in den hemel. (Gebed). Dit mogen wij ho pen, als wij weten te offeren aan Christus het goud van onze liefde, de wierook van innig verkeer met God en de mhyrre der bittere verloochening van eigen wil. (Gra duale; Evangelie; Offertorium; Stilgebed). Toonen wij ons dezen dag vooral missio narissen van gebed. Vragen wij de bekee ring der arme heidenen, dat ook zij eens mogen wandelen in het Licht van Christus, als genadekinderen in Zijn heilige Liefde. Offeren wij vobr die intentie ons heilig en aanbiddelijk smeekoffer, waardoor de eer ste Missionaris, Jezus Christus, Zich Zei ven offert aan Zijn Hemelschen Vader. DINSDAG Jan. 2e dag v. d. Driekonin genoctaaf. Mis als gisteren: Ecce advenit 2e gebed ter eere van Maria (Deus, qui salutis); 3e voor Kerk of Paus; 4e tot den H. Geest. „Jeruzalem, uw licht is gekomen en de glorie des heeren is over u opgegaan en de heidenen zullen wandelen in uw licht. Alleluja". WOENSDAG 8 Jan., DONDERDAG 9 Jan, VRIJDAG 10 Jan. Mis als op 7 Jan. „Vanuit Bathlehem, grooter dan de grootste steden, verkondigt een ster, die in glans en licht de zon overtreft, aan de landen, dat God in het aardsche vleesch gekomen (mensch geworden) is." ZATERDAG 11 Jan. Mis als op 7 Jan, maar 2e gebed v. d. H. Hyginus, Paus en Martelaar; 3e ter eere van Maria; 4e tot den H. Geest. „Jezus, Die aan de menschen verschenen zijt, U zij met den Vader en den H. Geest glorie in de eindelooze geuwen". IN DE KERKEN DER E.E. P.P. FRANCISCANEN. Alles als in bovenstaande kalender v. h. Bisdom. ALB. M. KOK, Amsterdam. Pr. WEER EEN INVAL BIJ EEN ZWENDELBANK De directeuren waren vertrokken De officier van Justitie, mr. dr. J. A. van Th iel, de substituut-officier, mr. H. A. Wassenbergh, alsmede een inspecteur van politie en eenige rechercheurs van het Hoofdbureau hebben gistermiddag een in val gedaan in het kantoor van de comman ditaire vennootschap G. A. ten Hope en Co' in de Nicolaas Maesstraat te Amsterdam, een der ondernemingen, die aanvankelijk gevestigd is geweest in een pand aan de Keizersgracht en reeds geruimen tijd bij de justitie op het lijstje der zwendelban- ken genoteerd stond. Men trof het kantoor, evenals voor ruim één maand aan deKei- gersgracht het geval was, geheel verlaten, aan; de heeren K., vennooten, bleken met de Noorderzon vertrokken te zijn.... Eenige bescheiden, die nog aanwezig wa ren, zijn in beslag genomen. De „Bank" heeft reeds verscheidene slachtoffers ge maakt en dank zij het feit, dat politie en justitie op haar qui vive waren, is thans aan de praktijken van deze zaak een einde gemaakt. Gearresteerd in Den Haag Gisteravond zijn te Den Haag C. Kal berg en diens neef Johannis Lauritz Kal berg, genoemd in verband met de bank G. A. ten Hope en Co., gearresteerd en naar Amsterdam overgebracht. Beiden zullen zeer waarschijnlijk ter be schikking van de justitie worden gesteld. EEN WELDOENER GESTORVEN Op ruim tachtigjarigen leeftijd overleed dezer dagen in de gemeente Purmerend de heer S. Rins, een in de omgeving van deze marktstad gezien persoon, van wien men overigens maar hee,l weinig wist. Reeds geruimen tijd leefde de man stil en de renten van zijn bezittingen, in hoofdzaak bestaande uit een aantal kapitale boerde rijen, vormden zijn eenige inkomsten. De moeilijkheden, waarmede de boerenstand te kampen had, kende de overledene maar al te best en gaarne hield hij hiermede ten allen tijde rekening. Het openen der tes tamenten bracht evenwel voor alle be trokkenen, wel zeer groote verrassingen. Zijn drie aan arme boerenmenschen ver huurde flinke boerderijn met de bijbehoo- rende landerijen, tezamen circa 75 H.A. groot, bleek de heer Rins vermaakt te hebben aan de pachters, bovendien vrij op naam. Het door den overledene zelf be woonde huis aan de Hoogstraat werd bij de laatste wilsbeschikking van den heer Rins het eigendom van een buurman, den heer J., evenals de inboedel der woning en waardevolle bezittingen, gevormd door goud- en zilverwerk en diverse antiqui teiten. Voor de bedachten is de inzet van het nieuwe jaar dus wel bijzonder gunstig, te meer daar in het testament een artikel was opgenomen, waardoor te kennen was ge geven, dat overschrijvingskosten en suc cessierechten uit de middelen van den heer Rins worden betaald. „SCH. 135" TERECHT Engelsche treiler vindt het drijvende vaartuig Naar het „Hbld." verneemt is gister avond bij de reederij Fr. Vrolijk te Sche- veningen telegrafisch bericht ontvangen van den Nederlandschen consul te Grims by, dat een Engelsche treiler aldaar den Scheveningschen motorlogger Sch. 135, welk schip de vorige week in het Kanaal onder uiterst slechte weersomstandigheden door de bemanning moest worden verla ten, heeft binnengesleept. De treiler had den motorlogger, welke in lekken toestand verkeert, op de Noordzee opgepikt en naar Grimsbey op sleeptouw genomen. De schepen van de reederij Vrolijk, wel ke Dinsdag zijn uitgevaren om de Sch. 135 te zoeken, kunnen dus dit werk staken en naar Scheveningen terugkeeren. Reuter meldt nog, dat de Engelsche trei ler de „River Kelvin" is, die de Sch. 135 verlaten vond; de machinekamer en het ruim stonden vol water; de kleine boot bevond zich aan dek, gevuld met visch en ijs. Het voorschip was gebroken. RECHTZAKEN VRIJGESPROKEN VAN LETSEL DOOR SCHULD. Wegens onsympathiek optreden van het slachtoffer. Voor de Bredasche rechtbank hee'ft te rechtgestaan de 30-jarige metselaar H. van M. uit Tilburg, terzake van het feit dat hij op 30 Juni j.l. op den Goirlesche weg te Tilburg met een auto den wielrijder J. An- tonissen had aangereden, tengevolge waar van deze een zware hersenschudding op liep. De verdachte ontkende schuld aan het ongeval te hebben. De aangeredene kwam zoo plotseling den rijweg oprijden, dat een botsing niet was te voorkomen. Nadat de get.-deskundige dr. Postma, arts te Tilburg, was gehoord, kwam de aangeredene als getuige voor. Hij nam een dermate onsympathieke houding aan, dat hij door den president ei-nstig onder handen werd genomen en te hooren kreeg dat hij eigenlijk als ver dachte in het bankje behoorde te zitten. Het O.M., waargenomen door mr. F. Deelen, zag hierop van het hooren der ver dere getuigen af en vroeg vrijspraak voor den verdachte, daaraan toevoegende dat menschen met de opvattingen van het slechtoffer, die het te veel moeite vinden uit te zien of de weg veilig is, niet beter verdienen dan aangereden te worden. Uitspraak 16 Januari. Opruiing in Zwart Front. De Bredasche rechtbank deed uitspraak in de zaak tegen drs. E. J. J. M. A. van W. uit Amsterdam, die terecht had gestaan wegens opruiing in een artikel in het Weekblad van het Nederlandsch Volks- fascisme Zwart Front van 6 Juni j.l., waar in verdachte o.m. schreef, dat de regeering Colijn geen recht heeft op gezag, geen recht op wapens en geen recht op gezags- erkenning. De rechtbank veroordeelde verdachte tot 100 boete, subs. 50 dagen hechtenis. De eisch was 6 weken gevangenisstraf. WILT U IETS WETEN? Vraag: Bestaat er een gesticht voor (werklooze) jongens van 18 jaar? Zoo niet waar kan ik me dan vervoegen als ik 't huis uit moet? Antwoord: Een gesticht is ons niet bekend. Wend U zich indien in Leiden woonachtig tot Maatschappelijk Hulp betoon; indien in de omgeving wonend tot B. en W. uwer gemeente. Vraag: a. Is het vorstendom Liechten stein onafhankelijk? b. Zoo ja, wie is op het oogenblik het hoofd, hoe heet hij en waar woont hij? c. Zoo neen, aan wien be hoort het dan? d. Welke hoofdstad? e. Wanneer heeft het z'n onafhankelijkheid verloren? f. Hoeveel inwoners? g. Aan welke s n grenst het? - Antwoord: a. Ja. b. Vorst Franz von Liechtenstein, d. Vaduz, f. 10.000 inwoners, g. aan Zwitserland en Oostenrijk.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 14