'AME5 RUBRIEK Mode bij de Wintersport. Voor het winter seizoen. Bontgarneering voor moderne mantels. ONZE GOEKOOPE PATRONEN. Onze lezeressen kunnen bij de Redactrice Damesrubriek van de in deze rubriek ge plaatste genummerde modellen patronen verkrijgen, waarvan de prijs over het alge meen 58 cent bedraagt. De bestelling kan geschieden per brief, onder bijsluiting van het verschuldigde bedrag aan postzegels, of per postwissel. Men zende de aanvrage aan de Redactrice Damesrubriek, Nieuwe Ha venstraat 58, Den Haag. Binnen enkele da gen ontvangt u dan de patronen franco thuis. Hierbij een prentje, dat ons midden in den winter zet! Al is het dan eigenlijk nog wel wat vroeg, toch willen wij op het gebied der wintersport enkele modeleen beschrijven, welke hier in beeld zijn gebracht en u ziet, zij doen in sierlijkheid en elegance niet onder met die van het vorig seizoen. De twee eerste modellen zijn ijscostuufs. Zij zijn vrij eenvoudig van snit; beiden be zitten een tamelijk langen, wijden klok- rok, een ietwat getailleerd lijfje en een hoog aansluitenden hals. Bij het eerste mo del werd slechts', zeer smal bont verwerkt; het tweede model heeft geen bont-gar neering. De twee daaropvolgenden modellen zjjn skicostuums. Wanneer u deze modellen be kijkt, dan zult u een groote overeenkomst vinden in beider snit: Als materiaal voor het eerste costuum wordt gekozen peau de pêche, terwijl ook de wanten hiervan ver vaardigd zijn. Om den hals wordt een sier lijke shawl gedragen, in de kleuren van het kleine mutsje, dat bij het skicostuum wordt gedragen. Het jasje bezit geen cein tuur; men zou kunnen spreken van een halve ceintuur, welke op de gewone wijze van voren wordt gesloten. Ook bij model no. 2 wordt een shawl gedragen, in het dessin van het mutsje en de kappen der wanten. De drie laatste modellen zijn minder op elkaar lijkend. Bij het eerste voorbeeld vraagt feitelijk alleen het jasje onze aan dacht. Het wordt vervaardigd van een wit te, wollen stof, met zwarte stof afgezet. Knoopen en gesp zijn van zwart hout. De draag is gedeeltelijk afgezet met zwart flu weel. Mutsje, shawl en handschoenen vor men een garnituur. No. 2 is een ijscostuum, waarbij de ont werper schijnbaar meer lette op elegance dan op de praktische zijde van het model. Het costuum is getailleerd. De wijde rok- broek valt in wijde plooien naar omlaag. De hooge laarzen laten slechts een klein deel van de kousen zichtbaar. Het kort jasje sluit door een viertal kleine knoopen. De kraag is bedekt met een rond tijgervel, waarvan ook de manchetten gemaakt zijn. Het laatste voorbeeld is een praktisch ijs costuum, zeer goed geschikt voor het jon ge meisje. Het model is niet ingewikkeld. Kraag en revers bezit het jasje niet. De hals wordt afgewerkt door een shawl, wel ke even boven de halsopening uitkomt. Ook bij dit costuum wordt een rokbroek ge- gen. Al wpnen wij wel niet in een land, waar des winters de skisport een der voornaam ste takken van sportbeoefening uitmaken, toch willen wij hierbij enkele modellen geven van sportieve skicostuums. Het eerste voorbeeld gelijkt zeer veel op een trainingpak, alleen er is meer zorg aan besteed. De kraaga, welke half op staand is, wordt omboord door een fluwee- len band. De sluiting geschiedt door een fluweelen koord. Verder valt van dit eenvoudig, doch gees tig skipakje weinig te zeggen. Het model, dat u ernaast ziet afgebeeld, is bijzonder geschikt voor slanke vrouwen. Het omvat een zwart fluweelen jasje, dat sterk getailleerd is en een plus fours, waar bij wij natuurlijk dikwollen skisokken be- hooren te dragen. De dikke wanten, welke onze handen warm houden, zijn vervaardigd uit <"ezelfde wol soort als waarvan de kraag van het jasje werd vervaardigd. WINTERMANTELS lang, halflang en kort. Het eerste model van dit plaatje geeft u een Russisch manteltje weer, driekwart lang, niet getailleerd (dus alleen geschikt voor slanken) en gegarneerd met astrakan. Het jèsje, dat zeer eenvoudig van model is, wordt gesloten door een paar bijzondere gespen. Model no. 2 is gemaakt van zwart flu- weeL De mantel is ongeveer 20 cm. korter dan de japon, welke van hetzelfde mate riaal dient te zijn. Oogenschijnlijk ziet de mantel er nogal ingewikkeld uit, doch de snit is toch tamelijk eenvoudig. De mou wen looper. naar den pols wijd uit. Zij heb ben geen manchet, doch worden eenvou dig omgeboord en door de voering afge werkt De ceintuur is van hetzelfde materiaal als de mantel en sluit door middel van een gesp. De schuine zakken zijn ingezet. Het derde en laatste model is een spor tieve mantel, voor iedereen geschikt. De mantel wordt gemaakt van beige kameel haren stof? De randen van kraag en man chetten zijn breed af gestikt De zwarte suede ceintuur, welke om het middel wordt gedragen, sluit met een me talen gesp. De kraag (dus niet de, revers) hebben een zwart fluweelen oplegseL Een tweetal toiletten voor den avond. Hierbij een tweetal modellen voor den avond. Het eerste model, iets zeer bijzon ders, is vervaardigd uit twee verschillende stoffen. Het lange lijfje valt tot op de heu pen. Het is gemaakt van een dikke stof, in lichte kleur gekozen. De kraag, welke hoog wordt gesloten, is zoo breed, dat zij op zij tot aan de armen reikt. Om het middel komt een ceintuur in de donkere kleur, waarvan de mouwen en de rok werden gekozen. Zooals begrijpelijk dient de stof, wel ke voor deze mouwen en dezen rok wordt gebezigd, zeer soepel te zijn, daar de bij den pols sterk klokkende mouwen anders onmogelijk mooi kunnen vallen. De over tollige ruimte wordt ingehaald door een smal manchetje. De rok valt tot op den grond en is sterk geklokt, doch men dient er wel op te let ten, dat de klokking eerst 10 a 15 cm. be neden de blouse valt, anders blijft er van de slanke coupe niet veel over. Het tweede model is niet minder apart dan het eerste. Het is een soort stijljapon én daarom niet voor iedereen te dragen. De nauwe, aan de schouders poffende mouwen, de vierkant uitgesneden hals, het wijde pand over den geheelen rok heen, dat alles maakt dit model zoo sierlijk. Ook bij dit japonnetje valt de klokrok wijd en soepel naar omlaag en reikt tot aan den grond. Indien gewenscht kunnen er in deze japon lange mouwen worden gezet. Geeft men de voorkeur aan half lange mouwen, dan zal een lange hand schoen, gekozen in de kleur van de avond jurk, zeer voldoen. Nog nimmer te voren zag men zooveel varia in bontgarneering voor winterman tels en -hoeden als in dit seizoen. Persia- ner, astrakan, nutria, seal, alle bontsoor ten worden benut voor de garneering van de moderne mantels, lang, halflang of kort Bij dit plaatje willen wij een korte be schrijving geven: het eerste model is bij zonder geschikt voor jonge meisjes. De mantel heeft buiten de geestige knoopver- siering slechts het bontmofje en de bont kraag ter garneering. De kraag sluit door middel van een strik. De mof is plat. Een praktische naaister maakt in dit mofje een taschje, waarin zij het hoog noodige kan opbergen. Het tweede model geeft ons een sierlijk voorbeeld van bontpellerine. Pellerines worden van dit jaar zeer veel gedragen. Zij zijn chique, maar tevens praktisch, daar zij een ouden mantel nieuw kunnen maken. De pellerine heeft een recht op staand kraagje en sluit slechts met één knoop. Van achteren valt zij aanmerkelijk langer dan van voren. Een dergelijke leng te van voren zou ons slechts hinderen. Nog even willen wij wijzen op de geestige ceintuur, welke bestaat uit een dik gouden of zilveren koord, eenvoudig sluitend ge maakt door een knoop in het koord te leg gen. De uiteinden hangen in lange kwas ten af. Het laatste model is een cape van wit, plat bont De benoodigde ruimte wordt gevonden in de ingehaalde schouderstuk ken. Een hooge, opstaande kraag, die hoog aan den hals wordt gesloten, maakt re vers overbodig. De groote houten, met bont overtokken knoopen, laten de cape goed sluiten. Van deze modellen zijn géén patronen verkrijgbaar.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 22