STADS NIEUWS MAANDAG 30 DECEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 RECHTZAKEN UITSPRAKEN OSSCHE STRAFZAKEN. De rechtbank te 's Hertogenbosch heeft heden uitspraak gedaan in een aantal Os- sche strafzaken. Allereerst werd vonnis gewezen in de zaak tegen den 58-jarigen landbouwer H. L. van Erp, (Drie van Renieren) en den 47-jarigen arbeider N. J. van Geenen, ter zake van uitlokking van de brandstichting op 10 Augustus 1926 in de woning be woond door de families Bevers en van Zntvoort, waarbij een vrouw en drie kin deren den dood vonden. Van Erp werd veroordeeld tot vier jaren gevangenisstraf; van Geenen werd vrij gespreken en onmiddellijk in vrijheid gesteld. De eisch tegen van Erp was acht jaar en tegen van Geenen vijf jaar gevangenis straf. Vader de Bie. De uitspraak in de zaak tegen den 47- jarigen Osschen arbeider M. F. de Bie, wegens uitlokking van den roofoverval te Oyen, waarbij in den nacht van 15 op 16 Mei 1934 A. Verhoeven werd gedood en P. Verhoeven ernstig gewond, werd we gens onvolledigheid van het onderzoek aanvankelijk uitgesteld. Nog werd ter zitting gehoord de rijks veldwachter-brigadier J. L. Verkoelen uit Oyen. Nadat hij gehoord was persisteerde de Officier van Justitie bij zijn eisch vijftien jaren gevangenisstraf. De rechtbank veroordeelde de Bie tot tien jaren gevangenisstraf. De hospita der bende. Mej. J. van Ballegooy-Vossenberg, bij genaamd Hamake van Martekes. de hospi ta der Ossche bende hoorde, wegens heling van goederen, uit diverse diefstallen af komstig, vijf jaren gevangenisstraf met aftrek der preventieve hechtenis tegen zich uitspreken. De eisch was zes jaren gevangenisstraf. Inbraak te Heesch. Terzake de inbraak en den roofoverval bij den kassier der Boerenleenbank te Heesch werd Koosje de Bie veroordeeld tot acht jaren gevangenisstraf met aftrek van de preventieve hechtenis.De eisch was tien jaren gevangenisstraf. SPORT DAMMEN DE MATCH OM HET WERELD- KAMPIOENSCHAP. Zooals reeds gemeld (men zie 2de blad), zal de match om het wereldkampioenschap dammen tusschen Rajchenbach en Vos uit gebreid worden tot 20 partijen. De elfde tot en met twintigste partij zullen ver deeld worden over de volgende plaatsen: Amsterdam, Den Haag, Den Helder, Rot terdam, Leeuwarden en Goor. LUCHTVAART DE K. L. M. BESTELT NIEUWE DOUGLAS-VLIEGTUIGEN. Bij de N.V. Nederlandsche Vliegtuigen- fabriek. De gunstige resultaten, welke de K. L. M. tot dusver met de Douglas D. C. 2-vliegtui- gen heeft opgedaan, hebben haar doen be sluiten bij de N.V. Nederlandsche Vlieg- tuigenfabriek een order te plaatsen op drie nieuwe machines van hetzelfde type. Deze toestellen zullen geheel gelijk zijn aan de reeds in gebruik zijnde, behoudens een aan tal kleine wijzigingen en verbeteringen, welke in de practijk wenschelijk zijn ge bleken. De levering der nieuwe vliegtuigen zal in Mei 1936 geschieden. HET BEZIT EN HET DRAGEN VAN WAPENEN. Een rectificatie. In het Zaterdag gepubliceerde artikel óver het bezit en dragen van wapenen zijn enkele alinea's door het inzetten van een verkeerde regel ter zetterij wat door elkaar geraakt. Wij herplaatsen hieronder de des betreffende alinea's resp. de le en 9e alinea in de tweede kolom van genoemd artikel Alinea 1. De hoofden van plaatselijke po litie zijn te allen tijde bevoegd een door hen of in beroep door den Commissaris der Ko ningin verleende machtiging bij een met re denen omkleede beschikking te schorsen of in te trekken. Tegen deze schorsing staat intusschen beroep open op den Commissa ris der Koningin. Alinea 9: De burgemeester of Commis saris van politie kan gelasten, dat perso nen. die vuurwapenen of munitie voorhan den hebben, deze binnen een daarvoor te stellen termijn op daartoe aan te wijzen plaatsen in handen van daartoe aan te wij zen personen aan de gemeente in bewaring geven. Deze last enz. In de voorlaatste regel der 2e kolom wordt voorts gesproken van beloon wat moet zijn bewaarloon, terwijl voor „zal in tensiever" (3e kolom 8e regel van onder) gelezen moet worden „veel intensiever". VOOR DE JEUGDIGE WERKLOOZEN. De Katholieke jeugdwerkloozen-zorg is vandaag ingezet. Met een H. Mis in het St. Liduina-gesticht. Daarna was er een ontbijt. En vervolgens een samenkomst in de zaal van de St. Josephsgezellenver. Vanavond ene bescheiden Kerstmis-viering. Wij komen op dit alles morgen uitvoeri ger terug. Vandaag alleen deze opmerking deze wensoh. Dat alle jonge werkloo- zen, die daarvoor in aanmerking komen, zich mogen opgeven bij den zeereerw. heer rector L. Beune, St. Liduinagesticht, Zoe- terw. Singel. Zij kunnen dan deelnemen aan cursussen, de ontspanningsgelegenheid be zoeken, enz. OPLEIDING JONGE LEERAREN. In het „Leidsch Universiteitsblad" schrijft prof. dr. J. de Vries over het Leidsche In stituut ter voorbereiding van studenten na hun doctoraal-examen voor het leeraars ambt, in navolging van wat in andere ste den geschiedt. „Zij zullen zich onder leiding van ervaren leeraren voor hun moeilijken en verantwoordelijken werk kring bekwamen. Zij zullen zich oefenen in het op bevattelijke wijze mededeelen van eigen kennis aan jonge kinderen; zij wor den op de hoogte gesteld van de methodiek van hun vak. Zij leeren de sfeer van een school en de waarde der samenwerking tusschen de verschillende vakken kennen. Slechts zij, die zelf bij het onderwijs werk zaam zijn, kunnen beseffen, hoe dringend noodzakelijk een dergelijke voorbereiding is; hoe vele leeraren zijn jammerlijk mis lukt of hebben een harden leertijd moeten doormaken, omdat zij geheel onvoorbereid hun taak hebben aanvaard", aldus de schrijver, die meedeelt, dat alle hoofden van scholen voor voorb. hooger en middel baar onderwijs medewerking verleenen. Bij het verzoek om toelating als hospitant moet vermeld worden: a. het type van school, waarop men bij voorkeur geplaatst wil worden; b. de aard der school neutraal of con fessioneel) en de plaats der opleiding (eventueel dus ook buiten leiding). De hoofdredacteur van het „Universi teitsblad", de heer C. C. Dutilh, noemt het een verheugend feit, dat in Leiden de prac- tische leeraarsopleiding ook ter hand wordt genomen, en stelt de vraag, waarom in Lei den niet, evenals in Utrecht, studenten ook voor het doctoraal examen worden toegela ten. Hij acht een regeling noodig, waarbij het tijdverlies door het hospiteeren tot een minimum wordt teruggebracht. Voorts acht hij selectie noodig van leera ren, bij wie gehospiteerd wordt, opdat geen candidaat-leeraar terecht zal komen bij een leeraar, wiens voorbeeld hij liefst niet moet navolgen. Het komt ons voor, dat het gevaar dat een student bij een verkeerden mentor als hospitant zal komen, theoretisch grooter schijnt, dan het practisch zijn zal. Een lee raar, die b.v. al te veel met de orde te stel len heeft de leeraren zullen in zake de toelating van hospitanten ook wel een woordje mee te spreken hebben zal al licht de toelating van gasten niet bevorde ren. En de hoofden van de onderwijsinstel lingen zullen er bovendien wel voor wa ken, dat duidelijk ongeschikte leeraren geen hospitant krijgen. Bij het lager onderwijs hospiteeren de kweekelingen al driekwart eeuw bij de on derwijzers der leerscholen en als ze eens iets zien, dat objectief verkeerd is, dan heb ben ze voldoenden critischen zin, dat niet als voorbeeld ter navolging over te nemen. Die kweekelingen zijn 17 a 18 jaar, de hospiteerende studenten, evenals de kwee kelingen, leek op het gebied der onderw ijs- techniek, zullen in den regel wel op zijn minst 24 a 25 jaar oud zijn en er mag van hen verwacht worden, dat ze, hoewel on deskundig op het gebied der practijk, toch voldoende oordeel des onderscheids zullen hebben, om het goede en het verkeerde uit een te kunnen houden. POSTVERBENDING LEIDEN—HOOFDDORP. De Directeur van het Postkantoor te Lei den deelt mede, dat de postverzending op de lijn LeidenHoofddorp met ingang van 1 Januari a.s. gestaakt wordt. Vanuit Leiden zal des middags een auto- dienst worden uitgevoerd tot Oude wete ring en des namiddags tot Leimuiden. De correspondentie voor Hoogmade, Rijp we tering, Roelofarendsveen,, Nieuwewetering, Oude wetering, Leimuiden en Rijnzaterwou- de moet, om in d$ laatste bestelling te kunnen worden opgenomen, uiterlijk te 1630 aan het postkantoor te Leiden wor den gepost. R.-K. Missienaaivereeniging. Het bestuur van de R.-K. Missie-naaiver- eeniging St. Franciscus Xaverius vex-zoekt ons mede te deelen, dat er morgen (Dins dag-) avond geen naaiclub wordt gehou den wegens Oudejaarsavond. Geslaagd voor het praetijkexamen van de Ver. v. Leeraren in het Boekhouden de heeren A. Mulder en P. Mazurel, beide leerlingen van den heer J. Munting leeraar boekhoudens M. O. Door de politie alhier is aangehouden de 40-jarige H. d'O., schoenmaker te Den Haag, verdacht van diefstal van een rijwiel hier ter stede. Ten nadeele van W. N. in de Tasman straat is een muntgasmeter gelicht. Een be drag van 5 werd meegenomen. K. J. M. V. „ST. PETER KANIS". Een geelaagde Kerstfeeetviering. Gisterenavond organiseerde de K.J.M.V. wederom een Kerstavond in het „Eigen Huis". Deze avond, die tevens de laatste bij eenkomst van dit jaar was en in alle opzich ten geslaagd mag heeten, vormde een waar dig slot van het welverzorgde K.J.M.V.- px-ogramma 1935. De voorzitter, de heer Coster, opende dezen avond met den groet der Katholieke jongeren en heette allen welkom, in het bijzonder den weleerw. Pa ter Zonderland, die met een koortje van leerlingen der R.K. H.B.S. voor de noodige afwisseling zou zorg dragen en den heer Christiaanse, die men wederom bereid had gevonden dezen avond door een Kerstver telling op te luisteren. Het woord was daarna aan den eerw. moderator, Kapelaan Verhoofstadt, die sprak over de beteekenis van Het Kerst feest voor ons Katholieken, voor alle Chris tenen en voor onze ongeloovige medemen- schen. Vooral de K.J.M.V.-ers hebben de Kerstboodschap begrepen en spreker was dan ook verheugd, dat men ruim 70. het resultaat der Kerstactie, aan de Vin- centiusvereeniging heeft kunnen overhan digen. De verdere avond werd gevuld met eeni- ge Kerstvertellingen, voorgedragen door den heer Christiaanse en opgeluisterd door een serie fraaie lichtbeelden, terwijl het koor van leerlingen der R.K. H.B.S. op keu rige wijze eenige Kerstliederen ten gehoore bracht. De voorzitter dankte vervolgens allen, die hebben meegewerkt tot het welslagen van dezen Kerstavond én sloot daarna de ver gadering op de gebruikelijke wijze. In de pauze werd gecollecteerd voor de Kerstactie 19361 R.K. TOONEELVER. „VONDEL" Opvoering van „Janus Tulp" Ter gelegenheid van haar 40-jarig jubi leum werd gisteravond door de R.K. Too- neelver. „Vondel" een jubileum-uitvoering gegeven, die in alle opzichten geslaagd is. De groote Stadsgehoorzaal was tot de laat ste plaats bezet, wat vooral in dezen tijd met zijn diverse vermakelijkheden, reeds een groot succes genoemd mag worden. Het muzikale gedeelte werd verzorgd door het muziekgezelschap „Franz Schweit zer" onder leiding van den heer A. Brunt, waaruit bleek, wat onder kundige leiding te bereiken is, gezien de vorderingen die het gezelschap heeft gemaakt. Te ruim 8 uur opende de voorzitter, de heer de la Rivière dezen feestavond en heette de talrijke aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder den praeses der St. Joseph Gez. Ver., kapelaan H. Schra- ma en het Bestuur van den R.K. Volks bond. Om het wel en wee gedurende de 40 jaar van Vondel's bestaan de revue te la ten passeeren, zou te veel tijd in beslag nemen, doch spr. memoreerde, dat 40 jaar lang gestreden is voor het katholiek dilet- tantentooneel en dat deze strijd met den dag moeilijker wordt. Dank is men ver schuldigd aan den R.K. Volksbond en var- schillende vakafd. Men heeft geen bloe men gegeven, doch een bedrag in geld. Dank werd ook gebracht aan de pers en het muziekgezelschap „Franz Schweit zer" voor zijn belanglooze medewerking. Hierna werd opgevoerd „Janus Tulp", een blijspel in vier bedrijven, waarin de geschiedenis wordt behandeld van een kapper, die plotseling rijk wordt door een erfenis van tante „Lotje". Het zijn sterke beenen die de weelde kunnen dragen", zegt een spreekwoord. Zoo was het ook met onzen kapper, die dacht met zijn rijk dom in hooge kringen te kunnen verkee- ren en in connectie komt met een jonkheer, die echter bij nader inzien het meest op zijn geld gemunt had. Dit tooneelspel werd door Vondel op uit stekende wijze voor het voetlicht gebracht, waarbij de verschillende personen op rake wijze werden getypeerd, -waarbij vooral Janus, Opa en Barend zich bijzonder heb ben onderscheiden. Vooral laatstgenoemde was geknipt voor zijn rol en.deed de aan wezigen dikwijls schateren van het lachen Bij alle goede kwaliteiten van het spel, mogen wij echter wel even wijzen op de noodzakelijkheid om vooral te letten op de uitspraak. Overigens kan „Vondel" met genoegen op dezen succesvollen avond terugzien. Studieclub „St. Petrus Canisdus". Hedenavond worden alle Canisianen ver wacht voor de excursie naar de Sterre- wacht: ingang Kaiserstraat. Aanvang 8.15 uur. Toont uwe belangstelling en weest op tijd present. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 4397. P. van Rooyen, Leiden, Utr. Jaagpad 66, metselaar, aanne mer. Uittr. M. E.: L. Zirkzee, Leiden, d.d. 1 Jan. 1936. 6165. Het Wonder van Alphen, Alphen a. d. Ryn, Julianastraat 29, verkoop en re paratie van rijwielen, bakfietsen, electrische artikelen enz. Vest. fil.: Hillegom, Meer straat 5, o. d. naam: Het Wonder van Hil legom. 3486. Chaudron en Zonen, Leiden, Schut terstraat 17, bodedienst Leiden's Graven- hage, transportbedrijf. De vennootschap on der firma is ontbonden, d.d. 1 Dec. 1935. De vennoot: P. Chaudron zal alleen het recht hebben den .ouden naam: Chaudron en Zonen, te voeren. De schaalcollecte, gisteren in de Harte- brugkerk gehouden na predicaties van den Weleerw. pater A. v. Schalen O.F.M. ten bate van het parochieel mannelijk Jeugd werk, heeft 230 gld. opgebracht. Door den directeur van den Gemeente lijken Dienst voor Maatschappelijk Hulp betoon te Leiden wordt ter kennis ge bracht van hen, die zich hiertoe hebben aangemeld, en daarvoor in aanmerking ko men, dat de kaarten ter bekoming van kos- telooze Genees- en Heelkundige hulp ge durende het jaar 1936, moeten worden af gehaald in het St Elisabetshof aan de Oude Vest No. 25, en wel op Donderdag 2 Jan. 1936 des voormiddags van 9 tot 12 uur, en des namiddags van 2 tot 4 uiur. UIT DE RIJNSTREEK BODEGRAVEN. POGING TOT DOODSLAG. Zijn broer met een auto aangereden. Dezer dagen werd de 19-jarige J. van Groeningen te Bodegraven, terwijl hij met een meisje aldaar op straat wandelde, aan gereden door een auto, welke bestuurd werd door zijn tweelin-broer Simon, die chauffeur is in dienst van de firma B J. van Groeningen, die het gevaar zag aankomen, wist zich door een handige be weging voor op de motorkap te werken, zoodat hij er met enkele lichte verwon dingen afkwam. De bijzondere omstandigheden, waaron der dit ongeluk plaats had, de chauffeur was n.l. met de auto het trottoir op gere den, zonder dat daarvoor ook maar eenige reden bestond, gaf de politie aanleiding tot een nader onderzoek. Dit heeft thans aan het licht gebracht, dat de 19-jarige chauf feur opzettelijk zijn broer heeft aangere den. Reeds vroeger heeft hij gedreigd, zijn tweelingbroer van het leven te zullen be- rooven, wanneer deze zijn omgang met het meisje niet staakte. Tegen den chauffeur is thans proces-ver baal opgemaakt, wegens poging tot dood slag, terwijl een en ander ter kennis is ge bracht van den Officier van justitie te 's-Gravenhage. BURGERLIJKE STAND WILT U IETS WETEN? Vraag: Ik heb een Clivia, welke begin zomer prachtig heeft gebloeid. Nu is er een groote zaadknop aan blijven zitten. Aange zien deze frisch en groet blijft, wilde ik gaarne vernemen, of de knop geplukt moet worden, nu, of wachten, dat hij aan den stengel gedroogd is. De bedoeling is om zoodoende zaad er van te winnen. Antwoord: Zaadknop kimt u laten zitten tot hij bijna begint te verdorren, of begint te verschrompelen. Daarna afsnijden met den bloem-stengel, op droge plaats leg gen, totdat alles goed droog is. In huis ge wonnen zaad is niet altijd kiemkrachtig, maar u kunt het probeeren. Clivia een rust kuur geven, d.w.z. langzaam aan verdun de mest toedienen. VraagG. H. teH. Antwoord: Zeker kunt u uw inven taris overdragen. Met de hypotheek heeft dat niets te maken. Bij eventueel faillisse ment kan onder zekere omstandigheden binnen 40 dagen deze rechtshandeling nie tig worden verklaard. LEIDEN. Geboren: Johanna Maria d. M. Diemen en G. A. A. de Kok. Willem z. W. Treur en M. Kanbier. Maria d. v. W. Treur en M. Kanbier. Ondertrouwd: J. H. Seijn j.m. 26 j. en J. J. v. d. Zeeuw 25 j. H. G. Kossen jm. 32 j. en M. Vos jd. 27 j. C. Velthuijzen jm. 31 j. en W. Schotel jd. 22 j. Overleden: E. v. As d. 19 mnd. J. G. VerkuilBoelee vr. 58 j. H. v. Ga lende Wolf vr. 32 j. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Toelaatbaar voor volwassenen. 1 Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Roxy: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. Ook in de Palts en den Elzas gevoeld PIRMASENS, 30 December (A.N.P.) Te Pirmasens en omgeving is de aard beving van vanochtend hevig gevoeld. In de buitenwijken van de stad hebben de be woners, toen zij den tweeden schok waar namen, hun huizen verlaten, aangezien zij het ergste vreezen. STRAATSBURG, 30 December (A.N.P.) De bevolking is vannacht opgeschrikt door een tweetal aardschokken, waarvan de een plaats vond te 3.11 uur en de ander om 3.41 uur. Alle huizen trilden op hun grondvesten, doch tot dusver werd nog niets omtrent schade vermeld. Er gaan' ge ruchten dat in de mijnen aan de Moezel in het district Stieringwendel instortingen zouden hebben ulaats gehad. LAATSTE BERICHTEN NOODLOTTIG ONGEVAL. Hedenmorgen viel de slager H. Hoesbeen te Vlijmen in de kokerij, doordat hij uit gleed, met zijn voorhoofd op een ketelrand en daarna met een zijner oogen in een vleeschhaak, welke tot diep in het hoofd doordrong. Bewusteloos en hevig bloedend werd hij door zijn knecht gevonden, die di rect medische hulp inriep. Dr. Mariens uit Vlijmen kon slechts den dood constateeren. De heer Hoesbeen was 40 jaar oud en ge huwd. LANDBOUWSCHUUR AFGEBRAND. Zondagnacht is de, eenige jaren geleden nieuw gebouwde, kapitale landbouwschuur van den heer I. B. Becu te Breskens geheel door brand verwoest. Het vuur vond gretig voedsel in de groote hoeveelheid graan, welke in de schuur aanwezig was. Het vee en eenige landbouwwerktuigen konden in veiligheid gebracht worden. De motorspuit van de firma van Melle verleende assistentie. Men moest zich even wel beperken tot het beschermen van de belendende perceelen. Omtrent de oorzaak van den brand staats niets vast. De schade wordt door verzekering gedekt. IVfARKT^RICHTEN KRACHTIGE AARDBEVING IN CENTRAAL EUROPA In Zwitserland BERN. 30 December. In Zwitserland is vanochtend om 4 uur 37 een vrij krach tige aardbeving gevoeld. In de huizen be wogen zich de schilderijen aan de wanden en vele menschen werden uit hun slaap opgeschrikt. DELFT, 28 Dec. Kaas. Aangevoerd 4 stapels komijne kaas, wegende 963 kg. prijs 28 cent per kg. UTRECHT, 28 Dec. Vee. Aangevoerd: 2480 stuks vee. De prijzen waren als volgt: stieren 1720 cent, slachtkoeien 2de soort 2124 cent, 3de soort 1720 cent, alles per pond. Vaarzen 100160, pin ken 60110, melkkoeien f 110190, kalfkoeien f 120—210, varekoeien 80—140 magere kalveren 4570, nuchtere kal veren 46, magere varkens 1828, schrammen f 1318, biggen 812, ma gere schapen 1216, lammeren f 8—12 alles per stuk. Boter. 8590 cent, kaas 2030 cent, eieren f 3.755.25 per 100 stuks. AMSTERDAM, 30 Dec. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 656 vette koeien, waarvan de prijzen waren: 4952, 4248 en 3240 cent per kg. slachtge- wicht; 94 melk- en kalfkoeien per stuk 160190, 171 vette kalveren 6470, 56 62 en 50—55 cent per kg. levend gewicht; 57 nuchtere kalveren f 4.507.50 per stuk. 51 schapen en lammeren: schapen 1315 en lammeren 1013 per stuk; 596 varkens vleeschvarkens, wegende 90 tot 110 kg. 4849 cent, zware 4647 cent, vette 45 46 cent per kg. slachtgewicht. Overzicht: Runderen ruime aanvoer. Gedrukte han del. Eei*ste kwalitei., veel vraag en iets hoogere, overigens onveranderde prijzen. Melkkoeien redelijke aanvoer, Stille han del. Vette kalveren, ruime aanvoer, vlugge handel. Hoogere prijzen. Eenige zeer beste 6 cent boven noteering. Nuchtere kalve ren korte aanvoer. Gedrukte handel. Prij zen lager. Schapen weinig aanvoer stug ge handel. Prijzen lager. Vai-kens ruime aanvoer, gedrukte handel. Onveranderde prijzen. ROTTERDAM, 30 Dec. Vee. Totale aan voer 2066 stuks, vette runderen 536, vette kalveren 324, schapen en lammeren 716, varkens 484, nuchtere kalveren 9. Prijzen per kg.: Vette koeien 46, 42 en 2834 cent, vette ossen 45, 42 en 3236 cent, vette kalveren 87, 77 en 6065 cent, varkens (levend gewicht) 39, 38 en 37 cent, scha pen 40, 36 en 29 cent, lammeren 40, 35 en 28 cent; Prijzen per stuk: schapen 18, 14 en 10 gld., lammeren 14116. Overzicht Vette koeien en ossen, aanvoer korter, handel traag, prijzen onveranderd, prima koe 52, os 47 cent, Vette kalveren aanvoer als vorige week, handel stroef, prijzen la- gei*, prima 1.Schapen en lammex*en, aanvoer korter, handel willig, prijzen schapen iets hooger, lammeren stabiel. Var kens, aanvoer als vorige week, h&ndel flauw, prijzen iets minder enkele exempla ren 1 cent boven noteering. Enkele partijen schapen voor export verkocht. WISSELNOTEERINCiEN AMSTERDAM) (Officieel) Berlijn 59.25 Londen 7.25 3/4 New York1 475/w Parijs 9.731/., Brussel 24.821 Zwitserland 47.92 Milaan Madrid 20.20 Oslo36.50 Kopenhagen32 421/., Stockholm 37.45 Praag 6.12 Ween en Boedapest Prolongatie 31/4 pet.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3