BINNENLAND MAANDAG 30 DECEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. HOE WORDT HET WEER? NU EN DAN REGEN. DE BILT SEINTi Meest krachtige, Zuidelijke tot Zuid- Westelijke of Westelijke wind, betrokken tot zwaar bewolkt, nu en dan regen, wei nig verandering in temperatuur. Hoogste barometerst.: 755.3 te Boedapest. Laagste barometerst735.0 te Malinhead. De depress ie toestand blijft het weer over West-Europa nog beheerschen. Thans ligt ten Westen van Ierland weer een vrij diepe kern, die over de Britsche Eilanden matige regen bracht. Een andere veroor zaakte in Scandinavië zwaden neerslag: van Zaterdag en Zondag bracht een se cundaire zware redens in Zuid-Oost Frank rijk. Slechts over Centraal Europa be vindt zich thans een nog weineg beteebe nend hooge-drukgebied. Over de Zuide lijke Noordzee en het Kanaal waait het krachtig, overigens is het meest rustig weer. Over de Britsche Eilanden is de temperatuur gestegen, over Duitschland en het grootste gedeelte van Frankrijk werd het kouder; in het verdere gebied veranderde de temperatuur weinig. Lichte vorst komt nog slechts in Zweden en Fin land voor, terwijl eenige Zuid-Duitsche stations nog temperatuur om het vriespunt melden. Het is te voorzien dat in het weer ten onzent nog geen groote veranderingen zullen optreden. Waarschijnlijk gaat de wind een weinig ruimen en neemt hij tij delijk nog iets toe. LUCHTTEMPERATUUR. 8.6 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Maandagnamiddag 4.24 uur tot Dinsdagmorgen 7.41 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Dinsdag 31 De cember voorm. 6.18 uur en nam. 6.40 uur. De spoorwegramp in Thüringen DE BEGRAFENIS DER SLACHTOFFERS. Rouw te A po Ida. Over de Saale-brug bij Gross-Heringen dreunt opnieuw het treinverkeer. De rails zijn weer vrijgemaakt en niets herinnert meer aan 't noodlot, dat aan den vooravond van het Kerstfeest bijna veertig menschen trof, dan een enkel détail: de trein mindert even zijn vaart alsof hij een lichte aarze ling voelt op deze plek zijn volle kracht ten toon te spreiden in den grond naast de spoorbaan bespeurt men nog diepe wa gensporen en in de Saaie ligt een vlot, waarmede naar de slachtoffers van den in de rivier gestorten wagon werd gedregd. De reizigers staan even op, wanneer de rivier, die zich als een donkere streep door de met sneeuw bedekte velden slingert, na dert en brengen voor het coupé-venster eer biedig een groet aan de nagedachtenis van de verongelukten. Het zijn heel vaak na bestaanden van de slachtoffers, die zich naar Apolda begeven om hun ongelukkige bloedverwanten een laatste hulde te bren gen. Zij turen even naar het golvend wa ter van de rivier, dat zich in de verte in den nevel en de vale witheid van de velden verliest Dan dendert de trein korten tijd later het station van Apolda binnen. In de hall van het stationsgebouw staat, een hooge glinsterende kerstboom, doch het is alsof de glinstering van zijn gouden en zilveren sieraden verbleekt in de kilheid van de groote ruimte. Over de stad zelf heeft zich een rouw- wade gelegd. Uit vrijwel alle huizen is de vlag gestoken, omfloerst met zwarte crêpe. Van alle openbare gebouwen hangt de vlag halfstok. Langs den geheelen twee kilome ter langen weg naar de Horst Wessel-school, waar de rouwpleöhtigheid zal plaatsvinden, zijn met kleine tusschenruimten zwarte pi laren opgericht. Daartusschen staan brandende vuurscha- len en hooge masten, waaraan de rouwen de vlaggen zich zacht bewegen in de grijze ijle winterlucht. Op de pleinen der stad ver zamelen zich afdeelingen van de nationaal- socialistische partij, die eveneens aan de plechtigheid zullen deelnemen. Voor den met dennengroen op sobere wijze versier den hoofdingang van de Horst Wessel- school staan eerewachten opgesteld. In de hall van de school zijn de slachtoffers op gebaard. De ruimte is in een chapelle ar den te herschapen. Langs de wanden geurt bijna tot aan de zoldering het dennengroen. De baren staan in drie rijen opgesteld. In het midden van de voorste rij staat in een DUITSCHLAND'S VERZORGING VAN ZUIVELPRODUCTEN IS VERBETERD. Uit Berlijn wordt aan het „Handelsblad" geschreven: De „Völkischer Beobachter" van Zater dagochtend bevat een beschouwing, van Duitsch standpunt gezien, over de nieuwe handelsverdragen van Duitschland met de Tsjechoslowaaksche Republiek en met Ne derland. Over laatstgenoemde overeenkomst zegt het blad, dat het hier betreft een verdrag tusschen Duitschland en Nederland, niet ook met Nederlandsch-Indië. Het goede renverkeer tusschen Duitschland en Ne derlandsch-Indië is door een bijzonder verdrag geregeld. Typisch voor het verdrag met Nederland is de regeling van den uit voer van Nederlandsche landbouwproduc ten naar Duitschland. Reeds in Mei 1933 was met Nederland een verdrag gesloten, waarin de hoeveelheid in te voeren Neder landsche landbouwproducten was vermin derd, maar in aansluiting waarmede de prijzen dezer producten niet onbelangrijk waren verhoogd. Dit verdrag hield reke ning met de omstandigheden van het jaar 1933. toen Duitschland een zeer rijk ver zorgde binnenlandsche markt had en zijn eigen agrarische producten moest afze- ten. Heden bestaat deze toestand niet meer. Het bijzondere van de nieuwe overeen komst met Nederland bestaat daarin, dat deze onnatuurlijk hooge prijzen verlaagd zijn, zoodat Duitschland voor dezelfde prij zen meer Nederlandsche landbouwpro ducten kan invoeren, vooral kaas, boter en eieren. Daardoor wordt de Duitsche ver zorging met deze levensmiddelen verbe terd. Het spreekt vanzelf aldus het blad der Duitsche regeering dat deze voor- deelen voor Duitschland concessies aan Ne derland met zich hebben gebracht. De be hoefte aan goederen van Nederland is, wat bepaalde artikelen betreft, niet zoo groot geweest als men aan het eind van het vo rige jaar had aangenomen. Dientengevolge kon men de contingenten, die op grond van deze ondervindingen toch niet geheel kon worden verbruikt, worden verminderd of volkomen geschrapt. Maar deze vermin deringen zijn niet van groot belang, daar slechts ongeveer 30 pet. van den Duitschen uitvoer naar Nederland onder de contin- genteeringen valt. De uitvoer van steenkolen blyft gelyk hy was. Na de ontwikkeling van de Duit sche kunstzijde-industrie was een beper king van den Duitschen invoer van kunst zijde niet te vermijden. Deze beperking is echter wederkeerig, daar ook de uitvoer van Duitsche kunstzijden weefsels naar Nederland wercf verminderd. HET NIEUWE BACONCONTRACT. Naar wij vernemen ligt het in de bedoe ling van de bedrijven, welke zijn aangeslo ten bij de „Groep Bacon" van de Nederland sche Vereen iging van Exporteurs van Vleesch en Vleeschproducten. zich tot de Nederlandsche Veehouderij Centrale te wenden, met verzoek wijziging te brengen in de vergoeding, welke vanaf 1 Januari a.s. betaald zal worden voor de 'bereiding van de voor uitvoer naar Engeland bestem de bacon. De in uitzicht gestelde vergoeding be draagt ƒ3.80 per 100 K.G. geslacht gewicht, hetgeen neerkomt op ongeveer 2.50 per varken, zoo deelt bedoelde groep mede. Voor dit bedrag moeten de varkens ge slacht worden, vervolgens gedurende onge veer 14 dagen behandeld en daarna ver zonden; alles volgens de zeer strenge en gedetailleerde voorschriften van de Neder landsche Baconcontrole, terwijl bovendien moet worden ingestaan voor de goede con ditie tot na de aflevering in Engeland. Deze vergoeding is zoo laag, dat slechts enkele bedrijven daarmede him werkelijke uitgaven zullen kunnen dekken. Daartegen over zal het de bedrijven in het vervolg vrijstaan, om door het verrichten van an dere werkzaamheden te trachten het tekort te dekken. Het is echter hoogst twijfelach tig of men daarin slagen zal. De voorstelling welke gewekt werd, door een berichte, enkele dagen geleden in de dagbladen verschenen alsof de baconbe- drijven door deze vergoeding geheel veilig gesteld zijn en zeer aardige winsten maken, is dan ook geheel in strijd met het oordeel van ter zake deskundigen. De bezuiniging, welke door deze nieuwe verlaging der vergoeding, aan de Neder - stillen glans van wit en zilver een kleinere kist ook een kind bevond zich onder de slachtoffers. Voor de kisten verheft zich eveneens een haag van versch groen en witte bloemen. Tusschen het flakkerende licht der kaarsen staan onbewegelijk geuniformde mannen tegen den donkeren achtergrond. Dan neemt de plechtigheid een aanvang. Dr. Dorpmüller, de directeur-generaal der Duitsche Spoorwegen, beklimt het spreek gestoelte en richt zich tot de nabestaanden van de omgekomenen, die op lange stoe lenrijen gezeten zijn. Buiten voor den in gang der school verdringt zich nog een groote menigte belangstellenden, doch al leen de familieleden zijn toegelaten. Dr. Dorpmüller zeide, dat men de dooden niet weder het leven kon teruggeven en de verminkten niet weer gelukkig kon maken. Maar wij zullen onzen plicht ten opzichte van de nabestaanden weten te vervullen en deze plicht zal ons heilig zyn. Daarna voerde staatssecretaris Koenigs als vertegenwoordiger van den minister voor het verkeerswezen het woord en leg de in deze kwaliteit en als president van den raad van beheer van de Duitsche spoor wegen twee kransen neer. landsche Veehouderij Centrale bereikt wordt, wordt op ongeveer 30 pet. geschat. Hierdoor is het nadeel der verhoogde pro ductiekosten per eenheid, welke het ge volg is van den sterken achteruitgang van den export, geheel op de schouders van de betrokken bedrijven gelegd. Een voor de N. V. C. zeer belangrijke fac tor is het komen vervallen van de garan- toe. dat minimaal vergoed zal worden 85 pet. der kosten in het laatste kwartaal van 1933. Het behoeft voorts geen betoog, dat de fabrikanten door de annuleering dezer be paling in beduidend ongunstigèr positie zyn gekomen. Om stopzetting der bedrijven te voorko men, zullen de baconfabrikanten trachten onderling een schaal van verdeeling op te maken, waarbij de kleinere fabrieken 60 70 ets. per 100 K.G. meer ontvangen dan de grootere bedrijven, zonder dat zulks voor de N. V. C. hoogere lasten mede brengt. HET WERKFONDS. Drie en een half millioen voor de hoofdstad beschikbaar. B. en W. van Amsterdam hebben thans aan den raad mededeeling gedaan, dat de ministerieele commissie voor het Werk fonds haar goedkeuring heeft gehecht aan de financiering van achttien werkverrui mingsplannen, tot een totaal bedrag van 3.539.700. De werkduur is, voor alle wer ken tezamen, volgens een zeer globale op stelling voor de arbeiders op het werk, te schatten op 47.000 manweken. Bovendien zal nog eenige werkverruiming worden verkregen voor technisch personeel, om dat voor voorbereiding en toezicht nieuw personeel moet worden aangesteld. De loonen op het werk en het bedrag der in het binnenland te verwerken materialen kunnen globaal geraamd worden op on derscheidenlijk 1.480.000 en 766.000. Ten opzichte van deze werken is over eenstemming bereikt tusschen het Werk fonds en de vakbonden. Een groot deel der werken betreft de verbouwing van het Wilhelmina-gasthuis tot academisch ziekenhuis. WEER EEN „CAUSE CéLèBRE" IN WIERDEN. Nadat een maand geleden stormachtige discussies in deii raad zijn gevoerd over de benoeming van een tweeden wethouder, heeft de raad thans een andere „cause célèbre" (lett. beroemde zaak) behandeld, n.l. de secretaris-kwestie, welke reeds ca. twee jaar sleépende is. Er is al geruimen tijd een vacature en de twee voornaamste gegadigden voor het secretarisambt zijn de eerste ambtenaar, die tevens gemeente ontvanger is, de heer G. W. Maat en de tweede ambtenaar, de heer G. Schipper. De raad is in twee kampen verdeeld en het eene deel heeft al eens bij een vorige vergadering, waarin de secretaris-kwestie behandeld werd, de zitting uit protest ver laten. Zaterdag kwam de benoeming opnieuw aan de orde. B. en W. hadden, om bij voor baat geen partij te kiezen, een alfabetische voordracht opgemaakt, waarop genoemde twee heeren voorkwamen. Er was wel een vrije sollicitatie geweest, doch het college meende, in den geest van den raad te han delen, door alleen de twee ambtenaren op de voordracht te plaatsen. Verschillende raadsleden motiveerden hun stem en er werden ook persoonlijke kwesties in het geding gebracht. Bij de stemming bleek, dat de heeren Maat en Schipper elk 7 stemmen hadden behaald, terwijl de derde ambtenaar, die loco-secre taris is, een stem verwierf. De tweede stemming had hetzelfde resultaat. Toen volgde herstemming tusschen de heeren Maat en Schipper, die weer elk 7 stem men kregen. (De heer v. d. Eist, raadslid, die voorgesteld had om de zaak uit te stel len, was weggegaan). Daarna moest het lot beslissen! De bur gemeester, de heer J. C. van den Berg." trok het briefje uit de bus, waarop de naam van den heer Schipper stond, zoodat deze benoemd was. De burgemeester verklaarde hierop, dat hij deze benoeming ter vernietiging aan de Koningin zou voordragen, daar zij vol gens hem in strijd was met het algemeen belang. De burgemeester had n.l. al eer der verklaard, dat hij den heer Schipper, die was opgeleid door den heer Maat, niet geschikt achtte voor de secretaris-functie en voor diens benoeming de verantwoor delijkheid niet wenschte te dragen. Derhalve is het einde van deze kwestie nog niet gekomen. „Vooruit". De Koningin. Men schryft aan de „N. R. Crt": „Het was Vrijdagmiddag 27 December, 's middags ongeveer 2 uur. H. M. de Koningin, vergezeld van een hofdame, komt in een open rijtuig van den Wassenaarschen Weg de Javabrug op. Op den hoek van de Koninginnegracht zwenkt het rijtuig en stopt bij den daar geposteer- den bloemenverkooper. Deze wordt bij H. M. ontboden, die ver schillende bossen bloemen koopt. Men ziet geen politie noch militairen. De toevallig aanwezigen blijven eerbiedig op het trot toir, heeren en jongens vrijwel allen met ontblooten hoofde. Niemand dringt onbe scheiden op naar het rijtuig; ieder neemt onwillekeurig een eerbiedigen afstand in acht". De heer en mevrouw P. C. Visser Hooft waren Zaterdag voor het diner uit- genoodigd bij de Koningin ten Paleize Lan ge Voorhout. Na afloop hield de heer Vis ser een lezing voor een klein aantal genoo- digden over zyn jongste Karakorum-expe- ditie. GIFT VAN DE KONINGIN VOOR HET CRISIS-COMITé. H. M. de Koningin heeft een bedrag van 30.000 ter beschikking gesteld van het Nat. Crisis-Comité, evenals het vorig jaar speciaal bestemd voor kleeding en dek king in dringende gevallen. REGELING AANVULLEND ONDERWIJS. Wetsontwerp ingetrokken. De Minister van Onderwijs, K. en W. heeft met machtiging van H. M. de Ko ningin ingetrokken het wetsontwerp tot regeling van het aanvullend onderwijs. LOONBIJSLAGREGELING LAND- EN TUINBOUW. De minister van Sociale Zaken heeft be sloten, dat de loonbijslagregeliing voor land en tuinbouw ook in 1936 zal gelden, met dien verstande, dat de eerste vier maanden van 1936 de regeling voor den landbouw wordt onderbroken om op 1 Mei 1936 voor een geheel Jaar dus tot 30 April 1937 te worden voortgezet. De volledige regeling zal spoedig war den bekend gemaakt .TEELTREGELING PLULWVEE. Naar wij vernemen is eerstdaags te ver wachten het Crisis Pluimveehouderij be sluit 1936 I. Dit besluit houdt in een bestendiging van de geldende teeltregeling voor de pluim veehouderij. Wat de beperking aangaat kan worden medegedeeld, dat aan de kui kenbroeders zal worden toegestaan even veel broedeieren in hun broed machines in te leggen, als zij in 1935 hebben ingelegd. Om deze bepaling mede dienstbaar te ma ken aan het tweede doel der teeltregejing: verbetering van de kwaliteit van de pluim veestapel, zal aan de gewone broeders worden toegestaan in hun broedmachines in te leggen 55% van het totale aantal pluimvee-eieren, vastgesteld in de hun voor 1935 uitgereikte broedvergunning. Daar enboven zullen zij echter nog 25% van het hiervoor genoemde aantal broedeieren mo gen inleggen, indien zij zich verbinden, deze broedeieren rechtstreeks te betrekken van fokkers en/of houders van vermeer - deringsbedrij ven. STEUNVERGOEDING GROENE ERWTEN Van officieele zijde wordt ons medege deeld, dat de steunvergoeding voor groene erwten en schokkererwten, gedenatureerd in het tijdvak van 8 December tot en met 14 December voor de kwaliteitsklassen C en D respectievelijk 3.30 en 2.80 per 100 kg. zal bedragen; de steunvergoeding voor in datzelfde tijdvak gedorschte gele erwten, voldoende aan de stindaardmon- sters C en D zal respectievelijk 3.en 2.50 per 100 kg. bedragen. Th. G. W. Frederiks. Gisteren is in den ouderdom van 58 jaar in den Haag overleden de heer Th. G. W. Frederiks, directeur van het bekende hotel Paulez aan het Korte Voorhout aldaar. De heer Frederiks, die in vroegere jaren werkzaam was aan het Oranje Hotel te Scheveningen, is ruim dertig jaar verbon den geweest aan hotel Paulez, eerst als boekhouder en later als directeur. Voorts is de heer Frederiks tal van jaren secretaris van de Haagsche afdeeling van Horecaf ge weest. De teraardebestelling zal plaats vinden Donderdag a.s. op de R.K. Begraafplaats aan de Binckhorstlaan. Biggenmerken 1935 en 1936. Varkensfokkers worden er op attent ge maakt, dat zij hunne vóór 1 Jan. 1936 ge boren biggen, uiterlijk 2 Januari bij den Secretaris moeten opgeven, daar ze anders niet meer met merken van 1935 mogen wor den gemerkt. Later opgegeven biggen zul len moeten worden gemerkt met merken van 1936. KERKNIEUWS PRIESTER-JUBILEA IN 1936. Ter aanvulling van de reeds gepubli ceerde lijst van priesters uit het Bisdom Haarlem, welke in 1936 jubileeren, volgt hier de opgave van jubileerende reguliere geestelijken, die, hetzij door geboorte, het zij door ambtsbediening met stad of om geving in bestrekking stonden. Orde der Paters Franciscanen. 50 jaar priester: 10 April: Pius Steenhagen, geb. te Amsterdam, rustend, Venlo. 25 jaar priester: 26 Maart: Nolas- cus van Vliet, geb. te A 1 p h e n a/d R ij n, gardiaan te Hoogcruts-Sleeaken; dr. Ser- gius Emonds, geb. te Venray, leeraar Gymn. te Venray; Chrysanthus Roorda, geb. te Franeker, pastoor te Haarlem (H. Ant.); Theotimus van Velzen, geb. te Delft, klooster te Heerlen; Wiro Spruit, geb. te Haastrecht, vicarius te Nieuw-Niedorp; Beda Verbeek, geb. te Venray, klooster Al verna; Majella Weenink, geb. te Amster dam, kapelaan te Amsterdam (H. Ant.); Alardus v. d. Bero, geb. te Dreumel, Kapelaan te Amsterdam (H. Antonius); Ludgerus Zeinstra, geb. te Harlingen, leeraar Gymn. Venray; Floribertus Schnei ders geb. te Gorinchem, superior regularis, Missie van Java; Alfridus Waardeloos, geb. te 's-Gravenhage, missionaris, Brazilië. 60 jaar klooster-jubileum: 3 October: dr. Innocentius van Boort, geb. te Zaltbommel, rustend, Sittard. 50 jaar kloosterjubileum: 3 October: Victor Megens, geb. te Wijchen, pastoor te Woerden; Theodoricus van Rooyen, geb. te Gorinchem, vicarius te Me- AGENDA LEIDEN. Maandag „Boefje" door het Ver. Rotter- damsch Hofstaditooneel, Schouw burg, 8.16 uur. Donderdag. R. K. Reclasseering, afd. Lei den. Zitting in gebouw St. Vincen- tius-Ver., Hooglandsche Kerkgr. 32, 89 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 30 Dec. tot en met Woensdag 1 Jan. waargenomen dobr de apotheken: G. F. Reyst, Steenstraat 35, tel. 136, A. J. Donk Doezastraat 41, tel. 1313; Van Donderdag 2 tot en met Zon dag 5 Jan. as. nemen waar de apothe ken J. C. Pelle, Kort Rapenburg 12, tel. 594; J. E. M. ten Dijk, Haven 18, tel. 85. Voor Oegstgeest worden deze dien sten waargenomen door apotheek: C. van Zijp, Wilhelminapark 8, tel. 274. R.K. Ver. v. Kraamverzorging voor alle gezindten te Leiden en Omstreken Plaatsing-Bureau Boerhaavestr. 30 verleent hulp door gediplomeerde krachten Geopend eiken DINSDAG- en DONDER DAGMIDDAG van 2—4 UUR tot het ver strekken van de gewenschte inlichtingen, aanmelden van contribueerende leden en aanvragen voor kraamhulp - Telef. 3420. Aanvragen (schriftelijk) adres Boerhaave- straat 30. 7000 gen; Sebastianus Haanen, geb. te Velden, pastoor te Vorden; Eligius de Lange, geo te Amsterdam, klooster Woerden; Re- migius Looyaard, geb. te Rotterdam, kloos ter Maastricht; Romualdus Peeters, geb. te Nijmegen, klooster Maastricht. 25 jaar kloosterjubileum:? September: paters: dr. Renatus Ritzen, geo. te Gulpen, leeraar H.B.S. Heerlen; Cris- pinianus van der Stok, geb. te L e i d e n, missionaris, China;Autbertus van Hacht, geb. te Vlaardingen, missionaris, China; Paschasius Claassen, geb. te Maashees, ka pelaan te Heerlerheide; Wendelinus Wil denburg, geb. te Gouda, kapelaan te Al verna; Silvinus van der Poel, geb. te Zo e- terwoude, kapelaan te Nijmegen; Theofridus Wassenaar, geb. te Hof van Delft, kapelaan te Franeker; Deodatus Ver geer, geb. te Snelrewaard, kapelaan te Rot terdam (H. Rosalia); dr. Nicomedes San ders, geb. te Haarlem, professor dogmatiek, Weert; Evodius van der Snoek, geb. te 's-Gravenhage, kapelaan te Leiden (Onb. Qntv.); Arnuiphus Hesse, geb. te Am sterdam, klooster, Woerden; Cuniber- tus Sloots, geb. te L e i d e n, archivaris Weert; Serenu3 Teernstra, geb. te Bols- ward, missionaris, Brazilië. 23 Mei: broeders: Florentius Nijrolder, geb. te Zieuwent, klooster, Heerle heide: Polycarpus Bögermann, geb. ts Leiden, gymnasium, Venray; Wilhelmus Seegers. geb. te Drempt, klooster, Hevrien; 8 Juli: Josephus Nijhout, geb. te Deventer, kloos ter, Alverna. Missionarissen van het n. Hart. 40 jarig kloosterjubileum: 5 April eerw. broeder C. Boers, geboren te Hazerswoude. Orde der Paters Carmelieten. 25 jaar priester:- 10 Juni Zeer- eerw. pater Adelbertus Lokkers, geb. te Leiden, leeraar aan het gymnasium te Zenderen. Sociëteit der Witte Paters. 25 jaar priester: 29 Juni, zeer- eerw. pater Hubertus Zoetemelk, geboren te Rypwetering, missionaris te Lwanga (N.E. Rhodesia). Congregatie van Mill Hill. 25 jaar priester: 23 September, zeereerw. Father L. van den Bergh, geb. te A 1 p h e n a/ R ij n, missionaris Britsch Borneo. Orde Paters Conventucelen. 25 jaar priester: 16 Juli zeer- pater Mattheus Luppes, geb. te Leiden, secretaris-provinciaal te Hoensbroek. Orde der Kruisheeren. 50 jaar p r i e s t e r: 19 Juni: C. van Hout, geb. te Schaik, Rector te St. Odilia- peel (N.B.). 25 jaar priester: 10 Juni: J. v. d. Boer, geb. te Someren, missionaris te Se- beka (Bluegrass) Minnesota (U.S.A.). 50 jarig kloosterjubileum: 10 September: J. Cornelissen, geb. te Kaatsheuvel, te Maeseyk (België); 4 Octo ber: Eerw. Broeder H. Cuppen geb. te Cuyk te Maeseijk (België). 25 jarig kloosterjubileum: 14 September: J. Snijers, geb. te Leiden missionaris te Onamia (Minn.) U.S.A.; Dr. v. Asseldunk, geb. te Erp, missionaris te Bandoeng (Java); 16 Mei: Eerw. Broe der J. v. d. Burght, geb. te Erp, missiona ris te Bill (Congo). Paters van den H. Geest. 25 jaar geprofest: Broeder Mono van Leeuwen, geb. te Leimuiden, Missio naris te Belg. Congo, thans op verlof Mis siehuis kasteel Gemert. Paters Dominicanen. 40 jaar professie: 23 September zeereerw. Pater Hyacinth Hermans, redac teur van „De Maasbode" te Rotterdam. Congregatie der Montfortanen. 25 jaar klooster jubileum: 28 Augustus zeereerw. pater J. Bonsel. geb. te den Bosch, parochie O. L. Vrouw Midde lares te Voorschoten.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2