t ZATERDAG 28 DECEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 ZWAAR.... valt het om steeds te vragen, maar wy zijn er van overtuigd, dat alle Katholieken van Leiden willen helpen bouwen aan de op richting van de R.K. Bibliotheek. lederen katholiek drage daartoe een steentje bij. Wie nog geen Kerstgave heeft gezonden, verzoeken wij, dit alsnog te doen. Ook dengene, van wie wij reeds een toe zegging mochten ontvangen. Wie kan er uit zijn particu liere bibliotheek goede bruik bare boeken missen??? Ook zijn wij genegen, meerdere malen kleinere giften bij U af te halen. Vul nog heden uw girobiljet in. En als alle katholieken die zelf een Giro No. hebben eens aan deze op roep gehoor gaven, o ja, wat zou de biblio theekcommissie öp het einde van dit jaar een schitterend resultaat boeken, voor haar onvermoeide belanglooze arbeid. De penningmeesteresse van de op te richten bibliotheek voor Leiden, woont in Oegstgeest Oranjelaan 16 en het Giro- n o. 169496. Vul tevens op uw biljet in, Kerstgave R.K. Bibliotheek. Verder worden gaarne giften en boeken in ontvangst genomen of afge haald bij: Mevr. Manders, Oegstgeester- laan 12; mej. Doove, Papengracht 40; de heeren Buel, Hugo de Vriesstraat 1; Ha- verkorn, Verl. Bloemistenlaan 45 en Kriek, de Laat de Kanterstraat 20. De aandacht van de in deze gemeente woonachtige, in 1917 geboren, mannelijke Nederlanders en ingezetenen-niet-Neder- landers wordt gevestigd op hun verplich ting tot het doen van aangifte ter inschrij ving voor den dienstplicht in Januari a.s. Handelsregister K. v. K. N. Inschrijving: 6701. Im. Noomen, Algemeen Assurantiekantoor v.h. J. Goed- bloed, Leiden, Breestraat 10a. E.: I. P. Noo men, Leiden. Wijziging: 1343. G. Los, Leiden, Haarlemmerstraat 207, handel in boter, kaas, vleeschwaren. Uittr. E.: G. Los, Lei den. Wijz. handelsn. in: fa. G. Los („Oud ste Kaashuis"). Gisteravond te half zeven is de 61-jarige H. K., wonend alhier, op den Morschweg tegen een luxe auto aangereden, bestuurd door T. C. A. uit Noordwijk. De man kwam de Wethstraat uit en stak den rijweg over zonder op het verkeer te letten. Met een aiiet ernstige ribfractuur werd hij naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. BIOSCOPEN. Luxor Tot afscheid van het oude jaar heeft de directie van het Luxor-Theater een smaak vol programma samengesteld. Na het uitvoerige journaal met tal van actualiteiten gaat als eerste hoofdnummer de rolprent „Meisjes aan het Roer", een amusante sportfilm met Victor de Koiwa in de hoofdrol. Deze film is daarom zoo in teressant, wijl zij een van de beste zweef- vliegsportfilms is, welke wij tot heden za gen. Deze nog jeugdige luchtvaarsport wordt hier op eclatante wijze 'uitgebeeld fin de in deze film uitgevoerde vluchten zullen menigen jongen zweefvlieger (ster) doen watertanden. Bovendien loopt door deze film 'n aardig verhaal, zoodat het ge heel buitengewoon goed geslaagd is. De hoofdfilm na de pauze is van geheel ander genre. „De Kozakkenkapitein" met Don José Mojica en Rosita Moreno in de hoofdrol len, is een geheel Spaansch-sprekende avonturenfilm, zich afspelende in het Rus land van vóór den oorlog. Het is een vlot gespeelde romance, overvloeiende van Spaanschen hartstocht, muziek, zang en dans, waarin elke bijrol door zeer begaafde artisten, zooals Tito Coral, Mona Marris, Andrés de Segurola en Julio Pena, wordt vervuld. Subliem is het spel van de hoofd rolvertolkers, die beiden een buitenge woon boeiende creatie te bewonderen ge ven. „De Kozakkenkapitein" is een film met tempo, rijk aan afwisselende tafereelen en wat ons 'n glimp laat zien van den harts tochtelijken strijd van 'n verdrukte bevol king tegen 'n grimmigen tyrannieken gou verneur. Het volk vindt in dien strijd steun bij den kozakkenkapitein Danikoff, die tenslotte middels een valsch telegram den gouverneur tot heengaan weet te dwingen. Voor volwassenen 'n prachtfilm. Lido De groote film, welke Lido deze week brengt, een Remaco Radio-product, „Het verraad" (The informer), is een buitenge woon sterke en spannende film. De ge schiedenis speelt zich af in de woelige da gen van de Iersche revolutie, in de twinti ger jaren, toen Ierland zich losscheurde van het Vereenigd Koninkrijk. Wij leven hier een drama mee, dat zich voltrekt in de onderwereld der republikeinsche actie. Een der republikeinsche samenzweerders wordt gezocht wegens moord en op zijn hoofd is een prijs gesteld van 20 pond ster ling. Zijn vriend Gypo, zwaar in de misère en wanhopig om het verwijt van zijn meis je, dat hij geen rooie cent heeft, ontmoet hem toevallig en komt op het idee om hem bij de politie aan te geven. Bij de arresta tie wordt de man gedood en Gypo ontvangt zijn Judas' loon. Verradersgeld brandt evenwel in de zakken van hem die het aanpakt en wij zien in het fel bewogen, geweldig expressieve verhaal, hoe de ver rader langzaam maar zeker zijn ondergang tegemoet gaat. Prachtig is het spel van Victor Mc Laglen als Gypo, zijn worstelen tegen de fatale macht, die hem door den drank ten ondergang voert, zijn leugens en uitvluchten en tenslotte zijn straf en ster ven. Een lugubere historie, vol rauwe rea liteit, spannend en met meesterschap ge speeld. Vóór de pauze gaan eenige films van klein formaat. Een leuke teekenfilm, een paar komische één-acters, waarbij in een kwartier meer huisraad en porcelein in puin wordt gewerkt dan uw dienstmeisje, naar wij hopen, in een jaar kan klaarspe len, en tenslotte een demonstratie van het leven der vijf beroemdste babies ter we reld, de vijfling van Canada. Een programma voor volwassenen. Trianon. Het is geen wonder, dat het Trianon- programma met „de Kribbebijter", welke film tijdens de Kerstdagen zoo'n overgroote belangstelling trok, ook voor de komende week is geprolongeerd. „De Kribbebijter" is van alle tot nu verschenen Nederland- sche films ongetwijfeld de beste en zal dan ook voorloopig nog wel flinke belangstel ling trekken. Ook „Hoera, de tijd wordt beter" is geprolongeerd. Roxy. Onder het motto: „lachende het nieuwe jaar in" brengt Roxy deze dagen een twee tal films, welke een paar uur de zorgen doen vergeten en danig op de lachspieren werken. Als eerste film voor de pauze zien wij Grock, de koning der clowns, in zijn grap pen en muzikale prestaties oevr het doek fietsen. Vooral zijn muzikale grappen grenzen aan het wonderbaarlijke. Het gegeven is heel gewoon en geeft een beeld van zijn eigen leven, hoe hij op zijn slot denkt te gaan uitrusten van de vermoeienissen van het zware artistenleven. Zijn vrouw, die hem alleen om zijn vele geld heeft getrouwd, kan maar niet aan zijn rare gewoonten wennen, waardoor een breuk ontstaat. Grock, die ziet, dat het zoo toch niet langer gaat besluit dan weer aan het tooneel terug te gaan waar wij hem dan kunnen zien in zijn repertoire, waarmee hij zijn wereldreputatie ver wierf. Een genoeglijke film. Van een geheel ander genre is de film „*n Geveltoerist". Hier is het een glazen- wasscher, die de onmogelijkste avonturen beleeft. Sensationeele achtervolgingen met tot slot de ontmaskering van een dieven bende. Albert Burdan is hier de glazen- wasscher, die zorgt, dat de toeschouwers van den eenen lach in den andere vallen. Het geheel wordt voorafgegaan door een uitgebreid journaal, waarin wij ook de nieuwe wereldkampioen schaken, dr. Max Euwe, kunnen zien en hooren. Een programma, waarmee volwassenen zich eenige uren kostelijk kunnen amusee ren. Casino. Hoe de vader van een aanvallig kind, Shirley genaamd (Shirley Temple), on schuldig verdacht kan worden van den diefstal van een kostbaar parelsnoer, toont ons de film „De schaduw van Sing-Sing". Trigger Stone (Ralf Harold), een gevaar lijk misdadiger, heeft 's nachts ingebroken en een parelsnoer ontvreemdt. Achter volgd door de politie ziet hij de kleine Shirley op straat spelen en om niet gevat te worden geeft hij den kostbaren schat aan 't kind, die het sieraad later uit speelschiheid stopt in den jaszak van haar vader, waardoor ze hem in groote ongele genheid brengt. Gelukkig wordt de juiste dader na een hevige vervolging door de politie, waarbij Shirley's leven ook in ge vaar komt, gearresteerd en Shirley's vader in zijn eer hersteld. Evenals in andere films, waarin dit filmkind optreedt, valt ook in deze rolprent haar aardig, vlot en natuurlijk spel zeer te roemen. De tweede hoofdfilm „De vier Mullers" geeft de geschiedenis weer van vier za kenlieden uit drie geslachten. Ernstige con flicten tusschen vaders en zoons zouden de firma bijna ten ondergang gebracht heb ben, doch vrouwelijke zachtheid en tact weten ten slotte de zaak te redden. De hoofdpersonen in deze film behooren allen tot de beste Nederlandsche artisten. Ze le veren uitstekend spel, maar vooral is dit 't geval met Joh. Kaart Jr., die er de vroo- lijkheid inbrengt. In 't voorprogramma is 't Eclair-jour- naal zeer interessant en een film over Por tugal niet alleen leerzaam maar ook mooi van photographie. Een programma, dat er wezen mag en dat we gaarne aanbevelen. UIT DE OMGEVING OEGSTGEEST Gevestigd: P. G. v. d. Meij, van Rijnsburg M. Mèchelsche, van Noord- wijk A. W. Koudijs, van Leiden H. J. K. van Leeuwen en gezin van Leiden H. Krimp van Nieuwe Amstel J. Krimp van Mijdrecht A. G. M. Wouters geb. v. da Lely en gezin, van Den Haag H. W. Wouters, van Batavia. C. Brieder van Katwijk J. D. Verlinde, van Spijkenisse J. K. D. Dirkse en gezin van Koog a. d. Zaan E. Hofting, van Haskerland J. de Haas en gezin, van Leiden. V e r t ro k k e n: J. W. Smidt en gezin naar Leiden A. Valkenburgh naar Lei den N. Mast geb. Heemskerk naar Pijn- acker C. J. de, Vrind naar Leiden C. M. Midden na.r Rijswijk T. C. Brouwer naar Utrecht H. Rosthöfer naar Wanne Eickel (Duitschland) R. Pichler naar Dordrecht L. A. van Bronswijk en vr. naar IJmuiden. T. Verzaal naar Wou- brugge KI. L. Reinders naar Batavia. Geboren: Jannetje d. van J. Bouw man en C. Breedijk Wijnand Pieter Frangois z. van W. J. Gordon Hasselbach en L. H. Wittenrood Johanna Adriana Madia d. van P. J. v. Voort en J. M. v. d. Geer. Ondertrouwd: H. P. Ober en H. H. J. Peters. Overleden: Maria Anna Wijsman geb. Kok 64 j. Guillaume Frédéric Reijst 80 j. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Hanrie Hendrikus z. van M. F. v. d. Wetering en J. de la Rie Pe trus Antonius z. van B. F. P. v. d. Klugt en B. H. Brussel Johannes Gijsbertus z. van A. v. d. Walle en C. J. Rooyakkers Eltjè d. van H. Struik en J. v. As Jo hanna Marie d. van J. W. de Roon Hertoge en J. M. Drinhuysen Pieter z. van P. Lardée en H. M. v. d. Wetering Jacobus Antonius z. van C. W. Prins en A. v. d. Veer Johannes Willem z. van J. W. Jong en A. Cornet Harry Johannes z. van S. Zwetsloot en E. W. K. v. d. Meer Jansje Mina d. van C. Haasnoot en J. M. Ouwersloot Jan Arie z. van A. Ver steeg en K. P. Kamerling Catharina Maria d. van G. Broer en A. K. Dvorak Hugo z. van Th. Raaphorst en G. Engelen Alida d. van J. de Gier en J. Bokhorst Seraphinus Theodorus z. van J. Vasten hout en M. J. Marcus Pieter z. van L. P. v. Loon en E. J. Warmerdam Wilhel mus Antonius Quirinus z. van J. W. Ede laar en C. A. Duyndam Adrianus Jaco bus z. van H. M. v. d. Meer en H. J. Oost veen Jansje d. van P. Kloos en J. Ka- genaar Dechiena Geertje d. van R. San- ting en L. Essing. Ondertrouwd: F. C. Koopman jm. 22 j. en B. M. Bakker jd. 25 j. W. J. v. Zuijlen jm. 26 j. en J. P. Jasperse jd. 27 j. W. Buurman jm. 29 j. en H. B. J. Vol- beda jd. 30 j. W. F. Jongeleen jm. en S. Louwrier jd. Overleden: G. Mol wedn. 79 j. H. H. Hoyng m. 36 j. H. C. L. J. Hoogka merRoy aards wede. 85 j. J. Eikelen boom m. 48 j. C. J. NijssenSchuijt v. 74 j. c. W. Pouw d. 25 j. C. Schip perle Maitre wede. 79 j. A. Pardon wedn. 85 j. I. v. Frank m. 76 j. J. Hoppenbrouwer wedn. 84 j. ~]a, yawz&n «ff» dom! Die loopen gewoon maar over den rijweg zonder uitte kijkenl Menschen zijn natuurlijk geen ganzen, maar toch lijkt het er soms wel op' 39 - LAATSTE BERICHTEN MOORDAANSLAG ONDER LOSSER. Door een teleurgestelden minnaar. Te omstreeks 8 uur gisteravond is op den Enschedeschen straatweg onder de ge meente Losser door den 32-jarigen boek drukker J. Wienen uit Aken een moord aanslag gepleegd op zijn vroeger meisje, de 25-jarige C. Gösjens, eveneens uit Aken. De jongeman heeft vroeger verkee ring met het meisje gehad. Deze was ech ter door het meisje verbroken, waarna zij naar Nederland was gegaan, waar zij thans werkzaam was op een wolfabriek. Den 2en Kerstdag kwam W. uit Aken naar Oldenzaal om zijn vroegere verloofde een bezoek te brengen. Hij trof haar aan in haar kosthuis, gelegen aan de Ensche- desche straat te Zuid-Berghuizen onder de gemeente Losser. Het meisje wilde van een weer aanknoopen van de betrekkin gen niet weten. Toen de man gisteravond weer zou vertrekken, ging het meisje hem op zijn verzoek een eindweegs vergezellen. Van deze gelegenheid heeft W. gebruik gemaakt om haar met een handbijl, welke hij, naar later is gebleken, in het kosthuis van het meisje had weggenomen en die hij in een binnenzak van zijn jas had weg geborgen, een 5-tal slagen op het hoofd toe te brengen, waarna W. op de vlucht sloeg. Het meisje dat ernstig was gewond, is in een café binnengedragen, waar haar geneeskundige hulp werd verleend. De marechaussee uit Oldenzaal stelde direct een uitgebreid onderzoek in, echter zonder den dader te kunnen vinden. W. heeft zich na eenigen tijd zelf aan de ma rechaussee-kazerne aangemeld. Hij heeft gepoogd met een Gilette-mesje zich den polsslagader door te snijden, hetgeen hem echter niet volledig is gelukt. Uitgeput door bloedverlies kon hij niet verder. Hij werd naar het ziekenhuis te Oldenzaal ver voerd, vanwaar hij na verbonden te zijn, naar de marechaussee-kazerne te Oldenzaal werd overgebracht,, waar hij onder bewa king is gesteld. Hij heeft een volledige be kentenis afgelegd. De bijl, waarmede de aanslag is gepleegd, is door de marechaus see in beslag genomen. De toestand van het meisje is niet direct levensgevaarlijk. Zij is naar haar woning vervoerd. TELEGRAMMEN DE VREDE TUSSCHEN BOLIVIE EN PARAGUAY Het antwoord van Bolivie nog niet opgesteld LA PAZ, 28 Dec. (A.N.P.) Het ant woord van Bolivie op de laatste vredes voorstellen, welke zijn opgesteld door de vredesconferentie van Buenos Aires, is Vrijdag uitgesteld in afwachting van de BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Toelaatbaar voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Roxy: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwaasenen. ontvangst van nadere inlichtingen, welke zijn ingewonnen. Goed ingelichte kringen hebben er hoop op, dat het antwoord van Bolivie bevesti gend zal zijn. OVERSTOOMINGEN IN ZUID- EN MIDDEN-ENGELAND. LONDEN, 28 December. (A.N.P.) Ten ge volge van de dooi en de voortdurende re gens zijn groote deelen van Zuid- en Mid den-Engel and overstroomd. In Yorkshire is de Derwent, een zijrivier van de O use binnen 24 uur tijd met 2 me ter gestegen. In Leicestershire zijn de beide steden Ashby en Barrow geheel geïsoleerd. In de graafschappen Warwickshire en Wiltshire staan verscheidene plaatsen ten deele onder water. Vrijdag hebben boven het Kanaal hevige stormen gewoed, welke het geheele scheep vaartverkeer hebben gehinderd. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 23—28 Dec. Turf. Geen aanvoer. Lange turf 7.009.00, per 1000 stuks. 28 Dec. Boter. Aanvoer 535 Kilo. Prima fabrieksboter 1.62, prima boerenbo- ter 1.451.97 y? per Kilo. Handel matig. 27 Dec. Groentenveiling. Andijvie 1.20—1.80, roode kool 3.1012.30, savoye kool 2.308.30, groene kool 0.602.80, pie terselie 1.702.50, prei 0.302.10, krop salade 1.603.10, selderie 0.901.90, knol- selderie 1.004.40, per 100 stuks; kroten 0.903.60, gek. kroten 6.007.00, witloof 0.0024.00, boerenkool 5.009.00, spinazie 5.0026.00, tomaten A 12.6013.60, idem B 17.00—17.40, idem C 9.80—10.60, idem CC 4.806.20, uien 1.002.70, wortelen 1.40—11.10, spruiten I 11.00—21.00, idem II 5.0016.00, andijvie 4.0012.00, alles per 100 Kilo. DELFT, 27 Dec. Vee. Kalfkoeien 1.10 2.10, varekoeien 60130, nuchtere kalve ren 4—12, magere varkens 1636, biggen 616, geiten of bokken 36, rundvleesch per K.G. 0.34, 0.42 en 0.48, vette varkens 20^21 ct., per pond. Aanvoer: 61 runde ren, 1 graskalf, 95 nuchtere kalveren, 84 varkens, 63 biggen, 6 geiten of bokken. Boter. Aanvoer 3/8 en 3/16 vaten, wegende samen 90 Kilo. Prijs 1.601.65 per Kilo. Handel kalm. ALPHEN a. d. RIJN, 27 Dec. Groenten- velling. Spruitkool- I f 8.6010.per 100 K.G., Selderij f 1.70—2.40, Peen f 8.70— 9.Andijvie f 2.102.40 per 100 bos. Eierenveiling. Aanvoer 800 stuks. Kippeneieren f 4.405.70, Eendeneieren f 3.90 per 100 stuks. BOSKOOP, 27 Dec. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Hadley 4060, Butterfly 5085, Briarcliff 5070, Wilh. Kordes 1.602.20, Rosalandia 3075, Pech- told 40, Phoebe 40—70, Wendland 45—80, Steward 35J50, Edith Helen 1.30, Aug. Noack 50—90, Else Polsen 13—21, E. G. Hill 3060 Talisman 3055, Asparagus 12 15, Seringen 4085, Mahonia 1020. DEN HAAG, 27 Dec. Groenten- en fruit veiling. Appelen: Goudreinet le 1422, 2e 612, Bellefleur le 712, 2e 36; Hon derdmark 46, Sterappel 1015, Konings- zuur 47, Benderzoet 37. Peren: Leghi- ponts 1322, Beurré de Merode 1011. Witlof, le 18.10—20.40, 2e 16—30—17.30. Peen: 1.70—1.90. Uien 2—2.30. Alles per 100 K.G. KATWIJK a .d. RIJN, 27 Dec. Groenten- veiling. Roode kool f 8.1011.80, Gele kool f5.70—15.50, Groene kool f 1.80—3.70, Andijvie f 1.301.90 per 100 stuks; Uien f 1.50—2.40, Peen f8.75—11.—Kroten f3.25—3.50 per 100 K.G. TER AAR, 27 Dec. Centrale Veiling. Uien 2—2.20, Kroten 1.70, Andijvie 19 —24 ct., Sla 0.802.Roode Kool 5.70, Boerenkool 24 ct., Spruiten 8.14. Groene Savoye kool 2.10. ROELOFARENDSVEEN, 27 Dec. Groen tenveiling. Tomaten A 1.351.55, Toma ten B 1.751.90, Tomaten C 4580 ct. per bak van 25 pond. Sla 0.50—4.50 per 100 krop. VINKEVEEN, 27 Dec. Groentenveiling. Witlof I 16—18, idem II 10—12, idem III 46, idem blad 12 per K.G. WISSELNOTEERINGEN AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.28 Londen 7.27 New York1.475/16 Parijs 9.70 Brussel 24.83 Zwitserland 47.89 Milaan Madrid 20.15 Oslo36.65 Kopenhagen32 47i/o Stockholm37.50 Praag 6.101 /2 Weenén Boedapest BEURSOVERZICHT. Alvorens het nieuwe jaar zijn intrede zal hebben gedaan, kan geen uitbreiding van den beurshandel worden verwacht. Het is toch een bekend verschijnsel, dat tegen het einde loopen van een jaar, het publiek geen nieuwe engagementen wenscht aan te gaan, terwijl daarentegen vaak een kleine neiging tot liquideeren valt waar te ne men, in verband waarmede omstreeks de zen tijd een eendgszins gedrukte stemming veelvuldig voorkomt. Dat de fondsenmarkt te Amsterdam dezer dagen niet slecht ge disponeerd is geweest, doet uitkomen, dat niet alleen de intrinsieke positie van de beurs krachtig is, doch bovendien dat het publieke sentiment niet slecht is. Natuur lijk verheelt men zich niet, dat de inter nationale politiek nog minder aangename verrassingen kan opleveren, maar over het algemeen bestaat tooh de opvatting, dat men met horten en stooten wel zal belan den op den weg, die tot overeenstemming zal leiden. Dat de economische toestand nog veel te wenschen overlaat, is ieder bekend, doch dit verhindert niet dat men gaarne de oogen wijd open wil zetten voor gunstige aspecten en gelukkig zijn die dan ook voor handen, in welk verband slechts behoeft te worden gewezen op het zich in meerdere landen baanbrekende herstel. Waar men jaren achtereen niet anders dan van na righeden heeft gehoord en overstelpt is geworden met zwartgekleurde beschou wingen en sombere voorspellingen, daar is men voor al die droevige geluiden lang zamerhand gevoelloos geworden en luistert men liever naar toonen, die tot een aan genamer melodie zijn geharmonieerd. En wat men van de effectenbeurs als finan- cieel-economische barometer ook moge den ken, zoo kan niet ontkend worden, dat zij immer een goede weerspiegeling geeft van het publieke gevoelen, zoodat kan worden vastgesteld dat de toekomst thans met meer vertrouwen tegemoet wordt getre den dan eenige jaren achtereen het geval is geweest. Of dit sentiment nu gerecht vaardigd is, kan buiten beschouwing wor den gelaten, maar het valt niet te weer leggen dat een herstel eerder te voorschijn kan worden geroepen door optimisme, dan door zwartgalligheid, want ondernemings geest en pessimisme reiken elkander zelden de hand. In dit opzicht moet de krachtige houding, waarvan onze beurs blijk heeft gegeven in voordeeligen zin worden ge ëxpliceerd. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurig doch geduldig gedragen lijden, voorzien van de laatste H.H. Sacramenten der Stervenden, onze gelief de Echtgenoot, Broeder, Behuwdbroeder en Oom MATHIJS FRANCISCUS VAN DER BOOG in den ouderdom van 76 jaar. Uit aller naam: WED. M. J. v. d. BOOG- BRUINENBERG Leiden, 27 Dec. 1935. St. Janshof 1. De H.H. Missen zullen gehouden worden in de Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw Hemelvaart en St. Joseph op Dinsdag 31 December te half 8 en 8.15 uur. Rozenkrans bidden in het St. Elisabeth Zieken huis op Zondag 29 Dec. en Maandag 30 Dec. des avonds te 8 uur. De begrafenis zal plaats hebben Dinsdag 31 Dec. vanuit het St. Eli sabeth Ziekenhuis te 10 uur op de R. K. Be graafplaats. 7523 Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurig doch geduldig gedragen lijden nog onverwachts, onze innig geliefde Echtge noot, Vader, Behuwd- en Grootvader, Broeder en Behuwdbroeder JACOBUS BARTHOLQMEUS DE BRUIN eerder Weduwnaar van SARA DE LA RIE in den ouderdom van ruim 62 jaar. Uit aller naam, WED. DE BRUIN— OUWERKERK en Kinderen. Leiden, 28 Dec. 1935. Weverstr. 5. Eenige en, algemeene kennisgeving. De begrafenis zal plaats hebben a.s. Dins dag 31 Dec. om 11.20 uur op de begraafplaats „Rhijnhof". 7521 DANKBETUIGING. Voor de zeer velen blijken van belangstelling, ondervonden bij het ziek zijn en overlijden van onze geliefde Zuster MARIA WASSENAAR betuigen wij onzen oprechten dank. Fam. WASSENAAR. Voorschoten, Dec. 1935.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3