Een schilderij can H. M. de Koningin m» 3)e £^idóclie Qoiiïcmt De oude Schipbrug te Arnhem, die sinds de ingebruikneming van de nieuwe Rijnbrug bui en dienst is gesteld, zal thans gesloopt worden Het nieuwste portret-van H. M de Koningin, geschilderd dcor den Rotter- damschen kunstschilder Herman E Mees. een geschenk van de Rotierdam- sche burgerij, dat Vrijdagmiddag aan het gemeentebestuur de. Maasstad is aangeboden Ir. A. Dubois, die benoemd is tot directeur der Ned Omroep Zender Maatschappij Een .Witte tram* maakt in Amsterdam reclame voor de nieuwe tramtarieven en vereenvoudigde overstapbepalingen, welke per 1 Januari a.s. zul-en ingaan Minister-president Goenng tijdens het Kerstfeest, dat deze week door hem aan 500 arme kinderen van Berlijn werd bereid Ife- .Vj'X .•mt «i De Portugeerche b--ug ove de Blauwe Nijl op een afstana van 20 mijl van het Tano meer vormt een der typische bouwwerken m dit thans zoo belang rijk gebiedsdeel FEUILLETON. ALS IEMAND [VERRE REIZEN DOET .7. I Een avontuurlijk verhaal van drie studenten, door ARNOLD BARTEL. (Nadruk verboden). 'ï5)\ 1 Als je leven je lief is, verlaten jullie on middellijk deze coupé en bekommeren jul lie je niét om hetgeen er verder zal ge beuren! O, wij schrikken niet zoo gauw, me neer Popodotschi, zegt Diesel, terwijl hij met een snelle beweging zijn tegenstander het wapen uit de hand tracht te slaan. Maar nog voor hem dat gelukt, heeft de ander de haan reeds overgehaald. Diesel voelt een slag tegen den linker schouder en constateert, dat er bloed door zijn mouw sijpelt. Het schot is uit de onmiddellijke na bijheid gelost en heeft een bedenkelijke, groote wond veroorzaakt. De arm valt Die sel slap langs het lichaam. Nog eer hun tegenstander echter voor de tweede maal heeft kunnen vuren, hebben de beide anderen zich op hem geworpen en nu gelukt het Diesel met zijn gezonden rechterarm den man tegenover hem het wapen uit de hand te slaan. Er ontstaat nu een vinnige strijd. Propo- dotschi krabt en bijt en verweert zich met handen en voeten, maar Snavel en Vol kers houden hem stevig vast en roepen Die sel toe aan de noodrem te trekken. Deze heeft zich op de bank laten vallen en is er zoo slecht aan toe, dat hij moeite heeft om zich op te richten. Maar ten slotte ge lukt hem dat toch. Een korte ruk: allen tuimelen met het hoofd tegen den wand van de coupé Po- podotschi's koffer valt uit het bagagenet, en komt op het vechtende drietal terecht, maar de wielen knarsen reeds en eenige seconden later stipt de trein. Diesel laat het raampje zakken, buigt zich zoover mogelijk naar buite en roept: Hierheen! Hierheen! Aan alle coupéraampjes ziet men angsti ge en verbaasde gezichten, conducteurs rennen langs de spoorlijn en spoedig ver dringt een menigte menschen zich voor den wagon, waarin Popodotschi nog steeds voor zijn vrijheid vecht. Een conducteur, die het eerst de coupé binnentreedt, raapt voorzichtig de op den grond liggende revolver op en vraagt wat er aan de hand is. De drie studenten, die geen Italiaansch spreken, moeten hem het antwoord schul dig blijven en Popodotschi trekt daarvan onmiddellijk profijt. Hij wendt zich met een wanhopigen blik, welke zijn machte loosheid voldoende illustreert, tot den con ducteur en zegt: Ziet u dat niet? Ik ben overvallen Ze willen me berooven.Uit zelfverde diging heb ik geschoten.... Een medereiziger, die zich als dokter le gitimeert, dringt zich door de henigte heen. Hij blijkt een Zwitser te zijn en spreekt even vlot Duitsch als Italiaansch en daarmee is dan eindelijk voor de drie studenten de mogelijkheid geschapen zich verstaanbaar te maken. Spoedig weten nu allen, die zich bij den ingang van de cou pé verdringen, dat de oudste van het vier tal de beruchte juweelendief Alexander Popodotschi, over wiens laatste slag de bla den nog steeds niet zijn uitgepraat. Men gaapt hem aan, als ware hij een dier, voor het eerst in Europa geïmporteerd. Snavel en Volkers laten hun buit niet los. Terwijl de dokter zich met Harry Diesel bezig houdt, verlaat de conducteur de cou pé om spoedig daarop terug te keeren met een jongeman, die zich als rechercheur van de politie te Rome ontpopt. Met intense belangstelling vraagt deze inzage van de paspoorten der vreemdelingen. Die van de drie studenten blijken volkomen in orde, maar met da pas van Popodotschi is hij minder gauw klaar. Hij treedt er mee bij het licht van het raam, bladert het boekje nauwkeurig door en keert zich dan om met de woorden: Die pas is inderdaad door een vak man vervalscht, meneer S erafin. Men moet werkelijk heel goed opletten om te ontdekken, dat hier vroeger een andere fo to heeft gezeten! Daarmede is de onbetrouwbaarheid van den man, die voorgeeft overvallen te zijn, voldoende aangetoond. Bij gebrek aan handboeien worden hem de handen gebon den met een eind touw en spoedig 7"t de trein zich nu weer in beweging. De recher cheur visiteert Popodotschi's bagage en eenige kleedingstukken, maar hoe ook zoekt, van de verdwenen juweelen is geen spoor te ontdekken. Ten slotte t o'klopt hij zorgvuldig de wan den van de koffers en inderdaad: daar be neden klinkt het hol. Een dubbele bodem Zonder zich om Popodqtschi's protesten te bekommeren, snijdt hij het leder open en op de bank valt een zakje vol dia manten. De langdurige ondervragingen door de politie en de interviews met tallooze ver slaggevers zijn niet bepaald aangenaam, vooral niet voor Diesel, die zoo spoedig mogelijk naar het ziekenhuis wordt ge bracht. Daar blijkt, dat de schouderblessure slechts een vleesch wond is, welke Diesel wel veel pijn veroorzaakt, maar die toch in veertien dagen geheel genezen zal zijn. Het resultaat van het uitvoerige politie onderzoek vergoedt veel. De ontvreemde diamanten zijn weliswaar uit de zetting gebroken, maar er ontbreekt er toch niet een aan en derhalve wordt den 3 studenten plechtig meegedeeld, dat zij in aanmerking komen voor de uitgeloofde belooning van 10.000 pond. Tienduizend pond dat is ongeveer honderdduizend gulden bij den dan gel denden koers! Wanneer men de reis- en verblijf- en ziekenhuiskosten er af trekt, blfjft er dus voor elk hunner een flinke dertigduizend gulden over.... Dat is een bedrag, waarmee men plannen voor de toe komst kan smeden! En wat is er mooier dan plannen maken als men jong is? Nu behoeft Hilde Boersma niet drie jaar lang kleine kaffertjes te onderwijzen; Sna vel zal haar het geld voor de thuisreis veel vroeger kunnen zenden. En Volkers kan, daarmee gevolggevend aan een lang gekoesterden wensch, ergens in Afrika of in Klein Azië antieke scherven en met- selsteenen gaan zoeken. Diesel echter ver zendt onmiddellijk een telegram van den volgenden inhoud aan Nini: „Popodotschi met juweelen gevangen. Verwonding klein. Geluk groot. Kom on middellijk! In het gedrang aan den uitgang van het centraal station te Genua bevindt zich een jongeman met den linkerarm in een wit ten doek. Hoewel de kleur van zijn haar bijna donker en die van zijn gelaat koper rood is, valt hij hier onder de-tallooze zui delijke types onmiddellijk op. Een eenza me sterveling uit het nuchtere Noorden, omgeven door een zwerm temperament volle, zeer spraakzame en hevig gesticu*- leerende Romanen. (Slot volgt).]

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 13