UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK ZATERDAG 28 DECEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 11 HILLEGOM Bouwen. Het verbouwen der kantoren van de N.V. J. B. v. d. Schoot alhier, ten gevolge van den Nieuwen weg (verlenging van den Endelaan) is opgedragen aan de firma VeenmanVink alhier. KATWIJK AAN DEN RUN Jubileum. Drie jubilarissen tegelijk an een college komt niet iedéren dag voor. Doch op het zangkoor der R.K. Kerk wa ren er met den Kerstdag drie jubilarissen met als gevolg hiervan een heele schare feestvierenden, 't Was wel niet precies de dag, dat dat deed er minder toe. De Ad venttijd leent zich minder goed om een jubileum te vieren. Vandaar was zulks ge zet op 2den Kerstdag, 't Was de organist, de heer H. Grimbergen, die gedurende 40 jaren met de tonen van het orgel de vo cale muziek begeleid had en de heeren G. Grimbergen en L. J. v. d. Valk, die 25 jaer lang Gods lof hadden gezongen. De Hoog- ma was tot intentie van de jubilarissen. Deze werd opgedragen door pastoor Buys met assistentie van twee heeren theologan ten van het Seminarium te Warmond, ter wijl als ceremoniarius fungeerde de eerw. heer W. Grimbergen van hetzelfde semi narie, zoon van den organist. Het zang koor was extra in actie, mede door de al- gemeene H. Communie. Na de Hoogmis gemeenschappelijk ontbijt aan de pastorie waar gespeecht werd op het welzijn en het lange leven van de jubilarissen. Van de gelegenheid om te complimenteeren werd mede door vele parochianen gebruik ge maakt. LISSE Geboren: Gijsbertus Antonius z. van J. Rewijk en C. de Lange Andries z. van G. van Waveren en J. Leenslag. Jo hannes Petrus Gerardus z. van J. P. Bruij- nen en M. P. A. Versteege Margaretha Anna d. van Z. van den Burg en A. Schipper Adriana Petronelle Anna d. v. P. G. van der Laan en J. M. Schoten Gerrit z. van J. Overduin en F. Overduin Margaretha Johanna Maria d. van P. J. Ruigrok en Th. M. van der Star Roelof Everardus z. van R. van der Poll en A. van der Voort. Overleden: Theodoras Raaphorst 71 j. echtgen. van P, J. Homan. Gevestigd: J. F. A. Uphoff.uit Hil- legom P. L. Hooijmans uit Leiden H. A. van der Poll uit Sassenheim. Vertrokken: H. Th. van der Veld naar Hillegom. LEIDSCHENDAM. K. J. M. V. Alles staat in het teeken van Kerstmis, Oudejaar en Nieuwjaar. Dat zullen ook wij doen! Daarom op Maandag 30 December Oudejaarsviering. Woensdag 1 Januari 1936! Een nieuw jaar voor u en voor heel de K. J. M. V. Vrijdag 3 Jan. so ciëteit. St. Joseph's-Gezellen-Vereeniging. Zondag 29 December 's morgens te 11.30 uur ontspanning. Dinsdag Oudejaars-avond te 7 uur Lof en dankzegging. Het nieuwe jaar roept allen op om onder de Kolpings- vlag voort te trekken tot eigen verbetering en tot verbetering der wereld. Donderdag te 7.30 uur Biljartclub A.D.O. Zaterdag te 7.30 bijeenkomst. Zondag 5 Januari staat in het teeken van het Kerstspel. 29 Dec. en 5 Jan. Dan wordt het Kerst spel opgevoerd! Vóór 29 Dec. sledhts be perkte kaartverkoop, voor 5 Jan. gewone verkoop bij de heeren Sormani, Damlaan en Bleijs, Damtsraat. Zie de raambiljetten. STOMPWIJK. GEMEENTERAAD. Gistermiddag kwam de raad der gemeen te Stompwijk in openbare vergadering bij een, onder voorzitterschap van Burgemees ter Keijzer. Aanwezig alle leden. De voorzitter opent de vergadering met het voorgeschreven gebed. De notulen wor den, na eenige aanvullingen, aangebracht door den heer Vink, betreffende zijn vorig betoog, in verband met de begrooting van den schoolartsendienst, goedgekeurd. Aan de orde is, voorstel van B. en W. in verband met beroepschrift van den heer Vaihrenkamp te 's Gravenhage (geweigerde bouwvergunning) en daaromtrent uitge bracht rapport der door den raad benoemde commissie ad-hoc. Het spijt den heer Vink, dat B. en W. met dit prae-advies zijn geko men. De commissie heeft overleg gepleegd met den gemeente-arohitect en heeft daar datums gekregen, die niet geheel overeen komen met de data's is het prae-advies. Het wil spreker voorkomen, dat door B. en W. gezocht is naar argumenten om de gevraag de bouwvergunning te weigeren. De com missie heeft B. en W. niet verweten, dat zij niet lankmoedig genoeg zijn geweest, maar de commissie vraagt zich wel af, of het juist is deze bouwvergunning te weigeren. Spreker kan zich niet vereenigen met het prae-advies van B. en W. en zal daar om tegen stemmen. De heer Wiegel zegt, dat deze geschie denis voor hem een onaangename is. Als een arbeider, aldus spr., een dergelijk schrij ven had gezonden aan den raad, als den heer Vahrenkamp deed, dan was hij ver volgd voor smaad. Als wij vergunning blij ven geven, dan krijgen wij een heel com plex van loodsjes, waar heel veel brandge vaar kan ontstaan. Spr. is voor het prae- advies van B. en W. Het is de sop de kool niet waard, zegt de heer Willemsen. Na on derzoek is gebleken, dat de heer Vahren kamp niet sympathiek gehandeld heeft. De commissie is evenwel van oordeel, dat ver gunning behoort gegeven te worden voor het bouwen van een fietsenloods. De voor zitter verklaart dat het prae-advies uitslui tend een uitvloeisel is van de handelwijze van den heer Vahrenkamp. De heer V. dient stukken in voor een bepaalde bestem ming, waar niet de hand aan wordt gehou den. Verder verklaart de voorzitter, dat de c.v.b. van het lichtbedrijf, niet bekend is, dat in de loodsen van den heer V. kracht stroom wordt gebruikt. De heer Vink zegt aan het adres van den heer Wiegel, dat er wel*brandgevaar bestaat in de bestaande loodsen, maar niet in de nog te bouwen. Het lijkt spreker het juiste om alsnog vergunning aan adressant te verleenen, op grond van de gewoonte die B. en W. steeds gevolgd hebben. De voorzitter zegt, dat adressant ons steeds om den tuin heeft geleid en daarom adviseeren B. en W. de gevraagde vergun ning niet te verleenen. De laatste aanvraag, aldus den voorzitter, was voor een tuin huisje, hetgeen een kantoor is geworden. Het voorstel van B. en W. wordt daarna in stemming gebracht en aangenomen met 65 stemmen. Aan de orde is dan benoeming leden en plaatsvervangende leden in de commissie van G.O. in ambtenaarzaken en de perma nente commissie, ingevolge het werklieden- reglement. Benoemd worden tot leden der commissie de heeren Willemse en Wiegel en als plaats vervangende leden de heeren Mooiman en Binnendijk. Na enkele opmerkingen van de heeren Vink en Wiegel, waaraan de volle aandacht van B. en W. gewijd zal worden, wordt de gemeenterekening dienst 1934, voorloopig vastgesteld. Bij de verder voorkomende zaken, vraagt de heer ten Hoopen, of B. en W. hun aandacht eens willen schenken aan de voorpui van het raadhuis. Er zijn werkloozen genoeg die een en ander kunnen schoonmaken. De voorzitter zegt toe, met B. en W. deze aan gelegenheid te bespreken. Niets meer aan de orde, sluit de voorzitter de vergadering. VEUR. Aanbesteding Looierslaan en Omgeving. Vrijdag 27 Dec. had de aanbesteding plaats voor de reconstructie van de Looiers laan en omgeving, hieronder valt het leg gen van rioleering, het plaatsen van hek werk en bestrating. De inschrijving had plaats onder A en B. A is werkkrachten naar eigen keuze en B. werkkrachten aan te wijzen door B. en W. Inschrijvers waren de volgende personen: 1. A. v. Halem, Lei den f25.700 f26.400; 2. P. Sligter, Am- merstol f32.550 f33.555; 3. Remmers waal en Boschmeijer, Veur f25.115 f 25.415; 4. P. J. en H. Visser, Rijswijk f 23.495 f 23.700; 5. P. C. Langeveld. Ned. Hardinxveld f 27.990 33.000; 6. G. Bartel, Haarlem f29.800 f30.600; 7. M. v. d. Schilden, Wassenaar f25.6Q0 f26.400; 8. Ned. Basalt Mij. Zaandam f28.480 f29.680; 9. T. H. Werner, Vlaardingen f30.600; 10. W. Visser, Wassenaar f26.800 f27.300; 11. H. v. Wijk, Leidschendam f29.658 f30.500; 12. T. de Bruijn, den Haag f29.280 f29.630; 13. A. In 't Veld, Voorburg f33.000 f33.900; 14. W. Ooms, Ammerstol f 35.300 f 35.600. RIJPWETERING Uitvoering. Donderdagavond gaf de R.K. Tooneelvereeniging „Elk een gunst" een tooneeluitvoering ten bate der St. Eli- sabethvereeniging. Het spel zoowel als grime en décor, waren uitstekend in orde. Vooral het tooneelspel „Offerande" viel bijzonder in den smaak. Ook was er veel animo voor de verloting. Door de zaken- menschen waren ruim vijftig prijzen gra tis beschikbaar gesteld, waarvan de helft verloot werd. Een gezellig strijkje zorgde voor passende muziek. Wie nog van dat alles wil genieten, verzuime niet morgen de 'uitvoering bij te wonen. Men kan ge nieten van muziek, zoowel als van tooneel spel. En tevens worden wederom zeven a acht en twintig mooie prijzen verloot. Voor het geld behoeft men het niet te la ten, want wie vooruit een kaart neemt be taalt maar vijftig cent. 's Avonds aan de zaal tien cent meer voor administratie kosten. Dus allen morgenavond naar café Rustoord van S. van Benten. RUNZATERWOUDE Auto „gesloopt". Dinsdag j.l. had iemand uit Noord-Holland in den Vier- ambachtspolder onder de gemeente Wou- brugge een ongeluk met een auto, waar door hij tegen een boom reed en de auto onklaar werd. Voordat deze auto gerepa reerd kon worden hebben onverlaten in den nacht van Dinsdag op Woensdag om streeks 1 uur den geheelen auto gesloopt. Van alles heeft men medegenomen, tot zelfs de kussens, de bougies uit den motor kortom de auto is totaal gesloopt. Het is de politie van Woubrugge in samenwer king met dien van Rijnzaterwoude spoe dig gelukt de daders op te sporen, n.l. drie ingezetenen van Rijnzaterwoude. De da ders zoowel als de inbeslaggenomen voor werpen welke in een schuurtje bij een der daders waren opgeborgen zijn op transport gesteld naar Woubrugge. Volgens verkla ring der verdachten is dit door hen bedre ven onder den invloed van sterken drank. Het spreekwoord zegt: wat men dronken doet moet men nuchter vergelden. Dit muisje zal dan ook zeer zeker nog wel een staartje hebben. SASSENHEIM Stempellokaal. Het bestaande lokaal van de gemeente, dat gevestigd is aan de Oost-Haven, ondergaat thans een verande ring. Het ligt in de bedoeling om na 1 Jan. 1936 in dit lokaal de uitbetalingen te doen aan de werkloozen, zoodat dit meer aan het gemeentehuis behoeft gedaan te wor den. TER AAR Liefdadigheidsuitvoering. Tweeden Kerstdag organiseerde het Wit-Gele Kruis een liefdadigheidsuitvoering in het R.K. Ver.gebouw. Hadden wij eerst verwacht, dat de belangstelling niet zoo bijzonder groot zou zijn (verschillende factoren werkten tegen, o.a. het slechte weer en en kele onbegaanbare wegen), toch is de zaal bijkans bezet als de voorz,, de heer M. Ro- bertz, deze feestavond opent met den chr. groet en allen een hartelijk welkom toe roept, in het bijzonder den zeer eerw. pas toor en het gezelschap Bar toes. Na nog even gewezen te hebben op de goed ge slaagde actie, waardoor vele Parochianen de gelederen hebben versterkt, wenscht spr. allen een genoegelijken avond toe. Terstond hierop wordt het scherm ge trokken het intusschen al acht uur en dan verschijnt Bartoes voor het voet licht om ons met zijn ensemble een pretti- gen avond te verschaffen. De leider zelf wist er al spoedig een gezellige stemming in te brengen met z'n leuke liedjes en ver makelijke anecdoten, waarin hij werd bij gestaan door den pianist en tevens accor deonist. Ook mevr. Helvée deed haar best. Na ieder optreden mochten zij een spon taan applaus in ontvangst nemen en wij kunnen niet anders zeggen, dan dat deze eerste kennismaking met Bartoes er een geweest is, welke aangename herinnerin gen heeft achtergelaten. Tijdens de pauze werd wederom een verloting op touw gezet, welke wel niet de omvang had van vorige jaren, maar waarmede toch anderhalf uur gemoeid was. Wij begrijpen goed, dat het bestuur tracht alle pogingen in het werk te stel len om de kosten die niet gering zyn te dekken, doch zou er nu niet een andere methode gevonden kunnen worden, welke hetzelfde resultaat oplevert en veel min der tijd in beslag neemt? Bevorderlijk voor volgende jaren is zeker dit vigeerend sys teem niet. De prijzen, welke bestonden in hoofdzaak uit levensmiddelen, werden door de gelukkigen vergenoegd in ontvangst genomen. Vóór half twaalf was het nog toen de voorz. overging tot sluiting en een dank woord bracht aan Bartoes voor zijn suc cesvol optreden. De aanwezigen dank voor de getoonde belangstelling, eveneens de genen die prijzen beschikbaar hebben ge steld voor de verloting, en niet te vergeten de dames, die de taak des penningmeesters in belangrijke mate helpen verlichten door het innen van de contributie. Al bij al zal deze liefdadigheidsvoorstel ling wel een provenu hebben opgeleverd, zij het dan in bescheiden mate. VOORSCHOTEN. Nieuwe autobusdienst naar Wassenaar. De autobusdienst Voorschoten-Wasse- naarsche Slag v.v., uitgevoerd door de on derneming H. Bolhuis Dzn. te Noordwij k aan Zee is thans in vol bedrijf. Het begin punt is thans Papelaan nabij den Veur- scheweg, maar in de toekomst is verplaat sing van het eindpunt naar het gemeente huis te verwachten. De ver. „Gemeentebe lang" heeft zich destijds bijzonder voor de ze verbinding geïnteresseerd, nadat zij door jhr. W. K. von Weiier te Wassenaar hierop attent was gemaakt. De afstand VoorschotenWassenaar en omgeving was zoo goed als verbindingloos, al reed er gedurende de zomermaanden wel eens een autobus naar den Wassenaarsche- Slag. WARMOND „Mathias". Voor een tot in de uiterste hoeken gevulde zaal gaf de R.K. muziek-, zang- en tooneelvereeniging „St. Mathias" alhier een Kerstuitvoering in hotel De Zon Te ruim acht uur opende de voorzitter der vereen iging, de heer C. Zwetsloot, de bijeenkomst met een hartelijk woord van welkom tot de vele aanwezigen, waarbij hij een speciaal woord van welkom toe riep tot den pastoor, kapelaan en dr. H. Walenkamp Jr., oud-secretaris der ver een iging. Het program wettigde alleszins deze groote opkomst, want het stond vast dat er veel moois te genieten zou zijn. Voor de pauze werd het programma ver zorgd door de afdeeling zang, onder leiding van den heer A. Martijn uit Leiden. Aller eerst werd ten gehoore gebracht „Das lied von der Glocke", van Andr. Romberg, waarbij medewerking werd verleend door mej. S. van Deene als sopraan, mej. C. Scha" kenbosch, alt, W. Barning, tenor en J. v. d. Bogaerd, bas. Hier kon inderdaad geno ten worden van een stukje muziek en zang, tot in de perfectie verzorgd en het was van het hoofdbestuur een goede ge dachte om tekstboekjes ter beschikking te stellen, waarin een ieder de verheven strekking van dit lied kon volgen en be grijpen. Ook het muzikale gedeelte werd verzorgd door den heer Martij n, zoodat deze een dubbele functie had, hetgeen voor hem echter niet het minst bezwaar ople verde, om de opvoering tot een groot suc ces te misten. Een daverend applaus be wees hoe de aanwezigen hadden genoten en geen wonder, dat de voorzitter zich de tolk maakte van alle aanwezigen door di recteur, medewerkers en medewerksters hartelijk dank te zeggen voor het genot volle uurtje. Het bleef echter niet alleen bij woorden, want dra kwam men aandra gen met bloemen die aan de dames alle appreciatie voor het gepresteerde werden aangeboden. Na de pauze werden opge voerd de klucht in één bedrijf, getiteld: „Jetje zonder zenuwen" en het vroolijk spel in één bedrijf: „Om een obligatie",, beiden door de dames-tooneelvereeniging, onder leiding van mej. Haverkort. Ook hier was alles in orde, en de vlotte wijze waar op beide stukken werden gespeeld, ver hoogde het succes ten zeerste. De beste waardeering voor al het werk dat de re gisseuse gedaan heeft was zeker wel gele gen in het feit, dat de aanwezigen naar hartelust hebben genoten. Een woord van dank komt ook toe aan het strijkje, dat onder leiding van den heer G. te Wiel tus- schen de bedrijven door aantrekkelijke muziek ten gehoore bracht en dat na af loop ook zorgde voor het onontbeerlijke dansje. Mathias kan terugzien op een bui tengewoon geslaagden avond en wij roepen de vereeniging een hartelijk tot weer ziens toe. WASSENAAR. Geboren: Johanna Maria Petronella, d. van P. C. de Bruijn en C. M. de Groot Wilhelmus Hendrikus Petras, z. van W. H. Dieben en P. C. Varkevisser Bernard Caspar Antonius, z. van C. A. A. Kerckihoff en E. R. J. M. Hoying Maria Cornelia Martha, d. van J. v. Haastrecht en W. M. Schroder Hillechien, d. van H. W. van Huizum en H. Klarenberg. Beijersbergen E. Lebbing en P. M. v. d. Geest J. E. Moltzer en J. A. M. van Mens. Overleden: Christina van de Velde, 83 j., wed. P. v. d. Ham Johanna Apolonia Overdevest 33 j. ongeh. Cornelis Noord- over 53 j., echtgen. van C. Hogewoning Valentijn Egbert van Loenen, 17 j. ongeh. -— Jouke Oosterling 87 j., wedr. van H. in 't Hout. I n g e k o m e n: P. E. Backx, van 's-Gra- venhage, Ridderlaan 1. A. Belgner, van Zeist, Rijksstraatweg 494. M. F. Desing, van Warmond, v. d. Oudermeulenlaan 1. J. Frijling en vrouw, van den Haag, v. Zuylen v. Nijeveltstraat 103. E. A. Groot, van 's-Gravenhage, Deijlerweg 93. A. J. Hoekstra, van Voorschoten, Rijks straatweg 3490. J. P. van Hulst, van Voorburg, Hoflaan 19. A. Th. Kersten, van Huissen, Havenstraat 1. P. M. Kor te weg, van Dordrecht, Acacialaan 13. W. M. Mewissen, van Leeuwarden, KI. Hoefijzerlaan 1. W. Osterland, van Zeist, Rijksstraatweg 494. K. C. Passchier, van Geldrop, Buurtweg 108. C. Pina en gezin, van den Haag, Tuinpad 45c. S. Rietberger, van den Haag, Schouwweg 72. C. Schefiel, van den Haag, Windlust- weg 103. E. W. Sienot, van den Haag, Gr. Hoefijzerlaan 7. K .en W. S. Snel, van Kruiningen, van Zuylen van Nijevelt straat 103. D. N. A. van Wijk en gezin, van Leiden, Deijlerweg 105. J. W. A. van Wijk, van Nijmegen, Molenweg 28. V e r t r o k k e n: A. J. Lesterhuis en gezin, naar Rijswijk N.H., Caan van Neck- laan 254. K. A. Mozeth, naar den Haag, Prinsengracht 112a. A. J. Schotman naar Batavia. M. Kruczel, naar den Haag, Alkemadelaan 19. E. H. Heringa, naar den Haag, Zeeruststraat 24. M. J. Smeets, naar den Haag, 2e Emmastraat 151. C. M. E. van Ruitenbeek geb. van der Veer, naar den Haag, Pretroriastraat 142. M. C. Springer geb. van Nieuw- land, naar den Haag, Koningstraat 184. B. C. van der Schoot naar Heemstede, Lie ven de Keylaan 9. M. Th. Bakker, naar den Haag, Damasstraat 16. E. J. A. A. Otto, naar Loenen, Dorpsstraat 183. J. H. van der Mark, naar Leiden, 4e Binnen vestgracht 35. K. Jorgler geb. Kratz, naar Graz (Oostenrijk). J. Kruijs en ge zin naar Diepenveen, Huize ,,'t Blooster". H. den Outer naar Rotterdam, Dorps weg 12. C. G. Wijntjes, naar Leiden, Rijnsburger weg, Academisch Ziekenhuis. AUTOBUSDIENSTEN TUSSCHEN ALPHEN AAN DEN RUN EN UITHOORN. Geen particuliere spoorlijn. Naar de „Tel." verneemt, zijn de on derhandelingen over een particuliere ex ploitatie van de spoorlijn Alphen aan den RynUithoorn, waarvan wij melding maakten, plotseling afgebroken. Gebleken is n.l., dat door Ged. Staten aan eenige autobusondernemers concessie zal worden verleend voor het onderhou den van autobusdiensten op dit trapect. Bo vendien is komen vast te staan, dat van de zijde der gemeentebesturen geen medewer king is te verwachten. ALPHEN AAN DEN RIJN. Diefstallen. Zekere B. werd gisteren op heeterdaad betrapt bij het ontvreem den van kousen uit het magazijn v. H. op den hoek van Mandersloostraat. Door P. H. werd aangifte gedaan bij de politie dat uit zijn pakhuis aan de de Ruiterstraat dertien kazen werden ont vreemd, w.o. een tweetal pl.m. 14 K.G. wogen. Geboren: Jacobus Cornelis Hermanus z. van Th. H. van Holstein en M. H. de Koning Jannigje Willemina d. van C. Vos en A. J. Jongeneel Gerardus Jo hannes z. van E. A. Vork en C. J. M. Groen in 't Wout Jan z. van P. Smits en M. A. Vis Nicolaas z. van F. T. van Oort en J. J. van der Roest. Gehuwd: Johannes Gerardus van den Elshout 30 j. en Gerrigje van den Et 19 j. Jacob Koster 23 j. en Adriana Buis 24 j. Overleden: Geertruida van der Geest 51 j., wede. van L. den Blanken Leendert Gesman 78 j., wedr. van M. H. Verruijt Johanna Cornelia Sprokkerieft 64 j., geh. met A. Bronmeijer Marinus Ketel 41 j., geh. met A. Bogaards. Gevestigd: G. W. Zandvoort en ge zin van Leiden W. Blakenburg en gezin van Haastrecht J. Peters van Amers foort A. J. F. van den Bosch van den Haag. Vertrokken: P. C. Sluis naar de Bilt M. Boerman naar Maarn Tj. B. Jongs- ma naar Almelo H. Vijfhuizen naar Amsterdam A. S. Schuller naar Amster dam. NIEUWKOOP. Uitvoering van Tooneel en Zang. Onze R.K. Tooneelvereeniging, gesierd met den wijdschen naam „Per Aspera ad Astra", onderafdeeling van de St. Josephgazellen- vereeniging alhier heeft zich aan een eer ste uitvoering gewaagd. In den voormali- gen kolfbaan van „De Hollandsche Leeuw" was op tweeden Kerstdag des avonds een talrijk publiek aanwezig, waarbij wij meerdere gezichten uit de omgeving op merkten, om te zien en te hooren wat in een smakelijk programma was aangekon digd. „In de Branding van het Leven" was de titel, een tooneelstuk in 3 bedrijven van Jan Tromp. Onze verwachting is overtroffen en nog wel in groote mate. De rollen waren zeer goed verdeeld, de spelers hadden ze ge ducht ingestudeerd, het was een voortref felijk spel. Ligt in den naam een voortee ken, dan gaat de club de nevelen trotsee- ren en zal- zij de sterren bereiken, de eer ste uitvoering bewijst, dat zij daartoe in staat is. Het tooneel werd afgewisseld door zang van ons parochiale dameszangkoor onder leiding van Nico van den Haak. Ook dit was een eerste optreden en het mag en moet ook hier gezegd men deed het met succes en ook van de dames verwachten wij nog veel voor de toekomst. We kregen te hooren „Stille Nacht", de Kerstcantate van Franssen en „Een He- melsch Licht daalt neder" van Mars. Pastoor Blom sprak een uitvoerig dank woord, daarbij de hoop uitsprekend, dat de parochie weder spoedig over een eigen en meer comfortabel vereenigingsgebouw zou kunnen beschikken. Dezen wensch on derstrepen we, dat is werkelijk een be hoefte. DE GEBROEDERS „GOCHEM" 87. „Kijk jij goed uit en waarschuw als er iemand kijkt, „fluisterde Pit. Daarop liep hij naar een grooten waldhoorn en goot doodbedaard de inhoud van de limonade erin. Daarop deed hij de helft uit het volle glas in het leege, en bedaard, alsof er niet gebeurd was, voegden ze zich weer bij de anderen. 88. Na de pauze zou de muziek nog eenige nummertjes ten beste geven. Pieterse zorgde dat de menschen in een wijden kring gingen staan, zoodat -ieder goed kon zien en hooren en ging daarop zelf naast het orkest staan, juist naast den man die den waldhoorn blies.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 11