Hoofdpijn, Kiespijn. £er'oDmnofi NIEUWJAARS- ADVERTENTIËN NIEUWJAARSWENSCH DINSDAG 24 DECEMBER 1935 EERSTE BLAD - PAG. 3 UIT DE RIJNSTREEK WOERDEN Door de mand gevallen. Het is de po litie -ook mogen gelukken de diefstal van een mand met 150 sinaasappelen en man darijnen op te helderen. Zooals bekend was deze mand bij den groentenhandelaar V. aan den Oudelandschen Weg gestolen en later ledig in den Rijn teruggevonden. Een nauwkeurig onderzoek werd ingesteld, waarbij de verdenking viel op den 18-ja- rigen v. V., wonende alhier. Na aan een streng verhoor onderworpen te zijn, waar bij hij aanvankelijk bleef ontkennen, viel hij tenslotte door den mand. Van de buit was de grootste helft nog over. De sinaas appelen waren op handige wijze in een schuur aan den Oudelandschen weg ver stopt tusschen stroo. De dader was er blijkbaar zeer verlekkerd op. De eerste avond had hij 15 mandarijnen veroberd. Met de rest was hij zuiniger. Eiken dag ging hij naar de schuur om er een paar naar binnen te werken. Door de politie is proces-verbaal opgemaakt. ZOETERWOÜDE Het gastmaal der kinderen. Wij heb ben reeds eenmaal melding gemaakt van het verheugend feit: De Kruisvaart voert „Het gastmaal der kinderen" op. De Kruisvaart te Lisse heeft, onder lei ding van Anton Sweers, dit stuk ook in de groote steden reeds 17 maal opge voerd en het maandblad voor opvoeders „Dux" schreef, dat deze zevenmijls-voor- uitgang de oase niet mag blijven in de woestenij. Zoo werd ook hier het stuk in studie genomen met groot verantwoordelijkheids besef bij de leiders, wel begrijpende, dat deze opvoering niet zóó subliem zou wor den als onder Anton Sweers, maar toch overtuigd door diens eigen woorden, dat de gewone jongen ontzaglijk rijk aan gaven is, gaven, die een verheven geestelijk en thousiasme kunnen ontplooien, wanneer hij maar dóór en dóór jongensachtig wordt geleid of aangegrepen. Wij prijzen de wilskracht en goeden wil om zelf de leiding te nemen. Er zullen fouten gemaakt worden, fouten die wij gaarne zullen vergeven omdat het werk is van degenen, die altijd de leiding geven en zooveel offers brengen. Onze jeugdleiders hebben er geen be hoefte aan een persoonlijke waardeering te krijgen. Als er geen hoogere motieven aanwezig zijn, houdt men zoo'n zware taak toch niet vol. Maar deze wetenschap sluit toch de plicht van dankbare waardeering niet uit voor het werken op het land, waar nog zooveel braak ligt, het werken aan het uit bouwen van een gezonde, krachtige va- derlandsche en katholieke volksbeschaving En het is óók niet om het geld van de toegangsbewijzen en het is óók niet om een volle zaal te hebben, maar het is waarom wij hier vragen, zonder dat dit vragen ons gevraagd is om de belang stelling, vóóral, van de natuurlijke opvoe ders van de jeugd, nu zoo schoon gewerkt wordt om de jongenszielen geestdriftig te stemmen voor het allerhoogste ideaal: de navolging van Christus. pijnen te verdrijven is een Mijnhardt's Poeder Per stuk 8 ct.doos 45 ct. Bij Uw drogist RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK. De Haagsche Rechtbank veroordeelde W. F. van A. te Leiden, wegens diefstal van sigaren, gepleegd te Oegstgeest, tot vier maanden. De zaak van den monteur G. C. S. uit Leiden, die terecht heeft gean we gens diefstal, werd terugverwezen naar den rechter-commissaris. (Berichten reeds geplaatst in onze vorige oplage). LEIDEN. GEMEENTERAAD. Hedenmiddag te 2 uur vergaderde de Gemeenteraad onder voorzitterschap van den burgemeester mr. A. v. d. Sande Bak- huyzen. Afwezig met kennisgeving de heeren Jon geleen en Wilbrink. Er volgen nu eenige benoemingen. 8o. Benoeming van een hoofd van de openbare bewaarschool aan het Elisabeths- hof. De heer Vos (V.D.) is allerminst bevre digd door de voordracht van mej. v. Duyn, te Hoogezand. Verschillende sollicitanten moesten worden afgewezen, omdat zij den vereischten leeftijd niet hadden bereikt. Waarom is in den oproep op deze leeftijd grens wederom niet gewezen? De andere 22 sollicitanten werden afgewezen, omdat zij niet aan de eischen voldeden. Hoe zwaar zijn deze eischen dan wel? Eindelijk vond de Commissie de ware „Josephine", hoewel haar stukken niet minder dan een maand te laat binnen zijn gekomen. Spr. stélt voor, deze voordracht af te wijzen en het college te verzoeken een nieuwe voordracht in te dienen. Mevr. de Cl er-de Bruyn (S.D.A.P.) onderstreept de woorden van den heer Vos. Onder de afgewezen sollicitanten komt er althans één voor, die vroeger reeds eenige malen op een voordracht voorkwam. Ook zij dient een voorstel in om dit punt van de agenda af te voeren en een andere voor dracht in te dienen. Ook de heer Groeneveld (S.D.A.P.) meent, dat de voorgedragen jonge dame niet de eenige geschikte persoon is. Hij kan zich niet indenken, dat deze betrekking zóó gewichtig is, dat er niemand anders voor te vinden is onder de Leidsche gediplomeer den. Zjjn degenen, die hier hun diploma hebben gehaald, dan niet bekwaam? Waarom kregen ze dan hun diploma? Het Het lijkt wel, dat de personen bekwamer worden, naarmate ze van verder weg ko men. Spr. vindt het plaatsen van één per soon op de voordracht niet juist. Op die manier komt er niets terecht van het be noemingsrecht van den raad. B. en W. heb ben de benoeming reeds gedaan. De heer Hess in g (S.D.A.P.) vraagt voortaan ook de oproep te leggen bij de stukken. Voorts meent spr., dat een proef les geen waarborg geeft voor de kwaliteiten van de sollicitante. Wethouder T e p e (R.K.) erkent, dat de afd. onderwijs verzuimd heeft de leeftijd grens in de oproeping te vermelden. Wat de voordracht zelf betreft, zegt spr. met klem, dat deze voordracht in de gegeven omstandigheden de eenig mogelijke was en gedaan uitsluitend in het belang van het bewn^^hool-onderwijs. In de adverten tie stond een bepaalde datum, maar deze datum is geen uiterste limiet. Komt daarna nog een sollicitant, die bovendien nog voor treffelijk is, dan zou het dwaas zijn deze te weigeren. Deze was de eenige, die het col lege met overtuiging kan aanbevelen, van daar dat er maar één candidaat op de voor dracht staat. Uit Leiden waren vijf sollici tanten, waarover spr. in geheime zitting na dere mededeelingen wenscht te doen. Dat heeft met het behalen van een diploma niets te maken. Met goed gevolg afleggen van-een theoretisch examen is geen waar borg voor de practijk. Daarna gaat de Raad in geheime zitting. Vanaf heden tot en met 28 Dec. a.s. is de gelegenheid openge steld, aan ons Bureau, Bezorgers in de stad, en bij onze Agenten, om in het nummer van 31 Dec. den gebruikelijken Nieuwjaars groet te plaatsen. De prijzen dezer Advertentiën zijn a contant 1—4 regels. 5-8 9-12 13-16 DE ADMINISTRATIE Ondergeteekende verzoekt plaatsing van den onderstaanden NIEUWJAARSGROET in het nummer van 31 December van „De Leidsche Courant", Papengracht 32, Leiden S. v. p. duidelijk met potlood invullen. Het Residentie-Orkest. Het vierde abonnementsconcert van het Residentie-Orkest op Donderdag 9 Januari a.s. zal geleid worden door Antonio Votto. Solist is de pianist Nicolai Orloff, die het tweede piano-concert van Rachmaninoff zal spelen. BINNELAND. AUTO MET DRIE PERSONEN TE WATER. Allen gered. Uit Bolsward wordt ons gemeld: Gistermorgen is een auto bestuurd door W. Barneveld, Ned. Herv. predikant te Warns en waarin nog twee andere perso nen, de heeren J. Boutsma en D. v. Dijk, eveneens uit Warns op de St. Jansstraat ge slipt en in het water terecht gekomen. Dank zij spoedige hulp van omwonenden kon den de inzittenden worden bevrijd, zoo dat dit hachelijk avontuur nog zeer goed is afgeloopen. VOETBAL DIOC. HAARL. VOETBALBOND. Wedstrijden 2den Kerstdag afgelast. De Diocesane Haarlemsche Voetbalbond deelt mede, dat alle wedstrijden voor den 2den Kerstdag zijn afgelast. SCHAKEN SCHAAKBOND VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN De massakamp De massakamp tusschen de schakers te Leiden en die in de omliggende plaatsen, gisteravond alhier in de bovenzalen van „In den Vergulden Turk" gehouden, is een groot succes geworden. Wel klopte de opkomst niet met de opgaven der clubs, zoodat de leider van dezen avond, de se cretaris van den Bond, den heer G. Bos scha, bijgestaan door eenige medewerkers, de handen vol had, om het zoo te schikken en te plooien, dat allen een behoorlijk plaatsje kregen, maar binnen een half uur waren toch allen met spelen begon nen. Vooraf heette de voorzitter, de heer M. Splinter Jr., allen welkom, feliciteerde de clubs, die in het seizoen 1934'35 in de competitie den lsten en den prijs be haald hadden, n.l. in de eerste klasse Phi- lidor I den eersten prijs en Hazerswoude den 2den prijs, in de tweede klasse Zoe- terwoude I den lsten prijs en Oegstgeest I den 2den prijs, tenslotte in de derde klas se Leiderdorp II den lsten prijs en Bode graven II den 2den prijs. Vervolgens reikte de heer Splinter de prijzen van den kam- pioenswedstrjid uit, den wisselprijs van het Leidsche Dagblad .(een zilveren ko ning) aan den kampioen, den heer Johs. van Veen te Hazerswoude en twee fraaie medailles uitgeloofd door de directies van de ..Leidsche Courant" en van het „Leidsch Dagblad" aan de heeren Johs. van Veen en W. H. v. d. Nat, den 2den prijswinnaar. De voorz. bracht daarna hulde en dank aan de directies van genoemde dagbladen, die door het telkenjare schenken van prij zen in ruime mate bijgedragen hebben tot de bevordering van het schaakspel. Ver volgens nam het spel een aanvang, nadat de leider van dezen avond enkele bijzon derheden van technïschen aard had me degedeeld, ook over den nieuwen strijd ora het kampioenschap, waarvoor het aantal deelnemers thans 24 bedraagt. Behalve de. reeds door ons genoemde spelers gaven alsnog op: ir. J. J. G. van Hoek (L.S.G.), F. de, Bruyn (Z.), H. J. Neuteboom (T.) en de titelhouder Johs, van Veen te Ha zerswoude (definitieve opgave). Hieronder volgt de volledige uitslag van den massakamp. Leiden Omstreken Ir. J. Westra (L.S.G.)W. Demmendal (Z.) 0—1: 2. W. H. v. d. Nat (L.S.G.— Johs. v. Veen (Bod) 10; 3. L. J. Rutter (L.S.G.)—G. Schoppen (L.A.) 1—0: 4. I. Samhalden (L.S.G.)J. Braggaar (V.) 1 0): M. M. Segaar (L.S.G.)W. de Ruyter (B.) 1—0; 6. J. E. Stol (Ph.)—A. Zweers (O.) X—V3-, 7. A. J. Mulder (Stud.)— Th. Admiraal (K.) 8. J. Koet (L.A.) T. Scheer (B.) \4—9. W. v. d. Broek (T.)—J. M. Volders (Z.) 1—0; 10. J Kan bier (T.)—J. Hoogeveen (K.) 0—1; 11. P. J. v. d. Zeeuw (Ph.)G. Maaskant (Bod.) 0—1; 12. Dr. J. F. Sirks (L.S.G.)—M. Splinter Jr. (Ld.) 1—0; 13. A. J. Neute boom (T.)B. J. Wittenberg (Z.) 01; 14 A. Geyer (Z.K.)—J. J. Kooy 1—0; 15. J. Lips (L.A.)J. G. Breedveld (Bod.) 01; 16. J. J. Abspoel (Ph.)—H. Th. Juffer- mans (O.) 01; 17. I. Zitman (L.S.G.) H. J. Staats (Z.) 10: 18. A. Sjardijn (T.) P. J. G. IJdo (Bod.) Hl 19. H. E. Christiaanse (C.)E. H. v. Galen (K.) 0 1; 20. C. J. Kooreman (Pr.)G. den Blan ken (Ld.) 1—0; 21. J. L. v. Heteren (Z.K.) P. v. d. Hoeven (Z.) 0— 1: 22. A. Mulder (L.S.G)—J Merkenburg (Bod.) 0—1; 23. P. Bink (L.A.)J. Huisman (K.) 10; 24. C. v. d. Graaf (S.C.)C. v. d. Kiev (B.) X— 25 W. Th. Schüss (Ph.)—G. Groe neveld (Bod.) Vi14; 26. L. Binnendijk (St) H. v. d. Poel (Z.) X—X; 27. D. de Jong (L.S.G.)—F. Beurze (Ld.) 1—0; 28. F. J. B. v. Zuylen (C.)—J. Huisman (K.) 10; 29. K. Razenberg (L.A.)B. Batelaan (Bod.) 0—1; 30. A, J. J. Nicaise (Ph.)— N v. d. Poel (Z. 0—1. 31. J H Aalbersberg LS.G.)A. Klinker (O.) 1—0; 32. J. Jansen ((T.)—J. A. Loef <B.) 14—%', 33. G. Mar ij t (L.A.)H. B. Hipdonk (Z.) 0— 1: 34. J. v. Weeren (Ph.)S. Verburg JBod.) 1—0; 35. P. Herfkens (Ph.)—J. Nag- legaai Ld.) X14', 36. M. Bloem (L.S.G.) J. de Jong (K.) 10; 37. L. A. den Ouden (C.)—J. Kooy (Bod.) 14—14', 38. N. J. v. d. Wilk (Ph.) J. v. d. Meer (K) X—X; 39. H. de Loof (T.)— D. v. d. Bosch (Z.K) 01; 40. N. v. Loeff (T.)J. Verduin (Bod) 01; 41. J. J. Epskamp (C.)A. Leen heer (K.) 01; 42. F. de Bumy (L.S.G.) P. Stapper (Bod.) 1414; 43. C. Bouter (Ph.)U. Neverding (Z.) 10; 44. A. Blonk (L.A.)J. v. d. Toorn (B.) 0—1 45. R Bronsgeest (Stud.)J. P. Cok (Bod.) 0 1; 46. P. C. Rijnsburger (T.)L. v. d. Zwet (O.) 1—0; 47 J. v. <L Wilk Czn. (Ph) A Hooft v. Huysduinen (Z.) 01); 48. F. Juressen (L.S.G.)M. Scheer (Bod.) 0—1; 49. J. v. 't Zelfde (T.)—A. v. Rijn (K) 0—1; 50 W. Bodrij (L.A.)—D. Cannoo (Ld.) 10). 51. W. Immink (T.)M. v. d. Panne (Bod.) 1—0; 52. H. Kriek (Ph).— W. Wakka (Z.) 0—1; 53. L. Platerink (T.) J. N. Optendrees (K.) 01; 54. G. B. v. d.- Lip (S.)—W. Hoogzaad (Z.) X—X; 55. P. Beekman (L.A.)—J. P. Boot (O.) 0—1; 56 D. Vrij (O—P. v. d. Poel (Z.) 0—1; 57 J Scharloo (T.)V. v. d. Linden (O.) 0 1); 58. H. J. Loman (T.)J. C. Admiraal (K.) 1—0; 59. J. v. Egmond (Ph.)A. v. d.,Oever (K.) 01; 60. J G v d Zeeuw C v. Veen (B.) O1; 61. P. de Graaf (T.) Mevr. J. Braggaar (V.) 10; 62. J. A. P. Moonen (Ph.)J J M. Steyn (Z.) 10; 63. E. G. Hoeffelman (Stud.)— A. v. Win kel (Ld.) 1—0. Totaal 2934— 33H. Evenals het vorige jaar bleken dus de spelers der Omstreken iets sterker dan de spelers te Leiden. Er waren nog een aan tal liefhebbers uit de stad te veel, deze speelden onderling met den volgenden uit slag: 64. J. Smit (T.)H. Walenkamp 1 0; 65. J. v. Dissel (Ph.)—J. F. Kriek (T.) 1—0; 66. J. v Galen (Ph.)C. Looman (T) 0—1; 67. C. P. Selier L.A.H. Kriek (T.) 0—1; 68. W. Bey (LA.)—J. Kriek (T.) 1— 0; 69. J. Bok (Ph.)—H. v. Lienen (L.A.) 1—0; 70. Chr de Laaf (Ph.)P. van Nier- op (L.A.) 0—1. Er waren derhalve in het geheel 140 spelers, welk aantal dat van vorige jaren weer verre overtrof. De drie zalen van In den Vergulden Turk waren dan ook geheel gevuld. In het overzicht van den wedstrijd heb ben de afkortingen de volgende beteekenis: L.S.G. Leidsche Schaakgenootschap, Ph. Philidor, T. Taveno, L. A. Leid sche Arbeidersschaakclub Z. K. R. K. Schaakclub „De twee Koningen", C. Caïssa, Stud. Studentenfed. Sch.cl, Sc. S.c.a.e.c. (Unitas), Z. R.K. Schaakclub „Deliciaë Nostrae" te Zoeterwoude, Ld. Leiderdorp, B Boskoop, Bod. Bode graven, V. Voorschoten, O. Oegst geest en K Katwijk a. Zee. LAATSTE BERICHTEN De Vestigings-wet Naar wij vernemen heeft een ontwerp van wet houdende regeling, betreffende het vestigen van inrichtingen, waarin eenige tak van detailhandel, ambacht of kleine nijverheid zal worden uitgeoefend, het departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart verlaten. MELKPRIJS. De prijs voor het taxegedeelte van con- sumptiemelk, gekocht op Regeeringscon- tract. is voor de volgende week bepaald op 61/2 cent per liter, eventueel verhoogd met premie of verminderd met de afdracht voor de kwaliteit. De afdracht voor de andere in consump tie gebrachte melk is vastgesteld op 2 1/2 cent per liter. WOLVEN OF VERWILDERDE HONDEN? Politie lost het raadsel op. De politie te Apeldoorn kwam ter oore, dat gistermorgen om half zeven op den Arnhemscheweg ter hoogte van de Woeste Hoeve een troep wolven was gesignaleerd. Een chauffeur had ze voor zijn wagen gezien. De politie heeft onmiddellijk daar na opsporing verricht. Zij vond ter plaat se in het versche sneeuwdek afdrukken van pooten, die echter zoowel van hon den als van wolven afkomstig konden zyn, De veldwachters en jachtopzieners, alsme de de politie te Arnhem, waren onmiddel lijk gewaarschuwd. Later op den dag heb ben Apeldoornsche politiemannen de be doelde beesten gevonden; het bleken ver wilderde honden te zijn. De politie-inspec- teur P. IJtsma heeft drie van hen doodge schoten, de andere ontkwamen. PROCEDURE BETREFFENDE DE ROTTERDAMSCHE PARKEER- GELDHEFFING. De K.N.A.C. deelt ons mede: Gelijk bekend wordt sindt eenigen tijd door de Gemeente Rotterdam een belasting geheven op het regelmatig op de zelfde plaats laten staan van automobielen. De belasting bedraagt 3.— per M2. per jaar, hetgeen ten aanzien van auto's van normale afmetingen neer komt op een jaarlijksche heffing van pl.m. 27. Zooals men weet, is de K.N.A.C. van oordeel, dat deze belasting in strijd is met de desbetrefende wettelijke bepalingen. De K.N.A.C. heeft dan ook besloten te dezer zake een proef-proces uit te lokken, dat zoo noodig tot in hoogste instantie zal worden gevoerd. De voor dit proef-proces noodige maat regelen zijn thans aangevangen, zoodat binnen afzienbaren tijd de uitspraak van de rechterlijke macht omtrent de rechts geldigheid der Rotterdamsche parkeer- geldheffing kan worden tegemoet gezien. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Goedgekeurd. Luxor: Goedgekeurd. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen BURf.FPi nvE STAND LEIDEN. Geboren: Petrus Gerardus Maria, z. v. G. C. v. Houten en A. Aanhane. Jacoba Alida, d. v. J. P. Tegelaar en S. A. Bekooij. Maria Francisca, d. v. F. P. De- vilee en C. M. Geeve. Maaike, d. v. T. Groenveld en M. P. Kranenburg. Leen- dert, z. v. L. Houweling en N. D. Hooger- brug. Wouter Jacobus, z. v. J. Wassing en I. M. J. H. Groenewold. Henriëtte, d. v. P. C. Vrugt en Cè Hoenderdos. Eli sabeth Christina, d. v. H. Jansen en M. E. Luk. Adriaan, z. v. A. G. Vermeulen en A. E. Obdam. Joannes Gerardus, z. v. G. Koert en A. Kentrop. Petronella Jo hanna, d. v. M. P. v. Beek en J. G. Turk Kees Bernard us Wilhelmus, z. v. J. C. Kor- tekaas en A. Passchier. Cornelia Helena Anna, d. v. L. J. v. Nobel en en A. C. v. Kesteren. Gramciscus Johannes, z. v. P. L. Gfroen in 't Woud en W. Verhoogt. Jacomus Adirianus, z. v. J. J. Slingerland en L. Nieuwenhuizen. O n d e r t r o u w d: T. J. J. Uljee jm 23 j. en C. v. Velzen jd 23 j. Gehuwd:F. A. M. MijLnke jm en C. G. J. Couwenberg jd. H. Minderhoud jm en H. C. J. v. Rossum jd. O v e r 1 e d e n: M. de Jong-v. Leeuwen vf. 69 j. J. A. Prins zn 2 dg. J. M. v. d. Gugten dr. 4 dg. M. v. Muijen-Scho- neveld vt. 27 j. J. v. d. Tuin m. 49 j. A. v. d. Zeeuw m. 69 j. K. v. Steenwijk wedn. 89 j. J. F. de Ren m. 72 j. IJSVORMING EN MIST OP HET IJSSELMEER. Geeft vertraging van eenige uren. Uit Schellingwoude wordt gemeld: In den afgeloopen nacht zijn de schepen, wel ke een vasten dienst op Lemmer en Zwolle onderhouden, tengevolge van den mist en de ijsvorming op het IJsselmeer met een vertraging van drie a vier uur in Amster dam aangekomen. Een sleepboot, die drie tjalken op sleep touw had, met bestemming Staroven, heeft geen kans gezien haar bestemming te be reiken en is hedenmorgen weer in Amster dam teruggekeerd. Vele booten hebben reeds de vaarroute door het Noord-Hollandsch Kanaal geko zen om via Nieuwe Diep Friesland en Gro ningen te kunnen bereiken. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 23 Dec. Groentenveiling. Per 100 stuks: andijvie f 1.001.90, roodekool 5.6023.90, savoyekool f 1.9010.80, Groenekool 0.502.90; Pieterselie 0.90 2.60, prei 0.502.40, kropsalade f 0.60 2.00, selderie f 0.501.60, knolselderie 1.00—4.80, wortelen 2.70—3.00, per 100 kg.: kroten, gekookt 56, witloof f 418, boerenkool f 38, spinazie f 1526, to maten A 7.40—14.60, B 14.80, C 5.60— 8.60, CC 2.uien f 1.103.00, wortelen 1.307.80, spruiten I -9—15, spruiten II 4—11, andijvie f 3—8. 24 Dec. Vette Varkens. Totale aan voer 79 stuks waarvan 71 zwaar 3940 cent, en 8 licht 36 cent per kg. levend ge wicht in cent. Handel matig. Zeer kleine aanvoer. UTRECHT, 23 Dec. Paarden. Aanvoer: 300 paarden. Handel kalm. De prijzen wa ren als volgt: weeldepaarden 300375, werkpaarden 200275, oude paarden 80150, 1-jarige paarden 130180, 2- jarige paarden 175225, jonge veulen 60—125, hitten 80—150. BODEGRAVEN, 24 Dec. Kaas. Aanvoer: 124 partijen, wegende 50220 kg. totaal 5580 stuks. Goudsche kaas le soort 22.00 23.50, 2e soort2021. Handel matig. VEUR, 23 Dec. Eierenveiling Café „Het Wapen van Veuf". Aanvoer 18968 stuks. Prijzen: 1868 kippeneieren 4.655.15, 76 kippen 4085 cent, 31 eenden 4060 cent, 172 konijnen f 0.402.50 KOUDEKERK, RIJNDIJK, 23 Dec. Eierenveiling. Aanvoer 1640 stuks. Prijzen: kippeneieren f 4.605.30 en eendeneieren 3.503.80 per 100 stuks; boter 6466 en kaas 2325 cent per pond, hanen 0.80 1.25 en konijnen f 0.601.30 per stuk. Volgende week veiling op Maandagavond KATWIJK a. d. RIJN, 23 Dec. Groenten- veiling. Per 100 stuks: Roodekool 14.30 29.40, gelekool 11.4021.30, groene kool 1.704.10, andijvie 1.101.90, per 100 kg.: uien f 1.702.40, peen 5.50 8.25, kroten 3.00—3.75. ROELOFARENDSVEEN, 23 Dec. Groen tenveiling. Tomaten A 0.902.05, Toma ten B 1.102.55, Tomaten C 0.401.00, Tomaten C.C. 25 cent per bak van 25 pond, andijvie 60 cent, sla 0.504.10 per 100 krop. WISSELNOTEFRINGEN «AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.31i/? Londen T.ZVfg New York1 479'16 Parijs 9.72l/g Brussel 24.86 Zwitserland 47 89 Milaan Madrid 20.16 Oslo36.5li/4 Kopenhagen32 48i/4 Stockholm37.483/4 Praag 611 Weenen Boedapest Prolongatie 3 3/4 pet.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3