Verzilveren van coupons DINSDAG 24 DECEMBER 1935 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. I HOE WORDT HET WEER? OVERDAG LICHTE DOOL DE BILT SEINT: Matige, later toenemende Zuid-Ooste lijke tot Zuidelijke of Zuid-Westelijke wind, toenemende bewolking, in het Wes ten tijdelijk regen of sneeuval met lichte dooi, in het Oosten weinig of geen neer slag, lichte vorst tot temperatuur om het vriespunt des nacht. Overdag lichte dooi. Hoogste barometerst.: 761.3 te Warschau. Laagste barometerst.: 732.9 te Valentia. De depressie op den Oceaan werd zeer diep en vertoont een minimum beneden 710 m.m. op 52 graden Noorderbreedte en 26 graden Westerlengte. De as van het ge niet van lagen luchtdruk blijft echter Noord-West—ZuidOost gericht, zoodat over Centraal Europa de winden conti nentaal blijven, waarbij de vorst zich handhaaft. De warmere strooming der voorzijde van de depressie doet zich alleen in Frankrijk en Zwitserland gevoelen, waar veel neerslag viel en de vorst ver dween. Het gebied van matige tot strenge vorst trok zich in de richting van de Oost zeekust terug en reikt tot over ons land. In Ierland verjoeg de depressiewarmte de vorst geheel. De hooge druk in het Oos ten houdt nog stand, die in het Noord- Westen trok zich een weinig naar het Noorden terug. H^t is te verwachten, dat de vorstlijn over ons land zal blijven loo- pen, zoodat voor het Westen dooiweer met regen te verwachten is en voor het Oos ten temperatuur om het vriespunt met lichte vorst in den nacht. LUCHTTEMPERATUUR. plus 0.5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Dinsdagnamiddag 4.20 uur tot Woensdagmorgen 7.39 uur; vari Woensdag namiddag 4.20 uur tot Donderdagmorgen 7.40 uur; van Donderdagnamiddag 4.21 uur tot Vrijdagmorgen 7.40 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee: op Woensdag 25 Dec.: voorm. 2.08 uur en nam. 2.30 uur; op Donderdag 26 Dec. voorm. 2.51 uur en nam. 3.13 uur; op Vrijdag 27 Dec. voorm. 3.34 uur en nam. 3.54 uur. CAHEN's Kolenhandel V. d. Werfstraat 4, Tel. 2697 De Bezana-feesten Terwijl in Nederland met St. Nicolaas ge schenken worden uitgewisseld, en in Duitschland het Kerstfeest een gelegenheid biedt om elkaar met geschenken te ver rassen, wordt te Rome een dergelijk gebruik met Driekoningen gevierd. Driekoningen is hier de dag van het eigenlijk feest der ge schenken. Dan regeert de fee Bezana, die haar naam feitelijk te danken heeft aan een verbastering van het woord Epiphanie de verschijning des Heeren, die we met Driekoningen vieren. Evenals bij ons St. Nicolaas aan de brave kinderen een koek schenkt, en aan de stoute kinderen een gard, zoo beloont of bestraft ook de fee Bezana de brave en stoute kinderen. Het is heel merkwaardig, dat ook door deze fee de goede gaven voor de kinderen door de schoorsteen worden toegeworpen" precies recht in een kous, die de kinde ren 's avonds tevoren daar hebben wegge hangen. De brave kinderen vinden daarin speelgoed en lekkernijen en de kinderen, die zich niet goed gedragen hebben, vinden daarin stukjes steenkool en paardenvijgen. Althans daarmee wordt ieder jaar gedreigd, maar de Bezana is niet strenger dan de Ro- meinsche vaders en moeders, die gewoon lijk hun kinderen verafgoden. De oudere kinderen, en hier is de grens naar boven zeer rekbaar, vieren hun feest op den voor avond van Driekoningen, op de uitgestrekte Piazza Navona, waar reeds heel de maand December voor de St. Agneskerk en de fon- trein van eBrenini kraampjes staan opge slagen, waar men allerlei speelgoed en lek kernijen kan krijgen. Daar wordt een luid ruchtig feest gevierd en met trommels, trompetten en fluiten wordt een ooverdoo- vend lawaai gemaakt „om Herodes te ver drijven", die in de geschiedenis van Drie koningen zoo'n groote rol speelt. Volgens de geleerden zouden deze Beza na-feesten een overblijsel zijn van oud-hei- densche volksfeesten. Maar ook dit jaar zullen de menschen die rond de Piazza Na vona wonen vroeg kunnen slapen, want tengevolge van de algemeen ingevoerde bezuinigingen worden de straatlantaarns vroeg gedoofd, zoodat de pret op straat ook vroeg gedaan moet ziin. GEEFT,... Uw Kerstgave voor de oprichting van de R.K. Bibliotheek. Het werk, dat de commissie op zich heeft genomen, is omvangrijk en zwaar. Lezers onder u, en die zijn er onder Katholieken heel veel, weten wat het zeggen wil een Bibliotheek oprichten. Al was een R.K: Bibliotheek altijd wensehelijk, de tegen woordige tijdsomstandigheden eisohen het. Vooral de jeugd heeft goede boeken noodig. Wat zouden de Katholieken van Leiden juichen als zij konden aankondigen een ope ning van een R. K. B i b 1 i o t h e e k. Welnu, maak dit mogelijk. Stort uw ga ve, u w K e r s t g a v e! op Giro no. 169496, mevr. Kluytmans, Oranjelaan 16, Oegst geest. Tevens worden giften gaarne in ont vangst genomen of afgehaald door: mevr. Manders, Oegstgeesteiiaan 12; mej. Doove, Papen gracht 40; de heeren Buel, Hugo de Vriesstraat 1; Haverkorn, Verl. Bloemisten laan 45 en Kriek, de Laat de Kanterstr. 20. VOLKSBOND-NIEUWS. Sociale Zondag op 5 Jan. 1936. De besturen van de vakafdeelingen en de besturen van de onderafd. van den R.K. Volksbond kunnen deelnemerskaarten voor den Socialen Zondag bestellen bij den se cretaris, tot en met 30 Dec. as.: C. Streef- land, de Genestetstraat 49. Gij kimt uw bestelling ook in de bus van het Bondsgebouw doen, Steenschuur 15. DE TEEKENINGEN VAN HET OVERWEG-PLAN. Men deelt ons mede, dat de teekeningen van het Overweg-plan der N.V. Holland- sche Constructiewerkplaatsen zullen wor den tentoongesteld in één der zalen van het Nut van Jt Algemeen, Steenschuur, alhier en wel vanaf mor^;n tot en met 1 Januari 1S36, eiken dag van 10 uur voormid dag tot 9 uur namiddag. Het entrée be draagt 0.10 per persoon, werkloozen heb ben vrije toegang. De opbrengst komt geheel ten bate van de werkloozen der R.-K. Volksbond, Chris telijke Bestuurdersbond en de Leidsche Bestuurdersbond. R.-K. TOONEELVER. „VONDEL". Bovenstaande tooneelver. zal de viering van haar 40-jarig bestaan besluiten met het geven van een groote jubileumuitvoering op Zondag 29 Dec. a.s. in de Stadsgehoor zaal, 's avonds te 8 uur. Opgevoerd zal worden „Janus Tulp", blij spel in 4 bedrijven" door Justus v. Maurik, regie J. P. Mank. Het muzikale gedeelte zal verzorgd worden door het gunstig be kende muziekgezelschap „Frans Schweit- ser", onder leiding van den heer A. Brunt. Het geheel belooft dus een zeer genot volle en vroolijke avond. De prijzen der plaatsen zijn voor deze gelegenheid gesteld op slechts 15 cent per persoon. Om teleurstelling te voorkomen, ver dient het dus aanbeveling, zich zoo spoe dig mogelijk van een of meer toegangs bewijzen te voorzien. Gelegenheid tot plaatsbespreking op Vrij dag en Zaterdag 27 en 28 Dec. a.s. telkens 's avonds van 7.309 uur in het bondsge bouw, Steenschuur 15 en Zondag 29 Dec. 's middags van 122 uur aan de Gehoor zaal tegen 10 cents per plaats. UITVOERING BURGER ZANGSCHOOL. Japansche Kinder-operette „Naar Yamato". Der traditie getrouw heeft de Leidsche Burger Zangschool gisteravond onder lei ding van den heer P. de Rook haar jaar- lijksche openbare les, haar jaarlijksche uit voering in den Leidschen Schouwburg ge geven en 'n dankbaar gestemd publiek heeft van het gebodene heerlijk genoten. Door de keuze van de Kinderoperette „Naar Yamato" is de enkele jaren geleden begonnen weg voortbewandeld en we ge- looven niet, dat de directeur hiervan spijt behoeft te hebben Met 'n leerlingen-aan tal van over de honderd kan men trouwens ook wel iets bereiken, vooral wanneer er goed bruikbaar materiaal onder de zan geressen te vinden is. (Van zangers spre ken we maar niet, want het aantal jongens is zoo gering, dat het niet in aanmerking komt). De keuze van deze kinder-operette is buitengewoon goed geweest en wel voor namelijk om de entourage; om de sfeer, waarin dit stuk zich afspeelde. In het eer ste bedrijf een zeer goed nagebootst schip met Hollandsche Jantjes en 'n sprookjes- achtigen Japanschen tuin in de twee an dere bedrijven. Voor de Hollandsche boot werd door den heer Beversluis zorg gedragen, terwijl mevr. v. Haarlem, die maar kunnen reeds eerder op dit gebied getoond had, de aankleeding van den sprookjestuin voor haar rekening had genomen. Beiden daar om welverdiende hulde. Directeur de Rook heeft met zijn koor alle eer ingelegd. Er werd soms heel goed gezongen, in aanmerking genomen vooral ook de moeilijke passages, welke hier en daar voorkomen. Van de solisten waar om worden de namen der solisten toch niet in het programma vermeld? mogen we vooral noemen en roemen de vertolking van den verstekeling Dik (mej. Gaykema), die blijk gaf over 'n uitstekend geluid te beschikken. Zang en uitspraak waren ge acheveerd, ieder woord was duidelijk te verstaan.... een veelbelovende zange- Een groot aandeel in het welslagen had Han Zirkzee aan den vleugel. Het kap- werk was van Anton v. Leeuwen, de cos tumes van „Erato". Aan het slot van elk bedrijf, maar boven al aan het einde veel bloemen en hartelijke woorden. Het was voor de Burger Zang school 'n uitstekend geslaagde avond. G. F. REYST. t In den ouderdom van bijna 81 jaar is te Oegstgeest overleden de heer G. F. Reyst, vroeger apotheker alhier. De heer Reyst was een geziene persoonlijkheid en heeft vooral groote bekendheid verworven door het groot aantal assistenten dat hij heeft opgeleid. De begrafenis geschiedt op tweeden Kerstdag op Rhijnhof te 12 uur. Vrachtauto in brand. Hedenmiddag omstreeks 12 uur is van een groote bestelauto van v. Gend en Loos de motor in brand gevlogen, toen de wagen op den Rijnstourgerweg even voorbij den Warmonderweg in de richting van de stad reed. De chauffeur zette den wagen langs den weg en een in de buurt zijnde gemeen tewerkman probeerde met zand het vuur te blusschen. Er was echter heel weinig zand voorradig, zoodat dit vrijwel niets gaf. Spoedig kwam er iemand met een mini- max, doch het vuur verslond den inhoud zonder in hevigheid te verminderen. Toen daarna nog twee minimaxen waren gele digd en een wollen deken, die om den mo tor zat verwijderd was, kwam het vuur tot staan. Zekerheidshalve had men den inihoud van den wagen onmiddellijk gelost. De Leidsche brandweer, die eveneens was uitgerukt, beperkte zich tot toekijken, wijl de auto juist enkele tientallen meters in de gemeente Oegstgeest stond. Handelsregister K. v. K. Wijziging. 6516. Haagsche Vleesch- houwerij. Leiden, Steenstraat 31. Uittr. E.: T. J. Heetvelt, dd. 16 Dec. 1935. Op de laatst gehouden ledenvergadering van de Coöp. Groenten-, Fruit- en Bloe- menveilingvereeniging „Leiden en Om streken" is op voorstel van het bestuur be sloten den edelachtbaren heer burgemees ter der gemeente Leiden, mr. A. van der Sande Bakhuyzen te verzoeken het eere voorzitterschap van bovengenoemde ver- eeniging aan te bieden. Dezer dagen mocht het bestuur bericht ontvangen, dat de burgemeester het eere- voorzittersch'ap van haar vereeniging gaar ne aanvaard heeft. Een en ander houdt verband met de zeer groote welwillende medewerking, die ge noemde vereeniging mocht ondervinden ruim 5 jaar geleden bij haar plannen tot het stichten van een nieuw veilingterrein aan den Zoeterwoudscheweg te Leiden. Tevens is steeds gebleken de warme be langstelling van den burgemeester voor het veilingwezen te Leiden. Het contact, dat op de laatst gehouden tentoonstelling (die door den burgemeester is geopend) wederom hernieuwd mocht worden, was mede aanleiding, om een der gelijk verzoek aan den burgemeester te zenden. Bij Koninklijk besluit is aan den zeer- eerw. heer pastoor R. F. M. Smitz alhier op zijn verzoek eervol ontslag verleend als hulpaalmoezenier bij het leger te velde voor den tijd van oorlog. Bij Koninklijk besluit is de heer P. Boot Jr., directeur van de N.V. Scheeusbouw- en Reparatiewerf „De Hoop" alhier, benoemd tot plaatsvervangend lid voor de buiten gewone leden in den Raad voor de Scheep vaart, als scheepsbouwkundige voor de zee- visscherij. Aan de Leidsche Mode-Vakschool is na gehouden examen geslaagd voor Leerares M. C. J. v. d. Linden. LEIDSCHE KUNSTKRING „VOOR ALLEN". Nicolaï Orloff. Dat Nicolaï Orloff een „piano-avond-van- waarde" kan geven, bewees al de kunst zinnige samenstelling van het programma. César Franck, Scarlatti, Brahms en Chopin kwamen voor de pauze, Ravel, Rachmani noff en Balakireff daarna. Alle werken wélke op eigene wijze, roemrijke verdien sten hebben voor de pianolitteratuur. Tege lijkertijd geven deze werken een kijk op de algemeen muzikale visie, de bezonken heid en technische beheersching, die Or loff op zoo brillante wijze heeft doen uit komen. Hij begon met „Prélude et fugue" van César Franck in de bewerking van Harold Bauer. Wat het in terpr eat ie vermo gen van dezen pianist voor ons gevoelen zoo groot maakt is zijn wijsgeerig poëtische visie, waarvan César Franck's „Prelude en fuga" wel haast het meest overtuigende be wijs gaf. 't Is een voorrecht te hooren, hoe alles in de omspanning van zijn beschou wend inzicht tot stemmingsvol krachtig schoon wordt; hoe hij Franck's geest aan voelt en analistisch doet opleven. Beluis ter eens zijn prachtigen aanslag, het spel van de linkerhand. Hoor zijn eigenaardig 746l vloeiend staccato en zijn legatospel welke lokkend zijn en den toehoorder voortdu rend vasthouden. De twee „sonates" vai Scarlatti en ook de „Impromptu", de „Etu des" en het Scherzo (b. kl. t.) van Chopin, waarin alles zoo in de vloeiende sfeer der sensitieve en lyrisch geornamenteerde extase is geworden, gaven een zeer per soonlijk eigen gevoelsleven. Alles doorsche nen van iets teers en melancholieks met fel oplaaiende momenten. De technisch op genomen in de idéé van het werk. Neem nu eens de interpretatie van den zoo ge compliceerde Brahms, „Variaties over een thema van Paganini", en luister, hoe de dingen warm-f el-door wrocht (zooals zijn innerlijk wezen hem dit ingeeft), leven en vorm krijgen. Door de sterk inwerkende meerderheid zoeit zijn spel voortdurend. Zoo was het ook in Ravel's „Ondine". Al les even mooi, klaar en uitgelezen van stijl; ook om de pinanistische perfectie, pedaal- gebruik, de toewijding en de agewogenheid der klanken. Dat hij de „Prélude" van Rachmaninoff voortreffelijk zou spelen, 't was te verwachten. Maar zooals de vertol king van Balakireff's muziek „Is lamey", hevig gepassioneerd, folkloristisch omhan gen werd van aanverwantschap en aan hankelijkheid, dat overtrof onze verwach ting. Wat deze ras-kunstenaar speelt hij blijft heerschen over zijn aesthetische vi sie, zoodat de grootste tegenstellingen tel kens weer elkander met volkomen zeker heid en om elkander opvolgen tot een om sloten geheel. Zoo werd het concert met verbluffend élan besloten. Telkens weer was er het grootste applaus. Een toegift vragen was eigenlijk tè véél gevraagd, als men weet dat de heer Orloff zich onge steld gevoelde en om deze reden op den concertavond pas om 6 uur uit Parijs was aangekomen. Een reden voor ons om nóg meer te apprecieeren wat hij ons gege ven heeft. Maar er was groote reden tot veel en enthousiast applaus en dit was re den tot een toegift, welke dan ook tot al ler voldoening gegeven werd, een van de walsen van Chopin. J. K. In Leiden gevestigd. I. Advocaat, serveerjuffr., Roodborststr. 42 A. M. H. L. van den Akker, telefo niste, Hoogerbeetsstr. 3 A. Mark-Bakker, Pres. Steynstr. 6 G. Beun, telefoniste, Mare 71a M. C. Beun, telefoniste, Mare 71a M. W. Th. Boerkamp, verpleegster, Rijnsb.weg 10 C. H. Bogaardt, Nieuwe Rijn 34a C. Boom en Fam., kapper, Zuidsingel 13 M. J. Boom, huishoudster, Oude Rijn 27 T. Braaksma, verpleegster, Rijnsb.weg 10 C. C. J..Broeken, Bredero- straat 34 G. W. Brussee, dienstbode, Ra penburg 31 A. G. Cornet, constr. teeke naar, da Costastr. 38 Wed. M. van Dam- Cüne, Zeemanlaan 8 R. de Haas-v. Dam, Zeemanlaan 8 C. H. Gerlings en Fam., direct. N.V., Lorentzkade 34 A. M. Ger ritsen, l.L verpleegster, Rijnsb.weg 10 M. Gotthilf, koopman, Haarlemmerstr. 85a S. J. Hasselbach, Plantage 10 P. F. M. Hendriks, kappersbed., Alexanderstr. 14 M. J. Heskens, dienstbode, Vondellaan 9 H. A. Hoogendijk, Steenschuur 11 A. Th. J. Hoogervorst, dienstbode, Donderstg. 1315 A. M. Hoogervorst, Nieuwe Rijn 37 J. Hoppenbrouwer, dienstbode, Ra penburg 2 L. J. Hulsman, dienstbode, Heemskerkstr. 67 H. W. Kastein, Lam- menschansw. 20 F. Leder en Fam., schoenmaker, H. de Grootstr. 24 W. P. G. v. Lieshout en Fam., chauffeur, Leeuwe riks tr. 16 C. v. d. Linden, dienstbode, Ceciliastr. 27 Wed. S. G. van Noort- Mehrengs en Fam., Haarlemmerw. 49 W. H. Muller en Fam., kellner, R. Visscher- straat 26a A. M. Pape, Rapenburg 65 J. v. d. Plas, onderwijzer, Nw. Beestenmarkt 17 B. A. v. Rhijn, dienstbode, Morschstr. 42 W. de Roode, Levendaal 97 L. M. Schregel, huishoudster, Morschweg 69 A. W. K. M. Sneep, Morschweg 150a A. Speelman, Mar iënpo eist r. 27 H. C. Wes- ter-Tillekens, Lijsterstr. 30 J. v. d. Vel den, 1.1. verpleegster, Witte Singel 27 J. de Vries en Fam., timmerman, Sumatra- straat 94 A. A. de Waard, Rapenburg 100. Uit Leiden vertrokken. H. M. N. Alferink, Zwolle, Roggenstr. 8 Wed. E. SwaanenburgAniba, Voor burg, Fr. Kerkstraat 13 L. den Bak en fam., den Haag, Vlielandschestr. 33 Wed. C. C. J. de VriesBaarts, Baarn, Emmalaan 8 Wed. B. HoogeveenBlit- terswijk, den Haag, Kepplerstr. 165c A. C. Botter, Amsterdam, Martelaarsgr. 12 S. C. de Bree en fam., Terneuzen, van Steenbergenlaan 20 R. D. Crommelin, Wageningen, Pens. Alydahove E. Dries- senDransfeld, Alphen a. d. Rijn, Hoofd straat 77 P. M. v. Driel, Maasbree, Gr. Lambertusstr. 23 J. A. Duindam, Noord- wijk, v. Speijkstr. 4 K. W. Galis, Hoorn, Merenstr. 13 G. J. Geurtsen, Rotterdam, Staten weg 72b J. E. Goddard, Rotter dam, Vijverweg 44 D. Goedhart en fam., Amstelveen, Landscheidingskade J. de Haas en fam.. Oegstgeest, H. Morschweg 79 A. S. Hering, den Haag, v. Loostr. 137 M. E. Hoppezak, Utrecht, Schimmel plein 51 Ph. J. van der Kaaij, N. O.- Indië A. Kalkman, Rotterdam, Hene- gouwenlaan 72 F. Kamp, Hückelhoven, K. Katsburg, Hazerswoude, H. Rijndijk A 194 Th H. E. Koch, Utrecht, Abel Tasmanstr. 35 T. A. Koets, Amsterdam, Adm. de Ruyterweg 121 Th. Kok, Ned. Oost-Indië H. J. K. v. Leeuwen en fam., GEMEENTEL. AANKONDIGINGEN. OPHALEN HUISVUILNIS. In verband met de a.s. Kerstdagen zal het ophalen van huisvuilnis uit die per- ceelen, welke gewoonlijk op Woensdag werden bediend, deze week plaats vinden op Vrijdag. Voor de perceelen, welke gewoonlijk op Donderdag worden bediend, zal dit ge schieden op Zaterdag. De Directeur der Gemeentereiniging, J. H. de Jong. Leiden, 24 December 1935. AGENDA LEIDEN. De avond, nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 23 tot en met Woensdag 25 Dec (lsten Kerstdag) a. s. waargenomen door apo theek: C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, tel. 523; Donderdag 26 Dec. (2den Kerst dag) nemen waar de apotheken: P. du Croix, Rapenburg 9, tel. 807 en E. B. de Metz, Kamerlingh Onneslaan 28, tel. 3553. Van V r ij d a g 27 tot en met Z o n da g 29 Dec. neemt waar apotheek M. Boek wijt, Vischmarkt 4, telef. 552. Voor Oegstgeest worden deze dien sten waargenomen door apotheek: C. van Zijp, Wilhelminapark 8, tel. 274. Op lsten Kerstdag 25 Dee., wordt de Zondagsdienst der huisartsen waargeno men door de doktoren v. Alphen. Jasperse, Lahr en Simons. Op tweeden Kerstdag, 26 Dec., wordt de Zondagsdienst der huisartsen waargeno men door de doktoren de Bruyne, Kors, Kortmann, Meijboom en Verbrugge. Beiden Kerstdagen wordt de genees kundige Zondagsdienst te Oegstgeest waargenomen door dr. Bertels. Oegstgeest, H. Morschweg 115 C. M. Lemmink, Rotterdam, Henegouwenlaan 72 Wed. M. H. Schneidersv. Onna. Hoorn St. Jans ziekenhuis G. J. Paré, Haarlem Kleine Houtweg 8 D. A. Peter, Utrecht, Oudwijkerdwarsstr. 24 W. Rijken, Over- schie, Schout v. Groenewegenstr. 47a H. Rijnsburger, N. O.-Indië A. A. Schie- re, Boskoop, Heijerskoop 46 O. Schwarz, Rothenburg J. A. Segaar, Gouda, Joh. Filipsw. 83 J. G. Snieder, Rotterdam, Potgieterstr. 39 Wed. W. Verhaar Staal, Amsterdam, Apollolaan 91 H. W. L. Vrind, Vlissingen, Prinsenboschje 6 A. Westerveld en fam., Voorburg, Potgie terlaan 10 A. M. Wouters, Rotterdam, Henegouwenlaan 72 D. N. A, v. Wijk en fam., Wassenaar, Deijlerweg 105 C. v. d. Wijngaard, Kampen, H. v. Viandenstr. 39 E. Zandanel, den Haag, Cederstr. 2. UIT DE OMGEVING LEIMUIDEN IJsclub „Nut en Vermaak". De ijs- vereeniging „Nut en Vermaak" hield in het café van de wed. J. Sneeboer, haar jaarvergadering. De voorz., de heer J. v. Rijn, deelt mede dat in het afgeloopen jaar de heeren C. Bernard en J. W. de Ren, resp. tot penningmeester en secretaris wer den aangewezen. De penningmeester, de heer C, J. v. Ber- kel, deed rekening en verantwoording over het afgeloopen jaar. Er was een ba tig slot aangewezen van 174.13. De hee ren G. v. d. Snoek en H. J. Visser contro leerden de rekening en bevonden deze vol komen in orde. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende heeren W. Bosman en J. van Rijn met bijna algemeene stem men herkozen. In plaats van den heer L. C. v. Poelgeest werd benoemd de heer J. P. Nap. Alle benoemde leden lieten zich hun ver kiezing welgevallen. Na de gratis-verloting, die een vlot ver loop had, volgde sluiting der vergadering door den voorzitter. STOMPWIJK. Gemeenteraad. Vrijdag 27 December a.s. des middags om 3.15 uur komt de Raad der Gemeente Stompwijk in openbare ver gadering bijeen. Agenda: 1. Notulen; 2. Ingekomen stuk ken; 3. Voorstel in verband met beroeps- schrift van den heer Vahrenkamp te 's-Gra- venhage (geweigerde bouwvergunning) en daaromtrent uitgebrachte rapport der door den Raad benoemde commissie ad hoe: 4. Benoeming leden en plaatsvervangende leden in de commissie van georganiseerd overleg in ambtenarenzaken en der perma nente commissie ingevolge het werklieden- reglement; 5. Voorloopige vaststelling ge meenterekening, dienst 1934; 6. Verder voorkomende zaken. VEUR. Gemeenteraad. Maandag 30 Decem- a.s. des avond te 6.15 uur komt de Raad der Gemeente Veur in openbare vergade ring bijeen. Agenda: 1. Notulen; 2. Ingekomen stuk ken; 3. Benoeming leden en plaatsvervan gende leden in de Commissie van georga niseerd overleg in ambtenarenzaken en der permanente Commissie ingevolge het werkliedenreglement; 4. Voorstel tot ver laging huren^woningwetwoningen en tot verlaging erfpachtcanon. (R. K. Woning- bouwvereeniging „St. Willibrordus")5. Voorloopige vaststelling gemeenterekening, dienst 1934; 6. Verder voorkomende zak^m-

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2