ZATERDAG 21 DECEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 11 K. D. C. De uitslag van de 4e ronde der wed strijden van K.D.C. (Katwijk Rijn) is: lste groep: A. RijsdamA. Wassenaar 02; C. van DelftJ. van Beelen 20; J. FrekeJ. Lave 20; L. de HaanG. de Vink afgebroken. 2e groep: H. SlingerlandG. Varkevis- ser uitgesteld; T. van BeelenJ. Touw af gebroken; van VeenC. van Rossum af gebroken; D. de BestJ. C. van Rijn uit gesteld. 3de groep: P. van der GugtenC. Kor- pelshoek 20; J. Schoneveld—A. Oexman uitgesteld; W. BotcherA. Vooijs 20; R. Haasnoot—J. van Elk 20; A. VooijsA. Schouten 11. 4e groep: A. BamhoornA. Noort 20; C. DurieuxJ. Korpelshoek uitgesteld; J. van der MeijA. Barnhoom 02; J. Kor pelshoekJ. Stabij 11; T. PeetC. Heu vel uitgesteld. In verband met de a.s. Kerstdagen is de clubavond verschoven op Vrijdag 27 De cember. K. W. Z. De onderlinge bordenwedstrijd van lste groep van K.W.Z. is geëindigd. De eind uitslag is als volgt: G. Guyt 9 gespeeld 15 p., D. Meijvogel 911; L. Brouwer 910; W. Dubbelaar 9 10; P. Meijvogel 99; IJs de Wilt 98; H. de Wit 9—8 C. van der Plas 9—4; R. van Duijvenbode 94. BILJARTEN COMPETITIE L.B.B. Voor de le kl. libre der comp. L.B.B. zijn de volgende uitslagen verkregen. De Poedelaars IP. v. Cleef I door de Poel. gewonnen met 2 gewonnen en 1 ver loren partij. D.O.S. I AT.O.G. I B door D.O.S. gewonnen met 2 gewonen en 1 ver loren partij. Voor de cadre afd. der comp. L.B.B. is de eerste helft van het programma afge werkt. De stand is nu: B. de Roo 5 3 0 1181 134 72 8.81 6.53 5 3 0 729 151 27 4.82 4.15 5 2 1 1999 157 79 12.73 9.58 5 2 1 863 146 51 5.91 4.82 B. Teegelaar 5 2 0 2250 150 131 15.— 11.53 G. Teegelaar 5 2 0 875 158 26 5.33 5.30 I. Mazurel Bruininckx Verstraaten onze organisaties, aan onze Overheid, maar vooal aan God. Spr. gaf een duidelijke uit eenzetting wat de gevolgen zijn geweest van verbreking der eenheid in andere landen. Maar laten wij doen, aldus spr., wat Chris tus ons oplegt. Laten wij bewaren de een heid in het Geloof en ook onder elkander. Laten wij het besluit nemen om in 1936 als georganiseerden en Katholieken de een heid te bevorderen, zoodat wij kunnen zeg gen: Hoogmade is een plaatsje o zoo klein, maar in het bevorderen van de eenheid is het groot. De voorzitter dankte den G. Ad viseur voor zijne schoone woorden en hoopt, dat deze woorden vrucht mogen dragen. Na nog eenige vragen te hebben beantwoord volgde sluiting met den Chr. groet. Retraitefonds. Na afloop van de verga dering van den Volksbond, hield deze ver- eeniging haar jaarverg. De voorzitter, de heer Andr. v. d. Ploeg, opende de vergade ring met gebed, heet de leden van harte welkom, in het bijzonder den G. Adviseur. Spr. verzoekt den secr., den heer C. v. d. Klauw, de notulen en jaarverslag voor te lezen, welken onder dank worden goedge keurd. De penningmeester, de heer C. H. v. d. Berg, deelde mede, dat er in kas was ƒ27.09, zoodat er dus 4 leden naar de Re traite zullen kuinnen, waarom geloot zou worden. Voordat er geloot zal worden werd besproken om te probeeren, evenals ver leden jaar, dat er 5 leden kunnen gaan naar de retraite voor het geld van 4! De Retraite zou worden aangevraagd van 11 tot 14 Januari. Bij de loting viel een retraite ten deel van: 1. J. A. Baak, 2. Leo Baak, 3. G. F. v. d. Ploeg, 4. L. Lieverse en num- meer 5. C. v. d. Klauw; als reserve: 1. M. Op dam, 2. Jan v. d. Ploeg, 3. Andr. v. d. Ploeg, 4. Jac. v. d. Ploeg.'De voorzitter spoorde de leden aan toch vooral te gaan, en zoo niet, dan zoo spoedig mogelijk daar van kennis te geven. De G. Adviseur zegde tie om op de vergadering van den Volks bond te zullen spreken over de Retraite ter aanwerving van nieuwe leden. Hierna sluiting. UIT DE OMGEVING HOOGMADE. Volksbond. Deze vereeniglng hield gisteravond haar gewone maandvergadering in de zaal van Café Witteman. Na het zin gen van het Bondslied werd een schrijven voorgelezen van C. v. d. Ploeg, dat hij ont slag nam als 2e secr., daar hij te Zoeterwou- de woont, dus zijn functie niet meer waar kon nemen. De voorzitter zegde hartelijk dank voor al hetgeen de heer Van der Ploeg voor den Bond als 2de secr. heeft gedaan. De voorzitter zegde ook nog hartelijk dank aan de heeren L. en P. Zwetsloot voor het gratis geven van de melk voor de St. Nico- 1 aasfeesten voor de kinderen van de leden van den Volksbond. Ook werd nog dank gebracht voor de komst van St. Nicolaas en zijn knecht en aan den heer J. Meijer voor het halen van den goeden Sint met zijn auto. Ook werd medegedeeld, dat op het lot nummer 12863 van „Herwonnen Le venskracht" een prijs is gevallen. De hou der van dat lot werd verzocht het lot te de- poneeren bij den penningmeester van H.L., den heer S. J. v. d. Meer, die zich er mee zal belasten dat de gewonnen prijs aan den eigenaar bezorgt wordt. Ook werd mede gedeeld, dat de vraag, die gesteld is in de vorige vergadering, om het Verbondsblad gratis te lezen te geven aan de leden, on mogelijk kon worden ingewilligd wegens de hooge kosten voor de afdeelingskas. Een voorstel van het bestuur om een Kerstgave te verstrekken aan de leden werd met al- gemeene stemmen aangenomen. De Kerst- gave zal bestaan uit vleesch, de hoeveelheid berekend naar de grootte van het gezin. De gezinnen van 1 tot en met 3 gezinsleden 1 IX)nd, van 4 tot 6: 2 pond en daarboven 3 pond. Benoeming kascontroleurs. Daar P. Borst geen lid meer is van onze organisa tie (die ook lid was van de kascommissie) werd A. Lieverse benoemd. De voorzitter verzocht de leden van de kascommissie, de heeren A. Lieverse en J. A. Baak, om voor de jaarvergadering de boeken en beschei den van den penningmeester van den Volksbond en van den penningmeester van „Hulp in Nood" na te zien en op de jaar vergadering daar rapport van uit te bren gen. Daarna verkiezing bestuur wegens het bedanken van den len Secr. Er waren 2 candidaten-lijsten ingekomen, één voor Nic. Lieverse en een tweede voor Th. van Goo- zen, zoodat er een stemming moest plaats hebben. Het stembureau werd gevormd door A. S. Wolvers en P. Zoetemelk. Uitge bracht werden er 35 stemmen, waarvan Nic. Lieverse 19 stemmen en Th. van Goo- zen 14 stemmen ontving; 2 stemmen van onwaarde, zoodat Nic. Lieverse is gekozen. Van de rondvraag werd veel gebruik ge maakt en al de vragen werden door den voorzitter naar ieders genoegen beantwoord. Nadat de voorzitter reeds klaar stond om de vergadering te sluiten, kwam juist de G. Adviseur nog binnen, die door den voorzit ter werd verwelkomt. De Geest. Adviseur nam direct het woord. Het is de laatste ver gadering in 1935, aldus spr. Een ieder, wie het ook is, maakt op het einde van het jaar zijn balans op. Ook wij moeten over al onze tekortkomingen in dit afgeloopen jaar goed nadenken, en dan in de toekomst in 1936 het voornemen maken ons leven te be teren. Eensgezindheid moeten wij betrach ten, ons onderwerpen aan de leiders van GEMEENTERAAD meente een openbare vergadering te 1.45 uur. Voorzitter mr. D. F. Pont, burgemees ter; tegenwoordig 14 leden; afwezig met kennisgeving wegens ziekte de heer Fijma. Bij de voorloopige vaststelling van de rekening van diverse bedrijven 1934 heeft de commissie gerapporteerd zij bestond uit de heeren Paase, Goemans en Van Zan ten. Ter griffie zijn scherpe opmerkingen gemaakt inzake de administratie Slacht huis en Zweminrichting. De heer Spilker zegt, dat de heer Meijer gezegd heeft, geen boekhouding te kennen. De voorz. zegt: u bedoelt, dat hij dan les moet nemen? Spr. kan zich niet indenken, dat een gemeente ontvanger van een dergelijke groote plaats dat werk niet zou kunnen. De heer Loerak ker vld het gezegde van den heer Spilker in een openbare vergadering niet waardee- rend voor een ambtenaar; hij had dit lie ver niet gehoord. De voorz. erkent het recht er over te spreken. Het aantal op- •rkingen ter Griffie over dezen ambtenaar is legio, zoozelf, dat ik zelf aansprakelijk ben gesteld; en dat is al 4 a 5 jaar en er is geen beterschap te bespeuren. Na nog wat discussies worden de rekeningen voor- loopig vastgesteld. De aftredende leden van de diverse com missies worden op voorstel van den heer Loerakker bij acclamatie herbenoemd. Inzake een aanvullend crediet ten be hoeve der straatverlichting (natriumver- lichting der Van den Endelaan en haar doortrekking) wordt dit met alg. stemmen toegestaan. Ingekomen ie een brief van Ged. St. van Z.H., waarin geëischt wordt, het sa laris van den klerk der gasfabriek te bren gen op max. 1700 ook het weekloon van den fabrieksbaas op max. 42.12. Het laat ste is gewijzigd door G. St., zoodat dit blijft als door ons vastgesteld. In dit ver band deelt de voorz. mee, dat de salaris sen voor de ambtenaren per 1 Januari a.s. met 5 pet moeten worden verlaagd; de loonen der werklieden behoeven niet te worden verlaagd. De heer Van Lierop zal bij de stemming zich verwijderen; de heer Pijnnfcer zal tegenstemmen. De heer Loer akker acht die zienswijze niet juist, al is het gemakkelijk. Na korte discussie wordt het voorstel aangenomen met op 2 na alg. stemmen. Hierna komt in behandeling: overname grond voor eventueele uitbreiding der Alg. Begraafplaats. Waardeering wordt geuit voor de aanbieding; om diverse redenen wenschen meerdere leden niet tot aankoop over te gaan; anderen willen een lageren prijs per vierk. M. De voorz. zegt, dat hier geen koehandel kan worden gedreven. De grond wordt niet gekocht; er komt geen voorstel, omdat beuisterd is, dat het geen meerderheid zal vinden. De heer Meskers hield een zakelijk pliedooi om wel tot aan koop over te gaan. Ingekomen is een bouwplan voor 2 woningen aan de Beek laan; de open ruimte is te klein. B. en W. willen wel ontheffing verleenen; de raad gaat met het voorstel accoord. Alsnu komt in bespreking: aanschafimg motorfiets ten behoeve der politie. Rapporten zijn inge komen van Heemstede en van Wassenaar, waar die brigades zijn. Deze luiden on verdeeld gunstig; ook de inspecteur hier adviseert gunstig. De aanschaffingskosten worden begroot op f 500; aan benzine en olie /120 per jaar. De heer Meskers is er absoluut op tegen; in Amerika gaat men ondanks dat daar alles volmaakt in orde is, er op klaarlichten dag met een brand kast van door; het- zal niets uithalen. Bij stemming wordt tot aanschaffing besloten met een proef van een half jaar; tegen de heer Meskers. Rondvraag is er niet, dus sluiting te half 5, waarna geheime vergadering. Wethouder Vermeer heeft in den ge meenteraad het volgende voor de werk- loozen van groot belang meegedeeld: Vele gemeentebesturen meenden, dat dubbeluit- getrokkenen inzake de uitkeering uit de werkloozenkas in dezelfde positie bleven. Er is echter een andere beslissing. Iemand die b.v. 10 steun genoot en 10.20 uit de werkloozenkas krijgt, hem wordt de kolenbon wel afgetrokken, doch hij krijgt 80 ct. toeslag. Ook heeft deze recht op boterbonnen/Dit is een aanmerkelijke ver betering. De heer Loerakker is dankbaar voor die mededeeling, waardoor de grootste on rechtvaardigheid is weggenomen. Spreker dankt B. en W. voor het onderzoek en voor deze oplossing. Een oplichter. Een oplichter heeft hier zijn slag geslagen. Hij kocht bij den ma- nuf acturier S. eenige sjaals op naam van V., die hier ter goeder naam en faam be kend staat. Bij een rijwielhandelaar kocht hij banden en derg. op denzelfden naam. Toen men met de briefjes ter betaling aan het opgegeven adres kwam, wist men van niets. De politie stelt een onderzoek in. Men zij gewaarschuwd. Onderl. Belang. Bij enkele candidaat- stelling zijn tot bestuursleden herkozen de heeren C. Bruinenberg en F. C. van Lier- op Jzn.; tot commissaris de heer W. J. Gij- selaar Jr. NOORDWIJKERHOUT Staatspartij. In café Gouwenberg hield de afdeeling Noordwijkerhout van de R.K. Staatspartij een groote propaganda- vergadering. De opening geschiedde door den voorzitter, den heer J. Roelin, met den chr. groet. Hij heette alle aanwezigen hartelijk welkom en sprak zijn tevreden heid uit over de opkomst der leden, doch hoopte, dat het nog beter zal worden. Na de begroeting van den spreker van den avond, den heer Mr. F. J. H. Bach, direc teur van den Nederl.'R.K. Middenstands bond, spraak de voorzitter een aanmoedi gend woord om zich te abonneeren op de „Opmarsch", waarna hij het woord ver leende aan den heer Mr. F. J. H. Bach, die het onderwerp: „De R.K. Staatspartij in onze Volksvertegenwoordiging" zou be handelen. Deze zeide de aanwezigen niet te zullen voorhouden wat in de laatste be- grootingsdebatten in de Volksvertegen woordiging is gezegd, ook niet de moei lijkheden welke zich hebben voorgedaan bij de behandeling van het bezuinigings- ontwerp, maar uiteen te zetten de betee- kenis van onze Staatspartij. Voornamelijk behandelde spreker het groote bezit wat ons land heeft in de Staatspartij. Spreker liet duidelijk uitkomen dat de partij zijn plicht tegenover het volk heeft gedaan. Hij liet een waarschuwend woord hooren tegen de Nationaal Socialistische Bewe ging en tegen de K.D.P. en toonde zeer goed aan dat alleen éénheid noodzakelijk is om de groote taak welke de partij is opgelegd, te vervullen. Nadat de spreker zijn rede had beëin digd, bracht de voorzitter hem namens de vergadering dank, waarna enkele vragen door de leden werden gesteld, welke zeer uitvoerig werden beantwoord. Hierna volgde sluiting. ZILK Een mooie daad. Door eenige leden van het bestuur der Werkliedenvereeni- ging Leo XIII alhier werd langs de huizen geld ingezameld om voor de Kerstdagen I de werkloozen een kerstgave te verstrek- ken. Heden werden de huisvaders verrast met een flink kwantum varkensvleesch, hetgeen met het oog op de komende feest dagen, zeer zeker van pas komt. Het be stuur komt in deze alle lof toe. NIEUWVEEN. Diploma E.H.B.O. Donderdagavond zijn de dames en heeren cursisten voor het E.H.B.O.-diploma van het Oranjeknns ge ëxamineerd door dr. Montagne (Gouda) en dr. Nout. De laatste was tevens leider van den cursus, welke van het Groene Kruis ter plaatse uitging. Degenen die zich aan het examen onderwierpen zijn alle geslaagd, met name: de dames A. de Bleker, L. de Frankrijker, M. Kwakkenbos, Joh. Speet, M. C. C. Speet, C. M. Speet, C. Schrama, E. Speelman, M. Roodenburg, J. Visser, M. Visser; en de heeren J. van Eijk M.C.zn., D. van Harten, W. J. Spekman, J. Spijker, W. Schrama, G. van Tol en C. Udo. SASSENHEIM. „St. Deus Dedit". Donderdagavond hield de Katholieke landarbeidersvereeni- ging haar jaarvergadering in de zaal van het K. S. A.-gebouw. Deze vergadering, welke zeer druk was bezocht, werd geopend door voorzitter A. Elfrink, die deze laat ste vergadering van dit jaar inleidde met de noodzakelijkheid van de organisatie voor te houden en daarbij de druk van den toestand en de nood van de gezinnen der leden besprak. Spreker wijst op ver schillende brieven van de regeering over de uitkeeringen aan steuntrekkenden en raad degenen, die meenen tekort te hebben ontvangen, aan inlichtingen te vragen by het bestuur, Bij de ingekomen stukken werd namens het H. B. bekend gemaakt, dat ieder lid 300 R.R. bollen mag teelen, en voor elk kind 100 R.R. Vervolgens dat hedenavond, 20 Dec., van 5 tot 7 uur zit ting wordt gehouden in het K. S. A.-gebouw tot uitbetaling van kindertoeslag. Vervol gens werden verzoeken van „Credo Pugno" „Hulp in Nood" en het ontspanningscomité behandeld om subsidie, welke allen werden ingewilligd.. Hierna werd door den secre taris een keurig verzorgd jaarverslag uit gebracht, waaruit we aanstippen, dat in het afgeloopen jaar 9 districts, 17 bestuurs- en 3 ledenvergaderingen zijn gehouden. Het ledental is door royement iets ver minderd. Na een applaus en een dankwoord van den voorzitter wijst deze er op, dat het royement niet direct van het H. B. af komt, doch van de rijkscontrole. Dan wordt de leden een rookertje aangeboden, wat dankbaar werd aanvaard, en komt de penningmeester aan het woord. Uit zijn boek bleek, dat was ingekomen 17.383,58, uitgegeven 16.980,23, saldo 403,35. Uit gekeerd is aan werkloozenkas 10.826.70 en uitkeering by ziekte 197.25. Van de controleurs was een schrijven in gekomen, dat de bescheiden in de beste or de waren bevonden. Door den voorzitter werd dank gebracht voor het accuraat be heer. Spr. hoopte, dat de penningmeester nog lang zijn functie zal blijven vervullen. Als verificateurs werden dit jaar benoemd de heeren H. Braun en W. Smit. Alsnu volgt de begrooting, welke sloot met een totaal bedrag aan inkomsten en uitgaven van ƒ700. Dank werd gebracht voor de toegezegde subsidie namens „Credo Pugno" en „Hulp in Nood" Dan volgt bestuursverkiezing van lste secretaris, 2de voorzitter en 2de penning meester, die allen werden herbenoemd, met dank voor het vertrouwen in hen ge steld. Onder het collecteeren voor H. in N. werden de crisissteun B-bonnen uitgereikt. Dan werd de rondvraag gehouden, waar van op velerlei gebied gebruik werd ge maakt. Overwogen zal worden om aan de vrouwen van de leden een uitvoering of iets anders aan te bieden. Als verrassing werd aan het slot aan de leden een bon uitgereikt, welke later weer bij den slager terecht komt. Hierna sluiting. De gladheid. De gladde wegen heb ben vanmorgen weer heel wat slachtoffers geëischt. Bij de Postbrug gleed een vracht auto in den kant, een luxe-auto wilde hem gaarne gezelschap houden en schoof bo ven op de vrachtauto. Beide wagens wer den ernstig beschadigd en konden niet meer verder. Een andere vrachtauto die ook wel eens wilde kijken of het glad was, tolde eenige malen in de rondte en kwam in de daarstaande heg tot stilstand. Hierna kwam wederom een vrachtauto van brug afzetten. Die draaide eveneens eeni ge malen rond en schoof tegen zijn collega op. Alzoo stonden er in weinig tijda vier auto's in de kant. Twee wachten op een kraanwagen; de andere op Moeder Natuur! TER-AAR. Ter-Aarsche IJsclub. In het Café Ver hoef hield bovengenoemde vereeniging haar leden-jaarvergadering onder leiding van den heer M. van Tol. De opkomst was goed te noemen. Na opening en verwelko ming volgt voorlezing der notulen door den secr. J. Visser. Als de voorz. een overzicht heeft gege ven van de voornaamste gebeurtenissen in het afgeloopen jaar, brengt de penn., de heer C. Snijders, verslag uit betreffende den stand der financiën. Alhoewel er een batig saldo aanwezig was, gaf de penning meester in ernstige overweging, krachtige pogingen aan te wenden om beslag te leg gen op eenig geld indien de vorst zou aan houden, teneinde behoorlijke ijswegen te krijgen naar verschillende punten in de ge meente. De controle-commissie, gevormd door de heeren Kroon en Slootweg, bracht een guinstig rapport uit over het beleid van den penningmeester. In verband met de gevoerde actie aan het adres van het gemeentebestuur, met het doel verkeersbanen te laten maken door werkloozen, hetzy in werkverschaffing of anderszins, werd door den voorz. dit plan nader toegelicht. Dank zij de spontane me dewerking van enkele bestuursleden zal het aanleggen van de afgesloten baan op de Langeraarsche poel weinig kosten met zich brengen. Zeker wordt deze geste, in aan merking genomen de minder goede po sitie der kas, op hoogen prijs gesteld. De heer Visser was van meening, dat hiermee niet de juiste weg werd bewan deld en opperde het idee een geldinzame ling te houden, doch het meerendeel der vergadering verwachtte hiervan een sober resultaat. Om zelf de handen uit de mou wen te slaan was wel het ideaal. Na éllen- lange besprekingen werd besloten beide mogelijkheden onder het oog te zien. Om het vergadering-bezoek aantrekkelijk te houden werd een gratis verloting geor ganiseerd. Dankbaar gingen de gelukkigen, hetzij met een worst of sigaren, huiswaarts. De periodiek aftredende bestuursleden: P. Blom, P. Hoogervorst Jzn., G. D. Verhoef, L. Hoogervorst C.zn., A. C. v. Zwieten, za gen zich bij acclamatie herkozen, en in de vacature B. Zwirs en H. G. Aaftink werden benoemd D. Krootn en J. Hoogervorst. Bij de rondvraag kwam ter sprake een rijwielbewaarplaats in te richten bij de afgesloten baan, en ook om de trekbanen goed in orde te houden. Hierna volgde slui ting. Altaarwacht. In het R.K. Vereni gingsgebouw werd de leden-jaar ver gade- ring gehouden van de Altaarwacht onder praesidium van dr. Post-Uiterweer. Moge lijk werd nog gewacht op meer belang stelling, want het aanvangsuur is schrome lijk overschreden, wanneer de voorz. de bijeenkomst opent met den chr. groet en de aanwezigen, wier aantal gezien de gladheid der wegen, in aanmerking geno men, nog niet onbevredigend genoemd mag worden een hartelijk welkom toe roept, bizonder den zeereerw. heer pas toor en den weleerw. heer kapelaan. De bestuursleden wordt dank gebracht voor het innen van de contributie en de leden een niet mindere dank voor hun offervaar digheid. De secr. W. Togi, geeft een verhandeling over het gesprokene in de vorige verga dering, wat onveranderd de goedkeuring kan wegdragen. Uit de rekening en ver antwoording van den pennigm. H. v. d. Kroon kwam ter berde, dat er aan contri- butiën ontvangen is een bedrag van ƒ651.15 uitgegeven aan loonen 797, verdere on kosten 48.64. Alzoo geeft de rekening een nadeelig saldo aan van 194.49. De heeren B. Akerboom en C. van Dam vormen het college van verificateurs en bevonden al les punctueel in orde. De aftredende bestuursleden W. Togni, H. v. d. Kroon en M. v. d. Weyden zagen zich bij acclamatie herkozen, ddnkten de leden voor het in hen gesteld vertrouwen. Vooraleer de zeereerw. heer pastoor over gaat tot het houden van een lezing, brengt hij een woord van hulde en dank aan het bestuur en leden voor den steun aan deze mooie vereeniging, welke ten doel stelt de bescherming en verdediging van Christus zelf. Het spontaan offeren, ondanks de moeilijke tyden, stemt tot groote vreugde, waaruit opnieuw blijkt hoe groot de lief de en devotie is voor het H. Sacrament des Altaars. Nu overgaande tot de lezing met licht beelden over de H. Mis, geeft zijneerw. eerst een duidelijke uiteenzetting over dit offer, dat hetzelfde offer is wat Jesus op Calvarië voor ons heeft opgedragen. Op zeer bevattelijke wijze krijgen wij verkla ringen van de zinnebeeldige beteekenis van het Altaar en de gewaden, met als slot de Kelk met toebehooren. Na een klei ne pauze, welke gevuld werd met stem mige muziek, volgden wij op het doek de liturgische plechtigheden van de H. Mis met toelichting. Ongetwijfeld zal men, als de verschillende handelingen tijdens dit offer bekend zyn en daarom is het zoo jammer dat de belangstelling dezen avond zoo gering was met veel meer devotie het H. Misoffer bijwonen en volgen. De Pastoor beëindigde zijn keurige lezing met de opwekking, om zooveel in ons ver mogen is de H. Mis bij te wonen, want door dit gezamenlijk offer zal ryke zegen overvloedig nederdalen. De voor., als tolk van allen, dankte de pastoor voor zijn mooie lezing en ook den kapelaan voor diens hulp by het vertoo- nen van de lichtbeelden, en sloot hierna de bijeenkomst. Over devaluatie. Voor de ontwikke lingsclub zal Maandagavond komen spre ken het Tweede Kamerlid M. P. v. d. Wey den en wel over het actueele onderwerp: „Is devaluatie noodzakelijk voor land- en tuinbouw". Dit gewichtige onderwerp, wat bij velen in de grootste belangstelling staat, zal zeker door een groot aantal le den ook niet-leden hebben toegang gevolgd worden. Men is welkom. DE GEBROEDERS „GOCHEM" 79. Met een vaartje kwamen de drie jongens naar oc- neden glijden. Met een flinken smak kwamen ze op den grond terecht terwijl ze lagen te schreeuwen van den pijn. Toen ze opgekrabbeld waren zagen ze in een hoek stiekeme Bertus, die geniepig stond te grinneken. öO. „SueKemerd". riepen de jongens en juisi zua.ca aanstalten maken om Bertus een aframmeling te gever., toen de kapper hen riep. Terwijl ze naar boven liepen. beloofden ze Bertus om zoodra ze daartoe de gelegenheid zouden krijgen hem eens flink te tracteeren.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 11