In den met floodlight verlichten ingeng der St Paul's kathedraal te Londen, zijn groote kerstboomen geplaatst, een geschenk van den Koning Een huldiging van den wereldkampioen schaken. Het stoffelijk overschot der bemanning van het Belgische vliegtuig, dat bij Tatefield verongelukte is van Engeland naar vaderlandsehen bodem gebracht. - De aankomst te Brussel De studentenrelletjes te Caïro. Een tramwagen, die door Minister Slotemaker de Bruine heeft dr. Max Euwe Dinsdag op zijn Depar- de demonstranten werd aangehouden en in brand gestoken. tement te den Haag ontvangen, waar de minister den wereldkampioen Het voertuig werd vrijwel geheel vernield schaken zijn gelukwenschen aanbood Keizer Haile Se lassie op inspectie reis naar het hoofd kwartier te Dessie Aan dr. Max Euwe werd Dinsdagavond te Amsterdam een diner aangeboden waarvan hierboven een aardig snapshot FEUILLETON. ALS IEMAND VERRE REIZEN DOET Een avontuurlijk verhaal van drie LL studenten, r door ARNOLD BARTEL. (Nadruk verboden). 28) De grootste Parijsche modehuizen heb ben htm medewerking toegezegd door het organiseeren van een modeshow, waarop door hun beste mannequins de elegantste en kostbaarste toiletten zullen worden ge demonstreerd. De meest bekende mode bladen zijn uitgenoodigd en hebben him re dactrices, fotografen en teekenaars naar Juan-les-Pins afgevaardigd en allen, die er hetzij in Parijs of in Berlijn, in Londen of in Weenen hun werk van maken de nieuw ste grillen van Koningin Mode tegen goed geld aan den man te brengen, hebben zich opgemaakt om bij die evenement in een der eerste badplaatsen acte de présence te ge ven. Slechts meneer Spörcke, de automobiel fabrikant, die eveneens in hotel „Cote d'Azur" zijn intrek heeft genomen koes tert van het feest geen al te groote ver wachtingen, althans, voorzoover de diaman ten hierin een rol zullen spelen. Telkens, wanneer hij Hendrik v. Berquem ontmoet, grijpt hij dan ook de gelegenheid aan, deze onder het oog te brengen, dat hij op een verkeerd paard heeft gezet. Ongetwijfeld zal men niet nalaten dit feest te bezoeken en zich daarbij met oude of nieuwe siera den te tooien, maar de belangstelling van de massa, zoo meent meneer Spörcke, zal daarna al spoedig uitgaan naar de draag ster vein al dit kostbaarheden err de dia manten zelf kunnen zich tevreden moeten stellen met de bijzondere aandacht van de rechercheurs en detectives, die zeker in grooten getale zullen worden gerequireerd. Neen de propaganda van zijn kleine auto was heel wat eenvoudger van opzet en goedkooper. Wat kloeke advertenties, een paar wagentje laten parkeeren voor de beste restaurants, waar zij tusschen louter zes- en acht-cylinders onmiddellijk opvallen ziedaar, het heele geheim van zijn geweldigen omzet. Hendrik van Berquem hoort een en an der aan, maar als meneer Spörcke is uit gesproken, zegt hij spottend: Bij dat par keeren voor die restaurants mag u wel op passen voor autodieven. Anders zou uw re clamebudget ook wel eens onverwacht overschreden kunnen worden. En hij vermoedt daarbij zeker wel aller minst, dat er inderdaad reeds iemand in Juan-les-Pins is, die met een passend sleu teltje voor de electrische installatie van meneer Spörcke's wagentje in de zak loopt.... Zoo onopvallend mogelijk, zonder dat een der butienstaanders er iets van be merkt heeft, zijn de waardevolle diaman ten in Juan-les-Pins aangekomen. En met hen, als trouwe aanhang, meneer Jean Martin, Slickowitsch en Snavel. Op dienzelfden' dag ontmoeten de drie studenten elkaar weer voor 't eerst sinds zij in Marseille voet aan wil hebben gezet. De oorzaak van deze ontmoeting is gele gen in het feit, dat Alexander Popodotschi des avonds met zijn beide handlangers een bijeenkomst heeft in een klein, maar druk bezocht café. Harry Diesel is Popodotschi gevolgd. Lou Volkers verschijnt daar als de schaduw van madame Manescu en Sna vel heeft Slivkowitsch ook op dezen tocht geen moment uit het oog verloren. En zoo staan zij dan geheel onverwacht onder de bonte zonneschermen van het café tegen over elkaar. Daar zij niet al te zeer mogen opval len, houden zij zich op den achtergrond, maar wel zijn zij voor het eerst in de gele genheid vast te stellen, dat deze drie „ver dachten" op de een of andere manier met elkaar in verbinding staan. Derhalve biedt zich thans ook voor hen een gunstige gele genheid om te beraadslagen. Hoor eens, zegt Snavel, eerlijk gezegd begint dit zaakje mij danig de keel uit te hangen en als ik jullie niet op de „Ukami" beloofd had mijn medewerking te zullen verleenen, dan zou ik zeker geen dag lan ger achter dien proleet van een Slickowitsch aanloopen. Lou Volkers blijkt er echter anders over te denken. Ik vind, dat het nu pas inte- ressont begint te worden, zegt hij lachend. Het is bepaald vermakelijk te zien, hoe die Pirzel en mevrouw Manescu op mijn permanent gezelschap reageeren. Maar Diesel zegt ernstig: In dit geval laat het mij volkomen koud, af jullie het zaakje vervelend of grappig vinden. Het gaat hier om Nini en aangezien we nu eenmaal op hulp van anderen niet kunnen rekenen, zullen wij zelf de handen uit de mouwen moéten steken. Ik hoop van harte, dat deze geschie denis niet zoo heel lang meer duurt. An ders kunnen we ons als schoenpoetser en kruiers verhuren en lijkt me de mogelijk heid niet uitgesloten, dat we Amsterdam wegens gebrek aan reisgeld nooit meer terugzien, meent Volkers. Ik geloof niet, dat het nog zoo heel lang zal duren. Mijn notenkraker schijnt althans in pécuniair opzicht al heel kort- aan te zijn. In Marseille heeft hij zijn ho telrekening niet-voldaan. Het kan zijn, dat hij daar een gewoonte van maakt, maar in ieder geval heeft hij toch zijn horloge be leend en dat lijkt me bedenkelijker! Ook Diesel blijkt er zoo over te den ken; zijn aandacht is eohter gericht op het verdachte trio, dat thans in druk gesprek gewikkeld is. Zij zitten te ver van hen ver wijderd om iets te kunnen verstaan, maar hun gebaren zeggen genoeg. Mevrouw Ma nescu en Slovkowitsch zijn voortdurend aan het woord en schijnen zich alle moeite te geven Popodotschi van het een en an der te overtuigen. Deze haalt met een on verschillig gebaar steeds maar weer de schouders op en tracht hen met een en kele afwerende beweging van het nutte- looze van hun aandringen te overtuigen. Ten slotte echter haalt hij toch zijn porte feuille te voorschijn en neemt daar een bankbiljet uit, dat hij Sliskowitsch in de hand drukt. Het blijkt niet van harte te gaan, maar Slickowitsch schijnt nu toch eenigszins gerust gesteld. Even onopvallend als zij gekomen zijn, verdwijnt daarop de een na den ander. En met eiken verdachte vertrekt tevens diens schaduw. Juan-les-Pins is niet een van die Rivièra- badplaatsen, waar de rotsen in zee uitloo- pen en de duizenden gelijkvormige vensters en balcons der hotels het stadsbeeld be- heerschen. Daarentegen heeft het echter een bijzonder fraai strand en pijnboomen, welke een waar bosch vormen, bijna tot aan de zee groeien en aan een zijde be grensd worden door het casino. Dit is een, in modernen stijl opgetrokken gebouw, waarin eveneens gespeeld wordt. Over het algemeen echter wordt hier de roulette meer beschouwd als een gezelschapsspelle tje. De laagste inzet is een franc en de meeste spelers vinden dat hoog genoeg. In een aangrenzende, groote zeal wordt gedanst. Daar zal vandaag, blijkens de aanplakbiljetten, het feest der diamanten worden gehouden. Alexander Popoditschi heeft zijn groo ten dag. Ook hij heeft de noodige voorbe reidingen getroffen en daartoe behoort o.m. een oogenschijnlijk toevallige ontmoeting met Jean Martin in de vestibule van het hoteL Vandaag zal er heel wat van uw aan dacht gevergd worden, meneer Martin, zegt hij met een suikerzoet lachje. Als ik, als oude globetrotter, die al heel wat merk waardige dingen beleefd heeft, u een goe den raad mag geven, let u dan eens een beetje op dat Hollandsche jongmensch, dat zich blijkbaar bijzonder tot juffrouw Col- lyn aangetrokken voelt. Het zou mij niet verwonderen, wanneer hij in werkelijkheid iets geheel anders dan een student bleek te zijnl (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 5