STADS NIEUWS oooooooooo WOENSDAG 18 DECEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BUD - PAG. 3 UIT DE OMGEVING LAATSTE BERICHTEN Botsing in dz lucht. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Toelaatbaar voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd. Trianon: Toelaatbaar voor volwassenen. NOORD WIJK. Wit-Geel Kruis. In het Juvenaat werd de 9e jaarvergadering gehouden van het Wit-Gele Kruis, onder presidium van den heer H. Buize. De belangstelling der leden was slechts matig, hetwelk wel te bejam meren is voor een zoo bij uitstek nuttige vereeniging. Na opening en notulen, welke onder dank werden vastgesteld, wordt het jaarverslag over 1934 uitgebracht, waaruit wij het volgende ontleenen: Het ledental bedroeg op 1 Jan. 1935 463, een mooi aan tal, hetwelk echter nog beduidend hooger zou zijn, als allen die hiervoor in aanmer king komen, lid van het W.-G. Kruis zou den zijn. Gehouden werden 12 bestuurs- en 1 ledenvergadering. In het bestuur was een aanmerkelijke wijziging gekomen door het overlijden van den heer Job Vink en het vertrek van den heer C. v. Gerven. Hier voor werden in de plaats gesteld de heeren H. C. v. d. Werf en A. Meskers, tevens was de G.-Adv. Kap. Meijnders ons door over plaatsing ontvallen, waarvoor als opvolger was aangesteld de Weleerw. heer Kap. Sluijs. Ook in dit jaar bestond er weer een prettige samenwerking met de plaat- gelijke afdeelingen van „Herw. Levens kracht" en „Het Groene Kruis". De wijk verpleging, welke in de goede handen be rust van Zuster Juliana, leverde veel actief werk. Door de Eerw. Zuster werd hulp ver leend in 186 gezinnen, met een totaal van 1436 hulp-verleeningen, terwijl uit het ma gazijn 295 maal een verplegings-artikel aan de leden werd uitgeleend. De tuberculose bestrijding vroeg als altijd veel zorg van de Eerw. Zuster, 32 gezinnen werden gere geld door haar bezocht, waar haar zorg zich uitstrekte over 37 patiënten. In het sa natorium werden opgenomen 2 patiënten, terwijl 4 patiënten in een Ziekenhuis ver pleegd moesten worden. Onder de zorgzame hoede van de dames v. d. Plas werden in de Lighal verpleegd 19 patiëntjes, met een totaal van 2376 ver- pleegdagen. Het magazijn van de t.b.c.-be- strijding werd uitgebreid met een hoogte- zon. Uit dit magazijn werd 46 maal een verplegingsartikel uitgeleend. Het financieele jaarverslag sloot per 31 Dec. '34 met een batig saldo van 423.08 y, Na enkele toelichtingen werden beide jaar verslagen goedgekeurd en werd dank ge bracht aan dr. Visser voor zijn keurig fi nancieel beheer. Op voorstel van de kas- commissie werd hij cum laude hiervan ge- déchargeerd, terwijl aan den secretaris dank werd gebracht voor zijn keurig en uitgebreid jaarverslag. De bestuursverkie zing had tot resultaat, dat de aftredende heeen H. Buijze, H. C. v. d. Werf en J. v. Kan werden herkozen, respectievelijk met 15, 16 en 13 stemmen. Bij de rondvraag werd nog ter sprake gebracht om op een of andere manier te trachten de leden, welke een cursus van E.H.B.O. volgen, meer subsidie te verlee- nen, dit om de ambitie te verhoogen. Het bestuur zal dit gaarne in overweging ne men. Nogmaals kwam ter sprake de moge lijkheid tot oprichting van een Consultatie bureau voor zuigelingen. Deze kwestie was reeds meermalen in het bestuur ter sprake geweest en door dr. Visser werd deze kwes tie nader toegelicht. Besloten werd, dat het bestuur met de afd. Noordwijkerhout van het W.-G. Kruis, waar een dergelijk bureau bestaat, in onderhandeling zal treden om de consultatie-dagen om de beurt te Noordwij kerhout en Noordwijk te doen houden. Hier na volgde sluiting met den Chr. groet. VOORSCHOTEN. Geboren: Cornelia d. v. J. Stikvoort en A. Vermey. Cecilia Wilhelmina d. van H. N. Muller en L. H. Christiaanse. Gijs- bertus Johannes z. van W. de Bruyn en M. C. v. d. Meer. Hendrik z. van H. Huis man en G. v. Aken. Overleden: C. Grundeken 68 j. I n g e k o m e n: G. v. Wijk en gezin, van Den Haag. S. C. v. d. Velden, van Zoe- termeer. H. J. Kok, van Zoeterwoude. H. v. Vugt, van Valkenburg. A. v. NieuwkoopVlasveld, van Haarlemmer meer. c. G. v. Dijk, v. Barwoudswaarder. B. v. d. Woude, van Rijswijk. Wed. N. v. Osde Bruin, van Den Haag. Vertrokken: B. Pol, naar Voorburg. J. D. Haasnoot en gezin, naaar Leimui- den. J. C. Baudt, naar Wassenaar. C. H. Gerlings en gezin, naar Leiden. A. Krabbendam, naar Leiden. J. H. Kok, naar Valburg. A. J. Waayer, naar Den Haag. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: doctoraal-examen Rechtsgeleerdheid mej. M. v. d. Sluys, Den Haag, mej. mr. A. M. S. Smits, Den Haag; candidaatsexamen wis- en natuurkunde» letter L de heeren A. Harmse, Leiden, C. M. Buys, Den Haag, A. Ringeling, Den Haag; doctoraal-examen wis- en natuurkunde, hoofdvak natuurkunde de heer P. A. Coe- nen, Den Haag; candidaatsexamen geschiedenis de heer A. Guittart, Rotterdam; doctoraal-examen rechtsgeleerdheid de heer R. H. Pos, Leiden. Stationneeren verboden'. (Niet langer stil staan dan noo- dig voor on- middellijk in- YBY en uitstappen) Het nieuwe gastarief Zooals gisteren reeds onder de gemeen teraadsstukken in onze courant werd me degedeeld, is er een herziening der gasta- rieven in voorbereiding, waarover de ge meenteraad a.s. Maandag al of niet zijn goedkeuring zal hebben te geven. In een onderhoud, dat wij hieromtrent met de directie der Stedelijke Lichtfabrie ken hadden, deelde deze mede, dat het uit gangspunt van het nieuw voorgestelde ta rief niet is een verlaging zonder meer, doch een tariefsherziening, beter nog: een ta riefsverbetering. Eenerzijds betee- kent het eenige verlaging, anderzijds, en dit is het belangrijkste, biedt het den verbrui ker gelegenheid tot een lageren gemiddel den gasprijs te komen. Hierdoor wordt de mogelijkheid gescha pen gas voor koken, sudderen, verwarmen en warmwaterbereiding te betrekken t e- gen een l.agen eenheidsprijs. De noodzakelijkheid van dit laatste was door de Directie der Lichtfabrieken reeds lan gen tijd gevoeld, doch de.moeilijkheid was steeds, de verschillende, daarbij betrokken belangen met elkaar in overeenstemming te brengen. Zij meent daarin thans geslaagd te zijn, en daarom wordt nu aan den Raad voorgesteld, het zgn. trappentarief te vervangen door een vast rechttarief. D.w.z. op het oogenblik betaalt men voor de eerste 50 -M3. per maand 8 ct. per M3., voor de volgende 60 M3. 6y ct. en voor alle overige 4 ct. Indien het voorstel wordt aangenomen gaat men betalen: een vast bedrag per maand plus een bedrag voor eiken afgenomen M3. In geen geval duurder dan het thans bestaande tarief. Daar het een tariefsvorm is, waarvan de consequenties voor sommige groepen van verbruikers eerst in de practijk zullen blij ken, is ten overvloede de bepaling gemaakt, dat niemand in 1936 zijn verbruik duurder zal behoeven te betalen, dan volgens het bestaande tarief. Teneinde de werking er van aan de practijk te kunnen toetsen, is voorgesteld het tarief voorloopig voor één jaar te doen gelden, waarna een definitief besluit kan worden genomen. Gekozen is de vorm van het vastrechtta rief. Dit is een goede tariefsvorm, die nog meer bekendheid verdient dan hij tot dus verre heeft. De aangeslotene, die méér dan 20 M3. per maand verbruikt, betaalt hier voor een vaste bijdrage in de kosten der gasfabriek, en verder een lagen prijs per M3. (N.B. over de regeling voor de kleinere verbruikers volgt verderop een nadere uit eenzetting). De verbruiker geniet twee voordeelen: een lage prijs per M3. en bovendien ver schuift hij, omdat het vaste recht ook in den zomer betaald wordt, een deel van zijn winteruitgaven naar den zomer. Vooral de huisvrouwen zullen beide voordeelen weten te waardeeren. Meterhuur verdwijnt De meterhuur verdwijnt hierbij van het tooneel en wordt opgenomen in het vast rechtbedrag. Om het bovenomschreven doel te berei ken, brengen de Lichtfabrieken eenig finan cieel offer. Zij venvachten evenwel, dat hierdoor het verbruik geleidelijk zal toene men. Maar'dit zijn alles dingen, die de Licht fabrieken aangaan en die dus den verbrui ker (of de verbruikster) maar weinig zul len interesseeren. Wat echter wel van di rect belang voor den verbruiker is, dat is de kwestie, op welke wijze het vastrecht bedrag wordt bepaald. Naast het vastrecht 4 ct. per M3. Aangenomen is, dat ieder verbruiker thans zoover heeft bezuinigd, dat hij op een minimum standaardverbruik is aangeland. Ten overvloede wordt dit nog verminderd met 10 pet. Deze hoeveelheid wordt dan aangenomen als standaardverbruik. Hierop is het vastrecht gebaseerd, waarin is opge nomen de meterhuur. Al het gas verder voor 4 ct. per M3. Naar de aldus verkregen standaard ver bruiken zijn de afnemers in verschillende groepen ondergebracht. I. Voor de aangeslotenen met een stan daardverbruik van 240 M3. of minder: a. bij levering over den gewonen meter: een vast bedrag van 40 ct. per maand en bovendien 8 ct. per M3. voor de eerste 240 M3. en 4 ct. per M3. voor alel volgende M3. per kalenderjaar afgenomen; b. bij levering over den muntgasmeter: 9 ct. per M3. voor de eerste 240 M3. en 4 ct. per M3. voor alle volgende M3. per kalen derjaar afgenomen; een en ander met dien verstande, dat per kalendermaand nimmer minder dan 1. is verschuldigd; II. voor de aangeslotenen met een stan daardverbruik van meer dan 240 M3: le. een vast recht per maand van: 1.25 bij een standaardverbruik van meer dan 240 M3 tot en met 300 M3.; ƒ0.20 voor elke 50 M3 of gedeelte daar van boven 300 M3, bij een standaardver bruik van meer dan 300 M3. tot en met 600 M3; verder verhoogd met: ƒ0.30 voor elke 100 M3 of gedeelte daar van boven 600 M3, bij een standaardver bruik van meer dan 600 M3 tot en met 1000 M3: verder verhoogd met: ƒ0.20 voor elke 100 M3 of gedeelte daar van boven 100 M3, bij een standaardver bruik van meer dan 1000 M3 tot en met 1200 M3. Voor zoover het standaardver- brunik 1200 M3 overschrijdt, wordt voor het meerdere geen verhooging van vast recht berekend. Het vastrecht is verschuldigd, ook al wordt in eenige maand gas gas verbruikt. 2e. bovendien voor het verbruikte gas 4 ct. per M3. Verliesklanten betalen min stens 1 per maand. Men zal opmerken, dat hier onderscheid gemaakt wordt tusschen de verbruikers die minder en die meer dan 240 M3 per jaar afnemen. Dit is daarom gedaan. De verbruikers die beneden deze grens blij ven, leveren op het oogenblik reeds ver lies op. Het zou dus tegenover andere klanten onbillijk zijn ook hun het gas tegen den zeer lagen eenheidsprijs te berekenen, d.w.z. zoolang zij minder dan 240 M3 per jaar gebruiken. Komen zij daarboven, dan gaan ook zij natuurlijk van den 4 ct. prijs profiteeren. 240 M3 per jaar komt neer op slechts 20 M3 per maand; dit zijn dus wel heel geringe verbruiken. Overigens behooren kleine verbruikers nog niet altijd tot de in financiëel opzicht minst draagkrachtigen. Toepassing van het nieuwe tarief met standaardverbruik zou voor zeer kleine verbruikers een nadeel beteekenen. De verliesklanten behouden daarom hun oude tarief, met dien verstande, dat men voor zijn gasverbruik in totaal ten minste ƒ1. per maand zal moeten betalen. Dit is in clusief de vroegere meterhuur. Over het standaardverbruik kan nog het volgende worden opgemerkt. Van hetgeen de klant in de periode November 1934 November 1935 heeft afgenomen, wordt nog 10% afgetrokken. Dat is dus een vei lige marge voor den verbruiker. Want het zou kunnen zijn, dat zijn gasverbruik in 1936 eenigszins beneden dat van dit jaar blijft. De aftrek van 10% geeft dan vol doende speling om te voorkomen, dat het op grond van het standaardverbruik vast gestelde vastrechtbedrag al spoedig on- voordeelig zou gaan werken. Hoewel dit laatste nog niet zoo erg zou zijn, want, zooals gezegd, bij het nieuwe tarief wordt gegarandeerd, dat niemand in 1936 voor dezelfüe hoeveelheid gas meer verschul digd is dan volgens het bestaande tarief, plus meterhuur, mits het ten minste 1. per maand bedraagt. In de gevallen, waarin door bepaalde omstandigheden het standaardverbruik tot onjuistheden aanleiding zou geven, wordt er door de Lichtfabrieken een correctie op toegepast volgens een bepaalde maatstaf, waarop eventueel nog beroep op Commis sarissen der Lichtfabrieken mogelijk is. Naar vertrouwd wordt, zal dit laatste ech ter niet veel voorkomen, want de betrok ken bepalingen worden met de noodige soepelheid toegepast! Tevens is ingevoerd de vergoeding voor de door de Lichtfabrieken in gebruik ge geven muntgasleiding met toestellen, enz. van 0.10 per maand, welk bedrag ook medegerekend wordt voor het verschul digde minimum van 1.per maand. Het tarief moge er op het eerste gezicht niet zoo eenvoudig uitzien, in werkelijk heid is het toch zeer eenvoudig. Immers, het beteekent niets anders, dan dat ieder in 1936 voor de hoeveelheid gas, welke hij afneemt boven zijn standaardverbruik slechts 4 ct. per M3 behoeft te betalen. In ons blad van morgen zullen wij met enkele voorbeelden de werking van het nieuwe tarief laten zien. Ten slotte dient nog te worden opge merkt, dat het hierboven vermelde tarief geldt voor Leiden en die gemeenten van het Leidsche verzorgingsgebied, waarin de Leidsche prijzen gelden. Voor enkele an dere gemeenten geldt een overeenkomstige opzet. PROF. DR. L. VAN ITALLIE. Prof. dr. L. van Itallie, hoogleeraar in de Artsenijbereidkunde, aan de Leidsche Universiteit en directeur van het Pharma- ceutisch Laboratorium dezer Universiteit, zal op 12 Maart a.s. den 70-jarigen leeftijd bereiken en derhalve aan het eind van den thans loopenden academischen cursus het hoogleeraarsambt moeten neerleggen. Naar wij vernemen is men doende uit leerlingen en oud-leerlingen van den hoog- ieeraar een commissie te vormen, teneinde hem bij zijn aftreden te huldigen. Verplaatsing kantoor voogdijraad. Naar wij vernemen zal het kantoor van de Voogdijraad, wat tot dusver gevestigd is in het perceel Breestraat 91, binnenkort nara elders worden overgebracht, aange zien het pand ten behoeve van de dienst der Invoerrechten en Accijnzen geheel zal worden in beslag genomen. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g 5941. Wed. S. Pietersen, Nieuwkoop, Noorden B76. Manufacturen winkel. Overl. Ei.: Wed. E. Pietersen Brewel, d.d. 2 Sept. 1934. Wijz. handelsn. in: M. Pieterse. U.E.: M. Pieterse, Nieuwkoop. LEEST DE ADVERTENTIES IN UW DAGBLAD. Een der vliegtuigen in brand gevlogen. - Piloot verbrand. Uit Amsterdam wordt geseind: Hedenmiddag tegen half 4 heeft nabij het vliegveld Schiphol een ernstig vlieg ongeval plaats gehad, waarbij een leerling- vlieger om het leven is gekomen. Een leerling van de Rijks-opleiding voor vliegtuigbestuurder aan de Kweekschool voor Zeevaart, H. F. Mets uit Haarlem, was alleen in de lucht met een Koolhoven- toestel F.K. 43. Even voor Schiphol, ongeveer boven de Ringvaart, kwam het toestel in botsing met een militair vliegtuig. Beide toestellen stortten omlaag. De F.K. 43 kwam even over de Ring vaart in het land terecht en vloog in brand. De leerling-bestuurder was, toen om wonenden bij het vliegtuig kwamen, reeds gestorven. Zijn lijk was verkoold. Het militaire toestel kwam in de Ring vaart terecht. De bestuurder wist zich uit de cabine te bevrijden. Hij had geen letsel gekomen. Het toestel is drijvende. SMOKKELAAR AANGEHOUDEN. Door kogel ernstig gewond. Gisteravond hebben ambtenaren van de douane een smokkelaar aangehouden, die een auto, waarin vijfhonderd kilogrammen boter en suiker geborgen waren, bestuurde. De man, die op den grooten weg Tongeren Maastricht reed, weigerde aan de grens gevolg te geven aan het bevel om te stop pen en ging er in volle vaart vandoor. De ambtenaren, die eveneens in een auto had den plaats genomen, begonnen daarop een wilde achtervolging door de geheele stad, waarbij een aantal schoten op den vluch tende werd gelost. Nabij Mariënwaard ge lukte 't hun den smokkelaar die door eender schoten getroffen was, te grijpen. De man, zekere L. uit Theebeek is in ernstigen toe stand naar het ziekenhuis Calvarïënberg vervoerd. Het schot heeft den jongeman ir de zij geraakt en is dwars door den buik en de maag gegaan. De auto met-smok kelwaar is in beslag genomen. Het Abessijnsche conflict DE STRIJD AAN HET NOORDELIJK FRONT De Italianen ontvangen versterkingen ROME, 18 December (A.N.P.) De Ita lianen hebben Dinsdag metgroote spoed tankwagens en vliegtuigen naar het Noor delijk front gedirigeerd voor een tegen aanval na het verrassende offensief der Abessijnen op Maandag. Uit Asmara wordt gemeld, dat Dinsdag een decreet is gepubliceerd, waarbij het gebruik van particuliere automobielen op Zon- en feestdagen wordt verboden ten einde brandstof te bewaren voor de vitale behoeften van de kolonie. Ahessijnsch offensief aan Zuidelijk front? HARRAR, 18 December (A.N.P.)). Dedz- jasmatsj Nassiboe heeft naar gemeld wordt, Dinsdagavond Djidjiga verlaten. Hij heeft zich naar het Zuidelijk front begeven, waar een krachtig offensief der Abessijnen wordt verwacht, die voordee len zouden willen behalen uit de recente terugtocht der Italianen. TELEGRAMMEN CALLES VERDACHT VAN REVOLUTIONNAIRE PLANNEN MEXICO, 18 December. Volgens de Grafico heeft generaal Garrido Alfaro bij den procureur-generaal een aanklacht in gediend tegen Calles wegens revolution- r.aire voorbereiding. Alfaro heeft te kennen gegeven, dat twee stroomannen van Calles er bij hem op hadden aangedrongen mede te werken aan de omverwerping der regeering. De stroomannen hebben hem voorts me degedeeld, dat in eenige banken van New- York 10 millioen dollar zijn gedeponeerd, waarmede de omwenteling zou moeten worden gefinancierd. Het „Nationale Comité voor de verdedi ging van het proletariaat" heeft de bevol king tegen Zondag bijeen geroepen. Deze betooging zal worden gehouden onder de leuze „Tegen Calles en voor Cardenas". In de oproep wordt tegelijkertijd ge- eischt, dat aanhangers van Calles en ka tholieke elementen uit de bestuurslicha men moeten worden verwijderd. Een protest van Calles De Instante publiceert een verklaring van geneeraal Calles, waarin deze protes teert tegen de scherpe maatregelen, welke de regeering tegen zijn aanhangers heeft genomen. De onrust, welke in het land heerscht, aldus Calles is niet veroorzaakt door zijn schuld, doch door het optreden der regee ring en door de verdachtmakingen van zijn tegenstanders. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Rudolph Maria z. van E.J. M. Nozeman en J. P. Slegtenhorst Roelfina Henderika Trijntje d. van P. Ko ning en H. Reurich Barbara d. van K. Zuurmond en B. Keijzer. Overleden: H. Nielen ongeh. m. 74 j. W. v. Djjk m. 56 j. C. N. A. Delf- gaauw z. 23 j M. J. VesserPeters vr. 49 j. P. J. Schouten z. 21 j. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 18 Dec. Veemarkt. Ter veemrakt waren heden aangevoerd: 287 vette kalveren: le kw. 58 tot 64 ct. 2e kw. 50 tot 57 ct., 3e kw. 45 tot 49 ct. per kg. levendgewicht; 21 nuchtere kalveren f 4 9 per stuk; 339 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90110 kg. 4850 ct. per kg. slachtgewicht; zware varkens 4748 ct.; vette varkens 4647 ct. Vette varkens aanvoer iets ruimer dan vorige week; handel vrij traag, hoogere prijzen. Enkele uitgezochte kalveren 6 ct. boven noteering. Nuchtere kalveren ge ringe aanvoer, vlugge handel, prijzen con stant. Varkens redelijke aanvoer, handel traag, prijzen gelijk Maandag. 's-HERTOGENBOSCH, 17 Dec. Boter- raijn. Aanvoer 15.150 kg. Hoogste prijs f 1.56 laagste prijs f 1.49, middelprijs f 1.54. WOERDEN, 19 Dec. Kaasmarkt. Aan voer 108 partijen kaas met Rijksmerk le kw. 2223. Met rijksmerk 2e kw. 2021; handei matig. BOSKOOP, 17 Dec. Bloemenveiling. Beshulst I 5085; idem II 3040; idem J. C. v. Tol I 5080, idem II 3046; Bonte hulst 5095; Helleboris p. st. 25; Hulst p. st. 75—100; Kerstsparren p. st. 1424; Sparrengroen p. kg 1424; Mohonia 1015 per bos. KOUDEKERK-RIJNDIJK, 17 Dec. Eie- renveiling. Aanvoer 2470 stuks. Kippen eieren f 5.005.40, eendeneieren f 3.60 3.70. Boter f 0.63—0.67, kaas f 0.20—0.25, kippen f 0.500.70, hanen f 0.600.70, een den f 0.500.60, konijnen f 0.601.40. In verband met de a.s. Kerstdagen zal volgen de week de veiling op Maandagavond worden* gehouden. STOMPWUK, 17 Dec. Eierenveiling. Aanvoer 4055 eieren. Henneeieren f 4.05 4.45, kipeieren f 4.505.40, eendeieren f 2.853.25 per 100 stuks. Zaterdag 21 Dec. om 8 uur n.m. veiling uitsluitend van kip pen, konijnen, eenden en ganzen. VEUR, 17 Dec. Eierenveiling. Aange voerd 26.363 stuks. Kippeneieren f 4.50 5.50, eendeneieren f 3.85, ganzen f 1.50, kip pen f 0.401.00, eenden f 0.550.85, ko nijnen f 0.402.10, duiven f 0.100.15. VOORSCHOTEN. 17 Dec. Vrije veiling. Eieren f 4.705.20, kuikeneieren f 44.40. konijnen f 0.801.65, hanen f 0.600.80. kippen f 0.400.60, duiven f 0.100.15, eenden f 0.600.75. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Officieel) Berlijn 59.36 Londen 7.26-»/^ New York1 477/16 Parijs 9.76i/4 Brussel 24.89 Zwitserland 47.94 Milaan Madrid 20.20 Oslo36.55 Kopenhagen Stockholm Praag Weenen Boedapest Prolongatie 3 pCt BEURSOVERZICHT. De berichten omtrent den politieken toe stand in Frankrijk maakten een aangena- men indruk. Tevens had New York hoo ger koersen overgemaakt. Dit resulteerde in een goed prijshoudende stemming op de effectenbeurs. In de eerste plaats was er groote belangstelling voor Amerikaan- sche waarden, o.a. Anaconda's en Koper waarden, die hooger waren. Evenzoo wa ren American Enca's en Radio Corpora tions hooger. Van de Olie waarden gmgen Tidewaters aan de spits. Redjang Lebongs boekte bij levendige omzetten een belang rijke koersverbetering, weldra gevolgd door een kleine inzinking, hoewel dat niet veel beteekende. Eenige beweging in Scheepv., die goed gedisponeerd waren, speciaal Indische lijnen. Ook voor Tabak ken was de animo herleefd. De Sumatra- soorten waren hooger. Industrieelen had den een beperkte markt, terwijl Kon. Olies zich weer binnen zeer nauwe grenzen be wogen. Ook Suikers waren goed prijshou dend. De beleggingsmarkt was rustig. Ned. Staatspapieren waren weinig veranderd. De geldmarkt was iets ruimer. 32 50 37.45 6 12

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3