Aan en verkoop lO van effecten WOENSDAG 18 DECEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 ALPHENSCHE DAMCLUB. Deze week werden de bordenwedstrijden voor de onderlinge competitie vervolgd met de volgende uitslagen: Afd I: Jac. v. OeverenC. Schollaardt 20, J. VerseputJ. Godthelp 11, J. v. d. HorstJ. Oosterman 20. Aid. II: P. v. OosteromC. v. d. Hoorn 20, W. J. v. BerkelK. v. Leeuwen 02. Promotie-Degradatie: W. v. Ofwegen G. Zylstra 20. BILJARTEN LISSER BILJART KRING. De uitslag van den wedstrijd O.G. 3 Voorhout luidt: Th. v. d. Meer O.G. Jac. v. Dorp pnt. 75 66 brt. 52 52 gem. 1.44 1.26 C. v. d. Berg A. Diemei 42 75 49 49 0.87 1.52 S. Faas Th. Diemei 75 50 49 49 1.52 1.02 J. v .Kampen 75 40 1.87 H. Hogenvorst 71 40 1.77 O.G 3 6 pnt., Voorhout 2 pnt. De uitslag van de wedstrijd L.U.T.O. 2 V.I.O S. I voor de 1ste klasse luidt: J. Diedericks 132 30 4.40 G. C. Degger 150 30 5. A. v. Diemen C. Kortekaas 61 150 44 44 1.37 3.40 J. Bosch A. v. Dijk 124 150 49 49 2.53 3.06 Th. v. Beek H. Verdel 67 150 51 51 1.31 2.94 L.U.T.O. n 8 pnt., V.I.O.S. I 0 pnt. WATERPOLO DE TOER VAN DE H.H.C. IN SCHOTLAND. Het Nederlandsch zevental wint met 52 van Dennistown B.C. Het Nederlandsche poloteam, dat onder den naam van H.H.C. zijn toer door Schotland is begonnen, heeft gisteravond een 52 overwinning behaald op de ploeg van Dennistown B.C. te Glasgow. Met de rust hadden onze landgenooten een voor sprong van 31. De scores waren gemaakt door Ch. Fr. Tordoir (tweemaal) en W. van Heeteren. In de tweede helft vergroot ten de onzen hun voorsprong door twee doelpunten van C. de Reede, terwijl de tegenpartij erin slaagde haar achterstand met één punt te verkleinen. Het nummer 100 yards vrije slag met voorgift werd door Van Aalst, (van meet) gewonnen in den tijd van 57,2 sec. Hij won bij het aantikken. Dit was eveneens het geval met Van Heeteren, die eerste werd in het nummer 100 yards rugslag met voorgift, waarbij hij ook van meet ging, in den tijd van 1 min. 5,6 sec. Verder had een ontmoeting plaats tus- schen de studenten, die deel uitmaken van de Nederlandsche ploeg en een team van de Universiteit van Glasgow op het num mer 5x50 yards estafette, dat gewonnen werd door onze landgenooten in den tijd van 2 min. 17,8 sec. en acht yards voor sprong. vgy 7312 LUCHTVAART LUCHTDIENST TUSSCHEN NIEUW- ZELAND EN ENGELAND. Postmaster-General Jones heeft medege deeld, dat door de Engelsche regeering een plan wordt overwogen, om bij wijze van proef een tweemaal wekelijksche lucht- dienst in te stellen van Nieuw-Zeeland naar Engeland, via Australië. De reisduur zou waarschijnlijk zeven en een halven dag bedragen en voor den dienst zullen viermotorige toestellen, met een gewicht van anderhalf ton en voorzien van alle moderne comfort, worden gebe zigd. Wanneer eenmaal de dienst is geopend, zal naar de meening van Jones gemiddeld per week op ongeveer drie ton post van Engeland naar Australië gerekend kunnen worden en op- een uitgaande mail van Nieuw-Zeeland van twee ton. Het posttarief voor deze nieuwe luchtlijn zal waarschijnlijk drie en een halve pence per ounce bedragen, met inbegrip van de een penny-port, die op het oogenblik in Nieuw-Zeeland geheven wordt. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: A. J. van den Ouweelen, winkelier te Leiden, Haven 20 A. Cur.: mr. W. Hu- genholz te Leiden. G. J. van Diest te Sassenheim, Char- bonlaan 2, winkelier Cur: mr. C. J. Goud smit te Leiden. UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Gemeenteraad. -De Raad dezer ge meente houdt een openbare vergadering op Vrijdag 20 December 1935, des v.m. te 1-45 uur. Agenda: 1. Notulen van de vorige ver gadering. 2. Ingekomen stukken. 3. Voor stel van B. en W. tot het vernieuwen van de rekening-courant-overeenkomst met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeen ten. 4. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de verordening tot heffing van het ver gunningsrecht. 5. Voorloopige vaststelling van de rekening van het Burgerlijk Arm bestuur, de gemeentebedrijven en de ge meente over het jaar 1934. 6. Benoeming van de leden der commissies wegens pe riodieke aftreding. 7. Voorstel van B. en W. tot het verleenen van een aanvullend cre- diet ten behoeve van de straatverlichting. 8. Comptabiliteitsbesluit. 9. Mededeelingen: a. Brief van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland d.d. 18-19 November 1935 be treffende de begrooting 1935; b. overname grond voor eventueele uitbreiding van de Algemeene Begraafplaats; c. Bouwplan voor het bouwen van 2 woningen aan de Beeklaan; d. Aanschaffing motorfiets ten behoeve van de politie. Ontspanningslokaal werkloozen. Maan dagmorgen werd op officieele wijze het R.-K. Volksbondsgebouw geopend tot ont spanningslokaal voor R.-K. werkloozen. Hierbij waren tegenwoordig het bestuur van den bond, de weleerw. heer J. Voor- twist, kapelaan van St. Martinus, kapelaan J. van Ettinger, van St. Joseph, wethouder J. C. Vermeer, de Raadsleden B. N. Loerak ker en F. C. van Lierop Jzn., den heer Struiken, tijdelijk hoofd van den dienst van werkloosheidverzekering en arbeids bemiddeling en vele werkloozen. Protestcommissie inzake contingenteering in Duitschland. Gisteren werd in „De Nagtegaal" een -groote vergadering gehou den van de exporteurs in bloembollen op Duitschland. De belangstelling was zeer groot. De heer Charles Hulsebosch, voorz. van het Protestcomité, opende de vereade- ring met een woord van hartelijk welkom en hield de volgende rede: Ik zou, m. h., een blik terug willen werpen op de te de zer zake reeds gevoerde actie. Ik geloof, dat wij geheel tevreden kunnen zijn met de behaalde resultaten en hoewel het er in den beginne donker uitzag, is de uitvoering der orders vlotter verloopen dan wij aan vankelijk meenden. Naar ons ter oore kwam, zijn bij velen niet zooveel kaartjes binnengekomen als zij verwacht hadden en hoewel dit te betreuren valt, moet het wel geheel geweten worden aan onze af nemers zelf, die in gebreke bleven tijdig hun opgaven in te dienen bij de Haupt- vereinigimg für Gartenbauwirtschaft te Berlijn. Ook dit punt hopen wij voor 1936 geheel te kunnen ondervangen en wij zul len u dienaangaande voorstellen doen. Dankbaar wil spr. nogmaals memoree- ren de prettige en ongedwongen wijze, waarop wij op het Crisisuitvoerbureau te Den Haag werden aanhoord en van waar uit onze billijke wenschen werden onder zocht. Mede wil ik niet onvermeld laten de houding van de Commissie van Uit voer te Haarlem, die toen de kogel een maal door de kerk was zich loyaal be reid verklaarde tot medewerken. De maat staf, waarmede wij de tevredenheid der j onderteekenaars van het protest, mochten j meten, was de spontane geldelijke bijdrage I die bij-na zonder uitzondering tot ons kwam, hetgeen de goede zaak bevorderde in hooge mate en waarvoor wij zeer er kentelijk zijn. Ook een woord van dank brengen wij aan de pers, die onbevooroor deeld onze uiteenzettingen plaatste". Hierna werd een schrijven voorgelezen van de Commissie van Uitvoer te Haar lem, waarmee, aldus de voorzitter, onze Commissie accoord kan gaan. Wij verlan gen, m. h. de grootst mogelijke vrijheid binnen het raam der contingenteering 1936 De heer C. Bol zette vervolgens het standpunt van de Commissie van Uitvoer uiteen, doch de hier vergaderde exporteurs wenschen de volgende veranderingen daar in te zien aangebracht: 1. dat de Hollandsche contingentverdee- ling, als door de C. v. U. te Haarlem toe gepast, geheel komt te vervallen. 2. dat de C. v. U. te Haarlem in direct overleg met de Hauptverein für Garten bauwirtschaft te Berlijn, te zameri de Duit- sche regeling perfectioneert, zoodat iedere kooper van bloembollen voor 1936 een be paald percentagfe krijgt toegewezen van het bedrag zijner bloembollen-import in 1934. 3. dat de contingentkaartjes zoo spoedig mogelijk door de Hauptverein aan de Duit- sche koopers worden toegezonden. Mocht dit doordat het totaal bedrag voor 1936 nog niet bekend is niet mogelijk zijn, dat dan kaartjes worden verstrekt met als basis het verdeelde bedrag in 1935 en kan dit later met een paar pet. worden ver hoogd of verlaagd. 4. dat de Duitsche kooper vrij is, den naam van een naar zijn keus te bepalen Hollandschen bloembollenexporteur op deze kaartjes in te vullen en dat deze fir ma zonder restrictie van Hollandsche zijde deze order mag uitvoeren. 5. dat de C. v. U. te Haarlem deze kaar tjes controleert, om zekerheid te hebben, dat de in overleg met de Uberwachungs- stelle opgestelde lijsten juist worden uit gevoerd en het totaal bedrag hiervan het verdeelingsbedrag niet overschrijdt. 6. dat de betaling der geleverde bollen in Duitschland direct na levering mag ge schieden, naar vrije keuze van den kooper. 7. dat slechts een totaalverdeeling voor het geheele jaar plaats heeft en de broeier zelf moet bepalen het eventueele bedrag voor voorjaars- en najaarsartikelen. 8. dat de mogelijkheid wordt geschapen, dat iedere reiziger bij het boeken der or- lers zij-n kaartjes medeneemt; het is daar om aan te bevelen, het toegewezen conti- gent in meerdere bedragen te splitsen; b.v. wordt aan iemand RM 500 toegewezen, dit te doen door het zenden van 5 kaartjes R.M. 100, bij toewijzing RM. 1000 in 5 kaartjes a RM. 200 etc. De voordeelen aan dit systeem verbonden zijn: ieder krijgt loon naar werken; er is plaats voor nieuwe energie en durf; er wordt veel onnoodigen arbeid, geld en tijd bespaard; de grootst- mogelijke individueele vrijheid blijft be staan; de grootst mogelijke zekerheid wordt geschapen, dat het totaal bedrag wordt uit gevoerd; het afpersen van onredelijke hooge prijzen tot schade van het algemeen wordt gecoupeerd en het contact tusschen Hollandsche exporteurs en Duitsche broeiers blijft bestaan, wat van onschat bare waarde is voor de toekomst. Staande de vergadering betuigden reeds 65 aanwezigen schriftelijk hun instemming met de voorstellen; anderen volgen. N<-g werden door meerdere aanwezigen vragen gesteld en gewaarschuwd de tegencon- tingenteering in ons land te dezen opzichte niet te handhaven, wijl anders de geheele import van bloembollen in Duitschland in handen zou kunnen komen van enkelen. De voorz. beantwoordde de vragers op bevredigende wijze, waarna hij de verga dering met een passend dankwoord sloot. NOORDWIJKERHOUT. Dammen. De belangrijke wedstrijd H.R.K.D.Ons Genoegen werd door de Noordwijkerhouters zee rslecht gespeeld, waardoor zij thans 4 punten op de leider St. Bova achter raakten. De uitslag was: H.R.K.D. Ons Genoegen W. HopstakenJ. Schilder 11 G. ElzingC. Zuiderduin 11 G. ZecuweW. v. d. Oetelaar 20 C. StijnmanP. de Haas 2—-0 J. LucasJ. Smit 11 C. HesakkersTh. Jansen 11 M. HerbenC. Borst 02 J. BosseH. v. d. Berg 11 A. v. RossumP. Kaptein 20 F. v. VeenJ. v. Gijlswijk 20 Uitslag 13—7 A.s. Maandag komt Ontwikkeling uit Lisse op bezoek. Dit belooft ook weer een spannende strijd te worden, waarbij een kleine overwinning voor Ons Genoegen waarschijnlijk is. Aanvang 8 uur. OEGSTGEEST. O. G. A. V. Morgenavond gaan de O. G. A. V.'ers weer naar Leiden om de 1ste lustrum-uitvoering te geven. Het rijke pro gramma belooft wat. Wij twijfelen niet, of velen zullen behoefte hebben dit sportge beuren mee te maken. Laten wij de hoop uitspreken, dat wij, bij het 2e lustrum een gebouw binnen de gemeente zullen hebben groot genoeg om het O. G. A. V.-gezin en -familie op te nemen. Tot zoolang dus naar de GéhoorzaaL SASSENHEIM Biljart kampioenschap. De stand dezer wedstrijd is als .volgt: Gesp.gew.h.s.pnt. Gerard Zandbergen 10 9 18 C. Guldemond 10 9 18 J. van Reisen 8 7 14 J. Diederiks 9 7 50 14 Chris Homan 9 6 12 G. van Diest Dzn. 10 6 12 P Koning 9 5 10 Th. Landweer 9 4 8 A. H. Copini 9 4 8 Bern. Schreuder 9 4 8 Chris Zandbergen 10 4 8 A. J. v. d. Wiel 8 3 6 Th. van Velzen 9 3-— 6 Ep Postma 8 2 4 Jan Hoogervorst 9 2 4 R. Haver 8 1 4 Jac. van Dorp 9 0 0 De beste partij werd dezen avond ge speeld door den heer J. Diederiks, die zijn partij van den heer R. Haver won met 100 car. 17 brt. gem. 5.88 h.s. 24. Aan de kop staan nog de heeren Gerard Znadbergen, C. Guldemond en J. van Rei zen die allen maar een partij hebben ver loren. Het hoogste gem. alsmede de hoogste se rie staan nog steeds op naam van J. Die deriks en wel met 7.14 en 54. As. Maandag half-zeven precies voort zetting der wedstrijd in café de Oude Post, waaronder de partij Gerard Zandbergen Chris Homan te 7.15 u, J. DiederiksJan v Reisen te 8 uur. Kath. kappers in de Bollenstreek. De kath. kappers in de Bollenstreek waren Maandagavond 16 December bijeen geko men alhier om zich op de hoogte te stel len van de mogelijkheid van een technische club. De heer W. Wiersma, uit Amsterdam, heeft het doel en de noodzakelijkheid van het oprichten van een technische club over duidelijk uiteengezet. Zelf demonstreerde hij het heerenknippen, en wees op soms moeilijke gevallen, die echter door goede vakkennis gemakkelijk een oplossing vin den. Verder op den avond groeide de be langstelling voor de interessante demon straties van watergolf en ondulatie, wel ke, met 3 modellen, werden gegeven door de heeren gebr. van Loenen uit Haarlem. Elke toelichting werd met graagte beluis terd. Met tientallen stonden de leergragen om het ruime podium, om maar niets te missen van hetgeen de belangstelling vroeg. En met het geven van inlichtingen en antwoorden waren de heeren van Loe nen niet karig, zoodat het maximum van interesse werd bereikt. Het eindresultaat, die zeer fraaie avondkapsels, werd bui tengewoon geprezen. Overbodig te constateeren, dat wegens de groote belangstelling en opkomst, deze technische avond door meerdere zal wor den gevolgd. Alle aanwezigen zegden spontaan hun medewerking toe, en nu heeds wordt naar den tweeden avond ver langd, die in Januari zal worden gehou den. Het bestuur van deze mooie vakver- eeniging mag met groote voldoening de medewerking constateeren die zij van haar leden geniet. TER-AAR. Bijz. Vrijw. Landstorm. In het café v. d. Ackker hield de afdeeling „Ter Aar" van de Bijzondere Vrijw. Landstorm haar algemeene ledenvergadering. In afwijking van vorige malen was nu de opkomst schitterend te noemen met uitzondering van de plaatselijke commissie, welke zeer slecht vertegenwoordigd was. Klokslag acht uur is het de plaatselijke leider E. de Goede, die de bijeenkomst opent, en na allen verwelkomd te hebben, mededeelin gen doet van de resultaten, behaald met de schietoefeningen. Volgens rapport be schikt onze afdeeling over vele scherpe schutters, want een gemiddelde van 49 in de driemaal is een moyenne, waarmee men gerust voor den dag kan komen. De uitslag was als volgt: Afdeeling A: B. Rietveld, L. van Veen, H. Verhaar, H. van Eyk, J. de Leeuw, J. van Kints, A. v. d. Ackker, H. van Emmerik, G. Vis, J. Zwanenburg ,W. Slootweg, C. Pijper, W. Balvert, B. Kroon, T. van Eyk en C. K. Heemskerk. Afdeeling B: J. Sanders, C. v. d. Haven, G. Verhoef, A. de Jong, J. Versluys, J. Kerboom, W. Goedhart, N, van Eyk, P. Rodenburg, J. Zeevnhoven, A. Otto en J. van Rossenberg. Afdeeling C: C. Keyzer, J. Zwirs, B. Vork, G. Slof, W. v. d. Hoorn, C. Rijnsbur ger, H. Hoogervorst, J. Kouwenhoven, R. v. d. Meer, L. Sassen en P. Marskamp. Afdeeling A loopt van de 150 naar de 140, B: 140 naar de 130, en C: 130 naar de 120 punten. Al deze winnaars hadden een mooie prijs in ontvangst te nemen welke inderdaad een goede plaats kan vinden in de huishouding. Tijdens de uitreiking der prijzen is de burgemeester B. J. Hogen- boom ter vergadering gekomen, die na hartelijke verwelkoming, op voorstel van den leider, onder applaus als eere-voor- zitter wordt benoemd. Ingenomen met dit spontaan besluit aan vaardt de burgemeester deze benoeming. Tevens vindt hij dit een schoone gelegen heid om de landstormers te bedanken voor hun belangstelling bij zijn installatie Bij de bespreking feestavond werd me degedeeld, dat de avonden voor de afdee ling zijn vastgesteld op 7 Januari in café v. d. Acker en 14 Januari bij Verhoef. De heer de Goede geeft een schema van het voorloopige programma, wat zal be staan uit een officieel en ontspannings gedeelte. Eerst zullen enkele hooggeplaat ste autoriteiten het woord voeren en dan komt de bekende artist Henri Nolles, voor het voetlicht, om allen op een aangename wijze bezig te houden met z'n goochel toeren, buikspreken en handschaduwbeel den. Ter afwisseling zal gezorgd worden ov.or populaire muziek. Ontegenzeggelijk belooft het dus een prettige avond te wor den, maar dan wordt ook de belangstel ling verwacht van vele gemeentenaren. Extra benadrukte de leider het, om de groote groep landstormers van het buurt schap Langeraar aan te moedigen meer contact te houden met de plaatselijke af deeling, want zelfs op de schietoefeningen is de opkomst aldaar zeer gering. De leden hebben op den feestavond vrijen toegang, het publiek kan voor één luttel kwartje een genoeglijken avond hebben. Nadat nog enkele puntjes afgehandeld zijn, gaat de heer de Goede over tot slui ting, de hoop uitsprekende, dat alle land stormers op voornoemde propaganda-avon- den op het appèl zullen zijn, waar dan weer eens opnieuw de band versterkt zal worden Wie was de gelukkige? Gistermorgen werden door de politie de boontjes geteld, welke in de pot zaten, geëxposeerd in de etalage van A. Mank. Niet minder dan 2728 stuks kwamen er uit. Dit bewuste getal was geraden door C. Versluys Czn., en alzoo kwam deze persoon in het bezit van de nieu we damesfiets. Wij gelooven wel, dat deze wedstrijd een aardig zaakje is geweest voor den heer M., want honderden malen is er geraden. Om dit te kunnen doen moest men voor één kwartje betrekken. Middenstandsvereeniging. De verga dering van bovengenoemde vereeniging, welke Donderdagavond gehouden zou wor den, is tot nadere aankondiging uitgesteld. VOORHOUT Veiling Kleinvee ver. Gisteravond hield D.V.V. een extra veiling in verband met de a.s. Kerstdagen. De aanvoer en belang- steling was wederom beer groot. De han del was vlug en er werden extra goede prijzen besteed. Aangevoerd waren 170 stuks konijnen, die opbrachten van ƒ0.20 2.10 per stuk; 15 kippen van ƒ0.301 p. stuk, 10 duiven 1015, 3 cavias van 1015 ct. per stuk. Deze week Donderdag nog maals veiling om 4.30 uur. WASSENAAR. Tuinbouw en Flantkunde. Door de af deeling Wassenaar van de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plankunde werd in het Dorpshuis de laatste vergade ring van dit jaar gehouden onder voorzit terschap van den heer Polderman. Overge gaan wordt tot verkiezing van twee be stuursleden in de vacatures W. Maarsen (reglementair niet herkiesbaar) en A. van der Schans (secretaris) wel herkiesbaar. De heer van der Schans werd met groote meerderheid van stemmen herkozen, ter wijl in de vacature-Maarsen werd gekozen de heer A. H. Aartse. Tot leden der jury om het ingezondene te keuren werden door den voorzitter benoemd de heeren Aartse, Albers en Maarsen. Na de pauze wordt bij monde van den heer Aartse van deze keu ring verslag uitgebracht. Voor „Het mooi ste Kerststukje" behaalden J. van Noort le prijs, C. Verlint, 2de prijs; P. Kelderman 3de en de heer Ruitenbeek 4e prijs, terwijl aan een bak paperwhite, inzender de heer Jac. v. d. Kroft 9 punten voor het pun ten- stelsel werden toegekend. Hierop wordt het prijsvragenprogramma voor 1936 definitief vastgesteld. Voor iedere vergadering zijn diverse prijsvragen uitgeschreven, zullen voor diverse vergaderingen sprekers worden aangezocht en zullen bovendien diverse ex cursies worden uitgeschreven. Hierna slui ting. WARMOND. Volksbond. Onder voorzitterschap van den heer J. Hogeboom hield de R.K. Volks bond een algemeene vergadering in Hotel de Stad Rome. De voorzitter deelde mede, dat door de St. Joseph-Gezellenclub aan de huizen bonnen zullen worden aangeboden waarvan de opbrengst komt ten bate van de jeugd-werkloozen. Spreker deed een beroep op de inwoners om deze actie met kracht te steunen. Wij behoeven u niet te vertellen, aldus spreker, dat het jeugdwerkloozen- vraagstuk de grootste zorg eischt. Spreker bracht een woord van dank aan de beide R.K. Raadsleden, die dit vraagstuk ook in de Raadsvergadering van j.l. hadden ter ta fel gebracht. Nog deelde de voorzitter me de, dat dr. Walenkamp bereid gevonden was, geheel belangloos voor de jeugd werk loozen een cursus te geven in eerste hulp bij ongelukken. Spreker vertrouwde, dat velen hiervan zouden gebruik maken, om dat het hier een cursus betreft, die voor het praktische leven van groote waarde is. Het woord was hierna aan den spreker van de zen avond, den heer Angenent, die als on derwerp had gekozen ..Onze taak in het ge zinsleven". Willen wij een algeheele instor ting van het gezin voorkomen, aldus spre ker, dan moeten wij terug naar het gezin j waarin zedelijke normen ten grondslag lig- I gen, naar het gezin, dat beheerscht wordt 'door het Christelijk ideaal om niet alleen de aarde, doch ook om de hemel te bevol ken. Een krachtig applaus beloonde den spreker voor zijn met bezieling uitgespro ken rede en namens de leden had hij van den voorzitter een woord van hartelijken dank in ontvangst te nemen. Na de rond vraag werd overgegaan tot verloting van spek en carbonaden, iets wat natuurlijk zeer in de smaak viel. Hierna sluiting. Brand. Gisteren ontstond een begin van brand bij den heer Th. W. v. Niekerk. Een der bedden werd een prooi der vlam men. Door het krachtig optreden der huis- genooten kon erger worden voorkomen. Verzekering dekt de schade. DE GEBROEDERS „GOCHEM" 73. „Gaan jullie maar zoolang bulten tot ik je roep" zei de kapper en de broers gingen naar buiten, waar ze in de hal zoolang gingen zitten. Daar kwam Grietje van de kruide nierswinkel binnen. 74. „Dag Griet", zei Pit. Wat moet jij voorsielien?" „Ada van Holland" zei Griet. Wacht, dan zal ik even repeteeren hoe ik mij gedragen moet, zei Pat terwijl hij opsprong. Hij maakte een diepe buiging, en zei met zware stem: „Edele jonkvrouwe, laat ik u naar boven begeleiden".

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10