MM RADIO-PROGRAMMA'S B MAANDAG 16 DECEMBER 1935 UE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. DINSDAG 17 DECEMBER UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Het nieuwe Raadhuis. Naar wy ver nemen zal met den raadhuisbouw in 1936 worden begonnen. B. en W. en de tech- comm. hebben reeds verschillende nieuwe raadhuizen bezocht. In 1936 zijn dus spoe dig voorstellen van B. en W. aan den Raad te verwachten. Crisis-commissie C. De commissie C. van het pi. crisiscomité vergaderde in de Trouwzaal onder haar voorzitter, den heer J. B. Samson. De ontvangsten en uitgaven dier commissie hadden bedragen vanaf haar instelling omstreeks 1 Nov. 1934 tot 1 Nov. j.l. 8354.77. Bij de uitgaven ten be drage van 2385.12 werd nog uitdrukke lijk toegelicht dat ook dat bedrag geheel ten goede is gekomen aan werkloozen en andere steunbehoevenden in onze gemeen te of wel aan de pl. middenstand. Alle ar beid toch, welke de commissie bij de uit voering van haar werk moest laten ver richten bij verschillende gelegenheden, werd zoo goed als uitsluitend opgedragen aan werkloozen die daarvoor betaling ont vingen, hetzij in geld hetzij in natura. Voorts werden de noodige inkoopen door de commissie steeds gedaan bij plaatselijke winkeliers. Waar alzoo feitelijk het ge- heele over het afgeloopen werkjaar door deze commissie ingezamelde bedrag van ruim 8300.ten goede mocht komen of alsnog zal komen, van de steunbehoeven den in onze gemeente of wel voor een klei ner deel, van de pl. middenstand, daar mag deze commissie zeker met groote voldoe ning terugzien op dit eerste jaar van haar arbeid. Een hartelijk woord van dank past kier voorts aan allen die op eenigerlei wijze, hetzij door hun arbeid, hetzij door hun bijdragen in geld of natura, de com missie in staat stelden dit mooie resultaat te bereiken. In deze vergadering werd voorts nog besloten om de a.s. algemeene collecte langs de huizen te houden op Maandag 13 Januari e.k., terwijl men het algemeen beter vond om dezen winter geen kleedinginzameling te houden voornamelijk ook omdat dit reeds door verschillende in stellingen en vereenigingen voor gelijk doel werd gedaan. Jubileum. Op 24 Dec. a.s. hoopt onze plaatsgenoot de heer D. Dille zijn 40-jarig jubileum te vieren in dienstbetrekking bij de Vernisfabriek Varossieau Cie alhier. Gouden bruiloft. Woensdag 18 Dec. hoopt het echtpaar G. v. Eijk en K. Olie mans Hooftstraat alhier hun gouden hu welijksfeest te vieren. De Winkelweek-punaises. Het aantal punaises van de St. Nicolaasfiguur-prijs- vraag der 10-daagsche winkelweek be draagt 3708 stuks. Naar wij vernemen zijn er verschillende personen die dit aantal hebben ingevuld. De prijswinnaars zullen a.s. Woensdag bekend worden" gemaakt. Verkooping. Bij de gehouden verkoo- ping ten overstaan van Notaris R. v. d. Berg, werd het perceel tuinland liggende in de Noordeindschepolder a. d. Oostka- naalweg, groot 1.22.97 H.A. in bod geko men op 1500.afgemijnd op 150. door den heer J. de Bruyn cand. not, q.q. alhier. BOSKOOP. Volksbond. Donderdagavond 12 De cember hield de R. K. Volksbond alhier haar eerste les van den cursus „De positie van den Staat", welke les handelde over de ontwikkeling en geschiedenis van het staatkundig leven. Spreker was de heer J. W. v. d .Akker, centraal-praeses uit Den Haag. De voorzitter, de heer G. van Capel, opende met den Chr. groet en gaf vervol gens het woord aan den heer v. d. Akker. Wij kunnen, aldus spr., den laatsten tijd een groeiende belangstelling waarnemen voor het politieke leven, hetgeen een guns tig verschijnsel is. Er was een tijd, dat nie mand zich iets aantrok van de politiek, hetgeen zijn oorzaak hierin vond, dat een groot deel der menschen buiten de poli tiek gehouden werd. Door het kiesrecht voor man en vrouw echter kreeg men belangstelling voor de politiek en nam daardoor ook deel aan den Staat. De belangstelling voor de politiek is echter zeer verschillend; er zijn er die door hun politiek het bestuur overhoop trachten te gooien en de Staat trachten te ontwrichten, of het bestuur in eigen han den wenschen te nemen. Wij katholieken bemoeien ons met poli tiek om den Staat zoo gunstig mogelijk te doen functioneeren en in stand te houden, hetgeen natuurlijk ook van verschillende andere partijen het doel is. Wij moeten den Staat helpen opbouwen en met elkander trachten de heerschende wan toestanden te verbeteren. De Staat is een volksgemeenschap of een machtsstaat. De Staat als volksgemeenschap is zooals wij die van uit de middeleeuwen kennen, in den tijd dat de gilden-of broeder schappen bestonden. Die broederschappen van leden, die hetzelfde beroep uitoefenden, stelden op de eerste plaats de Godsver - eering, welke de kern was van de broe derschap. De wetten werden door de gil den gemaakt en aan de burgerlijke over heden ter goedkeuring voorgelegd. De besturen der steden of van een rijk zorgden op de eerste plaats voor het wel zijn der burgers. Ging het die goed, dan was er in zoo'n stad of rijk welvaart. In de loop der jaren veranderde dit ech ter en kreeg men het liberalisme, waarbij ieder individu zorgt voor eigen gewin, zon der zich om zijn medemenschen te bekom meren. Men richtte zich niet meer naar boven, maar had slechts oog voor het aard- sche. De Staat trachtte zichzelf zooveel mogelijk te verrijken en trok zich het lot der menschen niet meer aan. Men bekom merde er zich niet om of er armoede en honger geleden werd, als de Staat maar rijk werd. Het werd een almachtsstaat. Wat een almachtsstaat is, kunnen wij maar al te duidelijk rondom ons zien. In zoo'n staat heeft men niets meer te zeg gen, zelfs het grootste recht der natuur wet, het recht om te leven, wordt den mensch ontnomen en men beschikt vrij over hem. Acht men in zoo'n Staat op den een of anderen dag een persoon gevaarlijk voor het bestuur van den Staat, dan wordt deze zonder eenige vorm van proces opgeruimd. De Staat beschikt ook over het kind en neemt de opvoeding over van de ouders, zooals vroeger bij de Spartanen de Staat beschikte over leven en dood bij de ge boorte der kinderen. Moch het kind blijven leven, dan werd het na eenigen tijd van de ouders weggenomen en door de Staat verder opgevoed. In zoo'n machtsstaat zou men tevens een Staatsgodsdienst instellen, welke door ieder zonder tegenspraak bele den zou moeten worden met al de daaraan verbonden ellende. Om dit alles te voorkomen is het dus noodig, dat wij samenwerken en daartoe behooren wij op de hoogte zijn zijn van de politiek. Wij moeten een politiek voeren, waarbij wij komen tot een Staat als volksgemeen schap. Dit is geen katholieke politiek, maar een politiek voor het algemeene wel zijn. Willen wij dit echter bereiken, dan be hooren wij op de eerste plaats steeds het oog naar boven te richten en moeten wij steeds bedenken, dat God het hoogste doel is. Een hartelijk applaus bewees, dat de aan wezigen van deze mooie en duidelijke uit eenzetting ten volle hadden genoten. Eenige vragen, welke nog aan den spre ker werden gesteld, werden op zeer dui delijke wijze en tot volle tevredenheid be antwoord. Hierna sloot de voorzitter de vergadering. Gemeenteraad. Woensdag 18 Decem ber des middags 2 uur zal de Raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen komen. Agenda: 1. Opening, trekking van num mer voor stemming en rondvraag; 2. Vast stelling van de notulen der vergadering van 15 November 1935; 3. Ingekomen stuk ken; 4. Mededeelingen; 5. Voorstel tot vast stelling van een verordening op de heffing van schoolgeld voor het gewoon lager- en voor het uitgebreid lager onderwijs; 6. Voorstel tot vaststelling van een pensioens- grondlsag; 7. Voorstel tot wijziging van de gemeente-begrooting, dienst 1935; 8. Voorstel tot wijziging der begrooting van het electriciteits- en gasbedrijf, dienst 1935; 9. Voorstel terzake van de loonbij- slagregeling voor het boomkweekerij be drijf; 10. Voorstel tot het nemen in erf pacht van het terrein gelegen tusschen Bozemlaan, Zijde en Spoorbaan; 11. Vast stelling van de gemeente-begrooting voor den dienst 1936; 12. Vaststelling van de begrooting der gemeente-bedrijven voor den dienst 1936; 13. Goedkeuring van de begrooting voor het Burgerlijk Armbestuur voor den dienst 1936; 14. Voorstel tot vast stelling van een verordening tot wijziging van het huishoudelijk reglement voor de commissie tot wering van schoolverzuim; 15. Voorstel tot vaststelling van een ver ordening tot wijziging der verordening, regelende de inrichting en samenstelling van de commissie van plaatselijk toezicht op het lager onderwijs; 16. Voorste tot wij ziging van het tarief voor levering van electnciteit; 17. Rondvraag. Geboren: Margje, d. v. F. Keizer en J. Dietz. Engelberta Maria, d. v. G. C. Stolwijk en G. J. Huiden. Johannes Abraham, z. v. A. J. A. Vlasman en A. G. v. d. Vliet Maria, d. v. J. T. de Wit en W. M. Benschop. HAZERSWOüDE (GROENENDIJK). Een goed geslaagde konijnententoonstel- ling. Zaterdagavond werd op het speel terrein der R.-K. school de veiling gehou den der konijnen, welke door verschillen de parochianen waren opgefokt en gemest, parochiehuis wareh opgefokt en gemest. De belangstelling voor deze veiling was, ondanks het koude weer, zeer groot; er werden goede prijzen besteed. De totale opbrengst was pl.m. 150. De kwaliteit der beesten was best te noemen, er waren zelfs pracht exemplaren bij. Hiervoor waren ook nog prijzen voor uitgeloofd. Deze werden als volgt toegekend: N. van der Hoeven le pr., N. Groen 2e pr., mej. C. Spieren burg 3e pr., B. van Wetten 4e pr., B. Hoo- geveen 5e pr., 6e pr. G. Spierenburg, 7e pr. C. Groen, 8e pr. K. van der Meer, 9e pr. dezelfde, 10e pr. G. Zandbergen, lie pr. G. de Jong. Zondag was er voor de liefhebbers ruim schoots gelegenheid om de konijnen te be zichtigen, had men een koude neus opge- loopen, dan kon men zich in de lokalen te goed doen aan een frissche dronk en olie bollen, welke vooral bij de jeugd zeer in den smaak vielen. Door enkele jongens werden loten ten verkoop aangeboden, waarvan als hoofdprijs was de kano; deze werd gewonnen op nummer 87, houder van dit lot was P. Groen Mzn., de tweede prijs het beste aangevoerde konijn werd gewon nen met het lot nummer 7, hiervan was G. van Goozen de gelukkige. De totale op brengst van deze goed geslaagde tentocn- slellingsdag was een bedrag van ƒ280. De Commissie, met aan het hoofd de eerw. heer kapelaan, kan met genoegen op de ge noeglijke dag terugzien. Moge hun wensch spoedig in vervulling gaan dat er 'n paro chiehuis komt. Dat kan als de medewerking welke tot heden is getoond door alle in gezetenen, niet verslapt. KOUDEKERK. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Dinsdag 17 December des namiddags kwart voor acht ten Raad- huize. Onderwerpen ter behandeling: 1. Inge komen stukken. 2. Credietaanvrage voor restauratie van den toren en voorstel tot overdracht van den toren in eigendom aan de kerkvoogdij der Ned. Herv. gemeente. 3. Benoeming Ambtenaar van den Burger lijken Stand (onbezoldigd). Aanbeveling: 1. G. J. Corts, 2. Jhr. J. G. R. M. van Nis pen tot Sevenaer. 4. Vaststelling nieuwe verordening, regelende de verdeeling der werkzaamheden van de Ambtenaren van den Burgerlijken Stand. 5. Voorstel tot uitleenen van 10.000.aan de Bank voor Ned. Gem. 6. Vaststelling vergoeding ingevolge art. 101 der Lager Onderwijswet 1920, over 199 aan de Ned. Herv. school, met driejaarlijksche afrekening 19311933. 7. Vijfjaarlijksche herziening strafveror deningen. 8. Voorstel gratificatie aan den gemeente-werkman voor controle straat verlichting over 1935. 9. Wijziging begroo ting 1935. 10. Benoeming van een lid van het Burgerlijk Armbestuur en het Burger lijk Armhuis. (Periodieke aftreding N. P. Slégtenhorst). Voordracht: 1. N. P. Sleg- tenhorst, 2. J. Wille. 11. Benoeming van een lid van de Commissie van plaatselijk toe zicht op het Lager Onderwijs (periodieke aftreding J. Jongeneel). Aanbeveling: 1. J. Jongeneel, 2. J.j?. d. Sterre. WOERDEN. HARDHOORENDE DOOR AUTO AANGEREDEN. Op slag gedood. Zaterdagavond om half negen had een doodelijk verkeersongeluk plaats op de hoek RozenbrugLeidsche straatweg. De 26-jarige H. Hoogendoorn, wonende te Rietveld, kwam per fiets vanaf de Rozen- brug juist toen een trawler uit de richting Woerden kwam. Het slachtoffer, dat eenigszins hardhoo- rend was, werd gegrepen en een eind mee gesleurd. Hierbij geraakte hij op zij onder de zware wagen en was bijna oogenblik- kelijk dood. De chauffeur, die een slag hoorde, stopte onmiddellijk. Dr. Griethui zen was spoedig ter plaatse, maar kon niets anders dan den dood constateeren. Het slachtoffer werd naar het Algemeen Ziekenhuis vervoerd. De chauffeur werd op het politiebureau aan een verhoor on derworpen, terwijl de remmen van de auto werden gecontroleerd. Mede ook naar aanleiding van getuigenverklaringen bleek, dat de chauffeur geen schuld trof. Hij werd dan ook vrijgelaten en kon zijn reis vervolgen. Het lijk werd hierna vrij gegeven. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeen te vergadert Vrijdag 20 December des na middags 2 uur ten Stadhuize. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Inbreng grond in Grondbedrijf. 3. Benoeming lid Pl. School commissie. Voordracht: 1. H. Slinger (af tredend). 2. H. van Wijk. 4. Benoeming lid scheidsgerecht (vacature de Kruif). Voor dracht: 1. J. Zon (pl.verv. lid), 2. J. J. Ruijs. Bij benoeming J. Zon, voordracht voor plaatsvervangend lid: 1. J. J. Ruijs. 2. J. G. Lunenburg. 5. Voorloopige vaststel ling rekening Woningbedrijf 1934. Voorloo pige vaststelling Gemeenterekening 1934. 6. Benoeming Raadscommissiën. 7. Benoe ming secretaris-penningmeester Burger lijk Armbestuur. Voordracht: 1. D. J. van Zoeren (aftredend). 2. P. van Voorbergen. 8. Verkoop grond aan de van der Valk Bouwmanlaan. 9. Reductie pacht J. B. Uijtewaal. 10. Verlaging huur woningen Ju- lianastraat. 11. Procedure tegen H. Wouters, P. Versluijs en G. J.-CIëton, inzake achter stallige landpacht. 12. Verbetering Toren- wal. Honderd kanaries. Een grootsche Ka narietent o ons telling is georganiseerd door de Woerdensche Kanarievereeniging op Vrijdag 20 en Zaterdag 21 December a. s. in hotel Concordia. Er zijn reeds ruim 100 inzendingen, waaronder zeer mooie. Verband-cursus. Bij genoegzame deelname zal, uitgaande van de E. H. B. O. een verbandcursus worden gegeven door een der doktoren. Ook niet-leden der ver- eeniging kunnen hieraan deelnemen, ZOETERWOUDE. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Donderdag 19 Decem ber des voormiddags 9.15 uur ten Gemeen tehuize. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Voor stel van B. en W. tót opnieuw vaststelling der gemeenterekening 193,4. 3. Als voren tot wijziging der gemeentebegrooting 1935. 4. Alsvoren tot vaststelling van de afschrij- Hïlversum I, 1875 M. KRO.uitzending 8.009.15 Gram.pl. 10.00 Hoogmis uit het klooster der wa ters Cisterciënsers te Nieuwkuyk. 11.30—12.00 Gram.pl. 12.15 Gram.pl. en orkestconcert. I.15 Schlagermuziek. 2.00 Vrouwenuur. 3.00 Modecursus. 4.00 HIRO. 5.10 Gram.pl., en schlagermuziek. 6.15 Orkestconcert. 6.40 Lezingen. 7.35 Uiteenzetting van de match Euwe- Aljechin. 8.00 Berichten. 8.05 Orkestconcert en lezing. 8.35 Causerie over Weldadigheidspost zegels. 8.40 Symphonieconcert. 9.30 Sport. 9.45 KRO-troubadours. 10.30 Berichten. 10.3512.00 Gram.pl. Hilversum II, 301 M. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding, gewijde muziek. 10.30 Ensemble Rentmeester. II.00 RVU-causerie. 11.30 Ensemble Rentmeester. 12.30 Omroeporkest. 2.00 Gevar. programma. 3.00 Kniples. 4.00 Gram.pL 4.30 Kinderkoorzang. 5.00 Voor de kinderen. 5.30 VPRO-Bijbelvertelling. 6.00 Gram.pl. 6.30 RVU.-causerie. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Schaakpraatje. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten. 8.05 Concertgebouw-orkest en soliste. 8.50 Radiotooneel. 9.40 Omroeporkest en solisten. 10.25 Bridgeles. 11.00 Berichten. 11.10 Gram.pl. 11.1512.00 Dansmuziek. Droitwich, 1500 M. 11.20 Orgelspel. 12.00 Gram.pl. 12.50 Leicester Opera-orkest. I.50 Gram.pl. 2.35 BBC-Schotsche orkest, m.m.v. solist. 3.35 Trioconcert. 4.20 Lezing. 4.40 Trio en soliste. 5.35 Dansmuziek. 6.20 Berichten. 6.50 Pianorecital. 7.15 Fransche les. 7.15 Causerie. 8.20 BBC-Variété-orkest. m.m.v. soliste. 8.35 BBC-orkest m.m.v. solist. 9.50 Berichten. 10.20 Voordracht. 10.40 Bridgewater-wintet, m.m.v. soliste. II.3512.20 Dansmuziek. vingspercentages op de bezittingen van het Waterleidingbedrijf over 1935. 5. Ver zoek van het bestuur van het Groene Kruis te Leiderdorp om subsidie, met voor stel van B. en W. 6. Alsvoren van het Be stuur der Provinciale Vereeniging het Groene Kruis om subsidie, met voorstel van B. en W. 7. Alsvoren van de Wilhel- minavereeniging te Zoeterwoude inzake huren eener schuur met voorstel van B. en W. 8. Voorstel van B. en W. tot vast stelling der vergoeding, bedoeld in artikel 101 der Lager Onderwijswet 1920 over 1933, voor de bijzondere scholen in deze gemeente. 9. Alsvoren tot voorziening in de vacature a. van een lid en b. van een voorzitter der Commissie van toezicht op het L.O., wegens periodieke aftreding van den heer J. Schouten. 10. Behandeling re clames straatbelasting. 11. Voorstel van B. en W., tot het verleenen eener Kerstgave aan steuntrekkend en, volgens de rijks- en gemeentelijke steunregeling en aan kas- trekkers. 12. Verzoek van J. Vreeswijk om van de gemeente wilgenboomen te kun nen koopen. 13. Bespreking aankoop van een nieuwen vrachtauto-vuilniswagen. 14. Rondvraag. St. Josephs Gezellenvereeniging. Woensdag 18 Dec. komt de heer A. Hooft van Huisduinen spreken over „De han denarbeid". We verwachten alle gezellen op tijd aanwezig. DE GEBROEDERS „GOCHEM" Radio-Paris, 1648 m. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 12.35 Orkestconcert o.Lv. M. Flament. 4.20 Orkestconcert. 5.50 Dito. 9.05 Zang en declamatie. 11.05 Dansmuziek. 11.3512.35 Populair concert. Keulen, 456 M. 5.50 Gram.pL 11.20 Dresdensch Philh. Orkest en so listen. 1.35 Gram.pl. 3.30 Trioconcert. 4.20 Omroeporkest-koor en solisten, 7.35 Radio-tooneel. 8.35 Omroepkleinorkest. Brussel, 322 en 8484 m, 322 M. 12.20 Gram.pL 12.50 Salonorkest. 1.502.20 en 5.20 Gram.pl. 6.35 Salonorkest. 7.35 Gram.pL 8.20 Symphonieconcert. 10.30—11.20 Gram.pL 484 M. 12.20 Gram.pL 12.50 Omroeporkest. I.502.20 Gram.pL 5.20 Salonorkest. 6.50 Gram.pL 7.05 Harprecital. 8.20 Russische muziek. 9.35 Symphonieconcert. 10.35—11.20 Gram.pL Deutschlandsender, 1571 m. 7.35 Radiotooneel. 8.35 Operette-muziek. 9.20 Berichten. 9.50 Pianorecital. 10.2011.20 Kamermuzigk. Gemeentelijk Radio Distributiebedrijf te Leiden 3e Programma. 8.00 Brussel VI. 9.20 Keulen. II.20 Kalundborg. Pl.m. 12.15 Brussel VI. 14.20 Kalundborg. 15.35 Droitwich. 16.20 Keulen. 17.20 Brussel VL 19.20 Boedapest. 20.20 Rome of div. 21.20 Weenen of div. 22.10 Leipzig. 23.20 Weenen of div. 4e Programma. 8.05 Parijs R. 10.05 Deutschl.s. 10.35 London Reg. 11.20 Droitwich. 14.20 London Reg. 17.35 Droitwich. 18.20 Diversen. 18.50 London Reg. 19.50 Droitwich. 21.50 Brussel Fr. 22.20 London Reg. (Wijzigingen voorbehouden). LUCHTVAART VERMIST RUSSISCH VLIEGTUIG GEVONDEN. Alle inzittenden omgekomen. Een passagiersvliegtuig, dat 24 Novem ber was vertrokken, is thans in het ge bergte nabij Karkalinsk gevonden geheel vernietigd. De drie passagiers en de bemanning was om het leven gekomen. De oorzaak van het ongeluk is nog niet bekend. DE VLIEGRAMP BIJ TATEFIELD. Rapport over de oorzaak. De Brusselsche correspondent van de „Msb." meldt: De „Sabena" heeft een rap port uitgebracht over de oorzaken van het jongste vliegongeval bij Tatefield. Men komt hierbij tot de conclusie, dat ijsvor- ming op de vleugels de oorzaak is geweest van de ramp. De machine zou met een snelheid van 400 kilometer per uur tegen den grond zijn gesmakt. neelkapper nog druk bezig was met een schildknaap, snuf felden zij wat in 's man's koffers. Pit haalde een staart pruik te voorschijn, die hij netjes op zijn hoofd plantte ter wijl Pat met een middeleeuwsche haartooi prijkte, 70. De deugnieten openden nu het raam van de raadszaal en keken vergenoegd naar buiten. Daar zagen ze Keetje aankomen. „Hallo, Coba van Beierland, waar is je ros ge bleven" schreeuwde Pit. Keetje zei niets, doch stak haar tong uit.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 8