spor: MAANDAG 16 DECEMBER 1935 SCHAKEN ECWE WERELDKAMPIOEN. Intiem samenzijn in het Carlton Hotel. Euwe's wereldkampioenschap heeft gis teravond in de hoofdstad heel wat msn- schen op de been gebracht. Euwe moest na afloop van de spontane hulde in „Bel- levue" nog te midden zijner bewonderaars verschijnen. En tenslotte vertrok de nieu we schaakkampioen met zijn staf van of ficials en naaste vrienden naar het Carl ton Hotel. Ook daar werd hem geen rust gelaten, want de Joh. Verhulststraat, waar Euwe woont, was zoo vol menschen, die niet weg te krijgen waren, dat de po litie opbelde, of dr. Euwe niet even komen wilde. Euwe ging met een taxi naar huis en onderging van de saamgestroomde men schen in zijn eigen omgeving weer een hartelijke hulde. Daarna bleven dr. Max Euwe en me vrouw in de blauwe zaal van het Carlton Hotel nog tot zeer laat intiem bijeen te midden van het Comité en schaakautori teiten en vrienden, waaronder de heeren Th. M. Ketelaar, dr. I. J. H. Vos, jhr. ir. H. Strick van Linschoten, prof. dr. Schuh uit Delft en vele anderen. Dr. Aljechin ver scheen met zijn vrouw eveneens in den kring. Hier was het, dat Euwe een glas whiskey ledigde op de gezondheid van den onttroonden schaakkoning, waarbij Aljechin de ondeugende opmerking maak te. dat Euwe daar wel eens eerder mee haci Kunnen beginnen. Het kwam hier ook nog tot een ernstig verklaring van Alje chin tegenover Euwe. Aljechin zeide tegen Euwe, dat hij er prijs op stelde nog eens nadrukkelijk te verzekeren, dat het geen phrase was geweest, wat hij in „Bellevue" tegen het publiek over hem, Euwe, had gezegd: „Geloof mij, Herr Doktor", aldus Aljechin, „nu ik geen wereld-kampioen meer kan zijn, gun ik het U speciaal van ganscher harte. Dat is mijn eerlijke mee ning." En beide mannen drukten elkander weer krachtig de hand, waarop Aljechin gecomplimenteerd werd met zijn zeer spor tieve houding van den avond. Een strijkje speelde eerst de Marseillai se, door allen staande meegezongen, daar na het Wilhelmus en tenslotte, ter eere van Géza Maroczy, het Hongaarsche volks lied. Daarna duurde het intiem samenzijn nog heel lang, maar er was een geldig ex cuus; „Er wordt niet iederen dag een Nederlandsch wereldkampioen schaken geboren!" HULDIGING EUWEALJECHIN- COMITE. De heeren E. van Dien (Amsterdam), Dr M. de Hartogh (Amsterdam), mr. A. Rueb ('s Gravenhage), Jhr. ir. H. Strick van Linschoten, Delft en B. J. van Trot- senburg (Amsterdam) hebben, nu de match EuweAljechin zoo schitterend is beëindigd, het initiatief genomen om den organisatoren van deze match een stoffe lijk bewijs van erkentelijkheid aan te bie den voor het uitnemende werk, dat tot stand is gebracht. Het voornaamste daar bij is, dat hetgeen wordt aangeboden af komstig zij van geheel schaakspelend Ne derland; ieder Nederlander naar zijn ver mogen drage er toe bij, den leden van het EuweAljechin Comité te helpen huldi gen voor den ontzaggelijken arbeid, dien het heeft verricht en voor de heerlijke bron van genot, dat het Comité aan alle schakers ter wereld heeft doen verschaf fen. Schaakspelers, die bereid zijn mede te werken aan de huldiging van de leden van het Comité, kunnen hun bijdragen zenden aan den heer E. van Dien. Amsterdam, Sarphatistraat 5, postgiro 87339 of ge meentegiro Amsterdam D 1458. VOETBAL k.K. Sportver. „Steeds Hooger". St. Hooger trok naar de aanstaande kam pioenen, om daar volgens v. Nispen op een doelpuntenregen ontvangen te worden, maar St. Hooger dacht daar anders over, ze gaven v. Nispen niet de minste kans, om de score hoog op te voeren, maar deze club mag blijde zijn, dat St. Hooger maar één in plaats van twee punten mede nam. St. Hooger trapt tegen den kouden wind in af, van Nispen neemt het leder over en scoort binnen 3 minuten door toedoen van haar linksbinnen (1—0). Tot aan de rust is v. Nispen iets meer in den aanval. Na rust zyn de gasten iets sterker, tot ongeveer 15 min. voor einde v. Nispen zich geheel terug trok, waardoor him doel nog al eens in ge vaar komt. De belooning voor Steeds Hoo ger kon echter niet uitblijven. 4 minuten voor het einde scoort de linksback van Steeds Hooger onhoudbaar den gelijkma ker (11). R.K. Sportver. „Majella". Door de vorst was 't Majella-terrein af gekeurd. Alleen de wedstrijd ASC IMa jella I ging door. Glansrijk was de overwin ning daar bevochten. Niet minder dan 5 maal moest de ASC-keeper visschen, terwijl het Majella-doel blank bleef. Een hardibevroren terrein geeft vanzelf zijn bijzondere moeilijkheden bij 't spelen. Later begon de sneeuw nog te vallen, zoo dat we inderdaad kunnen spreken van een ongewone match. Reeds direct was Majella sterk in de meerderheid, wat de voorhoede in 'n tweetal doelpunten wist uit te druk ken. Bij ASC ontbrak de noodige dosis vu righeid. Na rust precies eender: 'n hard werkende, goed-spelende Majella-ploeg, tegenover 'n team, dat het, ondanks de kou de, wat al te gemakkelijk opnam, 't Laat ste kwartier kwam de thuisclub nog even opzetten, maar 't eind kwam met 50 voor Majella. R.K. Sportver. „D.O.S." Van het wedstrijdprogramma kwam gis teren zeer weinig terecht. Alléén DOS 5 kwam in actie en stuurde Trekvogels 3 met een 40 nederlaag naar Boskoop. DOSL. en S. werd afgelost, en het Santpoort-terrein en dat van St. Hooger werd afgekeurd, WIELRENNEN „SWIFT". Gistermorgen is er een aanval gedaan op de 5 K.M. waarover J. Riethoven Adr.z. den snelsten tijd had gemaakt in 'deze maand. De eerste die het gistermorgen ver beterde was Chr. Vink, die het wist te bren gen op 2 min. 42 sec., direct daarop bracht R. v. Aart het tot 2 min. 39 1/5 sec. De ove rige gemaakte tijden zijn W. Severijnen 2 min. 53 sec., A. Stafleu 2 min. 55 1/5 sec., G. Groeneweg 2 min. 57 1/5 sec., W. Meno, 3 min. 3 1/5 sec. Over de 1 K.M. zijn de opgenomen tij den: Chr. Vink 29 3/5 sec., A. Maat 30 2/5 sec., G. Groeneweg 32 sec., W. Mens 32 2/5 sec. OLYMPISCHE SPELEN. HET OLYMPISCH VOETBAL-TOURNOOI Zestien landen hebben reeds ingeschreven. Reeds zestien landen hebben ingeschre ven voor het Olympisch Voetbaltournooi, dat in Augustus 1936 te Berlijn en even tueel in andere steden van Duitschland zal worden gehouden. Behalve Duitschland hebben ingeschreven Egypte, Bulgarije, Ecstland, Finland, Haiti, Britsch-Indië, Ita lië, Japan, Noorwegen, Oostenrijk, Peru, Polen, Zweden, Hongarije en de Vereenig- de Staten. Indien men deze inschrijvingen nader be schouwt, is het duidelijk, dat vele landen alsnog in de komende maanden bij de bo- venstaanden zullen kunnen worden toege voegd. TWINTIG OLYMPISCHE JOLLEN GEREED. Van de dertig Olympische jollen, die het Organisatie Comité voor de aanstaande Spelen bij een Berlijnsche werf heeft be steld, zijn er reeds twintig vrijwel gereed. Zij behoeven alleen nog maar gevernist te worden. Ook de bijbehoorende zeilen zijn reeds in den maak. In het volgend voor jaar zullen de booten naar Kiel worden overgebracht, waar zij ongeveer 14 dagen voor het begin der Olympische zeilwed strijden onder de deelnemers zullen wor den verloot Iedere zeiler heeft dan vol doenden tijd aan zijn boot te wennen. Op deze wijze wordt bereikt, dat de verte genwoordigers van alle landen onder vol komen gelijke voorwaarden den strijd kun nen beginnen UIT m nnicffvnvn HILLEGOM. Volksbond. De Weleerw. heer Henry de Greeve hield voor de leden van den R.K. Volksbond alhier een schitterende rede over het onderwerp „Groeiende behoefte aan geestelijke verdieping". De gewijde rede naar betoogde, dat wij nog niet behoeven te wanhopen aan den ondergang der we reld, omdat er nog talloos velen goedwil lend zijn en er bij anderen zelfs bij onge- loovigen een groeiende behoefte bestaat aan geestelijke verdieping. Welk een con trast vormt de Duitïche jeugd, die wordt opgevoed in rassenhaat, met onze Katholie ke Jeugdbeweging, die geleid wordt in Godsdienstzin, discipline en gehoorzaam heid. De liefdeloosheid moet plaats maken vcor broederliefde. Ds G. A., Kapelaan Voort wist, bracht hul de aan het actieve bestuur van den Volks bond voor het uitnoodigen van zulke spre kers, die bij zijn leden ook een stemming moet wekken van behoefte aan geestelijke verdieping. De voorzitter bracht den ge- wijden redenaar dank voor de gehouden rede. Verder deelde hij mee, dait het gebouw vanaf Maandag als ontspanningslokaal zal worden opengesteld voor de werkloozen. Hierna sluiting op de gebruikelijke wijze. Arbeidsbeurs. Het aantal werkzoeken den, ingeschreven bij het Arbeidsbemidde lingsbureau, bedraagt hier 681 personen, vorige week 621. Verleden jaar bedroeg par denzelfden datum het aantal 719. Bouwen. Aan rot Aannemersbedrijf A. J.Seysener is opgedragen het bouwen van een dubbel woonhuis te Aalsmeer voor re kening van den heer J. Geleijn aldaar. Konijnendiefstal. Bij de politie alhier is aangifte gedaan van de ontvreemding van eenige konijnen ten nadeele van den heer v. d. V., alhier. Inenting. Woensdagmiddag van half 4 tot 4 uur bestaat in de Gemeenteschool gelegenheid tot kosteloos inenten en her inenten. LISSE. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente is in openbare vergadering bijeen geroepen ter behandeling van de navolgen de agenda op Maandag, 23 December, des namiddags om 2 uur. Agenda: 1. Wijziging van de Winkelsluitingsverordening. 2. Ver huur van grond aan den heer M. Rijken- berg, alhier. 3. Vaststelling van een veror dening, regelende de eischen van benoem baarheid en de bezoldiging van de veld wachters in de gemeente Lisse. 4. Kwee- kerscredie-ten voor het jaar 1936. 5. Heffing en invordering van opcenten op de Gemeen tefondsbelasting en de Vermogensbelas ting over het belastingjaar 19361937. 6. Comptabiliteit. 7. Voorloopige vaststelling van de gemeente-rekening over 1934. 8. DE LEIDSCHE C0URAN1 LEIDSCHENDAM. St. Josephsgezellen. Onder presidium van den Vice-praeses, den weleerw. heer Kap. Dunselman hield de St. Josephsge- zellenvereeniging te Leidschendam we derom een goedgeslaagden ontwikkelings avond. Na opening met den gezellengroet en een hartelijk openingswoord van den Vice- praeses, waarin hij ook bijzonder welkom heette den inleider van dezen avond, den heer L. Boekraad, verkreeg deze laatste het woord. Op duidelijke en leerzame wijze zette spreKer zijn onderwerp „De groei van het kloosterwezen." uiteen. Beginnende bij de kluizenaars, die een leven van verster ving en afzondering leidden en die zich langzamerhand vereenigden, behandelde spreker achtereenvolgens het werk en de stichting van een gemeenschap door St. Benedictus, St. Dominicus en St. Francis- cus, enz., het begin van het kloosterwezen en de enorme uitbreiding en groei welke het kloosterwezen thans heeft genomen. Hierna ontwikkelde zich een interessan te gedachtenwisseling, waarbij zeer veel te leeren was. Met een hartelijk dankwoord en een opwekking tot medeleven en mede werking werd deze leerzame avond op de gebruikelijke wijze gesloten. LEIMUIDEN. Schietwedstrijd B. V. L. in de groote zaal van de Wed. J. Sneeboer, werd een schietwedstrijd gehouden waaraan ruim 40 landstormers deelnamen. Door den plaatselijken leider de heer J. l'Ami was gezorgd voor een groot aantal prijzen en prijsjes. Het was voor de landstormers een groot genoegen om overste Schall, die langen tijd ernstig ziek was geweest, weer in hun midden te zien. Overste Schell zeide in een toespraak tot de landstormers dat het hem een groot genoegen deed weder na een langdurige ziekte te midden van de trouwe Leimui- densche B.V.L.'ers te zijn. In verband met zijn nog niet algeheel herstel moest hij echter weer spoedig naar Amsterdam het geen hem wel speet aangezien het heel ge zellig in Leimuiden was. Het woord was dan aan den burgemees ter, voorzitter van de plaatselijke Com missie. Hij feliciteerde Overste Schell na mens de afdeeling van harte met zijn be terschap en met zijn bevordering. Wij heb ben gekend kapitein Schell, majoor Schell en nu hebben wij Kolonel-majoor Schell. Spr. hoopt dat overste Schell nog vele ja ren moge gespaard blijven voor de B.V.L. en voor zijn gezin. De burgemeester bood den overste na mens de afdeeling een keurig bloemstuk aan. Vervolgens richtte het bestuurslid, den heer W. Compeer, zich tot den burgemees ter, dankte hem voor het vele in het be lang van de afdeeling gedaan en bood hem eveneens uit blijk van sympathie namens de afdeeling een keurig bloemstuk aan. Nadat de heer TAmi, de plaatselijke lei der, nog even het woord had gevoerd, richtte de heer J. A. Eakhuizen, voorzitter van de plaatselijke Commissie nog even het woord tot de aanwezigen. Hij rekende er op dat de landstormers nog ook in den vervolge trouw aan de wedstrijden zouden deelnemen. Hij zeide dat in het voorjaar 1936 een propaganda-avond zal worden gehouden. Daarna werd overgegaan door den heer l'Ami tot de prijsuitreiking. Het bleek dat er goed geschoten was, door iederen schutter waren 4 maal 5 scho ten gelost. De uitslag van den wedstrijd was: 1. J. v. 't Wout 187 punten. 2. N. de Koning 186 pnt., 3. M. Witte 180 pnt., 4. Sj. Zemel 180 pnt., 5. J. L. Hogenboom 177 pnt., 6. J. J. Straathof 173 pnt., 7. B. J. v. Graas 171 pnt., 8. W. Straathof 170 pnt., 9. C. J. de Rijk 170 pnt., 10. G. P. v. d. Meer 170 pnt., 11. J. G. v. d. Akker 170 pnt., 12. J. Straathof 165 pnt., 13. N. G. v. Beyeren 166 Dnt., 14. A. de Vos 165 pnt., 15. J. W. de Boer 165 pnt. De afdeeling kan op een bijzonder goed geslaagden avond terugzien. RIJNZATERWOUDE. Groene Kruis. Vrydag 13 Dec. 's avonds 7 uur hield de Vereeniging O. H. afd. van de Zuid-Holl. vereeniging ,,'t Groene Kruis" haar jaarvergadering in Café de Boer. On danks de belangrijke agenda was de op komst zeer gering. De voorzitter opende de vergadering. Hij heette allen hartelijk wel kom op de eerste vergadering in 3536. Op de vorige vergadering was reeds ge sproken over de T.B.C.-besitrijding., Of schoon de gezondheidstoestand in Rijnzater- woude gunstig mag heeten er is in 1935 slechts één persoon gestorven moet men toch steeds waakzaam zijn. Een paar maal is de hulp voor T.B.C.-lijders reeds ingeroe pen bij de T.B.C.-bestrijding kring Leiden, die dan ook hulp verleende en waardoor een paar kleuters werden uitgezonden en genezen aan hun ouders wei'den terugge geven. Ruimschoots is in 't afgeloopen jaar gebruik gemaakt van de hulpmiddelen, die in vergelijking met andere vereenigingen beneden 0 zijn. Verleen daarom allen uwe volle medewerking, doe wat in uw vermo gen is, dan zullen wij ons doel bereiken. De secretaris las nu de notulen der laat ste vergadering voor, welke onveranderd werden goedgekeurd en vastgesteld, 't Jaar verslag van den secr. oogstte een applaus van de vergadering. Volgde nu 't finantieel verslag van den penningmeester. Hieruit bleek, dat de in komsten bedroegen 203.48, de uitgaven 181.33)4, zoodat er een saldo was van 25.14'/,. Een commissie van 3 leden, de heeren A. de Bruyn, W. Kinkel en G. Bergshoeff, zagen rekening en bescheiden na en rapporteerden, dat zij alles in prima orde hadden bevonden. De voorz. sprak zijn dank uit aan den penningmeester en de commissie. Aan de orde was nu goedkeuring en vast stelling der begrooting voor 1935/36, zoo als die door 't bestuur was ontworpen. Deze werd goedgekeurd met een bedrag van in komsten en uitgaven van 140.14)4. De commissie van controle over de eigen dommen der ver. bracht nu verslag uit. De voorz. dankte de commissie voor haar de gelijke controle. Als commissie van con trole voor 35/36 werden benoemd de heeren C. Mokkenstorm, G. Bergshoef en J. de Boer. Bij de verkiezing voor 2 aftredende leden van 't bestuur werden met algem. stem men herkozen de heeren H. J. Vink en G. Eikelenboom, die hun herbenoeming aan namen. Nu volgde een discussie over de T.B.C.- bestrijding, met 't oog op de eventueele op richting eener afdeeling. Daar er wegens geringe opkomst geen definitief besluit kon worden genomen, werd 't besluit genomen zoo mogelijk bij Leimuiden en Oude-Wete- ring aan te sluiten, daar Rijnzaterwoude te klein was voor een afzonderlijke afdee ling. 't Bestuur zou hiertoe de noodige stappen doen. Volgde nu een vraag of 't niet goed was een zuurstof-apparaat aan te schaffen. De voorz. zou hier onderzoek naar doen. De rondvraag leverde niets op. De voorzitter dankte voor de aangename discussie en hoopte, dat deze vrucht mocht dragen. Hij dankte alle functionarissen en sloot de vergadering met de hoop weer al len in 1936 gezond terug te zien, de verga dering. Vaststelling van: a. de begrooting van het Burgerlijk Armbestuur voor 1936; b. de be- drijfsbegroo-ting voor 1936; c. de gemeente- begrooting voor 1936. 9. Rondvraag. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente komt op Woensdag 18 Dec. des n.m. te 7 Yt uur in Openbare vergadering bijeen. Agenda: 1. Vaststelling notulen. 2. Ingeko men stukken. 3. Bespreking bouwverorde ning-herziening. 4. Vaststelling comptabel besluit. En hetgeen verder ter tafel zal worden gebracht. SASSENHEIM. BOTSING TUSSCHEN TRAM EN AUTO. Eén zwaar, drie lichtgewonden. Gisteravond heeft op den straatweg ter hoogte van de Hoekstraat, een bo.smg plaats gehad tusschen een personenauto en een tram van de N.Z.H.T.M. Een personenauto, komende uit de rich ting Leiden, en bestuurd door den heer Geers uit Amsterdam, reed op de tram rails, toen uit de richting Haarlem de elec- trische tram naderde. Door de gladheid van aen weg slaagde de bestuurder van den auto er niet m, van de trambaan te komen, zoodat een botsing onvermijdelijk was. De auto werd van voren geheel ver nield Twee dames, die achter in den wa gen zaten, en de bestuurder kregen lichte verwondingen, terwijl de eigenaar van den auto, de heer Cornelissen uit Amster dam, die haast den bestuurder was geze ten, zeer ernstig gewond bleek. Nadat dr. Huebex en dr. Zijerveld de eerste genees kundige hulp hadden verleend, werd de heer Cornelissen, die een bekkenbreuk op- geloopen had, naar het St. Elisabethzie- kenhuis te Leiden vervoerd. De bestuur der van den auto en de beide dames, Mevr. Geers en mej. Lit, werden naar hun wo ningen te Amsterdam vervoerd. De tram werd slechts licht beschadigd. Missie-avond. In het K. S. A.-gèbouw had gisteravond een lezing met lichtbeel den plaats over de missie van Java, van de paters Jezuieten, gegeven door pater J. Sondaal. Deze avond, uitgeschreven door het plaatselijk comité van de K. S. A.- werd geopend door den voorzitter, den heer A. J. Verkleij, die zijn genoegen uitsprak over de groote opkomst, want de zaal was tot in de uiterste hoeken gevuld. Wie pater Sondaal is, aldus spr., zullen allen waar schijnlijk wel weten, daar zjjneerw. het tri duüm heeft gepredikt. Spr. gaf hierna het woord aan den missie-pater die dank bracht aan den zeereerw. heer pastoor, welke hem hiervoor de gelegenheid had verleend. Den eerw. spreker welke eenige clemen tie verzocht, daar hij reeds vyfmaal giste ren had gesproken in de kerk, heeft een lezing gehouden welke ruim 21/2 uur heeft geduurd. Zijneerw. gaf aan de hand van plaatjes en praatjes indrukken weer van het leven der Javaansche bevolking. Veel, zeer veel is hierbij verteld over de zeden waaruit viel op te maken wat voor moeite het kost om daar de menschen tot andere begrippen te brengen. Het streven om naast de Hollandsche inlandsche pries ters te verkrijgen, is reeds na 35-jarige ar beid een succes geworden, daar nu reeds 10 inlandsche priesters werkzaam zijn en nog velen voor de toekomst worden opge leid tot uitbreiding van Christus' rijk. Aan het slot van deze zeer geanimeerde lezing vroeg spreker nogmaals het gebed en steun namens de arme Javanen, om hen tot hoo ger leven te brengen. Spr. dankte namens het missie-college van de paters Jezuieten voor de welwillende aandacht. Onder het zingen van Aan U, o Koning der Eeuwen, werd een kleine collecte gehouden waar mede de avond was afgeloopen. Deze avond heeft zeker warme missievrienden ge kweekt, zoowel moreel als financieele. Ned. Vereeniging E. H. B. O. Zater dagmiddag werd in de Burgerzaal het exa men afgenomen door den geneesheer-direc teur van het Centraal Bureau van het Orahjekruis, den heer P. v. Royen en door dr. P. Zeijerveld. Van de afdeeling Sassen- heim zijn geslaagd de dames: M. Dasman, H. v. Diggelen, M. v. d. Geest, M. Gouver neur, W. Krouwel, A. v. Lierop, M. v. Leeu wen, G. M hlmanZuilhof, C. Rooza, F. Tibboel en J. Vaalburg. Van de heeren W. Bakker, G. Barendrecht, P. v. d. Horst, G. Verschoor, W. F. v. Zehlm. Ontspanning werkloozen. Met ingang van heden is het K. S. A.-gebouw voor ont spanning van werkloozen opengesteld. TWEEDE BLAD - PAG. KERKNIEUWS BENOEMINGEN IN HET BISDOM HAARLEM. Z. D. H. de Kapittel-Vicaris heeft be noemd: tot Rector te Rotterdam (Reet. Hulpkerk v. d. H. Petrus) den weleerw. heer A. F. J. Olsthoorn, thans Conrector aldaar. Tot kapelaan te Amsterdam (H. Boni- facius) den weleerw. heer M. G. van Rijn, thans kapelaan te Heemskerk. RECTOR J. G. KERKVLIET t Zaterdagmorgen hebben onder groote belangstelling van confraters, leden van den Katholieken Schippersbond „St. Ni coiaas", van de Prot. Christelijke Schip persvereniging, van de Schippersvereni ging „De Eenaracht", van den Alg. Rijn- scnippersbond en tal van geloovigen, die zoo dikwijls het schipperskerkje aan de Schoonderioos.raat te Rotterdam bezoch ten, de plechtige uitvaart en begrafenis piaaLs gehad van wijien den zeereerw. heer J. G. Kerkvliet, in leven rector van óe Sint Peirusiterk en bondsvoorzitter van den Katholieken Schippersbond „St. Nico- laas". Te half tien Zaterdagmorgen vingen ln de Sint Petruskerk, die tot in de Uiterste hoeken was gevuld, de plechtige Lauden aan, waarbij agens was de conrector van de St. Petruskerk de zeereerw. heer A. F. J. Oisthoorn, met assistentie van rector J. Nolet a.s diaken en pa.er H. Nieland S.C.J. ais subüiaken. Can tores waren de weleerw. heeren W. N. van Leeuwen en J. B. L. Si mon. Op het priesterkoor hadden o.m. plaats genomen ae hoogeerw. pater H. Finke S.C.J., Provinciaal van ae Priesters van het H. Hart, alsmede de hoogeerw. heer kanunnik M. W. A. Wijtenburg. Naast de Communiebank stond het mee rouw-om- Loerste vaanael van den R. K. Schippers bond „St. Nicoiaas". Ook de meisjes en jongens uit de hoogste klassen van het St. Petrus-internaat, onder leiding van hun eerw. zusters van Aardenhout woonden den plechtigen Lijkdienst voor de ziele- rust van hun onvergetelijken rector bij. Te ongeveer tien uur begon de plechtige H. Mis van Requiem, welke werd opge dragen door den hoogeerw. heer kanunnik J. W. van Heeswijk, deken van Rotterdam, met assistentie van rector J. Nolet en pa ter H. Nieland S.C.J. Cantores waren we derom de kapelaans van de St. Antonius Abt-parochie, de weleerw. heeren W. N. van Leeuwen en J. B. L. Simon. Na deze plechtige Requiemmis heeft rector J. Nolet een lijkrede gehouden naar aanleiding van de tekstwoorden Eccl. XXVII 29, „Hij was een wijs man voor zijn volk en heeft de eer verworven. Zijn naam zal blijven leven in eeuwigheid". Na deze lijkrede werd door den Hoog eerw. heer deken van Rotterdam met de zelfde assistentie als onder het H. Mis offer oe absoute verricht. In de rouwkoets werd de kist bedekt met een kruis alsmede met de vlag van den R. K. Schippersbond „St. Nicoiaas". Ver der werden meegedragen kransen van de Noteerings-Commissie Groote koopmans beurs Rotterdam, St. Nikolaus Schiffer- verein. Vereen, van Scheepsbevrachters in Neder.and afdeeling Zuid-Holland en van de Vereen, der Ned. Part. Rijnvaart Cen trale. Er waren vertegenwoordigers van den R. K. Schippersbond „St. Nicoiaas", van den Alg. Rijnschippersbond en van de In tern. Schippersvereeniging. Teger twaalf uur arriveerde de stoet op 't R. K. Kerkhof te Crooswijk, waar onder een groote belangstelling- de bijzetting in het priestergraf werd verricht. Behalve de reeds genoemde organisaties waren op het R. K. Kerkhof o.m. nog tegen woordig afgevaardigden van de Schip persvereeniging „Eendracht" te Amster dam, R. K. Sleepbooivereeniging „St. Pe trus", Rijnvaart-Centrale, Vereeniging van Scheepsbevrachters in Nederland, Raad van Beroep van Bevrichtingszaken, de Be vrachtingscommissie, Centraal Bureau van de Rijn- en binnenvaart, Prot. Chr. Schippersband en tenslotte een deputatie van de scholieren van het St. Petrus-Inter naat. „Msb." Plebaan Westerwoudt. De hoogeerwaarde heer plebaan Wester woudt, die een dag of tien op „Dennen heuvel" in Bloemendaal heeft doorgebracht is Zaterdagmorgen voor volledig herstel vertrokken naar Engelenberg nabij Luzem in Zwitserland. In verband met de voorbe reidingen voor de consecratie van den nieuwen bisschop zal zijn verblijf aldaar korter duren dan aanvankelijk bedoeld was. Waarschijnlijk zal Z. H. Eerw. binnen een week of drie in Haarlem terugkeeren. HET KATHOLICISME IN ENGELAND. Het aantal Katholieken in Engeland en Wales bedraagt thans 2.335.890. Het vorig jaar was dit aantal 2.321.117. Aan 65.223 kinderen werd het H. Doop sel toegediend, tegenover 63.205 in 1933. Het aantal personen dat dit jaar in de Katholieke Kerk werd opgenomen is pre cies even groot als het vorig jaar en be draagt 12.206. WOUBRUGGE. H.M. de Koningin aan het schilderen. Zaterdagmiddag heeft H.M. de Koningin een bezoek gebracht aan de gemeente Wou- brugge, waar Hare Majesteit, ondanks de felle koude, den onlangs volgens hei «ys- teem Dekker omgebouwde wat**»noi* »an den Vlietpolder, op het doek bracht

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7