STADS V NIEUWS Groüte Pers-loterij H MAANDAG 16 DECEMBER 1935 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER? OM HET VRIESPUNT. DE BILT SEINT: Matige tot krachtige later afnemende Zuid-Westelijke tot Zuidelijke wind, tijde lijk opklarend,, aanvankelijk weinig of geen neerslag, temperatuur om het vries punt des nachts, lichte dooi overdag. Hoogste barometerst.: 768.3 te La Coruna. Laagste barometerst.: 743-9 te Shields. De van IJsland komende depressie is vanmorgen tot de Noordzee doorgedron gen en op IJsland heeft zich ae hoogs druk king tijdelijk herstsld. Ook over Finland en Spanje ligt hooge drukking, uit het ver re Westen nadert weer een depressie. Of schoon de Bntsche Eilanden geheel onder de pressieinvloed zijn, sneeuwt het daar in het Noorden en is elders de temperatuur gedaald. Behalve in Marseille is uit Frank rijk de vorst verdreven -n ook ons land komt weer onder invloed van Westenwind Duitschland en Zuid-Scandinavië hebben betrokken weer met lichte vorst en sneeuw in Zweden is de vorst nog steeds matig, ten Zuiden van de Finsche Golf werd zij streng. Aanvankelijk is lichte dooi te wach ten, maar tijdens - kan nog lichte vorst voorkomen en de verdere vooruitzichten zijn onzeker. LUCHTTEMPERATUUR. 4.— gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Maandagnamiddag 4.17 uur tot Dinsdagmorgen 7.34 uurè HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Dinsdag 17 Decern ber voorm. 7.17 uur en nam. 7.41 uur. De voorzitter zette uiteen, hoe moeilijk het is een begrooting van de inkomsten en uitgaven van zulk een tentoonstelling op te zetten. De afd. L i s s e meende, dat de gemeente Heemstede, welke van de tentoonstelling zooveel voordeel heeft getrokken, ook wel iets kan bijdragen in het verlies. De voorzitter sneed een verder debat over dit onderwerp af, met de opmerking: Daar kan hier niet op worden ingegaan. Dat is iets, dat de gemeente Heemstede zelf moet uitmaken. De rekening werd daarna z. h. st. goed gekeurd. Het hoofdbestuur stelde voor. een be drag van 5000.uit de middelen der vereeniging beschikbaar te stellen, tot ver lichting van de verplichtingen van de deelnemers in dit waarborgfonds ten be hoeve van de Int. Bloemententoonstelling Flora 1935. De voorzitter deelde mede, dat dit voor stel kon worden gedaan, dank zij de re serves. De afd. Voorho ut wilde wel iets meer weten van de grootte dier reserves. Mogelijk kan de contributie der leden worden verlaagd. (Gejuich). De voorzitter zeide, geen aanleiding te vinden nadere mededeelingen omtrent deze reserves te doen. Het Hoofdbestuurslid, de heer Roes. zei- de dat het beter was te spreken van „be drijfskapitaal". In het voorstel wordt ook gesproken van „middelen". De afd. Voorhout was niet tevreden gesteld. Het voorstel werd z. h. st. aangenomen. Weer de saneering ter sprake. De afdeelingen Bovenkarspel en Was senaar hadden een voorstel ingediend en stelden voor, het H. B. op te dra gen, onverwijld bij de Regeering de noo- dige stappen te doen, teneinde de sanee- ringsmaatregelen ten spoedigste te doen eindigen. Het praeadvies van het H. B. luidde be handeling van het Saneerings-vraagstuk uit te stellen tot het najaar van 1936. De afd. Hillegom (de heer Murk), begon een uitvoerig betoog over de nadee- .len der saneering, doch na eenigen tijd werd hem het spreken door applaus uit de vergadering onmogelijk gemaakt. Op grond van art. 23 van het reglement van orde ontnam de voorzitter den spre ker het woord, die daarna onder luid la waai der vergadering het spreekgestoelte verliet. Het prae-advies van het H. B. werd daar na met 19433 stemmen goedgekeurd. De afdeeling Heemstede stelde voor, de noodige stappen te ondernemen, om te ko men tot de oprichting van een, onder des kundige leiding staande, economische af deeling bij het bureau der Alg. Vereeni ging. Het H. B. verklaarde zich bereid, dit punt onder de oogen te zien, waarmede de vergadering zich kon vereenigen. (De vergadering duurt voort). RECHTZAKEN DE OSSCHE STRAFZAKEN VOOR DE BOSSCHE RECHTBANK Heden behandelde de Bossche rechtbank nogmaals de strafzaak tegen den 58-jarigen landbouwer H. L. van Erp (Driek van Re- nieren) en den 47-jarigen arbeider N. J. van Geenen, welke zaak op 18 November werd uitgesteld, nadat de Officier van Jus titie wegens uitlokking tot brandstichting tegen van Erp acht jaar en tegen van Gee nen vijf jaar gevangenisstraf had geëischt. Men herinnert zich de geruchtmakende brandstichting welke op 10 Augustus 1927 te Oss is gepieegd in de woning, bewoond door de familie Bevers en van Zandvoort, waarbij een vrouw en drie kinderen den dood in de vlammen vonden. Wegens dit misdrijf is de arbeider G. J. van Galen tot acht jaar gevangenisstraf veroordeeld, ter wijl wegens het medsplegen den arbeider T. J. van Berne (Dotje) eveneens acht jaar gevangenisstraf is opgelegd. Van Erp en van Geenen hebben zich nu opnieuw te verantwoorden, er van beschuldigd, dat zij de brandstichting opzettelijk hebben uitgelokt door kort tevoren voor het ple gen van dit misdrijf geld te beloven. Van Erp deelde bij zijn verhoor mede, dat hij 100 beloofd had in een gesprek met van Geenen, als het huis zou worden afge brand. Dit werd bevestigd door van Gee nen. Deze verdachte had toen met van Ga len gesproken, die dit niet wilde doen. La ter wilde deze het wel, maar verdachte heeft van Erp met meer gesproken. Ver dachte van Erp zei nog, dat het hem mets kon schelen, wie het huis in brand stak. Verdachte wist het met. Daarna hield mr. van Everdingen zijn re quisitoir, waarin hy de zaak nu toch wel duidelijk achtte. Er was vor spr. alle reden oiu te persisteeren bij het gshoudm re quisitoir. De verdediger, mr. Zinnicq Berg maan merkte in- zijn pleidooi op, dat van Erp den brand niet uitgelokt h: PI. vroeg de onmiddellijke invrijheidstelling van v. Erp. Mr. W. van Dyk (Eindhoven) plei tend voor van Geenen, hield zich bij zijn vo rig pleidooi. Van Galen, die den brand heeft gesticht, had aanvankelijk tegen verdachte van Geenen gezegd, dat hij het niet deed. La ter heeft h(j aan verdachte nog eens ge vraagd. of v. Erp er nog voor te vinuen zou zijn. Verdachte heeft toen gezegd: „Dat zal wel". PI. achtte de uitlokking dan door van Geenen ook -iet bewezen. De rechtbank begaf zich nu in de raads kamer, waarna de president mededeelde, dat de rechtbank geen termen aanwezig achtte, om aan het verzoek van verdediger te voldoen. De uitspraak werd bepaald op heden over veertien dagen. HAAGSCH GERECHTSHOF. In hooger beroep heeft terecht gestaan de 21-jarige los-werkman J. B. uit A 1- pher. aan den Rijn, die door de Haagsche rechtbank wegens mishandeling, den cuod ten gevoige hebbend, waarbij ze keren Teunis van Soest het leven liet, is veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf. B. kwam op Zondagavond 9 Juli j.l., na met eenige vr.enden een café aan de Dorpstraat bezocht te hebben, zekeren Zijlstra tegen, die per rijwiel was. Er werd geroepen „daar komt hij, houdt hem". Er ontstond een woordenwisseling. Even later kwam het slachtoffer ook per rijwiel aangereden. Deze stopte en zet.e zijn rij wiel tegen een schuur om zich met het ge val te bemoeien. Volgens verdachte zou hij zijn uitge daagd en is hij tegelijkertijd door Zijlstra en door Teunis van Soest aangevallen. Een ooggetuige, de timmerman M. van Vliet die bij de woordenwisseling tegen- wooro.g was, verklaarde, dat hei slacht offer den verdachte niet heeft geslagen. Toen Van S. weer op zijn rijwiel wilde stappen, maakte verdachte een zwaaien de pewegir.g met een mes, waarmede hij van S in den hals trof. Deze stortte daar op neer. Getuige gaf B. daarop een slag met een gordijnroede welke hij in de hand had. Op een vraag van den verdediger Mr. Nord Thomson uit Leiden, hield getuige vol, dat hij gehoord heeft, dat de jongens, toen zij Zijistra ontmoetten, riepen: „daar heb je hem, houdt heml" Getuige heeft niet gezien, dat het slacht offer in het bezit was van een gummislok of eenig andei wapen. Een neef van het slachtoffer, C. van Soest die eveneens bij de vechtpartij tegenwoordig is geweest, verklaarde, dat Z. den verdachte een stomp onder de kaak heeft gegeven. Ook de overige getuige zou den verdachte hebben mishandeld. De 21-jarige boerenarbeider P. Ver kade, die in verdachte's gezelschap was, zeide, dat hij met nog eenige anderen zich achter een schuux verborgen had, toen Zijlstra naderde. De president merkte op, dat dit een zon derlinge houding was, daar er geen reden voor vier menschen was om zich voor een eenling te verbergen. Getuige zeide, dat hij zich buiten de ruzie wilde houden. Getuige ontkende, dat ei te voren een afspraak zou zijn ge maakt om Z op te wachten. Dr. J. P. L. Hulst uit Leiden, als des kundige op verzoek van den verded.ger gehoord, heeft de doodsoorzaak geconsta teerd. Volgens deskundige is hier geen sprax* van een opzettelijk toegebrachte steeK. I KAMER VAN KOOPHANDEL. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Rijnland alhier vergadert op Donderdagavond te 8 uur in de Vergader zaal der Kamer, Stationsweg 43. De agenda vermeldt o.m.: Opening. Con- ceptschrijven aan Z. E. den Minister van Handel. Nijverheid en Scheepvaart, inzake den Economischen Voorlichtingsdienst. Conceptschrijven aan Z. E. den Minister van Waterstaat, inzake het goederenver voer op de lijn Leiden—Roelofarendsveen. Bespreking van het schrijven der Neder- landsche Kamer van Koophandel in Bel gië, betreffende de Belgische Koninklijke Besluiten, inzake publieke aanbestedingen. Voorstel om de subsidie voor de Neder- landsche Organisatie voor de Internatio nale Kamer van Koophandel voor 1936 te verhoogen van f 25.tot i 50.Bespre king van de mogelijkheden om ten aan zien van den spoorwegovergang bij den Riinsburgerweg te Leiden tot een goede oplossing te komen. DE NIEUWE TELEFOON-CENTRALE. Zooals wij destijds reeds hebben gemeld, ligt het in het voornemen de telefoondienst te vestigen in het gebouw van het vroegere Rijksmuseum van Oudheden. Dit zal echter niet eerder geschieden dan wanneer de automatische telefoondienst ingevoerd zal zijn, welke dan aan de Boommarkt- zijde gehuisvest zal worden. Wanneer het gebouw van den telefoon dienst vrij komt, zal het postkantoor de hoognoodige uitbreiding ondergaan. VERNIEUWING DER RIJNBRUG. Op Maandag 27 Mei stelde de gemeente raad een bedrag van f 60.000 beschikbaar, om de Rijnbrug door een nieuwe te ver vangen. Met de uitvoering is nog niet begonnen, zelfs heeft de aanbesteding tot op dit oogenblik nog niet plaats gehad. Voor zoover onze inlichtingen gaan aldus de „Vooruit" wordt dit werk hoogstwaarschijnlijk niet aanbesteed. Er worden n.l tusschen de gemeente en en kele hier ter stede gevestigde constructie bedrijven onderhandelingen gevoerd over de bouw van deze brug. Men wil n.l. trach ten het werk in Leiden te houden, opdat Leidsche arbeidskrachten daaraan ook in de ijzerindustrie werk zullen vinden. Bij aanbesteding zou gevreesd moeten worden, dat het constructiewerk elders uitgevoerd wordt. RECHTSPOSITIE ONDERWIJZEND PERSONEEL. B. en W. hebben den gemeenteraad een lijvig stuk aangeboden, waarin de rechts positie van het onderwijzend personeel wordt geregeld. Het ambtenarenreglement is zooveel mogelijk nagevolgd. Daarvan is alleen af geweken voor zoover de wettelijke bepa lingen er mee in strijd mochten zyn. Het ontwerp bevat 76 artikelen, terwijl ook enkele daarmee aansluitende verorde ningen gewijzigd moeten worden. Leidsch Harmonie-gezelschap „De Post" Zaterdagavond concerteerde bovenge noemd gezelschap in de Stadsgehoorzaal. Dit corps kennen wij als een ijverig en vooruitstrevend gezelschap, dat zich met toewijding aan de uit te voeren muziek geeft, wat blijkt uit dé resultaten, die dezen avond bereikt zijn. De directeur, de heer Bolderdijk, de energieke leider, had dan ook voor dezen avond zijn beste beentje voorgezet en met het materiaa.l, dat hij ter zijner beschik king had, eenige zeer goed uitgevoerde nummers op het programma gebracht. Te ruim 8 uur opende de voorzitter deze uitvoering met een woord van welkom tot de talrijke aanwezigen, in het bijzonder tot den directeur van het postkantoor, de afge vaardigden van het L. S. C., en diverse zusterverenigingen. „De Telefunken" marsch van Joh. Evert, als eerste nummer, werd pittig en met veel bravour gespeeld. Een compositie van Fr. v Suppé, de ouverture „Piqué Dame" werd door haar juiste voordracht en goed tempo zeer verdienstelijk gespeeld. Het werkje „Air Varié" van Alb. Goossens waarin een solo voor twee clarinetten, werd op bevattelijke wijze uitgevoerd; alleen in de hooge tonen was het geluid een weinig vlak en zwevend, wat trouwens bij de meeste clarinettisten voorkomt, en alleen door een grondige, verdoorgevoerde studie is mooi te krijgen. Hetgeen dt solisten heb ben gepresenteerd is zeer verdienstelijk ge weest. Een woord van lof mogen wij den heeren v. d. Spree en van Kampen niet onthouden. De verdere nummers, o.m. de „Suite l'Arlesienne" v. G. Bizet genoten alle zon der meer een goede vertolking. Hulde aan den eminenten directeur aan wien een niet gering deel toekomt van de goede muzikale uitvoering. Namens het L. S. C. werd hem dan ook een fraaie krans overhandigd. Het kleinkunst ensemble „Liberto" heeft het neg steeds aangroeiende publiek (al len zijn ook geen liefhebbers van kunst) nog op aangename wijze eenigen tijd we ten bezig te houden. Terwijl het geheel be sloten werd met een bal, met medewerking van „The Bleu Rythm Boys" o. 11 v. Jacq. Smit. Als geheel genomen mag „De Post" met genoegen op een geslaagde uitvoering te rugzien. Excursie naar den Bouw van de St. Petruskerk. De Vereeniging van Oud-Leerlingen der Ambachtsschool hield Zaterdagmiddag een excursie naar den bouw van de St. Petrus- kerk alhier. De voorzitter, de heer H. Mulder, heette de plm. 40 deelnemers welkom en dankte den heer Ir Hugo van Oerle voor de wel willendheid om deze excursie toe te staan en toe te lichten. Deze hield daarop een in leiding tot de excursie en behandelde ach tereenvolgens: hoé wij kerkelijke bouw kunst moeten bezien en hoé men het mee- renaeels beziet, maar dan verkeerd. Ten eerste: dat de kerk in zijn geeste lijke waarde moet bezien worden, als con centratiepunt van hst omliggende stads gedeelte. Ten tweede: dat een kerk niet is te bouwen als een stadhuis, bioscoop of woonhuis, maar dat het geheel moet spre ken, zoodat ieder dadelijk zegt „dat is een kerk". Spr. schetste ten slotte het ontstaan en de ontwikkeling der St. Petruskerk, waar na de aanwezigen door de in aanbouw zijnde kerk werden rondgeleid, onder aan dachtige beschouwing van de schepping van architect A. J. Kropholler en Ir, Hugo v. Oerle. De -heer J. L. Metz, inspecteur bij de Lichtfabrieken alhier, is benoemd, tot di recteur van de Lichtfabrieken te Sappe- meer. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g e n. 215. Gebroeders van 't Hoofd, Zevenhoven, Dorpsstraat 159. Sme derij en rijwielhandel. De eigenaar J. E. van 't Hoofd is overleden d.d. 19 Sept. 1935. De zaak is omgezet in een vennootschap onder firma onder den naam: Firma van 't Hoofd. Venn.: J. A. van 't Hoofd en wed. M. M. van 't Hoofdde Zwart, Zevenhoven. 610. F. P. van Dijk. Leiden, Noordeinde 43. Handel in galanterieën, enz. Bijv. uit- geoef. bedr.: verkoop geneesmiddelen en verplegingsartikelen o. <L naam „Sana". St. Josephs Gezellenvereeniging. Alle retraitanten worden herinnerd aan de noveen ter evre van den Patroon St. Clemens Maria Hofbauer voor het welsla gen der retraite, welke begint Dinsdag 17 December en sluit op Eerste Kerstdag. No veenboekjes zijn verkrijgbaar bij den huis meester. Ver. van Mathesianen. Zaterdag j.i. hield bovengenoemde ver eeniging voor de tweede maal een film voorstelling in hst Casino Theater van de film der Bataafsche Petr. Mij, Aardolie van „Put tot Pomp", ditmaal mondel.ng toegelicht door den heer H. Wegerif. Bij het iende der film deelde de voor zitter mede. dat Zaterdag 21 December een excursie zal worden gehouden naar de St. Petruskerxbouw onder leiding van den ar chitect. Door den boterhandelaar T. J. K. uit Ha- zerswoude is bij de politie alhier aangifte gedaan, dat uit zijn auto, welke hij onbe heerd op de Breestraat had laten staan, een geldzakje is ontvreemd met 30 zilvergeld. Zaterdag slaagden te Den Haag voor ste nografie „Groote" de dames Lyda de Jong, Nelly Langezaal, Rie Luyckx, Mien Omt- zigt, Ria van Wieringen en Truce Zwet sloot, leerlingen van de Mariaschool, Haar lemmerstraat. Tevens slaagde voor „Machineschrijven" mej. Tiny Goddijn. Zaterdagnacht omstreeks 1 uur heeft op de Nieuwe Beestenmarkt een vechtpartij plaats gehad, waarbij de 30-jarige los werk man C. H. de G. een verwonding opliep. Te gen hem is tevens proces-verbaal opge maakt wegens vernieling van een ruit in café „De Kroon". De aangehoudene heeft den nacht verder op het politiebureau door gebracht. De loling Leidsche Konijnenfokkersver- eeniging „L.E.O." zal niet hedenavond, j maar Donderdagavond te 8.30 uur gehou den worden in café v. Meizen, N. Bees tenmarkt. KRUISVAART „ST. PETRUS". Burcht: Garenmarkt 36. Maandag: 7.00 uur Don Boscoban. 7.00 uur Franciscusban. 8.00 uur Tarcisiusban. Dinsdag: 7.30 uur Adspirantenban. 7.30 uur Sloydclub. 7.30 Aspirantenban. 8.15 Viviaanban. 8.30 uur Godfriedgroep. Woensdag 8.30 uur Aloysiusban. 8.30 uur Godfriedban. Donderdag: 7 00 uur Lodewijkban. 8.15 uur Willebrordusban. Vrijdag 7 30 uur Corn. Musiusban. Zaterdag: 7.00 uur K. J. C. Mis; Parochie St. Pe trus. 5 006.30 uur Huisvlijtclub. 6.307 uur afrekenen Penningmeester. Kruisvaarders tot Zondag 22 December gelegenheid tot inleveren van.... vraag inlichtingen aan je S. K. GEMEENTEL, AANKONDIGINGEN. HAVENGELD. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter kennis van belangheb benden, dat zij, die het havengeld over 1936 bij wijze van abonnement vooruit willen voldoen, zich daartoe onder over legging van geldige meetbrieven kunnen aanmelden iederen werkdag van 1012 uur v.m. en 2%4*4 uur n.m., behalve Vrijdag en Zaterdag, ten kantore van den Markt- en Havendienst (Waaggebouw). Overlegging der meetbrieven kan achter wege blijven indien dit reeds eerder ge schiedde, mits het laadvermogen van het vaartuig daarna niet is veranderd. Zij, die gedurende 1935 het havengeld by wijze van abonnement betaalden en het abonne mentsgeld voor 1936 niet vóór 16 Januari a.s. hebben voldaan, zullen onherroepelijk het z.g. „reis"-tarief verschuldigd zijn, ook voor de reeds gedane reizen, tenzij bij het binnenkomen in het Havengebied alsnog het abonnement wordt betaald. Leiden. 16 December 1935. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. VOORGEVELROOILIJN. De Burgemeester van Leiden brengt ter algemeene kennis, dat van 17 December 1935 af tot en met 15 Januari 1936 ter ge-^ meentesecretarie (afd. Alg. Zaken) voor een ieder ter inzage ligt een ontwerp-be- sluit, met de daarbij behoorende kaart, tot vaststelling van bijzondere voorschriften ter bepaling van de voorgevelrooilijn voor woningen en andere gebouwen voor de Noord-Oostzijde van den Rijnsburgerweg, nabij den spoorweg RotterdamAmster dam. De Burgemeester voornoemd, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Leiden, 16 December 1935. AGENDA LEIDEN. Maandag. „De Gevaarlijke Bocht", opvoe ring door het Hofstad tooneel, Schouwburg, 8.15 uur. Dinsdag Kath. Graf. Bond. Bijeenkomst machmezetters, Bondsgebouw, 8.15 Donderdag, Gymnastiekuitvoering O.G.A. V., Stadsgehoorzaal, 7.45 uur. Vrijdag, St. Christoffel, Ledenvergadering, Harmonie, 8*4 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 16 tot en met Zondag 22 December as. waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, Tel. 502; D. J. van Driesum, Mare 110, Tel. 408 en C. van Zijp, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, Tel. 274. voor de Vaticaansche Wereld tentoonstelling in 1936 te Rome Loten z. n verkr goaar a tl.— bij: Aam. „De Leidsche Courant", Papengracht 32, Leiden Leiden: Fr. Th. Goddijn, Heerenstr. 83E. Aarlanderveen: Jac. Groen in 't WoudL Alpben: Jac. v. Vliet, v. ManJersloostraat Bodegraven: Jac. Walraven, Oud- Bode- gravensche weg. Boskoop: Th. Overes a. d. Gouwe. Hazerswoude Dorp: W. Vroegrijk. Hazerswoude Grnd.: J. Borst Hoogmade: J. Colijn. Katwijk a. d. Rijn: G. v. d. Nouweland, Kerkstraat. Langeraar: A. A. Bocxe Leidschendam: A. v. Lochem Achterweg. Leimuiden: B. Verheugd, sigarenmagazijn. Lisse: J. Wassenaar, Vreewijk. Lisse: G. Meijer, Voortlaan. Nieuwkoop: Joh. v, d. Voorn Pzn. Nieuw veen: A. Lenting, Kerkstraat Noordwijk: G. Wassenaar, v. Limburg Stirumstraat. Noordwijkerhout: C. Kortekaas, Buurtw. j Noorden: Herman Knaap. Oegstgeest: V. Cornelisse, Rijnzichtw. 100 Oude Wetering: H. Vesseur. Oud-Ade: J. P. Uljee. Roelofarendsveen: B. Paauw, Boekhandel. Rijpwetering: W. v. Diemen Jzn. Sassenheim: Mej. Wed. A. Weijers, Hor tuslaan. Stompwijk: P. Wensveen. Ter Aar: P. Hoogervorst Aardam. Voorhout: J. Diemei, Heerenlaan. Voorschoten: W. v. Noort. Voorschoten (Vink): S. Langeveld. Warmond: Mej. Wed. G. de Winter. Dorpsstraat. Wassenaar: W. C. v. d. Hulst Achterweg. Woerden: J. J. Noordermeer, Utrechtsche Straatweg 51. Zoeterwoude (Dorp): Jac. Zandbergen, Noord buurt Zoeterwoude (H. R.): C. Vlasveld. Zoeterwoude (Weipoort): G. v. d. Akker. Zevenhoven: A J. de Groot H Pzn. Zoetermeer: Th. Adegeest, Stationstraat.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2