MAANDAG 16 DECEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 11 MOTORSPOtU WILD RIT EN TERREINKAMPIOEN- SCHAPPEN VAN HET PROV. BESTUUR VAN DE K.N.M.V. Gisteren werd op het prachtige landgoed Duinrell, daartoe welwillend ter beschik king gesteld door Graaf van Zuylen van Nyeveld. door het provinciaal bestuur van de K.N.M.V een ouderwetsch motorfestyn georganiseerd. Terwijl op Duinrell de juniores op hun motoren rondknetterden over het bijna 4 K.M. lange terreinparcours, reden de deel nemers aan den Wildrit over het ruim 80 K.M. ïange parcours van Boschhek over Lisse, Noordwijkerhout naar de finish op het landgoed Duinrell. Vooi den wildrit hadden 42 deelnemers ingeschreven, waarvan er 31 den rit heb ben uitgereden; een groot deel bestond uit automobilisten. Aan iedere controle stond 'n miniatuur schietbaan opgesteld, waar de deelnemers hun schietkunsten moesten ver- toonen ondanks hun half bevroren vingers. De uitslag van dezen rit luidde: 11. no. 22, Hertzberger met 93 winstpun ten, kalkoen; 2. no. 1, Langestraac mei 86 winstpunten, 2 fazanten; 3. no. 25 van der Kroft met 81 punten, 2 fazanten; 4. no. 41 Davids met 73 punten, 1 haas; 5. no. 13 Gadsonides met 71 punten, 1 haas. Op Duinrell was intusschen het fes'.ijn in vollen gang; de juniores draaiden hier hun 14 ronden over het enorm zware par cours Ons oude mot.>rhart werd hier bijna over zijn toeren gejaagd door de prachtige sport, die hier te zien werd gegeven Nadat om ongeveer één uur de deelne mers aan den Wildrit waren binnengeko men, werd om half twee gestart voor het terreinkampioenschap seniores, solo- en zjjspanrijders. Aan dezen rit, dit liep over 16 ronden voor de zware klasse en 14 voor de lichte- en zijspan klasse, werd deelgenomen door 42 seniores. Zonder afbreuk te doen aan het voor- treffe'yk rijden van vele deelnemers, viel bij dezen rit toch wel bijzonder het rijden op van Dick Eysink, Oosterbaan en Maar ten Firn terman. De uitslag van de beide terreinritten luidt: Klasse A juniores 250 cc.: 1. Hooymans op Rudge in 2.08.43. Klasse B. 350 cc.: 1. Hoogerhuis op Ve- locette, 2.36 Klasse C, 500 cc.: 1. Darresteyn op Nor ton, 2.15.50. Klasse A seniores 250 cc.: 1. J. Feeken, 2.04.10, op O.K. Supreme; 2. Vefkerke op Blackburne; 3. Maarschalk op DKW. Klasse B, 350 cc.: 1. Timmer op N. Imp. 1.59.; i. v. d Voort op O.K., 1.59.16. Klasse C, 500 cc.: 1. Eysing op Eysink, 1.56.45; 2. Moejes op Ariël, 1.57.32. Zijspannen: 1. Persoon op H.D., 1.3136; 2. Zuur op B.M.W., 1.35.49; 3. Bon op In dian. GYMNASTIEK DE KAMPIOENSCHAPPEN VAN HET K. N. G. V. F. Wedel (S.S.S. Den Haag) eerste bij de heeren, Mej. T. Paezens (D.O.S. Amster dam) bij de dames. Zaterdag en Zondag heeft de Gymnas tiek Vereeniging „Hercules" te Hengelo haar veertigjarig bestaan herdacht. Aan de jubileumfeesten, ter gelegenheid hier van gehouden, waren verbonden de kam pioenschappen van het K.N.G.V. voor 1935, welke vandaag werden verwerkt. Bij de turners werd F. Wedel van S.S.S., Den Haag onbetwist winnaar. Hij behaal de aan elk toestel, gemiddeld meer dan negen punten; bij het paardspringen kreeg hij zelfs tien punten. Veel strijd werd geleverd tusschen de heeren E. Melkman van V.T.V., Vlissingen en W. Verhoekx van Arnoldi, Rotterdam, om de tweede en derde plaats. Eerst aan het einde wist Melkman door goed rekwerk 1H punt voor te komen. Bij de dames werd mejuffrouw T. Pae zens van D.O.S. Amsterdam, onbedreigd eerste. De dames G. Lasschuit van Donar, Den Haag en G. Snooy van „Wieringen", bezetten de tweede en derde plaats. NIEUW WERELDRECORD HINKSTAPSPRONG. Gemeld wordt, dat de Australische athleei Metcalfe niet te verwarren met den bekenden Amerikaanschen sprinter van dien naam te Sydney een nieuw we reldrecord heeft gevestigd in het nummer hinkstapsprong, waarbij hij een afsiand bereikte van 15.78 Meter. Plet wereldrecord stond op naam var den Japanschen a.hleet Nambu met 15 72 Meter, gevestigd op 4 Augustus 1932 tijdens de Olympische Spe len ie Los Angeles. Wel heeft de Japan ner Oshima in 1934 15.82 Meter gehaald, doch dit record is niet erkend. 3 y2 K.M. wedloop te Gonda. De Goudsche Athletiek-Commissie heeft Zaterdagmiddag haar jaarlijkschen 3J4 K.M. wedloop in het stadsdeel „Kort Haar lem" gehouden. De deelneming was dezen keer niet zoo groot. Van de 18 inschrijvers verschenen er 14 aan den start. De uitslag was na een vinnigen strijd: 1. A. de Ruijter, Boskoopsche Boys, 11 min. 30.3 sec.; 2. J. de Jong, Achilles Gouda. 11 min. 36.8 sec.; 3. T. Verboom. Hou-Vast, Boskoop, 11 min. 54.9 sec.; 4. W. van Hooff Jr., Schoonhovensche Sportclub, 12 min. 0.3 sec. (eerstaankomende D-klassers); 5. W. Janknecht, Achilles; 6. J. v. d. Heuvel, Excelsior. DE EUROPEESCHE RECORDLLJST. Berger recordhouder op de 100 Meter. De Europeesche Commissie van de In ternationale Athletiek Federatie (I.A.A.F.) heeft onlangs op een bijeenkomst te War schau besloten een officieele lijst samen te stellen der Europeesche records. De op dracht voor het samenstellen van dezen lijst werd gegeven aan den heer Stanko- witz, die thans de volgende Europeesche records heeft opgesteld: 100 Meter hardloopen: Jonath (Duitsch- land) 1932 en Berger (Nederland) 1934, beiden met een tijd van 10,3 sec. 200 Meter hardloopen: Körnig (Duitsch- land) 1928, 20.9 sec. 400 Meter hardloopen: Liddell (Enge land) 1924 en Boisset (Frankrijk) 1934, beiden met 47,6 sec. 800 Meter hardloopen: Hampson (Enge land) 1932, 1 min. 49,8 sec. 1500 Meter hardloopen: Beccali (Italië) 1933, 3 min. 49 sec. 5000 Meter hardloopen: Lauri Lehtinen (Finland) 1932, 14 min. 17 sec. 10.000 Meter hardloopen: Nurml (Fin land) 1924, 30 min. 6.2 sec. 110 Meter horden: Wenstroem (Zweden) 1929 en Sjoestedt (Finland) 1932, beiden 14,4 sec. 400 Meter horden: Petterson (Zweden) en Facelli (Italië), beiden in 1929, 52,4 sec. Hoogspringen: Kotkas (Finland) 1934, 2.01 Meter. Vèrspringen: Leichum (Duitschland) 1935, 7.73 Meter. Polstokhoogspringen: Hoff (Noorwegen) 1925, 4.25 Meter. Kogelstooten: Woellke (Duitschland) 1935, 16.33 Meter. Discuswerpen: Schroeder (Duitschland) 1935, 53.10 Meter. Speerwerpen: M. Jarvirten (Finland) 1934, 76.66 Meter. 4 x 100 Meter estafette: Duitschland met Körnig, Lammers, Borchmeyer, Jonath 1932, 40,6 sec. 4 X 400 Meter estafette: Engeland met Stoneley, Hampson, Burgley, Rampling, 1932, 3 min. 11 2 sec. Tienkamp: Sievert (Duitschland) 1934, 7824 punten. KRACHTSPORT NIEUW WERELDRECORD VAN ISMAYR. De Duitsche athleet Rudolf Ismayr heeft het wereldrecord in het middengewicht tweehandig drukken verbeterd door een totaal gewicht te bereiken van 110 K.G. Het wereldrecord stond tot nu toe op naam van den Egyptenaar Touny met een ge wicht van 109 y. K.G. HOCKEY ZUID WIJK I—S. V. '35 n 0—2. Beide partijen hebben invallers, S.V. '35 heeft slechts 10 man maar heeft toch weten te winnen op 'n zeer snel en hard veld. Zuidwyck valt direct flink aan maar moet spoedig de meerderheid van S.V. '35s ach terhoede erkennen De bal wordt snel heen en weer geslagen zonder dat een der beide partijen er voordeel van heeft. Zuidwyck is nog steeds in den aanval, een paar straf- corners op het S.V. '35 doel leveren ech ter niets op. Het spel verplaatst zich naar de Zuidwyck-helft en door een verkeerd beoordeelen van den bal door de Zuid wyck-keeper weet de S.V. '35 linksbuiten te scoren (01). Na de thee wordt er hard gevochten voor de gelijkmaker maar door het harde ve!d is het moeilijk om den bal goed te kunnen plaatsen. De Zuidwyckkeeper houdt zich goed en weet z'n doel goed te verdedigen maar tegen 'n overmacht van S.V. '35 m et hij tenslotte nog eenmaal missen (02). Zuidwyck blijft steeds in den aanval en tracht den eer nog te redden; een paar mooie kansen worden niet ten volle be nut ei. dan komt het einde van 'n zeer pret- tigen en sportleven wedstrijd. H D S 4— Zuidwyck 2 40. De wedstrijd van Zuidwyck 2P.T.T. Dames is niet doorgegaan doordat de Haag- sche dames niet zijn gekomen. POSTDUIVEN „DE VRIENDENCLUB". Clubtentoonstelling. De uitslag der bovengenoemde Clubten toonstelling is als volgt: A. P. v. d. Voort 4 eerste, 4 tweede, 1 Z. E. V., 1 E. V.; Joh. Vogelenzang 2 eerste, 2 derde, 1 vijfde, 1 Z.E.V.; Joh. Neute boom Jr. 1 eerste, 2 tweede, 1 Z.E.V.; Chr. v. d. Pluym 1 eerste, 2 tweede, 1 derde, 3 Z.E.V.; S. N. v. Leeuwen 1 eerste, 1 twee de; L. v. d. Nieuwendijk 1 eerste, 1 vijfde, 1 Z.E.V., 1 E.V.; G. A. L. v. d. Reijden 1 eerste, 1 Z.E.V., 1 E.V.; W. Ie Mair 1 eerste en 1 vierde; J G. v. d. Rotte 1 eerste; A. H. Korenhof 1 tweede, 1 derde, 1 vierde, 1 Z.E.V., 1 E.V.; L. Gijsman 1 tweede en 1 derde; J. Philippo 1 tweede, 1 derde en 1 vierde; C. Vlaardingerbroek 1 tweede. 1 vierde, 3 Z.E.V., 1 E.V.; -A. Brugman 1 vierde, 1 E.V.; F. Hofman 1 vijfde, 1 Z.E.V.; P. Helverstein 1 Z.E.V. en 1 E.V.; A. Sin- geling 1 E.V. De niet-prijswinnaars ontvangen allen een troostprijs. De tentoonstelling is beide dagen zeer druk bezocht en gezien de beschrijvings labels was er voor een ieder veel te leeren. Bestuur en leden kunnen dus met voldoe ning op deze tentoonstelling terugzien. Den heeren Christ van Gorp uit Alphen (N. Br.) en Broeksema is de vereeniging een woord van dank verschuldigd voor hun accurate keuring en beschrijving. De be kers welke „De Vriendenclub" disponibel stelde voor de beste oude en jonge duif en doffer werden gewonnen door: Joh. Voge lenzang beste oude 'doffer met 46 X punt, S. N. v. Leeuwen beste oude duif met 47 «k punt, A. P. v. d. Voort beste jonge doffer met 46 punten. Joh. Neuteboom Jr. beste jonge duif met 46y. punt. ROEIEN JAARVERGADERING NEDERLANDSCHE ROEIBOND. Moeilijkheden met de wzdstrijddata. In een der zalen van gebouw „Indus- tria" te Amsterdam werd gisteren de jaarlijksche algemeene vergadering ge houden van den Nederlandschen Roei- bond, welke bijeenkomst werd voorgeze ten door den heer dr. C. W. G. Mieremet. Als belangrijkste besluit op deze vergade ring kunnen wij memoreeren het verwer pen van het voorstel der Amsterdamsche Roei- en Zeilvereeniging „De Amstel" inzake het instellen van een technische commissie. Overeenstemming betreffende de wedstrijddata voor 1936 kon niet wor den verkregen op enkele belangrijke pun ten, hetgeen in verband staat met de voor bereiding voor de Olympische Spelen te Berlijn en het vervroegen van het wed- strijdseizoen. Het bestuur van den Roei- bond zal nu in nader contact met de be langhebbende vereenigingfen treden om deze aangelegenheid tot een oplossing te brengen. In de plaats van den aftredenden secre taris-penningmeester, den heer H. Schut te, werd als zoodanig gekozen de heer W. Jongejan, terwijl in de overige vacatures in het Bondsbureau werd voorzien door de benoeming van de heeren mr. R. O. H. F. Werdmüller von Elgg, H. J. van der Leeuw en dr. R. J. Th. Meurer. De wedstrijddata. De wedstrijden van de Cadetten zullen in 1936 worden gehouden op 25—25 April of 23 Mei. De Varsity vindt plaats op Hemelvaartsdag 21 Mei, terwijl de Triton- lustrumwedstrijden zijn vastgesteld op 2021 of 2122 Juni. De Laga-wedstrij den zullen nader worden bepaald, doch waarschijnlijk vroeg in het seizoen. Zoo wel Hollandia als de Koninklijke zagen gaarne haar data vastgesteld op 1213 Juni en 1314 Juni, hetgeen natuurlijk niet wel mogelijk was. Bovendien is het, volgens het plan Meurer-Marré's, wen- schelijk, dat met 15 Juni het wedstrijdsei zoen wordt agesloten, in verband met de voorbereiding voor de Olympische Spelen. Men stond hier voor schijnbaar onoverko melijke moeilijkheden en het Bondsbe- stuur zal nu nader met de vereenigingen in contact treden om een oplossing voor deze aangelegenheid te vinden, waarbij als principe werd aangenomen, dat inder daad per 15 Juni het wedstrijdseizoen zal zijn beëindigd. Na vaststelling van de begrooting voor het loopende Bondsjaar werd overgegaan tot de verkiezing van bestuursleden. In de plaats van den heer H. Schutte, die ge durende den maximalen duur heeft zit ting gehad en thans moet aftreden en niet herkiesbaar was, werd de heer W. Jonge jan als zoodanig gekozen. In de vacature dr. Te Hennepe werd na twee stemmingen gekozen mr. R. O. H. F. Werdmüller von Elgg en wel voor een zittingsperiode van drie jaar. In de vaca ture ir. Th. P. Tromp werd gekozen voor vier jaar dr. R. J. Th. Meurer. De stem menverhoudingen waren bij deze verkie zingen resp. 3728 en 36—29. Daar de heer Jongejan tot secretaris penningmeester was benoemd, was hier door nog een vacature ontstaan en hier voor werd gekozen de heer H. J. van der Leeuw met 38 stemmen tegen 27 op den heer Kok. Aan het slot van de vergadering werd een schrijven van de vereeniging „Posei don" voorgelezen, in welk schrijven deze vereeniging zich uitsprak tegen deelne ming door Nederland aan de Olympische Spelen te Berlijn. Dit schrijven werd voor kennisgeving aangenomen. Medegedeeld werd, dat de bekende En- gelsche coach Mullock momenteel in Ne derland vertoeft, waarbij hij zich ter be schikking stelt van de Nederlandsche roei verenigingen voor het geven van aanwij zingen en inlichtingen inzake de training. Van de aanwezigheid van den heer Mul lock in Nederland zal ongetwijfeld een dankbaar gebruik worden gemaakt, im mers behalce de Amsterdamsche vereeni gingen, zullen ook de roeiverenigingen te Rotterdam, Leiden en Delft zich laten voor lichten door dezen coach. Aan het slot van de vergadering reikte de N. R. B.-voorzitter aan dr. Lulofs van „De Hoop" den fraaien wisselprijs uit voor de beste resultaten, door zijn vereeniging bij de vaardigheidsproeven behaald. BILJARTEN DE BUITENGEWONE VERGADERING VAN DEN N. B. B. Geen overeenstemming in de Duitsche kwestie. Onder leiding van Jhr. J. C. Mollerus, werd te Rotterdam een nieuwe buitenge wone algemeene vergadering van den Ne derlandschen Biljartbond gehouden, op welke bijeenkomst de z.g. Duitsche kwes tie in het middelpunt der belangstelling stond. In de eerste plaats werd op deze verga dering behandeld de kwestie van het te rugverwerven door den heer A. Bos van het amateurschap. Daartoe werd met alge meene stemmen besloten en de reglemen ten werden in dien zin gewijzigd, dat hij weer kan worden toegelaten, mits hij in de afgeloopen vijf jaren geen financieel voordeel heeft getrokken uit zijn biljart spel. In de plaats van den afgetreden pen ningmeester, den heer A. van Lennep werd als zoodanig gekozen de heer S. C. Blom. Door den Bond van Noordelijke Biljart verenigingen was een voorstel ingediend om het besluit van de vergadering van 19 October in te trekken en te bepalen, dat Nederlandsche spelers niet in Duitschland zullen uitkomen. Dit voorstel hield dus tegelijkertijd in, dat Duitsche spelers wel op Nederlandsche tournooien kunnen deel- GEMENGDE BERICHTEN JONGETJE VAN VRACHTAUTO GEVALLEN EN GEDOOD. Zaterdagavond is het acht-jarig knaapje H. Barten te Helmond, die achter op een vrachtauto geklommen was, in een bocht van den weg iran den wagen geslingerd. De jongen werd hevig bloedend opgeno men. De ontboden geneesheer kon slechts den dood constateeren. De schedel van het slachtoffer werd totaal verbryzeld. RANGEERDER GEDOOD. Zaterdagmiddag is de 50-jarige rangeer der R. op het Stationsemplacement te 01- denzaal bij het rangeeren ove.reden en ge dood. De man laat een groot gezin achter. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. De 28-jarige gehuwde spoorwegarbeider A. Ritsma, wonende te Hilversum, d.e Vrijdagochtend op het stations-emplace ment onder een der wagons van een uit Bussum komenden trein geraakte, waar door zijn linkerbeen werd verbrijzeld, is gisterochtend in het Diaconessenhuis over leden OUDE MAN VERDRONKEN. Doo- onbekende oorzaak is gistermiddag een 39-jarige verpleegde van het Ned. Herv. Diaconessen Mannen- en Vrouwen huis te Amsterdam in het water van den Amstel bij de Nieuwe Keizersgracht ge raakt Toen de drenkeling op het droge was gebracht, was hy bewusteloos. Kort daarna is hij overleden. Het stoffelijk over schot is naar genoemde inrichting over gebracht. KLIPPER GEZONKEN. Uit Kornwerderzand wordt gemeld: Gistermiddag om 3 uur is op het IJssel- meer tusschen Workum en Breezand tij dens den Zuidoosterstorm een klipper, welke met grint was geladen, vol wa.er geloopen en gezonken. De uit twee per sonen bestaande bemanning begaf zich in de roeiboot en is behouden te Kornwerder zand aangekomen. Het schip, dat ongeveer 270 ton meet, behoorde thuis te Amster dam en was op weg naar Dokkum. Het vaartuig kan als verloren worden be schouwd. Nader wordt uit Kornwerderzand ge meld, dat het gezonken schip de „Onder neming" is, metende 227 ton. Het ligt dwars in de vaargeul voor Workum. Het schip was op reis van Lobith naar Dok kum. De bemanning bestond uit schipper Boonstra en een knecht. Zij hebben na twee uur roeien Kornwerderzand bereikt. AANVARING OP HET KANAAL GENT—TERNEUZEN. Zaterdag omstreeks 7 uur is 't Belgische sleepschip Joseph Lies, eigendom van de firma Herbcsch uit Antweri en ter hoogte van het tweede dok op het kanaal Gent- Terneuzen, aangevaren door het van Gent komende Letlandsche s.s. „Ciltvaira". De Joseph Lies maakte deel uit van een sleep van drie schepen, welke getrokken wer den door de Nederlr 'sche sleepboot „Wil- helmina". Het schip werd aan bakboordzijde ge troffen. Hat, werd zwaar beschadigd en zonk vrijwel onmiddellyk. De schipper Michel Wijkmans en dieixs echtegenoote konden zich met hun dochtertje van tien maanden redden door in de roeiboot te springen. Slechts eenig lijfgoed en huisraad kon geborgen worde— De inboedel was niet verzekerd. Van de beide andere sleep- schepen bekwam alleen de Union eenige schade. De Joseph Lies ligt midden in het vaar water, terwijl alleen nog de mast gedeel telijk boven water 'itstr.ekt. Het schip geladen met 540 ton erts en was op weg vtn Antwerpen naar Ertvelde bij Gent De beide lichters en het s.s. Ciltvaira, dat zoo goed als geen averij bekwam zijn vastgemeerd op het kanaal. Onmiddellyk /oorbereidende maat regelen in het werk gestek om het gezon ken schip te bergen. De firma Herbosch heeft reeds eigen bergingsmateriaal afge zonden. De schipbreukelingen zij liefderijk op genomen in een der woningen langs het ka naal. POGING TOT BEROOVING? Zaterdagavond omstreeks acht uur reed de kaashandelaar de U. uit Oudenrijn met zyn motorfiets met zijspan op den Galen- opperdijk te Jutphaas en passeerde daar twee wielrijders. Plotseling bemerkte hij, dat er iets aan zyn motorrijwiel haperde, zoodat hij zich genoodzaakt zag te stoppen. Toen hij naast zijn motorfiets stond, na derde een der wielrijders, die hij even te voren was gepasseerd. De wielrijder maak te een praatje met den motorrijder en was zelfs zoo hulpvaardig met een fietslan taarn de U. bij te lichten, teneinde diens werk te vergemakkelijken. Deze hulpvaardigheid bleek echter niet zoo goed bedoeld, want plotseling kreeg de U, toen hij in gebukte houding stond, met -ren knuppel een slag op zyn achter hoofd. De man stortte voorover en kwam met zyn aanvaller in worsteling. Hij bleek over meer kracht te beschikken dan zijn belager. Spoedig wist de U. zich omhoog te werken, waarop de wielryder haastig op de fiets sprong en verdween. De twee de wielryder had zich op een afstand ge houden, doch toen deze zag, dat zijn ka meraad het onderspit moest delven, ging hij eveneens aan den haal. De U. bekwam tijdens de vechtpartij eenige licnte verwondingen. Anderhalf uur later heeft hij oy de politie aangifte van het avontuur geiaan. De politie stelt een onderzoek in; het is vi ij wel zeker, dat men hier te doen heeft met een poging tot berooving. DRIJFIJS OP HET USELMEER. Op het IJsselmeer ondervond de scheep vaart gisteren reeds veel last van drijfys. Langs de kust strekten zich breede ijsvel den uit, evenals in de omgeving van Pam pus. De vaart voor zeilschepen is als ge stremd te beschouwen. Nog nimmer is het voorgekomen, dat na zoo weinig vorst zich ijs op het IJseimeer voordeed. nemen en tevens, dat Nederlandsche spe lers in het buitenland, met uitzondering van Duitschland, wel tegen Duitsche te genstanders mogen uitkomen. Door de Biljart vereeniging „H.E.T.E.Y." uit Amsterdam, werd een voorstel inge diend, om de besluiten van de Interna tionale Biljart Federatie (De U.I.F.A.B te eerbiedigen en de Duitsche aangelegen heid op de eerstvolgende algemeene ver gadering van den N. B. B. in Mei 1936 on der de oogen te zien. De heer I. L. Pinto van „Kras", Amster dam, diende een motie in, waarin werd uitgesproken, dat de situatie blyft, zooals zij geworden is sedert de beslissingen van de bijeenkomst van 19 October. Een uitgebreide discussie ontstond ver volgens. w'aarby door diverse afgevaardig den bepleit werd de eenheid van den Bond te behouden. Tenslotte werd het voorstel van den Bond van Noordelijke Biljartvereenigingen 'in stemming genomen, welk voorstel met 6248 stemmen werd aanvaard. De heer M. Spetter (Den Haag) deelde na de stemming mede, dat hij als bestuurs lid van den N. B. B. bedankte en dat zyn vereeniging waarschijnlijk uit den Bond zou treden. De verkiezing van twee commissarissen in het bestuur moest tot de volgende ver gadering worden uitgesteld. Uit een en ander is wel komen vast te staan, dat een breuk in den Nederland schen Biljartbond onvermijdelijk mag wor den genoemd. LEIDSCHE BILJARTBOND. De wedstrijd DOS I aDOS I b voor de le klas libre der oomp. L.B.B. is door DOS I b gewonnen. De volledige uitslag luidt: A Offenberg DOS b 98 38 32 2.57 P. Horree DOS b 130 38 20 3.42 A. L. Iterson 100 33 18 3.03 P. Horree res. 114 33 13 3.45 H. Oudshoorn 100 28 13 3.57 J. Chrispijn 82 28 10 2.92 DOS I b 2 partijen gewonnen, 1 partij verloren. Ds wedstrijd P. v. Cleef 2 bDOS 2 a voor de 2e kl. libre der comp. LBB is door P. v. Cleef gewonnen. De volledige uitslag luidt: H Nas, res. DOS. 66 50 6 1.32 A. S. P v. Cl. 50 50 5 1.— Schreuder 37 39 5 0.94 P. Verhoogt 45 39 8 1.15 H Nas 64 34 9 1.88 W. Nieuwenburg 45 34 5 1.32 P. v. Cleef 3 party en gewonnen. De wedstrijd P. v. Cleef IDOS I C »«or de le klasse libre der comp. L. B. P is door Poort van Cleef gewonnen. De volledige uitslag luidt: E. Bakker (DOS) 135 37 18 3.64 W. F. Karstens (P.v.C.) 145 37 25 3.91 P. Schouten 46 33 6 1.39 A. H. Waller 90 33 12 2.72 C. v. Duyn 50 28 7 1.78 G. Teegelaar 85 28 9 3.03 P. van Cleef 3 partijen gewonnen. DAMMEN K. D. C. De uitslag van de 3e ronde van den bor den wedstrijd van de Katwijksche Damclub (K.D.C.) was: le groep: G. J. de VinkJ. v. Bselen 11; L. de HaanJ. Freke afgebr.; C. v. DelftRijsdam 11; J. LavenA. Wasse naar uitgest.; J. FrekeJ. v. Beelen 20 2e groep: C. v. RossumJ. Touw 20; C. v. VeenJ. C. v. Rijn uitgest.; D. de Best G. Varkevisser 02; T. v. BeelenH. Slin gerland uitgest.; C. v. VeenD. de Best 2—0. 3e groep: R. HaasnootA. Schouten 20; J. v. ElkA. Vooijs uitgest.; W. Böttcher C Korpelshoek 02; P. v. d. GugtenA. Oexman uitgest.; A. HortensiusJ. Schone- veld afgebr. 4e groep: W. RusschenburgC. Heuvel 02; C. DurieuxJ. Stabij 11; J. Korpels hoekA. Noort 20; A. BamhoornT. Peet 2—0. OLYMPISCHE SPELEN DE OLYMPISCHE WINTERSPELEN TE GARMISCH. De inschrijvingen gesloten. 28 Landen met 1000 deelnemers zijn binnengekomen. De inschrijvingen voor de Olympische Winterspelen, welke in Februari a.s. te Gar- misch Partenkirchen zullen worden gehou den, zijn gesloten. Ongeveer 1000 athleten van 28 verschillende landen zullen te Gar- misch Partenkirchen strijden om de Olym pische titels. Voor de eerste maal werden de Olympische Winterspelen in 1924 ge houden en wel te Chamonix, waar 293 deel nemers stonden ingeschreven uit 16 landen. In 1928 volgde St. Moritz met 492 deelne mers uit 25 landen en in 1932 werden de derde Olympische Winterspelen gehouden te Lake Placed met 307 deelnemers uit 17 landen. In alle opzichten is er dus een re cord te Garmisch te noteeren.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 11