3)e %eAdóch<i(&öufaMÜ De n euwe Grieksche postzegels di agen een specialen opdruk van den datum 3 November T935. den teiugkeer van Konmg George In Pulchrl Studio te den Haag Is Donderdagmiddag door den minister van Landbouw en Visscherij, mr. dr. L N. Deckers (geheel links), de Jubileum-Kerstbloemententoonstelling geopend De beroemde Treptow-sterrewacht te Berlijn bestaat veertig jaar Een toto van den grooten telescoop dezer sterrewacht. weike kijker 21 meter lang is en tot de grootste ter wereld behoort FEUILLETON. ALS IEMAND VERRE REIZEN DOET Een avontuurlijk verhaal van drie Ww studenten. door ARNOLD BARTEL, (Nadruk verboden). 24) Maar Diesel blijkt toch, ondanks zijn jeugd, niet iemand, die louter op vermoe dens afgaat. Hij wil weten waar hij aan toe is en ten slotte is er maar één, die hem volledig kan inlichten en dat is Nini Collyn in eigen persoon. Dies staat hij op om zich naar de eerste klasse te begeven. Een étage hooger, op het zonnedek, is eveneens de eene ligstoel naast de andere geplaatst en allen zijn bezet met menschen, die zich volkomen overge/en aan de schoonheid der natuur om hen heen. Nini ligt wat afgescheiden van de anderen en heeft haar oogen gesloten. Zij draagt een lichtgroene sportjurk en als eenig sieraad een met diamanten bezette speld. Die speld ergert Diesel en zij maakt hem onzeker. Welk meisje als zij zou in staat zijn zich een «oo kostbaar kleinood aan te schaffen? H*> Khift sia.uv f>vtar urn» blik siaat Nini de oogen op, kni.?;>eri feger. het felle zonlicht en als :e he. kent, zegt zij met een lieve giuruóch; Dat is aardig, dat u me eens komt opzoeken! Ik dacht al, dat u boos was. Neen boos ben ik niet. Maar ik zou u toch wel wat willen vragen. Vragen staat vrij, lacht zy hem toe. Diesel werpt een blik om zich heen. Hier zijn te veel nieuwsgierige ooren zegt hij na een korte pauze. Kunnen wij niet samen een wandeling om het schip maken? Nini is werkelijk nieuwsgierig, wat er komen zal en gaat derhalve bereidwillig mee. Er komt evenwel langen tijd niets, want het blijkt veel moeilijker Nini te zeggen wat hij op het hart heeft dan hij gedacht had. Eindelijk weet hij zich te vermanen en dan gaat hij recht op zijn doel af: Bent u wer kelijk zoo onmetelijk rijk, dat u zich al die kostbare sieraden kunt veroorlooven? Nini is verbluft. Die vraag nad zij aller minst verwacht. Maar nu hij er zelf over begint, is zij bereid open kaart te spelen. Waarom wilt u dat weten? Zie ik er misschien uit, of ik ze gestolen heb? Dat natuurlijk niet. bindt Diesel, min of meer geschrokken in. Maar.... En nu moet het hooge woord er dan maar uit er kome van wat wil: Toch ook niet zoo, dat u ze zelf ge kocht hebt. Wat wilt u daarmee zeggen? Ik wil niets dan de waarheid weten: is er werkelijk iemand die uw gunst met diamanten koopt? Eén oogenblik staart Nini Collyn hem sprakeloos aan, maar dan schieten haar blauwe oogen plotseling vuur. Ezel! zegt ze woedend en meteen draait ze zich om en loopt weg. Nog nooit heeft dit woord iemand pret tiger in de oogen geklonken dan nu Harry Diesel. Het is overtuigender dan alle uit voerige explicaties en hij vindt de kwalifi catie bepaald treffend. Maar of Nini hem de vraag zoo licht zal vergeven? Hij ziet wel in, dat dat niet zoo gemakkelijk zal gaan en dat hij iets bui tengewoons zal moeten doen om haar ver gevensgezind te stemmen. Op dit oogenblik echter krijgt hij daar toe geen gelegenheid. Hij zoekt overal, maar vindt haar noch op het dek noch in een der salons. Ten slotte klopt hij zelfs op de deur van haar hut; eveneens tever geefs, Dat zij haar hoofd in de kussens ver bergt, opdat hij niet zal hooren, dat zij schreit, weet Diesel niet. En zoo komt hij onverrichter zake terug. Er blijft hem niets anders over dan met zijn beide vrien den krijgsraad te houden. Nog eenmaal krijgt de „Ukami" het met de zee te kwaad. Als men den volgenden morgen wakker wordt en de drie studen ten met iets van weemoed constateeren, dat de laatste dag van hun zeereis is a'an- gebroken, zien zij door de patrijspoort van hun hut hoe de horizon langzaam rijst en daalt. Herinneringen aan de Golf van Biscaje worden opgehaald. Zal dat, wat zij daar be leefd hebben, zich hier, in de Golfe du Lyon, nog eens herhalen? Het ziet er inderdaad naar uit. Volkers laat een kernachtige verwensching hoo ren en meneer Slickowitsch in de bovenste kooi steunt en jammert, of zijn laatste uur geslagen is. Frissche lucht is nu hoofdzaak. Zij zien daarom van hun bad af en inderdaad: bo ven op het dek voelen zij zich, ondanks het slingeren van het schip als oude zeerob ben. De andere passagiers schijnen zich minder snel aan de omstandigheden te kunnen aanpassen. Het dek der Toeristenklasse is althans vrijwel geheel verlaten en terwijl de mist al zijn krachten beproeft op het zonnezeil boven hen, biedt een beschut hoekje hun dan ook volop gelegenheid om eens rustig van gedachten te wisselen over het pro bleem. dat Diesel zoo nu aan het hart ligt. Hij heeft hen gisteren reeds deelgenoot gemaakt van het onaangename onderhoud, dat hij met Nini gehad heeft. Zijn beide vrienden zijn thans van meening, dat de kwalificatie „Ezel" meer dan verdiend was. Hoe kan je nu ook zoo stom zijn een jonge dame zoo iets te vragen, verwijt Snavel hem. En dat nog wel op een verdachtma king van een zoo onbetrouwbaar individu als die Popodotschi! valt Volkers hem bij. Na onze ervaringen op de reis naar Ma laga is toch wel gebleken, dat wij met dien vriend heel voorzichtig moeten zijn! Dat weet ik allemaal wel, weert Diesel wat heftig, af. Maar begrijpen jullie dat dan niet; ik moet toch eindelijk eens we ten, wat ik aan Nini heb! Wat is dat nou? vraagt Snavel, ver baasd. Wat je aan haar hebt? Maar man, wat gaat het jou nu eigenlijk aan, of zij haar brillianten koopt of dat zij ze zich door deze of geene cadeau laat doen? Nu wordt het Diesel toch al te bar. Ik geloof dat de kwalificatie „Ezel" nu langzamerhand ook op jullie van toe passing wordt, zegt hij gemelijk. Aha raadt Volkers, heb je dan ern stige bedoelingen? Ernstige bedoelingen Diesel haalt de schouders op, alsof hij die uitdrukking wat al te antiek vindt. Ik mag Nini graag en derhalve wensch ik te weten, waar ik aan toe ben. 't Een of het ander: of ze is zoo gefortuneerd, dat ik in haar oogen niet veel anders ben dan het bekende mops hondje, dat de maan aanblafte, of die Po podotschi heeft gelijk. Zien jullie een an dere mogelijkheid? Neen die zien de beide anderen ook niet. Slechts op dit eene punt zijn zij het volkomen met elkaar eens, dat hier aan boord een of ander complot wordt ge smeed, dat tegen Nini Collyn persoonlijk of tegen haar diamanten gericht is en dat de Notenkraker, madame Manescu en nog een of andere derde persoon daarbij de hand in het spel hebben. En bovendien zijn zij unaniem van oordeel, dat daartegen iets moet worden gedaan. Ten slotte komen zij overeen den kapitein van hun vermoedens en ontdekkingen in kennis te stellen. Diesel wordt als afgevaardigde naar hem toé gestuurd. Hij vindt hem aan het ont bijt in zijn ruime, lichte huit boven het sloependek, waar alle trappen voorzien zijn van het bordje: „Verboden toegang". Hij is verrast, als hij Diesel plotseling voor zich ziet staan. Als hij hem een stoel heeft aangeboden, luistert hij vriendelijk en geinteresseert naar hetgeen de jonge pas sagier uit de Toeristenklasse op het hart heeft, maar als Diesel aan het einde is van zijn verhaal, blijkt het niet zoo heel veel indruk op hem te hebben gemaakt. (Wordt vervolgdt Laval en Eden op het station te Parijs voor hun gezamelijk vertrek naar Geneve Een overzicht van de groote pluimveetentoonstelling van „Ornithophilia", welke in het Jaarbeursgebouw te Utrecht geopend is Ski training in Davos Deememers uit ve« schillende lanaen oefenen zich te Da*os thans, om z'ch bmnenko t naar Garmisch Partenk>rchen te begeven voor oe internationale wedstrijden. Een prachtig snapshot

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 5