UIT DE OMGEVING VRIJDAG 13 DECEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 KATWIJK AAN DEN RIJN Tuinbouw. De mindere aanvoer dan gewoonlijk zal wel voor een groot gedeel te reden zijn dat het aangevoerde in hoofd- zaak winterproducten, bevredigende prij zen blijft opbrengen. Van Andijvie is de aanvoer steeds toenemend, van de andere artikelen kan juist het tegendeel gezegd worden. Niettemin blijft de prijs van An dijvie ook vrij goed, varieerend van 0.38 0.53 per kist van 6 K.G. Ook voor Kroten blijft goede vraag bestaan. In tegenstelling met vorig jaar toen kroten bijna niets op brachten, gaan ze thans steeds varieerend van ƒ3.404.10 per 100 K.G. Roode en gele kool gaat tegen goede prijzen. Vooral Roode brengt een beste prijs op, van 12.10 18.20 per 100. Gele kool gaat voor 12.10 —15.20. Groene kool gaat ook geregeld goed weg tegen prijzen van 2.504.90 per 100 naar gelang van kwaliteit. Waschpeen steeds goed gevraagd brengt van 6.10— 7.80 per 100 K.G. op, en uien, waarin wei nig vraag is,%en tengevolge van de matige aanvoer nog een prijsje opbrengt, gaan voor ƒ2.14 tot ƒ2.80 per 100 K.G. In aard appelen is aan de veiling zoo goed als niets meer te doen. Een enkel partijtje brengt, wanneer de kwaliteit best is, van ƒ2.90 ƒ3.50 per 100 K.G. op. Hulpkas bij ziekte. De vereeniging „Hulpkas bij ziekte" voor Katwijk a. d. Rijn en Omsthr., kwam in de zaal Voorstr. in jaarvergadering bijeen. Uit de verslagen van secr., en waarn. penningmeester bltek, dat de vereeniging 46 leden te tellen, terwijl de toestand der kas gunstig is. zoodat de uitkeering bij ziekte op dezelfde hoogte gehouden kan worden. Bedoelde uitkeering werd dan ook weer vastgesteld op ƒ1.50 per dag gedu rende 48 dagen per boekjaar. De aftredende bestuursleden, de heeren G. Varkevisser en P. Ravensbergen wer den herkozen, terwijl in de plaats van wij len den heer G. Rous gekozen werd de heer W. Rous. LISSE. Verordening Gemeente-veldwachters. Burgemeester en Wethouders stellen den Raad dezer gemeente voor een verorde ning vast te stellen, regelende de eischen van benoembaarheid en de bezoldiging der Gemeenteveldwachters in de gemeente Lisse. Hoofdstuk I dezer verordening handelt over de eischen van benoembaarheid. Hoofdstuk II spreekt over de bezoldiging. De jaarwedden bedragen: a. voor den chef- veldwachter van 1600.tot 2000.en b. voor de veldwachters van 1350.tot 1750.Voorts genieten zij nog een toe lage voor het bezit van diploma; kinder toelage; vrij gebruik van uniformkleeding, schoeisel, bewapening en rijwiel. De vol gende hoofdstukken handelen over de aan spraken in geval van vacantie, verlof en afwezigheid wegens ziekte; regelen ten aanzien van wachtgeld en andere bepa lingen. In de overgangs- en slotbepalin gen is bepaald, dat de bezoldiging van de ten tijde van de vaststelling dezer veror dening in functie zijnde veldwachters ge leidelijk in overeenstemming wordt ge bracht met de in deze verordening bepaal de bezoldiging en wel in dier voege dat gedurende het eerste jaar de verlaging be draagt 10% van de genoten bezoldiging, gedurende het tweede jaar totaal 17,5%, gedurende het derde jaar totaal 25% en verder 5% per jaar meer. De thans in dienst zijnde chef-veldwach ter behoudt den persoonlijken titel van In specteur van Politie. In afwijking met de bepalingen der verordening geniet deze op het tijdstip van inwerkingtreding van de verordening een wedde van 2200. Geboren: Pieter, z. v. J. P. van Vane- veld en P. Zwaan. Gevestigd: A. van den Heuvel, van Haarlemmermeer; S. E. Hartman, van Heemstede. LEEVTUIDEN. Uitslag étalagewedstrijd. De uitslag van de étalagewedstrijd, ge houden tijdens de winkelweek is als volgt: 1. mej. L. Dijkgraaf; 2. mej. A. Scherpen- zeel, 3. mej. A. Wesselius, 4. mej. W. J. v. d. Breggen. De uitslag van de lintwedstrijd is: 1. mej. L. Hakker, 2. Jan Heenk, 3. mej. A. v. d. Kamp, 4. mej. Oudshoorn, 5. mej. K, v. d. Voort. De eerste prijs op de winkelweekbonnen werd gewonnen door den heer B. Bouw meester te Nieuwe wetering op bon 19856, uitgegeven door den heer A. Heuzen al hier. Kalslagerpolder. In het café van den heer M. Roos werd onder voorzitterschap van den heer H. Schellingerhout een ver gadering van ingelanden van den Kalsla gerpolder gehouden. Hoewel de vergadering ditmaal op verzoek van ingelanden gehou den werd, was de opkomst niet bijzonder groot. In verband met het slechte binnen komen der polderlasten werd op voorstel van het bestuur besloten om voor 1936 een kasgeld- leening aan te gaan groot 1500, af te los sen voor of op 31 Dec. 1936. Op voorstel van het bestuur werd beslo ten om op het voetpad-rijwielpad Bilder- dam een proef te nemen in het voorjaar 1906 met z.g. Cold Shon. Het pad zal hier mede een oppervlakte behandeling krijgen. Nadat door eenige ingelanden van de rondvraag gebruik gemaakt was, sloot de voorzitter de vergadering. IJsclub. De IJsclub Werkverschaffing hield in het café van den heer J. Keijzer 'zijn jaarvergadering. De voorzitter, de heer H. J. Visser, heette de aanwezigen van har te welkom. De notulen van de vorige ver gadering werden door den secretaris voor gelezen en door de vergadering vastgesteld. De rekening van den penningmeester be vatte aan inkomsten 185.60 en uitgaven ƒ23.50. Batig slot ƒ162.10. De rekening werd door de heeren Wolken en N. J. de Koning nagezien en volkomen in orde be vonden. De aftredende bestuursleden, de heeren A. Brand en J. Braam, werden met alge- meene stemmen herkozen. Na gratis verlo ting, waarbij alle leden een prijsje wonnen, sloot de voorzitter de vergadering. Wielersport. Bij den heer A. Heuzen alhier, werd een wedstrijd gehouden in home trainen met stilstaande start. Gere den werd over 500 M. en over 250 M. door heeren. De uitslag was: W. Bakker 26 3/4 en 13 4/5 sec.; W. v. Ruiten 27 3/5 en 141/5 sec.; W. Diensberg 24 3/5 en 12 3/5, Th. Hoogeboom 25 en 13 2/5; Th. Heuzen 26 1/5 en 13 1/5 sec.; J. Rietbroek 23 1/5 en 11 4/5 sec. De heer J. Rietbroek reed alleen mee voor propaganda en bleef dus buiten me dedinging, zoodat de heer W. Diensberg no. 1 werd. Door dames werd alleen 500 M. gereden: 1. Anna Straathof 32 2/5 sec.; 2. Cor Semp 34 2/5 sec.; 3. Marie Heuzen 36 3/5 sec.; 4. Duif Bouwmeester 37 1/5 sec. Werkverschaffing. Het plan voor werkverschaffing, bestaande in het uitdie pen der dorpsslooten, heeft de goedkeuring van Zijn Excellentie den Minister van So ciale Zaken verkregen. NOORD WIJK. Personalia. Door Burgemeester en Wethouders is benoemd tot adjunct com mies 2de klasse ter Secretarie de heer Ver haar, ambtenaar ter Secretaris te Nieuw Lekkerland. Autobusdienst. Door den heer Jac. Heemskerk te Haarlem is aan Gedeputeer de Staten dezer provincie verzocht vergun ning voor hei. in werking brengen van een autobusdienst van Noord wij kerhout( Dorps plein) via Voorhout. Postbrug, Oude Rijks weg, Rynsburgerweg naar Leiden (par keerplaats Oude Beestenmarkt) en omge keerd. NOORDWIJKERHOUT. Bouwen. Burgemeester en Wethou ders hebben vergunning verleend aan Mevr. de Wed. van Dijk, alhier, tot het bouwen van een woonhuis aan de Zeestraat. Vaccinatie. Op Donderdag 19 Dec. a.s. des middags om 12 uur is op het dorp in de School met den Bijbel gelegenheid tot vaccinatie en op Vrijdag 20 Dec. a.s. om 12 uur in de school in de Zilk. Aanmelding hiertoe vóór of op Mandag 16 Dec. a.s. tot 12 ur ter gemeente-secretarie. ZILK. Missie-filmavond. Woensdagavond werd in het parochiehuis een lezing gehou den over de Afrikaansche Missie door den bekenden Missionaris Pater Dr. B. Zuure, van de Witte Paters te Breda, terwijl tevens een mooie missiefilm werd afge- draaia. Wanneer te 7 uur de gewijde spreker van dezen avond met een toepasselijk woord door den kapelaan aan het publiek wordt voorgesteld, blijkt dat vele parochianen aan den oproep tot bijwoning van dezen avond hadden gehoor gegeven, hoewel de burgers wederom in kleinen getale aanwe zig waren. Wij kunnen kort zijn en ver klaren, dat wij nog nimmer zulk 'n spreker met zulk een gave om de aandacht van het publiek te trekken, in ons midden hadden. Jammer te meer, dat niet meerderen van hun belangstelling deden blijken, daar het kleine bovenzaaltje tenauwernood met be langstellenden gevuld was. Naar wij vernemen bracht deze avond het aardige sommetje van 50.voor de missie op. Fancy fair. Zaterdag en Zondag a.s. zal in ons parochiehuis (bovenzaaltje) de jaar lij ksche tentoonstelling worden gehou den ten bate der derde orde. Tevens zal de traditioneele verloting plaats vinden. Parochianen die nog iets te missen hebben, vervoegen zich zoo spoedig mogelijk by mej. Bekkers aan den Regen vliet weg, waar men tevens schriftelijk kennis moet geven om voor een Kerstgave in aanmerking te komen. OEGSTGEEST Hanze. Onder voorzitterschap van den heer W. F. de Rooy hield de Hanze een alg. vergadering. Bij de opening herin nerde de voorzitter aan de gehouden M.S. C.A. en besprak daarbij de resultaten. Vervolgens deelde de voorz. nog mede, dat meerdere prijzen alhier zijn gevallen. De notulen werden na voorlezing goedge keurd. De voorz. deelde daarna e.a. mede in zake het Rijnlandsch Borgstellingsfonds. Uit het onderhoud dat spreker mocht heb ben met bevoegde personen, meende hij gerust de vergadering te kunnen voorstel len om 50 ct. per lid voor 1936 in genoemd fons te storten, waarmede de vergadering accoord ging. Eenige brieven van het hoofd bestuur werden voor kennisgeving aange nomen. Bij de rondvraag kwam ter sprake de slechte verlichting der Kempenaerstraat. Als deze straat na Januari zal worden op gebroken zal men zich tevens tot den ge meenteraad wenden met het verzoek om betere verlichting. Hierna sluiting. Volksbond. De voorzitter, de heer Dof- ferhoff opende dt. vergadering met gebed en heette allen welkom. De geestelijk advi seur zal na een half uur ter vergadering komen. Vervolgens wordt medegedeeld aan gaande het gepasseerde van de vorige ver gadering, dat iemand die geen lid is van zijn vak-, ook geen lid van zijn standsorga nisatie kan zijn. Deze twee lidmaatschap pen gaan reglementair samen. Een mededeeling van den zeereerw. heer Pastoor dat in de eerstvolgende vergade ring van het Kerkbestuur openstelling werkloozenlokaal aan de orde komt. Na gehouden gedachtenwisseling wordt besloten den heer v. d. Akker, lid van het Hoofdbestuur, uit te noodigen voor een lezing over „Wij Katholieken en de Staat", en een korte uiteenzetting van de steun- normen. De dekens waarover op de voorgaande vergadering gesproken is en waarvan nu twee monsters aanwezig zijn, worden be zichtigd en algemeen erg mooi gevonden, daar bovendien deze voor inkoopprijs be schikbaar gesteld zijn. Om ook de vrouwen onzer leden in de gelegenheid te stellen deze te bezichtigen, houdt het bestuur zit ting Vrijdag (hedenavond) 13 December van half acht tot half negen in St. Willi- brordusgebouw. Vervolgens wordt besloten het jaarfeest volgens schema winterprogram te houden. Na rondvraag sluiting der vergadering. RUNSBURG Tuinbouw. Van sommige grovere pro ducten komt er nog aardig wat aangevoerd, terwijl weer van andere artikelen deze steeds afneemt. Selderieknollen, een echt winterproduct, gaat voor lage prijzen, van 23.40 per 100 stuks. Beter gaat het met de koolsoorten die allen vlug weg naan tegen loonende prijzen. Of echter de teelt in het algemeen lonoend is, meenen we ontkennend te mogen beantwoorden omreden de gewassen te slecht waren. Roo de kool bracht van 13.2017.40 per 100 op. Gele kool 11.5015.40. Groene kool van ƒ2.304.30 per 100. Uien brachten van ƒ2.102.60 per 100 K.G. op. Waschpeen was gced gevraagd, kon gemakkelijk van ƒ5.407.60 per 100 K.G. opbrengen. An dijvie in de goede kwaliteit van S 0.70 1.90 per 100 stuks. RIJPWETERING paats voor 32 passagiers en kan een ge middelde snelheid ontwikkelen van 260 K.M. per uur. Zy heeft 3 motoren die elk een 700 P.K. hebben. Een propeller van dit vliegtuig maakt 1700 omwentelingen per minuut. Voor de Indië-reizen worden kleinere Douglas-toestellen gebruikt. De afstand van Amsterdam naar Indië is 6000 K.M., welke des zomers wordt afgelegd in 5 14 dag en in den winter, daar dan een omweg moet gemaakt worden van 500 KM. 614 dag. Spr. eindigde zijn mooie en ook geestige lezing met de woorden: onze voorvaderen waren helden van het water, wjj van de lucht. Dat deze lezing in den smaak van de aanwezigen viel, bleek uit het daverend applaus, dat de spreker in ontvangst had te nemen. De voorz. dankte hierna den spreker voor diens duidelijke uiteenzetting. Na een kleine gedachtenwisseling sloot de voorz. met dank aan allen voor de opkomst, met den K.J.M.V.-groet. Geboren: Adriana Margaretha, d. v„ Th. C. van Rijn en C. A. van der Laan. Arie, z. v. D S. Wilbrink en G. Staring. Pieternella Kriena, d. v. P. Luijk en E. M. Verblauw. Johannes, z. v. G. Verschoor en P. M. Christiaanse. Getrouw d:J .van Egmond 22 j. en P. Bontenbal-23 j. I n g e k o m e n: W. G. Wachter, Wilhel- minalaan 4 van 's-Gravenhage; P. C. Groot Hoofdstraat 131, van Den Helder; S Zuil- hoff, Hoofdstraat 120, van Heemstede. Vertrokken: J. A. Hermans, naar Voorhout; S. Molema, naar Oegstgeest; F. Leder en gezin, naar Leiden; D. Luijk, naar Haarlemmermeer; A. Th. J. Hoogsrvorst, naar Leiden; M. A L. van den Bosch, naar Leiden; J. J. van der Zwart, naar Oigst- geest; G. A. Beyk, naar Zilk (gem Haar lemmermeer). Vereeniging voor Vreemdelingen Ver keer. In Hotel „De Groote Oude Deyl" werd door opgemelde vereeniging een bui tengewone algemeene ledenvergadering gehouden, onder voorzitterschap van den voorloopigen functionaris den heer G. L. C. Zeedijk, die de aanwezigen, leden, af gevaardigden van leden-vereenigingen en eenige leden van het aanbevelingscomité hartelijk welkom heette. Na mededeeling gedaan te hebben van eenige ingekomen kennisgevingen van ver hindering deelt hij o.m. mede dat door het voorluopig bestuur vooraanstaande inge zetenen zijn aangezocht zitting te nemen in een Comité van aanbeveling. Van een achttal mocht reeds een toestemmend ant woord worden ontvangen, waarbij heel sympathieke brieven van medeleven. Spr deelt mede, dat zonder dat er nog van eenige reclame sprake kan zijn, reeds een achttal vereenigingen zyn toegetreden, vertegenwoordigende ruim 500 leden, waar naast reeds vele persoonlijke leden. Dit strekt dus reeds tot groote voldoening. Hierop werden door hem de concept statuten voorgelezen en worden door de aanwezigen diverse wijzigingen voorge steld. Hierop wordt overgegaan tot verkiezing van een bestuur. Tot voorzitter werd bij acclamatie gekozen de heer G. L. C. Zee dijk terwijl voorts werden gekozen de heeren W. M. Lankhorst (voorloopig be- bestuurslid), G. Versteeg, A. J. Rotman en J. van den Berg. Alvorens het nieuw gekozen bestuur ge ïnstalleerd werd, bracht de heer H. G. Hendriks, mede namens de aanwezigen, het voorloopig bestuur hartelijk dank voor al de moeite en werkzaamheden. Voorts werd besloten de verdere afwik keling van de statuten op te dragen aan het nieuwe bestuur, terwijl eveneens zon der hoofdelijke stemming werd besloten ten spoedigste op de statuten de Konink lijke goedkeuring aan te vragen. In over weging werd voorts genomen t.z.t. het be stuur alsnog uit te breiden met Commis sarissen, terwijl op voorstel van de verga dering ook dames zullen worden aange zocht zitting te nemen in het comilé van aanbeveling. Hierna sluiting. Geboren: Hugo Johannes Maria, d. van J. C. van der Ploeg en M. C. van Veen Geertruida Maria, d. van G. A. van Leijenhorst en B. E. K. Rinke Maria Margaretha, d. van A. P. Bunnik en L. van Leeuwen Fried Victor Josephus, z. van L. M. J. H. Hollman en W. M. A. v. d. Voort. Ondertrouwd: D. Dubbeld en A. M. Been. Gehuwd: M. A. Bollekamp en A. H. van Wadenoyen I. van de Velde en B. Pantekoek. Overleden: Gerritje Polderdijk 20 j. Nicolaas Leonard us Vrijburg 5 mnd. Pieter Willem Hendrik Provo Kluit 57 j., echtgen. van G. E. Fictoor. Ingekomen: A. Alexander, uit Haar lem. E. A. E. Bhumann, uit 's-Graven- hage. C. H. Bemelman, uit Leiden. J. L. Braam, uit Oegstgeest. M. Bugiji, uit Leeuwarden. P. J. M. Driebeek, uit Rot terdam. J. Dura en gezin, uit Rotter dam. B. Göppinger, uit Oostkappelle. F. M. Keiler, uit Bloemendaal. J. M. E. Keijzer, uit Oirschot.A. H. Koek, uit 's-Gravenhage P. E. Langeveld, uit 's-Gravenhage. E. A. E. Libosan en ge zin, uit Delft. B. J. en N. J. Maarleveld, uit Den Haag. K. Mandel, uit Bloemen daal. F. C. J. Merts, uit 's-Gravenhage. T. van der Meulen, uit Baarderadeel. S. M. Visser geb. Oijevaar, uit Velsen. H. Petersen, uit Amsterdam. C. M. van der Reest, uit St. Philiipsland. I. Sieg- mund, uit 's-Gravenhage. A. Sonnerfeld, 'lit 's-Gravenhage. C. A. van der Veek, uit Lisse. S. Wierszchowski, uit Den Haag. M. Winkelman, uit Den Haag. A. J. Wouters, uit 's-Gravenhage. P. Westbroek, uit Soekaboemi. S Giegerl, uit Oostenrijk. J. Francken, uit Bode graven. Vertrokken: H. A. Fopper, naar Katwijk. W. Kraak, naar Den Haag. A. Löfler, naar Rotterdam. F. M. C. van der Zanden, naar Meijel. Ch. Stem- maiji, naar Den Haag. N. A. Ruigt, naar Schipluiden. M. E Coelho en vrouw, naar Den Haag. M. Pennaarts, naar Voorschoten. H. M. Borst, naar Alke made. G. Tieieman, naar Poortugaal. E. van der Bijl en dochter, naar Den Haag. A. L. Bollekamp geb. van Wadenoyen, naar Rotterdam. J. Chr. A. Zoost, naar Den Haag. S. Heidinga, naar Haarlem. Wed. G. van der Meer geb. Plak, naar Delft, E. P. Hoyck, naar Berlijn. Uitvoering. De R.K. Tooneelvereeni- ging „Elk een gunst" is voornemens op tweeden Kerstdag en Zondag daarop een uitvoering te geven, ten bate der St. Eli sabeth vereeniging. Het is te hopen, dat ieder nu eens meewerkt om die avonden te doen slagen. Niet alleen, dat er gespeeld wordt voor een goed doel, want wij weten allen dat de St. Elisabethvereen. ook van de crisis heeft te lijden (veel uitgaven en weinig inkom sten). Maar ook voor de tooneelisten, want zij hebben alles in het werk gesteld om 't ieder naar den zin te maken. Vooreerst door de opvoering van een mooi tooneelspel „Offerande", en ten twee de wordt in twee verschillende zalen de uit voering gegeven, zoodat men niet behoeft te zeggen: het eind is te ver om te loopen. Parochianen van Rijpwetering, houdt daarom een van de twee avonden vrij en ga dan naar 't café Daleman of van Ben ten. Ge zult er geen spijt van hebben, want ge zult niet alleen een goed werk, een werk van barmhartigheid verrichten, maar evens iets moois te zien krijgen. Maak, dat beide avonden de zaal te klein is. SASSENHEIM K.L.M-lezing. Gisteravond had de aangekondigde lezing over de K.L.M. voor de K.J.M.V. plaats in het K.S.A.-gebouw Om acht uur opende de voorzitter, de heer A. Verdegaal, met den K.J.M.V.-groet en heette de talrijke aanwezigen van harte welkom, een bijzonder woord van welkom richtend aan den spreker van dezen avond, den heer A. J. van Ginkel, propagandist der K.L.M. Welkom riep spreker ook toe aan de leden der St. Jozefsgezellen, L.T.B., Han ze en A.R.K.A. die voor dezen avond wa ren uitgenoodigd. Nb voorlezing van notu len werd het woord verleend aan den heer van Ginkel. Spr. geeft eerst een korte in leiding, waarna hij zijn eigenlijke causerie aanvangt Aan de hand van lantaarn plaatjes geeft hij een duidelijk beeld over de ontwikkeling der luchtvaart. Het eerste toestel wat bij de K.L.M. in gebruik werd genomen n.l. een oorlogs vliegtuig, dat één passagier kon vervoe ren, tot het modernste Douglastoestel, dat plaats biedt voor 32 passagiers, kreeg men van binnen en buiten te zien. Aan de hand van statistieken liet spr. zien hoe het pas sagiers-, post- en vrachtverkeer in stijgen de lijn zich beweegt Het speet spr. ech ter te moeten vertellen, dat wat de bollen streek aangaat, waar men toch veel groo te reizen maakt, weinig gebruik werd ge maakt van een vliegtuig. Vervolgens be handelde spr. een deel der technische bij zonderheden welke natuurlijk hier niet alle verteld kunnen worden. Het grootste vliegtuig dat de K.L.M. momenteel bezit is de F 36. Zy biedt WARMOND. Bouwvergunning. Door Burgemeester en We< houders is aan de Firma M. de Jong te Voorschoten vergunning verleend tot den bouw van een dubbel woonhuis op het Warmundaplein alhier, voor rekening van den heer J. Broeren, alhier. Wandelsportvereeniging. Door de Wandelsportvereeniging „De Germanen" alhier, zal -Zondag a.s. een propaganda- marsch worden gehouden, zoowel voor se nioren als junioren, en wel respectievelijk over een afstand van 30 K.M. en 20 K.M. De start zal plaats hebben des n.m. 12 uur vanaf Hotel „De Stad Rome". Voor de deel nemers zijn fraaie prijzen beschikbaar ge steld. Wij twijfelen niet, of de belangstel ling voor dit sport-evenement zal groot zijn. I n g e k o m e n: W. G. v. d. Geest, van Leiden Lageland D 26; J. A. M. Maas, van Leiden, Heerenweg A 101; Joh. Doeswijk, wed. van A. v d. Hulst, van Alkemade, Warmundastraat 36; A. M. Lagerberg, van Sassenheim Dorpsstraat 154a; Julia Simek van 's-Gravenhage, woonschip Julia; M. J. A. Keyser, van 's-Gravenhage, Heerenweg A 113. V e r t r o k k e n: J. A. H. van Grieken naar Venlo; N. J. J. Mol naar Amsterdam- Oost; J v. d. Kieft naar Warmenhuizen; M. E. Slager naar Oldenzaal; M. Fr. Desing naar Wassenaar. WASSENAAR. DEN DOOD GEVONDEN BIJ BOTSING. Motorrijder reed tegen stil staan den vrachtauto. Gisteravond omstreeks halfzeven is op den rijksstraatweg, onder Wassenaar, by de Houtlaan een aanrijding gebeurd. Een motorrijder, de 20-jarige S., wonende te Wassenaar, is daar tegen een defecten, langs den weg staanden vrachtauto gereden, die bestuurd werd door den heer K. uit Rijns- burg. Hij reed met groote snelheid en is onmiddellijk overleden. Het zwaar verminkte lijk is door de Was- senaarsche politie naar het lijkenhuis van het politiebureau overgebracht. Het ver keer, dat op dit tijdstip op dezen weg altijd zeer druk is .ondervond door het ongeluk ernstige vertraging, doch de Wassenaar- sche politie wist door uitgebreide orde maatregelen verdere stagnatie spoedig te voorkomen. Zoowel de auto als het mo torrijwiel, dat zwaar beschadigd werd. is in beslag genomen. Er is een uitgebreid on derzoek ingesteld. Vermoedelijk heeft de ongelukkig motorrijder den wagen niet zien staan. DE GEBROEDERS „GOCHEM" 65. Pummels kwam overeind, terwijl de hond doodbedaard zijn weg vervolgde. Nou, wat zei ik, glunderde Pit, nad ik gelijk of niet, dat is nou niet voor een stier, maar voor een hond, dat je beter een paar straten kan omloopen. Pum mels wist hierop niet veel te zeggen en aanvaardde de te rugtocht, terwijl hij zijn zakdoek als bedekking moest ge bruiken. i. De gemeente had besloten om het 250-jarig beslaan van het dorp luisterrijk te vieren. De datum van die herden king was nu in aantocht en daarom hadden de dorpelingen een feestcommissie gekozen. Avond aan avond werd er door de 4 bestuursleden vergaderd, totdat deze besloten tot een klompendans en een historische optocht.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10