PHIUra,nBIARLIT4n FAILLISSEMENTEN DONDERDAG 12 DECEMBER 193a DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 9 GEMEENTERAAD VAN VOORSCHOTEN Voorzitter E. Vernéde: Burgemeester. Aanwezig alle leden. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd vastge steld. Ingekomen stukken: Een adres van W. Lekkerkerker en consorten verzoekende om 50 pet. verlaging van de keuringsgelden bij noodslachting en om verlaging van kosten voor het gebruik van de noodslachtplaats. Dit adres wordt verwezen naar B. en W. om praeadvies. Een missive van den chef der gemeente bedrijven inzake het electriciteitsverlies van-het stroomnet met toelichting. Deze missive is ingekomen naar aanleiding van een vraag van één der leden. De ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Tevens is ingekomen een missive van het provinciaal bestuur, naar aanleiding van 'n opmerking van dhr. Mulholland bij de behandeling der begrooting, daar deze heer meende, dat het contract aangegaan met de provincie inzake betaling onder houd van den provincialen weg 'n 600 p. k m. en per jaar voor de tegenwoordige tijdsomstandigheden te hoog is en deze post wilde verminderd zien met 50 pet. Doch het provinciaal bestuur is niet be reid op het verzoek in te gaan en noemt den prijs van 600 p. k. m. te betalen door de gemeente ook in deze tijdsomstandig heden nog een zeer billijke prijs, daar het onderhoud aan de provincie aanzienlijk meer kost. De voorzitter vraagt den heer Muiholland of hij kennis genomen heeft van deze missive, waarop de heer Mulholland in bevestigenden zin beantwoordt. Daarna stelt de voorzitter voor ook deze missive voor kennisgeving aan te nemen. Aldus besloten. Thans gaat de raad over tot de benoe ming van twee leden van de Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs, we gens periodieke aftreding van de heeren: J. H. Romein en J. J. Smit. B. en W. bie den den raad de volgende dubbeltallen aan: (Vacature Romein): No. 1 J. H. Ro mein, 2. Mej. W. Swart; (Vacature J. J. Smit): no. 1 J. J. Smit, 2. M. Lakeman. Benoemd worden de heeren: H. J. Romein en J. J. Smit, respectievelijk met 11 en 9 stemmen. Voor de benoeming van een lid van de Commissie van Toezicht op het middelbaar Onderwijs (vac. v. d. Ende), bieden B. en W. den raad het volgende dubbeltal aan: no. 1 R. van den Ende, no. 2 W. A. Caron notaris. Benoemd wordt de heer R. van den Ende met 8 stemmen. Daar den heer L. J. van Leeuwen geen lid meer is van den Gemeenteraad en hij als vertegenwoordiger van den raad zit ting had in het bestuur der Voorschoten- sche Bouwvereeniging is het noodzakelijk dat in deze vacature wordt voorzien. B. en W. stellen den raad voor als zoodanig te benoemen de heer A. Verboon. Benoemd wordt de heer A. Ver boon met 8 stemmen. Door den heer J. J. Douwes wordt een strook grond aangeboden aan de gemeente gelegen in de Schoolstraat voor een nieuw gebouwd pand en daarop aan te leggen een tegeltrottoir. B. en W. adviseeren den raad op dit voorstel in te gaan, waar art. 20 en 21 der wegenwet hier niet van toe passing zijn, want dit is geen open grond, daar deze strook door een afscheiding van de straat gescheiden was. Aldus besloten zonder discussie of hoofdelijke stemming. Vervolgens stellen B. en W. den raad voor een gedeelte van de Noordheystraat groot 2.65 A., de Stadwijkstraat en de Nieuw-Voordorpstraat groot 24.02 A. toe- behoorende aan den heer C. van den Dool in eigendom en onderhoud over te dragen aan de Gemeente. Aldus besloten. Thans komt in behandeling de gemeen schappelijke regeling betreffende het ge neeskundig schooltoezicht. De provincie schenkt aan dit instituut tot 1 Januari 1936 50 pet. subsidie. Daarna vermindert deze bijdrage jaarlijks met 5 pet., zoodat na verloop van 9 jaar de kosten geheel voor rekening der gemeente komen. B. en W. adviseeren den raad, gezien het groote nut van dezen dienst, deze gemeenschappelij ke regeling te aanvaarden. Ook dit voor stel geeft geen aanleiding tot discussie en wordt met algemeene stemmen aangeno men. Dpor den A. N. W. B. is een subsidie ver zocht voor 1936. Deze vereeniging genoot een subsidie van f 10.B. en W, stellen den raad voor aan den A. N. W. B. een subsidie te geven van 5.gezien den financieelen toestand van de Gemeente. Aldus besloten. Verlaging huren bij woning- bouwvereenigingen. Vervolgens wordt aan de orde gesteld de verlaging der huren van de woningen der Voorschotensche bouwvereeniging, naar aanleiding van een missive van den Mi nister. B. en W. stellen den raad voor in overleg met het bestuur der Bouwvereeni ging deze huren te verlagen met 5 pet. Het gevolg is dat er per jaar ongeveer f 745 minder aan huur zal worden ontvangen. Overigens zal het Rijk een 3/4e deel van het eventueel e verlies, hetwelk deze maat regel zal opleveren bijpassen, mits de ge meente een l/4e deel voor hare rekening neemt. De minister heeft zich met dit voorstel voorloopig vereenigd. Dit besluit zal ingaan met 1 Januari a.s. en alleen gelden voor het oude blok woningen in het Burgemeester Vernèdepark, daar deze woningen met Rijksgeld zijn gebouwd. De heer J. Braggaar kan zich wel ver eenigen met deze h uurver laging. Jammer vindt spreker het dat deze verlaging slechts geldt voor complex L Spr. meent dat ook complex II voor verlaging in aan merking komt, ofschoon dit complex niet rnet Rijksgeld is gebouwd. De voorzitter zegt, dat B. en W. wel deze zaak willen bespreken. De leening voor complex II is geconverteerd en B. en W. zijn bereid te onderzoeken welke gevolgen voor complex II het convertee- ren dezer leening zal hebben en dus zul len B. en W. deze opmerking in overwe ging nemen, waarna het voorstel van B. en W. met algemeene stemmen wordt aangenomen. Daarna stellen B. en W. den raad voor het college van B. en W. te machtigen tot het uitleenen van kasgelden aan gemeen ten of andere publiekrechterlijke licha men tot een maximum van f 50.000.Door dezen maatregel behaalt de gemeente nog een kleine winst, daar de bank van Ned. Gemeenten voor kasgelden een lagere rente uitkeert. Aldus besloten. Loon-bijslag ook in de bloem- bollenbedrijven. In één der vorige vergaderingen is door den raad besloten, tot het toepassen van de loonbijslagregeling voor de land-, tuinbouw- en weidebedrijven. Thans stel len B. en W. voor ook deze regeling toe te passen voor de bloembollenbedrijven. De he^rL Braggaar vraagt of er voor deze regeling een bepaalde duur is en of de werkgever ook verplicht is een bepaald loon uit te keeren en of er ook mogelijk heid bestaat voor die patroons, die wel werk hebben, doch geen loon kunnen uit- keeren, van deze regeling kunnen profitee red Wethouder Eggink, de voorzitter van deze Commissie, zegt dat deze regeling geldt vanaf 1 September tot 1 Januari 1936 een loonnorm is niet vastgesteld, doch voor de patroons is het beter zich te houden aan de geldende norm. Voor de patroons, die wel werk hebben, doch geen loon kunnen betalen is geen regeling vastgesteld. Daar na wordt het voorstel van 3. en W. aan genomen. Door den heer J. Strijd en cons., is ver zocht de keurloonen voor de huisslachtin gen te verlagen. B. en W. stellen den raad voor afwijzend 'op dit voorstel te beschik ken, daar wij van de gemeente Leiden in zake de keurloonen afhankelijk zijn. De heer W. G. Duennisveld weet wel dat hét niet gemakkelijk is te toren aan de keurloonen. Doch deze keurloonen brengen voor Leiden 3000 op. Spreker vraagt B. en W. toch aan de Gemeente Leiden te verzoeken de keurloonen te ver lagen. De voorzitter zegt, dat nu er toch een tweede adres is ingekomen wel bereid te zijn deze vraag aan Leiden voor te leggen en stelt dus voor op het adres van J. Strijd en cons, geen definitief besluit te nemen, doch dit adres aan te houden en met de gemeente Leiden hierover te corr es pon deeren. Aldus besloten. Vervolgens worden eenige besluiten comptabiliteit genomen, waarna B. en W. den raad mededeelen dat een missive is in gekomen van den Minister meldende geen bezwaar te hebben tegen het geven van een kerstgave aan de werkloozen, weshal ve B. en W. den raad voorstellen ook dit jaar aan de werkloozen een Kerstgave te schenken. Aldus besloten. Van de rondvraag wordt geen gebruik gemaakt. DE BURGEMEESTER NEEMT ONTSLAG De voorzitter leest thans een missive, waarin hij aan den raad per 1 Maart a.s. eervol ontslag vraagt als secretaris der ge meente. Tevens is een advies hierbij ge voegd van het college van B. en W. voor stellende het gevraagde ontslag eervol te verleenen onder dankbetuiging voor de vele en langdurige diensten in deze be trekking bewezen. Aldus besloten. Tevens deelt de voorzitter den raad me de aan H. M. de Koningin per 1 Maart a.s. eervol ontslag te hebben gevraagd als Burgemeester dezer gemeente. Wethouder J. A. Mens vraagt het woord en spreekt den voorzitter toe als volgt: Mijnheer de Voorzitter. Naar aanleiding van deze laatste mede- deeling wensch ik wel enkele woorden te spreken. Er is een tijd van komen en van gaan. Vóór ruim 43 jaar geleden zijt gij alhier benoemd tot secretaris der meen te en steeds zijt gij als zoodanig in dienst geweest. Ruim 40 jaar lang hebt gij tevens het ambt van Burgemeester alhier bekleed en met eere. De viering van uw 40-jarig ambtsjubileum ligt ons nog versch in het geheugen. Thans acht gij den tijd gekomen met het oog op uw leeftijd en uwe gezondheid om plaats te maken voor anderen. Het valt ons, naar ik meen, niet rauw op het lijf. Immers wij allen, naar ik meen, gevoelden wel dat er iets bijzon ders in de lucht hing. Wij hebben uw be sluit te eerbiedigen, hoewel wij U noode willen missen, daar de verhouding, zoo wel in het college van B. en W. als in Naarmate de mensch ouder wordt, trekt de pupil van het oog zich meer samen en laat dus minder licht door. Daarom hebben zij, die boven de vijftig zijn, veel en veel meer licht noodig dan menschen van, twintig. En vooral een bezigheid als naai- en verstelwerk eischt ook afgezien van den leeftijd veel meer liiht dan lezen. Bij te weinig licht is het voor de oogen precies alsof U ze een donkeren bril opzet en ze tot een onge hoorde inspanning dwingt. Zorgt toch vooral voor goed licht bij alles wat U doet. Daarvoor bestaan aanwijzingen, die U kunt vinden in het boekje „Het Gezellige Huis", dat U op aanvrage gaarne gratis door ons wordt toegezonden. Zendt slechts onderstaande cou pon aan ons op, of schrijft ons even een briefkaartje. De Philips* „Bi-Arlita" lamp Is de beste en zuinigste lamp, ooit door Philips vervaardigd en daarom de aangewezen lamp voor Uw huisverlichting* Stuurt deze coupon In aan de N. V. Philips' Gloeilampenfabrieken, Verkoopafdeeling Nederland en Koloniin, Eindhooen en U ontoangl gratis het boekje ,.Hei Gezellige Huis" NaamStraat Woonplaats 6--2 ÉNKELE VOORWAARDEN VOOR BETER ZIEN: 1. Voor oflo werkzaamheden, die bij kunst licht geschieden, bestaan minimum ver* lichtingseischen, waaraan, wanneer he# werk niet direct onder de hoofdverlichting geschiedt, slechts door voldoende bijver lichting kan worden voldaan. 2. Onder normale omstandigheden gefdf- als minimum voor den totaal beschikbaren lichtstroom van een woonvertrek 300 deka- lumen. Hierdoor wordt de mogelijkheid geschapon, hoofdverlichting en bijverlich ting afzonderlijk te gebruiken, al naar d® bezigheid het voorschrijft. 3. De sterkte van de lichtbron voor hoofd verlichting in normale vertrekken, in orna menten op normale hoogte, welke al het licht direct naar beneden werpen, moe# minstens 150 decalumen bedragen. h. De lichtbron dient zich op de plaat» van het werk te bevinden. 5. Vermijdt sterke lichtcontrasten als bijv, ontstaan wanneer slechts één gedeelte von de kamer voldoende verlicht is, om- te voorkomen dat bij de oogen, die voor het zien bij verschillende helderheden zich telkenmale moeten aanpassen, vermoeid heidsverschijnselen optreden. 6. Vermijdt elke verblindende verlichting door het gebruik van afgeschermde licht bronnen en lampen met inwendig gesoti* neerden ballon. den raad steeds zeer goed is geweest, wat hoofdzakelijk wel is te danken aan uwe leiding. Wij spreken den wensch uit dat gij nog een lange periode van rust zult mogen genieten, alvorens God U oproept Daar andere oorden. De voorzitter dankt zeer onder den in druk van het oogenblik, wethouder Mens voor zijne vriendelijke woorden tot hem gericht, waarna de openbare vergadering wordt gesloten en de raad overgaat in een gesloten zitting ter behandeling van re clames schoolgeld. In Leiden gevestigd: G. Brand, dienstbode, Haarlemmerstr. 119 M. Brandon Bravo, kleermaker, Sta tionsweg 14 Chr. Couperus en fam., be drijfsleider, Steenstr. 39 J. H. C. Deters, dienstbode, Breestr. 84 A. Dieckmann, dienstbode, H. Rijndijk 24 A. M. J. Dres- selhuys, Aalmarkt 15a C. M. H. Een hoorn, Rijnsb.weg 145 L. M. J. J. M. Gerstin, dienstbode, Oostdwarsgr. 18 C. v. Gorsel en fam., chauffeur, Waardgr. 19 F. Haaksma, Oude singel 222 Y. Hanne- ma, dienstbode, Rijnsb.weg 16 S. Har- tevelt, dienstbode, Toussaintkade 9a Ch. C. Viets-Haspels, Roodborststr. 28 F. Heijbroek, Heerengr. 4 A. Hölzel, win- kelbed., Hoogewoerd 131 M. A. de Jong, winkelier, Nieuwe Rijn 33 H. A. P. Janssen, dienstbode, de Genestetstr. 85a J. Kistemaker, J. v. Houtkade 2 C. v. d. Reijden-v. Klaveren, Utr.veer 18 Wed. H. C. Eenhoorn-Kluit, Rijnsb.weg 145 Th. Koree, fabr.arb., Hoogl. Kerkgr. 32 J. M. Korenhof, winkeljuffr., Pelikaanstr. 22 A. J. Kruithof, bloemistkn., Lange- gracht 64 L. G. H. Labberton, Stations weg 45 J. C. v. d. Mark, bankwerker, Geeregr. 8 W. C. v. d. Mark, H. de Vriesstr. 52 A. C. P. v. d. Meer, Kam. Onneslaan 23 P. J. Messink, Roodborst- straat 28 F. Müller, dienstbode, Bree- straat 39 L. E. Oving, Groenhovenstr. 19 N. Th. Pannekeet en fam., verkoo- per, L. Morsehweg 27 C. C. de Quaaste- niet, onderwijzeres, Oegstgeesterln 21 B. F. Rasker, onderwijzer, Rijnsb.weg 144 M. Remmelzwaal, Rijnsb.weg 123 A. Rengers, kinderjuffr., Terweepark 6 Jhr. W. F. Röell, Papengr. 17 J. F. B. v. d. Scheer, ass. volkshuis, Morsehweg 86 L. E. Scheurer, Doezastr. 7 A. L. Smith, Oegstgeesterln. 16a W. A. Steenstra Toussaint, O. Varkenmarkt 8 N. M. Tim- menga, Witte singel 82 J. A. Verheul, Schelpenkade 46 A. Vermeij, schoenma ker, Morschstr. 31 C. Vrolijk, verpleeg ster, Rapenburg 76 C. P. v. Wetten, dienstbode, Hoogewoerd 30 J. C. de Wit, exped.knecht, Rijnsb.weg 51 J. v. Wou denberg, dienstbode, F ruinlaan 5 M. R. Wiirzburger, Rapenburg 21. Uit Leiden vertrokken: W. Alkema, Batavia, Prinsenlaan 14 C. H. Bemelman, Wassenaar, Wilhelmina- laan 3 J. N. Berg, Hoorn, 't Keeren 7 S. C. Bolderdijk, Oegstgeest, WilheLmina- park 2 H. Borger en fam., Haag, Ro- chussenstr. 104 M. Brüsten, Haag, J. v. Nassaustr. 30 J. J. Castelijn en fam., Lei- muiden P. Czeeszewski, Rotterdam, Gr. Draaisteg. 12 C. Dekker, Worn urn, KI. Zomerdijk F 6 A. Dettmar, Frankfurt, Raugasse 11 R. A. M. EngeLbrecht, Haag, v. Merlenstr. 72 M. K. Lüdeke-Eschwei- Ier, Cetel, Dammstr. 254 J. C. v. Eijk, Gouda, Gouwe 111 H. J. Holst, Mülheirn Styrum, Oberhausenerstr. 118 H. Hon- ders, Oegstgeest, Julianalaan 6 E. M. Hoog weg, Voorschoten, Schoolstr. 82 J. C. Jurgens, Doesburg, Kaz. Politietroepen Th. C. Kerkvliet, Warmond, Oosteinde A 134 E. J. Letteboer en fam., Banka N. O. I. H. v. Lienden en fam., Zeist, Gramsweg 27a J. v. Lienden, ideim F. Lindner, Amsterdam, Leidschekade 69 A. J. Loijkwens en fam., Tilburg, Wil lem II straat 4 A. G. A. Meijer, Hilver sum, Havenstr. 32 G. M. F. Miché, Does burg, Kaz. Politietroepen Wed. S. v. d. Horst-Robbertse, Zoeterwoude, H. Rijndijk F 65 J. Spruyt en Fam., Waddinxveen, Noordeinde 164 - Wed. J. M. C. Schenk- St aken burg en fam., Rotterdam, v. Galen- str. 4b M. S. v. d. Stok, Ammerzoden, St. Antoniusgest. C. G. Taat, Hoogeveen, Alteveerstr. 8 J. v. d. Veen, Hoogeveen, Alteveerstr. 8 N. M. Visser, Voorburg, v. Halewijnlaan 483. Uitgesproken: L. Bakker, wed. D. Verweij v.h. vee houdster A1 p h e n a. d. R ij n, Kromme Aarweg 3. Cur. mr. G. H. E. Nord Thom son, Leiden. A. J. Vendel, bloembollenhandelaar te Wijk aan Zee en Duin, Verl. Groeneweg 3a. Cur. mr. F. d. d. Goot, Haarlem. Hier, op den daktuin, ben ik het liefste met de jongens. Dan behoef ik tenminste riet bezorgd te zijn.... geen auto's, geen trams....

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 8