DONDERDAG 12 DECEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 GEMEENTERAAD VAN WOUBRUGGE UH DE OMGEVING HILLEGOM. Bloembollencultuur. Gisteravond hield de afd. Hillegom der Alg. Ver. v. Bic. een ledenvergadering in Hotel Sistermans. De belangstelling was zeer groot. De voorz., de heer W. Jonkheer, roept allen een hartelijk welkom toe. De oogst is best geweest, doch de finantieele kant minder goed, als ge volg der mindere afname door Duitschland en Denemarken. Het surplus was daarom zeer groot met als gevolg lagere prijzen. Wie alles verkocht heeft kan echter onge veer draaien. Het is merkwaardig, dat de andere landen bijna namen, wat de 2 ge noemde landen minder accepteerden, wat een verblijdend teeken is, zoodat we den moed niet mogen verliezen, daar we in een steeds stygende lijn ons bwegen. De voorzitter deelt vervolgens mee, dat hij door den vice-voorzitter der Alg. Ver- eeniging is aangezocht, om op de vergade ring van 16 dezer den heer Krelage bij diens heengaan toe te spreken; als grootste en oudste afdeeling meende men, dat deze eer aan Hillegom toekwam; tegelijk zal de voorz. dan spreken namens de afdeeling Hillegom. Wordt gaarne goedgekeurd. By monde van den heer P. Lommerse Fzn. wordt thans verslag uitgebracht inza ke onze inzending op de „Flora". De uitga ven hebben bedragen 148.87 en er is 125 aan prijzen binnengekomen, dus slechts een nadeelig saldo van 23.87. Hierna kwam aan de orde: verkiezing van een bestuurslid in de vacature B. Rijn- veld (niet herkiesbaar!. Gekozen werd de heer J. Veldhuyzen van Zanten. Tot afge vaardigden naar de Alg. Verg. worden ge kozen de heeren W. Jonkheer en W. Murk, secundi de heeren Bijl en De Brabander. Thans komt aan de orde: de Beschrij vingsbrief. In de vacature van Alg. voor zitter zal de candidatuur dr. Verhage ge steund worden. In de vacature Valkering wordt gesteld de heer van de Marei, indien onze eigen candidaat uitvalt. In de vaca ture J an Roes wordt gekozen de heer Braam te Heemstede. De vergadering sprak haar teleurstelling uit over het nadeelig saldo der Groote Tentoonstelling; met het voor stel van het Hoofdbestuur, om 5000 be schikbaar te stellen ten gunste van het ga rantiefonds ging men accoord. Vervolgens kwamen de voorstellen Bo- venkarspel en Wassenaar in behandeling inzake de saneeringsafschaffing. Annex was hieraan de motie van het Hoofdbestuur. Hierbij werd zeer scherp gediscussieerd; de heer W. Murk hield een pleidooi voor af schaffing. Bij stemming verklaarden zich 100 voor, 71 tegen de motie en 9 blanco. Hierna rondvraag en sluiting te ruim 11 uur. Bouwen. Het bouwen van een Bur gerwoonhuis met Bedryfschuur aan Loos- terweg II voor rekening van den heer R. van der Leest is opgedragen aan de firma B, Imthorn Zn., aannemers alhier. katwijk: Geboren: Harry, z. van H. van der Maaden en A. D. van Amerongen Abra ham, z. van A. van Duyvenvoorde en C. van Dijk Alida, d. van N. Kuijt en T. Haasnoot Willem, z. van W. Jonker en H. van der Wiel Marijtje, d. van P. van der Bent en C. van der Boon Anna, d. van J. Guyt en K. van Rijn Jan, z. van C. van der Plas en J. Haasnoot Bregje Cornelia, d. van C. Klok en B. Guyt Wilhelm in a, d. van H. van der Niet en A. W. Haasnoot Adriaan, z. van D. Schaap en C. de Jong Cornelis, z. van D. Ruwaard en H. Krijgsman. Overleden: J. Pardon 63 j., echtge- noote van T. Goemaat J. Haasbroek 82 j„ echtgenoote van W. van Dijk J. Haasnoot 88 j., weduwe van M. van der Gust Leen- dert van den Oever 6 w., z. van C. van den Oever en C. G. Verweij Gideon Rous 67 j., gehuwd met J. SchonevelcL LISSE. DE WIJKVERPLEGING IN 1935. Zuster Josepha kijkt somber!.... Uit het ons toegezonden 25ste jaarverslag van de R.K. Vereen iging tot Wijkverple ging alhier klinkt een sombere toon! Niet omdat het bestuur te klagen heeft over belangstelling en steun, waarvoor hartelijk dank wordt gebracht, doch omdat de in komsten bij lange na niet toereikend wa ren om de noodzakelijke uitgaven van het veelomvattend werk te dekken, zoodat met een groot tekort het boekjaar moest wor den gesloten, hetgeen gelukkig nog uit de reserve kon worden gedekt. Uit het finan- tieel verslag blijkt, dat het cijfer der vaste contributies en giften alweer daalde en wel van ƒ841.77 in 1933 tot ƒ811 in 1934, dus een vermindering van 30.77. De ex ploitatie van het St. Jozefhuis gaf een te kort van 143.27. Enkele groote onvoorzie ne uitgaven als een noodzakelijke repara tie van het Röntgen-toestel en van hoogte- zon eischten mede zware offers. Een en an der was oorzaak, dat de reserves moesten worden aangesproken, die daardoor daal den van ƒ2009.59 tot 1262.86 K, dus alzoo een verlies van J746.72'/2. Een verloting, georganiseerd door de ijverige Wijkzuster Josepha, gaf nog een netto saldo van 125.28 en voorkwam dat het verlies nog grooter werd. Terecht wijst het bestuur er op dat, wil zij het mooie werk blijven voortzetten, de finantieele toestand in de naaste toekomst krachtig moet worden ver beterd. Verzocht wordt dan ook de vaste jaarlijksche bijdrage zoo hoog mogelijk op te voeren of een flinke gift ineens te schen ken! Dank wordt gebracht aan Zr. Jose pha, welke de voornaamste ruggesteun is van de vereeniging, en aan de dames die de behulpzame hand boden bij het maken der fraaie handwerken voor de lotery. De inventaris verkeert in prima staat. De firma Tissing vulde de linnenkast aan, waarvoor dank wordt gebracht. Met het bestuur en de Zeereerw. Moeder Overste van Huize „Pius"alsmede met de R.K. Wijkkraamver pleging en „Groene Kruis" wordt aange naam samengewerkt. In het' bestuur namen door bedanken ontslag: mevr. G. Pijnacker en de heeren J. W. Lefeber Sr. en G. A. Theissen. In hunne plaats werden benoemd mevr. F. Dankelman en de heeren J. W. A. Lefeber Jr. en J. Henkes. De ijverige bode, C. de Koning, bleef gehandhaafd. Uit het overzicht der werkzaamheden over het boekjaar 1934 blijkt, dat 3405 be zoeken bij zieken werden afgelegd en 4525 behandelingen in het Wijlokaal plaats had den. Bezocht werden 159 patiënten en aan 487 patiënten werd hulp verleend in 't Wijklokaal. In 't Wijklokaal werd 45 maal eerste hulp verleend en tweemaal daarbui ten, terwijl er 23 operaties werden ver richt. Aan 18 patiënten werd 657 maal hoogtezon verstrekt en. 8 maal werden Rönt genfoto's gemaakt, terwyl voort 3 patiënten 25 maal met Diathermic werden behandeld. De totale inkomsten en uitgaven gaven een eindcijfer aan van ƒ3781.32. Het verslag sluit met de verwachting uit te spreken, dat de liefde en belangstelling, gesteund op de kwarteeuw van haar bestaan, in de naaste toekomst krachtig nog zal toenemen opdat dit mooie werk het hoofd boven wa ter kan houden, omdat naast Gods onmis bare zegen den steun der ingezetenen nood zakelijk is om dit liefdewerk niet alleen te blijven voortzetten doch tot grooteren bloei te brengen. Zangvereeniging „St. Gregorius". Onze R.K. Gemengde Zangvereeniging „St. Gre gorius" hoopt op 15 December as. het feit te herdenken, dat ze 15 jaar bestaat. Daar echter de Adventstijd zich niet leent voor feestviering heeft het bestuur besloten dit 3e lustrum feestelijk te herdenken op Zon dag 12 en Maandag 13 Januari e.k. Reeds maandenlang is aan de voorbereiding hier van gewerkt, omdat het bekend is dat „St. Gregorius" graag met iets goeds voor den dag komt. Zij heeft daarvoor in studie ge nomen de Opera „Nelly", een verhaal uit het Zeeuwsche Visschersleven, onder regie van den heer J. Holtslag te IJmuiden en met medewerking van het Haarlemsche Sa lonorkest, terwijl de geheele opvoering staat onder leiding van den eminenten directeur, den heer W. J. Mizée te Leiden. Dat be looft een mooie uitvoering. Werkloosheid. In de afgeloopen week stonden bij de gemeentelijke arbeidsbeurs ingeschreven in totaal 513 werkzoekende personen. Het aantal werkloozen over het zelfde tijdvak van het vorige jaar bedroeg 625. RIJNSBURG. Bloemen. Naar we vernemen zal door het bestuur der Veilingvereeniging „Flora" voortaan de minimumprijs voor de door gedraaide bloemen worden uitbetaald. Bloembollencultuur. De afdeeling Rijnsburg van de Alg. Ver. v. Bloembollen cultuur benoemde tot haar voorzitter in de plaats van den heer Schoneveld, die we gens vertrek bedankte, de heer Alb. D. den Haan. ZOETERMEER. Crisis bij het Crisis-Comité. De op brengst van de collecte ten behoeve van de plaatselijke Crisis-Comité was zeer on bevredigend. De collecte heeft niet meer opgebracht dan circa de helft van die van het vorige jaar. zoodat het Comité de be deeling tot de uiterste noodzaak zal moeten beperken. Naar wij vernemen zullen in hoofdzaak kleeding en brandstoffen wor den verstrekt, zoover de middelen dat toe laten. Bekroningen pluimveetentoonstelling. Bekroningen op de pluimveetentoonstelling ,Door Veredeling Verbetering'*. Afdeeling Hoenders: Plymouth Rock: trio jong le pr. Gebr. Lobee Beshee; haan jong le pr. id. id.; hen jong le pr. id. id. Leghorns patrijs: trio oud lie pr. A. den Braber, Gouderak. Rhode Island red: haan jong le pr. H. J. v. d. Burg, Zoetermeer; hen jong le pr. id. Patrijs Leghorn: haan oud le pr. A. den Braber, Gouderak. Witte Leghorn: hen oud le pr. A. den Braber, Gouderak; haan jong le pr. id. haan oud 2e pr. Adr. Vollebregt, Zoeter meer. Krielhoenders: Wyandottes: wit trio oud 2e pr. M. Boon Pz., Zoetermeer; patrijs hen oud 2e pr. Gebrs. Lobee, Beshee; patrijs haan jong 2e pr. id.; patrijs hen jong le pr. id. Hollandsche Patrijs: haan oud le pr. P. van der Steur, Berkel; hen oud le pr. id.; haan jong le pr. id. Parelhoenders 11 le pr. M. Boon Pz., Zoetermeer. Faisanten 11 zilver oud le pr. R. Kerkhoven, Zoetermeer. Boschfaisanten 11 jong le pr. C. M. van den Graaf, Zoetermeer; hen jong le en 2e pr. id. Watervogels Kahki Campbele eenden woerd oud le pr. M. Boon Pz. Schieteenden: oud oud le pr. C. M. v. d. Graaf; woerd jong le pr. id. Lokeenden geen prijs toegekend. Kwakereenden wit woerd jong 2e pr. G. Rensink, Zoetermeer; wit eend jong 2e pr. idem. Duiven. Sierduiven: Brüner kropper gesrock doffer oud le pr. P. v. d. Steur. Satinuetten doffer jong le pr. M. v. d. Goog, Zoetermeer. Oud Hollandsche Tuimelaars witrock doffer oud le pr. M. v. d. Goog. Zoeter meer; witrock duif jong 2e pr. id. Postduiven blauwbont 2e pr. H. J. v. d. Burg: doffer oud le pr. G. Rensink. Afdeeling Konynen: Vlaamsche Reuzen wit ram oud le pr. J Gronneman, Berkel; wit voedster oud 2e pr. id.; wit voedser oud 2e pr. J. van Maanen, Berkel; wit ram jong 2e pr. M. J. Moesland, Zoetermeer; wit voedster jong le pr. A. Hoogendoorn, Zoetermeer. Haaskleur voedster oud 2e pr. J. van Maanen; ram jong le pr. A. Hoogendoorn. IJzergrauw voedster jong le pr. H. J. v. d. Burg. Blauw ram jong le pr. H. J. v. d. Burg; voedster jong le pr. id. Lotharingers zwartbont ram oud 2e pr. H. Uitdenbogerd; zwartbont voedster oud le pr. Gebrs. Lobee; zwartbont ram jong le pr. id.; zwartbont ram jong 2e pr. F. Klos, Zoetermeer; zwartbont voedster 2e pr. Gebrs. Lobee. Groot Chinchillia ram oud le pr. J. A. Pieterse, Zoetermeer; ram jong le pr. id.; voedster jong le pr. id. Belgian Hares voedster oud le pr. A. Voorduyn, Zoetermeer. Weeners wit voedster oud le pr. J. A. Pieterse; wit ram jong 2e pr. id.; wit voed ster jong le pr. N. Woldendorp, Zoeter meer; wit voedster jong 2e pr. C. M. v. d. Graaf. Faure de Bourgogne voedster oud le pr. J. A. Pieterse; ram jong le pr. R. Kerk hoven. Japanners ram oud le pr. J. A. Pieterse; voedster jong le pr. id. Alaska voedster jong le prr. W. du Clou Zoetermeer. Papillon blauw voedster jong le pr. R. Kerkhoven; blauw ram le pr. id. Madagaskar voedster jong 2e pr. J. A. Pieterse. Hollanders zwartbont voedster oud le pr. J. A. Pieterse. Havana voedster oud le en 2e pr. M. Heemskerk. Isabella^ram oud 2e pr. H. J. v. d. Burg. Tankonijnen black ram oud le en 2e pr. J. C. Swart; bleu ram jong le pr. J. A. Pieterse; voedster jong le pr. id. Russische Brandneuzen ram oud le pr. J Zonderop, Zoetermeer; ram jong le pr. A. G. Scheer, Zoetermeer; voedster jong le pr. id. Zilverkonijnen lichtgeel ram jong le pr. J. A.- Pieterse; lichtgeel voedster oud le pr. id.; lichtbruin voedster jong 2e pr. id. J ongdier enklasse Vlaamsche Reuzen wit ram le pr. R. Kerkhoven; wit ram 2e pr. M. J. Moer land; wit voedster le pr. J. van Maanen; wit voedster 2e pr. R. Kerkhoven; haas- kleur ram 2e pr J. van Maanen; blauw ram le pr. J. Zonderop. Groot Chinchilla ram le pr. J. A. Pie terse; ram 2e pr. S. J. C. v. d. Burg, Zoe termeer; voedster 2e pr .id. Lotharingers blauw ram le pr. M. J. Moerland; blauw voedster le pr. Gebrs. Lo bee. Faure de Bourgogne voedster, 2e pr. N. Woldendorp. Havana voedster le pr. M. Heemskerk. Alaska ram le pr. W. du Clou. Tankonynen black ram 2e pr. J. C. Swart. Havana and Tan ram 2e pr. J. A. Pie terse Russische Brandneus ram 2e pr. H. de Graaf; voedster le pr. id. Nesten Vlaamsche Reuzen wit 2e pr. J. Granneman. Nesten Alaska's 2e pr. R. Kerkhoven. Nesten Russische Brandneuzen le pr. R. Kerkhoven. Voedster met jongen Alaska 3e pr. R. Kerkhoven; Fauve de Bourgogne 3e pr. id. Speciale prijs: medaille beschikbaar ge steld door den Burgemeester dezer ge meente voor de mooiste hen der tentoon stelling, winnaar H. J. v. d. Burg. Hoogste aantal punten één ras één kleur afdeeling faisanten, winnaar C. M. v. d. Graaf; idem hoenders, winnaar C. Lobee; idem konijnen groote rassen, winnaar H. J v. d. Burg; idem konijnen middenrassen, winnaar J. A. Pieterse. Eere-prijzen Pluimvee, speciale prijzen, wisselbeker door de Holl. Mij v. Landbouw afdeeling Zoetermeer voor het hoogste aan tal punten in due afdeeling Witte Leg horns, 2 maal achtergen of 3 maal totaal te winnen, winnaar 1935: niet toegekend. Wisselbeker dei gemeente Zoetermeer voor den mooisten haan der tentoonstel- lin, onder dezelfde condities. Definitieve winnaar A. den Braber, Gouderak, in 1934 en 1935 winnaar. Wisselbeker der gemeente Zegwaart voor het mooiste trio groote hoenderras sen. uitgezonderd Witte Leghorns, onder dezelfde condities. Definitieve winnaar A. den Braber, Gouderak, in 1934 en 1935 win naar. Afdeeling Konijnen. Wisselprijs van de Landbouwvereeni- ging „De Eendracht" voor het mooiste ko- J.L Dinsdagmorgen kwam de Raad de zer gemeente in openbare vergadering ten gemeentehuize bijeen, onder voorzitter schap van den burgemeester, H. B. N. Mumsen. De notulen der vorige vergadering wor den door den secretaris gelezen en onver anderd goedgekeurd. Een verzoek om verlaging van den aan slag schoolgeld, wordt, in verband met een verlaging van het inkomen ten aanzien van ingezetene, ingewilligd. Gemeentelijke bergruimte. De voorzitter deelt hierna mede, dat de gemeente tot nog toe de vrije beschikking heeft mogen hebben over een stuk grond als opslagplaats. Nu deze grond evenwel verkocht moet worden, is het gewenscht, dat de gemeente, die geen geschikte op slagplaats in eigendom heeft, een berg plaats huurt voor de keet, teerketel en an der materiaal. Dit terrein behoort dicht bij het water te liggen omdat de transport kosten hierdoor worden gedrukt. Het meest geschikte terrein hiervoor zou zijn bij de kleine Baan, dat in eigendom overgaat aan den Raad. B. en W. meenen te moeten voorstellen dit stuk grond te huren voor den prijs van 30.per jaar, gedurende 5 jaren. De heer Boot vindt de prijs te hoog in verhouding tot de grootte van het te huren terrein. Bij de o.l. school ligt ook een ge schikt terrein, dat weinig huur opbrengt en voor opslagplaats goed te gebruiken is. Spr. zegt dat hij er echter geen bezwaar tegen heeft, dat de gemeente in de toe komst gebruik maakt van het aan hem toe- behoorende perceel grond, dat nog onbe bouwd ligt. Wethouder Lieverse ontraadt echter om het plein bij de school te benutten voor bergruimte. Als de gemeente dezen grond als bouwgrond kan verkoopen is zij beter af dan bij het zelf gebruiken ervan. Het voorstel van B. en W. wordt aange nomen. De voorzitter zet uiteen, dat bij de Kleine Baan een nieuw woonhuis geslicht zal worden. Hierdoor komt een ruimte van 4 M. open te liggen, welke grond de eige naar gratis aan de gemeente wil overdoen, hetgeen B. en W. zouden willen aanvaar den De heer Boot ziet het nut van deze aan vaarding niet in. Er ligt, volgens spr., tus- schen den weg ter plaatse en den eigen dom van v. Raad nog 3 M. die nog niet be tegeld zijn of voorzien van een hard weg dek. Dit gedeelte ware gevoegelijk te ge bruiken voor een trottoir, als hieraan be hoefte bestaat. De heer Anker acht aanvaarding van den grond niet noodig, temeer omdat hij vernomen heeft, dat het in de bedoeling ligt een trottoir aan te brengen, hetgeen plm. 100.zal kosten. Als hij dan bij de vorige behandeling van de begrooting heeft moeten hooren, dat verlaging van lage sa larissen onvermijdelijk was, wil hij zijn stem aan dit voorstel niet geven Wethouder Lieverse merkt op, dat het niet in de bedoeling is een trottoir te ma ken: als dit het geval zou zijn, dan was hij er ook tegen, om den grond over te nemen. Het voorstel van B. en W. tot aanvaar ding van den grond, wordt verworpen met 5 tegen 2 stemmen. B. en W. vragen den Raad machtiging tot het uitoefenen van de bevoegdheid, neergelegd in artikel 212 der gemeentewet betreffende het verhuren van enkele stuk ken grond. De voorzitter zegt hierover, dat het meermalen is voorgekomen, dat er zich niet direct gegadigden aanmelden voor den grond en als eenmaal een beslissing van den Raad was genomen, dan wachtte de afhandeling op de hoogere goedkeuring. Beter is het nu, dat B. en W. tot verhuring overgaan. Het voorstel beperkt zich tot be dragen van 25 terwijl van elke ver huring aan den Raad mededeeling zal wor den gedaan. nijn der tentoonstelling, 2 maal achtereen of 3 maal totaal te winnen. Definitieve win naar J. A. Pieterse, Zoetermeer, in 1934 en 1935 winnaar. De winkelweek. De winkelweek is af geloopen. Naar wij vernemen zijn de or ganisatoren niet ontevreden met het re sultaat. De verlichting is een succes ge bleken. Storing in de verlichting had ge lukkig niet plaats. Het ballen werpen was een succesnummer. De laatste avond heb ben ruim 2600 persoonen nog hun geluk beproefd. Over het algemeen was men zeer tevreden over de verstrekte prijzen. De heer Boot kan dit voorstel niet an ders dan toejuichen. Hem is jarenlang ge bleken, dat aan zulk een bepaling behoefte bestond en nu de wet hiertoe de bevoegd heid geeft, wil hy er ook graag gebruik van maken. Wel zou hij willen zien, dat B. en W. jaarlijks bij de behandeling van de be grooting deze machtiging vroegen, waar tegen B. en W. geen bezwaar hebben. Het voorstel van B. en W. wordt hierna aangenomen. Teneinde de inning van ^gelden bij de be drijven vlugger te doen plaats hebben, zien B. en W. zich genoodzaakt de verordenin gen op de levering van water er electrici- teit te wijzigen. Zij stellen voor: de watergelden met ingang van 1 Janu ari 1936 te verhalen op den verhuurder, B. en W. de bevoegdheid te geven percee- len van de electriciteitstoevoer af te slui ten bij niet-betaling der watergelden, de nota's van het G E.B. eenmaal aan te bie den, waarna gedurende vijf dagen beta ling openstaat bij het kantoor van den ad- ministratieur der bedrijven; betaling van de nota's voor het G.W.B. direct na den eersten van het kwartaal waarover het verbruik berekehd wordt. Zal Hoogmade sancties toe passen? De heer Donker leest van sanctiemaat regelen, welke genomen kunnen worden. Spr. maant echter tot voorzichtigheid. Als de electriciteitsgebruikers te zwaar belast worden, zouden zij wel eens over kunnen gaan tot petroleumverbruik. Spr. vindt de maatregelen ook te straf, vooral voor werkloozen, die bij de eerste aanbieding der nota's niet direct geld voorradig heb ben. Het stellen van den termijn van op 8 dagen en het aanbieden van de nota's tot tweemaal toe zal beter effect hebben en practisch beter uitvoerbaar zijn. De heer Boot is tegen het voorstel om het watergeld te verhalen op den verhuurder. Het gevolg hiervan zal zijn, dat de ver huurders nog slechter dan tot heden de huur kunnen binnenkrijgen. De last, welke anders door de gemeente gedragen wordt, wordt nu afgewenteld op de verhuurders. En spr. vraagt zich af wat er gebeuren gaat als de verhuurder het watergeld niet wenscht te betalen, omdat de huurder zijn huur niet voldoet. Het komt ook voor dat de verhuurder, in verband met den slech ten financieelen toestand van den huurder, door werkloosheid b.v., kwijtschelding geeft van huur, terwijl daarnaast dan nog betaling van het watergeld moet plaats hebben. Practisch acht spr. het onuitvoer baar om de nota's van het G.E.B. maar een maal aan te bieden. Als men toevalliger wijze niet thuis is, dan krijgt men, hoe goedwillig men overigens met betalen ook is, een waarschuwing. Wethouder v. d Nagel is steeds geweest tegen deze straffe maatregelen, ómdat hij er niet veel van verwacht in de praktijk. De voorzitter zegt, dat B. en W. er geen bezwaar tegen hebben het voorstel-Donker over te nemen, doch zij meenen aan de andere voorstellen te moeten vasthouden. Het' voorstel van B. en W. wordt hierna aangenomen met 5 stemmen. Besloten wordt de Kerstgave ook dit jaar aan de werkloozen uit te keeren. Wethou der Lieverse vraagt of deze toeslag ook uit gekeerd wordt aan bondstrekkers, hetgeen de voorzitter bevestigend beantwoord. In verband met een verzoek van de ijs- vereeniging om, bij het onderhouden van ijsbanen, werkloozen op kosten der ge meente te mogen aannemen, wordt beslo ten hiertoe over te gaan. Wethouder Lieverse zegt, dat hij het op prijs zal stellen, indien ook in Hoogmade van gemeentewege menschen zullen wor den aangesteld voor het schoonhouden van de banen, waarmede de Raad zich ver- eenigt. Niets meer aan de orde sluit de voorzit ter de vergadering. Geboren: Arnold us Josephus Johan nes z. van J. B. Heggelman en F. M. J. Rijneveen. Overleden: S Posthuma 75 j. Ondertrouwd: W. van Herk 34 j. en W. van der Kooij, 22 j. ZILK. Schaakclub. Met een gehouden schaak wedstrijd tusschen Sint Bavo Heemstede en Zil'k mocht het onze jongens niet gelukken ook maar één partij te winnen. Jongens, een aanhouder wint. Aan be langstelling ontbrak het niet. DE GEBROEDERS „GOCHEM ;63. Voorzichtig ging hij op zijn knieën liggen en begon met angstig gezicht en groote oogen de hond aan te kijken. Nu hij juist dat verhaal van die wilde stier aan de jongens gedaan had, was hij wel verplicht zijn lessen in praktijk te brengen. De hond liet een vervaarlijk gegrom hooren en daarbij kwam een gebit te voorschijn om van te rillen. Pas op baas, straks hapt hij een stuk uit je neus, riep een van de jongens. Aósoi de bulldog het gehoord had, nam hij op helzeifde oogenblik een sprong en zat boven op Pummels. Wolken zand stoven op en het werd een gevecht van belang. Pit noch Pat durfden tusschenbeide komen. Eindelijk had de hond de broek van boer Pummels beet, en na rukken en trekken stond hij eensklaps met een deel van dat kleeding- stuk in zijn bek.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 12