Puck van Heel ontvangt een bloemen Nederlandsch elttal, dat te Dublin Zondag zoo schitteiend van Ierland won. is Woensdag op Vaderland- hulde van een kiemen voetbai-enthou» o siast bij den terugkeer van het Neder- schen bodem teruggekeerd - De aankomst met de .Batavier te Rotterdam landsch elftal te Rotterdam De laatste hand wordt ge'egd aan de Kerstbloementen- toonstei'ing. welke door de Haagsche Bloenvstenpatroons- vereemgmg in Pu'chn Stud'O in de residentie geopend is Het ontzettend vliegtuig-ongeluk bij Tatef'eld kostte elf personen het leven. Boven: het vliegtuigwrak; onder: resten van het toestel. die op 400 meter van de plaats der ramp gevonden werden Dr Max Euwe feliciteert dr. A Y. v. d Meulen, oud doelveidediger van het Nederlandsch elttal, met zijn promotie tot doctor in de geneeskunde aan de Gemeentelijke Universiteit te Amsterdam Hoe koud het was bij den rugbywedstrijd tusschen Oxford en Cambridge te Twic kenham FEUILLETON. ALS IEMAND VERRE REIZEN DOET Een avontuurlijk verhaal van drie studenten, door ARNOLD BARTEL. (Nadruk verboden). 23) Zie ik er dan zoo schunnig uit? denkt hij, terwijl hij een vluchtigen blik over zijn kleeding laat glijden. Maar zijn pak zit toch goed en is keurig afgeborsteld. Ook overigens kan hij niets opvallends of afstootends aan zichzelf ontdekken. Hij voelt zich vernederd en ten achter ge steld, besluit zich nooit in zijn leven meer in hoogere klassen te zi ilen dringen en maakt zich zoo snel mogelijk' lit de voe ten. Op het promenadedek botst hij in de heerschende duisternis tegen een man aan, die onafgebroken door een der ramen in de zaal staart. Het is de notenkraker. Sna vel bromt iets voor zich heen. dat evengoed een verontschuldiging als een verwen- sching kan zijn en slentert dan welgemoed naar de Toeristenklasse. Ten slotte brengt het bal voor geen van hun drieën eigenlijk dat, wat zij er van verwacht hadden. De in diamanten stra lende Nini is niet de Nini, aan wie Harry Diesel zijn hart heeft verpand. De glans, die haar omgeeft, maakt haar voor hem ongenaakbaar en de vele prominente figu ren, die haar gunst trachten te verwer ven, geven hem een gevoel van minder waardigheid. Ten einde raad tracht hij Nini over te halen tot een wandeling op het dek, maar ook daarmee heeft hij geen succes. Wat zou Jean Martin daar wel van zeggen? vraagt zij, verschrikt. Ah, zoo.meneer Martin, zegt Die sel stijf. Dien heeft hij heelemaal verge ten, want hij houdt zich zeer bescheiden op den achtergrond. Hij staat bij de deur en verliest Nini geen moment uit het oog. Wat zal Diesel dan nog langer hier doen? En terwijl Nini Collyn met den kapitein een zeer langzame wals danst, verlaat hij, zonder den gehaten mededinger zelfs maar met een blik te verwaardigen, de zaal. Volkers houdt het 't langst uit. Hij zit aan het tafeltje van Hendrik van Ber- quem, waar hij zich meer voor de cham pagne, die hier geschonken wordt, dan voor het gesprek interesseert. Als echter „op vereerend verzoek" de eens beroemde operazanger net podium beklimt, om de avondster te gaan bezingen, acht ook hij het uur van scheiden gekomen. En zóo vinden zij elkaar dan tenslotte terug in hun hut. waar het teleurstellende bal in de eerste klasse nog geruimen tijd het onderwerp van gesprek vormt. Eerst als zij reeds lang de slaap der rechtvaardi gen slapen, begeeft ook de vierde man meneer Slivkowitsch zich zachtjes ter ruste. Hij weet nu hoeveel „eieren" er aan boord zijn, kent de „harde schaal", weet dat deze zonder veel leven en zuurstof niet te kraken is en hij is er zich van bewust, dat de „lynx" scherp oplet. Mild werpt de zon haar stralen over de Middellandsche Zee. Een diepblauwe he mel weerspiegels zich in het water; alles koestert zich in het heerlijke klimaat en geniet van den aanblik der azuren kust. Slechts één is er aan boord van de „Ukami", wien dit alles onverschillig laat: Alexander Popodotschi. Madame Manescu, aan wien hij zich gisteravond op het bal heeft laten „voorstellen", heeft hem tij dens een tango toeg'.fluisterd, dat de drie studenten haar en Slickowitsch in Tetuan in de ,.3tad Sevilla" bespied hebben en dat duf de grootste voorzichtigheid geboden is. Popodotschi's gezicht verloor bij deze mededeeling zijn gewone vriendelijkheid en mevrouw 'Manescu sloeg de angst om het hart, want zij wist uit ervaring dat me neer Popodotschi ook zeer onvriendelijk kon zijn. Dit laatste bewees hij trouwens on middellijk, toen hij haar toebeet: Dat komt van als je met idioten samenwerkt. Ten slotte zou alles nog niet zoo heel erg geweest zijn, als zijn plan om de drie lastige vlegels van boord t verwijderen, gelukt was. Maar daarin is het hem tegen- geloopen. Nu peinst hij over een andere mogelijkheid om het bemoeizieke drietal kwijt te raken. En hij zou Alexander Po- podotschie niet geweest zijn, als hem niet spoedig een nieuw plan was ingevallen. Harry Diesel ligt languit in een dekstoel De warmte maakt hem loom, Soezend, tus schen waken en slapen in, denkt hij aan Nini Collyn. Nu, in het volle daglicht, lijkt Jean Martin hem niet half zoo gevaarlijk als gisteravond op het bal. Hij bemerkt nauwelijks, dat plotseling Popodotschi voor hem staat. Met zijn ge zicht in de minzaamste plooi plant deze zich wijdbeens voor hem neer en als Die sel traag de oogen opslaat,, zegt hij: Wel, jonge vriend is het bal u goed bekomen? Voor zoover ik 't heb kunnen beoordeelen, scheen u zich nogal te amu seeren Ik zag u tenminste voortdurend in gezelschap van juffrouw Collyn. Diesel glimlachte bescheiden. Ik mag dat zeker wel als een compli ment aan mijn goede smaak opvatten? Zeer zeker, jonge vriend. Alle eer voor uw smaak. Maar als u naar een oud man als ik wilt luisteren, zou ik u toch aanra den een beetje voorzichtig te zijn. Begrijp me goed: een beetje voorzichtig. De jeugd verliest de voorzichtigheid helaas maar ai te gauw uit het oog. Ik zou er alleen uw aandacht op willen vestigen, dat die knap pe, elegante jongedame in gezelschap en op kosten reist van een der rijkste man nen ter wereld. Dat zal ze u waarschijnlijk niet verteld hebben. Ik wil daarmee na tuurlijk niets ten nadeele van die jonge da me zeggen, maar u zult me wel begrijpen.... Wat Diesel schrikt werkelijk.... Is die levende étalagepop ook nog een der rijkste mannen ter wereld? Popodotschi maakt een afwerende bewe ging. Nou, nou, sust hij. Die kwalificatie lijkt mij toch min of meer misplaatst. Men mag over meneer van Berquem denken hoe men wil een étalagepop is hij in ieder geval niet. Ik heb het ook niet over meneer van Berquem; ik bedoel dien zwarte, dien op- geprikten aap. dien ik altijd in gezelschap van juffrouw Collyn zie. Ah monsieur Jean Martin? Popo dotschi's vriendelijke krentenoogjes glin sterden boven zijn groote neus. Tja, wie die Jean Martin eigenlijk is, schijnt geen mensch precies te weten. Op de passage- lijst staat hij ingeschreven als de particu liere secretaris van meneer van Berquem. Laten wij maar aannemen, dat hy dat ook inderdaad is Diesel's loomheid is plotseling verdwe nen. Hij is thans één en al belangstelling en schijnt den Griek de woorden van de lippen te willen lezen. U wilt toch niet beweren, dat Nini. dat juffrouw Collyn een.... een verhou ding heeft met van-Berquem? stottert hy. O, neebewerenstelt Popodot schi hem slechts half gerust. Ik weet het natuurlijk ook niet precies, maar u zult het met me eens zijn, dat arme jonge meis jes en rijkere oudere heeren Hij maakt den zin niet af, haalt de schou ders op en vervolgt met een vertrouwe lijk knipoogje zijn weg. Maar eenmaal bui ten Diesel's gezichtkring neemt zijn ge laat de uitdrukking aan van iemand, die weet, dat hij zoo juist met succes wantrou wen gezaaid heeft De arme „Onkruid" is geheel van streek. Dus Nini, die de lieftalligheid in persoon is, wien alle verdorvenheid vreemd schijnt te zijn, zou haar gunst verkocht h «ï-oea aan van Berquem? Hij moet toegeven, van Berquem is een nette kerel, een man. die imponeert en die zich zelfs tegenover ar me studenten van zijn beste zijde laat zien. Zoo'n man moet wel bij elk meisje in den smaak vallen. Zelfs al is hij geen diamant koning van AntwerpenEn wat kan ten slotte een student als hij daartegenover stellen? Slechts zijn jeugd anders niets. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10