t NIEUWS STADS WOENSDAG 11 DECEMBER 1935 HOE WORDT HET WEER KOUDER. DE BILT SEINT: Krachtige tot matige Oostelijke wind, af nemende bewolking, weinig of geen neer slag, temperatuur om het vriespunt des nachts, overdag kouder. Hoogste barometerst 786.8 te Sarna. Laagstebarometerst.: 757.9 te Jan Mayen. De hooge drukking nam gisteren nog toe, maar neemt nu een weinig af op de Briische Eilanden en meer in Noord-Scan- dinavië, waar een deel van de depressie verscheen, die gisteren over Groenland •lag, zoodat aan de Noorsche kust Zuidwes ter storm waait. In verband met de belangrijke hooge drukking in Siberië zal deze depressie ver moedelijk de hooge drukking niet uit het Oostzeegebied verdrijven. Ofschoon de depressie in het Zuidwesten afneemt, waaien nog krachtige tot stormachtige Oostelijke winden van Lethland tot in het Kanaal en de koude luchtmassa uit Rus land begint zich aan de Oostgrens van Duitschland te vertoonen. In Noord-Scandmavië nam de vorst af en in het Westen viel dooi in, in Zuid- Scandinavië hield de strenge vorst aan en in Finland nam de vorst toe, terwijl ook Zuid-Frankrijk, Zwitserland, Ierland en Schotland nog lichte vorst melden. In Frankrijk en Duitschland is de lucht overal betrokken met lichte motregen in het Noorden, Ierland heeft fraai onbewolkt weer evenals Zuic-Scandinavië. In de eerste dagen is daling van tem peratuur met lichte vorst in den nacht te wachten. LUCHTTEMPERATUUR. 3.8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Woensdagnamiddag 4.17 uur tot Donderdagmorgen 7.29 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee: op Donderdag 12 Dec. voorm. 3.49 uur en nam. 4.12 uur. UIT DE OMGEVING SASSENHEEV1. MOTORREEDER LEVENSGEVAARLIJK GEWOND. Laadboom op 't hoofd gekregen. Hedenmorgen is alhier een ernstig onge luk geschied. De heer Wesseling, directeur der Sassenheimsche Motorreederij, stond op een der motorbooten, toen de kabel brak van een laadboom. Hij kreeg deze laadboom op het lichaam, waardoor hij ernstig aan het hoofd werd verwond. Nadat doktershulp en geestelijke bijstand was verleend is hij in hoogst ernstigen toe stand naar het St. Elisabeth-ziekenhuis te Leiden vervoerd. Waarschijnlijk heeft het slachtoffer ook nog een rib gebroken. Naar wij hedenmiddag bij informatie aan het ziekenhuis vernamen is zijn toestand ernstig, maar niet hopeloos. LANGERAAR. Lezing. Op uitnoodiging van de Ont- wikkelings-commissie hield de heer Th. J. van der Heijden uit Leiden een causerie over het faillissement in de goed bezette zaal van het café Hoogendam te Ter Aar. De heer C. T. de Bruin, voorzitter van die commissie, welke onder leiding van den accountant H. M. Verhulst voor Ter Aar en Omstreken een algemeene ontwikkelings cursus organiseerde, sprak een welkomst woord, waarna de heer Van der Heijden zijn lezing hield. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd een druk gebruik gemaakt. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: candidaatsexamen Wis- en Natuurkunde, Ietter F, de heer N. Lamme, Voorburg; id. letter E de heer J. H. van Santen, Arnhem. doctoraal examen Wis- en Natuurkunde, hoofdvak Natuurkunde, de heer W. F. van Peype, Oegstgeest; examen van apothekers-assistent mej. A. M. Hellendoorn, Rotterdam; doctoraal examen Wis- en Natuurkunde, hoofdvak Natuurkunde de heer G. Schmidt, Oegstgeest; candidaatsexamen Wis- en Natuurkunde, letter L de heer J. v. d. Berg, SLedrecht; doctoraal examen Indisch Recht de heer Oetoyo. Den Haag; doctoraal examen Rechtsgeleerdheid, Vrije Studie de heer L. H. Wessels, Lei den. TRIDUÜM HARTEBRUGSKERK. Morgen (Donderdag) begint voor de Derde Orde het triduum, dat gepreekt wórdt door den weleerw. Pater Parmen.us Buller. Niet alieen de Derde-ordelingen, maar ook alle andere parochianen zijn har telijk welkom. Plechtige opening: Veni Creator, plech tig Lof en predikatie te 8.15. Vrijdag avond Lof en predikatie eveneens te 8.15. Zondagmorgen preek onder alle H.H. Mis sen en Zondagavond te 7 uur plechtige sluiting: Lof preek, inkleeding en profes sie en Te Deum. Hst zangboekje niet vergeten! De kerk is heerlijk verwarmd! Maandagavond der volgende week een buitenkerkelijke vergadering naar aan leiding van het eeuwfeest der H. Elisabeth. ONTWIKKELINGSAVOND R. K. WERKLOOZEN. Gisterenavond had in het Bondsgebouw de tweede ontwikkelingsavond voor de R. K. Werkloozen plaats. De voorzitter van het R. K. Comité voor Werkloozenzorg, de heer Nijhuis, opende de bijeenkomst met den Chr. groet en deed vervolgens enkele mededeelingen. Spr. wees er met nadruk op dat slechts personen tot de ontspanningsgelegenheid zullen worden toegelaten, die zijn voor zien van afgestempelde kaart. Hieraan zal streng de hand worden gehouden. Vervol gens zullen voor de Werkloozen 200 kaar ten voor de a.s. feestavond van den too- neelclub „Vondel" worden uitgereikt. Het deed spr. genoegen te kunnen mede- deelen dat de eerste cursus die het comité heeft ter hand genomen n.l. Esperanto, niet minder dan 50 deelnemers heeft. Meerdere cursussen zullen spoedig aanvangen. Hierna sprak de Geestelijk Adviseur van het Comité, de zeereerw. hooggel. heer Prof. Cleophas over den H. Johannes den Dooper. De H. Johannes den Dooper staat in de liturgie in den H. Adventstijd bijzonder op den voorgrond. Was de devotie voor dezen heilige in de eerste tijden der christen heid zeer groot, thans is deze veel vermin derd, wat zeer te betreuren is. De persoonlijkheid van den H. Johan nes lijkt ons zoo ver te staan, maar dit is niet juist. Zijn taak was de voorlooper des Heeren te zijn, wonderbare dingen gebeurden bij zijn geboorte. Johannes den Dooper was de afsluiting van het profetendom van het oude Testament. Hij was als de profeten, een Godsgezant. Zijn taak was den Ver losser aan te kondigen, bekend te maken, ja zelfs aan te wijzen. Christus aanwijzen, daarmede is zijn taak geteekend en ook volbracht. Zijn levenswijze is wonderbaar. Hy kwam na zich eerst teruggetrokken te heb ben in den woestijn tot de menigte als „Gezant des Heeren". Een ding valt ons direct bij Johannes den Dooper op, n.l. dat hij zijn geheele persoon in dienst des Heeren stelde. Johannes den Dooper was het middel punt van velen. Zijn woorden trokken de aandacht, door zijn eenvoud en waarheid trok hij allen tot zich. Hij had de massa in de hand. Wat ligt er meer voor de hand dan het gevaar voor zelfoverschatting en een ontstaan van groote eigenliefde. Johannes den Dooper zoekt echter zich zelf niet. Wanneer men vraagt wie hij is zegt hij o.a. deze woorden „ik ben de stem van een roepende in de woestijn, maakt recht den weg des Heeren" en van zijn Meester sprekend „Wiens schoenriem ik niet waardig ben te ontbinden" en verder lezen we van hem „de mensch kan niet nemen, tenzij hem uit den hemel is gege ven". Johannes wil dat zijn Meester groot en hij klein is. Hij wordt gekerkerd en op af schuwelijke wijze vermoord. Diepe tra giek, doch geheel de grootheid van den H. Johannes den Dooper teekenend. Onze tijd heeft behoefte aan mannen die trachten het voorbeeld van Johannes den Dooper te volgen, die scherp voor oogen houden wat God wil, niets voor zichzelve houden, maar uitsluitend heldhaftig de hen door God opgelegen taak vervullen, in Gods dienst staan. Ja het werkloos zijn is zelfs een dienst aan O. L. Heer. Het is Hem te doen om het hoogste geluk van de menschen. Hij geeft ons diensten die ons van geenerlei waarde schijnen, maar die in werkelijk heid van zeer groot belang zijn, waarmede God Zijn doel heeft. Spi. hoopte dat dit bewustzijn vooral tot de werkloozen zou doordringen en aldus zou medewerken om allen voor te berei den op een Zalig Kerstfeest, hetgeen spr. allen reeds nu toewenschte. Na een dankwoord van den voorzitter werd het verdere gedeelte van oen avond op de gebruikelijke wijze gevuld. Tot reserve eerste luitenant bij het 4e Regiment Infanterie zijn benoemd de re serve tweede luitenants B. Allaart, J. de Vries, M. Vlug, W A. Schrijvershof, A. J. G. Kaptein, G. J Schuitemaker, J. Bian- kenstein, P. Buys, J. H. Groothuis, H. Stil lebroer, J. Piët, mr. M. van der Have, W. Akkerman, C. Crisnigt en L. van Essen. Tot reserve eerste luitenant by het 6e Regiment Veldartillerie zijn benoemd de reserve tweede luitenants H. J. Bartelings, P. G. Jager, P. W Vlietstra, G. F. Schoorel, H. Hofstede de Groot, F. Smits, H. E. Bloembergen, R. Jongeneel, V. Funke, K. C. J. van Bennekom en mr. A. A. van Ros- DE LEIDSCHE COURANT VER. VOOR STAATKUNDE. Gedachten over een redelijk democratische staatsordeni ng. Voor een vry talrijk auditorium heeft gisteravond in de bovenzaal van café-res taurant „In den Vergulden Turk" en op uitnoodiging van de Vereeniging voor Staatkunde de heer ir. B. Wigersma uit Haarlem een voordracht gehouden over: „Gedachten over een redelijk democrati sche staatsordening". Voor de pauze gaf spr. een uiteenzetting van wat naar zijn meening de huidige toe stand te zien geeft: een schijndemocratie, een oligarchie, een heerschen van enkelen over allen. Na de pauze behandelde de spr. enkele punten uit een door hem opgebouwde voor Nederland geschikte schets eener staatsin richting. Daarin wordt de wetgevende macht gezamenlijk uitgeoefend door de Ko ningin met een minister-president, die al leen aan Haar verantwoording schuldig is, terwijl de Koningin alleen aan God van Haar daden verantwoording zal hebben af te leggen. De Koningin benoemt de minis ters op voorstel van den minister-president. De volksvertegenwoordiging, die een af spiegeling moet zijn van het organisch ge leide volk, kan alleen in haar geheel advie zen uitbrengen aan de regeering. Zij wordt als één geheel gekozen en uitsluitend hare adviezen worden in openbare vergadering uitgebracht en gepubliceerd. De discussies zijn geheim en worden niet gepubliceerd. Eerst zoo is vrij uitspreken mogelijk in tegenstelling met de openbaar heid in ons parlement, waar men, bevreesd voor de partijcritiek, anders spreekt dan men denkt. Spr onderscheidt de Nederlanders in in gezetenen en volksgenooten. Deze laatsten moeten o.a. een verklaring afleggen, dat zij Nederland als hun esnig Vaderland be schouwen, zich willen onderwerpen aan Grondwet en zich op geenerlei wijze de vernietiging van den staat of van de va- derlandsche cultuur ten doel stellen. Alleen volksgenooten kunnen 'ambtenaren, mili tairen, kiezers en volksvertegenwoordigers zijn. De volksvertegenwoordiging moet eens 'per jaar direct na de indiening der begroo- tingswetten in geheime stemming haar vertrouwen utispreken. Het lidmaatschap der volksvertegenwoordiging is een eer volle onderscheiding voor hunne daden in en buiten 't parlement aan de vertegenwoor digers opgelegd. Door de Koningin en den minister-presidentkan te allen tijde een algemeene volksstemming worden gelast. Voor de voorbereiding van alle oecono- mische en sociale wetten, wordt de hulp ingeriepen van arbeidsraden, die in den Hoogen Raad van den Arbeid hun syn these vinden. Zij moeten over alle genoem de wetten gehoord worden. Hun adviezen aan de regeering worden ook bij de Volks vertegenwoordiging gedeponeerd. De pers, radio en film, het geld- en bankwezen, komen onder controle der re geering, die echter slechts repressieve maat regelen kan nemen op grond van wette lijke voorschriften. Wat het onderwijs betreft zal rekening gehouden moeten worden met wat histo risch in ons land gegroeid is. De school zal echter niet misbruikt mogen worden om de kinderen van elkander gescheiden te houden. Een deel der lessen, bijv. in de sport e.d. moeten dan ook door alle kinde ren gemeenschappelijk gevolgd worden. De vrijheid van drukpers en vergadering blijft gehandhaafd, waarbij uiteraard is voorondersteld, dat deze vrijheid erkenning van de geldigheid der Christelijke zeden meebrengt. De Christelijke zeden worden als grond slag voor den staat aangenomen. Ieder is echter vrij zijne godsdienstige opvattingen ongehinderd te belijden. Een raad van geestelijken aangewezen door de verschil lende kerkgenootschappen, adviseert de regeering inzake den zedelijken grondslag der bij de volksvertegenwoordiging in te dienen wetten. Er volgde op deze inleiding een leven dige gedachten wisseling. MIDDENSTANDS ACTIE „DE MICA". In de maand October heeft in het gehee le land een groote actie plaats gevonden, uitgaande van de samenwerkende drie Middenstandsbonden, welke actie onder de naam „Mica", spoedig burgerrecht ver kreeg. Voor het publiek was de gelegen heid opengesteld, om door het oplossen van een puzzle met een daaraan verbon den prijsvraag, een kans te krijgen, een van de vele fraaie prijzen te winnen. Voor menigeen zal het wachten op den uitslag van dezen wedstrijd bevreemding hebben gewekt; wanneer men evenwel bedenkt, welk een enorme massa werk door het comité verzet moest worden, duizende en nogmaals duizende inzendin gen dienden stuk voor stuk beoordeeld te worden, dan is het vanzelfsprekend, dat de jury niet eerder hiermede gereed had kunnen zijn. Bij wijze van St. Nicolaasverrassing is op 5 December aan de gelukkige winnaars der prijzen hiervan mededeeling gedaan, terwijl kort daarna aan de deelnemende winkeliers van de „Mica", een volledige lijst van de winnaars over het geheele land is toegezonden. Velen van hen hebben deze lijst voor hun etalageramen opgehangen, waardoor ieder in de gelegenheid is, hiervan inzage te nemen. Te Leiden zijn ook diverse groo te prijzen gevallen. Bijzonder aangenaam is het ons aan al len, die op welke wijze ook deze gloed nieuwe actie hebben gesteund, onze war me dank te betuigen. Dat niemand zich late ontmoedigen, zoo hij ditmaal niet tot de gelukkige prijswinnaars heeft be hoord; wellicht kan de „Mica" 1936 hem fortuinlijker zijn. Aan de Middenstand heeft deze actie bewezen, dat zijn plaats in het maatschappelijk bestel hem nog absoluut toekomt. Moge in de toekomst het streven naar steeds grooter bloei volledig zoo begrepen worden, dat het publiek zal weten dat het een belang is voor alle standen, dus voor de geheele Maatschap pij, indien de Middenstand zijn rechtma tige plaats zal kunnen blijven innemen". Namens het MICA-Comité 1935, Leiden. J. A. POLLMANN, Secretaris. NIJMEGEN IN ROMEINSCHEN TIJD. De serie winterlezingen in het Rijksmu seum van Oudheden is voortgezet met een voordracht van dr. J. Holwerda, directeur van het Museum. Gisteravond sprak dr. Holwerda, aan de hand van talrijke lichtbeelden, over het Romeinsche Nijmegen. De inhoud van de ongeveer 40 jaar geleden in het O. der stad gevonden grafvelden, die door den heer Kam werd verzameld en thans het hoofdgedeelte vormt van het Rijksmuseum G. M. Kam, wijst op een Romeinsche bewo ning van Nijmegen van het begin onzer jaartelling tot ongeveer pl.m. 70 na Chr. Naar aanleiding van de vindst dezer graf velden werd er een onderzoek gedaan naar een mogelijke nederzetting en inderdaad leerden de nasporingen van den Nijmeeg sehen archivaris, den heer Daniëls, dat deze op het Valkhof en het Hunerpark moet hebben gelegen. Dat dit echter niet de eenige plaats van bewoning in dien tijd was bewees de opgraving van spr, die ongeveer 20 jaar geleden op het plateau van den Kopschen Hof werd verricht en aie een typische inheemsche burcht voor den dag bracht, die geen ander kon zijn dan het Oppidum Batavorum, dat, naar Tacitus verteld, door Claudius Civilis op zijn vlucht naar de Veluwe in brand werd ge stoken. De fragmenten, in deze burcht ge vonden, waren te dateeren even voor Chr. geb. tot de 2e heuft van de le eeuw; na het jaar 70 houden zij echter plotseling op. Een ontdekking van den heer Daniëls gedurende deze opgraving gedaan, n.L de aanwezigheid tusschen burcht en grafveld van een Romeinsche spitsgracht, zooals die rondom Romeinsche vestingen pleegt te liggen, gaf spr. aanleiding tot een verder onderzoek, waarbij een kolossale legioens vesting voor den dag kwam; de daarin ge vonden gestempelde pannen bewezen, dat dit de vesting was van het 10e legioen, dat o.a. deel uitmaakte van de legioenen die onder Cerealis de vervolging van Clau dius ondernamen. Na het vertrek van dit 10e legioen naar Dacië, in het begin der 2e eeuw, was ook de Romeinsche bezetting dezer Nijmeegsche heuvels verdwenen en Jag dit gebied geheel verlaten. Na dezen tijd vangen echter de grafvel den aan, die geheel in het W. der stad te ruggevonden zijn en ongeveer tot de 3e eeuw voortduurden: de talrijke overblijf selen daaruit deden vermoeden, dat ook bij deze grafvelden een nederzetting heeft gelegen; het gelukte den heer Daniëls, bij de werkzaamheden voor de stadsuitbrei ding, de fundamenten te ontgraven van een dubbelen tempel tot deze nederzet ting behoorende; eenige inscripties spra ken van de plaats Ulpia Noviomagum en haar bewoners, de Bataven. De Bataafsche kolonie had dus den naam outvangen van haren stichter Ulpius Trajanus. Gedurende 11/2 eeuw is deze plaats de eenige be woning van Nijmegen geweest want na de Romeinen, die voor de barbarenstammen vluchtten zijn ook de geromaniseerde Ba taven gevolgd en zoo moet omstreeks het midden van de 3e eeuw Ulpia Noviomagus verlaten geweest zijn. Echter valt uit de vondsten, gedaan in de brandgraven, die in het O. der stad op de heuvels zijn gevon den, omstreeks het midden van de 4de eeuw, na zulk een groote tijdslacune, toch wreer Romeinsche bewoning te constateeren die echter vóór het einde van die eeuw voor goed is verdwenen. Spr. besloot de lezing met het vertoo nen van een lantaarnplaatje van een mo del van Nijmegen, dat in het Rijksmuseum van Oudheden is opgesteld en waarop op duidelijke wijze is aangegeven hoe de be woning in Romeinschen tijd is geweest. AANBESTEDING. Uitslag van de openbare aanbesteding van bestek 2/1936-1937 „Het uit- en inwen dig schoonmaken van Gemeentegebouwen, met toebehooren, het bedienen van kachels en centrale verwarmingen, het vegen van schoorsteenen en rookkanalen, enz", in zes perceelen. Ingeschreven van als volgt: Glazenwasscherij „Centro", Amsterdam, in massa een jaar 77.518.78. id. twee jaar 75.530.49. J. Kukler Zonen, Leiden, in massa een jaar 93.340. N.V. Heineckens Glazen wasscherij, den Haag, in massa een jaar 71297.id, twee jaar 70.197. N.V. Joh. Hickendorff, den Haag, in mas sa een jaar 63.415.id. twee jaar 122.460.—. G. J. Robbers, Utrecht, in massa, een jaar 57044.id. twee jaar 110.193. N.V. Drop's Oudste Rotterdamsche Gla- zenwasscherij, Rotterdam, in massa een jaar 69.040.id. twee jaar 131.680. N.V. Camsto, Leiden, in massa een jaar 49.800.id. twee jaar 97.181. L. Gertanbach „Nazorg", den Haag, 53.988.—. EERSTE BLAD - PAG. 2 AGENDA LUIDEN. Woensdag, Voorlichtingsvergadering voor de leden van den Bestuursraad, 's avonds 8 uur, Bondsgebouw. Spreker de heer A. Angenent, uit Haarlem. Vrijdag, R. K. Reclasseeringsvereeniging afd. Leiden, zitting gebouw St. Vin- centius-Ver., Hooglandsche Kerk- gracht 32, 8—9 uur. Maandag. „De Gevaarlijke Bocht", opvoe ring door het Hofstadtooneel, Schouwburg, 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 9 tot en met Zondag 15 Dec. a.s. waargenomen door de apotheken: J. C. Pelle, Kort Ra penburg 12, tel. 594, J. E. M. ten Dijk, Ha ven 18, telef. 85, en C. van Zijp, Wilhel- minapark 8, Oegstgeest, tel. 274. 470e STAATSLOTERIJ (Niet cfficieel) 2de klasse, 3de lijst Trekking van Woensdag 11 December 1935 Hooge Prijzen 100.— 4417 10469 17286 Prijzen van 30 117 550 651 1108 2192 2612 2740 298® 3444 3558 3727 4216 4276 4493 4588 4668 4685 4930 6096 6408 6478 6979 7056 7606 7767 8350 8507 8825 8959 9339 9612 9761 9318 10051 10922 11030 11245 11287 11372 11570 11683 11955 12030 12282 12429 12476 12515 12674 12686 12705 12719 12838 13104 13244 13263 13316 13492 13534 14293 15029 15337 15368 15592 15717 15765 15876 16045 16338 16393 16416 16621 17153 17236 17335 17562 17931 18285 18346 18390 18549 18617 18720 18830 18889 18971 19012 19454 19852 20010 20046 20263 20382 20552 20728 20766 20o56 20870 Verbeteringen 2e klasse, 2e lijst: 4352 m. x. 4355; 16459 m. z. 16409. LEIDSCHE EXPLOITATIE MIJ. VOOR ONROERENDE GOEDEREN. Voorstel tot opschorting der rente betaling verworpen. In een der zalen van „Krasnapolsky" te Amsterdam had gistermiddag de tweede vergadering plaats van houders van 5% pet. obligaties van de Leidsche Exploitatie Mij. voor Onroerende Goederen. De voorzitter, de heer Th. Op de Coul constateerde, dat deze vergadering eigen lijk een voortzetting was van de vorige vergadering waar het quotum niet aan wezig was. Thans was een obligatiebedrag van 45.000 vertegenwoordigd. De notaris deed hierna voorlezing van het proces verbaal van de vorige vergadering. In antwoord op eenige vragen van den heer Paardekooper gaf de trustee een overzicht van den toestand in cijfers, waar uit o.m. een aanzienlijke onderwaardee ring door het leegstaan van huizen bleek. De hypotheekbanken hebben reeds een welwillende houding aangenomen. De heer Paardekooper wenscht het voorstel aan te houden om eerst eens te zien wat de hypotheekbanken zouden doen. Spr. voelde er niet voor om de Maatschappij alleen aoor obligatiehouders in het leven te laten houden. De trustee antwoordde, dat hij de banken niet dwin gen kan. Het eenige dat hij zou kunnen doen, was om den banken te vragen om medewerking, wijzende op het meegaan der crediteuren. De trustee zei het niet mogelijk te achten meer uit de zaak te halen bij stopzetten, dan bij een voorloo- pige voortzetting. De heer Paardekooper wilde de rente betaling voor niet langer, dan zes maanden toestaan. De trustee zei, dat in deze vergadering over dit voorstel niet gestemd kon wor den, omdat het geen agendapunt was. De eenige mogelijkheid was dan het bestuurs voorstel te verwerpen en voor het voor- stel-Paardekooper een nieuwe vergade ring uit te schrijven. Het voorstel tot opschorting van rente betaling voor drie jaar werd daarna in stemming gebracht en met 3 stemmen voor en 42 tegen verworpen. De vergadering werd vervolgens geslo- x ten. KJ.M.V. „St. Peter-Kanis". K.J.M.V.-ers wij rekenen hedenavond op Uw aller komst. De heer Heemkerk zal voor de K.J.M.V. een praatavond houden over Coöperaties en warenhuizen contra Mid denstandszaken. De te behandelen punten zijn den leden vooraf ter bestudeering toegezonden, zoo dat het bestuur hoo^t, dat velen van de gelegenheid om met den spreker van ge dachten te wisselen gebruik zullen maken. Maakt dezen avond tot een gezelligen debating-avond. Het Bestuur. SPORT VOETBAL OOSTELIJK ELFTAL TEGEN NEDERL. ELFTAL. Naar wij vernemen, zal op Woensdag 18 December des avonds te kwart over acht in het Olympisch Stadion te Amsterdam een voetbalwedstrijd worden gespeeld tus schen en Oostelijk elftal en de Zwaluwen. Het Zwaluwen-elftal zal zeer waarschijn lijk geheel zijn samengesteld als het Neder- landsch elftal, dat Zondag j.l. in Dublin op zoo sch tterende wijze de zege op het Ier- sche elftal heeft bevochten. De opbrengst van dezen wedstrijd zal voor een liefdadig doel worden bestemd.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2