STADS NIEUWS DINSDAG 10 DECEMBER 1935 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER? KOUDE WIND. DE BILT SEINT: Matige tot krachtige later afnemende Noord-Oostelijke tot Oostelijke w'nd, be trokken tot zwaar bewolkt, wnnig of geen neerslag, temperatuur om het vries punt. Hoogste barometerst.: 783 4 te Sarna. Laagste barometerst.: 751.0 te Isafjord. De hooge drukking heeft zich voorat in Scandinavië verder ontwi-cke'd, zoodat zich een kern van boven de 7S0 m.m. van Schotland tot de Bothnische Golf uit strekt. De depressie bij IJsland is van weinig beteekenis, die in het Zuiden breidt zich nog iets Westwaarts uit, zoodat de Oostenwind-toestand voor verscheidene dagen verzekerd is. In Duitschland is :n het Noorden door den sterken wind en de bewolking de vorst verdreven, maar dc temperatuur is er weinig boven nul. In Zuid-Duitschland, Zwitserland en Zuid- Cost-Frankrijk werd nog lichte vorst ge meld. De strenge vorst in Zweden hield aan en de lucht is er op veel plaatsen op gehelderd. Op de Britsche Eilanden komt in Ierland en Schotland ook lichte vorst voor. Langs het Kanaal, op de Noordzee en de Oostzee waait een stormachtige Noord-Oosten wind, in Duitschland valt hier en daar sneeuw of motregen. In Wee- nen en Biarritz is weer zware neerslag ge vallen. Aanvankelijk is betrokken weer met temperatuur om het vriespunt te wachten. LUCHTTEMPERATUUR. 4.— gr. C. LICHT OP «TOOR FIETSERS e. a. Van Dinsdagnamiddag 4.17 uur tot Woensdagmorgen 7.28 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee: op Woensdag 11 Dec.: voorm. 3 uur en nam. 3.21 uur. GEEN VERDERE OPVOERINGEN VAN „DE BEUL". Beslissing van. de directie der Amsterdamsche Tooneelver- eeniging. Publieke meening tegenover dit stuk is ver giftigd. De heeren A. van Dalsum en A. Defres- ne, directie van de N.V. Amsterdamsche Tooneelvereenigïng. hebben aan den burge meester van Amsterdam het volgende schrijven doen toekomen: Edelachtbare Heer, De directie der N.V Amsterdamsche Too- nueelvereeniging stelt er prijs op Ued. te verklaren, dat zij ondanks de zeer dui delijke en nadrukkelijke verzekering van Ued. dat er uwerzijds uit hoofde van be weerde godslasteringen geen verbodsbepa lingen ten aanzien van openbare opvoerin gen van „De Beul" van P. Lagerquist te verwachten zijn toch de oorspronkelijke geprojecteerde openbare voorstellingen van dit stuk niet spelen zal, en wel om de vol gende motieven: 1. De directie acht zulks de eenig juiste geste tegenover Ued. als hoogste ma gistraat van Amsterdam, gezien de onrede lijke aantijgingen, die Ued. in deze aan gelegenheid hebt moeten ondervinden. 2. De directie wil en kan op geenerlei wijze mede verantwoordelijk zijn voor ge beurlijkheden, zoowel in als buiten den Stadsschouwburg, die met tooneelspeel- kunst niets te maken hebben. 3. De directie begeert geen entrée-gel- den te ontvangen, die gestort zullen wor den uit anderen hoofde dan om eene ver zorgde en artistiek verantwoorde voorstel ling bij te wonen. 4. Wij, de directie der N.V. Amsterdam sche Tooneelvereeniging, meenen, dat de betuiging eener humanitaire waarheid mede de taak des tooneels is. Het tooneel- stük „De Beul" doet zulks in Christelijk pacifistische vorm. Het stuk richt zich in de eerste plaats tegen de geweldpsychose, die de humane waarde van onze cultuur hoe- langer hoe meer bedreigt. Dat in het stuk de antithese: Christelijke beginselen contra geweld gesteld wordt, is voor ieder weldenkend mensch een bewijs, dat er geen godslasteringen in voor kunnen komen De opvoering van een godslasterend stuk is nooit van ons te verwachten. Over de bedoeling van het stuk heen wordt thans een politieke strijd gestreden met een inzet, die niets meer met die be doeling te maken heeft. Deels door misvat ting ter goeder trouw deels door onwetend heid, maar het meest door leugens is aldus de publieke meening tegenover dit stuk vergiftigd en zijn wij belasterd op een wij ze, waarvoor wij geen bijvoeglijke naam woorden kennen. Deze vergiftiging en deze laster heeft zulke vormen aangenomen, dat de betui ging der bovenbedoelde humanitaire waar heid, die der vredesgedachte, niet meer gezien wordt. Alleen reeds uit hoofd van die omstandigheid is verdere openbare op voering van het stuk doelloos. Wij veroorloven ons van dit schrijven afschrift te zenden aan alle Nederlandsche dagbladen. Wij teekenen met verschuldigden eerbied, (w.g.) A. VAN DALSUM. A. DEFRESNE. Vragen aan den burgemeester van 's-Gravenhage. Het lid van den Haagschen gemeente raad mr. Mobach heeft tot den burgemees ter van 's-Gravenhage de volgende schrif telijke vragen gericht: Is het juist, dat door den burgemeester de wederopvoering te 's-Gravenhage van het tooneelstuk De Beul is verboden? Is het juist, dat dit verbod niet gegrond is op het feit, dat de inhoud van het too neelstuk strijdig zou zijn met de openbare orde of zedelijkheid doch uitsluitend op het feit, dat bij een opvoering van dit too neelstuk te Amsterdam door een aantal fascisten de orde is verstoord en de burge meester hier ter stede eveneens een der gelijke ordeverstoring vreest? Is de burgemeester niet van oordeel, dat op grond van het bepaalde in de artikelen 276278 van de Algemeene Politieveror dening te 's-Gravenhage schouwburgbezoe kers zich bij verstoring der orde aan een strafbaar feit schuldgi maken? Is de burgemeester niet van oordeel, dat onder deze omstandigheden zijn verbod eigenlijk een toegeven beteekent aan de agitatie van personen, waarvan gevreesd wordt, dat zij zich bij tooneelvoorstelhn- gen aan het plegen van een strafbaar feit zullen schuldig maken? Is de burgemeester niet van oordeel, dat het verbod onder deze omstandigheden den eerbied voor het openbaar gezag niet zal bevorderen, doch eer zal ondermijnen? Is de burgemeester niet bereid om bo venstaande redenen alsnog zijn verbod in te trekken en bij een eventueele opvoe ring van het tooneelstuk maatregelen te nemen, opdat verstoring der orde worde voorkomen? NATIONAAL HERSTEL EN Mr. WESTERMAN. Geschilpunten o.m. ten aanzien van critiek op het regeeringsbeleid en van N. S. B. In een persgesprek met het Tweede Ka merlid Westerman, naar aanleiding van de verklaring van het hoofdbestuur van het Verbond voor Nationaal Herstel, ver klaarde deze nadrukkelijk, dat bij de ge rezen moeilijkheden uitsluitend zakelijke geschilpunten zich voordoen. Er is geen sprake van persoonlijk antagonisme. De geschilpunten zijn o.m. tot uiting ge komen in het standpunt van den heer Wes terman ten aanzien van het zenden van troepen naar de Saar, voorts bij de behan deling der sanctiewet en ook bij de verde diging van de N. S. B. in verband met de door de regeering uitgevaardigde maatre gelen tegen deze organisatie. Men was van oordeel, aldus de heer Westerman. dat ik meer het typische standpunt van Nat. Her stel had. moeien verdedigen en den nadruk had moeten leggen op de verschillen tus- schen N. S. B. en Nat. Herstel en de ex cessen van de N. S. B. krachtiger had moe ten veroordeslen. Deze houding is mij zeer moeilijk gevallen, omdat ik een andere visie óp de N. S. B. heb dan het hoofdbe stuur. Voor mij vloeien die excessen grooten- deels voort uit de behandeling, die men deze beweging van regeeringswege heeft laten ondergaan. Ik zie de fouten van de N. S. B. zeer wel in en zie ook de gevaren van het leidersbeginsel, maar ik geloof, dat dit in hoofdzaak groeifouten zijn. Ik geloof niet aan een overwinning der nationale gedachte, als het niet zal geluk ken, alle nationaal denkenden in een nauwgesloten verband te vereenigen. In de kringen van het Verbond gaf men aan een langzamer tempo de voorkeur. En mep kon zich op den duur zoo min met den aard als met den vorm van mijn critiek op het regeeringsbeleid vereenigen. Wat zijn toekomstige positie in de Ka mer betreft, wees de heer Westerman er op, dat deze in feite niet veel zal veran deren, aangezien zijn denkbeelden, ook al mogen deze in formeelen zin niet meer als representatief voor het Verbond van Nat. Herstel worden aangemerkt, in de praktijk toch met de opvattingen van een zeer groot aantal landgenooten overeenstem men. KERKNIEUWS BENOEMINGEN IN HET BISDOM HAARLEM. Z. D. H. de Kapittel-Vikaris heeft krach tens Apostolische volmacht benoemd: tot Pastoor te Scheveningen (H. Anto- nius Abt) den weleerw. heer W. J. Pompe; tot Pastoor te Rotterdam (H. Teresia v. h. K. J.) den weleerw. heer J. B. Sc'nuyt, thans Kapelaan te Amsterdam (H. Boni- facius). PASTOOR TE MET DOOR EEN BEROERTE GETROFFEN. Zondag onder het Lof, juist nadat hij de nieuwe leden van de Maria-Congregatie had geinstalleerd, is de zeereerw. heer pas toor Q. J. te Mey te Monster plotseling ernstig ongesteld geworden. In de kerk ontstond groote consternatie. In de sacristie binnengedragen, consta teerde dr. Kleipool een beroerte. Z.E. is voorzien van de laatste H. Sa cramenten. Maandagmorgen is hij tot bewustzijn ge komen, maar de toestand is zorgelijk. DOM J. DE PUNIET DE PARRY. Zondag heeft in de St. Paulus-Abdij te Oosterhout de Abt dom J. de Pun iet de Parry zijn zilveren jubileum als Abt ge vierd. Om negen uur droeg de jubilaris een pontificale Hoogmis op, waarbij de hoog eerwaarde heer Huyben, prior te Egmond, als presbyter-assistens fungeerde. Na de H. Mis hield de jubilaris receptie. Na den miudag werd een bijeenkomst belegd in de abdij, waarbij de oud-minister- president Jnr. Ch. Ruys de Beerenbrouck, namens Katholiek Nederland den Jubilaris een gouden kruis aanbood, vergezeld van een album met handteekeningen, alsmede een som gekL De Generaal-Abt, dom Cozien, Abt te Solesmes, deed voorlezing van een tele gram van Z. H. den Paus, waarin Zijne Heiligheid den jubileerenden Abt geluk- wenschte er, hem Zijn Apostolischen Zegen verleende. Dom de Pun iet dankte allen, die hem op zijn feestdag hun gelukwenschen hadden aangeboden. HET MEDISCH BUREAU TE LOURDES Het officieel rapport over 1935 Verschenen is het officieel rapport van het bekende Medisch Bureau te Lourdes, dat haar werkzaamheden in het jaar 1935 nog belangrijk zag toegenomen. Geduren de de periode van April tot October van dit jaar hebben in totaal 790 geneesheeren (484 uit Frankrijk en 306 uit alle overige landen der wereld) een bezoek gebracht aan Lourdes, waar, zij op het Medisch Bu reau de aanwezige patiënten hebben on derzocht. In totaal hebben zich 444 genees heeren opgegeven als lid van het Medisch Bureau, zoodat thans 2217 artsen uit 21 verschillende landen der wereld als lid van het Permanent Comité te Lourdes staan ingeschreven. Aan het rapport over de genezingen in 1935, wier bovennatuur lijk karakter eerst bevestigd kan worden wanneer na een of twee jaar blijkt dat DE HANZE. Over de Ordening in het Middenstands- bedrijf. Gisteravond heeft de Leidsche Hanze haar wintarprogramma geopend met een bijeenkomst in „Zomerzorg", welke door 'n dertigtal leden was bezocht. In zijn openingswoord heette de voorzit ter de aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder den spreker, drs. Hub. L. Jansen, alsmede de heeren A. J. Bleijs en Th. F. Stijnman, twee leden der oude garde, die mede hun zilveren jubileum van de Hanze hebben herdacht. De notulen der vorige vergadering wer den gelezen en onveranderd vastgesteld. Onder de ingekomen stukken was een schrijven var. het Centraal Bureau, dat op den tweeden Maandag van Januari het C.B. in Huxze Maria een zitting zal hou den om iedei in de gelegenheid te stellen alle gewenschte inlichtingen betreffende de vereenigingszaken te verstrekken. Nadat de voorzitter vervolgens den heeren Stijnman en Bleijs het insigne voor nun 25-jarig lidmaatschap op de borst had gespeld, was het woord aan den heer drs. Hub. Jansen, die een en ander mededeelde over de ordening in het bedrijf van den Handeldrijvenden en Industrieelen Mid denstand. Spr. wees erop, dat deze kwestie voort durende een moeilijk vraagstuk zal b.ij- ven, waarom het voor spr. heel moeilijk was om deze in alle geledingen te bespre ken. De heer Jansen bepaalde zich daarom tot enkele hoofdlijnen. Spr. wilde meer de practische gezichts punten aangeven, die later van waarde zullen blijken bij de toepassing der orde ning. Daarbij zijn enkele voorwaarden in de eerste plaats noodig. Het begrip vrije con currentie moet worden opzijgezet volgens de beginselen van rechtvaardigheid en naastenliefde Dat wil echter niet zeggen, dat daarmede alle eerlijke mededinging verboden is. Om dat streven van hervor ming naar den geest van het economisch leven mogelijk te maken en blijvend te doen zijn, geeft „Quadragesimo Anno" daarvoor aan, dat deze hervorming een be paalden vorm moet hebben om de beginse len in practijk te brengen. Ook wanneer wij komen tot een geor dend leven, zullen er moeilijkheden blij ven bestaan maar moeilijkheden zijn er nu eenmaal om overwonnen te worden. Een derde grondbeginsel is, dat zoolang door samenwerking bedrijfsgenooten hun belangen niet voldoende kunnen beveiligen, de staat regelend zal moeten optreden. Bij het vervuilen van die staatszaak, zal de staat reeds thans zooveel mogelijk de be drijfsgenooten behulpzaam moeten zijn. Op het oogenblik wordt omstreeks een achtste van Nederland's bevolking gere kend tot den handeldrij venden en in dustrieelen middenstand en indien men daarbij ook de gedeeltelijk betrokkenen voegt, komt men tot ongeveer een vierde deel van de bevolking. Wanneer de middenstand opkomt voor zijn belangen, gaat men meermalen van het standpunt uit, dat hij alleen recht op de functie van middenstander heeft, die zijn functie naar behooren vervult. Recht op bescherming heeft slechts die middenstander, die zijn sociale taak naar behooren zal vervullen. Met deze grondslagen voor oogen, komt de genezing van blij venden aard is, ver dienen evenwel de volgende gevallen bij zondere vermelding. Bij de groote Fransche Nationale Bede vaart werd op 18 Augustus j.l. mejuffrouw Lucia Fenaut uit Beaumesnil plotseling ge nezen. Mejuffrouw Fenaut was reeds ja ren lang lijdende aan een maagzweer van kwaadaardige soort. Op 19 Augustus werd de plotseling ge nezing geconstateerd van een patiënte mejufrouw Maria Cante uit Charras, die lijdende was aan een levensgevaarlijke buikvliesontsteking en algemeene tuber culeuze infectie. Deze patiënte was reeds door de doktoren voor ongeneeslijk ver klaard. Op 5 September werd Renato uit Fé- kamp, die aan algeheele verlamming leed, plotseling genezen. In het rapport worden verder 89 geval len vermeld uit de jaren 1933 en 1934 wier bovennatuurlijk karakter na uitge breid onderzoek werd bevestigd. Eveneens werd verklaard, dat de gene zing van mejuffrouw Lidia Le Hericy, die op 23 April 1933 van een ernstige rheuma- thiekziekte plotseling beter werd, niet op natuurlijke wijze verklaard kan worden. Mejuffrouw Odette Faugare werd op 6 Augustus 1933 plotseling genezen van een algeheele buikvliesontsteking. Mejuffrouw Giorgetta Beurton werd op 27 Augustus 1933 op onverklaarbare wijze genezen van een ernstige ingewandziekte. Robert Giaud die lijdende was aan een inwendig gezwel is op 24 Juli 1934 plotse ling genezen. Mejufrouw Magdalene Guiaud, wier beide longen door tuberculose ernstig wa ren aangetast, is op 3 Juli 1934 plotseling totaal genezen. Mejuffrouw Magdelena Dodd is op 21 Augustus 1934 totaal genezen van volle dige verlamming van den rechterarm en het linkergedeelte van haar geheel li chaam, van doofheid en van een kanker gezwel op de rechterborst Mejuffrouw Lina Parijs is plotseling genezen van een kwaadaardig gezwel by de maaguitgang. spr. tot de practische toepassing, welke zich eigenlijk het best uitdrukt in dit ééne begrip: ongebreidelde concurrentie. Als voornaamste euvel van den tegen- woordigen tijd behandelt spr. dan de ves- tigingseischen, waarover reeds heel veel te doen is geweest en waaromtrent binnen kort wettelijke maatregelen verwacht wor den. De cijfers van vijf jaar geleden gaven reeds aan, dat ons land telde 37000 krui deniers, 11000 slagerijen, evenveel brood zaken en nog meer sigarenwinkels. Daar bij moeten nog gevoegd worden 22000 bouwpatroons en 10000 schilders, die allen hun afzetgebied zoeken. Wanneer men nu nagaat, dat nog steeds vele werknemers zich maar als patroon gingen vestigen, dan kan men veilig aannemen, dat er een te veel aan middenstanders komt. De dalende vakkennis van den midden stander en ambachtsman heeft de consu ment in de laatste jaren het vertrouwen in deze menschen doen verliezen. Daarom moc-ten er eischen gesteld wor den aan het vestigen van middenstandsbe- drijven. Als drie voornaamste daarvan mogen ge noemd worden: een zekere mate van alge meene handelskennis, bijzondere vakken nis en tenslotte wat de fiiantieele zijde be treft: elemertaire waarborgen op dit ge bied. Voor d:t laatste is niet noodig een eigen kapitaalbezit, doch toestanden zoo als zich op het oogenblik voordoen, dat b.v. iemand maar een zaak begint, zonder dat er een cent van hem bij is, moeten noodzakelijkerwijs tot een fiasco leiden. Spr. behandelt vervolgens het behoefte element en 'zou vestigingen in een bepaal de plaats willen verhinderen, indien er geen behoefte aan is. In den geest dus on geveer als bij de vergunningen voor de drankwet, maar met het weglaten dan van de schadelijke gevolgen, welke hieruit langzamerhand zijn gegroeid. In de bedrijfsschappen constateeren we op het oogenblik een groei van ordening van organen, die in bepaalde groepen' werkzaam zijn, waarvoor spr. verwijst naar de betrokkenen in het huiden-, leer- en schoenbedrijf, betrokkenen bij den goud- en ziiverbandel, betrokkenen ook bij den vee- en vleeschhandel. Van grooten invloed hierop kan zijn de wet op de verbindendverklaring der on dernemers-overeenkomsten, omdat daar door de buiten de organisaties staande personen gebonden kunnen worden. In zijn conclusie zegt spr. dan, dat deze bedrijfsvormir.g een kwestie van heel lan gen duur zal kunnen zijn en de midden standers van heden mogen bedenken, dat zij wellicht voornamelijk werken voor het nageslacht. De overgangstijd naar de ge wenschte betere toestanden zal bovendien zeer waarschijnlijk offers kosten, maar alleen daardoor zal het verkregene beter gewaardeerd worden. Na een korte pauze volgde nog eenige gedachtenwisseiing, waaraan werd deelge nomen door prof. Cieophas en de heeren v d. Holst en J. Polimann. De heer Jansen beantwoordde de ge stelde vragen tot voldoening der vragen stellers en de geheele vergadering, waar na de voorzitter den spreker dark bracht en den wensch uitte, dat ook het huidige geslacht nog de vruchten van de voorge stelde ordening moge deelachtig worden. Hierna werd door den heer van Zijl ver slag uitgebracht van de Centrale Raads vergadering. Na rondvraag werd de vergadering op de gebruikelijke wijze gesloten. AGENDA LEIDEN. Woensdag, Voorlichtingsvergadering voor de leden van den Bestuursraad, 's avonds 8 uur, Bondsgehouw. Spreker de heer A, Angenent, uit Haarlem. Donderdag, R.K. Reclasseeringsvereenigmg afd. Leiden, zitting gebouw St. Vin- centius-Ver., Hooglandsche Kerk- gracht 32, 89 uur. Maandag. „De Gevaarlijke Bocht", opvoe ring door het Hofstadtooneel, Schouwburg, 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 9 tot en met Zondag 15 Dec. a.s. waargenomen door de apotheken: J. C. Pelle, Kort Ra penburg 12, tel. 594, J. E. M. ten Dijk, Ha ven 18, telef. 85, en C. van Zijp, Wilhel- minapark 8, Oegstgeest, tel. 274, PROPAGANDA-AVOND VAN DE LEVER'S ZEEPMAATSCHAPPIJ. In de Stadsgehoorzaal. Gisteravond is in de Stadsgehoorzaal de eerste der propaganda-avonden gehouden, welke de bekende Lever's Zeepmaatschap- pij deze week in Luiden organiseert. Om kwart over acht, het uur van aan vang was de Stadsgehoorzaal geheel met belangstellenden gevuld en het waren niet alleen dames, die hun belangstelling voor de bekende waschproducten van de Le ver's Zeepmaatschappij toonden. Maar er was dan ook voor een aantrekkelijk pro gramma gezorgd, dat met de propaganda een aangenamen en gezelligen avond bracht. De avond werd geopend door mevr. Go- vers, die nadat de bekende radionmeisjes allen hun plaats hadden gewezen, alle aan wezigen namens de Lever's Zeepmaat schappij hartelijk verwelkomde. Het behoefde geen verwondering te wek ken, aldus spr., dat zoovelen hier aanwe zig waren, gezien het feit, dat het niet al leen een leerzame maar ook een aange name avond worden zou. Spr. vroeg zich af of de bekende wasch- middelen Sunlight, Vim, Rinso, Lux en Ra dion nog wel toelichting en propaganda behoefden gezien hun bekendheid in bijna alle huishoudens. Dat zoovelen aanwezig waren noemde spr. een blijk van vertrou wen, dat zij zeer op prijs stelde. Spr. herinnerde aan het oud-Hollandsche spreekwoord: alle waar is naar zijn geld en zeide, dat deze avond gegeven werd om zoo noodig de overtuiging van allen in de Lever's waschmiddelen nog te versterken. Zij zegde ten slotte een aangenamen avond toe, waaraan allen de beste herinneringen zouden bewaren. Allereerst werden hierna eenige films vertoond. Eerst een filmpje van Jova, waar de oliën en vetten, die voor de bereiding van de producten der de Lever's Zeepmpij. noodig zijn, vandaan komen. Vervolgens werd er een Sound-cabaretfilm vertoond, die zeer insloeg. Nadat vervolgens aan alle aanwezigen een Radion-liederenboekje was verstrekt, was het woord aan de Radiongoochelaar, die de volle zaal op de alleraangenaamste wij ze bezig hield en tegelijk een geestige pro paganda maakte vooral voor Radion. Het was mevr. Govers, die al deze num mers, die tezamen bijna een prachtig varié té-programma vormden, op waarlijk gees tige wijze als een volleerde conferencière bij het aandachtige publiek inleidde. De volgende was een buikspreker, die de aan wezigen even geestig bezig hield als de goochelaar, door aardige gesprekken te voe ren met een pop in Raaioncostuum. Onder de pauze waren in de hall eenige fraaie en huishoudelijke artikelen te be wonderen, welke na afloop onder de aan wezigen werden verloot. Na de pauze hield mevr. Govers een in teressante causerie over de waschmidde len van de Lever's Zeepmaatschappij, waar mee zij de toeschouwers zeer wist te boeien. Zij deed daarbij een compleet waschje en toonde zoo daadwerkelijk, hoe met ra dion op goede, vlugge en voordeelige wijze een prachtig resultaat kan worden verkre gen. Als speciale attractie ontving iedere be zoekster een kortingbon voor 2 pakken radion. Deze interessante cabaret-propaganda- avond slaagd? volkomen. Morgen, Woensdag, Donderdag en Vrij dag zal deze voorstelling nog des middags en des avonds worden herhaald. AANBESTEDING. Bij de gisteren door de Genie gehouden openbare aanbesteding voor he't verrich ten van verschillende werkzaamheden aan de militaire gebouwen te Leiden en Kat wijk was ingeschreven als volgt: H. C. Heemskerk, Leiden 8587, Gebrs. Niersman, Voorschoten 8570, I. Cornet, Leiden 8484, A. J. Langeveld, Leiden ƒ8181. Groen en Bergman, Benthuizen ƒ8130, Fa. Vermeer, Hekendorp ƒ8120. Wed. van Driel, Koudekerk 7995, Fa. Oudenes, Alphen 7994, N.V. Strijland, Uithoorn ƒ7900, Van Duijn, Katwijk 7892, H. H. Geers, Delft 7897, G. Splin ter, Leiden 7865, v. Dongen en v. Hoven, Dordrecht 7797, Fa. Ootmerssen, Den Haag f 7680, Kieft, Sassenheim 7670, De Beus, Uithoorn 7654, F. de Bruin, Den Haag 7630, Fa. Bik en Breedeveld, Leiden ƒ7590, N.V. van Wijnen, Dordrecht 7567, Zoetemeijer, Den Brielle 7525. Deze maand slaagden te den Haag voor Stenografie (130 letter gr.) de dames W. de Ruyter, Noord wijk; G. Metselaar, D. Wiers- ma. Oegstgeest. Voor Mach.schrijven de dames J. Emeis, Tr. de Koning, M. Lnth, H. C. Emeis; de heeren J. Pijpers en G. Scholte. Allen zijn leerlingen van het Instituut Pont, Breestraat 89a, alhier.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2