DINSDAG 10 DECEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 KATWIJK AAN ZEE. Kerst- en Nieuw jaarsgesprekken met schepen op zee. In den tijd van Kerstmis en Nieuwjaar n.L van 23 December 1935 t.m. 4 Januari 1936 bestaat gelegenheid Kerst- en Nieuwjaarsgesprekken met Ne- derlandsche schepen op zee te voeren te gen sterk verlaagd tarief. Voor nadere inlichtingen wende men zich tot het P. T. T.-kantoor. LISSE. DE GEMEENTE-BEGROOTING 1936. Geen belastingverhooging; geen straat belasting. De begrooting dezer gemeente voor het dienstjaar 1936 is verschenen. In tegen stelling met de omliggende gemeenten uit de bloembollenstreek is het College van Burg. en Weth. er in geslaagd deze be grooting sluitend te krijgen. Het sluitend maken dezer begrooting is niet gepaard gegaan met eene belastingverhooging en zelfs niet met een belastingverzwaring. Evenwel was het noodzakelijk, zooals wij uit de begrooting hebben kunnen opma ken, dat de beschikking werd verkregen over de bedrijfswinsten ten behoeve der gemeente. Deze winsten zijn geraamd op voor het Gasbedrijf 5.500.voor het Waterleidingbedrijf 3.500.en als divi dend van de N.V. Electriciteitsbedrijf Hil- legomLisseSassenheim 10.000. De belangrijkste uitgaven zijn die van de ondersteuning aan werkloozen. Een be drag van niet minder dan 132.500.is er dan ook uitgetrokken voor steunverlee- ning aan werkloozen, terwijl het vorig jaar geraamd werd 100.000.Een be drag dus van 32.500.meer. Bovendien is voor werkverschafing geraamd een be drag van 5.000.welk bedrag gelijk is aan dat van het vorige jaar. Aan uitkee- ring uit het Werkloosheidssubsidiefonds wegens gewone bijdrage in de kosten van steunverleening en werkverschaffing (met uitzondering van de tegemoetkoming in de kosten van controle op werkloozen) ont vangt de gemeente van het rijk terug een bedrag van 108.385.zijnde 81.8 pet. In de kosten op de controle draagt het rijk een bedrag van 1.211.46 bij. Voorts is nog geraamd een bedrag van 13.000.voor subsidie aan werkloozenkassen, 15.560. voor verpleging van armlastige krankzin nigen; 22.000.als subsidie aan het Burg. Armbestuur. De overige ramingen der uitgaven zijn gelijk aan of minder ge raamd dan het vorige jaar. Uit de ramin gen blijkt overduidelijk dat. de uitgaven zoo sober en zuinig mogelijk zijn gehou den, om het gemeentelijk budget niet in het gevaar te brengen. De uitgaven voor het werkloozenvraagstuk zijn voor de ge meente zeer zwaar, terwijl daarbij komt de hooge onderwijskosten, die voor deze tijden van depressie op zich zelf reeds een groote zorg van het gemeentebestuur eischen. Het hoofdstuk onderwijs, onder verdeeld in de diverse paragrafen, brengt met zich een uitgave van ongeveer 80.000, waartegen staat een bedrag van ongeveer 20.000.aan ontvangsten. De voornaamste inkomsten der gemeen te, buiten de reeds genoemde bedrijfswin sten en bijdragen van het rijk in de kosten van steunverleening, zijn de belastingen en enkele uitkeeringen, welke hieronder door ons worden aangetipt. Een zeer be langrijk feit mag het genoemd worden, dat de begrooting reeds aanvangt met een bedrag van 20.414.81, als gedeeltelijk ba tig slot van den dienst 1934. Aan uitkee- ring van het rijk uit het Gemeentefonds ingevolge de bepalingen der wet van Juli 1929 ontvangt de gemeente een bedrag van 75.781.96. Wegens uitkeering van het rijk voor gebouwde eigendommen der grondbelasting is geraamd een bedrag van 5.425.en voor ongebouwde eigendom men f 2.730.terwijl 80 opcenten op de hoofdsom der grondbelasting gebouwde eigendommen een opbrengst met zich brengt van 12.400.en de 20 opcenten voor de ongebouwde eigendommen ƒ1.560; aan uitkeeringen van het rijk wegens de hoofdsom der personeele belasting naar de diverse grondslagen wordt geraamd een bedrag van ruim 6.600.doch voor 200 opcenten op de personeele belasting een bedrag van 48.795.de opbrengst van de uitkeering voor de dividend- en tan- tiemebelasting wordt begroot op f 240. 40 opcenten op de vermogensbelasting wordt geraamd op 5.110.75 opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelas ting op 32.500.aan uitkeering uit het gemeentefonds wegens classificatie 9.100; idem uit het werkloosheidssubsidiefonds eveneens wegens classificatie 1.700.33; de overige belastingen zooals hondenbe lasting, belasting op openbare vermakelijk heden enz. brengen gezamenlijk een be drag van ongeveer 2.500.op. Uit dit overzicht van de belastingen blijkt, dat de gemeente Lisse met zijn be lastingen nog betrekkelijk goed staat en dat de belastingen, hetgeen voor dezen tijd een verheugend feit genoemd mag worden, niet alleen gelijk zijn gebleven doch geen nieuwe belastingen zijn ingevoerd of ver zwaard geworden: Lisse is naar wij verno men hebben nog zelfs zoo gelukkig, dat aldaar nog geen straatbelasting is inge- .voerd en naar men hoopt ook voor 1936 niet noodzakelijk zal worden geacht door de hoogere colleges, die deze begrooting te beoordeelen hebben. De gewone dienst van de begrooting voor het dienstjaar 1936 der gemeente Lisse sluit in ontvangsten en uitgaven met een bedrag van 498.446.90, terwijl de kapitaaldienst aan ontvangsten vermeld een bedrag van 24.153.90 en aan uitga ven een bedrag van 14.840.06, alzoo een batig saldo van 9.313.84. Het bedrag der schulden van geïdlee- ningen, uitgezonderd die bij wijze van an- nuiteit aangegaan, bedraagt 867.965.37 en de jaarlijksche aflossing hiervoor 54.509.42. Het bedrag der schulden van geldleeningen aangegaan bij wijze van gnnuiteit is op 1 Januari 1936 561.834.05 en dat der aflossing 7.791.23. Deze cijfers zijn niet verontrustend, omdat de meeste schulden z.g. rendabele schulden zijn, het geen wil zeggen, dat het geld geleend is voor doeleinden, waartegen over bezit staat. Uit deze, men mag wel zeggen zeer so ber opgezette begrooting blijkt, dat het college van Burg. en Weth. van deze ge meente alle pogingen in het werk hebben gesteld om de lasten der gemeentenaren zoo min mogelijk te doen zijn en om te trachten op eigen krachten voort te gaan ook in de toekomst en niet te geraken in een toestand van noodlijdendheid. Het is wat men noemt een keurig stuk werk. NIEUWE WETERING. IJsclub. De IJsclub „Ijsvermaak" hield haar jaarvergadering in het café van den heer Vaneman. Aanwezig waren 30 leden. De voorzitter, de heer L. van Akkeren, opende met eenige toepaselijke woorden de vergadering, waarna door den secretaris, den heer J. Eekman de notulen werden voorgelezen, welke werden goedgekeurd. De voorzitter dankt den secretaris, die al 17 jaar de administratief heeft verzorgd en het bestuur had dan ook gemeend bij zijn onlangs gevierd 25-jarig huwelijksfeest hem een vulpen ten geschenke te geven. Door den penningmeester, den heer B. Otto werd het financieel verslag der ver- eeniging uitgebracht, waarbij bleek, dat een batig saldo van 238.03 aanwezig was. De boeken en bescheiden werden na gezien door de heeren Ant. J. van den Broek en M. Spring in 't Veld en in orde bevonden. De voorzitter dankt den pen ningmeester voor de vele verdiensten, die hij 23 jaren langs aan „Ijsvermaak" heeft bewezen. De periodiek aftredende bestuurs leden de heeren van Akkeren, B. Otto, J. Struive en C. J. Klerks, werden bij accla matie herkozen en in de vacatures, ontstaan door het vertrek der heeren J. van Eg- mond naar Roelofarendsveen en J. Klomp naar Barneveld werden gekozen de hee ren P. W. Straathof en P. Vis. De voorzitter dankt met eenige waardeerende woorden de heeren J. van Egmond en J. Klomp, die respectievelijk 11 en 6 jaar in het bestuur van „Ijsvermaak" zitting hebben gehad. Een bestuursvoorstel om een klein be drag uit te trekken om bij het 25-jarig be staan der vereeniging een feestvergadering te houden werd na eenige gedachtenwisse- ling aangenomen. Daarna doet de voorzitter mededeeling, dat voor eenigen tijd een Beddings Briga de is opgericht voor Oude-Wetering en Omstreken, waarvoor „Ijsvermaak" een bijdrage heeft toegezegd van 20.Op 4 plaatsen van ons dorp is reddingsmateriaal aangebracht, Door enkele leden wordt be treurd, dat het Zuideinde hiervan geheel verstoken is gebleven. Den secretaris wordt opgedragen bij het bestuur der Reddings brigade pogingen aan te wenden om hier in verandering te brengen. Na nog eemge mededeelingen van den voorzitter aangaande te houden ijsfeesten dankt de voorzitter de leden voor de aan gename samenwerking en sluit hij de ver gadering. Hierna wordt overgegaan tot een gratis- verloting van carbonade en sigaren, waar na allen met een prijsje huiswaarts keer den. NOORDWIJKERHOUT. Gemeentebegrooting 1936. Nadat we de vorige week uitvoerig hebben bespro ken, hoe het tekort van ruim 57.000 op de gemeentebegrooting 1936, welke mor genmiddag in den Raad zal worden be handeld, is ontstaan, zullen we thans in eenige grove trekken de verschillende hoofdstukken bekijken. Hoofdstuk I: Gewone dienst; vroegere diensten sluit met een nadeelig slot van 12391.15. Dit nadeelige slot ontstaat door dat het gedeelte van het (vermoedelijk) nadeelig slot van den gewonen dienst van 1934 moet geraamd worden op ƒ4795.68; de bijdragen aan hoofdstuk XV van den kapitaaldienst tot gedeeltelijke dekking van den naar den kapitaaldienst overge brachte nadeelige saldi van den gewonen dienst van vorige dienstjaren, moet wor den geraamd op ?738.32. De aflossing van 1/10 gedeelte van het door het Rijk ter fi nanciering van het uitgestooten bedrag 1934 verleende renteloos voorschot is ge raamd op 5714.34. Hoofdstuk II: Gewone dienst; Algemeen Beheer, sluit met een batig slot van ƒ8311.93. Op dit hoofdstuk is onder de inkomsten verantwoord aan uitkeeringen uit het Gemeentefonds ƒ.35004.06; aan le ges 1000 en aan verhaal van bijdragen voor pensioen 1436.10. Onder de uitga ven zijn geraamd de salarissen van bur gemeester, wethouders, secretaris, ge meente-ontvanger, personeel ter secretarie, de gemeente-bode, presentiegeld voor de leden van den gemeenteraad, schrijf- en bureaubehoeften en onderhoud van het gemeentehuis. Verder is op dit hoofdstuk geraamd alles wat tot het algemeen beheer van de gemeente gerekend kan worden, zooals ƒ23419.53 voor rente van geldleenin gen; aan aflossingen van geldleeningen 1862.50. Hoofdstuk III. Openbare veiligheid. Dit sluit met een nadeelig slot van 10916.54. Onder dit hoofdstuk is aan inkomsten ver antwoord 581.20 en aan uitgaven 11497.74. De uitgaven bestaan uit salaris sen voor het politiepersoneel, kleeding en uitrusting van de veldwachters, beloonin gen aan het brandspuitpersoneel en onder houd van brandbluschmiddelen. Dit laat ste is geraamd tot een bedrag van ƒ200. Voor de straatverlichitng is uitgetrokken een bedrag van 1530. Voor rente van geld leeningen ten laste van dit hoofdstuk 573.68 en aan aflossing van geldleeningen 1197.50. Hoofdstuk IV. Volksgezond. Dit sluit met een nadeelig slot van 2957.25. Onder in komsten is verantwoord een bedrag van 1800 aan keur- en slachtloonen. Aan uit gaven eenzelfde bedrag als bijdrage in de kosten van den keuringsdienst aan de cen trale gemeente Lisse. De bijdragen in de kosten van den keuringsdienst ingevolge de warenwet is geraamd op ƒ700. De kos ten voor subsidie consultatiebureau voor zuigelingen is geraamd op 400. Aan de gemeente Noordwijk moet in 1936 betaald worden 899.41 als bijdrage in de kosten van aanleg van de transportleiding van het pompstation „Langeveld" door Noord- wijkerhout naar Noordwijk. De bijdrage voor 1936, aan den schoolartsendienst is geraamd op 707.84. Hoofdstuk V. Volkshuisvesting. Dit sluit met een nadeelig slot van 4710.88. De in komsten en uitgaven bestaan uit rente en aflossing van voorschotten door de wo- ningbouwvereeniging: bijdragen van het Rijk krachtens art. 86 van de woningwet en terugontvangsten van de woningbouw vereniging der annuïteiten van geldlee ningen. Alles tot een bedrag aan inkom sten van 36667.10; de uitgaven bestaan uit rente en aflossing van geldleeningen; annuïteiten aan het Rijk verschuldigd tot een bedrag van ƒ41377.98. Hoofdstuk VI. Openbare werken. Dit sluit met een nadeelig slot van 29175.58. Onder de inkomsten is o.m. uitgetrokken 1000 aan havengeld, aan rechten van reinigingsdienst 400, wegenbelasting 8400 en electriciteitsbelatsing 755.29. Onder de uitgaven is o.m. voor onderhoud van wegen uitgetrokken 3400; aandeel in de kosten van onderhoud van provin ciale wegen ƒ7860; kosten van de gemeen tereiniging ƒ770; aan rente en aflossing van geldleeningen 15207.35. Hoofdstuk VII Eigendommen niet voor den openbaren dienst bestemd. Dit sluit met een batig saldo van 1459.20. Hoofdstuk VIII. Onderwijs. Dit sluit met een nadeelig slot van 27197.85. Het schoolgeld is geraamd op 550. De uitkee ringen van gemeenten ingevolge de lager onderwijswet zijn geraamd op de volgende bedragen: ƒ295.90, ƒ11250 en ƒ9460.87. De uitkeeringen aan diverse gemeenten inge volge de L. O.-wet zijn in paragraaf VII geraamd op 600, 300 en 400. Aan ren te voor waarborgsommen gestort door be stuur van bijzondere scholen moet in 1936 betaald worden 1196.12. De geraamde kosten voor rente en aflossing bedragen 7724.32. Aan bijdragen en subsidieën voor het M. D. moest 800 worden geraamd. Hoofdstuk IX. Paragraaf I. Ondersteu ning aan behoeftigen. Dit sluit met een na deelig saldo van ƒ21812.48. Dit groote na deelige saldo is ontstaan doordat de kos ten van ziekenverpleging van arme inge zetenen moest worden geraamd op 3000, de kosten vankrankzinnigenverpleging op ƒ7780; ondersteuning aan beheoftigen in geld 15000. Onder de inkomsten van deze staat o.m. vermeld 2593.33 als subsidie in de kosten van krankzinnigenverpleging. Hoofdstuk IX. 2. Ondersteuning aan werkloozen. Dit sluit met een nadeelig slot van 3326.70. Onder de inkomsten staat als bijdrage in de kosten van steunverlee ning een bedrag geraamd van 106.250 en als extra bijdrage uit het werkloosheids subsidiefonds 12250. Onder de uitgaven staat o.m. 105000 als steun aan werkloo zen, 2300 als bijdrage voor het crisiscomi té B en 20.000 voor de toeslagregeling in het bloembollenbedrijf. Hoofdstuk X. Landbouw. Dit sluit met een batig slot van ''237. Hoofdstuk XI. Handel en Nijverheid. Dit sluit met een nadeelig slot van 9120.50. Dit komt doordat aan subsidie voor werk loozenkassen 9000 moet worden betaald. Hoofdstuk XII. Belastingen. Dit hoofd stuk sluit met een batig slot van 71405.16. Hoofdstuk XIII. Bedrijven. Dit sluit met een nadeelig slot van 7163.06. Hoofdstuk XIV. Kasvoorzieningen. Dit sluit met een nadeelig slot van 7040. Hoofdstuk XV. Overige inkomsten en uitgaven. Dit sluit met een batig slot van 57203.30. Dit komt doordat onder de in komsten eën bijdrage van het Rijk in de kosten der gemeentehuishouding is ge raamd van ƒ57549.20. Voor onvoorziene uitgaven is ƒ3000 ge raamd. De kapitaaldienst sluit met een nadeelig slot van 48109.80. Voor het teeren van een gedeelte van den Zeeweg en den geheelen Eersten Ouden Schulpweg is uitgetrokken 16490.84, id. voor een gedeelte van den Buurtweg 1957. ZILK. Tooneeluitvoering. In verband met den feestdag van onze Maria-congregatie der meisjes zij vierden gisteren het Pa troonsfeest werd in het parochiehuis een feestavond gehouden voor leden en genoodigden, die in alle opzichten als schitterend geslaagd beschouwd kan wor den. Wanneer te omstreeks half acht de feest avond door den zeereerw. heer Pastoor wordt geopend met een toepasselijk woord, is het tooneelzaaltje geheel met belang stellenden gevuld. Opgevoerd werd o.a. een tooneelstukje genaamd „de Tante uit Amerika", hetgeen zeer goed werd opgevoerd en zeer goed in den smaak viel. Door een twaalftal meisjes werden ge durende de verschillende pauzes liedjes gezongen onder leiding van den heer J. Remmerzwaal. Na de pauze werd nog een stukje opge voerd, genaamd „De Poppen aan het dan sen", hetgeen de lachspieren danig in be weging bracht, terwijl tot slot werd opge voerd „Het ei van Columbus". De ver schillende tooneelstukjes werden gespeeld onder leiding van eenige graalleidsters uit Hillegom. Door den heer van der Steen werden eenige vroolijke stukjes pianomu ziek ten gehoore gebracht, hetgeen de stemming er eveneens goed in hield. Het was een gezellige avond. SASSENHEIM. St. Joseph's-Gezellen. Gisterenavond hebben de Gezellenleden met hun dames het St. Nicolaasfeest gevierd. Om ongeveer 8 uur opende de Vice-Praeses, kapelaan Westerkamp met gebed en een woord van welkom, in 't bijzonder tot de heeren Vlas veld uit Voorhout en van Wijngaarden uit Leiden, die de gezellen vroolijk zouden bezig houden. De Praeses deelde mede, dat, al was het wat laat, St. Nicolaas ook dezen avond verwacht werd. Het duo Vlas veld en v. Wijngaarden zorgde voor een St. Nicolaas-repertoire waarbij allen uit volle borst meezongen. Eindelijk is het langverwachte oogenblik daar, dat de goede Sint met zijn knecht binnenkomt. Door den Praeses wordt hij welkom ge- heeten. Dan moeten de meeste gezellen één voor één bij den Sint komen en krijgt een ieder een standje of een pluimpje, wat natuurlijk voor de anderen zeer leuk is om te hooren, maar voor de desbetref fende persoon?! Verschillende heeren die aan de St. Josephgezellen zijn verbonden door een of andere functie komen ook aan de beurt om voor den Sint te verschijnen. Van den heer v. d. Kamp waren laatst 2 konijnen gestolen, St. Nicolaas had zulks vernomen en bracht twee andere voor hem mee (Spaansche import?). De Prae ses kwam aan de beurt en had een felici tatie in ontvangst te nemen, daar hij even voor St. Nicolaas zijn geboortedag had ge vierd. St. Nicolaas overhandigde hem een kist sigaren en een groote doos sigaretten. Hiervoor dankte de Praeses alle gezellen?! Hierna vertrok de goede Sint met zijn knecht, die nog gauw wat uit zijn zak haalde en in de zaal rondstrooide. Het verdere gedeelte werd door het duo gevuld met voordrachten, zang en muziek, wat er best inging. Door de dames werden de le den voorzien van chocolademelk en koek. Om ongeveer kwart voor twaalf sloot de Praeses met dankwoord aan allen dezen welgeslaagden St. Nicolaasavond. WASSENAAR. Bloembollencultuur. Door de afdee- ling Wassenaar van de Algemeene Vereeni ging voor Bloembollencultuur werd een ledenvergadering gehouden. Door den voorzitter, den heer A. P. Ruygrok, werden de aanwezigen hartelijk welkom geheeten, in het bijzonder twee nieuwe leden die van andere afdeelingen naar deze afdeeling werden overgeschre ven. Nadat door den secretaris, den heer J. Hoogstraten Jr., de notulen waren voor gelezen, die onveranderd werden vastge steld. komen diverse ingekomen stukken ter tafel. Allereerst een schrijven voorstellende over te gaan tot toetreding als lid bij de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer te Wassenaar Na een kleine toelichting door den voorzitter werd zonder hoofdelijke stemming besloten. Tot afgevaardigden naar de vergadering voor V.V. werden aangewezen de heeren A. de Mooij en W. B. van Eijk. Het ingekomen voorstel van den heer Mooiman om het kringenstelsel te doen vervallen of zoo dit niet mogelijk blijkt zoodanig te wijzigen dat de kringen I en II samenvloeien, wordt zoodanig gewijzigd dat getracht zal worden dat Wassenaar in plaats van bij lering II gevoegd zal worden bij kring I. Na gehouden stemming worden tot af gevaardigden naar de 179e algemeene ver gadering benoemd de heeren A. P. Ruyg rok en G. v. d. Marei en tot hun plaats vervangers de heeren J. Hoogstraten en A. J. Hoogeveen. Aan de orde is nu de beschrijvingsbrief voor die vergadering. Tot candidaten in het Hoofdbestuur worden gesteund in de vacature E H. Krelage (voorzitter), dr. M. D. Dijt; in die van de heeren J. Val- kering, J. Roes en J. v. d. Meer de heeren W. Murk, G v. d. Marei en P. C. de Zeeuw. Wordt besloten goekeuring te hechten aèn de aangeboden rekening en verant woording door het Hoofdbestuur betref fende de gehouden Flora in 1935 waarvan het tekort bedraagt 27.229.eveneens wordt het voorstel van Het Hoofdbestuur gesteund om uit de eigen middelen van het H.B. een bedrag van 5000.beschik baar te stellen tot dekking van het tekort. Evenwel in tegenstelling van het prae- advies van het Hoofdbestuur, die het voor stel Bovencarspel en omstreken, Wasse naar enz., om tot algeheele opheffing van de saneeringsmaatregelen te geraken, wil uitstellen en de behandeling eerst wil doen plaats vinden op een vergadering in September 1936, wordt besloten hiervan niet af te wijken en tegen de motie te stem men van het Hoofdbestuur. Wat betrèft de voorstellen door de afd. Voorhout, wordt besloten met het voorstel van het Hoofdbestuur mede te gaan. Evenzoo met het praed-advies van het Hoofdbestuur betreffende het voorstel van de afd. Heemstede, om te geraken tot op richting van een economische afdeeling. Het H.B. wil dit onderwerp eerst bestu- deeren en eerst in de eerstvolgende ver gadering benandelen. Hierop wordt door den penningmeester van deze afdeeling, belast met de behar tiging van de financiën van de Floraten toonstelling 1935 verslag uitgebracht over het door hem gevoerde beleid. Nadat door hem eerst was medegedeeld, dat de inzen ding van deze afdeeling een gToot succes is geworden, er werden o.a. 2 gouden en 2 zilveren medailles behaald, was er ge streefd om het geheel wat de onkosten betrof zoo laag mogelijk te houden, wat met de medewerking der leden zeel wel gelukt is. Velen gaven de bollen, anderen hun werkkrachten enz. met tot i*esultaat, dat hij zijn boekhouding sluit met een restant van 28.17. De voorzitter brengt hiervoor der. heer C. Nell Jr. hartelijk dank, naast hem de tentoonstellingscom missie en de leden voor hun werkzaam heden en medewerking. Bij de rondvrraag wordt er naar geïn formeerd waarom er hier niet,en elders wel gewerkt kan worden met loontoeslag. Geantwoord wordt, dat het gemeentebe stuur hier er niets voor voelt, doch het be stuur wordt hierop gemachtigd stappen in die richting t.z.t. te ondernemen. Hierna sluiting. WARMOND. Retraiteclub „St. Aloysius". Gisteren kwam bovengenoemde vereeniging bijeen in de Burcht alhier tot het houden eener algemeene vergadering onder voorzitter schap van den heer Th. Weijers. Door Kapelaan Van Drunen werd een rede uitgesproken, getiteld: „In de stilte van het heiligdom". In gloedvolle woorden wees spreker op de groote waarde van het houden eener retraite en spr. was ten zeerste verheugd, dat de vereeniging in deze parochie zoo groeide en bloeide. Vervolgens werd de aanstaande retraite besproken, in overleg met den Directeur van het Retraitehuis te Noordwjjkerhout was men tot het besluit gekomen dit jaar de retraite te houden in de Kerstweek. Vertrek uit Warmond op Zondag 22 De cember en wederom naar Warmond terug te keeren op 25 December des middags 1 uur. Besloten werd, dat van bestuurswege in de loop van deze week het verschul digde spoorgeld aan huis zou worden op gehaald. Tevens werd aan de leden ver zocht om vóór 15 December a.s. aan het bestuur mede te deelen of men in staat was aan deze dagen deel te nemen. ZOETERMEER. Aanrijding. Op Den Hoorn had Maan dagmorgen een ernstige aanrijding plaats. De 24-jarige G. P. uit den Haag, imployé bij de Amst. Ball. Mij, was per motorfiets op weg naar zijn werk. Bij het passeeren van een autobus reed hij met groote snel heid tegen de bus aan. Met het hoofd kwam hij door een der ruiten terecht en werd vervolgens met den motor voorbij de bus geslingerd. Met gebroken been en ernstig verwond hoofd bleef hij liggen. Door beide plaatselijke geneesheeren werd de eerste hulp verleend. Per ziekenauto is hij naar het Roode Kruis Ziekenhuis te Den Haag overgebracht. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld. DE GEBROEDERS „GOCHEM" 59. Op een mooie zomeravond ging boer Pummels in gezelschap van Pit, Pat en Dumpy een eindje wandelen. Hij deed de jongens hoogdravende verhalen uit zijn jeugd; hij was zóó sterk en stoutmoedig toen, dat iedereen met be wondering over hem sprak. Willen jullie gelooven, snoefde hij, dat ik niet eens bang was voor een dolle stier. 60. Nou, ik wel, beweerde Pat, ik ga voor zoo'n beest lie ver een paar straten om. Klets, zei Pummels, jullie verstaan de kunst niet om een dier met je oogen te hypnotiseeren. Als ik zoo'n wilde stier strak aankeek vroeger, werd hij zoo mak als een lam. En terwijl hij zoo liep te redeneeren, za gen zij op de weg een vervaarlijke bulldog aankomen.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10