Groote Pers-loterij B MAANDAG 9 DECEMBER 1935 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 IJSHOCKEY AT)AM—STADE FRANCAIS 5—8, 5—9. De Amsterdamsche IJshockeyploeg, de Blauwe Zes, heeft Zaterdagavond op de kunstijsbaan te Amsterdam een wedstrijd gespeeld tegen Stade Francais, die te be schouwen is als de sterkste ijshockeyploeg van het vasteland van Europa. Het was een revanche-wedstrijd, want eenige weken geleden was de Amsterdam sche ploeg op bezoek in Parijs, waar na een uiterst spannend en wedstrijd de Am- eterdammers met 75 verloren. Onmiddellijk na het begin kon la Fram boise den Franschen reeds de leiding ge ven, terwijl na een mooie doorbraak Cado- rette den stand op 02 bracht. Even voor het, eerste kwartier slaagde Boyd erin een tegenpunt te maken: 12. In den tweeden speeltijd maakte Cado- rette twee doelpunten (14), waarmede dit kwartier eindigde. Het laatste deel van den wedstrijd is wel het spannendst geweest. De Canadees Besson bracht den stand op 26, waarna Boyd weer een doelpunt voor Amsterdam maakte; evenwel zorgde la Framboise weer voor een tegenpunt: 37. Het werd door Besson 38, doch toen konden zoowel Boyd als May elk nog een maal de puck langs Lacelle zenden: 58, waarmede de Amsterdamsche ploeg een eervolle nederlaag leed. Onder het schynsel van den vollen maan, begunstigd door ietwat mistig, doch droog winterweer vond gisteravond de return match plaats tusschen de Stade Frangais (Parijs) en de Blauwe Zes (Amsterdam). De wedstrijd van gisteren telde mee voor de ijshockey-competitie van West-Euro- peesche steden. Van deze competitie zijn door Amsterdam reeds drie wedstrijden gespeeld. Twee werden verloren n.l. van Parijs en Brussel Een gewonnen, n.l. van Brussel. De opstelling van de ploegen is dezelfde als Zaterdag. Alleen staat, bij de Amster dammers Van Marle weer in het doel. Nauwelijks is het spel weer begonnen of de Franschen openen weer met een waar mitrailleur-veur op het Amsterdamsche doel. Na vijf minuten zijn al drie doelpunten gemaakt door Belhumeur, Mignault en Bes son. De Franschen maken er een sport van, om beurten een solo-run te ondernemen. In den eersten speeltijd komen er nog twee punten bij, zoodat het resultaat 5—0 voor Stade Frangais wordt. In den tweeden speeltijd vinden "de Fran schen hun voorsprong groot genoeg en la ten de Amsterdammers wat meer gelegen heid tot aanvallen. Deze benutten mooi hun kansen. Door prachtig aangeven van F. v. d. Stok aan May, die op zijn beurt door geeft aan Paddy, komt 't eerste tegenpunt (51). Even later doet May de puck met een staaltje van buitengewone stick-tech niek hij draait driekwart cirkel met de puck rond de schijf weer In het doel belanden (5—2). De Canadeezen leggen zich niet op sco ren toe. Zij geven lesjes in rij-techniek; ze rijden alleen vijf, zesmaal met de puck om het Amsterdamsche doel, met alle Amster damsche spelers achter zich aan, die er niet in slagen het rubber meester te wor den. Ondertusschen staan de andere spe lers van het Parijsche team belangstellend te kijken. Nadat May nog eenmaal scoort (53) komt het einde van dezen speeltijd. De derde speeltijd brengt de climax van den wedstrijd. Snel wordt het 39, waar bij eenige schoten, die van Marle best had kunnen houden.. Van Marle schijnt even te droomen, of had hij nog last van zijn ge blesseerd oog? Paddy Boyd onderneemt nog even een fraaie solo-run met een doelpunt als resul taat (94). Even later komt de stand op 95 door een fraai opgezetten aanval May en Boyd. Zoo komt het einde van een ijshockeywed- strijd, die Amsterdam reeds bij voorbaat gedoemd was te verliezen, doch die daar om niettemin buitengewoon interessant was, door het prachtige spel der Franschen. WATERPOLO KIKVORSCHEN—WEST-DÜITSCHLAND 3—1. Te Venlo is Zaterdagmiddag de interna tionale wedstrijd de Kikvorschen (Neder land) tegen West-Duiitschland gespeeld. Voor deze ontmoeting bestond zoowel van Nederlandsche als van Duitsche zijde veel belangstelling. Aan deze internationale ont moeting ging vooraf een dual-meet tusschen Njord te Eindhoven en Mosa te Venlo. Ons zevental heeft de 53 en 63 nederlagen, welke zij 14 dagen geleden te Düsseldorf en te Duisburg leed, op fraaie wijze gewroken. Het samenspel van onze ploeg vlotte dezen middag uitstekend, zoodat de voorhoede doorloopend een gevaar voor de Duitsche verdediging opleverde. De wedstrijd stond onder leiding van den heer G. Bohlander uit Maastricht. Het Nederlandsch zevental was als volgt opgesteld: Paerl (Y), doel; Van Heeteren (H.Z. en P.C.), Regter (R.Z.C.), Van Oos trum Soude (Y), achter; Van Aelst (H.Z. en P.C.), Francken (Zwemlust, Utrecht) en v. d. Bosch (Y), voor. Bij een der aanvallen krijgt Francken het leder toegespeeld, de middenvoor bedenkt zich geen oogenblik en met een ferm schot plaatst hij het leder achter Klingenburg. Het gejuich over dit doelpunt is nauwelijks van de lucht, of dezelfde speler vergroot den voorsprong (20). Nadat Paerl nog een kogel van Hilker heeft gekeerd, treedt de rust in. De onzen zetten de tweede helft in met een aanval, die echter door de Duitschers wordt afgeslagen. Een nieuwe aanval levert succes op als Van Aelst den Duitschen doel man van dichtbij onhoudbaar passeert (30). Een snelle aanval der Kikvorschen beantwoorden de Duitschers met een te genaanval, waaruit Strauss het verdiende tegenpunt van den wedstrijd scoort (31). In de laatste oogenblikken ontkomt het Duitsche doel tot tweemaal toe ternauwer nood aan doorboring, zoodat de onzen een verdiende 31 zege boeken. Na afloop van den wedstryd vond een officieele ontvangst ten gemeentehuize plaats. Tweede wedstrijd levert een 53 overwinning voor de West-Duitschers op Gisteravond vond in het Sportfondsen- bad te Maastricht een voorwedstrijd plaats voor de Olympische Spelen in 1936 tus schen de beide officieuze zeventallen van Nederland en West-Duitschland. Het werd een spannende strijd tusschen twee gelijk waardige ploegen, waarbij na wisselenden stand de technischen beter doortrainde Duitschers een verdiende 53-zege be haalden. In de eerste helft speelden onze landgenooten uitstekend en wisten nadat West-Duitschland de leiding genomen had, tweemaal te scoren door van der Bosch ('t IJ) en Frank (Zwemlust Utrecht) De 21-voorsprong werd in de tweede helft weldra genivelleerd door Hulker. Nog maals konden de Kikvorschen de leiding nemen door een doelpunt van Van der Bosch, doch daarna had Duitschland het initiatief, maakte weer gelijk en nam ver volgens de leiding, waarna de Duitsche zege geconsolideerd werd met een fraaien worp van Thalen. Aan den internationalen wedstrijd ging een ontmoeting vooraf tusschen de Maas- trichtsche Zwem- en Poloclub en Z.O.N. uit Haarlem, welke ontmoeting door de Maastrichtenaren werd gewonnen met 8-0. WINTERCOMPETITIE K.N.Z.B. Eerste klasse: DolfijnHPC 44; ZIANHaarlem 93. SCHERMEN LEIDSCH KAMPIOENSCHAP FLORET. Van Dam wint den titel. Door verhindering van de meeste floret schermers, op Zaterdag j.l., is de wedstrijd om het floretkampioenschap van Leiden gisterochtend in de „zaal Gysberti" ver- schermd geworden. De deelname was thans buitengewoon groot, daar 10 scher mers ingeschreven hadden en allen zijn opgekomen. Jammer genoeg kon de heer Swaan, kampioen en bekerhouder vorig jaar, door omstandigheden, zijn titel niet verdedigen. Nadat de heer Gijsberty, namens het Leidsch Wedstrijd-Comité, de wedstrijd had geopend, bonden de deelnemers, in één poule ondergebracht, den strijd aan. Als hoofdscheidsrechters fungeerden de H.H. de Jager en Gijsberti hierin bijge staan door de deelnemers als juryleden. Daar het afvalsysteem nu niet werd toe gepast ontmoetten de deelnemers elkander allemaal, waardoor de meest zuivere uit slag wordt verkregen en het niet voor komt dat een jong of minder sterk scher mer reeds in de vóórronde geëlimineerd wordt. Al spoedig bleek dat de strijd om de eerste plaatsen zou gaan tusschen v. Dam en v. d. Beid, die beiden slechts winstpar tijen boekten, doch bovendien hun par tijen met 41 of 40 wisten te winnen. Toch dienden deze schermers ernstig reke ning te houden met jhr. v. Eysinga, Era dus en v. Gessel die slechts één partij had den verloren op ruim de helft der wed strijd. In de tweede helft verloren deze laatst genoemde resp. 3, 2 en 2 partijen. De par tij v. Dam, v. d. Beid was een buitenge woon mooie en fraaie die door eerstge noemde met 42 werd gewonnen, v. d. Beid eindigde z'n laatste winstpartij met 41 tegen de linksche, snelle, v. Walsum. v. Dam moest toen nog 2 partijen trek ken n.l. tegen Witmans en v. Walsum. Hij wist echter ook deze met 41 en 40 te winnen, waardoor hij ongeslagen kam pioen en bekerhouder werd met 9 gew. part., 10 ontv. en 36 geg. treffers; 2 werd v. d. Beid met 8 gew. part., 12 ontv. en 34 geg. treffers; opmerkelijk is hierbij het gering aantal ontvangen en het groot aan tal gegeven treffers van beiden. 3. Eradus met 6 gew. part., 25 ontv. en 30 geg. tr.; 4. jhr. v. Eysinga met 5 gew. part., 23 ontv. en 28 geg. tr.; 5. v. Gessel met 5 gew. part., 24 ontv. en 26 geg. tr. Na afloop reikte de heer de Jager met een toepasselijk woord de prijzen uit en bracht dank aan deelnemers en belangstel lenden. Gelukkig waren ook nu weer alle deel nemers zeer tevreden over de rechtspraak, waarvoor beide hoofdsecondanten een dankbaar applausje in ontvangst hadden te nemen. INTERNATIONALE SCHERMWED- STRIJDEN TE BRUSSEL De Nederlanders winnen met 1824 In de zaal Merckx te Brussel, werden Zondag onder groote belangstelling inter nationale wedstrijden op sabel gehouden. De ontmoeting ging tusschen een Bel gisch en een Nederlandsch equipe en gold als oefening voor de a.s. Oympische Spe len. Onze landgenooten wonnen met 14 18. De individueele resultaten waren als volgt: Nederland. Montoort 5 gew. part., 18 geg. treffers; Fraterman resp. 1 en 28; Fa- ber 2 en 26; Van Wieringen 3 en 24; Sjerp 4 en 20; Schriever 3 en 25. Beligië. Brasseur 4 gew. part., 23 geg. treffers; Bondue resp. 1 en 28; Burhan 2 en 23; Heyvaert 1 en 21; Laermans 4 en 21; Niemegeert 2 en 22. BILJARTEN OM HET NATIONAAL KAMPIOENSCHAP 2e KLAS GROOT BILJART. Gehrels, ongeslagen kampioen, promoveert. De Zaterdag te Amsterdam voortgezette wedstrijden om het kampioenschap van Ne derland, groot biljart cadre 45/2 hadden de volgende resultaten: Van Eymeren 169 23 33 7.34 Gehrels 300 23 63 13.04 Penning 300 46 43 6.52 Katoen 281 46 30 .6.10 Van Eyeheren 300 25 58 12.00 Beuming 137 25 35 5.48 Penning 96 21 20 4.57 Beuming 300 21 94 14.28 Kobus 210 22 26 9.54 Gehrels 300 22 109 13.63 Kobus 300 27 75 11.11 Katoen 231 27 40 8.55 De gistermiddag voortgezette wedstrijden hadden het volgend verloop: Gehrels 300 19 69 15.78 Penning 95 19 27 5.— Kobus 300 27 84 11.11 Van Eymeren 238 27 65 8.81 Katoen 300 26 53 11.53 Beuming 278 26 66 10.69 Van Eymeren 300 23 57 13.04 Penning 95 23 21 4.13 Gisteravond werden onder groote belang stelling de slotpartijen gespeeld. Het waren die tusschen de heeren BeumingKobus en KatoenGehrels. In laatstgenoemde party maakte Gehrels korte metten met Katoen. Gehrels speelde weer bijzonder goed en nat tien beurten, toen hij met een serie van 70 de hoogste van den dag in de eerste tien beurten scoor de en daardoor in het bezit kwam van een extra-prijs, stond hij reeds op 203, terwijl Katoen er slechts 65 had. Aan de andere tafel wilde het bij Beu- ning maar niet vlotten en kregen we niet dat van hem te zien, wat we van hem ge wend zijn. Kobus scoorde in de vijfde beurt een mooie serie van 68 en wist zich daar door een voorsprong te verschaffen. Er werd door beide spelers veel gepoedeld. Na vijftien beurten was het hier 104 voor Beuming en 106 voor Kobus. Aan de an dere tafel was de stand toen inmiddels ge worden 106 voor Katoen en 258 voor Geh rels. Laatstgenoemde had daarop nog twee beurten noodig om de 300 vol te maken. Zijn moyenne in deze partij bedroeg dus 17.64. Er viel nu dus niet meer aan te twij felen dat Geherels zou promoveeren naar de eerste klasse, hetgeen zulk een spel ook alleszins waardig is. De cijfers waren: Gehrels 300 17 10 17.64 Katoen 116 17 27 6.82 Aan den anderen tafel ging men inmiddels verder met de partij BeumingKobus en liet vooral laatstgenoemde mooi spel zien en bewees deze, dat ook hij er zijn mag. In de twintigste beurt wist hij er niet min der dan 81 bij elkaar te brengen, daarme de zijn totaal op 281 brengend. Hij had daarop nog drie beurten noodig om de partij uit te maken. De cijfers waren: Kobus 300 23 81 13.05 Beuming 133 23 27 5.78 De eindstand werd aldus: gew. car. brt. h.s. alg.gem. 1. Gehrels 5 1500 108 109 13.88 2 Kobus 4 1410 132 84 10.68 3. Van Eymeren 2 1139 126 65 9.03 4. Katoen 2 1228 144 53 8.52 5. Beuming 1 1095 122 94 8.79 6. Penning 1 744 142 43 5.23 Gehrels promoveert naar de eerste klas se. Degradaties hebben niet plaats gehad. Hoewel Penning onder het moyenne geble ven is, mag deze nog één jaar in de tweede klasse blijven. DAMMEN BORDENWEDSTRIJD LEIDSCHE DAMVEREENIGING. De uitslagen hiervan zijn: H. de WaterJ. C. den Deker 11 P. MarckJ. A. Bernsen 20 A J. v. HeeringenJ.Zaalberg 11 J. Huisman Jr.M. v. Houten 11 G. P. Dille—J. Hes 0—2 D. de RoodeJ. de Bee 11 J. W. v. DuurenC. Teunissen 11. J. LangezaalM. J. v. Houten afgebr. De bekerwedstrijd derde klas werd ge wonnen door den heer J. Hes, terwijl de heer J. W. H. van Duuren op den tweeden pry's beslag wist te leggen. De eindstand is: J. J. W. v. Duuren J. Huisman Jr. C. Teunissen J. de Bree D de Roode M J. v. Houten G. P. Dille WIELRENNEN WEDSTRIJDEN TE ANTWERPEN. De resultaten van de Zaterdagavond in het Sportpaleis te Antwerpen gehouden wielerwedstrijden luidden: Om den Armband: Eindstrijd Van Hout haalt Schotman na 4.490 K.M. in den tijd van 5 min. 44 sec. Sprint professionals: Eerste rit: 1. van Egmond, 2. Kauffmann Jr. Tweede rit: 1. Kauffmann. 2. Lente. Vierde rit: 1. Huy- brechts. 2. Van Egmond. Vijfde rit: 1. Van Egmond. 2. Lente. Zesde rit: 1. Huybrechts. 2. Kauffmann. Klassement: 1. Huybrechts 3 punten. 2. Van Egmond 4 punten. 3. Kauff mann 5 punten. 4. Lente 6 punten. 1 K.M. handicaprace: 1. Huybrechts. 2. .Van Egmond (10 Meter). 3. Lenté (20 Me ter). 4. Kauffmann (30 Meter). Tijd 1 min. 11,4 sec. Stayerswedstrijd. Eerste manche half uur: 1. Dictus afgelegd 33.875 K.M. 2. Gramser op 5 Meter. 3. Brossy op 75 Me ter. 4. Gilgen op 250 Meter. 5. Wals op 8 randen. Tweede manche half uur: 1. Brossy afge legd 33.220 K.M. 2. Gramser op 80 Meter. 3. Dictus op 150 Meter. 4. Gilgen op ruim 1 ronde. 5. Wals op ruim 6 ronden. Eindklassement: 1. Brossy 4 punten. 2. Dictus 3. Gramser beiden eveneens ieder 4 punten. 4. Gilgen 8 punten. 5. Wals 10 punten. 50 K.M. met tandemgangmaking: 1. Rons- se tyd 55 min. 4/5 sec. 2. Loncke op halven Meter. 3. Buysse op 60 Meter. 4. Ch. Pelis- sier op ruim 4 ronden. DE ZESDAAGSCHE TE NEW YORK. VopelKilian winnaars. De Zesdaagsche van New York is gewon nen door het Duitsche koppel VopelKi lian, die met een ronde voorsprong op de andere koppels en 1400 punten den wed strijd wisten te winnen. Dit is reeds de vierde Zesdaagsche in Amerika, die Vopel en Kilian dit seizoen achter elkaar hebben gewonnen. De uitslag luidt: 1. VopelKilian, 1400 punten. Afgelegd 3824.640 K.M. Met 1 ronde achterstand: 2. Walthour Crossley 759 punten; 3. LetourneurBroc- cardo 596 punten; 4. PedenTesta 497 pun ten. Met 2 ronden achterstand: 5. Schön Pützfeld 433 punten. 6. RodmanYates 394 punten. 7. DempseyLands 341 punten. 8. W isselGrimm. POSTDUIVEN „DE VRIENDENCLUB" (LEIDEN). Bovengenoemde vereeniging hoopt op 14 en 15 December as. een clubtentoonstelling in café Bremmer, Beestenmarkt 34 te Lei den te organiseeren. De inzending mag voor een clubtentoon stelling bijzonder geslaagd heeten aange zien er 139 duiven zijn ingeschreven voor deze tentoonstelling en uitgelezen exempla ren zijn van de verschillende leden en do nateurs. De heer Christ, van Gorp de befaamde kampioen van Alphen (N. B.) zal de dui ven keuren en als opartijdig schrijver fun geert de heer W. Broeksema, uit Leiden. Het volgende schrijven werd heden door den keurmeester ontvangen: „Ik zal van iedere duif, die ik keur, op de tentoonstel lingslabels doen weten de kweekwaarde en hoever met deze duif gevlogen kan wor den óm succes te hebben op de wedvluch ten, en zal de bijzondere fouten van de versleten duiven in de pluim en van de oogen laten beschrijven en zorgen, dat er zeer veel te leeren is voor de liefhebbers." Tevens zal de keurmeester buiten mede dinging eenige stellen duiven koppelen zoo dat dit voor den beginneling zeer leerzaam zal zijn. Er zijn voor deze tentoonstelling vele prijzen ingekomen. Eenige daarvan wor den heden tentoongesteld door de firma A. B. Styger, Steenstraat 16, Leiden. De toegang tot deze tentoonstelling zal geheel kosteloos zijn en het uitvoerend co mité hoopt op een groot bezoek van alle liefhebbers van Leiden en Omstreken. P. V. „De Bonte Duif,, (Leiden). Evenals andere jaren organiseert bo vengenoemde vereeniging wederom haar tentoonstelling. Zij zal gehouden worden op Zaterdag 21 en Zondag 22 December a.s. in de zalen van café-rest. „De Harmo nie" Breestraat Leiden. Met algemeene stemmen werd op de le denvergadering besloten, de indertijd en nog zeer bekende vlieger, (1935 kampioen Generaal zijner toenmalige vereeniging) de heer J. J. Vliegenthart uit Oegstgeest, als keurmeester te laten fungeeren. Dat de tentoonstellingscommissie en an deren werken blijkt wel uit het feit, dat reeds tal van eereprijzen binnen kwamen o.a.medailles, schilderstukken, een elec tro dynamische luidspreker, verschillende bekers, enz. Ten einde een bijzondere at tractie aan onze tentoonstelling te verbin den hebben wij, voor onze leden, een z.g. keurwedstrijd uitgeschreven. De heer Vliegenthart zal nJ. zes zijner beste duiven exposeeren, waarvan hij de beoordeeling, vóór de tentoonstelling, in gesloten brieven afdraagt. Degene, die bedoelde dieren 't best be oordeelt, ontvangt hiervoor een waarde volle medaillekast. voor .de Vaticaansche Wereld tentoonstelling in 1936 te Rome Loten zijn verkri gbaar a ft.— bij: Adm. „De Leidsche Courant", Papengracht 32, Leiden Leiden: Fr. Th. Goddijn, Heerenstr. 83E. Aarlanderveen: Jac. Groen in 't Woud. Alphen: Jac. v. Vliet, v. Mandersloostraat Bodegraven: Jac. Walraven, Oud- Bode- gravensche weg. Boskoop: Th. Overes a. d. Gouwe. Hazerswoude Dorp: W. Vroegryk. Hazerswoude Grnd.: J. Borst Hoogmade: J. Colijn. Katwijk a. d. Rijn: G. v. d. Nouweland, Kerkstraat. Langeraar: A. A. Bocxe Leidschendam: A. v. Lochem Achterweg. Leimuiden: B. Verheugd, sigarenmagazijn. Lisse: J. Wassenaar, Vreewijk. Lisse: G. Meijer, Voortlaan. Nieuwkoop: Joh. v. d. Voorn Pzn. Nieuwveen: A. Lenting, Kerkstraat Noordwijk: G. Wassenaar, v. Limburg Stirumstraat. Noordwijkerhout: C. Kortekaas, Buurtw. Noorden: Herman Knaap. Oegstgeest: V. Cornelisse, Rijnzichtw. 100 Oude Wetering: H. Vesseur. Oud-Ade: J. P. Uljee. Roelofarendsveen: B. Paauw, Boekhandel Rijpwetering: W. v. Diemen Jzn. Sassenheim: Mej. Wed. A Weijers, Hor tuslaan. Stompwijk: P. Wensveen. Ter Aar: P. Hoogervorst, Aardam. Voorbout: J. Diemei, Heerenlaan. Voorschoten: W. v. Noort. Voorschoten (Vink): S. Langeveld. Warmond: Mej. Wed. G. de Winter, Dorpsstraat. Wassenaar: W. C. v. d. Hulst, Achterweg. Woerden: J. J. Noordermeer, Utrechtsche Straatweg 51. Zoeterwoude (Dorp): Jac. Zandbergen, Noordbuurt. Zoeterwoude (H. R.): C. Vlasveld. Zoeterwoude (Weipoort): G. v. d. Akker. Zevenhoven: A. J. de Groot H. Pzn. Zoetenneer: Th. Adegeest Stationstraat. KRACHTSPORT NIEUW WERELDRECORD OLYMPISCHE DRIEKAMP. In het zwaargewicht. Manger, de Europeesche kampioen in het zwaargewicht, verbeterde gisteren het we reldrecord in de Olympische driekamp door een totaal gewicht van 803 pond om hoog te brengen. Hij verbeterde daarmede het wereldrecord van den Egyptenaar Nos- seir, dat op 795 pond stond. OLYMPISCHE SPELEN DE VEREENIGDE STATEN EN DE BERLIJNSCHE SPELEN. Een motie van de Athletiekunie om niet deel te nemen verworpen. Op de bijeenkomst van de Amerikaan- sche Amateur Athletic Union is een motie in stemming gebracht, waarin aan het Ame- rikaansch Olympisch Comité verzocht werd zich van deelneming aan de Olympische Spelen, welke in 1936 te Berlijn worden gehouden, te onthouden. Deze motie werd met 61 tegen 55 stemmen verworpen. Men mag aannemen, dat in verband met het verwerpen van -deze motie, de Ver- eenigde Staten thans definitief zullen uitko men op de Berlijnsche Spelen. EEN BIJEENKOMST DER VROEGERE OLYMPISCHE KAMPIOENEN. Het Organisatie-Comité voor de Xlde Olympiade zal de Nationale Olympische Comité's verzoeken, vóór het begin der aanstaande Spelen mede te deelen, welke vroegere Olympische overwinnaars (be doeld zijn alle prijs winners van officieele gouden, zilveren of bronzen medailles) naar Berlijn zullen komen. Op Dinsdag 4 Augustus zal voor deze gewezen Olympi sche kampioenen bij Kroll een ontvangst worden gegeven. Alle actieve deelnemers aan de Olympische Spelen worden uitge- noodigd, op den avond van den laatsten dag der Olympiade aan een groote kame raadschappelijke bijeenkomst in de Deutschlandhalle" deel te nemen, terwyl het afscheidsfeest der vrouwelijke deelne mers reeds op den voorafgaanden Donder dagavond in de Witte Zaal van het Ber lijnsche Slot zal worden gehouden. DE OLYMPISCHE WIELERBAAN. In kringen van de wielersport zal men er met voldoening kennis van nemen, dat de plannen tot hef bouwen van een open wielerbaan, waarop de Olympische wed strijden gehouden zullen worden, thans definitief zijn gegarandeerd. De baan zal worden aangelegd vóór de noordelijke bocht der Avus tegenover het tentoonstel lingsterrein. Het project wordt op het oogenblik aan een laatste onderzoek on derworpen. Met de uitvoering zal, nog voordat de vorst invalt, worden begonnen. Nadere by zonderheden zullen binnenkort worden gepubliceerd. Zooals bekend, zullen in het kader der Olympische Spelen de volgende baanwed- strijden worden gehouden: op-tyd-ryden over 1 K.M. met staanden start, voor-, tus schen- en eindwedstrijden over 1 K.M. als- mede tandem-wedstrijden over 2 K.M. gesp.gew.rem.verlpnt. 7 6 1 13 7 5 1 1 11 7 3 2 2 8 7 2 3 2 7 7 3—4 6 7 2 2 3 6 7 115 3 7—25 2

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7