De nieuwe opperbevelhebber der Italiaansche troepen 3)e £cicbeHe Sou/tomJ: Maarschalk Badoglio (links), die het commando der Italiaansche troepen in Oost Afrika heeft overgenomen, werd bij zijn aankomst in Massawa door den aftredend6n commandant, generaal De Bono, verwelkomd. Een snapshot onmiddellijk na de landing Het derde houttransportschip dat voor Rusland gebouwd werd op de werf der Ned Scheepsbouw Mij. te Amsterdam, de .Kosarew", is Zaterdag in teaenwoordiaheid van den burgemeester, dr. W. de Vlugt te water gelaten. Een der deelnemers aan de keurturnwedstrijden voor heeren tusschen Rotterdam en Amsterdam welke in de Maasstad zijn gehouden, tijdens een fraaien hoogstand Het bovengedeelte van hetoudeDoelen gebouw aan de zijde van den Cool- smgel te Rotterdam wordt gesloopt, daar het door de bouwpolitie wegens bouwvalligheid was afgekeurd De Kon. Ned. Jachtvereeniging hield Zaterdag een slipjacht in het West- land Boven: het ve>trek van den kleurrijken stoet van Kijkduin; onder: een aardig snapshot van de meute Een der beide auto's, die bij de noodlottige botsing op Wieringen totaal vernield werd. Vijf personen kwamen hierbij om het leven, vier werden ernstig gewond FEUILLETON. ALS IEMAND VERRE REIZEN DOET ■Een avontuurlijk verhaal van drie studenten, door ARNOLD BARTEL. {Nadruk verboden). 20) Met een hulpvaardige geste steekt hij eveneens het hoofd onder de motorkap, maar de chauffeur blijkt op zijn assisten tie niet gesteld te zijn en schuift hem op zij, een onhebbelijkheid, welke hij verge zeld laat gaan van een stortvloed van woor den, die niet bepaalde vriendelijk klinkt. Ook Lou Volkers begint nu wantrouwen te koesteren. Die vent schijnt me een schoft te zijn", zegt hij in overvalscht Hol- landsch, dat de chauffeur tevergeefs pro beert te verstaan. Het viertal is uitgestapt en staat weife lend rond den wagen. De chauffeur is weer op zijn plaats gaan zitten en doet of hij ern stige pogingen in het werk stelt om den wagen weer op gang te brengen. Diesel ont gaat het echter niet. dat hij opzettelijk ver geet het contact om te draaien, zoodat de motor niet kan aanslaan. Juist als hij den chauffeur hierop attent wil* maken, passeert htm een ezelwagen, welks bestuurder, een jonge man onder een enorme stroohoed. hen vriendelijk uit- noodigt de reis met dit vehikel voort te zetten. Zij begrijpen echter, dat dit nutte loos is. Voor de ezelwagen het tachtig kilo meter verder liggende Malaga bereikt heeft, is de „Ukami" natuurlijk reeds lang vertrokken. Zij wuiven den vriendelijken man dus evenzoo vriendelijk toe en gaan opzij om hem voorbij te laten. Daarop schijnt de chauffeur slechts te hebben gewacht, want plotseling slaat de motor aan en met een ruk schiet de oude „Citroen" vooruit. Maar Harry Diesel heeft op het laatste oogenblik de tegenwoordig heid van geest om op de treeplank te sprin gen en nu ontstaat tusschen den chauffeur en hem een verwoed gevecht om de rem. Diesel weet er zijn voet op te krijgen en op hetzelfde moment draait hij het contact sleuteltje om, zoodat de wagen met een schok stil staat. Er volgt nu een kort handgemeen achter het stuurrad, waarbij de jonge student, die jiu-jitsu geleerd heeft, de meerdere is en als zijn beide kameraden hem te hulp snel len, Ügt de eigenaar van de auto al spoe dig in het stof op den weg. Diesel roept den anderen toe onmiddellijk in te stappen en het schijnt dat daarmee het pleit beslecht is. Zij hebben evenwel buiten den waard in dit geval buiten den bestuurder van den ezelwagen gerekend, op wien thans de chauffeur een beroep doet. In een voor hen onverstaanbaar Spaansch roept hy den man iets toe en deze schijnt zich thans ver plicht te voelen Diesel eens goed de les te lezen. Hoewel Diesel het betreurt de zooeven betoonde vriendelijkheid van den man op een dergelijke ondankbare wijze te moeten beloonen, blijft hem toch geen andere keus dan het mannetje met den grooten stroo hoed een welgeplaatste upper cut onder den kin te geven, waardoor deze achter over tuimelt en nog vóór de chauffeur het hem kan beletten, is hij achter het stuur gesprongen en een seconde later suist de Citroën reeds de berg af. De eigenaar rent hen nog een stuk na, maar ziet spoedig het nuttelooze van deze poging in en geeft het dan vloekend op. Diesel heeft nog nooit een Citroën be stuurd, maar spoediger dan hij had durven hopen, heeft hy den wagen in de derde versnelling en met een vaart van zestig kilometer rammelen en schokken zij voort in de richting van Malaga. De sirene van de „Ukami" loeit reeds voor de derde maal. Het schip ligt gereed om zee te kiezen. Alle pasagiers. die de stad bezocht hebben en de anderen, die met de, door de maatschappij gehuurde auto's een uitstapje naar Granada maak ten, zijn reeds aan boord. De steward van de Toeristenklasse ech ter hangt over de verschansing en tuurt met een ontstemd gezicht naar den wal. Vier van zijn pasagiers ontbreken nog. Hy moet het op de brug melden. De kapitein is woedend. Altijd hetzelfde liedje met die lui, die er op hun eigen houtje vandoor gaan. Dat is nu voor de laat ste maal geweest. We kunnen toch hier niet blyven liggen. Hoewel hij het recht heeft onmiddellijk weg te stoomen, vertraagt hij de voorberei dingen, die voor het vertrek getroffen wor den. Het is intusschen bekend geworden, dat nog vier passagiers van de Toeristenklasse ontbreken en spoedig verdringt zich aan dek een dichte menigte, die met verrekij kers de drukke kade en de töegangsstraten tot de haven afzoekt. Vooral Nini Collyn helpt daarbij dapper mee. M'n hemel als de kapitein alsje blieft nog maar even wil wachten, denkt zij. Wat komt het er op aan, of de „Ukami" nu een half uur vroeger of later in Kaap stad arriveert. Alexander Popodotschi echter denkt er heel anders over. Hij laat zijn blik gejaagd over de kade dwalen en denkt innerlijk: verdraaid waarom wacht die ezel van een kapitein nu nog? Elke minuut is kostbaar. Plotseling zien beiden een huurauto in woeste vaart de kade opzwenken en onder het voortdurend geloei van de claxon, die de menschen haastig op zy doet springen, nadert de rammelende wagen met de drie studenten en hun reisgenoote den aanleg- stijger. Een oogenblik later zitten zij reeds in een roeiboot, welks eigenaar hen, aan gespoord door de toezegging van een goe de fooit, met ongekende haast naar het schip roeit. De auto laten zy eenvoudig aan zijn lot over. Als zij aan boord willen gaan, blijkt het, dat de valreep is ingehaald, zoodat zy langs een touwladder naar boven moeten, maar dat deert hun niet. Slechts Hilde Boersma is door alle opwinding een on macht nabij en eenmaal aan dek, verdwijnt zij onmiddellijk in haar hut om in de slaap vergetelheid te zoeken van alle doorge stane emoties. Eenige passagiers meenen, dat zij aan de omstandigheden verplicht zijn de laatko mers een bestraffenden blik toe te wer pen, maar vanaf het zonnedek worden de drie studenten verwelkomd door Nini Col lyn, die hun toeroept: Gelukkig, dat jullie er zijn. Ik was zoo bang, dat er een onge luk gebeurd was. Vooral Harry Diesel is met deze begroe ting bijzonder ingenomen. Hij schrijft Ni- ni's angst voor honderd procent toe aan ongerustheid voor zijn uitblijven, denkt aan den sinaasappel in het Alhambra en is met dezen dag, ondanks alle onaangename incidenten op den terugweg naar Malaga, meer dan tevreden. Alexander Popodotschi bezoekt hen in eigen persoon op het promonadedek. Hy kan geen verwenschingen genoeg vinden als hij de avontuurlijke belevenissen van het drietal verneemt en betoogt telkens weer, dat men „dien schoft van een chauf feur moest ophangen". En dat meent hij werkelijk, want inwendig vraagt hij zich woedend af, waarom hy dien kerel zoo'n grooten fooi gegeven heeft, terwyl hij toch niet in staat was om te beletten, dat die drie lastige jongelieden nog op ty'd aan boord terug kwamen. Ten slotte laten de drie studenten nog een flinke uitbrander van den kapitein over zich heen gaan. Als hij hen den rug heeft toegekeerd, schudden zij dat als nat te poedels van zich af. Waartoe is men jong en waarom trekt men de wereld in als men niet ook wat beleven mag? (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 12