MAANDAG 9 DECEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 OEGSTGEEST. Feest in Huize „Duinzicht". Het was gisteren een bijzonderen feestdag voor de bewoonsters van Huize „Duinzicht", want een der Religieuzen, de Eerw. Soeur Fa- biama, vierde er haar zilveren Professie- feest. Velen, ook van Leiden, die het voor recht hebben haar meer van nabij te ken nen, lieten dan ook dezen dag niet onop gemerkt voorbij gaan en gaven in allerlei vorm blijk van waardeering en sympathie. De dag, die overigens meer bedoeld was als viering in intiemen kring, begon met een plechtige H. Mis, opgedragen door den Zeereerw. heer H. Sondaal, Rector van het ihuis, aan het rjjk met groen en witte se ringen versierde altaar. Het zangkoor, ge vormd door Zusters en leerlingen van het Internaat, zong een meerstemmige Mis. Na het Evangelie hield de gewijde redenaar een korte predikatie, waarin hij uiteenzette (het verband, dat er bestaat tusschen de vie ring van het feest van Maria's Onbevlekte Ontvangenis en het zilveren jubileum van deze Religieuze. Met een hartelijk woordje werd Zuster Fabinana bedankt voor alles wat ze jaren lang in „Duinzicht" met een opgewekt hart en bereid gemoed voor allen had gedaan. Na de H. Mis bestond er gelegenheid de Zuster te complimenteeren, waarvan een druk gebruik werd gemaakt door de in- wonenden, waarbij verschillende cadeaux werden aangeboden. Onder de bezoekers, die uit Leiden en omgeving kwamen, was ook dr. Hugenholtz uit Oegstgeest. 's Middags te 4 uur werd de kerkelijke viering besloten met een plechtig Lof en Te Deum en behoorde deze glorievolle dag weer tot het verleden. LEIDSCHENDAM. Personalia. Onze plaatsgenoot, den heer H. J. M. van Herpen, le adjunct-com mies ter Secretarie te Stomp wij k-Veur is geslaagd voor het examen M. O. Staats inrichting. VEUE. Geboren: Apollonia Cornelia Maria, d. van Th. J. Weerdenburg en M. B. van Bo- hemen Henricus Johannes An toni us, z. van P. P. B. de Haan en E. J. H. van Oijen. STOMP WIJK. Geboren: Johannes Wilhelmus, z. van W. J. v. d. Griend en A. D. M. Portegies. VOORSCHOTEN. Gemeenteraad. De raad dezer gemeen- tevergadert op Woensdag 11 December 1935, des namiddags 8 uur. Agenda: 1. In gekomen stukken. 2. Benoeming leden commissie van toezicht op het Lager on derwijs. 3. Benoeming lid van het bestuur der Voorschotensche Bouwvereeniging. 4. Benoeming lid commissie van toezicht op het Middelbaar onderwijs. 5. Voorstel tot overneming van een strook grond voor aan leg trottoir. 6. Idem tot overneming van straten van den heer C. van den Dool. 7. Idem inzake gemeenschappelijke regeling betreffende het geneeskundig schooltoe zicht. 8. Idem tot verleenen van een sub sidie aan den A.N.WJ3. 9. Idem tot verla ging der huren van de woningen der Voor schotensche Bouwvereeniging. 10. Idem tot uitleenen van kasgelden aan Gemeenten of andere publiekrechtelijke lichamen. 11. Idem tot het toepassen van de loonb ij slag regeling ook voor de bloembollen bedrijven. 12. Beschikking op het adres van J. Strijd ca inzake verlaging van keurloonen. 13. Besluiten comptabiliteit 14. Reclame schoolgeld. Kostelooze inenting. Op Dinsdag 17 December as. zal de gelegenheid worden gegeven tot kostelooze inenting of herin enting in de openbare lagere school aan den Rijndijk alhier, des namiddags te 3.30 uur. WASSENAAR. AUTO-BOTSING MET DOODELIJKEN AFLOOP. Zaterdagavond omstreeks 10 uur heeft op den Rijksweg ter hoogte van het Kerkehout een aanrijding plaats gehad tusschen een vierwielig motorrijtuig, komende uit de richting Den Haag, bestuurd door P. W. en een rijwiel bestuurd door mej. P. C. uit Rotterdam, alhier als dienstbode in be trekking. De wielrijdster werd van het rijwiel ge slingerd en kwam enkele tientallen meters verder neer. Door voorbijgangers werd het meisje, met een schedelfractuur opgeno men. Zij bleek reeds te zijn overleden. Het lijk werd in beslag genomen en naar het politiebureau overgebracht. Omtrent de schuldvraag wordt een onderzoek inge steld. Fiets gestolen. Ten nadeele van C. L. alhier is een rijwiel ontvreemd, dat voor een winkel in de Langstraat was geplaatst. Postduiven-tentoonstelling. Door de Postduivenvereniging „De Gevleugelde Vrienden" alhier zal op Zondag 12 Januari as in „Met Wapen van Wassenaar" haar vijfde onderlinge postdui venten toonstel ling worden gehouden. De vogels zullen worden gekeurd door den heer J. J. Vlie- genthart te Oegstgeest. /~^*f c/pVti}'1 'S '1 yp«en A°°r Vi,kken hè? UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Transportarbeidersbond. Zondag werd door den R.K. Transportarbeidersbond de jaarvergadering gehouden. Nadat de voor zitter de bijeenkomst met den dhr. groet had geopend, deed hij vervolgens een beroep op aller medewerking, om de belangen van den Bond te helpen bevorderen. De notulen werden onveranderd goedgekeurd. De voorzitter deelde mede, dat aankoop was geschiedt van een 10-tal loten ten bate van „Herw. Levenskr.". Ingekomen was een schrijven om een bijdrage voor het R.K. Zeemanshuis („Sterre der Zee") te Rot terdam. Medegedeeld werd, dat voor dit doel reeds een bedrag was toegezonden. De heer Brasker houdt nogmaals een krachtig pleidooi tot ieder om persoonlijk nog een bedrag voor dit doel af te zonderen. Betreffende rechtskundige hulp voor de leden deed de voorzitter mededeeling, dat gegadigden zich in verbinding moeten stel len met den secretaris van het Hoofdbe stuur. Het jaarverslag van den penningmeester, den heer A. v. d. Sijs, wees op een batig saldo ad 37.72. Voor zijn accuraat beheer werd hem door den voorzitter dank ge bracht. In het goed verzorgd jaarverslag brengt spr. dank voor de hun verleende medewerking, in het bijzonder den Geeste lijk adviseur, Kapelaan Kossen. De aftre dende bestuursleden werden herkozen. Ter voorziening in de vacature-Klaren beek was geen candidaten-lijst ingekomen. Op voor stel Van het bestuur werd zonder stem ming de heer A. van Hemert als bestuurslid gekozen. Nadat de nieuw-gekozene door den voorzitter was geïnstalleerd, brengt deze dank voor het in hem gestelde vertrouwen, met de toezegging zijn beste krachten aan de af deeling te zullen wijden. Tot leden der controle-commissie worden hierna benoemd de heeren Bosman en Don- gelmans. Collecte „Sterre der Zee" bracht op 2.86. 40-jarig molenaars-jubileum. Donder dag 12 December zal het 40 jaar geleden zijn, dat de heer J. Spruijtenburg in dienst kwam als watermolenaar op de watermolen in den Steekterpolder.- Gedurende al dezen langen tijd heeft de heer S. de hem'opge dragen functie naar behooren volbracht zonder dat hij ooit wegens ziekte ook maar slechts één dag behoefde te verzuimen. Als bijzonderneid diene vermeld, dat de molen reeds door drie geslachten uit de familie Spruijtenburg wordt bediend. Het zal den jubilaris zeker niet aan belangstelling op dezen dag ontbreken. Botsing te water. Van een drietal sche pen, welke door de stoomboot „Haarlem mermeer" werden gesleept, raakte het mid delste vaartuig uit den koers en botste daardoor tegen een stoppaal op nabij de Alphensche brug. De paal werd geheel ont zet, terwijl een gedeelte der houtlading van het schip over boord schoof. AARLANDERVEEN Volksbond. Vrijdagavond hield de Volksbond zijn maandvergadering in de zaal van den heer W. v. d. Berg. Het was tevens Sint Nicolaasavond voor de leden en donateurs. St. Nicolaas en zijn Zwarte Piet hadden in den middag de kinderen van de leden en donateurs reeds te gast gehad. Een dubbele middag van genot voor de kinderen, want vooraf waren de kinderen gezamenlijk al een kijkje wezen nemen op de pluimvee-tentoonstelling al hier. 's Avonds, toen de leden bijeen kwa men, was er ook voor hen nog chocolade melk met speculaas over, wat hun een aar dige St. Nicolaasavond verschafte. De voorz., de heer M. Sleiman, opende de bijeenkomst. Spr. bracht dank aan allen, die bijge dragen hadden aan het welslagen van het St. Nicolaas-feest der kinderen. Hierna werd het reglement van de gratis-tombo la voorgelezen. Als spreker zal dien avond optreden de heer Lanssink uit Olden- zaaL Voorts hield de voorzitter een cause rie over de R.K. Standsorganisatie, waar voor hem een luid applaus werd gebracht. BODEGRAVEN. Personalia. Ten Bosch is met ingang van 1 Jan. tot agent van politie benoemd onze plaatsgenoot de heer C. Groenendijk. Geboren: Arie z. v. W. Domburg en A. van Rookhuijzen. Cornelis z. v. T. Zaal en J. van der Neut. Willem z. v. C. G. Karssen en M. v. Muiswinkel. Overleden: C. Vroege 67 j. wed. van I. Baelde. C. van der Meer 70 j. Ondertrouwd: Th. Adema 40 j. en C. van der Straaten 35 j. Gevestigd: L. Verwijs, van Rotter dam. K. Kraan en echtgenoote, van El- burg. Jac. Beijeman, van Rotterdam. Joh. Hogenelst, van Reeuwijk. F. van Gunsteren, van Hillegersberg. W. Wind, van Hazerswoude. S. Verhoog, van Rot terdam. Vertrokken: Jac. Francken, naar Wassenaar. HAZERSWOUDE. Personalia. Tot fitter van het water bedrijf is benoemd de heer G. Ruis alhier. Geboren: Maria Jacoba, d. van W. J. Bos en G. M. v. Staveren. Ondertrouwd: G. Th. Verbey 23 j. en G. Kruit 22 j. G e h&i w d: Th. den Hollander 25 j. en M. v. d. Bosch 24 j. Overleden: F. Zwartjes, gehuwd met A. Th. Verleun 71 j. HAZERSWOUDE (RIJNDIJK). B. V. L. De landstorm heeft zijn jaar- lijksche surprise-wedstrijd gehouden in het schietlokaal van de coöp. ver. „de Hoop". De uitslag was als volgt, verdeeld in klassen A. en B. Klas A: le prijs J. H. v. Teijlingen, 2e pr. G. Zandbergen, 3e pr. Th. de Boer. Klas B: le prijs C. de Groot, 2e pr. W. v. Dam, 3e pr. A. A. de Jong. De prijzen, welke er fijn uitzagen, wer den op de gebruikelijke wijze aan de prijs winnaars uitgereikt door den plaatselijken leider. Deze hoopte, dat van dezen wed strijd veel propaganda moge uitgaan, in 't bijzonder wat het Zwaantje betreft, om de schietoefeningen regelmatig bij te wo nen, welke in Januari weer wekelijks worden voortgezet. Binnenkort zal er we derom een afdeelingswedstrijd worden ge houden, waar wij alle leden van den Bij zonderen Vrij willigen Landstorm, zoowel Motordienst als Vaartuigendienst, ver wachten. Tevens kunnen nieuwe leden zich opgeven voor bovengenoemd korps bij den plaatselijk leider, zoowel dienstplichtigen als niet-dienstplichtigen te Hazerswoude- Rijndijk. ZOETERWOUDE. Het gouden molenaars-jubileum. Zater dagmorgen, op den eigenlijken dag van het gouden feest van den watermolenaar Jac. van Rijt, werd de jubilaris per auto door het Polderbestuur vanaf den molen ge bracht naar het Raadhuis, waar hem een groote verrassing wachtte. In den Burgemeesterskamer wachtte de Burgemeester, de Wethouders Onderwater en de Graaf en de Gemeente-secretaris. De Burgemeester nam, toen allen hadden plaats genomen, het woord om den jubi laris geluk te wenschen en hulde te bren gen voor zijn vijf tig-jarige trouwe plichts vervulling. Van den Minister van Waterstaat is be richt ontvangen, dat de heer Jac. van Rijt onderscheiden werd met de zilveren me daille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Na deze mededeeling hechtte de Burgemeester hem de zilveren medaille op de borst. Na deze plechtigheid werd nog een half uurtje in gemoedelijk samenzijn doorge bracht en voor het heengaan dankte de „ge ridderde" in eenvoudige hartelijke woor den den Burgemeester als vertegenwoordi ger van H. M. de Koningin, wel beseffen de, dat deze eer hem gebracht de beteeke- nis heeft van de goedkeuring van zijn vijf- tie-jarige arbeid, die tot het einde toe ge waardeerd is. Zooals wij reeds hebben gemeld, zal de eigenlijke viering van dit jubileum a.s. Woensdag plaats hebben. De receptie is van 10.30 tot 12 uur. RECHTZAKEN KANTONGERECHT ALPHEN AAN DEN RUN. Allereerst werd door den pLv. kanton rechter, den heer Ch. Bannier schriftelijk vonnis gewezen in de zaak van het O. M. tegen A. C. de H. te A1 p h e n, tegen wien ter vorige zitting wegens het veroorzaken van een aanrijding in de Hooftstraat te Alphen aan den Rijn, een geldboete was gevorderd van 100, subs. 50 d. met in trekking van het rijbewijs van verdachte voor den tijd van 1 jaar. Op verzoek van verdachte's raadsman mr. A. K. wees de kantonrechter heden schriftelijk vonnis en veroordeelde verdachte tot genoemde geld boete van. 100 subs. 5 d. tevens met in trekking van zijn rijbewijs voor den tijd van drie maanden. V. V. uit N o o r d en, die ter vorige straf zitting wegens melkvervalsching was ver oordeeld tot een geldboete van 200 subs. 50 dagen, was tegen dit vonnis in verzet gekomen en liet zich nu vertegenwoordi gen door een gemachtigde zekere v. d. N. Ook nu werden een tweetal getuigen ge hoord, doch de ambtenaar van het O. M. volharde bij zijn eisch en vroeg bevesti ging van het bij verstek gewezen Vonnis. Niettegenstaande het pleidooi van verdach te's gemachtigde, veroordeelde de kanton rechter verdachte opnieuw tot een bedrag van ƒ200 subs. 50 d. terwijl zoowel door kantonrechter als ambtenaar nog werd me degedeeld, dat indien verdachte met het knoeien doorgaat, nog strenger en kracht dadiger tegen hem zal worden opgetreden. R. uit Leiden had ter vorige zitting terecht gestaan wegens het rijden op den Ziendeweg te Alphen zonder een voorge schreven vergunning van Ged. Staten te hebben. Verdachte had beweerd, ter plaatse nimmer te hebben gereden, daar hij op het tijdstip als genoemd in de dagvaarding ziek was. De verbalisant die nu werd gehoord, verklaarde bij confrontatie verdachte niet te herkennen, terwijl verdachte bovendien nog een verklaring van zijn huisdokter in het geding bracht, waaruit bleek, dat hij inderdaad ziek was geweest. Het bleek dus dat verdachte blijkbaar de dupe was ge worden van iemand, die een valsche naam in casu den naam van verdachte had opge geven. De eisch en uitspraak luidde der halve vrijspraak. D. v. D. uit Leimuiden, die met zijn auto in de Pr. Hendrikstraat op 17 Juli 1935 een aanrijding had veroorzaakt en uit een file komende geen richting of signaal had gegeven en daardoor dr. T. uit Leiden met zijn auto had aangereden, werd na het hooren van dr. T. als getuige, veroordeeld tot 12 subs. 5 d. tevens met toewijzing der civiele vordering aan T. ten bedrage van 6.Verdachte meende onschuldig te zijn en begreep niet dat hij zich eerst had moeten overtuigen, dat van achter geen verkeer naderde, toen hij de file wilde ver laten. Op een vraag van den kantonrechter of verdachte afstand deed van het recht van-hooger beroep antwoordde hij bevesti gend met den uitroep: Ik betaal graag, want er is toch niet tegen te vechten. (Gelach). A. Br. uit Leiden, moest volgens de dagvaarding op 4 Oct. in de Bruggestraat te Alphen het verkeer in gevaar hebben gebracht door achteruit de brug te hebben afgereden zonder signalen te hebben gege ven, waaarbij hij midden in een colonne was gereden van verpleegden van de Mar- tha-Stichting. Een opvoenend ambtenaar dier inrichting, die de verpleegden, onge veer een 50-tal jongens had begeleid, hield een breedvoerig betoog, doch in feite bleek er niets gebeurd. Ook de andere gehoorde getuigen evenals de getuigen décharge wisten weinig te vertellen en uit alles bleek <3at er niets was gebeurd. Verdachte deel de mede, dat hij, komende uit de van Man- derslootstraat de Alphensche brug wilde oprijden, doch toen hij uit de Bruggestraat een vrachtauto zag naderen, onder het ge ven van een driètal signalen ongeveer 3 Meter was teruggereden. Van een aanrij ding der jongens van genoemde inrichting was geen sprake geweest. Integendeel had hij de jongens gezien en daarom gesigna leerd en zachtjes achteruit gereden. Een paar der jongens hadden zich naast zijn auto geplaatst en hadden hem gevraagd om een crisisspeldje, dat zij in verdachte's auto zagen en of zij mede mochten rijden, totdat plots de opvoedend ambtenaar was gekomen met veel commentaar of hij de jon gens plat moest rijden. Ook hij bleef er bij, dat er niets was gebeurd, en z.i. de betrok ken ambtenaar eveneens beter op had moe ten letten om zijn schaapjes bij zich te houden. De ambtenaar vorderde evenwel, niettegenstaande er niets van gebeurd, een boete van 20.subs. 10 d., waarmede de kantonrechter het niet eens was. Zijn edel achtbare was van meening, dat het ten las te gelegde niet wettig en overtuigend be wezen was en sprak verdachte vrij. De be trokken opvoedend ambtenaar gaf hier door uiting van zijn verbolgenheid door te informeeren of hij in hooger beroep kon gaan, wat de ambtenaar aanleiding gaf hem mede te deelen, dat hij in hooger be roep zal gaan. De zaak, waarin dus niets is gebeurd, zal voor de Haagsche Rechtbank verder worden voortgezet. J. v. d. H. uit H a z e r s w o u d e die ver stek liet gaan was ten laste gelegd het ven ten of het te koop aanbieden van snoek- aas op Zondags langs den rijksstraatweg te Hazerswoude. Als getuige werd gehoord de verbalisant, veldwachter V., die ver klaarde, dat verdachte een emmer met snoekaas langs den weg had geplaatst en volgens zijn verklaring aan verbalisant de vischjes gebruikt voor het snoeken cadeau gaf. Wat de kantonrechter deed opmer ken: cadeau geven is toch niet te koop aanbieden of venten, wat verbalisant toe gaf, doch uiteenzette dat het hier meer een principieele kwestie is, daar men op Zondag te Hazerswoude niet mag verkoo- 'pen, afleveren of te koop aanbieden. De em mer stond op eenige meters afstand van de woning van verdachte, doch op of aan zijn woning heeft hij een bord bevestigd: snoekaas te koop. Voorts is het bekend, dat hij aan de visschers z.g. snoekaas ver koopt naar verbalisant meende voor 2 of 2 1/2 cent per stuk. Ook de majoor van den rijksveldwacht gaf i.og een toelichting en meende, dat hier toch z.i. kon worden ge sproken van een overtreding van de win- kelsuitingswet, want al heeft verdachte niet verkocht, hfj heeft toch afgeleverd. Do ambtenaar was dan ook van meening, dat het voorgegeven cadeau geven door ver dachte is aangewend om door de mazen der wet of verordening door te glippen, van cadeau geven gelooft hij weinig, te meer daar verdachte toch voor niets een bord aan zijn woning zal hebben. Gelet echter op de principieele zijde der zaak vorderde de ambtenaar echter slechts een boete van ƒ1.subs. 1 d. Veroordeeling conform. J. G. de J. uit Noorden was in ver zet gekomen tegen een tweetal vonnissen tegen hem gewezen, wegens overtreding der vleeschkeuringswet. Namens verdachte die inmiddels de straf ondergaat was ver schenen mr. H. H. Le Gro uit Bodegraven. De ambtenaar van het O. M. beriep er zich op, dat verdachte niet ontvankelijk ver klaard i—u moeten worden in het door hem ingesteld verzet, daar hij het verzet niet had ingesteld binnen de wettelijk voorge schreven termijn van 10 dagen Na een langdurige discussie tusschen verdediger, ambtenaar en kantonrechter, waarbjj ver dediger zeer heftig deed, verklaarde d© kantonrechter verdachte ten slotte niet- ontvankelijk. A. M. W. uit H o o g m a d e liet verstek gaan. Deze had zich te verantwoorden we gens het loopen op verboden grond en overtreding der visscherijwet. Na het hoo ren van verbalisant, de gemeente-veldwach ter H.-, werd verdachte veroordeeld tot 2 maal f 2, subs 2 maal 2 d. Mevr. v. d M die aan de brug te G o u w- s 1 u is op 16 Sept de wielrijder v. d. S. had aangereden werd na het hooren van getui gen veroordeeld tot 12 subs. 4 d. STOOM V AARTBER5CHTEN STOOMV. MAATSCH. NEDERLAND. TAWALI (thuisr.) verti. 2 Dec. van Singapore. KON. HOLL. LLOYD. MONTFERLAND vertr. 7 Dec. van Am sterdam naar Hamburg. KON NED STOOMB MAATSCHAPPIJ. BARNEVELD (thuisr.) vertr. 5 Dec. van Callao. KON. PAKETV. MAATSCHAPPU. BARENTSZ vertr. 5 Dec. van Port Na tel naar Lourenzo Marqués. BONTEKOE arr. 5 Dec. van Shanghai te Cebu. HOUTMAN vertr. 5 Dec. van Hongkong naar Sjanghai. NIEUW HOLLAND arr. 6 Dec. van Sin gapore te Melbourne. RANTAUPANDJANG vertr. 6 Dec. van Réunion naar Beira. HOLLAND-AMER1KA-LIJN. DELFTDIJK, Vancouver naar Rotter dam arr. 6 Dec. te Glasgouw. DINTELDIJK vertr. 5 Dec. van Van couver naar Rotterdam. LOCHKATRINE, Vancouver naar Rot terdam arr. 6 Dec. te Londen. NEBRASKA, Vancouver naar Rotter dam vertr. 4 Dec. van Cristobal. SPAARNDAM arr. 6 Dec. van Norfolk te New York. ROTTERDAMSCHE LLOYD. KOTA NOPAN (thuisr.) 7 Dec. te Ge nua. SIBAJAK (uitr.) vertr. 6 Dec. nam. 2 uur van Marseille. STOOMV AART MIJ OCEAAN. AENEAS arr. 6 Dec. te Yokohama. CLYTONEUS arr. 6 Dec. van Amster dam te Hamburg. MENELAUS Japan-Rotterdam arr. 7 Dec. te Penang. PEISANDER, Yokohama naar Londen» Rotterdam, pass. 7 Dec. Prawlepoint. POLYDORUS, Amsterdam-Ja va arr. 7 Dec. te Belawan. EMZETCO LIJN JONGE JACOBUS, van Valencia naar Londen, pass. 6 Dec. Gibraltar. JONGE ELISABETH arr. 7 Dec. van Londen te Antwerpen. JONGE ANTHONY Malaga naar Lon denAntw. pass. 7 Dec. Ouessant. JONGE ELISABETH, Londen naar Ant werpen pass. 7 Dec. Vlissingen. JONGE JACOBUS, Gondia naar Lon denAntw. pass. 7 Dec. Gibraltar. JONGE JOHANNA arr. 6 Desc. van Rotterdam te Oran. VEREEN. NEDERL. SCHEEPV. MIJ (HollandAfrika Lijn). RANDFONTEIN (thuisr.) vertr. 6 Dec. van Mombassa. (HollandAustralië Lijn) TAJANDOEN (uitr.) vertr. 7 Dec. van Whyalia. DE GEBROEDERS „GOCHEM" 57. Jij je zin, zei Pit en hamerde uit alle macht op de bewuste haak. Maar geen van beiden hadden er aan ge dacht, dat boven het fonteintje in de muur de waterleiding, pijp liep. Toen Pit dan ook de haak dieper sloeg, kwam de punt ervan in de pijp terecht, waardoor er een lek ont stond. Uit alle kracht spoot een waterstraal naar buiten 58. Trien stond te schudden van het lachen. Oei, oei, kijk me die Pit daar eens een stortbad krijgen, ik lach me stui pen. Maar de bijdehande Pit liet haar ook in de zondvloed deelen, en dook keurig onder de krachtige waterstraal door.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10