ZATERDAG 7 DECEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 DUITSCHLAND. HANDELSVERDRAG MET Er doen zich meer moeilijkheden voor dan men aanvankelijk meende. De financieele correspondent van de „Msb." te Berlijn meldt: De onderhandelingen over het Duitsch- Nederlandsche handelsverdrag, die sedert het begin van deze week te Berlijn worden gevoerd als voortzetting van de reeds eer der te Den Haag gehouden besprekingen, zullen, naar wij vernemen, nog eenigen tijd duren. He+ is mogelijk, dat ook de ge- heele volgende week nog onderhandeld zal worden, ofschoon men er oorspronkelijk op had gerekend, dat men reeds tegen het einde van deze week met de besprekingen gereed zou zijn. Er hebben zich echter meer moeilijkheden voorgedaan dan men aanvankelijk gemeend had. Waarschijnlijk zal het nieuwe handels verdrag ook weer voor een jaar worden gesloten. ALGEMEEN NEDERLANDSCH PERSBUREAU „A.N.P." Het Algemeen Nederlandsch Persbureau „A.N.P.", het nationale nieuwsbureau, ge sticht door Je vereeniging van Uitgevers van Dagbladen „De Nederlandsche Dag bladpers", zal met ingang van 1 Januari j.936 als lid toetreden tot den Bond van In ternationale Persbureaux, waartoe o.m. behooren: Reuter, Havas, Deutsches Nach- richtenbüro, Stefani, Belga en Associated Press of America. Het Nederlandsch Telegraaf Agentschap te Amsterdam, dat als vertegenwoordiger van het Engelsche Reuter-bureau tot dus ver als aangesloten bureau voor Neder land is opgetreden, wordt opgenomen m het „A.N.P." dat hiertoe een overeen komst met Reuters Limiter te Londen heeft gesloten. De tegenwoordgie directeur van het Ne derlandsch Telegraaf Agentschap, de heer H Schlick, en de meeste redactieleden van het N.l.A. zullen als zoodanig in het A.N.P. worueii opgenomen. De continuïteit der buitenlandsche be richtgeving aan de Nederlandsche bladen is hierdoor in de toekomst verzekerd, ter wijl ook de berichtgeving over Nederland in het algemeen, aan de aangesloten bui tenlandsche persbureau op passende wijze zal worden verzorgd. Als gevolg van deze regeling zal het Al gemeen Necerlandsch Persbureau^ in nauwe samenwerking met Reuter, in den vervolge zelfstandig en onafhankelijk zijn plaats kunnen innemen in de internatio nale berichtgeving. EDELIVIETAALBEDRIJVEN VAN KEMPEN, BEGEER, VOS. Meer dan een ton verlies. Het verslag van de Koninklijke Neder landsche Edelmetaalbedrijven Van Kem pen, Begeer, Vos te 's-Gravenhage wijst over het boekjaar 1934-1935 een verliessal- do aan van 119.143. Koog a.d. Zaan's burgemeester. Bij K.B. is benoemd tot burgemeester van de gemeente Koog aan de Zaan W. F. Allan (V.D.). De heer W. F. Allan werd 25 December 1881 te Westzaan geboren. Hij woont thans te Koog aan de Zaan en is wethouder dezer gemeente. De samenstelling van den raad is: twee v.-d. leden, vier sociaal-democraten, een r.k., een lid dat op een gecombineerde a.r.- chr.-lijst gekozen is, twee „gemeentebe- lang"-ers, en een communist. Een gebrandschilderd raam van de Koningin voor het Universiteitsgebouw te Groningen Naar men meldt, heeft de Koningin aan den heer Joh. Dijkstra, kunstschilder te Groningen, opdracht verleend tot vervaar diging van een gebrandschilderd raam bo ven de balcondeur in het Groot-Auditorium van het Universiteitsgebouw te Groningen. Zooals bekend is, werd in 1914 ter ge legenheid van het derde eeuwfeest, het eeredoctoraat in de Nederlandsche lette ren aan Hare Majesteit verleend door den LAND- EN TUINBOUW De met narcissen beplante oppervlakte 1934—'35. Het jaarlijksche overzicht van de met narcissen beplante oppervlakte, dat door de vereeniging „De Narcis ieder jaar met zooveel zorg wordt samengesteld, is dit jaar op een zeer vroeg tijdstip gepubli ceerd. Was het vorig jaar, tengevolge van de saneeringsmaatregelen, de met narcissen beplante oppervlakte zéér aanzienlijk te- ruggeloopen; dit jaar heeft de achteruit gang zich voortgezet, hoewel natuurlijk in veel geringere mate en is het aantal met narcissen beplante Rijnl. Roeden, dat kon worden geregistreerd, teruggeloopen van 657.000 tot ruim 600.00. „Weekbl. v. BI." Stationneeren verboden! (Niet langer stil staan dan noo- dig voor on- middellijk in- en uitstappen) OOOOOOOOOO TWEEDE KAMER. De gewijzigde Warenwet De Tweede Kamer heeft gisteren de be handeling van het wetsontwerp voor schriften betreffende de hoedanigheid en aanduiding van warén, voortgezet. Het amendement-De Vries-Bruins om de controle der keuringsdiensten ook be trekking te doen hebben op gebruiksarti kelen, die kunnen worden gebezigd voor de bereiding, de vervaardiging of de sa menstelling van eet- of drinkwaren, wordt verworpen met 5720 stemmen. Het amendement-De Vries-Bruins om de keuring ook betrekking te doen hebben niet alleen op de qualiteit, maar ook op de quantiteit van bepaalde waren, waarop de hoeveelheid ervan moet zijn aangeduid, wordt z. h. st. aangenomen. Het amendement-Drees, strekkende om de bijdrage van het rijk in de kosten van wachtgelden en gebouwen, die het gevolg zullen zijn van opheffing van keurings diensten op last van het rijk, te doen door- loopen niet slechts vijf jaren, maar zoo lang die kosten duren, wordt zonder hoof delijke stemming aangenomen. Het wetsontwerp werd daarna z. h. st. goedgekeurd. BEGROOTING VAN HANDEL, NIJVERHEID EN SCHEEPVAART. Aan de orde is de begrooting van Han del, Nijverheid en Scheepvaart. De heer Lovink (C.H.) betoogt de noodzakelijkheid van een goeden oecono- mischen voorlichtingsdienst. De heer Weitkamp (C.H.) bespreekt het handelsregister, dat voor zekere cate gorieën een plaag is en welks kosten in verhouding tot het nut te hoog zijn. Het nut van het handelsregister is voor de landbouworganisaties vrijwel nihil. Alleen de boerenleenbanken betalen gezamenlijk ruim f 4000 per jaar. Kan men de land bouworganisaties niet uit de instanties der kamers van koophandel lichten en haar in staat stellen eigen zaken in eigen boezems te behandelen. De heer Donker (Soc. Dem.) bepleit regeeringssteun voor de haven van Rotter dam. De heer Sm eenk (A.R.) wijst even eens op den nood onzer havensteden, spe ciaal van Rotterdam. De heer Vos (Lib.) bepleit de belangen van den kleinen middenstand, welks toe stand déplorabel is. Vele werklooze arbei ders beginnen met onvoldoende middelen kleine zaakjes, die zij na eenige maanden moeten opheffen. Dan is schade onder den middenstand aangericht. Overheidsperso neel houdt zich met allerlei werkzaamhe den bezig. De minister-president heeft den departementen per circulaire gevraagd, hiertegen in te gaan, maar zijn eigen de partement laat de menschen hun gang gaan. De zware belastingen treffen in het bijzonder den kleinen middenstand. Er komt een vestigingswet. Eischen moeten worden gesteld ten aanzien van credietwaardigheid en vakbekwaamheid. Ten opzichte van vestiging van nieuwe winkels moeten er eischen worden gesteld, wat hygiëne enz. betreft. Er kome voorts een wettelijke regeling waaraan straat kooplieden en straatventers moeten wor den onderworpen. Er kome ook een wette lijke regeling van het veilingwezen, tegen ontduiking van de uitverkoopenwet door middel van z.g. veilingen. Verboden wor de, dat gemeenten e.d. werken in eigen beheer uitvoeren, tot schade van den klei nen middenstand. Er worde wat voor de slijters gedaan. De heer Engels (R.K.) bepleit hulp van de regeering voor decentralisatie der industrie. Spreker bepaalde textielbedrijfs- takken zijn geschikt voor terugkeer naar 'het platteland. Daar zijn de kosten van het levensonderhoud lager dan in de ste den. Dan kunnen de loonen en de produc tiekosten lager zijn, vooral als de arbei ders genoeg grond bezitten om voor eigen verbruik groenten enz. te verbouwen. Heilzaam is het contact van de fabrieks arbeiders met de plattelandsbevolking en de vrije natuur. Verwerkt worde de wol van Drentsche, Friesche en Hollandsche schapen, door de Nederlandsche industrie. De minister trede in nauwer contact mét de Twentsche in- dustrieelen. De heer Duymaer van Twist (A.R.) verdedigt de evenredige vrachtver- deeling. In 1934 is ruim 2 millioen méér aan scheepsbevrachting uitbetaald dan vóór het bestaan van de wet. En dit be drag is zeer matig geraamd. De heer Westerman (Nat. Herst.) betreurt de splitsing van het departement van oeconomische zaken, die een stap terug is op den weg van ons staatsbestel. De heer Kortenhorst (R.K.) is het inzake de splitsing van oeconomische za ken vrijwel eens met den heer Westerman. Nu de splitsing een feit is, moeten de beide ministers goed samenwerken. De oeconomische raad, die nu een college is van individueele hoogstaande figuren uit het oeconomisch leven, worde organisch samengesteld. Er zijn verschillende pogin gen tot coördinatie in den loop der jaren in het vergeetboek geraakt. Er is een rijks commissie voor de werkverruiming, maar alsof zij niet bestond, wordt plotseling een Werkfonds in het leven geroepen. Inzake werkverruiming moeten wij er op bedacht zijn, dat wij zooveel mogelijk bestellingen plaatsen in het eigen land. Gaat dit niet, dan worde de levering ge gund aan een land, waarheen wij kunnen exporteeren. In verband met wat in de memorie van antwoord over ordening staat, merkt spr. op, dat de ordeningsgedachte in de be drijfswereld gemeengoed is geworden en dat men zich daar niet stoort aan wie ad- viseeren, niet tot ordening over te gaan. De heer W i e 1 e n g a (A.R.) bespreekt den nood in den middenstand. De heer Drop (Soc. Dem.) komt op UIT DE OMGEVING HAARLEMMERMEER. De eerste vrouw in den gemeenteraad? De voorzitter van het Centraal Stembureau heeft mevrouw A. Onos geboren Konsta pel, wonende aan den Leimuiderdijk nabij Aalsmeer alhier, benoemd verklaard tot lid van den Raad dezer gemeente, ter vervul ling vain de vacature ontstaan door het be danken wegens vertrek uit de gemeente van den heer G. Gerritse. Mevr. Onos zal bij aanneming van deze benoeming de eerste vrouw zijn, die haar intrede doet in de raadzaal om deel van den Haarlemmermeerschen gemeenteraad uit te maken. NIEUWVEEN. De Sint op school. Ondanks zijn zeer hoogen ouderdom en de ongunstige weer berichten over stormen in de Golf van Bis- oaje en het Kanaal, had St. Nicolaas toch de reis naar de Nederlanden ondernomen, om ook de kinderen in Nieuwveen met zijn lang verbeide komst te verblijden. Het zijn wel zéér nauwe banden tusschen den beminden Kir dervriend en ons dorpje. Kerk en school staan onder zijn patronage; wij kennen de St. Nicolaashoeve met het mooie terrein van „Nicolaas Boys", die Kap. Nicolaas tot Geest. Adviseur heeft. Wij hebben ons nooit erg met de genealogie in gelaten; wie weet, welke verrassende re sultaten een onderzoek zou opleveren? In zijn Hispano Suiza arriveerde St. Ni colaas even na tweeën aan de R.K. School en trad minzaam zegenend binnen met zijn knecht, terwijl de kinderen hen een har telijk welkom toezongen. De Kapelaan ver gezelde zijn hoogen naamgenoot. De goede bisschop verhaalde van zyn bewogen zeereis en sloeg toen de annalen afd. Nieuwveen op. Een voor een traden de brave en ondeugende kinderen onbevan gen, schuchter of bevreesd naar voren. De groote wijsheid van den Sint was voor al len een feit. Met gulle hand mocht Piet de Ijverige leerlingen beloonen (de groote tractatie was vooruit gezonden) en de luie en slordigen dreigde hij met de roe. Geluk kig hoefde er niemand geëxporteerd te worden èn omdat zij beterschap beloofden èn, vermoeden wij, wegens de moeilijkhe den bij de invoer van vleesch, want ook de Sint ondervindt de druk der hooge ta riefmuren. Het personeel en enkele belangstellende volwassenen genoten mede de warme in teresse van den prelaat, die als polygot de fijne nuances onzer taal volkomen be- heerscht. Onder het gezang der kleinen schreed St. Nicolaas naar de pastorie, waar hij den Pastoor nog met zijn bezoek en gaven ver eerde. OEGSTGEEST. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Maandagavond om 7 uur in het gemeentehuis (Wilhelminapark 17). Punten van behandeling. 1. Opening. 2. In gekomen stukken en mededeelingen. 3. Be noeming lid Burgerlijk Armbestuur wegens periodieke aftreding van den heer N. Zand bergen. Voordracht van Burgemeester en Wethouders: 1. N. Zandbergen. 2. J. L. Ha mel. 4. Benoeming lid commissie van toe- zich op het lager onderwijs, wegens perio dieke aftreding van den heer A. J. Vester. Aanbeveling van Burgemeester en Wethou ders: 1. A. J. Vester. 2. A. P. de Rooij. 5. Advies van Burgemeester en Wethouders inzake de gemeenschappelijke regeling be- trefefnde het geneeskundig schooltoezicht. 6. Idem over het verzoek van de afdeeling Oegstgeest van de S.D.A.P. betreffende steun ver leening en huurtoeslag en voorstel van Burgemeester en Wethouders tot be paling der loonen in werkverschaffing op 13.80 per week, plus een kolenbon van 1.7. Comptabiliteitsbesluiten. 8. Voort zetting behandeling gemeentebegrooting 1936 en begrooting grondbedrijf 1936. Rondvraag. RIJNSATERWOUDE. IJsclub. De IJsclubvereeniging „Een dracht maakt Macht" hield haar jaarver gadering in café de Boer alhier. De voor zitter, de heer W. Timmers, opende deze bijeenkomst met een hartelijk woord van welkom en deed mededeeling van de plaats gehad hebende bestuursveranderin- gen. Hierna was het woord aan den secre taris tot het voorlezen der notulen, welke onveranderd en onder dankzegging werden goedgekeurd. Hierna bracht de penning meester verslag uit over het financieel be heer. Hieruit bleek, dat de inkomsten be dragen hadden f 213.31. De uitgaven be droegen 50.46, zoodat er een batig saldo was van f 162.85, De kas der werkver schaffing bevatte een saldo van f 24.47. Hierna bracht de secretaris een keurig jaarverslag uit waarvoor de vergadering applaudiseerde. Uit dit verslag bleek dat de vereeniging dank zij de ijverige bode flink groeit en ruim 90 leden telt. De be- grooting voor het dienstjaar 19361937 voor het ontslagen personeel van de Kon. Holl. Lloyd. De heer Stump el (R.K.) klaagt over de vele vreemdelingen, die ons land zijn binnengekomen. Bij de vestigingswet kan men er meer van zeggen. Het automaten- kwaad worde beteugeld. Met het crediet aan den kleinen middenstand zijn wij er niet. Het rijk zal voor 40 pet. garant zijn in het te lijden verlies. Het zal moeilijk zijn, voldoende kapitaal bijeen te bren gen. De regeling is wel schriel, gezien, wat voor andere bevolkingsgroepen wordt gedaan. Zij worde bij de uitwerking ver beterd. Tegen half 7 wordt de vergadering ver daagd tot Dinsdagmiddag één uur. wordt vastgesteld op een bedrag aan uit gaven van 66.80. Het overige voor festi viteiten. Bij monde van den heer J. W. de Boer wordt verslag uitgebracht over de materialen. Het is gebleken dat de aanwe zige vlaggen zeer slecht zijn. Door de ver gadering wordt besloten de al of niet aan koop van nieuwe vlaggen aan de materia- lencommissie over te laten. Hierna worden bij acclamatie 4 aftredende bestuursleden herkozen. Daarna rondvraag, waarvan door de oud-voorzitter de heer F. W. Nij- bakker gebruik werd gemaakt om de nieuw benoemde voorzitter de heer Timmers har telijk toe te spreken. NED R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN CENTRALE R. K ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat: Genestetstraat 40. Zondag. Het gebouw geopend vanaf 7 uur Maandag Rechtskundig Advies Bureau voor de leden van de afd Leiden en Om streken "an 6.30—8.00 uur Bondsgebouw, Steenschuur 15. Maandag Repetitie R. K. Gem. Zangver- eeniging „Pulchri Studio" 8 uur. Maandag Cursus Kleermakers. Maandag. Repetitie Vondel, 8 uur. Dinsdag Wedstrijd Poedelaars. Dinsdag Ledenvergadering St. Raphael, Trampersoneel, 8 uur. Dinsdag Ledenvergadering St. Joris, sla gersgezellen, 8 uur. Dinsdag Esperanto Cursus. Woensdag Voorlichtingsvergadering voor de leden van de bestuursraad, R. K. Volks bond 8 uur, de secretarissen moeten de toegezonden convocaties doorsturen aan hun bestuursleden. Woensdag Grafische Studieclub. Donderdag Tuinbouwteekencursus. Zaterdag Spaarbank 7 uur op het kan toor. Brandstoffencommissie 78 uur. Bibliotheek van 7.308.30 uur. INTERPAROCHIEELE SINT JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENIGING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen Vereeniging te doen in schrijven R. K Jongelieden vanaf 17 jaar lederen 3en Maandag van de maand, 's avonds om 8.30 uur, m de Presidents kamer van het Gezellenhuis. Toegang tot de bijeenkomsten voor fiet sers uitsluitend Pieterskerkhof; voetgan gers Rapenburg 52. Heden Zaterdag van 89 uur bibliotheek. Zondag is de zaal geopend van 12.30 tot 2.30 uur en van 8 uur tot 10.15, verplichte bijeenkomst van 8.15 tot 9.45. Om 10.15 wordt de zaaJ gesloten. 8 December is onze groote Stichter Adolf Kolping te Kerpen bij Keulen geboren. De zen dag Algemeene H. Communie; ieder in zijn eigen Parochie voor de Zalig- en Hei ligverklaring van onzen eerbiedwaardigen Stichter. 12.30 uur Adspirantencursus. Geen zitting St. Josephs' Spaarkas. Van 1 tot 2 uur Bibliotheek. 8.30 uur Prijsbiljarten. Hoofdprijs een polshorloge. Heden begint de wedstrijd in het kruis jassen. Beurtrooster: Zondag: P. Reizevoort en A. Uphoff. Maandag: H. Klein en J. de Groot. Dinsdag alle commissarissen present. Donderdag: G. Cambier en Th. v. Schaik. Zaterdag: Fr. van Hal en N. Breedeveld. Maandag Bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur 9.00 uur bijeenkomst Kolpingslijfwacht. 9.30 uur Bijeenkomst Paladijnen. Dinsdag 8.45 uur Verplichte Maandver gadering Afd. Gezellen. Alle commissarissen present. Na de ver gadering spreekuur van den Gezellenvader Tevens afrekening Zelateurs Kemperman- fonds. Woensdag 8.15 uur Liedertafel „Sebas- Schaeffer". 8.30 uur Repetitie Tooneelclub „Adolf Kolping." Donderdag: 8.15 uur bijeenkomst voor de Gezellen en Gehuwde Gezellen. Op dezen avond zal den WelEerw. Pater Beyers van Bergen en Henegouwen M.S.C. een uiteen zetting geven geillustreerd met platen en gramofoonplaten om ons iets bij te bren gen over het deel Advent van dit jaar, ter voorbereiding van het Kerstfeest. Een ieder kenne zijn plicht. Vrijdag 8.30 uur: Muziekgezelschap „Frans Schweitzer". Allen op tijd aanwezig. 8.30 uur op de bovenzaal Boekhoudcur- 8.30 uur Commissarissen-vergadering Afd. Gehuwde Gezellen. Zaterdag Bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur. 8.30 uur Kegelclub de Poedelaari. lederen Zondag van 1 tot 2 uur en iedere Zaterdag van 8—9 uur is de Leesbibliotheek geopend, uitsluitend voor leden en dona te" rs der Vereenigmg. Verdere mededeelingen: Maandag 16 De cember begint de noveen van onzen Patroon den H. Clemens voor het welslagen der re traite. Noveenboekjes verkrijgbaar bij den huismeester. Het Bestuur verwacht dat alle retraitanten de noveen zullen houden. KRUISVAART „ST. PETRUS". Burcht: Garenraarkt 36. Zondag 3.30 uur Adspiranten bijeen komst. Allen op tijd aanwezig. 4.15 uur Postzegelclub. Maandag: 7.00 uur Don Boscoban. 7.00 uur Franciscusban. 8.00 uur Tarcisiusban. Dinsdag: 7.30 uur Adspirantenban. 7.30 uur Sloydclub. 8.30 uur Viviaanban. 8.30 uur Godfriedgroep. Woensdag 8.30 uur Aloysiusban. Donderdag: 7.00 uur Lodewijkban. 8.15 uur "Willebrordusban. 7.00 uur Groene Vendel. Vrijdag 7.30 uur Corn. Musiusban. Zaterdag: 7.00 uur K. J. C. Mis; Parochie St. Pe trus. 5.006.30 uur Huis vlij tclub. 6.307 uur afrekenen Penningmeester. Kruisvaarders hoe staat het op je ban met de Kerstviering? ST PANCRAS-KRUISVAART (Burcht: Maria Gijzensteeg). (Far. O. L. Vr. Oemelv. en St. Joseph) Zondag 7.30 uur H. Mis w. o. Alg. H. Communie. Er wordt alleen onder de H. Mis gecommuniceerd. 7.00 uur Feestelijke bijeenkomst van het St. Joris en St. Lode wij kvendel. (Uniform verplichtend). Maandag 7.00 uur Gedialogeerde H. Mi* voor Kruisvaarders en Verkenners. Dinsdag 7.00 uur Adspirantenban II. n.00 uur Adspirantenban III. Woensdag. 7.00 uur Adspirantenban 1. 7 uur Adspirantenban IV. Donderdag Vendel St. Lodewijk. Vrijdag 7 uur Vendel St. Joris. Zaterdag: 3 uur Viviaanban. 4.455.45 uur Afrekenen 3-cents-fonds. Tevens kampspaarbank. ONS CLUBHUIS „ST. ANTONTÜS" Cohort: Aeterne Pater. Zaterdag 7 uur Bibliotheek. Zondag 7.30 uur H. Mis waaronder Alge meene H. Communie voor Welpen, Ver kenners, Kruistochters en Maria Congrega- nisten. 4.00 uur Ontspanning. 4.15 Adspirantenban. Maandag 7 uur Antonius, Franciscus, Hu- bertus en Arnoldus>-an. Woensdag 7 uur Fostzegelclub. 7 uur Zaagclub. 7 uur Missiecluo. 7.30 uur Trommelen. 8 uur Esperantoclubs. Donderdag 7 uur Martinus en Servatius- ban Zaterdag 7 uur Bibliotheek K. J. C.-AFDEELING ST. FRANCISCUS-LIEFDEWERIL (Nieuwe Rijn 52). Zondag 9 uur Morgengebed, waarna de H. Mis. Ontbijt. 10.15 uur Bibliotheek. 6 uur Lof, ontspanning als gewoon. Maandag 6.30 uur Sloydclub I. Dinsdag 7.30 uur Zaagclub A. 8.30 uur Ontwikkelingsclub. Woensdag: 7 uur Zangclub. 8.15 uur Lof en groepsbijeenkomst van de twee oudste afdeelingen. Donderdag 6 uur Aloysiusban. Vrijdag 6.30 uur Sloydclub II. 8 uur Adspirantenban. Zaterdag 2 uur Vakteekenen. 7.30 uur ontspanning oudste afdeeling. VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE „DE GRAAL." Zaterdag 2.30 en 4 uur Muloclub. 7.008.30 uur cadetten. 89 uur tooneelclub. 8.3010 uur contributie betalen. Zcnda" 121 uur ccnii ibetalen. 3 uur Mariahulde in het Graalhuis. 5 uur Lof in de St. Lidwinakapel met toespraak van den zeereerw. heer L. Beune. 8.30 uur Inwijdrngscursus. Maandag 7 uur H. Mis. 7.30 uur Volkszang en handwerken. 8.009.30 uur missiehandwerken, cha- ritatiefnaaien, huisvlijt en naaien. 8.30 uur Verloofdenclub. Dinsdag 79 uur vrije clubs in handwer ken en naaien. 7.15 uur Inkleedingscursus. 8.00—9.30 uur Huisvlijt, alg. ontwikke ling en Engelsch voor beginnenden. Woensdag 23 uur Kruiskinderen. 56 uur gym. kleuters in de zaal van de Ursulasteeg. 7.30 uur dadenclub jongeren. 9 uur dadenclub ouderen. 8.00—9.30 uur reidansen I en II, naaien huisvlijt en charitatiefnaaien. Donderdag: 5—6 uur gym. kleuters in de Heerensingelschool. 8.15—10 uur naaicursus op de Vakschool. 8.309.30 uur turnclub „Actief" dames- afdeeling. 7.30 uur Alg. Ontwikkeling. 8.009.30 uur viool. 8.30 uur Apologetische cursus door den weleerw. heer B. Dorbeck. Vrijdag 7,158.15 uur turnclub „Actief" afd. meisjes. 8.30—9.30 uur turnclub „Actief" afdeeling dames II. 8,009.30 uur tooneelclub. 8.30 uur E. H. B. O. cursus door den zeer gel. heer H. Kortman, Arts. VOORSCHOTEN. Zondag 12 uur Contributie betalen. Maandagavond algemeene ledenvergade ring om 7.30 uur, waarna generale repeti tie. LEEST DE ADVERTENTIES IN UW DAGBLAD.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7