VOOR HET KIND ZATERDAG 7 DECEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT EFRSTÉ BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER? LUCHT BEWOLKT. DE BILT SEINT: Zwakke tot matige Zuidelijke tot Wes telijke wind. Nevelig tot gedeeltelijk be wolkt Weinig of geen neerslag. Iets zachter. Hoogste barometerst.: 766.3 te La Coruna. Laagste barometerst.: 746.4 te Vestmanoer. De depressie in het Noorden vult steeds meer op, die bij IJsland breidde zich een weinig naar het Noorden uit, doch werd veel dieper. Het gebied van hoogen lucht druk in het Zuid-Westen neemt geleidelijk in beteekenis toe en strekt zich reeds uit tot over Centraal Europa. De secundaire depressie, die gisterenmorgen over het Kanaal lag, trok Zuid-Oostwaarts naar de Golf van Genua. Zij gaf zware regen in Zuid-Frankrijk. Over het geheele vaste land heerscht betrokken en mistig weer. Het gebied van lichte vorst breidde zich geleidelijk uit, terwijl in Zwitserland zelfs matige vorst voorkomt. In de Middelge bergten en in de Alpen is het zeer koud. Op het Jungfraujoch daalde de tempera tuur in den nacht tot 24 gr. C., de Zug- spitze meldde hedenmorgen 18 gr. C. Ook over Engeland en Schotland ligt een gebied van mist en vorst. Het is te ver wachten, dat de wind Westelijk zal blij ven en de zeewind iets zachter doch nog steeds vochtige lucht zal aanvoeren. LUCHTTEMPERATUUR. 3.— gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Zaterdagnamiddag 4.19 uur tot Zondagmorgen 7.25 uur en van Zondagna middag 4.18 uur tot Maandagmorgen 7.26 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Zondag 8 December v.m. 0.23 uur en nam. 12.50 uur; Maandag 9 De cember v.m. 1.16 en nam. 1.42 uur. MAATSCHAPPIJ DER NEDERLANDSCHE LETTERKUNDE. Voordrachten van dr. Tielrooy en dr. Terpstra. Gisteravond hebben in de maandelijk- sche ledenvergadering van de Maatschap pij der Nederlandsche Letterkunde alhier dr. J. Tielrooy en dor. Terpstra voordrach ten gehouden. Eerst sprak dr. Johannes Tielrooy uit Zwolle over „Victor Hugo als religieuze persoonlijkheid". Victor Hugo zoo betoogde dr. Tielrooy is geen eigenlijk philosoof geweest. Hij hal slechts intuïties, die hij aanvulde door kennis, verstand en verbeeldingskracht. In tuïtie had hem b.v. de overtuiging van het Godsbestaan, van God's rechtvaardigheid en van de persoonlijke onsterfelijkheid ge schonken. Vóór zijn 539te jaar als reli gieus denker en gevoeler weinig oorspron kelijk, heeft hij zich daarentegen later merkwaardige religieuse opvattingen eigen gemaakt; op Jersey vooral zijn deze ont staan, tijdens de, aldaar doorgebrachte eerste jaren zijner ballingschap. Het was zijn eerzucht, in de plaats van den Christe- lijken godsdienst een nieuwen, door hem geschapen godsdienst van louter liefde te stellen. Door middel van de poëzie heeft hij de zen godsdienst willen verbreiden: hij zag n.L in de poëzie een werkzaamheid, die het menschdom de waarheid en den vooruit gang moest brengen. Zeer gesterkt gevoel de hij zich daarbij do^r ervaringen, tijdens spiritistische séances opgedaan: Christus zelf zou hem de schepping en de verbrei ding van den nieuwen godsdienst hebben opgedragen. Spr. -.ette uiteen dat hier ver moedelijk argeloos zelfbedrog in het spel is geweest. In Ce que dit la Bouche d'Ombre, Dieu en La fin de Satan, is een volledige zeer concrete wereldbeschouwing neergelegd. Tot de voornaamste kenmerken ervan be- hooren de volgende inzichten: het kwade is door God zelf gewild; het kan door de vrijheid overwonnen worden; de mensch is vrij; eenmaal zal alle schuld gedelgd worden; God is zonder grenzen en heeft toch een „ik"; de laatste werkelijkheid kan geen stof zijn; alles, ook het ©ogenschijn lijk levenlooze, is bezield. Na voorlezing en bespreking van een aan tal passages uit genoemde drie gedichten, betoogde spreker, dat z.L van den invloed, dien de Kabbala op deze poëzie geoefend zou hebben, wel eens te hoog wordt op gegeven. 's Dichters wereldbeschouwing acht hij in vele opzichten oorspronkelijk, hetgeen echter niet wil zeggen, dat hij de waarde ervan over het geheel zeer groot acht: Hugo's verbeeldingskracht heeft hem te veel parten gespeeld; overigens is het pro bleem van het kwade, dat er het centrum van uitmaakt, immers niet voor oplossing vatbaar. Spreker prees het dan ook in Vic tor Hugo, dat deze zelf dikwijls aan zijn leer getwijfeld heeft; hij bestreed in dit verband de meening van nen, die in Hugo een mysticus zien. De poëzie waartoe Hu go's opvattingen aanleiding zijn geweest, is echter volgens spreker op vele plaatsen van hooge orde en deze dichter kan met recht „une grande ame" worden genoemd. Vervolgens sprak dr. H. Terpstra uit Hil versum over „De vroegste Chineesche han del van onze voorouders". Een der voornaamste doeleinden van de Oost-Indische Compagnie aldus de heer Terpstra was het verkrijgen van den handel op China; zijde en porselein waren' hier de twee artikelen, waar het vooral om te doen was thee wordt pas van beteeke nis in de tweede helft der XVIIe eeuw. De verschillende pogingen echter, ten deele reeds vóór de stichting van de Compagnie ondernomen, om dezen voordeeligen han del in China zelf te vestigen, strandde op den onwil der inwoners, vreemdelingen in hun land toe te laten. Toch behoefde men hierom niet van dezen handel af te zien. Van Neck was, na een mislukte poging in China, in 1601 geankerd voor Patani, gele gen aan de Oostkust van 't schiereiland van Malaka, en deze stad, die stond onder de weinig merkbare souvereiniteit van den koning van Siam, werd voor een twintigtal jaren onze voornaamste inkoopplaats van Chineesche artikelen. De Chineezen kwamen daar namelijk jaarlijks in den tijd van Februari tot Mei met hun jonken,, en dreven er een levendi- gen handel. De Hollandsche factorij houders in Patani nu trachtten zooveel mogelijk van de ladingen der jonken op te koopen; ze sloten ook voorkoop met de Chineezen be treffende leveranties voor een volgend jaar en verstrekten hierbij, onder behoorlijke borgstelling, dikwijls een voorschot aan de Chineezen, soms zelfs algeheele vooruitbe taling. De zijde, die in Patani werd inge kocht, was voor een groot deel „rouwe" d.i. ruwe zijde, waarvoor in Amsterdam des tijds een zeer levendige markt bestond. Maar ook docht men in Patani zijden stof fen, „zijdelakenen" genoemd, waaronder bijv. armosijnén, damasten, satijnen, ja ook zelfs fluweelen worden gerekend. Daar de zijdehandel zeer veel kennis van zaken vereischte, zoo bij het onderscheiden der kwaliteiten en bij de verpakking, werden soms door de Compagnie speciale zijdeken ners uitgezonden. Verder werden groote hoeveelheden porselein in Patani inge kocht, zooals schotels, koppen, kommen, potten, kannen, flesschen, kelken, wijnpin ten en zoutvaatjes. Naast deze beide pro ducten betrok men van de Chineezen vooral suiker en gember. Op den duur verloor Patani voor ons zijn beteekenis. De Engelschen traden er se dert 1612 als concurrenten op en verder stonden de Chineezen bloot aan willekeur en hooge tollen van den kant der inlan ders. Coen besloot daarom in 1621 tot op heffing van het kantoor. Cornelis Reijer- sen wist hierna door zijn vlootexpeditie onze vestiging op Pehoe (in de Pescadores, bij China) te bewerken; door den beslisten tegenstand van de Chineezen echter voelde men zich in 1624 genoopt Pehoe weer te verlaten en zich ten Oosten daarvan op For mosa te vestigen, dat bijna veertig jaren het terrein van onzen Chineeschen handel is gebleven. PRINSES JULIANA BEZOEKT DE BEZIENSWAARDIGHEDEN TE LEIDEN. Hedenmorgen is door H. K. H. Prinses Juliana een bezoek gebracht aan Leiden. Het doel van het bezoek, dat streng ge heim was gehouden, was om aan Gravin Adolf Friedrich van Mecklenburg, die mo menteel gast is van H. M. de Koningin, de bezienswaarigheden van Leiden te toonen. H. K. H. met haar hooge gast werden ver gezeld van baron Baud en een der vrien dinnen van de Prinses. Een bezoek werd gebracht aan de Academie, de Sterren wacht, de Pieterskerk, den Burcht en een der Leidsche hofjes aan de Papegracht. KERSTUITVOERING SURSUM CORDA. Op Donderdag 19 Dec. a.s. zal door het Gemengd Koor „Sursum Corda" onder lei ding van haar directeur, den heer Anton v. d. Horst, een Kerstuitvoering worden ge geven in de Marekerk. Een omvangrijk programma voor koor, orgel en hobo zal worden ten gehoore ge bracht. Jongen aangereden. Hedenmorgen te half negen is de 9-ja rige jongen I. toen hij hard uit de Kanaal straat kwam geloopen en achter een tram om den Hooge Rijndijk overstak, door een passeerende auto, bestuurd door M. C. uit Katwijk aan Zee gegrepen en tegen den grond geslingerd. Met een lichte hersen schudding werd de jongen naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. Geveilde perceelen. Ten overstaan van Mr. H. M. A. Coe- bergh, notaris alhier: Heerenhuis met tuin Morschweg '38 in bod 8000.— kooper de her W. S. Jongs- ma q.q. alhier voor 8500.Heerenhuis en erf Breestraat 163 in bod 6000.koo per de heer J. J. P. Tesselaar q.q. alhier voor 8200.—. Huis en erf 4e Binnenvest gracht 51 in bod 1070.— kooper de heer F. Brongers q.q. alhier voor f 1086. Ten overstaan van B. H. Stumpel, nota ris alhier: Winkelhuis en erf Kloksteeg 4 in bod 2800.— kooper de heer C. Kuypers q.q. te Oegstgeest voor 2800. Door de politie alhier is aangehouden de 38-jarige H. M., verdacht van oplichtingen ten nadeele van B. en L., tot een bedrag van 43. Op het terrein der Sted. Lichtfabrieken is hedenmorgen de 40-jarige P. O., toen hij met een kruiwagen een oprit opreed, van 1.60 M. hoogte gevallen. Hij klaagde over pijn in den rug en werd door den E. H. D. naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. BIOSCOPEN. Trianon. Liliom is een heer of liever gezegd een man, een kermisklant, die er lustig, al te lustig op los leeft. En dat al te lustige le ven wordt in deze film „Liliom" wel wat zeer openhartig ten tooneele gevoerd. Want men ziet, hoe Liliom, de charme van alle kermisbezoeksters, zich een vrouw uit zoekt, hoe hij haar behandelt (lees mis handelt), van haar wegloopt, een moord wil begaan en tenslotte zelfmoord pleegt. Alzoo geen lofwaardige gegevens. En toch is deze Liliom, prachtig gespeeld door Charles Boyer, geen hevig slecht mensch. Het is het oude gegeven van den slechte rik, die in zijn hart toch niet zoo slecht is, zooiets van de ruwe bolster en de zachte pit. Dat merken wij eigenlijk pas goed als Liliom zwaar gewond in zijn ijlkoortsen zich den hqmel ziet binnengedragen door twee politie-agenten. En dan volgt er een scène, die wel heelemaal buiten onzen Hollandschen aard valt en heel erg speci fiek Fransch is. Want in den hemel komt Liliom bij het Commissariaat en daar zit de Commissaris met vleugeltjes en een engel-achtige typiste ook met vleugel tjes en terwijl zij op de schrijfmachine tikt, speelt deze een hemelsch liedje. Aardig is het weer als Liliom den he- melschen Commissaris van zijn onschuld poogt te overtuigen en deze de levensfilm van Liliom's gedachten laat vertoonen. De totaal-indruk is: een wat vreemde film, die zeer knap gespeeld wordt maar waar bij voorbehoud voor geestelijk volwasse nen geboden is. Voor de pauze is het „Het meisje uit de zeemanskroeg", dat de aandacht vraagt. Het is een sterke speelfilm, die het leven uit beeldt van de stokers op een vrachtschip en het leven aan den wal van twee dezer die op hetzelfde meisje verliefd zijn. Het scenario is zeer sterk, evenals het spel van Victor Mc Laglen, Preston Forster en Dorothy Dell. Voor hen, die van dit genre houden een spannend filmproduct. Verder zijn er de journaals en Poppye the Sailor, die heel alleen een rugby-match wint. Lido. Een alleraardigst programma brengt Lido ons deze week; wij hebben naar beide groote films „Het wonder der liefde" en „Op het verkeerde spoor" met onverdeeld genoegen zitten kijken. De eerste, een echt lekker lange film ('t is altijd vervelend als een leuke geschiedenis veel te gauw uit is!) geeft ons een levensschets van een jong meisje, dat door een ongeluk een gebrek aan haar been krijgt, dat slechts door een dure operatie kan worden verholpen. Zij spaart met oneindig veel moeite hetbenoo- digde geld en als zij het bij elkaar heeft, wordt haar verloofde verdacht van dief stal en zij geeft het geld om hem uit de gevangenis te houden. Tragisch is dan de verwikkeling, dat de verloofde, die wer kelijk onschuldig is, dit uitlegt als een be wijs, dat het meisje niet in zijn onschuld gelooft en haar verlaat. Nog tragischer zou het geweest zijn als hij zijn voornemen om nooit weer terug te keeren, ook wer kelijk ten uitvoer gelegd had. Hij deed dat echter niet en dat geeft ons de vol doening van het „happy end". Een prettig onderhoudende film, goed gespeeld, en vol gemoedelijken humor. Na de pauze gaat een film van geheel ander karakter. Een geschiedenis vol span ning, weldadig afgewisseld door grappige situaties en een vlotte dialoog. De histo rie'is niet na te vertellen. Men ga zelf deze puzzle oplossen, lachen om de origineele invallen van tante Melissa en haar speur derstalent bewonderen. De film boeit van het begin tot het eind en culmineert in de arrestatie van den onbekenden moorde naar, die gepakt wordt na een ongeloof lijk opwindende jacht onder het kraken der pistoolschoten en het rollen van den donder. Wij kunnen het programma deze week van harte fcnbevelen aan allen, die een prettigen avond willen hebben. Luxor. De benarde tijdsomstandigheden, waarin het huidige jonge geslacht den strijd met het leven moet aanvaarden is wel op sterk- tragische wijze in beeld gebracht in de film „Jeugd in Nood", een realistisch film werk, dat op schrille wijze doet uitkomen hoe de naar werk zoekende,, naar werk hunkerende jeugd een tijd doormaakt, als geen der ouderen dit ooit gekend heeft. Vier jongelui, met het diploma van het college in hun zak, gaan de wer«ld in, welgemoed en vol idealen.... Maar hoe spoedig zijn die alle vergaan en bij een ieder! Een ontroerend verhaal van de jeugd j in nood, in nood ook voor de geestelijke J opvoeding. Voor volwassenen geen be- zwaar deze rolprent te zien, waar sterk spel geleverd wordt door Jean Merig, Ann j Dvorak en Franchot Tone, allen vrijwel 5 onbekenden weliswaar, doch talentvolle spelers(sters). Na de pauze wordt het filmwerk „Azef, de Verrader" vertoond, een bijzondere Ufa- film met bijzonder spel van Fritz Rasp als Azef, Ratskin, dr. Niemeyer en no. 48. Als Azef is hij de leider van 'n terro ristenbende. Ratskin is zijn gewone naam. Als dr. Niemeyer is hij de boemelaar en als no. 48 de geheime agent van de Rus sische staatspolitie. Als leider van de ter roristen kiest hij zijn menschen uit om misdaden te plegen, doch tegelijkertijd werkt hij in zijn andere kwaliteit om deze j menschen in den val te laten loopen. Geld verdienen dus voor wat hijzelf veraf schuwt, zietdaar de dubbele verradersrol, die tal van menschen weer naar Siberië doet verhuizentotdat de verrader ten- i slotte zelf uitgestooten wordt. RECHTZAKEN HAAGSCHE POLITIERECHTER H. Ch. W., uit Leiden, werd wegens verduistering van een schrijfmachine, wel ke hij in huurkoop had, bij verstek ver oordeeld tot vier maanden gevangenisstraf, overeenkomstig den eisch. De los werkman J. D. B. uit L e i d e n had zich te verantwoorden wegens valsch- heid in geschrifte. Hij heeft geknoeid met zijn steunaanvragen en ten nadeele van Maatschapelijk Hulpbetoon onrechtmatig steun getrokken. Na getuigenverhoor eischte de Officier van Justitie tegen verdachte, die reeds eenige malen is veroordeeld, drie maanden gevangenistraf. B., die een gezin van tien kinderen heeft, zeide uit armoede te hebben gehandeld. Conform den eisch werd verdachte ver oordeeld. De veehouder P. A. de K. en de boeren knecht W. J. K., beiden uit A1 p h e n a. d. R ij n, hadden zich wegens dierenmishan deling te verantwoorden. Zij moesten een varken vervoeren en het dier was erg onwillig. Zij hebben toen een touw om zijn bovenbek gebonden. De knecht trok aan het touw en de veehou der sloeg met een stok het dier op het lichaam. Blijkens getuigen-verklaringen hebben zij het varken zoodanig tegen den kop ge slagen en geschopt, dat het bloed het beest uit den bek liep. De getuigen spra ken van een schandelijke mishandeling. De eisch luidde tegen den baas 15 en tegen den knecht 7.50. De politierechter heeft de zaak aan gehouden om een deskundige te hooren. _4 December tot 10 Januari a.s. POSTZEGELSen BRIEFKAARTEN AC4DEWENIEUWS LEIDEN. Bevorderd: tot doctor in de Letteren en Wijsbegeer te, op proefschrift getiteld: „Solomos et l'Italie", de heer J. Brandenburg, geboren te Rotterdam. Geslaagd: doctoraal examen Chineesch-Japansche taal- en letterkunde de heer C. C. Krieger, Oegstgeest; doctoraal examen Indisch Recht de heer Soemardi, Leiden, mej. E. J. M. A. Hens, Den Haag. SPORT SCHAKEN TOURNOQÏBOEK EUWEALJECH1N Zoo spoedig mogelijk na beëindiging van den wedstrijd om het Wereldkampioenschap Schaken tusschen dr. A. Aljechin en dr. M. Euwe zal met medewerking van het Comité voor dezen wedstrijd om h°t we reldkampioenschap Schaken bij A. W. Sijthoff s Uitgeversmaatschappij N.V. te Lei den een Tournooiboek verschijnen, waarin de partijen geanalyseerd zijn door dr. A. Aljechin en dr. M. Euwe. AGENDA UIT DE OMGEVING TER AAR. Boerenleenbank „Langeraar". In het café Verhoef hield bovenjjenoemde Boe- renleenbank een buitengewone algemeene vergadering, krachtens art. 22 der statu ten, onder leiding van den tweeden direc teur G. Holscher. Na opening met den chr. groet en na al len verwelkomd te hebben, bijz. de hoofd inspecteur Verbeeten, gaat de secr. de heer M. van Tol over tot voorlezing der notu len, welke onveranderd de goedkeuring wegdragen. Bij de behandeling van het agendapunt, n.l. goedkeuring van het besluit van den Raad van Toezicht tot het ontslaan van den heer Joh. Rekelhof als bestuurslid, licht de hoofdinspecteur deze zaak toe, waarna zonder op of aanmerkingen het besluit wordt bekrachtigd met algemeene stemmen. In de nu ontstane vacature werd be noemd den heer Jac. Valentijn. Aan de rondvraag gekomen werd nog naar de mo gelijkheid gevraagd om het reglement in Zondag, St. Nicolaasavondfeest der Ned. Reisver. voor Katholieken in de Burchtzaal, 8 uur. Maandag, Hanze-vergadering. Drs. Hub. Jansen over Bedrijfsordening, Zo- merzorg, 8.30 uur. Woensdag, Voorlichtingsvergadering voor de leden van den Bestuursraad, 's avonds 8 uur, Bondsgebouw. Spreker de heer A. Angenent, uit Haarlem. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de dokto ren: De Graaff, De Jager, Renaud en Winkler. De Zondagsdienst der huisartsen te Oegstgeest wordt waargenomen door dokter Hugenholtz, TeL 390. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 2 tot en met Zondag 8 Dec. a.s. waargeno men door de apotheken: G. F. Reyst, Steenstraat 35, tel. 136; A. J. Donk, Doeza- straat 31, telef. 1313 en C. van Zijp, Wil- helminapark 8, Oegstgeest telef. 274. dien voege te wijzigen dat men niet twee maal behoeft te vergaderen voor het even tueel wijzigen van één der artikelen. Het antwoord van den heer Verbeeten is dat dit moeilijk, ja, zelfs niet kan geschieden. Hierop volgt sluiting. St. Nicolaas bij onze kinderen. De traditie getrouw heeft St. Nicolaas ook dit jaar wederom een bezoek gebracht aan de kinderen van de R.K. school. Toen het lang verwachte uur was aangebroken, dat de heilige Bisschop met z'n trouwe knecht zongen de kinderen een paar liedjes, en het R.K. Vereenigingsgebouw binnentrad, verwelkomde hierna het Hoofd v. d. school M. Robertz, den hoogen bezoeker met z'n zwarten medehelper. Plechtig gezeten op het podium gaf de kindervriend uiting aan z'n vreugde, dat hij nu was bij zooveel goede kinderen, die zouden beloond worden, maar ook waren er enkelen onder wier gedrag aanleiding gaf minder goed gestemd te zijn. Dan brak het verrassende moment aan, waarop St. Nicolaas de geschenken wel ke rondom hem waren uitgestald ging uitdeelen. Klas na klas kwam naar voren en voor elk kind was er een cadeautje. Onder het uitreiken van de mooie prijzen ging „Piet" rond met versnaperingen; de kinderen brachten mooie liedjes ten ge hoore ter eere van hem die met gulle hand maar gaf en de vreugde deed stralen uit de kinderoogen. Wanneer alle kinderen op audiëntie zijn geweest, grijpt St. Nicolaas de gelegenheid aan om tot slot de kinderen te vragen al tijd braaf te zijn en zoowel thuis als op school steeds te doen wat van hen gevraagd wordt. Een laatste lied werd- den goeden Sint nu toegezongen en daarna gingen de klei nen, na bij den uitgang van de zaal nog een versnapering in ontvangst te hebben genomen, voldaan huiswaarts, om vader en moeder hun geschenk te laten bewon deren. Bij dit schoone bezoek van den goeden Sinterklaas willen wij niet nalaten vooral hen te danken, die het mogelijk maakten, dat aan de kinderen zoo'n hartelijke mid dag geschonken werd. Gezellen. Op de wekelijksche bijeen komst van de St. Josephs-Gezellen had de verkiezing plaats van twee leden van de Familieraad ter voorziening in de vaca ture Joh. Zuyerveld en L. Sassen. Reeds bij de eerste stemming werden met meer derheid van stemmen gekozen de jonge- heeren Jan van Zwieten en Henk van Eyg, die beide hun benoeming aannamen. Uit de mededeelingen stipten wij aan dat Zon dag 15 December de jaarvergadering ge houden zal worden. Des morgens om zeven uur een H. Mis voor de leden met geza menlijke H. Communie. Hierna ontbijt in het R.K." Ver.-gebouw. Des avonds de groo te f eestbij eenkomst met als spreker de heer E. Franke, een welbekend en enthou siast redenaar. Gezellen, denkt er aan dat gij deze mooie avond vrij houdt! WARMOND. K.J.C. Konijnen. Behoudens goedkeu ring van B. en W. zal de K.J.C. ook dit jaar een verloting houden. Dank zij de medewerking van de jon gens, zijn de prijzen die bestaan uit konij nen,'welke door de jongens zelf zijn groot gebracht, uw aandacht waard. Een aanmoediging is bijna overbodig doch wij doen dit opdat u weet, waarvoor de jongens komen, wanneer zij de loten te koop aanbieden. De prijs is 5 cent per lot. Wij raden u aan: koopt dadelijk als de jongens komen. Verleden jaar moesten velen worden teleurgesteld. Het geld zal worden gebruikt tot dekking der repara tiekosten, aan ons huis besteed. Voor 5 centen heeft u dus de kans met de a.s. feestdagen op een echt feestmaal. Laten we beginnen: iedere Warmonder koopt een lot en de K.J.C. is er voorloopig bo venop. St. Nicolaasfeest. Zoowel aan de kin deren van de leden van den Christelijken Bestuurderenbond als aan die van de R.K. Volksbond, is dank zij de vele gaven van de inwoners dezer gemeente een prettige St. Nicolaasmiddag bezorgd. Niet alleen werden versnaperingen uitgereikt, doch elk kind ontving uit handen van de Sint ook een practisch geschenk, bestaande uit een of ander kleedingstuk. De besturen van genoemde vereenigingen komt een woord van lof toe voor dit mooie werk.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2