Militaire plechtigheden te Asmara. 3)e £eicbclic Qouticml De Keizer van Abessyniê in zijn vliegtuig op het vliegveld te Addis Abeba voor zijn vertrek naar het front Talrijke Abessijnsche autoriteiten deden den vorst uitgeleide Elk jaar opnieuw hoort men omstreeks dezen tijd in de omgeving van Boekelo het bekende geluid van dén .midwinterhoorn' De landbouwer Slaghekke tijdens de .bespeling* van dit ouderwetsch instrument De kleine voor de kleinen. Jong Nederland koopt Kinderpostzegels De heer E. Th de Veer. wien op zijn In tegenwoordigheid van generaal De verzoek eervol ontslag verleend is als Bono heeft te Asmara de uitieiking directeur van den Luchtvaartdienst van onderscheidingen aan verschillende leden der Italiaansche luchtstrijdkrach ten plaats gehad Het oude hoofdbureau van politie aan het Haagsche Veer te Rotterdam wordt afgebroken De sloopmqswerkzaamheden FEUILLETON. ALS IEMAND VERRE REIZEN DOET Een avontuurlijk verhaal van drie studenten, door ARNOLD BARTEL. (Nadruk verboden). 18) Het gesprek wordt dan verder in fluis terenden toon gevoerd en daar bovendien eenige Spanjaarden aan een aangrenzend tafeltje steeds rumoeriger worden, kan Diesel met den besten wil niets meer ver staan. Maar wat hij gehoord heeft, is ze ker de moeite waard. Zouden zij daar mee het briefje bedoelen, dat hij zoo zorg vuldig in zijn portefeuille bewaart? Het heeft er inderdaad alle schijn van. En in dat geval mag er dus wel degelyk waar de aan worden gehecht. Hij zal in ieder geval dien kerel daar goed in 't oog hou den. En hij vertelt den beiden anderen fluisterend wat hij ontdekt heeft. Daar zij willen voorkomen door het ge heimzinnige tweetal gezien te worden, wenken zij haastig een kellner om af te rekenen. Hun maaltijd laten zij verder on aangeroerd. Veel ontberen zij daardoor niet. Het in olie gebakken schapenvleesch hebben zy nog. zij het met eenige moeite, naar binnen gekregen, maar de olijven als dessert zyn bepaald ongenietbaar. Alleen de wijn is goed en goedkoop. Als zy in de koele avondlucht komen, bemerken zij zelfs, dat hij vrij koppig is. Desondanks wachten zij onopvallend tot ook het tweetal de Bodega verlaat. Zij be hoeven nu niet meer te twijfelen: het zijn inderdaad de notenkraker en de Roe- meensche. Zwijgend loopen zij naast el kaar en de drie studenten volgen op be hoorlijken afstand, maar toch zoo, dat zij hen niet uit het oog kunnen verliezen. Lang vóór zij het hotel bereiken, waar de andere passagiers dineeren, gaan zij uit een. De Roemeensche loopt nu rechts, haar metgezel links van de straat. Voor een outsider lijkt het of zij elkaar in het geheel niet kennen en als vreemden begeven zij zich ook onder de, zich tot het vertrek gereed makende passagiers Terwijl de rammelende auto's door het met maanlicht ovedgoten rif-landschap, den terugweg naar Ceuta inslaan, wijlen allen nog met hun gedachten bij dit korte uit stapje in duizend-en-een-nacht. Slechts de drie studenten breken zich het hoofd over hun ontdekking en wat daarmede kan sa menhangen Zij vermoeden, dat er een of andere misdaad wordt voorbereid, zien Ni- ni's veiligheid bedreigt, zoeken naar den onbekenden derde en kunnen het er niet over eens worden, of Jean Martin dan wel Godliep Pirzel de „tricotgraaf in harde schaal" is. Als de passagiers van de „Ukami" die volgenden morgen ontwaken, bevinden zij zich weer in het oude Europa. Het schip ligt in de haven van Malaga voor anker. Aan den wal wacht wederom een file auto's. Zij, die zich op het dek hebben be geven, genieten van het uitzicht op een witte stad, waarin de Gothische Kathedraal en de citadel boven alles uitstekend, om geven door de kale vlakten van Zuid- Spanje. Er komen geldwisselaars aan boord en de stewards deelen zorgvuldig verpakte twaalfuurtjes uit, die de passagiers bij hun uitstapje aan land zullen moeten mee nemen. In kleine booten worden daarop allen naar den wal geroeid en reeds on derweg worden zij bestormd door parle vinkers, die hun Malaga-druiven te koop aanbieden. Op de kade wordt druk gevent met prentbriefkaarten en stroohoeden, in derdaad wel zeer uiteenloopende, maar waarlyk onmisbare artikelen. Reeds vroeg dezen ochtend is Alexan der Popodotschi in de eetzaal van de Toe ristenklasse verschenen. Hij heeft zich bij de drie studenten aan tafel gevoegd en vriendelijk gezegd: Mijne heeren laat u mij nu vandaag maar voor alles zor gen! U weet, dat ik een man ben, die veel van de wereld gezien heeft en die weet, hoe hij met de menschen moet omgaan Ik zal zorgen, dat u een auto naar Granada krijgt; u zult zien, hoe voordeelig u daar mee uitkomt! Daarna is hij weer vertrokken en heeft Snavel zich gekweten van een taak, die hem zeer aan het hart ligt. Reeds den Vo- rigen dag heeft hij getracht Hilde Boersma over te halen hen op de reis naar Tetuan te vergezellen, maar het onderwijzeresje heeft hem geantwoord, dat haar reisgeld voor deze trip niet toereikend is en dat zij de eerste jaren zeker genoeg Ooster- sche steden zal zien. Vandaag evenwel staan de zaken anders. Als Snavel haar verzekert, dat de vierde plaats in de door hen gehuurde auto toch betaald moet wor den, kan zij de verleiding niet weerstaan aan zijn uitnoodiging om het Alhambra te gaan zien, gevolg te geven. De beide anderen hebben Snavel's invi tatie krachtig ondersteund. Vooral Diesel meent, dat het geen kwaad kan als Nini eens ziet, dat er nog wel andere aardige meisjes zijn, die meer prijs stellen op zijn gezelschap. Als zij voet aan wal zetten, heeft de heer Popodotschi reeds alles voor hen gere geld. Kijkt u eens hier, mijne heéren, zegt hij met een zalvende glimlach, deze, wat verouderde Rolls Royce zal u veilig heen en terug naar Granada brengen! Het drietal zou ongetwijfeld een ande ren wagen en ook een anderen chauffeur hebben uitgezocht. Het is een oude ram melkast en de man aan 't stuur ziet er niet bepaald vertrouwenwekkend uit. Maar Popodotschi zal met zijn ervaring en menschenkennis wel het goedkoopste ge vonden hebben. Daar zij geen rekening be hoeven te houden met de andere passa giers, die, evenals in Tetuan, in een door de maatschappij gehuurde auto-karavaan worden ondergebracht, vertrekken zij on middellijk. Zij rijden door de stad, voorbij stoffige palmen en rood bloeiende oleanders. Als overal, spoeden ook hier haastige men schen zich naar hun werk en vele. met zwart kanten sluiers getooide meisjes, die het enthousiaste wuiven der drie studen ten met een vriendelijk, maar gereser veerd lachje beantwoorden, begeven zich ter markt. Dan laten zij de stad achter zich in de vlakte en op een goed onderhouden, bree- den verkeersweg door de bergen, klimt de wagen duizend meter hoog. Rondom hen verheffen zich de kale bergen, bijna schroeiend in de onbarmhartige zon. Sinds maanden heeft het hier niet meer gere gend. Eenige olijfboomen staan grijs en stoffig langs den weg en dan ziet men slechts nog rotsen en zon. Tot de weg ein delijk weer begint te dalen en men het dal van de Genil binnenrijdt met mais- en tabaksvelden, olijfplantages en welgestel de nederzettingen. De eene auto na den anderen snort hen voorbij. Kennissen van de „Ukami" wui ven ook Nini. En Harry Diesel acht zich niet te trotsch om minzaam terug te groe ten, waarbij hij er voor zorgt, dat Hilde Boersma goed te zien is. Eindelijk zyn zij de laatsten. Na de ezeltjes, die bij drieën achter elkaar ge spannen, de armzalige wagentjes voort trekken, schijnen zij het slechts vooruit te komen. Hoe meer zij Granada naderen, hoe warmer het wordt. Hun blikken hechten zich aan de besneeuwde toppen van de Sierra Nevada, die imposant achter het stadsbeeld oprijst. Zij begrijpen nu, waar om de Mooren juist deze plaats als hun ko ningsburcht kozen. Eindelijk ryden zy door zeer stoffige, verblindend witte straten. De felle stra len van de middagzon maken het vrijwel onmogelijk iets waar te nemen; in de ram melende auto is het byna niet meer uit te houden. Maar plotseling zwenkt de wagen een zijstraat in, zij rijden onder een poort door en voor zy het weten, zitten zij mid den in het groen, in de heerlijke koelte van den tuin van het Alhambra. (Wordt vervolgd)

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 5