DONDERDAG 5 DECEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 UIT DE OMGEVING i HILLEGOM. V. V. V. Gisteren hield het bestuur der V.V.V. een buitengewone vergadering in Hotel Sistermans. Hierbij waren uitge- noodigd de prijswinnaars van den wed strijd Tuinbeplanting, de heeren W. Hop man, D. E. Nieuwenhuis en K. Velthuijs (groote voortuinen) en de heeren B. Frij- link en L. Seijsener (kleine tuinen). De voorzitter, de heer C. Joh. Bakker Jzn., sprak de genoodigden toe. Het bestuur heeft als prijzen Goudsche plateelen borden doen vervaardigen; aan de voorzijde staat de naam onzer Vereeniging met het op schrift „Wedstrijd Tuinbeplanting 1935", aan de achterzijde de namen der bekroon den met de aanduiding 1ste, 2e, 3e prijs. Het inschrift aan de binnenzijde is omlijst met bloemen. Het bestuur is over de uitvoering zeer tevreden en vertrouwt, dat ook de winnaars hun goedkeuring eraan zullen kunnen geven. Hierna werd aan ieder zijn prijs overhandigd met een hartelijke feli citatie. De heer Velthuijs dankte vervolgens mede namens de andere heeren voor het kostbaar en mooie stuk werk. De heer Seijsener sluit zich hierbij volgaarne aan; dit bord heeft voor hem meer waarde zelfs in dezen tijd dan een geldelijke be looning. De voorzitter brengt nog namens het bestuur hulde aan de jury, de heeren C. Carlier, J. van Oosten en W. A. v. d. Wal, voor al het werk, dat zoo volledig, accuraat en onpartijdig werd verricht. HAARLEMMERMEER. Gevestigd: Pieter B. Behage, Schip holdijk 114. Gerardus van Bellen, Slo- terweg 68. Coenraad G. Blokker, Ven- neperweg 514. Dirk ten Broek, Wilgen laan 36. Teunis Clay, Cruquiusdijk 57. Aloysius J. C. van Dam, Zwanenburgerdijk 476. Johannes A. Th. Fontaine, Sloter- weg 254. J. de Haas, echtgen., Kruisweg 1571 Jan Heida, Badhoevelaan 35. Hendrik Th. P. Pennings, IJ weg 1451. Jacob Poortvliet, Schipholdijk 204. Jan Rijswijk, Wilgenlaan 38. Abraham J. Schuttevaer. Nieuwemeerdijk 348. Aga tha A. van Tol, IJweg 1451. Hendrikus van Wieren, Nieuwemeerdijk 282. Vertrokken: Wilhelmina Vasten hout, naar Aalsmeer, Kudelstaartscheweg 193. Dina F. Christiaans, naar Amster dam, van Eeghenstr. 183 hs. Ike Gort huis, Bennebroek, Zwarteweg 11. Cor nelia M. Kruis, naar Heilo, Rijksstraatweg 486. Cornlis Rietveld, naar Hillegom, Lupinenbrugstraat 6. Dirk van den Broek naar Amsterdam, Ceintuurbaan 232 1 hg. Gerardus H. Coelen, naar Amsterdam, Marco Polostr. 208, 2 hg. Bastiaan Huij- ser, naar Nieuwer-Amstel, Bovenkerker kade 3. Sander F. Dank, naar Amster dam, Sluisstraat 21, 2 hg. Geertruida Reijnders, naar Amsterdam, Beethovenstr. 43 b hs. Elisabeth J. van Slochteren, naar Amsterdam, Ruijsdaelstraat 37 hs. Pe trus J. de Greef, naar Hillegom, Haarlem merstraat 14. Petrus J. Loogman, naar 's-Graveland, Kortenhoef, Emmaweg. Isidoor van Gooije, naar Hulst, Paarden markt 107. KATWIJK. Gemeenteraad. De raad dezer gemeen te komt Maandag 9 Dec. in openbare ver gadering bijeen. Punten van behandeling zijn: 1. Vaststelling van de notulen der raadsvergadering van 2 Aug. 1935. 2. Me- dedeeling van ingekomen stukken. 3. Aan bieding van de gemeente- en bedrijfsbe- grootingen voor het jaar 1936. 4. Voorstel tot benoeming van 2 leden van de commis sie van plaatselijk toezicht op het Lager Onderwijs. 5. Voorstel tot verkoop van grond. 6. Voorstel tot verlenging van den bebouwingstermijn van den aan T. Mejj- vogel verkochten grond. 7. Voorstel tot ver huur van het gebouw voor noodslachtingen aan den Vleeschkeuringsdienst „Kring Katwijk". 8. Voorstel tot verhuur van een schoolgebouw aan de besturen van de Christ. Naaischool en Visscherijschool. 9. Voorstel tot aanvulling van de verordening op de heffing van de straatbelasting. 10. Voorstel tot aanvulling en wijziging van de verordening op de invordering van hon denbelasting. 11. Voorstel tot het weder huren van de brugwachterswoning aan de Noordwijkerweg. 12. Voorstel tot het ver- leenen van medewerking ingevolge art. 72 der L.O.-Wet 1920 ten aanzien van de Herv. School IV. 13. Voorste] inzake het in werk verschaffing uitvoeren van de verbreeding van het P. H. Kanaal met bijkomende wer ken. 14. Voorstel tot wijziging van de ge meente-begrooting voor het jaar 1935. 15. Voorstel tot het maken van een gemeen schappelijke regeling omtrent de toelating van kinderen uit Rijnsburg op de L.O. School in Katwijk. 16. Voorstel tot vast stelling van het Politieambtenaren-regle ment (R.). 17. Voorstel inzake reorganisa tie van het personeel bij de gemeente-be drijven. 18. Voorstel tot opnieuw vaststel len van de verordening op het beheer van de bedrijven. 19. Voorstel tot opnieuw vast stelling der verordening op de tapperijen, enz. 20. Rondvraag. NOORD WIJKERHOUT. PASTOOR WATERREUS, t Zooals we gisteren reeds berichtten is Dinsdagmiddag te ongeveer 1 uur overle den de Zeereerw. heer Pastoor G. A. M. Waterreus van de St. Victorparochie alhier. Z Eerw., die reeds eenigen tijd lijdende was, had des morgens nog bezoek ontvangen van den dokter, die hem goeden moed had ge geven op verbetering van zijn toestand. Om ongeveer 1 uur bemerkten de huisgenoo- ten, dat de Pastoor een lichte benauwdheid kreeg. Terstond werd de Weleerw. Pater Hillebrand van het Retraitehuis „St. Cle mens", dat vlak bij de pastorie gelegen is, gewaarschuwd. Deze spoedde zich naar de pastorie, doch bij zijn aankomst aldaar, was de Pastoor reeds overleden. Z.Eerw. werd geboren te 's Gravenhage op 11 Maart 1870, en bezocht, na aldaar de lagere school doorloopen te hebben, het Col lege te Katwijk, studeerde vervolgens op „Hageveld" en te Warmond en werd op 15 Augustus 1894 door Mgr. Bottemanne z.g. priester gewijd. Hij ontving als eerste be noeming, die van Kapelaan te Hoofddorp, waar hij 2 jaar werkzaam was. Daarna was de overledene 5 jaar Kapelaan te Kralin gen, 4 jaar te Rotterdam aan de Kruiska de, waarna hij om gezondheidsredenen 9 maanden verblijf hield te Watergraafsmeer. Hierna volgde zijn benoeming tot Kapelaan aan de Duif te Amsterdam, alwaar hij 4 jaar werkzaam was, toen zijn benoeming volgde tot Pastoor te Rhoon bij Rotterdam. ZijnEerw. verbleef daar slechts 1 jaar en werd toen benoemd tot Pastoor te Langen- dijk, waar nij 12 jaar werkzaam was, tot dat eindelijk in November 1923 zijn benoe ming volgde tot Pastoor der St. Victor parochie alhier. In de 12 jaren, dat de Z.Eerw. heer Pas toor Waterreus alhier verbleef, is door hem veel gedaan, vooral voor de versiering van het kerkgebouw. Om een voorbeeld te noe men werd de kerk eenige jaren geleden voorzien van een glazuren wandbetegeling, en werd de beschildering geheel gerestau reerd, waardoor het inwendige van deze oude kerk zeer werd verfraaid. Ook werd een centrale verwarming aangelegd, waar door in den winter het interieur van de kerk, dat voordien zeer veel van het weer te lijden had, in goeden staat bleef. De Pastoor is de oprichter van de „St. Martha"-vereeniging, welke zeer veel ver richt voor de armen en van „De Liefde- beurs", dat is het fonds, waaruit de meer dere kosten van verpleging in R.K. Zieken huizen, wanneer deze kosten niet door pa rochianen kunnen worden opgebracht, wor den betaald. De Pastoor stond bij de pa rochianen als zeer milddadig bekend en was als trouw ziekenbezoeker zeer bemind. Vele parochianen kunnen getuigen, dat de overledene een man was van vurig gebed, vooral in de stille uren kon men Z.Eerw. in gebed verzonken aantreffen. Onder groote belangstelling vierde de Pastoor dan ook in 1934 zijn 40-jarig pries terfeest en niemand zou toen gedacht heb ben, dat het einde een jaar later zoo plot seling zou komen. De plechtige Uitvaart zal plaats hebben Zaterdagmorgen te 10 uur. Om half 10 wor den de Lauden gezongen. De Metten zullen worden gezongen Vrijdagavond om 6>£ uur. SASSENHEIM. Geboren: Guitze, z. van A. Koster en M. van de Gartskamp. Willem Johan z. v. Lugtigheid en G. J. Guldemond. Overleden: M. G. van den Ouweelen 44 j. echtgen. v. A. Wagemans. J. W. Koning 53 j. echtgen. van N. Slegtkamp. Getrouwd: J. Schmohl 28 j. en M. E. Heijnes 26. Ingekomen: J. W. van der Meer, van Vught. Q. M. Bentvelzen en gezin, van Voorhout. A. de Vreugd, van Leiden. G. van Zuijlen, van Leiden. P. C. Bie- mond en echtgen., van Haarlemmermeer. A. van der Heiden en gezin, van Voorhout. J P. Rotteveel, van Haarlem. K. Kruithof, van Voorhout. J. Los en H. Hagoort, van Koudekerk. Vertrokken: A. M. Hoogervorst, naar Leiden. M. M. Oostveen, naar LJmuiden J. H. C. Deters, naar Leiden. J. Sluis, r.aar Enkhuizen. M. van der Zwaan, n. Wassenaar. A. G. van der Zwaan, naar Leiden. F. K. van den Heuvel, naar Haarlem. VOORSCHOTEN. Mica-campagne. Bij de gehouden Mi ca-campagne zijn alhier 5 prijzen gevallen en behaald door: mevr. Korswagen-Heilo, mevr. C. de Bode-van Koppel, Th. Berg man, M. H. Fortgens en Th. Spierenburg. Arbeidsbemiddeling. Bij het corres pondentschap der arbeidsbemiddeling al hier staan als werkzoekenden 266 perso nen ingeschreven. 27 timmerlieden, 18 metselaars, 22 op perlieden, 14 grondwerkers, 7 schilders, 88 land- en tuinarbeiders, 19 losarbeiders, 2 zilverbewerkers, 2 loodgieters, 1 talud- werker, 1 rietdekker, 1 straatmaker, 9 chauffeurs, 2 betonwerkers, 3 houtbewer kers, 8 monteurs, 2 electriciens, 5 kantoor bedienden, 3 schippers, 4 smeden, 1 sur vaillant, 1 letterzetter, 1 loopknecht, 2 bak kers, 1 spinmeester, 1 bouwkundig-opz.ch- ter, 2 winkelbedienden, 1 kellner, 3 fa brieksarbeiders, 2 mag. bedienden, 4 scheepmakers, 1 kunstvormer, 1 ciseleur, 1 zadelmaker, 2 stucadoors, 2 radio-teehni- kers, 1 verpleger en 1 typiste. Door den Agent der arbeidsbemiddeling wordt dagelijks ten Raadhuize voor werk gevers en werknemers zitting gehouden van des voormiddags 10 tot des namiddags 1 uur. G e b oren: Hendricus Antonie, z. v. A. v. Egmond en A. Hulst. Overleden: J. M. Schoutens 67 j. Ingekomen personen: R. L. Smit, Stadwijkstraat 9, van Den Haag; B. M. Warmerdam, Leidscheweg 187, van Lei den; P. C. Vis, Donklaan 56, van Katwijk; A. J. v. Kempen, Schoolstraat 10, van Rijnsburg; L. N. Krom, Tulpstraat 3, van Doetinchem. Vertrokken: A. Ph. Tausant, naar Den Haag; W. A. S. Siebrecht, naar Borkel en Schaft. WASSENAAR. Geboren: Jan Walter Wijnend z. v. P. W. Louwman en V. E. Diederich. Peter Johannes Kees z. v. P. W. Louwman en C. E. Diederich. Catharina Elisabeth d. v. P. L. Hooijmans en C. C. Konijnen burg. Catharina Louise Ernestine d. v. L. J. van der Mandele enn C. C. van Es sen. Harm. v. H. Mulder en W. M. Leim- berg. Janna d. v. J. G. van Egmond en E Koopman. Gijsbertus Johannes z. v. G. J. Noordman en E. M. Loaijstijn. Overleden: Wesels Maria Gemna 31 j. ongehuwd. Berdina Maria Johanna Scheefers 65 j. wed. v. D. van der Mee. Johannes Molenkamp 73 j. echtg. v. M. Koster. Aaltje Vis 74 j. wed. van C. L. Birkhoff. Salco Manheim 10 j. Ingekomen: A. Alexander, van Haar lem. E. A. E. Baumann, uit 's-Graven- hage. IJ. Bokma.van Leeuwarden. F. J. M. de Marchant et dêAnsembougr geb. Gravin Bombelles, van Vinica (Zuid-Sla- vië). M. C. Bouwmeester, uit Sassen- heim. H. Brückmann, uit 's-Gravenhage. A. A. Cardinaal, uit Rotterdam. E. Hofmeister, van 's-Gravenhage. E. Hou- waart, van Katwijk. R. E. Kaim, uit Berlijn. L. N. H. Knops, uit Leiden. P. C, L. Kruik, uit Oostvoorne. C. J. L. Mulder, uit Lisse. I. van Ootegem, uit Rijswijk. (Z.H.). J. Prellberg, uit Brus sel. P. J. Rernmerswaal, uit Leiden. N. Rol en gezin, uit Breda. F. W. R. Roo seboom en vrouw, uit 's-Gravenhage. N. J van Rij, uit Oegstgeest. R. M. Schlenz, uit Rotterdam. Y. Simon, uit Zwitser land. G Snijer, uit Katwijk. J. Stocks, uit Duitschland. C. J. Veder, uit Lei den. J. P. E. Westbroek geb. Braauw, uit 's-Gravenhage. J. C. van der Weij- den, uit 's-Gravenhage. A. Th. P. M. Wildenberg, uit 's-Gravenhage. Vertrokken: J. Osnabrug en gezin, naar 's-Gravenhage. P. de Jong, naar 's-Gravenhage. J. A. van der Vis naar Bussum. E. Vervat, naar Leiden. J. Heidings, naar Harlingen. A. M. Ruijg- rok, naar Den Haag. M. Mulder, naar Den Haag. G. Brand, naar Leiden. G. J. Sprangen, naar Dongen. J. Th. Tamboer, naar Eibergen. A. H. J. J. v. d Weiden, naar Heemstede. A. E. Kutz, naar Duitschland. J. Seele naar Duitsch land. E. Ackermann, naar Duitschland. F. Pander, naar Johannesburg. C. P. van Sandwijk naar 's-Gravenhage. J. C. J. Pameijer, naar Groningen. H. Lohan, naar Rotterdam. F. Latour, naar Delft. M. v. d. Does en vrouw, naar 's-Gra venhage. Th. J. Kuipers en gezin, naar 's-Gravenhage. J. C. Kuipers, idd. D. van der Zwaan en gezin, naar Overschie. M. Valenta. naar Den Haag. C. R. A. Meijer, naar Vlaardingen. M. Anzer, naar Duitschland. ZOETERMEER Pluimveetentoonstelling. Op 10, 11 en 12 December 1935 houdt de pluimvee-ver- ecniging „Door Veredeling Verbetering" haar pluimvee-tentoonstelling in het gym nastieklokaal alhier. Licht week. Juist een week geleden is de liohtweek in deze gemeente aangevan gen. De verlichting, door zuilen en slin gers, van ontelbare lichtjes, van allerlei kleuren, geeft het dorp een fantastischen aanblik. Verschillende neringdoenden heb ben op een kleurige, electrische wijze, hun zaken verlicht. Ondanks het minder gunsti ge weer is er eiken avond veel publiek op de been om de smaakvolle etalages te be zichtigen. Tot een prettige drukte op straat wordt wel medegewerkt door den reclame- omroep-wagen van den heer H. B. Groen- heijde, die met vroolijke populaire wijsjes de stemming er in brengt en met krachtige stem opwekt zijn inkoopen te doen bij de winkeliers te dezer plaatse. Het Ballen-werpen is een attractie, die veel aftrek heeft, temeer daar flinke prij zen beschikbaar zijn gesteld. De lichtweek eindigt Zaterdag a.s. Voor de actieve mid- denstandsvereenigingen wensohen we, dat, evenals vorige jaren, het publiek weet te waardeeren, door het koopen ter plaatse, de winkel-lichtweek mag slagen. Niet alleen dat de grooteren kunnen pro- fiteeren, ook aan de kleinste en kleinere ingezetenen wordt gedacht. Op initiatief der organiseerende midden- standsvereenigingen kwam Woensdagmid dag 2 uur St. Nicolaas met twee zwarte Pieten de gemeente met een bezoek ver eeren. Per stoomboot arriveerde „de goede heilige man" aan de Leidsohe Wallen, al waar een groote menigte moeders en nog niet-schoolgaande kinderen hem opwacht ten. Onder uitbundig gejuich, het buiige weer ten spijt, stapte St. Nicolaas aan wal, en werd aldaar toegesproken door den voorzitter van „De Hanze". Nadat de eere wijn was rondgediend werd per auto een triomftocht gemaakt door de gemeente, be geleid door den radio-omroep-wagen, spe lende vroolijke wijsjes. Intusschen was het gymnastiek-lokaal volgestroomd met moe ders en niet-schoolgaande kinderen. Bij zijn komst ter plaatse werd St. Nicolaas ont vangen door de winkelweek-commissie en toegesproken door den heer A. J. M. van Well. Nadat op het podium plaats geno men was, bedankte St. Nicolaas voor de ontvangst. Eerst schuchter, later spontaan werden toepasselijke liedjes gezongen, en daarna aan allen een verrassing en lekker nijen uitgereikt. Nadien kwam de school jeugd St. Nicolaas begroeten. Wat een ge not zooveel kinderen allerlei St. Nicolaas- vesjes te hooren zingen, zoo hard als maar mogelijk is. Onder groote hilariteit werd een „groote" in de zak van een der zwarte „Pieten" gestopt en door vier man naar het voor dergelijke personen bestemde lo kaal gedragen, daarna een schooljongen, die door een der zwarte Piefen in een zak op den rug werd weggebracht. Tenslotte werden allen getracteerd en zooveel mogelijk een cadeautje aangeboden. Zeer voldaan gingen allen huiswaarts. Met dit St. Nicolaasfeest hebben „De Hanze" en de neutrale middenstands ver eeniging vele kinderen blij Ondertrouwd: B. J. van Dijk 27 j., wonende te Bleiswijk en J. G. van Leeu wen 23 j., wonende te Zoetermeer. Gehuwd: J. Stapper 29 j., wonende te Voorschoten en S. C. van der Velden 31 j., wonende te Zoetermeer A. van der Torre 49 j., wonende te Berkel en Rodenrijs en M. J. Kordol 37 j., wonende te Zoetermeer. A.N.W.B.-avond. Dinsdagavond 1.1. werd in café „de Jonge Prins" de aange kondigde propaganda-bondsavond van den A.N.W.B. gehouden. Een 50-tal dames en heeren gaven van hun belangstelling in het werk van den Toeristenbond blijk. Door den consul ten plaatse, dokter J. W. Palte, werd een woord van welkom gesproken en dank gebraoht aan den heer Burgemeester voor zijn bereidwilligheid de vergadering te openen. De Burgemeester, het woord verkrijgen de, wees o.m. op het groote nut van den Bond op allerlei gebied; herinneringen uit spr.'s kinderjaren bij het ontmoeten van „de kettingangers" in de omstreken van Haar lem, welke spr. vergeleek met het zien van een vliegmachine eenige jaren geleden; het werk van de heeren Meyer en Feith. Spr. wees er met nadruk op, dat zoo de A.N. W.B. zijn werk op deze wijze niet had aan gepakt, dit op den weg der overheid had gelegen. Met een opwekking den A.N.W.B. te steunen, opende de burgemeester de ver gadering. Hierna werd een lezing gehouden over het werk van den A.N.W.B. door den lei der van den avond. Spr. begon namens het dagelijksch bestuur van den Bond zijn dank uit te spreken voor de openingsrede van den Burgemeester en aan den consul, dok ter Palte, voor zijn bemoeiingen bij het or- ganiseeren van dezen avond. In groote trekken beschreef spr. het werk van den Bond. Dit werk omvat alle soor ten toerisme, zoowel groot- als klein-toeris- me. De leiders van den Bond hebben hun taak begrepen, door hierin leiding te geven. Met cijfers werd aangetoond het aantal geplaatste waarschuwingsborden, plaats naamborden, wegwijzers, reis-schema's in binnen- en buitenland, voor voetgangers, wielrijders, motorbootliefhebbers, ruiters, ski-ers, motorrijders, automobilisten en liefhebbers van de luchtvaart. Hoe de bond in 1883 opgericht, na een ruim 50-jarig be staan is uitgegroeid tot een machtige orga nisatie van ruim 100.000 leden, die door zijn algemeenheid op allerlei gebied adviezen geeft aan overheidsorganen. Met de belan gen van alle weggebruikers wordt rekening gehouden. Met een opwekking lid te wor den van den A.N.W.B. besloot, onder ap plaus, spr. zijn lezing. Hierna werd gepauzeerd en gelegenheid gegeven tot bezichtiging van de bondsten- toonstelling, behelzende uitgave en wat dies meer zij. Daarna werd onder groote aandacht de bondsfilm vertoond: „Als een rots in de branding der tijden", waarin het gespro kene door den leider van den avond aan schouwelijk werd voorgelicht. Na nogmaals een woord van erkentelijk heid te hebben gericht tot den Burgemees ter en dokter Palte, en een opwekking lid te worden, werd de goed geslaagde verga dering gesloten. Een commissie is gevormd om te dezer plaatse propaganda te maken en leden te winnen. Geboren: Leent je Neeltje Elisabeth, d. van W. Verheul en P. van. Herk Adria ns Wilhelmina, d. van J. Jansen en M. Wig- gers. LEEST DE ADVERTENTIES IN U W DAGBLAD UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Aanrijding. De couranten-bezorger B. O. werd, toen hij plotseling den weg over stak, gisteravond op den Gouwsluischen- weg door een auto aangereden. O. werd in de slootkant geslingerd, doch kwam er goed af. Zijn rijwiel werd belangrijk be schadigd. Sinterklaas. Gisterenmiddag heeft St. Nicolaas zijn jaarlijksch bezoek aan den R.K. Volksbond gebracht. De St. Josep'n- zaal, waar als gewoonlijk deze feestvie ring plaats heeft, was tjokvol, toen de Sint in de zaal zijn intrede deed. Vooral de kleintjes, gedachtig aan de roede en de zak, waren eenigszins beduusd voor de zwarte man, die St. Nicolaas zich als bege leider gekozen had. Vroolijkheid kwam hiervoor weldra in de plaats en uit honder den kelen klonk het „Daar ginds komt de stoomboot uit Spanje weer aan". Allen wa ren weer vol verwachting (zij herinnerden zich nog de mooie geschenken van vorige jaren), wat St. Nicolaas hen thans weer brengen zou. Glunderende blikken, toen de talrijke geschenken voor hunne oogen verschenen. Waren zij maar steeds braaf geweest, want o die zwarte Piet! Met vreeze in 't harte kwamen sommige kleuters bü den Sint, die hen zijn mooie geschenken uit Spanje gaf, anderen echter vermaan de gehoorzaam te zijn. Gelukkig met het bezit van hun geschenken togen de kleu ters opgewekt huiswaarts. BOSKOOP. St. Joseph Gezellenver. Gisteren had den de Gezellen een Sint Nicolaas-avond, die geheel in het teeken stond van het Kol- pingsdevies. Er is getoond dat vroolijkheid en arbeidzaamheid een pracht-combinatie kunnen vormen; de eensgezindheid was meer dan ooit klaarblijkelijk en dat er een gezonde godsdienstige sfeer heerscht in de vereeniging bleek niet alleen uit het dank bare applaus waarmee de woorden van den Zeereerw. Pastoor de Gezellen wa ren blij met zijn bezoek werden ontvan gen, maar ook uit wat de diverse sprekers naar voren brachten. Terwijl ook hier do vroolijkheid onder de Gezellen een levend bezit bleek. Lof en dankbaarheid voor het bestuur, dat deze avond zoo vlot organiseerde en aan den vice-praeses, die haar mogelijk maakte. Het rad van avontuur was een succes, zooals de heele avond een succes was. G'morgen juffrouw Kregel.... Hmm! Ik hoop, dat de koffie vandaag wat heeter is, dan anders! DE GEBROEDERS „GOCHEM" 51. Zaterdag was altijd een drukke dag voor hen. Pit mo^t dan helpen vloeren schrobben en Pat zijn taak was schoenen, poetsen in de bijkeuken. In de week droeg het heele boerengezin klompen, doch op Zondag keurig ge poetste schoenen. Pat had er zijn handen vol aan, want uit alle hoeken en gaten werden schoenen te voorschijn ge haald, zoodat het dikwijls een ware chaos om hem heen was. Hij deed een voorschoot aan een begon al fluitend. 52. Maar zooals altijd kon Keetje hem weer niet met rust laten. Hé, kwam ze plagen, heb je fijn gelogeerd op het politiebureau en mocht je met oom Pieterse een wandeling maken? Pat werd rood van kwaadheid, doch zei heel liefjes, alsof Keetje niets gevraagd had: Zeg Kee, wat zal je morgen lekker ruiken, als je met je vader uitgaat.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7