Verwachting van accoord herleeft BUITENLAND DONDERDAG 5 DECEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 Van het front geen nieuws HET VOLK OFFERT GOUD OP HET ALTAAR DES VADERLANDS GEMEENTERAAD VAN HAZERSWOUDE VREDESPOGINGEN VAN HET VATICAAN? Nuntius spreekt met Avenol. Reuter seint uit Genève: De nieuwe nun tius te Bern, Mgr. Bernardini, heeft een bezoek gebracht aan Avenol, den secretaris generaal van den Volkenbond, en met hem gedejeuneerd. Zij onderhielden zich over talrijke kwes ties, die den Volkenbond en den H. Stoel Interesseeren en over zekere pogingen, door deze beide machten beproefd, om een ♦inde te maken aan het Italiaansch-Abes- synisch conflict. DE PAUS HOUDT ZICH BUITEN DE POLITIEK. De „Matin" meldt uit Rome, dat de af gevaardigden der vrouwelijke fascisten, moeders, weduwen en zusters van slachtof fers uit den wereldoorlog, die Zondag een indrukwekkende ceremonie hadden bijge woond, welke was gepresideerd door Musso lini, aanvankelijk door den Paus in audiën tie zouden worden ontvangen. Op het laatste oogenblik evenwel is deze audiëntie afgezegd. De Heilige Stoel heeft een nota gepubliceerd, waarin wordt ver klaard, dat het bezoek aan Rome der 845 afgevaardigden een politiek en geen reli gieus doel heeft gehad en dat de Paus der halve geen gelegenheid heeft gehad, haar te ontvangen. VERWACHTNG VAN EEN ACCOORD? Men zoekt een basis voor onderhandelingen. In politieke kringen te Rome wordt, naar de correspondent van Reuter meldt, allengs een gevoel van ontspanning merkbaar. Dat de Britsche deskundige voor Abessy- nische kwesties Peterson te Parijs blijft en dat de Britsche minister van Buitenland- sche Zaken sir Manuel Hoare Zaterdag een onderhoud zal hebben met den Franschen premier Laval doet veronderstellen, dat de Franschen en Engelschen bereid zijn een basis te zoeken voor onderhandelingen, voordat Genève een besluit neemt over het uitvoerverbod van petroleum. Men legt er te Rome den nadruk op, dat op het oogenblik geen besprekingen wor den gevoerd, waaraan Italië deelneemt en dat dit land niet officieel op de hoogte is gesteld van de Fransch-Britsche pogingen. Het is echter een feit, dat de weerklank van de Parijsche technische besprekingen Rome heeft bereikt, en het schijnt, dat de groote lijnen der werkzaamheden van de deskundigen niet a priori verwerpelijk be hoeven te zijn voor Italië. AMERIKA EN DE PETROLEUM- S ANC TIE. Philip Giordano, secretaris van Generesco Pope, directeur van het te New York ver schijnende Italiaansch-Amerikaansche blad „II Progesso" en andere in de Italiaansche taal verschijnende bladen, heeft bij het fe deraal gerechtshof een proces aanhangig gemaakt tegen de leden van het nationale bureau voor controle op munitie. Doel van het proces is, de grondwettig heid te doen nagaan van de waarschuwing der regeering tegen den uitvoer van petro leum, katoen e.d. naar Italië en eventueel de herroeping er van te bewerkstelligen. De leden van het genoemde bureau, on der wie de minister van Buitenlandsche Zaken Cordell Huil en de minister van Fi nanciën Morgenthau, zullen thans Dinsdag den federalen rechter moeten mededeelen, aan welke bepalingen zij het recht meenen te kunnen ontleenen, de waarschuwing te gen levering van petroleum, katoen, ijzer en koper aan Italië te doen eerbiedigen. Giordano heeft verklaard, dat het proef proces niet gericht is tegen de neutrali- teitswet zelf, doch slechts tegen de uitbrei ding er van tot de levering der bovenver melde producten. HET VOLK OFFERT GOUD. Tijdens de huwelijksinzegening van een bruidspaar uit arbeiderskringen speelde zich te Treviso een ontroerende gebeurtenis af, aldus meldt Stefani. Bij het begin van de plechtigheid overhandigde de bruid, voor het altaar neergeknield, haar gouden trouw ring aan den plaatselijken secretaris der fascistische partij, als kleine bijdrage voor Italië's financieelen weerstand tegen de „onrechtvaardige sancties". In ruil daarvoor kreeg de bruid een waardeloozen metalen ring, die werd geze gend en aan haar vinger geschoven. De koningin heeft den volgenden brief gezonden aan den duce: „Ik wensch, dat gij weet, dat onder de vele bijdragen van de vrouwen van Italië voor de glorie van ons dierbaar en groot vaderland ook de ring zal zijn, welken de koning mij bij ons huwelijk gaf. Ik geef de zen ring met vreugde aan het vaderland. Mijn ring is mij het dierbaarste bezit, want deze herinnert mij aan den dag, waarop ik het geluk had Italiaansche te worden". Ook de koning heeft zijn trouwring gege ven aan den staat. De Italiaansche kroonprins en prinses Marie José hebben eveneens den secreta ris der fascistische partij te Napels hun trouwringen en verschillende andere gou den sieraden uit hun persoonlijk bezit doen toekomen om ten behoeve van de schatkist te versmelten. VAN HET OORLOGSFRONT. Het 62ste Italiaansche legerbericht. Legerbericht no. 62 luidt als volgt: „Maarschalk Badoglio telegrafeert: Van het Noorder- en Zuider-front is niets op merkelijks te melden". De toestand in het Zuiden. Te Addis Abeba zijn berichten binnenge komen, volgens welke Gorahei en Gerlogoe- bi gisternacht door Abessynische troepen zouden zijn bezet. Deze berichten moeten echter met voor zichtigheid worden opgenomen, daar zij tot dusver van bevoegde Abessynische zijde niet zijn bevestigd. Volgens te Addis Abeba ontvangen be richten van het Zuidelijk front, zouden de Italiaansche strijdkrachten de operaties voorloopig hebben gestaakt, daar zij, naar beweerd wordt, hun ten koste van zware offers ingenomen bases weder zouden heb ben verloren. Van Abessynische zijde wordt door mi litaire deskundigen de meening geuit, dat de Italiaansche strijdkrachten aan het Zui delijk front voor de komende drie weken iedere aanvalsmogelijkheid hebben verlo ren, aangezien het dein Abessynischen troe pen gelukt is, de sedert den aanval op Wal- Wal door de Italianen bezette gebieden zonder groote offers te heroveren. DUiTSCfSURD. DE KERKSTRIJD IN DUÏTSCHLAND. Ds. Niemöller mag niet spreken. De bekende predikant der Bel ij den tók erk Niemöller heeft van de autoriteiten mede- deeling ontvangen, dat hij in hst Rijk niet meer mag spreken, noch van den kansel, noch in andere bijeenkomsten. Buitengewone synode bijeengeroepen te Berlijn. De belijdende kerk der provincie Ber- lijri-Brandenburg heeft gisteren, aldus meldt de „Tel.", haar synodale leden naar Berlijn geroepen, om deel te nemen aan een buitengewone Synode, mede naar aan leiding van de jongste gebeurtenissen op kerkelijk gebied. Aangezien het houden der synode op grond van de jongste verorde ningen van den rijksminister voor Kerkelij ke Aangelegenheden, Hans Kerrl, is verbo den, beteekent deze daad der belijdende kerk een nieuwe trotseering van Kerrl's autoriteit en een nieuwe schending van diens verordeningen. De Gestapo heeft evenwel niet ingegre pen. Duitschland verbiedt invoer van rijks- markbiljetten. In de Feichsanzeiger is gisteren de derde uitvoeringsbepaling op de wet in zake het deviezenverkeer gepubliceerd, op grond waarvan met ingang van 6 December a.s. de invoér van rijksmarktbiljetten naar Duitschland wordt verboden. Van officieele zijde wordt het volgende medegedeeld naar aanleiding van dezen maatregel. Ondanks het sedert langen tijd bestaande uitvoerverbod voor rijksmark- biljetten is in den laatsten tijd op grond van illegale overbrenging van dergelijke bil jetten naar het buitenland het aanbod daarvan in het buitenland in hooge mate toegenomen. Het hooge disagio hetwelk de over de grens gesmokkelde rijksmarkbiljetten dien tengevolge in het buitenland vertoonen, heeft er hoe langer hoe meer toe geleid dat de buitenlandsche afnemers van Duit- sche goederen hun betalingen aan de Duit- sche exporteurs in plaats van met devie zen of via het verrekeningsverkeer met deze rijksmarkbiljetten poogden te verrichten. Ook ter betaling van dienstprestaties en in het kapitaalverkeer werden hoe langer hoe meer in plaats van deviezen deze rijks markbiljetten aangeboden. Dit had ten ge volge, dat de voor Duitschland absoluut noodzakelijke deviezeninkomsten van zijn uitvoer, zijn dienstprestaties en zijn kapi taalverkeer in gevaar werden gebracht. Om deze schadeberokkening aan het Duitsche bedrijfsleven te verhinderen zag zich de rijksregeering gedwongen behalve het reeds bestaande verbod van den uitvoer van rijksmarkbijetten naar het buitenland ook een invoerverbod voor rijksmarkbiljetten en daarmee samenhangende bepalingen uit te vaardigen, die het gebruik van onwettig ingevoerde rijksmarkbiljetten in het bin- i nenland verhinderen. «Tel," DE ECONOMISCHE MOEILIJKHEDEN. Een uiteenzetting van dr. Schacht. Op het leiderscongres van het Duitsche arbeidsfront heeft dr. Schacht, de rijks minister van Economische Zaken, het woord gevoerd over het verband tusschen bedrijfsleven en arbeid, alsmede over de moeilijkheden, welke de oplossing der pro blemen biedt, waarvoor Duitschland zich ziet geplaatst. Wie zich voor oogen houdt, welke ont zaglijke bedragen de nationaal-socialisti- sche staat voor de vervulling van zijn op allerlei gebied gelegen taak noodig heeft, zal begrijpen, dat de staat moet trachten, zooveel mogelijk aan belastingen binnen te krijgen. Onder deze omstandigheden is het tevens begrijpelijk, dat op het oogenblik nog niet tot belastingverlaging kan worden overgegaan. Ook het nationaal-socialisme kan nu eenmaal niet het feit nege/sren, dat ongehoorde offers gebracht moeten worden. Ik beschouw het als de grootste politieke fout, het Duitsche volk iets te vertellen, wat niet waar is. Sprekende over zijn leeningspolitiek ver klaarde Schacht, dat nergens de spaarpen ningen zóó veilig zijn als bij de Duitsche spaarbanken. De mogelijkheid van inflatie wees spre ker van de hand. „Ik garandeer u", aldus Schacht, „dat ik nooit aan dit bedrog zou meedoen, als men het zou voorstellen en u hebt het woord van Hitier, dat hij het nim mer tot inflatie zal laten komen". De minister wees vervolgens op de ab solute noodzakelijkheid voor Duitschland, handel met het buitenland te drijven en hij gispte „de propaganda, die den Duitschen export belemmert, die honderden mil- lioenen aan deviezen verloren doet gaan en den arbeid bij de exportondernemingen in gevaar brengt". Vóór alles tó noodig, aldus de minister, dat wij grondstoffen uit het buitenland be trekken en hoe meer grondstoffen wij kun nen betrekken, des te grooter wodit de werk verschaffing. „Wij hebben een weermacht noodig", be sloot de minister zijn rede, „omdat wij ons recht in de wereld slechts kunnen verove ren, indien wij onze geheele kracht concen- treeren op dit eene doel". JAPAN. JAPANS VLOOTWENSCHEN. Japans politiek der vlootconferentie te Londen zal, naar door de Japansche delega tie officieel werd verklaard, geleid wor den door den wensch de grootst mogelijke veiligheid te verkrijgen. Hierbij zal Japan uitgaan van de volgende beginselen: le. pariteit met de Britsche en Ameri kaansche vloten; 2e. afschaffing, of ten minste drastische beperking van de schepen, welke geschikt voor een offensief zijn, zooals slagschepen, vliegtuig-moederschepen en kruisers van de 10.000 ton-klasse. Japan zal zich verzetten tegen elke ge meenschappelijke vaststelling van de bouw programma's, wanneer niet in principe de pariteit wordt erkend. ZUID-AMERIKA NOG ONZEKERHEID IN DEN GRAN CHACO. Fort door Paraguayanen bezet? Gisteren is een militaire afdeeling ver trokken om de juistheid te onderzoeken van het bericht uit Restótencia in den Chaco, dat Paraguayaansche troepen een fort zou den hebben bezet in de betwiste zone aan de Pilcomayo-rivier aan de Argentijnsch- Paraguayaansche grens. BUITENLANDSCHE BERICHTEN. SPOOR GEVONDEN VAN DE „FRIDTJOF NANSEN". Het Sovjet-Russische visschersschip „Spartacus" heeft bij Nova Zembla in de Noordelijke IJszee een tafel gevonden, wel ke heeft behoort aan het Noorsche ontdek kingschip „Fridtjof Nansen", dat in 1923 is verdwenen. In de tafel bevond zich het scheepsjournaal, waarin de laatste aantee- kening was gemaakt 1500 K.M. van de plaats, waar het nu werd gevonden. DE ONTVOERDERS VAN MARSEILLE. Een jongeman met een duister verleden. De Parijsche correspondent van de „Msbd." schrijft: Het heeft weinig verwondering gebaard, dat de Rolland's, moeder en zoon, eigen lijk niet zoo heeten en nog meer op hun kerfstok heben. Het signalement van de misdadigers, on middellijk na de arrestatie wereldkundig gemaakt, was voor den commissaris van Rouaan voldoende, om in den jeugdigen gangster een ouden bekende, Clement, te herkennen. Reeds lang werd hij door de politie ge zocht om een straf van 20 jaar bagno te ondergaan, waartoe hij in Mei te Rouaan bij verstek was veroordeeld wegens uitgif te van valsche chèques, waardoor hij zijn patroon voor 125.000 francs had benadeeld. Intusschen schijnt het geld spoedig uit gegeven te zijn geweest, want nog meer malen nadien heeft hij op ongeoorloofde wijze geld in zijn bezit trachten tc krijgen. Bij het verhoor heeft hij zich versproken en moeten bekennen, ook een overval te hebben gepleegd op een advocaat te Mar seille, die, 's avonds huiswaarts keerend, van zijn portefeuille en zijn gouden horlo- Vergadering van den Raad der gemeen te op Woensdag 4 December, des voorm. 10 uur. De begrooting. Alle leden zijn aanwezig. Voorzitter is de burgemeester, de heer A. Warnaar, die de vergadering opent met gebed. De voorzitter stelt op deze vergadering die bedoelt een vervolg van de Maandag avond gehouden vergadering, aan de orde de begrooting der gemeente, dienstjaar 1936. Bij de behandeling die per hoofdstuk werd gehouden, informeert de heer Jac. Loomans naai de post uitgetrokken voor contributie Ned. Gemeenten, waarop de voorzitter toelichting verstrekt. Bij hoofdstuk drie, vervolgnummer 140, stellen B. en W. voor de vergoeding voor het in orde houden van het arrestanten lokaal, dat op 30.was gesteld, wegens de vele werkzaamheden daaraan verbon den, te brengen op 50.waarmede de Raad accoord gaat. De heer Jac. Loomans bepleit de wen- schelijkheid van het plaatsen van urinoirs enz. bij het woonwagenkamp. De voorzit ter doet uitkomen, dat B. en W. het niet geraden achten hieraan gevolg te geven, om de moeilijkheden die daarvan zijn te wachten. Na gehouden bespreking wordt besloten dit terrein met struikgewas te be planten voor ceschutting. Bij hoofustuk 4, vervolgnummer 158, acht de heer M. Scheel het gewenscht het bedrag aan subsidie voor de veresniging tot bestrijding van T.B.C., dat met 50. was verlaagd, weer te brengen op 500. De voorzitter acht het niet raadzaam in de gegeven moe..ijke omstandigheden het be drag van 450.dat door de gemeente wordt verleend, nu met 50.— te verhoo- gen en vreest hiervan moeilijkheden bij goedkeuring der begrooting door Ged. Staten. De voorzitter waardeert de goede bedoe ling van den heer Scheel, maar acht het beter geen wijziging aan te brengen, wat algemeene instemming vond. Bij de post salaris hulpkeurmeester ge was beroofd. De advocaat had gevraagd tenminste het horloge te mogen behouden, daar het een souvenir was. In overleg met de politie bood hij toen in een advertentie 1800 francs aan, om weer in het bezit van het horloge te ko men. Clement ging daar eerst op in, doch begreep later, dat hij in een hinderlaag werd gelokt en liet de zaak daarom zoo als zij was. Intusschen komen uit verschillende plaat sen klachten. Uit Lyon komt het bericht, dat de beide gearresteerden ook schuldig zouden zijn aan een ontvoeringspoging met afpersing daar in de omgeving gepleegd, en uit Avignon wordt bericht, dat de por tretten door de kranten gepubliceerd doen vermoeden, dat het beruchte tweetal zich in 1930 zou hebben schuldig gemaakt aan de ontvoering van een meisje, dat tegen 6000 francs zou worden teruggegeven en na betaling van den losprijs inderdaad werd té'ruggevonden op de stoep van een politie bureau. Ook zou de oude vrouw betrokken zijn bij een diefstal van een groot bedrag aan effecten. Men heeft zich natuurlijk reeds druk be zig gehouden met de vraag, welke straf maat aan den jongen gangster kan worden aangelegd. Die. vraag is van minder be lang voor wat zijn persoon betreft, want het is, vooral na het bekend worden van het vonnis van Rouaan, zeker, dat hij min stens twintig jaar bagno zal krijgen. Maar het eigenaardige feit doet zich dan voor, dat zijn zwaarste misdaad, de kin derroof, dan niet het misdrijf zal zijn waar voor hij het zwaarst gestraft wordt, want bij de bestaande wetgeving zal hij daar voor niet meer dan 10 jaar gevangenisstraf kunnen oploopen. Dat verontrust de publieke opinie zeer, die, nu Amerikaansche gangstersmethoden hier ingang gaan vinden, een zware af- schrikkehde straf op den kinderroof wil zien gesteld. Ook de overheid grijpt in. Reeds heb ben kamerleden voorstellen ingediend, om tot een aanvulling der strafbeoalingen te komen, doch ook minister Bérard heeft aanstonds opdracht gegeven, de noodige ontwerpen voor wetswijziging te vervaardi gen. Minister Bérard wil van deze gele genheid gebruik maken, om tot een alge meene strafverhooging te komen tegen aan slagen van welken aard ook op kinderen gepleegd, om een krachtiger bescherming van kind en ouders te verkrijgen, „KID TIGER" TE WEENEN VEROORDEELD. De Amerikaansche gangster, Alexander Sycocksky, is gisteren door de Weensche rechtbank wegens pasvervalsching tot ze ven maanden zware kerkerstraf en verban ning veroordeeld. De verdachte beweerde, de beruchte gangster „Kil Tiger" te zijn, die o.a. de bende van Al Capone heeft gefinancierd. Het politioneels onderzoek heeft echter geen bevestiging van deze bewering kun nen leveren. Ongetwijfeld staat echter vast, dat Sycovsky in de Vereengde Staten reeds eerder tot dertig jaar gevanigenis- straf is veroordeeld. Het is hem toen ech ter gelukt, weer in vrijheid te geraken. Blijkbaar beschikt de bandiet over een groot vermogen. Men heeft kunnen vast stellen, dat hij in Monte Carlo eens 300.000 dollar en in Zoppot, een plaatsje bij Dan- zag, 50.000 dollar heeft verspeeld. Bij de behandeling der zaak bleek, dat hij zich eenigen tijd geleden naar Keulen had begeven en zich bij den aartsbisschop, Z. H Em. kardinaal Schulte, als vorst Ro- manow had aangediend, met het doel den kerkvorst op te lichten. merkt de heer D. Buitenhuis op, dat de mogelijkheid niet uitgesloten is, nu de slachtingen verminderen, ook de hulp keurmeester niet meer noodig zou zijn. De voorzitter zegt, dat hij voor één jaar is benoemd en deze zaak met den heer Commandeur door B. en W. is besproken. Naar aanleiding daarvan is de aanstelling van den heer Van der Meer met 1 Jan. a.s. met driemaanden verlengd in afwachting van de ontwikkeling van den toestand. De heer Jac. Loomans informeert of ook voor deze gemeente een schoolartsendienst bestaat, zoo niet of het B. en W. niet ge wenscht vourkomt hiertoe over te gaan. De voorzitter zegt, dat regel is dat ge zamenlijk met andere gemeenten zulk een dienst wordt ingesteld en wijst op de be zwaren hieraan verbonden waarbij komt dat het op heden zeker niet de gewenschte tijd is wegens de kosten hieraan verbon den. De heer A. J. de Jong merkt op, dat bij de samenstelling van de begrooting geen post tó gevoteerd bij instructie voor vee- en vleesch. De voorzitter dankt den heer A. J. de Jong voor deze opmerking en stelt voor een bedrag van 125 daarvoor op de fcegrooting te plaats, wat instemming vond. Bij hoofdstuk 5, vervolgnummer 170, zal een bedrag van 1136 moeten geplaatst worden als verhooging wegens huurverla- laging van ie woningen der gemeente. De heer M. Noordam informeert naar de verpachting van het vischwater in de ge meente. Hierbij wordt door den heer Scheel de aandacht van B. en W. geves- tigt op de concurrentie die door den Hen- gelaarsbond aan de visschers in de ge meente, die voor hun brood werken, wordt aangedaan bij inschrijving voor verpach ting. Na zeer breedvoerige bespreking zegt de voorzitter rekening te zullen houden met de gedane opmerking, waarbij met het vraagstuk van de belangen van inge zetenen en Zondagsrust terdege rekening zal worden gehouden bij de verpachting. Bij hoofdstuk 8 „Onderwijs" deelt de voorzitter mede, in verband met art. 101 L.O., dat een bedrag van 10.per leer ling der bijzondere scholen is uitgetrok ken. De heer M. Noordam informeert naar de fceteekenis van het bedrag van 200.dat voor leerlingen aan scholen uit andere ge meenten wordt betaald. De voorzitter wijst er op dat wegens opheffing der openbare scholen in de gemeente, dit bedrag moet worden gevoteerd voor hen die openbaar onderwijs voor hun kinderen begeeren en daartoe in andere gemeenten zijn onder gebracht. Bij hoofdstuk 9 deelt de voorzitter mede nat het bedrag voor steunuitkeering aan werkloozen is begroot op 22.000. De heer Scheel zag gaarne dat het be drag voor dc- post voor de vereeniging werkverschaffing, dat is gesteld op 500, kon worden verhoogd, om daardoor meer personen en van langer duur aan werk te kunnen helpen. De voorzitter merkt hier bij op dat hiervoor geen noodzaak bestaat, en werkverschaffing voor personen boven den 65-jarigen leeftijd voortdurend, werk gelegenheid biedt en wel voor hen die kun nen en willen werken en hiervan gaarne gebruik maken in de winteravonden. De heer Jac. Loomans was van gedachte een voorstei te doen deze post van 500 I te doen vervallen, maar gehoord de toe lichting door den voorzitter is zijn ziens wijze veranderd. Gaarne zou hij vernemen. of personen boven den leeftijd van 65 jaar, die in werkverschaffing niet kunnen wer- ken, zich aan kunnen melden bij het Bur gerlijk Armbestuur en daar kunnen aan kloppen om steun. De voorzitter wijst er op dat wij nog aan Staatspensioen niet toe zijn, en onder genoemde personen nog vele worden ge vonden die blijde zijn in werkverschaffing te kunnen en mogen arbeiden om hun brood te verdienen. Is dit niet meer moge lijk wegens ongesteldheid of ouderdom, dan staat de zaak geheel anders en dan ook alleen verleent het Burgerlijk Arm bestuur in uiterst noodzakelijke gevallen, aan zulke personen hulp, wanneer door familiebetrekkingen, Diaconie of Armbe stuur niet, oi' niet voldoende steun kan korden geboden. De heer M. Scheel vestigt de aandacht van B. en W. op de omstandigheid dat ge organiseerde werkloozen, die het geheele jaar hun contributie moeten betalen, nu in de maanden dat zij uit de bondskas wor den gesteund, niet in aanmerking komen «oor een Kerstgave en bon voor brand stof, wat naar zijn oordeel onbillijk is tegenover nen die niet georganiseerd zijn, en wel daarin deelen. De voorzitter geeft een nauwkeurige uit eenzetting omtrent deze zaak, waarin dui delijk wordt, dat van Rijkswege in zulke gevallen geen steun kan worden verwacht. In betrekking tot de gelegenheid voor steuntrekkers, die op het dorp moeten stempelen, worden door den heer Scheel klachten ter tafel gebracht, waarop de voorzitter zegi, dat de aangewezen weg is de klachten door de betrokken personen bij hem in te brengen en dan zeker een on derzoek zal worden ingesteld. Bij hoofdstuk 12 „Belastingen" stelt de voorzitter voor opnieuw vast te stellen het bedrag van 75 opcenten op de Gemeente fondsbelasting, wat in dit geval verplich tend is. Met algemeene stemmen aldus weer vastgesteld. De voorzitter deelt mede, dat uit ver schillende oorzaken een bedrag van 7000 minder aan ontvangsten zal kunnen wor den geboekt, wat voor een sluitende be grooting groote moeilijkheden oplevert. De begrootii.g voor den dienst 1936 wordt daarop met algemeene stemmen voorloopig vastgesteld voor wat den ge wone dienst betreft in ontvangsten en uit gaven op 183.043.73 met aan onvoorzien 2065.15.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6