STADS NIEUWS DE LEIDSCHE COURANT DINSDAG 3 DECEMBER 1935 NOG BUIIG DE BILT SEINT: Meest matige Westelijke tot Zuid-Wes telijke wind, afwisselende bewolking met enkele regen of hagelbuien, weinig veran dering in temperatuur. Hoogste barometerst.: 761.5 te Vardö. Laagste barometerst.: 726.0 te Kinn. De depressie aan de Noorsche kust vult op zonder veel van plaats te veranderen, in het Zuiden en Zuidwesten daalt de ba rometer. Het geheele waarnemingsgebied heeft nog buiig en vrij koud weer, al neemt de windkracht af. Stormachtige tot krachtige Oosielijke winden met sneeuw buien in het Noorden woeden nog over Scandinavië bij temperaturen om het vries punt in het binnenland, en in Zweden is veel sneeuw gevallen. Ook in Zwitserland en Zuid-Duiischland wordt sneeuwval ge meld, terwij. over de Bntsche Eilanden en in Frankrijk plaatselijk regen- en hagel buien voorkomen. Ofschoon de wind iets zal afnemen is in verband met de zeer lage temperatuur in de bovenlucht en den Noordelijken toevoer voorloopig nog buiig weer te wachten, LUCHTTEMPERATUUR 7 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Dinsdagnamiddag 4.21 uur tot Woensdagmoigen 7.19 uur. HOOG WATER Hoog water te Katwijk aan Zee op Woensdag 4 Dec. voorm. 8.30 uur nam. 9.05 uur. VEREENIGING VAN R.K. GEMEENTERAADSLEDEN. In den Statenkieskring „Gouda". Dezer dagen vergaderde deze Vereeni- ging in Concordia te Gouda, welke verga dering zich in 'n uitstekend bezoek mocht verheugen. De voorzitter, de heer A. C. Deerenberg, Schoonhoven, sprak 'n woord van welkom en deelde mede, dat het ledental der Ver., dat in de vorige periode 64 bedroeg, doch door het niet terugkeeren in den Raad van verschillende leden was teruggeloopen, thans weer 74 bedraagt, welk resultaat hij bevredigend noemde. Voldaan kon hij ech ter eerst zijn. wanneer ook de 36 ontbre kende R.K. Raadsleden in den kring tot de Vereeniging waren toegetreden. Hierna kwam in bespreking het be stuursvoorstel om de contributie, met inbe grip van het abonnement op het orgaan ..De Gemeenteraad", te brengen van ƒ5.— op 4.p. jaar, met welk voorstel alle le den zich vereenigden. Voor de bestuursverkiezing waren geen candidaten ingediend, waarom, staande de vergadering, alsnog gelegenheid werd ge geven candidaten te noemen. Waar er ech ter geen candidaten naar voren kwamen, werd het zittende bestuur bij enkele can- didaatstelling herkozen en verklaarde zich bereid de herbenoeming te aanvaarden. Hierna hield de voorzitter 'n inleiding over het onderw,er-p: Uitvoering van wer ken in werkverschaffing in eigen beheer of met inschakeling van de particuliere aannemers, aanleg van tertiaire wegen in werkverschaffing en stichting van „Weg schappen". Vooral over het laatste onderwerp, de stichting van wegschappen en het uitvoeren van werken op tertiaire wegen in werkver schaffing, heeft spr. in den breede uitge weid, omdat z.i. op dit terrein voor onze plattelandsgemeenten nog heel wat is te doen. Hij vestigde daarbij speciaal de aandacht op de artikelen 129 t/m 146 van de Gemeen tewet, welke bij de laatste wijziging daarin zijn opgenomen en welke mogelijk maken, dat verscheidene gemeenten ter behartiging van gemeenschappelijke belangen regelin gen treffen, waaronder mede zijn begrepen de voorzieningen in zaken, inrichtingen of werken, bij welke zij betrokken zijn. Hierdoor wordt dus de mogelijkheid ge schapen, dat verscheidene gemeenten, die belangen hebben bij tertiaire wegen, geza menlijk 'n z.g. „wegschap" stichten tot het verbeteren van deze wegen. Zij kunnen dan trachten andere instanties, als polderbestu ren etc., die bij deze werken interesse heb ben, hierbij te betrekken en door het geven van bijdragen de uitvoering van deze wer ken mogelijk te maken. Deze wijze van uitvoering door middel van 'n wegschap gebeurt reeds in verschillende streken en in deze omgeving o.a. in de Alblasser- en Krimpenerwaard. Hierdoor wordt bereikt, dat deze wegen uitstekend kunnen worden verbeterd, wat niet alleen 'n belang is uit het oogpunt van goede verbindingswegen tusschen de ver schillende plaatsen, maar bovendien het groots voordeel heeft aan tal van werkloo- zen uit deze gemeenten werk te verschaf fen. En bij uitvoering in werkverschaffing, met bijdragen van de geïnteresseerden, is dit ook voor minder financieel-krachtige gemeenten mogelijk. Resumeerend zegt spr., dat het verbete ren van de tertiaire wegen zeer noodzake lijk is, dat het 'n pracht-object is van werkverschaffing en dat het zich uitstekend leent om door de verscheidene belangheb bende gemeenten te worden uitgevoerd, •terwijl de steun van hoogere instanties hier bij zeelr zeker kan worden verwacht, te meer, daar door het bestuur onzer Provin cie 'n belangrijk bedrag uit het werkfonds, speciaal voor dit doel, is aangevraagd. In het tweede gedeelte van zijn causerie behandelde spr. het uitvoeren van werken in werkverschaffing met inschakeling van de particuliere aannemers. Hij zegt op het standpunt te staan, dat zooveel mogelijk cte particuliere aannemers dienen te worden ingeschakeld en dat dit zeer zeker niet duurder zal uitkomen dan bij uitvoering in eigen beheer. Echter meende hij, dat er wel enkele bepaalde werken zijn, die zich beter leenen voor uitvoering in eigen beheer. Vooral vestigde hij er de aandacht op, dat men goed in het oog moet houden wat ge woon normaal werk is en dus behoort te worden uitbesteed, zonder meer, en wat in aanmerking komt voor uitvoering in werk verschaffing, daar deze grenzen steeds meer vervagen. Ten slotte besprak de inleider nog het toezicht van de Heide-Maatschappij, welk toezicht echter ook dwingend wordt voor geschreven, wanneer bij werkverschaffing de particuliere aannemers worden ingescha keld. Van zelfsprekend ontspon zich na deze interessante inleiding 'n uitgebreide discus sie, waaraan door heen wat raadsleden werd deelgenomen. O.a. gaf hierbij de wei houder van Sociale Zaken te Gouda, de heer Koemans, die dus in deze kwestie eveneens als 'n uiterst deskundige mag v/orden beschouwd, verschillende wenken ten beste en onderstreepte het betoog van den inleider. Bij de rondvraag kwam o.a. nog naar vo ren de kwestie van de stichting van 'n bij zondere school, waaraan door het ge meentebestuur niet de noodige medewer king werd verleend, terwijl ten slotte nog werd gevraagd of 'n R.K. Raadslid, dat met voorkeursstememn is gekozen en deswege door de plaatselijke afdeeling der R.K. Staatspartij werd geroyeerd, lid der Ver eeniging kan zyn. Waar deze kwestie zich in nog enkele plaatsen van den Goudschen Kring voordoet, zij hier medegedeeld, dat art. 4 van het reglement der Vereeniging dit niet toelaat, daar slechts R.K. Raadsle den, leden der R.K. Staatspartij, lid der Vereeniging kunnen zijn. Ten slotte willen wij nog eens de aan dacht van alle R.K. Raadsleden in den Sta- tenkieskring „Gouda" op deze Vereeniging vestigen, die, om de belangrijkheid van de onderwerpen, die daar doorgaans aan de orde komen, zeer zeker verdient, dat zij èn door hun lidmaatschap, èn door het bezoe ken der vergaderingen, haar daadwerkelijk steunen. KERKNIEUWS PLEBAAN WESTERWOUDT. De gezondheidstoestand van den Hoog- eerw. plebaar, Westerwoudt te Haariem wordt steeds beter en geeft alle reden tot tevredenheid. Binnenkort zal Z. H. Eerw. uit Vught, waar hij eenigen tijd tot herstel van zijn gezondheid heeft vertoefd, vertrekken en zich in de omgeving van Haarlem vestigen, zoodat hij zich dan wat meer met het pa rochiale levei. van de Kathedrale Kerk zal kunnen in laten. Dr. Tervooren, die den plebaan Zondag te Vught bezocht heeft, en van wien wij deze mededeelingen ontvingen, was van meening, dat Z. H. Eerw. omtrent half Januari of oegin Februari zijn wrkzaam- heden weer zou kunnen hervatten. „Tijd" RECHTZAKEN DE SPOORWEGAANSLAG TE OLDEBROEK. Vonnis van den Bosschen Krijgsraad. De Krijgsraad van 's Hertogenbosch wees heden vonnis in de zaak van den spoor wegaanslag te Oldebroek op 18 Augustus j.l., welke zaak acht dagen geleden werd behandeld, en waarvoor drie dienstplichti gen van het le regiment veldartillerie te Breda terecht stonden. De 20-jarige soldaat H. C. H., tegen wien zes maanden gevangenisstraf was geëischt, werd veroordeeld tot vijf maanden gevan genisstraf; de 20-jarige korporaal H. B. K. overeenkomstig den eisch tot 3 maanden gevangenisstraf en verlaging van rang en de 20-jarige H. J. W. tot 14 dagen gevan genisstraf voorwaardelijk met een proef tijd van één jaar. De eisch was 14 dagen gevangenisstraf. INGfiZOWIKN STUKKEN Mijnheer de Redacteur, gelieve onder staand berichtje in Uw geëerd blad op te te nemen, waarvoor reeds bij voorbaat mijn dank. Om misverstand te voorkomen, breng ik ter kennis, dat het ingezonden stuk van 30 Nov. 1935 niet van mij afkomstig is. P. B o s m an, Mr. Schoenmaker, Noord wijk, Molenstr. 38. B. J. HUURMAN Dzn. f In den ouderdom van 61 jaar is hier ter stede na een vrij langdurige ziekte over leden de heer B. J. Huurman Dzn., die ge durende tal van jaren een vooraanstaan de plaats heeft ingenomen in de aanne merswereld hier ter stede, gedurende vele jaren lid van den gemeenteraad was en in verscheidene kerkelijke vereenigingen zit ting had. De heer B. J. Huurman werd den 3en November 1874 te Delft geboren en legde zich na zijn schooljaren toe op het bouw vak. Als jongeman kwam hij omstreeks 1900 naar de Sleutelstad, waar hij de zaak van de aannemersfirma v. Erkel, gevestigd aan de Heerengracht, overfiam. Gedurende zijn geheele leven bleef de zaak van den heer Huurman later, toen zijn zoon mede in het bedrijf werd opge nomen, de firma Huurman aan de Heerengracht gevestigd. De heer Huurman was vertegenwoordi ger van de bouwmaatschappij Nationaal Grondbezit, hij was beëedigd taxateur, enz. Van 7 Sept. 1917 tot het vorig jaar, on geveer twintig jaar dus, had de heer Huur man zitting in den gemeenteraad als af gevaardigde voor de Anti Rev. Partij. In 1917 volgde hij den heer P. Mulder als raadslid op en werd den 7den September als zoodanig geinstalleerd. De heer Huurman was bestuurslid van de Ver. voor Christelijk Onderwijs en heeft ook voorheen zitting gehad in ker kelijke organisaties van de Ned. Herv. Kerk, waarvan hij lidmaat was. De heer Huurman was een persoonlijk heid. Energiek en doelbewust deed hij al- les wat hij deed. Bij hem kan nooit worden geconstateerd eenige weifeling of aarzeling. Hij had overwogen vóórdat hij sprak en handelde. Vandaar dat er altijd graag naar hem werd geluisterd. In den gemeenteraad had hii altijd de aandacht van allen; als hij spreken ging wist men, dat er iets gezegd zou worden. In de commissie-vergaderin gen werden zijn adviezen van groote waar de geacht: ze waren altijd zakelijk en re sultaat van het inzicht en de overwegingen van een kalm denkend mensch. Kalm over woog hij eerst de zaken, die aan zijn oor deel werden onderworpen, maar dan kon hij vaak fel en héél fel zijn meening verde digen en tegen anderer opvattingen oppo- neeren. Toch kwetste hij daarbij den te genstander niet. De h^er Huurman was tij dens zijn Raadslidmaatschap langen tijd voorzitter van de A.R. Raadsfractie en voorzitter van de rechtsche Raadsclub, in welke functies hij ook door allen zeer ge respecteerd werd. Hij is lid geweest van de Commissie voor de Financiën, voor de Lakenhal, voor de Stedelijke Lichtfabrie ken, voor de gestichten „Endegeest", enz., voor den Geneeskundigen Dienst, voor de Gemeentewoningen in al deze commis sies heeft hij goed en nuttig werk verricht. Met waardeering zullen allen, die met den overledene in het openbaar leven hebben samengewerkt, aan hem blijven denken. Wij bidden voor den overledene, dat hij ruste in vrede. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot zal a.s. Vrijdag te 12 uur plaats hebben op de begraafplaats „Rhijnhof". „DE ZEVEN WONDEREN VAN ZUID-AFRIKA. Filmavond van „Geloof en Wetenschap". De leden van G. en W. beginnen zich in Afrika kind in huis te gevoelen. Binnen betrekkelijk korten tijd hebben zij reeds twee reizen naar het donkere werelddeel gemaakt, de eerste maal naar de nikkers van de Congo en gisteravond naar de kaf fers vanTransvaal. Deze laatste reis had plaats onder lei ding van mr. A. Hustinx uit Maastricht, die door deze filmvertooning waarbij een korte uitleg werd gegeven de tal rijke belangstellenden een interessante kijk heeft gegeven op land en leven in de Unie van Zuid-Afrika. het land, dat behal ve de zeven wonderen, welke het telt, ook in zijn geheel een wonder is; het is het eenige land, dat niet door de crisis ge troffen werd. De avond werd, bij ontstentenis van prof. Carp, ingeleid door den secretaris, den heer Wilmink, die daarbij er op wees, dat deze bijeenkomst was belegd in samenwer king met de Kath. Studentenvereeniging „Sanctus -Augustinus". Mr. Hustinx heeft in een korte causerie enkele bijzonderheden over Zuid-Afrika meegedeeld. Het land werd in 1648 door Nederlanders ontdekt en de oud-Nederland- sche invloed is nog steeds sterk. De vlag van het land is het ons zoo vertrouwde orange-blanje-bleu, de opschriften van straten, gebouwen enz. zijn tweetalig, n.l. Engelsch en Zuid-Afrikaansch, hetgeen men als een staccato-dialect van het Neder- landsch zou kunnen beschouwen. Een Ne derlander kan er zich heel goed verstaan baar maken. De film, welke mr. Hustinx bij zijn maandenlange reis door de Unie heeft ver vaardigd, was zeer geslaagd en gaf, behal ve menige photographisch schitterend ge lukte opname, een nieuwe kijk op het zuidelijk deel van Afrika. De film liet ons kennis maken met het land door onze voorvaderen gesticht en grootgemaakt. Niet alleen de streken, die door banden van historie en cultuur, van ras en taal zoo nauw met ons-verwant zijn, hadden de belangstelling van mr. Hustinx. De film bracht meer. Behalve de vier genoemde provincies van de Zuid-Afrikaansche Unie, die een opper vlakte beslaan zou groot als die van Ne derland, Duitschland, België, Frankryk, Zwiltserland, Italië, en Spanje en Portugal tezamen, werd nog Zuid- en Noord-Rho- desië doorkruist. Wij zagen de diamantvelden van Kim- berley en hun sprookjesachtige voorraden van schitterende edelgesteenten. Wij be zochten Basoeto-land, het Mexico van Afri ka. Wij volgden de goudfabricatie in de befaamd „Rand"-mijnen en begaven ons in de „compound" der mijnkaffers. In West-Transvaal werd een bezoek ge bracht aan de Hollandsche boerenkolonie „Wonderfontein". In de teakhout-bosschen van Noord-Rho- desië maakten we een avontuurlijke jacht- expeditie op leeuwen mee. Bij den terugkeer uit de binnenlanden waren we eenige dagen de gast van een kaffer-opperhoofd in wiens kraal we gele genheid kregen het primitieve leven der inlanders en hun vreemde gebruiken na der te leer en kennen. Trekkend door het Kruger wild-reser- vaat bespiedden wij jakhals en buffel, eland en impala, sabel-antiloop en water bok, koedoe en giraffe, aap en warthog, ze bra en nijlpaard, leeuw en olifant, zooals zij leven in den Afrikaansche jungle. Wij reisden naar Livingstone, waar de Zambesi de grootste watervallen der we reld vormt. „De Rook die Dondert" zoo noemden eeuwen geleden reeds de omwo nende negerstammen dit imposante natuur monument, dat in 1855 pas door den eer sten blanke werd aanschouwd. Dit voor recht viel den bekenden ontdekkingsreizi ger Livingstone te beurt, die de water vallen noemde naar zijn Koningin Victoria. Ten slotte begaven wij ons per film naar Fort Victoria in de binnenlanden v. Masho- naland in Zuid-Rhodesië waar we een be zoek brachten aan de mysterieuze Zim- babwe-ruines, de goud-tempels der Afri kaansche Azteken. Te middernacht kwamen de G. en W.'ers uit Afrika terug, voldaan over de span nende reis. De praeses van „Sanctus Augustinys", de heer Van der Lugt, sprak namens bei de vereenigingen een welgemeend dank woord tot mr. Hustinx, den wensch uitspre kende, dat het contact dat tusschen beide vereenigingen was belegd, bestendigd zou blijven. ZILVEREN JUBILEUM F. F. v. d. MARK Bij de Stedelijke Lichtfabrieken jubi leert vandaag wederom een der werklie den. Ditmaal is het de voorman-stoker der Electricteitsfabriek F. F. v. d. Mark, die heden vóór 25 jaren bij het bedrijf in dienst trad. Hij begon zijn loopbaan als hulpstoker en wist zich door ijver en groote plichts betrachting tot zijn tegenwoordige functie op te werken. In de Directiekamer mocht de jubilaris allereerst in tegenwoordigheid van den Ingenieur en den Bedrijfschef der Centrale de gelukwenschen van den Directeur in ontvangst nemen; naast dank voor het geen hij in de afgeloopen jaren had ge presteerd, werden hem de beste wenschen voor zijn verderen diensttijd aangeboden. Hierop volgde een meer intieme huldi ging door chefs en collega's-werklieden in de Centrale, die er eveneens voor hadden gezorgd, dat deze dag voor den jubilaris niet onopgemerkt voorbij zou gaan. Daar toe werd de jubilaris met zijn familie ontvangen in een der dienstlokalen van de Centrale, alwaar voor zoover het bedrijf zulks toeliet, het personeel zich had ver zameld. Een der collega's, de machinist Ter Haak, was de tolk der aanwezigen en fe liciteerde den jubilaris met zijn zilveren feest. Als blijvende herinnering bood hij namens chefs en collega's een geschenk aam j De jubilaris, ten zeerste verrast door j deze spontane huldiging, sprak hiervoor zijn dank uit, waarda de aanwezigen ge legenheid kregen hem persoonlijk de hand te drukken. Het verdere van den dag bracht de ju bilaris in huiselijken kring door, waar hij ongetwijfeld nog van vele zijden felicita ties in ontvangst mocht nemen. Maria-Congregatie, afd. Jongedames St Petrus-Parochie. 't Rozenkrans bidden voor de overleden Congreganiste Annie Köss is niet, zooals den congreganisten is medegedeeld, van daag om 5 uur maar om 7 uur in de kapel van 't Weeshuis, St. Jacobsgracht. De H. Mis van Requiem is Woensdag ochtend kwart over 8 en niet half 9, even eens in 't Weeshuis. Ook om 7 uur is daar een H. Mis. Begrafenis is ongeveer te 10 uur. R.K. S. V. „Leiden". Het bestuur herinnert er dan leden aan, dat hedenavond te 8.30 uur in de Leonar- duskerk aan den Haagweg voor de ziele- rust van het overleden lid, den heer J. van der Geer, de rozenkrans zal worden gebe den. Wien het eenigszins mogelijk is, wordt daar verwacht. Morgen, Woensdag te 8.30 uur wordt in dezelfde kerk de H. Mis van Requiem ge zongen terwijl om 10 uur de begrafenis plaats heeft. Mogen wij op aller aanwezigheid, voor al in de kerk, rekenen. Aan het politiebureau zijn twee rijwie len te bevragen, welke onbeheerd op straat zijn aangetroffen. EERSTE BLAD PAG, f AGENDA LUIDEN. Dinsdag, „St. Raphaël", alleen Tram personeel, R.-K. Volksbond, 8 uur n.m. Dinsdag, Leidsch Studenten Muziekgezel schap „Sempre Crescendo", Stads gehoorzaal 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 2 tot en met Zondag 8 Dec. a.s. waargeno men door de apotheken: G. F. Reyst, Steenstraat 35, tel. 136; A. J. Donk, Doeza- straat 31, telef. 1313 en C. van Zijp, Wil- helminapark 8, Oegstgeest telef. 274. VAN ONZE ADVERTEERDERS. „HET BRILLENHUIS" Hedenmiddag heeft in perceel Hooi gracht 3 de opening plaats genad van de nieuwe zaak van den heer C. van Muijen, opticien. De heer v. Muijen begon ruim drie jaar geleden, een zaak in de Hoog- landsche Koorsteeg. Bescheiden van opzet, drongen de omstandigheden al spoedig tot uitbreiding en dit werd gezocht door ver bouwing van het perceel Hooigracht, 34 tot winkelhuis. De timmerman v. Muijen en de schilder v. Muiden namen deze ver bouwing voor hun rekening en het resul taat is uitstekend te noemen. Een aardige winkel met twee étalages verrees nu, waarin de geëtaleerde artikelen, brillen, verrekijkers, barometers enz. doen zien, hoe goed de heer v. Muijen gesorteerd is. Direct achter den winkel ligt de werk plaats, waar o.m. de nieuwste machine voor het lasschen van brilmonturen is op gesteld, welke dit voordeel heeft, dat het metaal aan hardheid niets verliest, terwijl de reparatie een minimum van tijd vraagt Zilveren jubileum. Op 10 December a.s. hoopt mej. D. Coe- bergh den dag te herdenken, waarop zij vóór 25 jaar werd benoemd tot lid van den Voogdijraad hier ter stede. In een Vrijdag door den Voogdijraad te houden vergadering zal mej. Coebergh voor haar werkzaamheden gehuldigd worden. Aanbesteding Door den directeur van Gemeentewer ken werd hedenmorgen namens B. en W. aanbesteed: het uitvoeren van rioleerings- en bestratingswerken aan de Kamerlingh Onneslaan, de Sitterlaan en de Lorentz- kade (in twee perceelen). Er waren 12 biljetten ingekomen: fa. de Winter en v. Weeren: perc. 1 ƒ3225, perc. 2 ƒ825; E. v. d. Berg: perc. 1 2830, perc. 2 1290, massa 4020; A. J. Langeveld: perc. 1 ƒ2800, perc. 2 ƒ1200, massa ƒ4000; C. Godsschalk: perc. 1 ƒ2600, perc. 2 1000, massa ƒ3600; N.V. Beton Mij. „Hooge Morsch": perc. 1 2675, perc. 2 ƒ800, massa ƒ3475; W. Vollebregt, Oegstgeest: perc. 1 2350, perc. 2 ƒ885, massa ƒ3200; H. C. Heemskerk: perc. 1 ƒ2363, perc. 2 767, massa ƒ3129; J. Th. Cornet: perc. 1 ƒ2870; H. Bunschoten: perc. 1 2140, perc. 2 487, massa 2600; v. d. Geer en Stuifzand: perc. 1 1895, perc, 2 ƒ780, massa ƒ2600; v. Halem en Doornik: perc. 1 1790, perc 2 ƒ700, mas sa ƒ2490; A. M. Konings: perc. 1 ƒ2000, perc. 2 400, massa 2380. Waar geen woonplaats vernield, is deze Leiden. De gunning is aangehouden. Perosi. A.s. Woensdagavond zal er geen repeti tie plaats hebben; de eerstvolgende repeti tie is Woensdag 12 Dec. 8.15 uur. Het be stuur verzoekt allen leden dien avond aan wezig te zijn. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 1724. Eerste Neder - landsche Verzekerings-Maatschappij op het Leven en tegen Invaliditeit N.V. (f.). Leiden, Breestraat 10a. Hoofdz.: 's-Graven- hage, Prinsessegracht 13. Uittr. beh. fil. Leiden: A. W. echner, d.d. 1 Dec. 1935. N. Beh. fil. Leiden: I. P. Moonen, Gouda. 1877. Verzekeringsband „De Nieuwe Eer ste Nederlandsche" N.V. (f.). Leiden, Bree straat 10a. Hoofdz.: 's-Gravenhage, Prin sessegracht 13. Uittr. Beh. bijk. Leiden: A. W. Zechnere, d.d. 1 Dec. 1935. N. Beh. bijk. Leiden: I. P. Moonen, Gouda, De alhier tot arts bevorderde semi-artsen H Beeuwkes en Ph. J. Windemuller zijn bestemd tot reserve- officier van gezond heid 2e klasse bij den geneeskundigen dienst van het leger hier te lande. Bij koninklijk besluit is de reserve- tweede luitenant W. Muller van het 6e regiment veldartillerie benoemd tot reser- ve-eerste-luitenant bij zijn tegenwoordig regiment. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Bevorderd: tot doctor in de rechtsgeleerdheid, op proefschrift getiteld: ,,De industrialisatie van Japan in verband met de Japansche handelsexpansie naar Nederlandsch-Indie" de heer L. G. M. Jaquet, geboren te Mid delburg. Geslaagd: doctoraal examen rechtsgeleerdheid de heer R. J. M. H. Brouwers, Amsterdam; doctoraal examen geneeskunde: J. E. Dolk, Dordrecht, A. J. Schreuder, Delft, K. L. Bakema, Leiden.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2