DINSDAG 3 DECEMBER 1935 DE LE1Ü5CHE CUUKANI DERDE BLAD - PAG. 10 UIT DE OMGEVING TOESLAGFONDS BLOEMBOLLEN- BEDRIJF De eerste uitbetalingen van het Toe slagfonds voor het Bloembollenbedrijf zullen voor het contractjaar 19351936 plaats vinden op Vrijdag 20 December: Te Hillegom: in het gebouw van den R.-K. Volksbond des avonds van 5.30—7 uur. T e L i s s e: in het gebouw van den R.-K. Volksbond des avonds van 5.307 uur. Te Sassenheim: in het gebouw van de K. S. A. des avonds van 5.456.45 uur. Te Noordwijkerhout: in het ge bouw voor werkloozen aan de School straat, des avonds van 88.30 uur. Te N o o r d w ij k: in het Juvenaat, des avonds van 88.30 uur. Te Voorhout: in het patronaat des avonds te 8.15 uur precies. HILLEGOM. Personalia. Voor het examen Staats- praktijk diploma Handel en Administratie slaagde onze plaatsgenoot C. Jansen Jr. Zwijntjesjagers. In de Burg. Pont straat is een rijwiel ontvreemd, dat even onbeheerd stond. De politie stelt een onder zoek in. Werkloozen. Aan de Gemeentelijke Arbeidsbeurs staan 495 personen als werk zoekenden ingeschreven tegen 393 voor een week. LISSE. „Bloembollencultuur". De afdeeling Lisserbroek van de Alg. Vereeniging voor Bloembollencultuur vergaderde gister avond in het café van den heer A. Faas, onder presidium van den heer B. Berbee. Door den secretaris, den heer J. M. de Graaf, werden de notulen gelezen. Aange zien er geen mededeelingen waren werd overgegaan tot de behandeling van den beschrijvingsbrief voor de 197e Algemeene Vergadering. De voorstellen van de af dee lingen Bovenkarspel en Wassenaar inzake wijzigingen in de huidige saneeringsmaat- regelen werden voorgelezen, zoomede het praeadvies van het H. B, welk advies luidde er van af te zien om thans een uit spraak te doen doch te wachten tot Sep tember 1936. De heer Baartse stelde de vraag met welk recht het H.B. dit praead vies kan geven. Zi. speelt de belangen- politiek in het H.B. hoogtij, waardoor de belangen van een zekere groep verwaar loosd worden. Uit meerdere bezwaren con cludeerde de heer Baartse, dat de sanee ring nog liever vandaag den morgen ver dwijnen moet. Al was hij het niet geheel eens met de tactiek van het H.B. toch kon de heer v. d. Lelie zich niet vereenigen met de bewering van den heer Baartse. De voorstellen van Bovenkarspel en Wassenaar werden bij stemming verwor pen. Goedgekeurd werd het voorstel van- het H.B. om 5000 uit het Waarborgfonds beschikbaar te stellen ter dekking van het iekort van de tentoonsteling Flora. De ver gadering deelde voorts de meening van het H.B. inzake een voorstel van de afd. Voor hout betreffende wijzigingen in de sanee- ringsmaatregelen. Een voorstel-Heemstede tot instelling van een Economisch Bureau waar de leden alle mogelijke administra tieve, juridische en andere informaties kunnen bekomen, vond evenmin een gun stig onthaal en werd verworpen. De candidaatstelling voor voorzitter van het H.B. had tot uitslag, dat na gehouden- stemming bleek gekozen te zijn dr. Dijt te Haarlem- Voorts werd in de plaats van de aftredende leden van het H.B., de heeren Valkering, v. d. Meer, J. Roes, resp. cart el idaat gesteld de heeren P. F. Seignette te Beverwijk, G. v. d. Marei te Wassenaar en P. C. de Zeeuw te Nieuw-Vennep. In het bestuur der afd. werden bij enkele candi daatstelling herkozen de heeren A. Buur- man en A. v. Oosten. Hierna sluiting. NOORD WIJK. St. Joseph's Gezellen, In verband met het Sint Nicolaasfeest zal morgen op de wekelijksche bijeenkomst een gratis kaartwedstrijd worden gehouden, waarvoor een aantal fraaie prijzen zijn beschikbaar gesteld. Met het oog op de te verwachten groote deelname zal deze wedstrijd aan vangen te 7 uur. Voor een vlot verloop worden alle Ge zellen verzocht op tijd aanwezig te zijn. Inbraken. Toen de familie B. alhier, dezer dagen 's avonds laat van een brui loft huiswaarts keerde, kwam zij tot de onaangename ontdekking,, dat tijdens hare afwezigheid in de woning was ingebro ken. Bij de politie werd aangifte gedaan van inbraak in een onbewoonde villa. Een onderzoek wordt ingesteld. Auto met uithangbord. JJ. Vrijdag avond reed over de Voorstraat een perso nen-auto, waarvan het linker portier open stond, met het gevolgd, dat een tegenlig ger van dit portier een klap kreeg, welke ver in den omtrek hoorbaar was. Een agent van politie, die een en ander zag gebeuren, -wilde de auto laten stoppen, doch de be stuurder reed door, terwijl het portier open bleef staan. Zoowel de auto als de be stuurder zijn ougespoord en proces-ver baal wordt opgemaakt. Begin van brand. Zonwagmiddag om streeks 3 uur ontstond brand in de bloem- fcollenschuur van den heer R. aan de Zee straat alhier. De brandweer wist met één slang op de waterleiding de brand te blus- schen. De politile zorgde voor de afzet ting. De brand is veroorzaakt door met lucifers spelende kinderen. Diefstal. Een kerkganger die zijn rij wiel tijdens de godsdienstoefening tegen de kerk had laten staan, moest na het ein-« digen van den dienst ondervinden, dat de lantaarn en dynamo van het rijwiel afge broken en meegenomen waren. Aangifte bij de politie volgde. NOOTDORP. DE „NOMITENTO". Groot succes voor den middenstand. De tentoonstelling van de plaatselijke middenstand is een groot succes geworden. Zonder uitzondering mocht elke stand houder zich verheugen in een groote be langstelling van de zijde van het publiek en wat de hoofdrol hierbij speelt: de ver koop was ver boven verwachting. Het was een komen en gaan van pu bliek, waaronder velen van elders, die ge bruikt maakten van de autobusregeling E.N.A. van J. C. de Groot, alhier. Onder de bezoekers waren er talrijke, die bij binnenkomst reeds een verrassing in ontvangst mochten nemen, terwijl bijna elke stand nog een attractie aanbood, waar bij mooie en nuttige geschenken te winnen waren. De sluiting had plaats door den kapelaan der parochie. De Nootdorpsche middenstanders hebben door deze tentoonstelling werkelijk laten zien, dat zij de aangewezen personen zijn voor de voorziening in de dagelijksche be hoeften. Dat allen dit nu ook eens zullen begrijpen, en hun inkoopen zullen blijven doen bij den plaatselijken middenstand! Voedseluitdeeling. Vanwege het Plaat selijk Crisis-Comité zal, te beginnen met Woensdag a.s., elke week op dien dag een gratis uitdeeiing van erwtensoep plaats hebben. Behoeftigen, die hiervoor gaarne in aanmerking willen komen, kunnen zich daartoe tevoren opgeven bij de leden der voedingscommissie van voornoemd comité, de heeren P. van 't Wout en J. W. Naaijen. De plaats van uitdeeling is bij den heer P. van 't Wout, Dorpsstraat 98 (tijd van af halen 11.4512.15 uur). Stopzetting groentendistributie. In verband met de weinige belangstelling wordt dc groentendistributie met ingang van 4 December stopgezet. Geboren: z. v. L. J. A. Sliedrecht- Holtkamp. z. v. J. Petersen-Geneste. Gehuwd: J. S. van Kampen, 23 j. en A. J. de Jong, 24 j. Ingekomen: C. N. Bolk en gezin, van Delft; A. Aassie, van Amsterdam; S. P. Lenars en gezin, van Amsterdam; G. D. Koornneef, van Monster; M. Boonekamp, van Zoetermeer; G. Th. van der Meer, van Rotterdam; A. P. Hylkema, van Rotterdam; A. H. Engels, van Rotterdam; P. C. van der Kist, van den Haag; W. Pannebakker en gezin, van Pijnacker; J. van der Wees, van Delft; M. G. van de Sande, van Stomp- wijk. Vertrokken: L. C. van der Meer en gezin naar Stomp wijk; L. van der Togt naar Veur; J. Hoekstra naar Zevenhuizen; J. H. Jaspers en gezin, naar Bleiswijk; Th. Goeman, naar Stompwijk; L. Herbert, naar Delft. RIJPWETERING. IJsclub. In café „Concordia" vergader de de Rijpweteringsche IJsclub onder voor zitterschap van den heer J. Bakker. Bijna honderd leden woorden deze jaarvergade ring bij, een aantal, grooter dan ooit op de jaarlijksche bijeenkomst van de IJsclub werd gezien. De voorzitter opende met een kort woord van welkom en sprak den wensch uit, dat de a.s. winter ruimschoots gelegenheid moge bieden tot het beoefe nen van de ijssport. Daarna verkreeg de secretaris het woord ter voorlezing van de notulen, die zonder op- of aanmerkingen werden goedgekeurd en vastgesteld. Uit het financieel verslag dat daarna werd voorgelezen, bleek, dat de ontvangsten met inbegrip van het saldo der vorige jaarrekening ƒ454,11 bedroegen, de uitga ven 119.07, zoodat het voordeelig saldo ƒ335.04 bedroeg. Als kascommisie werden door den voorzitter benoemd de heeren W. Weenink, Jasp. v. Rijn en J. v. d. Poel, die na onderzoek bij monde van eerstge noemde verklaarden, dat de bescheiden in orde waren bevonden. Tijdens het onder zoek der rekening bracht de secretaris ver slag uit van de vergadering van den Z. H. LJ. B., welke vergadering deze als afge vaardigde der Rijpweteringsche IJsclub had bijgewoond. De afgevaardigde sprak er hierbij zijn voldoening over uit, dat door verkiezing van den heer Schölvinck als be stuurslid van den Z. H. IJ. B., zeer waar schijnlijk periode van verjongde activiteit voor dit bestuur wordt ingeleid- De bestuursverkiezing had tot resul taat, dat de heeren v. Egmond, v. cL Poel en Bakker, alle drie aftredend, werden herkozen. Ook de afgevaardigden werden herkozen. Bij de rondvraag werd door een der le den geinformeerd naar de voorwaarden der verzekering voor leden en werklieden. De afgevaardigde antwoordde hierop, dat de leden verzekerd zijn tegen ongelukken, wanneer zij zich op schaatsen op een der banen van de afdeelingen van den Z. H. IJ. B. bevinden. Voor bestuursleden en com missarissen geldt de bepaling, dat men „op schaatsen" moet zijn, niet. Wat de werk lieden-verzekering betreft, het bestuur van den Z. H. LJ. B. zal in hoogste instantie in- formeeren naar de wettelijke aansprake lijkheid der clubs tegenover haar werklie den en daarna een collectieve verzekering voor alle clubs afsluiten, wanneer de wensch daartoe wordt bekend gemaakt. Van de bestuurstafel werd er ten slotte nog op gewezen, dat zij die wenschen te werk te worden gesteld, vóór 1 December lid van de club moeten zijn. Eindelijk werd de verloting gehouden waarbij de prijzen ten deel vielen aan de heeren P. L. Straathof, J. v. d. Star, J. v. d. Star Wzn., W. Zoetemelk, J. v. d. Poel, H. Beelen, P. Rotteveel, A. Disseldorp, L. Jansen, J. Heemskerk, J. Bakker Azn., J. Juffermans, J. Hoogenboom Bzn. en de dames P. v. Rijn, C. Ganzeveld en C. Dis seldorp. De voorzitter sloot daarna met een kort woord van dank aan de aanwezigen deze geanimeerde bijeenkomst. GEMEENTERAAD VAN WOUBRUGGE De Raad der gemeente Woubrugge kwam j.l. Vrijdagavond in cpenbare vergadering bijeen ten gemeentehuize. Aanwezig zijn alle leden. De voorzitter, de edelachtb. heer H. B. N. Mumsen, -»pent de vergadering met gebed, waarna de se cretaris de notulen voorleest, welke onver anderd worden goedgekeurd. De heer Anker vraagt, in verband met de voorgelezen notulen, naar de uitvoering der toeslagregeling in de bedrijven en voorts of het Rijnlandsch Borgstellingsfonds reeds daadwerkelijk is opgetreden voor in gezetenen dezer gemeente. De voorzitter zegt, dat de toeslagregeling wacht op de goedkeuring van den Inspec teur; ten aanzien van de hulp van het Rijn landsch Borgstellingsfonds deelt de voorzit ter mede, dat dit een zaak is, welke buiten de gemeente omgaat. De voorzitter deelt mede, dat de minister er geen bezwaar tegen heeft, dat, evenals vorige jaren, ook dit jaar wederom een kolentoeslag wordt verstrekt aan werk loozen of aan te werk gestelde werkloozen. De vergoeding hiervoor mag echter niet meer bedragen dan 1.terwijl de toe slag plus steun een zeker percentage van het in het vrije bedrijf voor den werklooze vastgesteld weekloon niet mag te boven gaan. De heer Boot vraagt of wederom een be drag van ƒ1.uitgegeven kan worden. Spr. meent, dat de kolenverstrekking eer der verstrekt had kunnen worden, aange zien de regeling reeds lang ter kennis der gemeentebesturen is gebracht. Het voor stel van B. en W. tot het verstrekken van dezen toeslag, wordt hierna met algemee ne stemmen aangenomen. Rattenbestrijding. De vereeniging voor Ned. gemsenten heeft zioh, na overleg met Ged. Staten, en in samenwerking met verschillende ge meenten, ten doel gesteld de rattenbestrij ding op groote schaal te doen plaats heb ben, vooral op de Kagerplassen en het Bra sem ermeer. De oorspronkelijke opstelling van een plan de campagne stuitten af op de groote financieele offers. De financiering van het nieuw-ontwor- pen plan laat zich op drieërlei soort on derscheiden: le. de kosten van de centrale leiding, 2e. de kosten van de werkzaamhe den bij het opsporen van de ratten en bij het uitleggen van de bestrijdingsmiddelen en 3e de kosten, dezer bestrijdingsmiddelen. Blijkens mededeeling der vereeniging zullen de sub 1 genoemde kosten gedragen kunnen worden door de provincie, waarte gen deze in principe geen bezwaren heeft. De sub 2 genoemde kosten zouden tot een minimum kunnen worden teruggebracht, indien deze werkzaamheden werden ver richt door gemeentepersoneel. De onder 3 vermelde kosten zouden dan ten laste der gemeente moeten blijven. De raming hier voor is voor het eerste jaar 400.en voor de volgende jaren 200. B. en W. kunnen geen vrijheidvinden voor dit doel gelden op de begrooting uit te trekken en betwijfelen of van plaatselij ke sportorganisaties dit bedrag geheel of gedeeltelijk zou kunnen worden terugont vangen. Met algemeene stemmen wordt het schrijven voor kennisgeving aangenomen. Artikel 13 L.O.-wet 1920. Het bestuur eener bijzondere school heeft uit de gemeentekas ten onrechte een ver goeding ontvangen in de kosten van ver voer van schoolgaande kinderen. Dit be stuur is wel bereid het geld in de gemeente kas terug te storten, doch verbindt hieraan de voorwaarde, dat de eventueel ingedien de aanvragen der ouders om een gelijke vergoeding, zullen worden ingewilligd. Het ontgaat den voorzitter, waarom aan deze terugbetaling van gelden voorwaarden verbonden kunnen worden. Het schrijven wordt dan ook voor ken nisgeving aangenomen. Eveneens is een verzoek ingekomen van een 6-tal ouders om een vergoeding ex. art. IS der L.O.-wet voor het bezoeken van hun kinderen uit Hoogmade te Woubrugge. De voorzitter zegt, dat ook deze verzoe ken niet voor inwilliging vatbaar zijn. Im mers art. 13 spreekt van een tegemoetko ming in de kosten van vervoer en waar hier door de ouders geen kosten gemaakt worden, aangezien het vervoer plaats vindt voor rekening van het schoolbestuur, mee- nen B. en W. afwijzend op de verzoeken te moeten beschikken. Voorts wordt de vergoeding gevraagd met terugwerkende kracht, hetgeen in strijd is met de over dit artikel bestaande jurisprudentie. Ten slotte zegt de voorzit ter, dat de tegemoetkoming wordt vastge steld in verband met de bijzondere omstan digheden der ouders. De heer Anker vraagt B. en W. of zij weten hoe deze toestand is gegroeid? Spr. adviseert B. en W. het verzoek in te willi gen, daar anders de kosten van vergoeding nog hooger zullen worden; de wet geeft den raad immers de bevoegdheid de ge- heele kosten van vervoer voor rekening der gemeente te nemen. Als de voorzitter zegt, dat dan ook de R.K. school te Hoogmade recht heeft op vergoeding, weerspreekt de heer Donker dit door op te merken, dat die school reeds voordeel heeft, doordat de school te Woubrugge bijdraagt in de totale kosten. Spr. gelooft wel, dat B. en W. wet telijk gelijk hebben, doch billijk acht hij het voorstel niet. De heer Boot zegt, dat art. 13 der wet geen andere uitleg toelaat. Als de christe lijke school een tegemoetkoming ex art. 13 krijgt, behoort dit ook aan de R.K. school te Hoogmade verleend te worden. De op lossing lijkt nogal gemakkelijk indien de zaak volgens de wet behandeld wordt. De heer Lie verse begrijpt het standpunt van den heer Boot niet. Toen vorig jaar een soortgelijk verzoek uit Hoogmade bin nenkwam voor kinderen van de katholieke school was de heer Boot er tegen, dat een vergoeding gegeven werd en nu is hij er voor. De voorzitter voegt hieraan toe, dat in een vergadering van B. en W. toentertijd was voorgesteld de totale kosten door ge meente en beide schoolbesturen gezamen lijk te doen dragen, met welk voorstel de RIJNSBURG. Veilingvereeniging „Flora". De veilingver. Flora hield haar jaarver gadering in het veilinggebouw. De heer T. Kralt als voorzitter hield een openingsrede waaraan wij het volgende ontleenen: Het jaar 1934—1935 was voor de vereeniging niet gunstig. Immers onze omzet daalde met ongeveer 150.000 en daar de onkos ten hetzelfde blijven, daalde onze winst met ongeveer 9000. Meer echter zegt dit bedrag nog voor de leden individueel, daar de aanvoer wel even groot was als het vorige jaar. De toestand èn voor princi paal èn voor kooper wordt hoe langer hoe donkerder. Spr. eindigde met den wensch, dat de toekomst nog houdbaar zal zijn waartoe hij Gods hulp inriep. Het jaarverslag van de secretaris was in mineur gesteld. De veilingomzet bedroeg ƒ827.610.79 tegen het vorige jaar 975.391.95. Het ledenaantal liep terug van 864 op 853. Eerbiedige hulde werd ge bracht aan den heer Joh. van der Gugten na zijn overlijden. Dank werd gebracht aan de voorzitter en het personeel van Flora. Het verslag werd onder dank aan den secretaris aanvaard. Aan de orde is dan behandeling van ver lies- en winstrekening over 19341935 en de bespreking der balans. Voornaamste posten van uitgaven zijn: Loonen 28.456.69, onderhoud gebouwen 1209.16, belastingen 1379.06, onkosten 8093.03. Inkomsten: plaatsenhuur 2932.45 veilingkostën 49.220.26. Eindcijfers van inkomsten en uitgaven 52.936.71 met een winstsaldo van 12.817.22. Belangrijke balanscijfers zijn: Vorde ringen van koopers 24.948, plaatsenhuur 900, andere posten 24048, bezittingen aan gebouw en inventaris, centrale ver warming en koelhuis enz. ƒ124.161. Voor raad drukwerk enz. 1615.96, contanten ƒ2651.03. De schulden aan principalen bankrekening, enz. totaal 142858.07. Eind cijfers van de balans 155.675.29. De voorzitter bracht dank aan de hee ren Bos en Teljeur voor hun accurate boek houding.. De verleening van e.v. credieten, aldus de voorzitter, heeft helaas geen re sultaat opgeleverd. Het trekkersvraagstuk is eveneens een lijdensgeschiedenis gewor den. Thans is de toestand zoo dat iemand geen trekker is, als hij bollen verkoopt zelfs tot de kleinste hoeveelheid. Ten opzichte van de saneering heeft de voorzitter steeds getracht de kosten zoo laag mogelijk te houden. Thans is slechts 150 leges verschuldigd. Daarom raadt de voorzitter de betrokkenen aan, de 106 teeltbewijzen welke in 't lokaal Flora lig gen, te betalen daar anders moeilijkheden niet uitgesloten zijn. Omtrent de betaling heer Boot zich kon vereenigen. In de daar op gevoLgde raadsvergadering heeft hij hiertegen zich verzet. Het voorstel van B. en W., hierna in stemming gebracht, wordt aangenomen met 6stemmen; de heer Anker wensoht zich van stemmen te onthouden. Het suppletoir-kohier hondenbelasting wordt hierna vastgesteld. De begrooting. Gekomen bij de behandeling der begroo tingen voor 1936 geeft devoorzitter in het kort een overzicht van de verschillende maatregelen, welke B. en W. meenden te moeten nemen om de begrooting voor de gemeente sluitend te moeten krijgen. De heer Boot deelt mede niet accoord te kunnen gaan met de wijze waarop B. en W. de begrooting hebben opgesteld en vraagt artikelsgewijze stemming. Dit voor stel, in stemming gebracht, wordt verwor pen met 4 stemmen. De keurloonen voor noodslachtingen wen schen B. en W. wederom geheven te zien waarnaast een heffing in het leven wordt geroepen op uit andere gemeenten inge voerd vleesch; voorts stellen B. en W. voor het salaris van den keuringsveearts te be palen op 800. Na discussie wordt besloten de keurloo nen voor noodslachtingen te stellen op 50 pet. van de in de verordening opgenomen lechten; de heffing op ingevoerd vleesch op 214 cent per kg. en de jaarwedde voor den keuringsveearts vöor het jaar 1936 te bepalen op 800. B. en W. stellen voor de toelagen, welke aan enkele ambtenaren worden toegekend, te doen vervallen. De heer Boot drukt over dezen maatregel zijn spijt uit; spr. meent hieruit te moeten afleiden, dat het werk der ambtenaren geen waardeering ondervindt. De heer Don ker meent, dat een der oud-ambtenaren in een gunstige positie verkeert, omdat op het toegekende pensioen nooit is gekort. Het voorstel wordt aangenomen. Waar ook op de ambtenaren het maxi mum pensioensverhaal van 10 pet. wordt verhaald, meenen B. en W., dat van de arhbtenaren, die hun pensioen willen inkoo pen, ook het maximum verhaal moet plaats vinden, i.e. 50 pet. Dit voorstel wordt aan genomen. Het voorstel tot verlaging van enkele sa larissen met 10 pet. wordt aangenomen. Be sloten wordt aan Hemessen en H. Schijf, wegens het bereiken van den 65-jarigen leeftijd eervol ontslag te verleenen resp. als schatter der dranklocaliteiten en lan taarnopsteker en deze laatste werkzaamhe den op te dragen aan den chef-brugwach ter; eveneens wordt besloten de straatver lichting te Hoogmade te doen ontsteken door den tijdelijk brugwachter aldaar. Daar geen der leden meer het woord wensoht over de begrooting wordt deze vastgesteld. Bij de rondvraag stelt de heer Anker voor den 's Molenaarsweg van een verhard wegdek te voorzien en de werkzaamheden in werkverschaffing te doen uitvoeren. De voorzitter ontraadt dit echter, omdat de materiaalkosten voor dezen zwakken weg te hoog zullen worden. Gedacht wordt evenwel aan afsluiting, nu de weg door den Polder weer berijdbaar is. Hierna wordt de vergadering gesloten. is het bestuur tot het treffen van beta lingsregelingen steeds bereid. De ƒ2000 uitgetrokken voor doorgedraaide bloemen, zullen volgende week worden uitbetaald. De aftredende bestuursleden, de heeren J. d d. Meij Jzn., en W. v. d. Meij Pzn. wor den resp met 380 en 379 van de 394 uitge brachte stemmen herkozen. Het veilings percentage wordt gesteld op 6 percent voor de leden, 8 percent voor de nieuwe leden (voor 1 jaar) en 10 percent voor de niet- leden. Volgt het voorstel van het bestuur om over te gaan tot het exporteeren van bloemen (tulpen en narcissen) naar Ame rika, om te trachten daar een afzetgebied te vinden. Contact is gezocht met een Scheepvaartmaatschappij die employ zoekt voor haar koelcellen. Er zal in nauw overleg met de bekende exporteurs worden gehandeld. Omdat het risico voor particulieren te groot is, wil Flora zelf de eerste stappen doen. Na dis cussie verklaarden 387 van de 411 uitge brachte stemmen zich voor het bestuurs voorstel. Er zal nu ƒ3000 voor deze ex port worden uitgetrokken, zoodat geduren de 6 weken per week 100 kisten verzonden kunnen worden. Het bestuur verklaarde zich tegen het avondveilen en zeide het propaganda vraagstuk reeds onder de oogen te hebben gezien. Hierop sluiting. DE GEBROEDERS „GOCHEM" 47. Het was een warme avond en puiiend Kwam r-ietersL- eindelijk thuis. Iiè, Ka, sputterde hij, hoe kan je met zoo'n potdicht huis zitten in deze warmte. Gooi alsjeblieft de boel open, en zelf schoof hij de ramen van de kamer op. Terwijl zij aan tafel zaten voor de avondboterham, slopen Pit en Pat langs het huisje, tot onder de ramen. k meid de ruoue Pat voorzichtig de knoopen lospeuterde. Hij pakte daarna de 4 punten beet, keek naar binnen en deponeerde het vrachtje kikkers vlug door het raam in de kamer. Pieterse en zijn vrouw hadden niets bemerkt, want Ka deed flink haar woordje over het inktongeval van die middag.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10