SPORT, 5PEL MAANDAG 2 DECEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 5 8wOF-e3EL VOETBAL UIT HET KATHOLIEKE KAMP. HET MEEST WERD GESPEELD IN WEST 2e KLASSE A. Teylingen en Lisse winnen. *t Is gisteren een van de slechtste com- petitiedagen geworden van dit seizoen. Er is sporadisch gevoetbald en in alle af- deelingen werden de meeste terreinen af gekeurd. In West I le klasse leed Volendam haar tweede nederlaag, in West II slaagde Santpoort erin DEM met 53 te kloppen, zoodat de Santpoorters zich weer bij de leidende koppels hebben gevoegd. In de 2e klasse A vonden nog de mees te wedstrijden van den I. V. C. B. door gang. Vier van de vijf vastgestelde ont moetingen werden nL gespeeld: Teylin gen klopte ADO met 61, Lisse versloeg Blauw Zwart met 51 en de leidende ploegen DSS en GVO bleven met gering verschil de baas, resp. over VVE en Santpoort II. De stand is hier nu: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. D. S. S. 9 7 1 1 23—11 15 G. V. O. 10 7 1 2 26—11 15 Geel Wit 7 4 2 1 16—2 10 Lisse 10 3 4 3 23—24 10 Teylingen 7 4 1 2 21—14 9 A. D. O. 10 3 3 4 23—25 9 BI. Zwart 8 3 1 4 23—30 7 Vitesse 8 1 2 5 14—24 4 Santpoort II 10 1 2 7 17—34 4 V. V. E. 7 1 1 5 12—17 3 In de 2e klasse B. werd alleen de wed strijd WilhelmusV. V. P. gespeeld, wel ke een onverwachte nederlaag voor de Voorburgsche club opleverde. De uitslagen. Zuid II le kl.: Best VoortWilhel- mina 21. Oost le kl.: Quick—Vogido (gest.); VDZSDOUC 0—1. West I le kl.: WAVolendam 32. West II le kl.: DEMSantpoort 35; West 2e kl.:,A.: GVOSantpoort II 32; TeylingenADO 61; Blauw Zwart Lisse 1—5; DSS—VVE 1—0. West 2e kl. B.: WilhelmusWP 24 TEYLINGEN—A. D. O. 6—1. Ondanks de vele regen, was het toch mogelijk om het sporthof bespeelbaar te maken, dank zij het ijverige bestuur, dat er een uurtje aan had besteed om het wa ter weg te werken. Even voor 2.30 uur fluit scheidsrechter Grijmans beginnen. Als Teylingen den bal aan het rollen heeft gebracht gaan de midvoor en rechtsbinnen combinee rend op doel af. Kort voor doel zet de linksbinnen scherp voor, waaruit de mid voor ineens inschiet. (10). ADO wil dit voorbeeld volgen, doch haar schot komt in het zijnet. Ook de linksbuiten van Teyl. schiet naast. Als v. Nobelen zijn voorhoe de aan het werk zet, is het de linksbuiten van Teyl., die keurigvoorzet en de mid voor kogelt weer onhoudbaar in (20). Er volgt nu geruim en tijd midden veldspel, waarna nog eenige gevaarlijkt aanvallen, maar onveranderd komt de rust. De eerste aanval is nu voor ADO, welke niet voldoende door het achtertrio van Teyl. wordt weggewerkt, zoodat de links buiten van ADO met een keurig schuin schot er 12 van maakt. Nog geruimen tijd blijft ADO in het offensief, doch zij benutten de kansen niet. Als de bordjes worden verhangen, wordt de wedstrijd eenzijdig. Heel Teyl. trekt ten aanval, doch de achterhoede van ADO verdedigt op su blieme wijze. Eindelijk moet zij zwichten als de linksbinnen door alles heen loopt, de keeper uit zijn doel lokt, en op het laatste moment met een keurige omhaal in doel schiet (31).' ADO brengt den bal weer aan het rollen, de rechtsbuiten zet voor, doch keeper Koenders tipt den bal in het veld. De midhalf van Teylin gen vangt op en geeft aan den linksbuiten, deze zet mooi voor en de midvoor aarzelt niet om nummer 4 in het net te schieten. ADO speelt een verloren wedstrijd. De linksbuiten van Teyl. zet voor, en de rechtsbinnen loopt den bal in 't doel (51) Enkele corners leveren niets cp. De links buiten en binnen gaan combineerend op het ADO-doel af, een voorzet, het achter- trio treuzelt te lang, en de rechtsbinnen schiet in (61). Aldus komt het einde. Voor de A junioren werd te Noordwij- kerhout het terrein afgekeurd! Teyl. b SJC b eindigde in een 30 overwinning voor SJC. Jammer dat na rust de Teyl. te veel praatten. Dat moet niet meer voor komen, jongens! BLAUW ZWART—LISSE 1—5. In een van Blauw Zwart-zijde zeer slecht gespeelden wedstrijd zegevierde Lisse. Lisse trapt tegen wind in af en zendt een tam schot in, dat de BI. Zwart-keeper gemakkelijk verwerkt. De bal belandt bij den BI. Zwart rechtbuiten, die kei hard tegen de lat schiet. Een schermutse ling ontstaat en na één minuut geeft de BI. Zwart rechtsbinnen de thuisclub de leiding (10). Een corner op het BI. Zw. doel wordt dan weggewerkt. De bal be landt op het middenveld, bij den Lisser rbeh öiqerpeetië P^femmenqefoffiri midhalf, die een hoog schot lost, dat doel treft (11). De BI. Zwart Keeper had dit doelpunt kunnen voorkomen. Door dit suc ces komt Lisse terug, de BI. Zwart rechts half speelt te zacht op den keeper terug, waarvan een een Lisse-spéler profiteert en de stand is 12. Vijf min. voo rust valt j BI. Zwart een corner ten deel, welke de rechtsbuiten hard overschiet. Na de thee is het met de thuisclub nog minder. Alle verband is zoek, Lisse scoort dan tweemaal achtereen, welke doelpun ten de BI. Zwart-keeper zeker had kun nen voorkomen dooi uitloopèn. Lisse speelt thans een gewonnen wedstrijd en wordt steeds beter. BI. Zwart daarentegen kan haar vorm niet te pakken krijgen. Hopeloos is het om aan te zien. Nogmaals een doorbraak van Lisse en de stand is 15. 10 min. voor het einde valt BI. Zw. een penalty ten deel wegens unfair spel, doch ook deze wordt meters naast gescho ten. Dan heeft de BI. Zwart linksbuiten een paar maal pech door tegen de boven lat te schieten. Het is een opluchting als scheidsrechter Hofstede het einde aan kondigt. Lisse speelde een goede partij. Bij BI. Zwart verrichtten de midhalf en rechts back goed werk. Ook de linksback kwam er na rust goed in, doch de overigen speelden tegenover verleden week maar matig, vooral de rechtshalf en de keeper. Een volgende maal beter! VAN DE D. H. V. B.-VELDEN. Foreholte wint van V.V.S.B. N.V.C. verliest van D.H.L. IL Van het groote wedstrijdprogramma is gisteren maar bitter weinig terecht geko men. Toch zijn twee belangrijke uitslagen ge boekt. Immers N.V.C. verloor in de Zuid. le klasse B met 20 van D.H.L. II en Fo reholte versloeg V.V.S.B. met 41 in Noordwijkerhout. Twee nederlagen dus voor de Noordwijkerhoutsche clubs. Voor N.V.C. brengt dit verlies nog geen wijzi ging in de ranglijst mede, doch V.V.S.B. ruilt met Foreholte de laatste plaats van 2 B afd. Centrum. DE UITSLAGEN. AFDEELING CENTRUM. Res. 1 e k 1. A: Lisse IIOnze Gez. II T—0. 2e klasse B: V.V.S.B.Foreholte 14. Res. 2e k 1. B: Geel Wit nLeiden II 4—0. 4e klasse A: Lisse VO.I.V. n 65; v. Nispen nD.S.S. III 51. R e s. 4 e k 1. E: v. Nispen HIB.S.M. m 1—4. AFDEELING ZUID. le klasse B: N.V.C.—D.H.L. II 0—2. Juniorencompetitie District Leiden. Afdeeling C: Téylingen b—S.J.C. b 0—3. CLUBNIEUWS DEH KATH. SPORTVEREENIGINGEN. R. K. Sportver. „Leiden". Andermaal is „Leiden" in rouw gedom peld. Zooals de leden waarschijnlijk reeds weten, is Zaterdag j.l. ons lid, de heer J. van der Geer, tengevolge van een nood lottig ongeval om het leven gekomen. Lang was Van der Geer nog niet lid van onze Vereeniging, maar toch lang genoeg om hem als een waardig sporter te kunnen kennen. Trouwens reeds jaren heeft Van der Geer de katholieke sportbeweging el ders trouw gediend. Dat hij ruste in vrede. Het sportpark werd gisteren afgekeurd. Leiden II verloor met 4—0 van Weel Wit. Wü herinneren aan de indoor-training op Donderdag a.s. Aanvang 8 uur voor de Ju nioren en te 9 uur voor de Senioren. R.K. Sportver. „N.V.C." St. Nicolaas, die gisteren een bezoek aan ons dorp bracht, heeft niet nagelaten ook zijn verrassingen op het N.V.C.-terrein uit te strooien en tegen alle verwachtingen in rustig D.H.L. II de puntjes cadeau ge geven. Scheidsrechter Swart floot precies twee uur de elftallen binnen de lijnen en N.V. C. won den toss, die met wind mee koos, welke van doel tot doel stond en zeer hin derlijk was. De eerste aanvallen zijn voor D.H.L., doch deze leveren geen gevaar op. Dan komt N.V.C. ook los en gesteund door den wind volgt de eene aanval den ande re op, zoodat het D.H.L.-doel voortdurend in gevaar is, doch. steeds zijn de ballen te hard gespeeld of gaan over of naast en in laatste instantie is de D.H.L.-keeper op zijn post. Aan den anderen kant zijn de doorbraken geenszins van gevaar ontbloot, zoodat de N.V.C.-keeper wel niet veel, maar toch gevaarlijk werk krijgt. Zoo ver strijkt de eerste helft, zonder dat er gedoel punt wordt. De rust breekt aan met blan ken stand. Na de rust blijft N.V.C. het meest in den aanval, doch het voorhoede- spel is te peuterig, zoodat de stoere backs steeds kunnen ingrijpen om gevaar te voor komen. Aan den anderen kant lukt het echter beter en na een voorzet van rechts plaatst de D.H.L.-linksbuiten keurig in doel (0—1). De N.V.C.-backs dringen soms veel te ver op, zoodat bij een doorbraak van D. H.L. steeds gevaarlijke momenten voor 't doel ontstaan, uit een waarvan D.H.L. hard inschiet. De N.V.C.keeper stopt wel, doch moet de bal toch achter de doellijn van daan halen (20). In het laatste kwartier zet N.V.C. alles op alles, doch hoe er ook gezwoegd en ge werkt wordt, niets mag baten en als de scheidsrechter einde aankondigt is de stand nog ongewijzigd en heeft D.H.L. ge wonnen. Een gelijk spel had op z'n minst genomen beter dë verhouding weer gege ven. Allge overige wedstrtjden vonden wegens terreinafkeuring geen doorgang. R. K. Sportver. „Foreholte". Er ging gisteren slechts één wedstrijd door. Te Noordwijkerhout had de span nende strijd plaats, tusschen de beide hek- kesluiters V.V.S.B. IForeholte I. Op overtuigende wijze namen de onzen twee puntjes mee naar Voorhout. Het lastige probleem is dus opgelost. Voorloopig is Foteholt I van de laatste plaats weg. We geven hier een overzicht van den strijd. Foreholte heeft eerst voordeel van den sterken wind, die van doel tot doel staat. De onzen zijn meer aanvallend, maar pas na 10 min. gelukt hét den linksbinnen uit een voorzet van rechts te doelpunten. (01). V.V.S.B. kan vaak niet tegen den sterken Wind inkonieh. Een enkele door braak der gastheeren blijken toch niet van gevaar ontbloot. Dan is Foreholte weer actief, maakt een goal, maar juist heeft de arbiter off-side geconstateerd. Als V.V.S.B. nog eens komt opzetten en corner forceert, welke niets oplevert, neemt Foreholte vrij wel het offensief in handen. Vlak voor de rust maakt wederom de rechtsbinnen goal, nu uit een pas van links (02). De rust gaat in met dezen stand, maar boezemt nog niet het feit van een zekere zege. Ech ter weet Foreholte van geen wijken, prach tig combineerend, maken onze jongens spoedig de derde goal (03). Van een kleine inzinking maakt V.V.S.B. gebruik om eenige aanvallen op te zetten. Maar steeds kan de Foreholte achterhoede tijdig ingrijpen. Een penalty brengt aan V.V.S.B. den stand op 13. Als een sein tot een al- gemeenen aanval op de V.V.S.B.-veste, komen de onzen steeds weer terug. Een doelpunt is haast geteld, als de bal vanaf de lat weer in het veld springt, wordt door V.V.S.B. en Foroholtespelers' aangeraakt, blijft eenigen tijd benauwd voor het doel zweven, tenslotte brengt een St. Bavo- been de opluchting. Foreholte blijft sterk in de meerderheid, haar samenspel doet me nig tegenstander sneuvelen. Nog een keer hebben de onzen succes. Bij een hard schot rolt de bal uit keepers handen nog net over den lijn. Dit ontgaat den arbiter niet en hij wijst naar het midden. (14). Nu speelt Foreholte met een zege in 't zicht vol zelf vertrouwen verder. Als scheidsrechter Fer- dolage, welke goed leidde, einde fluit, heeft Foreholte de punten binnen. Zooals we gewoon zijn, was de ontvangst op St. Bavo in één woord schitterend! R JK. Sportver. „Concordia". Het Unity-terrein bleek ook het vele water niet te kunnen verzwelgen, waar door voor ons eerste een kostbare Zondag verloren ging, temeer, daar in het voor loopig programma van 8 Dec. ook nog geen wedstrijd vastgesteld was. Voor het tweede was ons eigen terrein afgekeurd, zoodat onze reserves voorloopig geen kans kregen de leiding in hun klas te nemen, hoewel, wanneer ze dit tempo vol kunnen houden, dit niet lang op zich zal laten wachten. Alleen het derde kwam aan 't bod en hoe. Thuis was reeds van O.I.V. verloren, maar nu ze ir. een sterk gewijzigde opstel- jing uitkwamen hadden we gehoopt, dat ze zich hadden kunnen handhaven. Aber es hat nicht sollen sein. Mocht jullie ech ter nog iets in 't zin hebben boys, dan zal nu de strijd des te zwaarder zijn en zon der dat we dit vergeten, kunnen jullie en andere Concordianen je weer gereed ma ken voor onze Zesdaagsche, die Woens dag 14 Nov. begint. Verschillende rijders (kaarters) van naam zijn alweer in trai ning o.a. de oudste Vroomen, die in pracht conditie is en daarom jammer dat z'n jon gere broer wegens buitenlandsche contrac ten hem niet accompagneer en kan. Mocht deze renner echter met een goede koppel- genoot kunnen slagen, wordt het weer een der toonaangevende koppels. R. EL. Sportver. „S.M.C.". Van het programma van gisteren is niets terecht gekomen. De Junioren hadden we derom gedwongen rust, daar het terrein afgekeurd werd. Ook S.M.C. I, dat Steeds Hooger I moest bekampen, had, daar Plu- vius het terrein in een vijver had herscha pen, wederom een verloren Zondag. R. K. Voetbalver, „van Nispen". De reserven speelden Zondag tegen D.S.S. III en konden na een aardigen wed strijd beide punten thuis houden. Na den aftrap stevent van Nispen dade lijk naar de D.S.S.-veste en neemt dit on der vuur. Resultaat blijft voorloopig uit. Ook D.S.S. zet goede aanvallen op, doch deze club bezit geen schuttersmateriaal. Na verloop van een kwartier scoort van Nispen door haar midvoor. Kort voor rust vergroot de thuisclub haar voorsprong door haar linksbinnen. Na rust geeft de thuisclub wederom de toon aan. Mooi combineerend trekken de voorwaartsen steeds weer ten aanval. Achtereenvolgens worden nog 3 goals ge scoord. D.S.S. stelt krachtige pogingen in het werk om den eer te redden, hetgeen haar tenslotte gelukt door haar midvoor (5—1). Het 3de elftal kon ook dezen keer niet winnen en verloor met 41. De junioren konden het ook niet bolwer ken en verloren met 32. R. K. Sportver. „St. Bernardus". Van S.N.A. was bericht ingekomen, dat aldaar het terrein was afgekeurd, zoodat deze belangrijke match andermaal is uit gesteld. De thuiswedstrijden konden ook geen doorgang vinden, wegens afkeuring van het terrein. R. K. Sportver. „A. V. V." Het 2e elftal speelde op eigen terrein tegen G.D.A. 3. Onder leiding van scheids rechter Knijnenburg werd te pl.m. 2 urn- aangevangen en ontwikkelt er zich direct een vlug en aantrekkelijk spel, waarbij aan beide zijden eenige aanvallen worden opgezet, welke voorloopig zonder resultaat blijven. G.D.A. heeft het eerste succes, als een bal wordt ingeschoten en de keeper den bal op de doellijn stopt, waarvoor de scheidsrechter o.i. ten onrechte een doel punt toekende (01). Dit ontmoedigt A.V.V. echter niet en er wordt flink aan gepakt, doch succes blijft uit. Langzamer hand verslapt het spel en wordt er aan beide zijden danig op los geknoeid, zoodat de makkelijkste kansen op onbegrijpelijke wijze worden gemist. Even voor de rust heeft A.V.V. succes, als de rechtsbuiten een mooi voor doel geplaatsten bal mooi inkopt. Na de rust is de wedstrijd het aankijken niet waard en er wordt zoo onbenullig ge speeld, dat van voetballen geen sprake is. Wel worden aan weerszijden vele aanval len opgezet, doch de resp. voorhoeden hebben van schieten of kansen benutten geen kaas gegeten, zoodat doelpunten uit blijven. De A.V.V. achterhoede gaat ten slotte in de algemeene malaise deelen, waarvan G. D. A. dankbaar gebruik maakt om kort na elkaar 2 doelpunten te ma ken (13). Dit prikkelt blijkbaar A.V.V. en ook zij weten den achterstand te ver kleinen (23.) Wij denken dan A.V.V. nog te zien gelijkmaken, doch onbegrijpe lijk wordt deze kans niet benut. G.D.A. weet dan een fout van de A.V.V. achter hoede af te straffen en den A.V.V. keeper nogmaals onhoudbaar te passeeren. Spoe dig hierop fluit de scheidsrechter het ein de en heeft G.D.A., die het minst slecht speelde, een verdiende 42 overwinning behaald. Het le elftal speelde te Den Haag tegen S.V.T. 1 en wist een stevige 41 overwin ning te behalen en zich daarmede stevig aan den kop te handhaven. Het Junioren elf tal b verloor op eigen terrein van BI. Zwart met 60. Wij doen een beroep op de ouders. Zij hebben den strengen plicht, om aan hun kinderen het lidmaatschap der neutrale ver- eenigingen te verbieden en hen af te hou den van iedere club, zich niet wil plaat sen onder kerkelijke leiding. (De Bisschoppen van Nederland in hun Mandement van 15 Juli 1933.). KON. NEDERL. VOETBALBOND DE EERSTE NEDERLAAG VAN BLAUW WIT Ook ADO en Velocitas verliezen GELIJKE SPELEN TUSSCHEN WESTELIJKE CONCURRENTEN Zooals tegen het einde der afgeloopen week wel te verwachten viel is de eerste December-Zondag gedeeltelijk mislukt. Dat er nog zooveel eerste klas-wedstrijden in het Westen werden gespeeld, was 'n on verwachte meevaller, wijl het des mid dags vrijwel droog is gebleven. Intusschen hebben de gespeelde wedstrijden niet wei nig verrassingen opgeleverd. Het Westen In Afdeeling I heeft V.S.V. zich aan den kop weten te handhaven door R.C.H. een gelijk spel af te dwingen. En dit gelijke spel heeft temeer waarde, wijl ook Ajax het tegen H.B.S. niet verder dan 'n gelijk spel wist te brengen. Van de Ajacieden valt zulks bepaald tegen, wijl H.B.S. toch niet tot de sterkste onder de concurrenten genoemd kan worden. Inmiddels is Sparta door 'n goede over winning op Xerxes eindelijk opgeklommen tot de plaats, waarop deze club ongetwij feld recht heeft. Sparta heeft nog steeds de minste verliespunten en is gereed om de leiding over te nemen. Verder verrasten de Haarlemsche rood- broeken niet weinig door A.D.O. op eigen veld een zware nederlaag toe te brengen. A.D.O., dat tot de concurrenten voor de eerste plaats behoorde. De wedstrijd K.F. C.Hermes D.V.S. ging niet door, zoodat de stand n u is: V.S.V. 9 5 2 2 19—17 12 Sparta 8 4 3 1 22—17 11 Ajax 9 5 1 3 28—16 11 R.C.H. 9 4 3 2 17—13 11 A.D.O. 9 5 4 28—24 10 H.B.S. 8 3 2 3 20—19 3 Haarlem 9 3 2 4 21—19 8 K.F.C. 8 2 3 3 9—13 7 H.D.V.S. 8 1 2 5 11—17 4 Xerxes 9 1 2 6 14—26 4 Wat de Afdeeling H betreft, we hebben Zaterdag in ons overzicht de veronderstel ling geuit, dat het voor Feyenoord een goeden dag zou worden. Die verwachtin gen zijn wel niet geheel bewaarheid, doch het scheelde maar heel weinig. Zelf heeft Feyenoord haar plicht gedaan en door Ex celsior 'n 7-2-nederlaag toe te brengen haar positie aanmerkelijk verbeterd. De Stormv. hielpen de Overmaasche club echter niet ten volle, want zij slaagden er niet in D.F. C. te verslaan. De Dordtsche club behield door het gelijke spel in IJmuiden de lei ding. Dat de verwachtingen ten aanzien van Blauw Wit in den strijd tegen D.H.C. niet ten onrechte niet te hoog gespannen wa ren, bewijst het resultaat tegen de Delft- sche club ten volle. In een emotioneelen wedstrijd, waarbij het Blauw Wit niet mee zat doordat verschillende spelers door ongevallen uit den strijd vielen hebben de Delftenaars een verdiende zege be haald, al hadden de Amsterdammers wel een tegenpunt verdiend. D.W.S. voldeed aan de verwachtingen door V.U.C. met 40 te kloppen en H.F.C. slaagde er in Z.F.C. een gelijk spel af te dwingen. De stand is nu: D.F.C. 9 6 2 1 15—8 14 Feyenoord 9 6 1 2 28—10 13 Blauw Wit 8 5 2 1 13—16 12 Stormvogels 9 5 2 2 2412 12 Z.F.C. 9 2 5 2 12—15 9 D.H.C. 8 3 2 3 37—17 8 D.W.S. 9 2 4 3 19—23 8 Excelsior 9 1 3 5 14—29 5 H.F.C. 8 3 5 10—22 3 V.U.C. 8 2 6 10—28 2 In de lagere afdeelingen werd nog heel wat minder gespeeld dan in de eerste klasse. In 2 B noteerden we slechts één uitslag, doch deze was tevens een verrassing, want Hoek van Holland ontfutselde B.E.C. een kostbaar puntje, In de 3e klasse A hadden de thuisclubs het meest succes. Hillinen won met 43 van Lugdunum. Zandvoort klopte B.M.T. met 61 en Schoten wist S.V.C. een gelijk spel af te dwingen, zoodat de stand is: Kennemers 8 40—13 16 Zandvoort 8 5 2 1 21—11 12 Hillinen 9 5 1 3 24—20 11 S.V.C. 9 4-3 2 18—16 11 Lugdunum 9 3 2 4 2232 8 Schoten 8 2 2 4 14—17 6 Celeritas 6 2 13 16—17 5 Scheveningen 7 115 1618 3 Hillegom 7 115 1222 3 B.M.T. 7 115 11—27 3 Het Oosten In Afdeeling in heeft Go Ahead de lei ding behouden door een 31-overwinning op Heracles. Zonder onverwachte verras singen is daarmede de strijd om de eerste plaats voorloopig wel beslecht in het voor deel der Deventenareru Voor een verrassing zorgde hier Z.A.C., want de oude Zwolsche verpletterde Wa- geningen met 81. Hierdoor is de positie

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 5