Groote Pers-toterij H MAANDAG 2 DECEMBER 1935 GEMEENTERAAD. Hedenmiddag kwam de Raad der Ge meente Leiden in vergadering bijeen on der voorzitterschap van den burgemees.er mr. A. v. d. Sande Bakhuyzen. De heer mr. v. d. Stok fungeert als waar nemend secretaris. Onder de Ingek. Stukken bevinden zich twee reeds gepubliceerde adressen van het Werkloozen Strijd Comité inzake huur- verlaging, werkverschaffingsloonen en verdere verbeteringen van den tosstand der werkloozen. Het eerste wordt aange houden tot aan het einde der agenda; het andere wordt voor kennisgeving aangeno men. Een adres van een aantal Hoogewoerd- bewoners inzake verbetering van de be strating der Hoogewoerd wordt in hanaen van B. en W. gesteld om praeadvies. Een adres van verschillende drankbe strijders-organisaties inzake subsidieer.ng van hun organisaties, wordt verwezen naar de begiootingsdebaiten, evenals een ad.es van de soc. dem. fractie inzake werkver ruiming. Daarna wordt overgegaan tot behande ling der Agenda. lo. Onderzoek van den geloofsbr'-cf van het nieuw btnoemde raadslid, den heer F. Eikerbout. De heeren Romy'n, Vos en Tobé worden benoemd tot leden der commissie van on derzoek, welke commissie tot toelat.ng ad viseert. Daartoe wordt besloten. 2o. Benoeming van een regentes van het Heilige Geest of Arme Wees- en Kinder huis. Mevr. d e C 1 e r-d e B r u y n verzoekt B. en W. het bestuur in kennis te willen bren gen met den wensch, om bij een even- tueele vacature eens een arbeidersvrouw op de voordracht te plaatsen. De voorzitter wijst er op, dat het bestuur geheel vrij is om voor te dragen, wie het wil. Daarna wordt benoemd mevr. A. M. H. Korff-Adrian. Alvorens de agenda te vervolgen wor den op verzoek van den voorzitter de deuren gesloten en gaat de Raad in ge heime zitting. DE INSTORTING AAN DE LANGE PARADIJSSTEEG. De toestand der twee andere slachtoffers. Omtrent den toestand vaji de werklie den Huisman en van de Wijngaard, die bij het ongeluk in de Lange Paradijssteeg Za terdag werden gewond, deelt men ons mede, dat Huisman er het ergst aan toe is, daar deze bij het ongeval een bekkenfrac- tur heeft bekomen. Het valt nu natuurlijk nog niet te zeggen, hoe zich dit zal ont wikkelen, maar in ieder geval is er op het oogenblik geen levensgevaar aanwezig. Wel zal zijn genezing een zeer geruimen tijd vorderen. Wat van de Wijngaarden betreft, deze is er nog het best afgekomen. Tot nu toe heeft men nog geen inwendige kneuzingen kunnen constateeren. Hij heeft wonden aan de hand en aan het hoofd gekregen, die intusschen reeds gehechtzijn. Wel klaagt hij nog over andere pijnen, maar deze schijnen tot nu toe, zooals gezegd niet uit inwendige kneuzingen voort te komen. Leidsche Meccano Clnb. Zaterdagmiddag hield bovengenoemde club haar tweede bijeenkomst in dit sei zoen. De voorzitter opende deze vergade ring en sprak de hoop uit, dat het nieuwe bestuur, bestaande uit de heeren: H. Hols- wilder, voorz., M. J. v. Schaijck. secr., Da Costastraat 9, Leiden; W. Knotter, pen- ningm., A. F. Moseman, de vereeniging tot" grooten bloei zou brengen, waarna de se cretaris de notulen voorlas, die onveran derd goedgekeurd werden. Daarna werden de gewijzigde statu ten voor de leden, die de vorig vergade ring niet bezochten, voorgelezen. Het jaar- en middagprogramma is hierin zoo veranderd, dat iedere jongen boven de 13 jaar, onverschillig of hy Meccano bezit of niet, lid kan worden. Vervolgens werd het model van H. Holswilder, voorstellende een stoomma chine, die zeer reëel gemaakt was, be sproken. De secretaris hield toen een lezing over de inrichting van een zendstation en een kolenmyn, waarna de voorzitter deze leerzame middag sloot. UIT DE OMGEVING KATWIJK. Notarisbenoeming. Bij Kon. besluit is benoemd tot No taris binnen het arrondissement 's Graven- hage, ter standplaats de gemeente Katwijk, de heer J. G. C. Matthijs, notaris te Kort- gene. De heer Mathijs heeft 9 jaar het nota riaat te Kortgene bekleed. Vóórdien was hij een tiental jaren candidaat-notaris te Leiden, ten kantore van den heer Coe- bergh. De heer Mathijs, die de Christ. Hist, be ginselen is toegedaan, bekleedt in het openbare leven in Zeeland nog verschil lende andere functies. O.a. is hij onder voorzitter van de Zeeuwsche vereeniging van Nederl. Herv. Kerkvoogden. Stand der werkloosheid. Mannen 18 jaar en ouder: Opperlieden 25, Grandwer- kers 78, Timmerlieden 30, Metselaars 25. Fabrieksarbeiders 12, Kuipers 17, Losarbei- ders 120, Landarbeiders 118, Visschers 48, Binnenschippers 10, Stokers 10, Varensge zellen 4,. Machinisten 2, Machinebankwer- voor de Vaticaansche Wereld tentoonstelling in 1936 te Rome Loten zi n verkr gbaar a f1.bij: Aam. „De Leidsche Courant", Papengracht 32, Leiden Leiden: Fr. Th. Goddijn, Heerenstr. 83E. Aarlanderveen: Jac. Groen in 't Woud. Alphen: Jac. v. Vliet, v. Mandersloostraat Bodegraven: Jac. Walraven, Oud- Bode- gravensche weg. Boskoop: Th. Overes a. d. Gouwe. Hazerswoude Dorp: W. Vroegrijk. Hazerswoude Grnd.: J. Borst. Hoogmade: J. Colijn. Katwijk a. d. Rijn: G. v. d. Nouweland, Kerkstraat. Langeraar: A. A. Bocxe Leidschendam: A. v. Lochem Achterweg. Leimuiden: B. Verheugd, sigarenmagazijn. Lisse: J. Wassenaar, Vreewijk. Lisse: G. Meijer, Voortlaan. Nieuwkoop: Joh. v. d. Voorn Pzn. Nieuwveen: A. Lenting, Kerkstraat. Noordwijk: G. Wassenaar, v. Limburg Stirumstraat. Noordwijkerhout: C Kortekaas, Buurtw. Noorden: Herman Knaap. Oegstgeest: V. Cornelisse, Rijnzichtw. 100 Oude Wetering: H. Vesseur. Oud-Ade: J. P. Uljee. Roelofarendsveen: B. Paauw. Boekhandel Rijpwetering: W. v. Diemen Jzn. Sassenheim: Mej. Wed. A. Weijers, Hor tuslaan. Stompwijk: P Wensveen. Ter Aar: P. Hoogervarst, Aardam. Voorhout: J. Diemei. Heerenlaan. Voorschoten: W. v. Noort. Voorschoten (Vink): S. Langeveld. Warmond: Mej. Wed. G. de Winter, Dorpsstraat. Wassenaar: W. C. v. d. Hulst, Achterweg. Woerden: J. J Noordermeer, Utrechtsche Straatweg 51. Zoeterwoude (Dorp): Jac. Zandbergen, Noordbuurt. Zoeterwoude <H. R.): C. Vlasveld. Zoeterwoude (Weipoort): G. v. d. Akker. Zevenhoven: A J. de Groot H Pzn. Zoetermeer: Th. Adegeest, Stationstraat. kers 2, Loodgieters 3, Tuinlieden 4, Mole naar 1, Mandenmaker 1, Autogeenlasscher 1, Kok 2, Kellner 1, Scheepmakers 7, Letter zetter 1, Chauffeurs 3. Stucadoors 3. Win- kelbedieende 1, Straatmakers 2.Behanger- stofeferder 1, Banketbakker 1, Smir 1, Kleermaker 1, Bloemisten 2, Broodbakkers 2. Losarbeiders (venters) 2, Voeger (bouw vakarbeider) 1, Schilder 15. Totaal 557. Vrouwen: Dienstmeisjes 4. Totaal 561. Jeug dige werkloozen: Jongens 37, Meisjes 49. Totaal 637. Geplaatst: Metselaar 1, Opper lieden 3, Losarbeiders 8, aLndarbeiders 7, Grondwerkers 8. Totaal 23. Geboren: Jacob, z. van J. Zwanenburg en A. van Beelen Theodorus Gerardus, z. van W. Aanhane en C. van de Linde Wilehlmina, d. van C. van den Oever en W Remmerswaal Wilhelmina, d. van J. Barnhoorn en A. de Jong Gijsbert, z. van G. Guyt en A. van Duyn Lena Jo hanna, d. van C. van Rijn en E. Harteveld Aaltje, d. van W. Berkhei en M. Dorre- paal. Ondertrouwd: P. Korbee en J. van Duyvenbode J. Guyt en C. Verdoes. Getrouwd: W. van Rijn en W. Krijgs man. Overleden: N. Oudshoorn 72 j„ echt- genoote van V. van der Laan Wilhelmina Martina Haasnoot, 2 mdn., d. van L. Haze- noot en A. Zuijderduin. NOORDWIJK. Verkooping. De gehouden verkooping ten overstaan van de notarissen Mr. C. Punt en P. Schaberg, van huizen en villa's had de volgende uitslag: 4 Huizen aan den Offemweg resp. inge zet op 1800.—, 1600 1700.— en j 1600.werden aangekocht door den heer J. A. H v. d. Wouda te Leiden voor 7100.—. 2 Blokken van 4, 2 blokken van 5 huis jes aan den H. Geestweg en 4 blokken van 5 huisjes aan de Tramsteeg, ingezet op 27.800.werden aangekocht door de heeren G. Vogelaar en C. G. J. Alkemade Ji. voor 29151. 10 Huizen aan de Scheveningschestraat, ingezet op 16.650.— werden aangekocht 1 huis door j. B ands q.q. voor 1900.— en 9 huizen door A. v. Wetten voor 14.912. 5 Villa's aan de Zuid-Boulevard resp. in bod gezet op 4750.—, 3850.—, 3750.—, 3850.— en 4250..werden aangekocht uoor C. N. v d. Loo voor 5300.—, perceel 2, 4 en 5 dour J. J, de Cler q.q. te Leiden voor 3860.—, 3860.— en 4250.—, per ceel 3 door J. Hartong te Rotterdam voor 4000.—. UIT DE RIJNSTREEK HAZERSWOUDE. Nieuwe begraafplaats. Met den aanleg der nieuwe algemeene begraafplaats ten zuiden van het dorp, ter zijde van den nieuwen provinciaeln weg, is reeds een aanvang gemaakt, waarbij voor het aanvoe ren van zand en terrein-werkzaamheden tot het verkrijgen van de vereischte hoog te, verschillende werkloozen zijn te werk gesteld. Gezien de groote omvang van het terrein zal het nog wel geruimen tijd du ren eer dat het werk voltooid is. Geboren: Hendrik, z. van C. Verkerk en M. de Witte. Ondertrouwd: Th. den Hollander 25 j. en M. van den Bosch 24 j. Overleden: Th. W. v. Niekerk 60 j gehuwd met J. v. Asperen. DE LEIDSCHE COURANT BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Goedgekeurd. Luxor: Goedgekeurd. Roxy: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. ZOETERWOUDE. Geboren: Jan, z. van H. de Vreede en T. Schellingerhout Joanna Petronella, d. van Th. P. Rotteveel en Th. v. Velzen Antonia Imelda Maria, d. van H. W. Ach terberg en M. W. F. Roestenburg. Getrouwd: C. Th. Omzigt en M. A. v. Leeuwen Joh. Luk en E. A. v. Leeu wen L. J. Baijer en J. C. Starrenburg L. L. Verhaar en H. Hoge woning. Overleden: E. C. Captein 73 j., echtgen. van P. v. Noort. Vertrokken: R. Raaphorst geb. Bon te en gezin naar Leiden R. Wallaart en gezin naar Leiden M. Th. v. Kins naar Leiden A. v. d. Linden en gez. naar Lei den G. Artz naar Rheden J. Louwrier en gezin naar Leiderdorp H. Hogewoning naar Leiderdorp. Gevestigd: P. R. Knuvelder van Am sterdam G. W. Poulis van Rotterdam W. Mourik van Ede F. A. Westerveld van Heemstede Th. Vrank en gezin van Am sterdam E. C. Schoonderwoerd van A.1- •kemade. P. C. v. d. Hoorn van Ter-Aar Gr. Heijmans van Leiden M. Taseur van Leiden C. Ligtvoet van Leiden A. Parmentier en gezin van Leiden C. M. de Jong van Bovenkarspel. ONDERWIJS R.K. UNIVERSITEIT. Aan de R.K. Universiteit te Nijmegen is geslaagd cum laude voor het doctoraal examen in de Germaansohe taal en Letter kunde (Engelsch) Pater P. A. A. M. Hase- broek O.F.M. uit Venraay. KAPITALE BOERDERIJ AFGEBRAND. Vermoedelijk door kortsluiting is heden morgen de kapitale boerderij van den heer H. E. Oving te Haren en bewoond door de familie K. van Delden te Sitswerd afge brand. Verzekering dekt de schade. WIELRENNEN „SWIFT". Gistermorgen is er voor het eerst in dit homelrain-seizoen gereden over 5 K M. De gemaakte tijden zijn J. Riethoven Adrzn. 2 m. 43,4 sec C. Gros 2 m. 55 s.; W. Mens 'o m. 6,4 s.; N.N. 3 m 7,6 s.; J. Maat 3 m. 13,4 s.; G. Groeneweg 3 m. 14,8 s.; W. v. d. Berg 3 m. 15,2 s.; C. Stafleu 3 m. 19 s.; C. Bierman 3 m. 20 s. Daarna werd er gere den over 1,5 K.M. met als uitslag N.N. 49 s.; J. Riethoven 49,8 sec.; C. B.erman 51 s.; G. Groenweg 53,8 s.; S. v. Wezel 53,4 s., terwijl nog eenige leden gereden heb ben over 500 M. met als uitslag N.N. 17,4 s.; J. Riethoven Adrzn.; A. Maat en G. Groeneweg allen 18 s.; C. Bierman 19,2 s.; C. Stafleu 20 sec. TELEGRAMMEN CANADA DESAVOUEERT ZIJN VERTEGENWOORDIGER TE GENEVE. Het land wenscht zich buiten een Europecsch conflict te houden OTTAWA, 2 December. (A. N. P.). Groot opzien is gewekt door een verkla ring van de Canadeerche regeering, waar in deze de houding van haar vertegen woordiger te Genève désavoueert. Heden morgen heeft de regeering by monde van den ministerpresident H. Mackenzie King openlijk doen verklaren, dat zij „geen en kele verbintenis erkent, welke Canada zou verplichten militaire sancties goed te keuren." In de verklaring wordt gezegd, dat de regeering duidelijk wil doen uitkomen, dat, terwijl de regeering de economische sanc ties tegen Italië steunt, zij niet onder schrijft de uitlatingen van dr. W. L. Rid- dell, permanent vertegenwoordiger van de Canadeesche regeering bij den Volkenbond, betreffende het embargo van sleutelpro ducten voor Italië. De regeeringsverkia- ring zegt verder dat dr. Riddell „zijn per soonlijke meening uitdrukt en niet die der Canadeesche regeering. LONDEN, 2 December. (A. N. P.). In diplomatieke kringen is men zeer verbaasd over het désaveu der Canadeesche regee ring van de houding van haar vertegen woordiger te Genève, die een uitbreiding der sancties voorstaat tot petroleum, kolen en metalen. Men verwacht, dat het Britsche kabinet in speciale zitting zal bijeenkomen. KONING LEOPOLD IN LONDEN. LONDEN, 2 December. (A.N.P.) De Ko ning der Belgen Leopold III is gisteren te Londen aangekomen voor een particulier bezoek. 153 LOOPINGS IN NOG GEEN ANDERHALF UUR. AMSTERDAM, 2 Dec. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd 508 vette koeien: 4852, 4047 en 3036 cent per kg. slachtgewicht; 70 melk- en kalfkoeien f 140185 per stuk, 73 vette kalveren 54 58, 4852 en 44—46 cent per kg. levend gewicht, 49 nuchtere kalveren f 37 per stuk, 76 schapen en lammeren: schapen f 1619, lammeren f 1215 per stuk; 424 varkens: vleeschvarkens wegende van 90 tot 110 kg. 4748 cent, zware 4647 en vette 4546 cent per kg. slachtgewicht; 10 paarden f 60100 per stuk, 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Over zicht: Runderen aanvoer minder dan vo rige week. Weinig eerste kwaliteit. Han del traag. Prijzen iets hooger. Melkkoeien iets betere aanvoer. Stille handel. Vette kalveren, korte aanvoer, vlugge handel, prijzen iets hooger voor mindere kwali teit. Nuchtere kalveren weinig aanvoer, vlugge handel, constante prijzen. Schapen j en lammeren minder aanvoer, stijve han del en iets hoogere prijzen. Varkens iets I mindere aanvoer, handel zeer stug, prij zen onveranderd, eenige prima kwaliteit EERSTE BLAD - PAG. 3 BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Dirk Frederik, z. van H. v. d. Leek en M. M. v. d. Blom Maaike, d. van T. Vonk en J. v. Slooten Johannes Antonius, z. van A. Maas en A. J. Caron. Ondertrouwd: A. Lens jm. 25 j. en T. v. Weeren jd. 21 j. C. v. d. Kley jm. 21 j. en M. P. Onvlee jd. 21 j. J. v. d. Weijden jm. 29 j. en H. A. Janovsky jd. 22 j. Overleden: C. v. d. Aardweg wedn. 76 j. iets hoogere noteering. Paarden stille han del en korte aanvoer. ROTERDAM, 2 Dec. Vee. Totaal aan voer 2778 stuks; 688 vette runderen, 224 vette kalveren, 1377 schapen en lamme ren, 486 varkens, 8 nuchtere kalveren. Pryzen per kg.: vette koeien 45, 40 en 26 30 cent, vette ossen 44, 40 en 3235 ct., vette kalveren 85, 75 en 6065 cent, var kens (lev. gewicht) 42, 40 en 39 cent, scha pen 38, 34 en 28 cent, lammeren 39, 35 en 23 cent. Prijzen per stuk: schapen f 161310, lammeren f 13116. Overzicht: Vette koeien en ossen aan voer iets ruimer, handel matige prijzen, onveranderd, koeien iets hooger, prima koe 49, os 46, vette kalveren aanvoer als vorige week, handel tamelijk, prijzen als 26 November, prima 90. schapen en lam meren aanvoer zeer groot, handei traag, prijzen als vorige week door zeei grooten aanvoer moeilijk te handhaver, varkens aanvoer kort, handel vlot, prijzen iets stij ver. Eenige partyen schapen voor export verkocht. UTRECHT, 30 Nov. Vee. Aanvoer 2545 stuks vee. De prijzen waren als volgt: stie ren 1820 cent, slachtkoeien 2de soort 20 23 cent, 3de soort 1719 cent, alles per pond; vaarzen f 90140, pinken f 7090, melkkoeien f 110190, kalfkoeien f 120— 200, varekoeien f 80130, magere kalve ren f 4070, nuchtere kalveren f 79, magere varkens f 1728, schrammen f 13 17, biggen f 812, magere schapen f 12 20, lammeren f 815 per stuk. Boter prijs 8590 cent, kaae 2030 cent^ eieren f 3.505.50 per 100 stuks. DELFT, 30 Nov. Kaas. Aangevoerd 12 stapels komijne kaas, wegende 1788 kg., prijs 3033 cent per kg. Handel kalma BOSKOOP, 30 Nov. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 1224 cent, Hadley 2045 cent, Co lumbia 1220 cent, Butterfly 4070 cent, Wilh. Kordes 4075 cent, Rosalandia 30 55 cent, Wendland 4070 cent, Steward 2552 cent, Edith Helen 60100 cent, Aug Noack 3055 cent, Hoover 2540 cent, E. G. Hill 2045 cent, Briarcliff 2035 cent, Chrysanten, grootbloemig 4080 cent idem tros 818 cent, Pernettia 1018 cent. ÏVISSELNOTEERFNGEN (AMSTERDAM) (Officieel) Berlijn 59 40 Londen 7.28Vg New York1.47>i/]6 Parijs 9.73 Brussel 24.98 Zwitserland 47 75 Milaan Madrid 20 20 Oslo86.60 Kopenhagen32.50 Stockholm 37.52*/2 Praag 6.12 Weenen Boedapest BEURSOVERZICHT. De beurs heeft op het oogenblik met meerdere factoren van onzekerheid reke ning te houden. In de allereerste plaats is daar altijd nog de kwestie van de Fran- sche financieele politiek. Tot dusverre heeft het Kabinet-Laval zich weten te handhaven en behoeft voor de franc geen vrees te bestaan, doch niemand kan voor spellen wat de naaste toekomst zal bren-. gen. Vervolgens weet men niet op welke wijze de internationale politieke toestand zich zal gaan ontplooien. De tegenstellin gen met betrekking tot Italië hebben zich vrij sterk toegespitst en welke gevolgen het verder toepassen van de sancties zal hebben, kan moeilijk worden afgeleid uit de gegevens, die voorhanden zijn. Boven dien wordt op de Amsterdamsche Effecten beurs den laatsten tijd in hooge mate re kening gehouden met het koersverloop van Wallstreet. De berichten uit de Ver- eenigde Staten blijven weliswaar van een gunstige strekking, doch dit neemt niet weg dat de stijging geen verderen voort gang heeft gehad en dat zich in Wallstreet den laatsten tijd meer dan eens kleine re acties hebben voorgedaan. Onder dergelijke omstandigheden behoeft het geen verwon dering te wekken, dat het publiek zich eenigszins gereserveerd betoont, vooral omdat er nog meerdere interne kwesties zijn, waarvan men niet weet op welke wijze zij zullen worden opgelost. In dit verband behoeft slechts te worden gewe zen op de rubber-situatie. Dienaangaande zal men dezer dagen echter wel meer ver nemen. want 3 December komt de Inter nationale Rubber Commissie te Londen by een. Vervolgens wordt nauwkeurig acht ge slagen op den toestand in het scheepvaart bedrijf. Deze is den laatsten tijd veel ver beterd, doch het is nu maar de vraag, of die verbetering zal aanhouden en of die niet te voorichyn is geroepen door enkele bijzondere omstandigheden. Zoo zijn er nog meerdere factoren, die het publiek no pen ten opzichte van de Fondsenbeurs de noodige terughoudendheid in acht te ne men en het ligt dus voor de hand dat de omzetten daa'-4-"»- n "<=:r»fluenceerd. LAATSTE BERICHTEN H. N. VALCKENIER DE GREEVE DOOD IN DEN TREIN GEVONDEN. In den trein, welke gisteravond 18.57 op het station H.S.M. te den Haag aankwam, vond de hoofdconducteur in een coupé de hoed en jas van een reiziger, doch niet de eigenaar daarvan. Bij onderzoek bleek een der toueuen te zijn afgesloten. Toen de deur werd opengebroken, vond men den passagier dood in een bloedplas op den grond .iggen. De man was doodge schoten. Het bleek te zijn de 64-jarige hear H. N. Valcker.ier de Greeve uit Gouda. Aan misdaad behoeft niet te worden ge dacht. De heei Valckenier kwam uit B.us- sel, waar hij een bezoek had gebracht aan zijn broer. De overledene was in Gouda een zeer bekende persoonlijkheid, die in het open bare leven talrijke functies bekleedde. Reeds 35 jaar vervulde hij het directeurs schap van de N.V. Goudsche Melkinrich ting. Van verscheidene instellingen en or ganisaties maakte de overledene deel uit. Zoo was hy vele jaren voorzitter van de afd. Gouda van de Holl. My van Land bouw. In 1923 werd de overledene, ter gelegen heid van de Goudsche veetentoonstelling geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. INBRAAK IN KANTOOR DER NED. SPOORWEGEN TE LEEUWARDEN. 15.000 a 16.000 gestolen. Vermoedelijk in den nacht van Zater dag op Zondag is ingebroken in het kan toor van de ambtenaren van het bestel- goederenbur-au der Nederlandsche Spoor wegen te Leeuwarden, aan den Stations weg. Met een valsche sleutel is de brand- xast opengemaakt, waarna de dieven den inhoud ten bedrage van 15.000 16.000 hebben medegenomen. De gepens'oneerden, die hedenochtend hun pensioen in ontvangst zouden nemen, moeten thans tot morgen op de uitbetaling wachten. Van de dieven heeft men geen spoor kunnen ontdekken. De politie stelt een uit gebreid onderzoek in. Nader vernemen wij nog, dat men den diefstal eerst hedenmorgen te 8>$ uur be merkte, toen aan een gepensioneerde* het pensioen zou worden uitbetaald. Nergens zijn sporen van braak aangetrof fen, ook niet aan de brandkast, zoodat moet worden aangenomen, dat met valsche sleu tels is gewerkt. BUENOS AIRES, 2 Dec. (A.N.P.) Eli sabeth Gladys, een Duitsche, zegt een nieuw Zuid-Amerikaansch record te heb ben gevestigd voor vrouwen, omdat zy Zondag in één uur en 23 minuten 153 loo pings heeft gemaakt. AUTO RIJDT IN OP COLONNE MILITAIREN. Twee dooden. WARSCHAU, 2 Dec. (A.N.P.) Te Thorn is een particuliere auto ingereden op een colonne marcheerende militairen. Elf soldaten werden ernstig gewond. Twee hunner zijn gedood. De chauffeur, die zon der licht reed, slaagde er in in het donker te ontkomen. NOODWEER BOVEN FRANKRIJK. Schepen in moeilijkheden Groote schade PARIJS, 2 December De geheel Frank rijk teisterende hevige Westerstormen, die den geheelen Zondag met onvermin derde kracht aanhielden, hebben overal aanzienlijke schade aangericht, waarbij ook Parijs niet is gespaard gebleven. Tal van ruiten werden ingedrukt. Af wisselend vielen hevige regens of hagel. De straten van Parijs lagen als het ware bezaaid met stukken hout, terwijl in de groote parken verscheidene boomen wer den ontworteld. Ook schoorsteenen en windwijzers moesten het door het geweld van den storm ontjelden, terwijl schuttin gen op verscheidene plaatsen werden vernield. In de provincie zijn tal van telefoon- en telegraafpalen door den storm geknapt. De hevige regenval heeft op verscheidene plaatsen overstroomingen veroorzaakt. Bijzonder hevig hebben de kuststreken te lijden gehad. Ook in het gebied van de middellandsche Zee heerschen zware Westerstormen. Tal van schepen hebben aanzienlijke vertraging. Het stoomschip „La Corse" is op de rotsen van Carro ge- loopen, doch het schip kon na eenige uren weer op eigen kra:ht vlot komen. In een kleine haven bij Lannion aan de Bretonsche kust is een motorschip door den storm verrast De mast sloeg over boord en het schip werd tegen de rotsen geslagen. Twee matrozen probeerden met alle kracht het schip uit zijn hachelijke positie te bevrijden, waarin zij tenslotte ook slaagden. De beide koene zeelieden werden bij hun reddingspogingen door een golf overboord gespoeld en zijn jammer lijk verdronken. MARKTBERICHTEN

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 3