NIEUWS STADS MAANDAG 2 DECEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER? HAGELBUIEN. DE BILT SEINT: Matige tot krachtige tijdelijke storm achtige wind uit Westelijke richtingen, zwaar bewolkt tot betrokken met tijdelij ke opklaringen, regen en hagelbuien, wei nig verandering in temperatuur. Hoogste Barometerst.: 763.1 te La Coruna. Laagste barometerst.: 716.0 te Skudesnes. De diepe depressie op de Noorsche zee verplaatst haar centrum naar Zuid Noor wegen, vanwaar gisterenavond een baro meterstand van 710 m.m. werd gemeld. Over het geheele waarnemingsgebied heerscht stormachtig en buiig weer met veel regen en zware hagelbuien. Langs den westrand der depressie worden arctische luchtmassa's aangevoerd, die het geheele Westen en Centraal Europa overstroo- men met temperaturen bened n minus 30 graden Celsius op 5000 meter hoogte. In de Alpen is het zeer koud. Aldaar heerschen evenals in de Duitscht Middelgebergten zware sneeuwstormen. Nagenoeg alle sta tions melden groote hoeveelheden neer slag. Te Maastricht viel in twee etmalen 29, in de Bilt 21 en in Vlissingen 24 m.m. neerslag. In Schotland valt sneeuw. De storm gaf temperatuurstijging in het bin nenland van Zweden en langs de Noorsche kust (föhn). Vorst van beteekenis komt niet voor, zelf niet aan de Oostkust van Groenland. Voorloopig is nog weinig ver andering in het buiige weer te wachten. LUCHTTEMPERATUUR. 6.8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS ca Van Maandagnamiddag 4.21 uur tot Dinsdagmorgen 7.18 uur. HOOG WATER. Te Katwijk: op Dinsdag 3 December: voorm. 7.30 en nam. 8.00 uur. loopt Jozef van der Pol in het kokende water om zijn paarden aan te zetten. Het weinig publiek helpt mee en zeer spoe dig is de boot vlot en zet schipper Jan van der Plas, die onderweg reeds een lichtsig naal gaf, dat hulp in aantocht was, koers naar het sch.p. Wat een geluk, dat het zoeklicht uit Pet ten thans te Egmond gestationneerd is! Fel beschijnt zijn lichtbundel de reddingboot. Op het achterschip van de „Jos Maria" ziet men de bemanning, de zwemvesten bij de hand, gereed staan. Daar ligt de reddings boot reeds langszij, een lijn wordt uitgewor pen en als de boot vast ligt, springt de be manning in de reddingboot. Even appèl! Ja, allen zijn gered. Het kost nogal moeite om de boot, die door de woeste zee, welke over de „Jos Maria" heen slaat en de be manning in de reddingbloot bedelft, vast gezogen wordt tegen het schip, los te krij gen. Maar het lukt, en weldra hebben de stoere Egmondsahe redders de aan de zee ontrukte prooi veilig aan wal gebracht. Weer is het réunie in café „De Boei", nog bekend door de vorige strandingen. Weer dragen de eigenaar P. van der Pol met vrouw en dochter dampende koppen kof fie en heete cognacgrog aan. Sigaretten worden rondgedeeld. Glunder warmt de bemanning zich om de warme kachel. Kapi tein Fleurbaay vertelde ons van de ramp spoedige reis. De „Jos Maria" was Zater dagmiddag met een lading stijfsel van Zaandam vertrokken met bestemming naar Rochester, waar hij Maandagmorgen hoop te aan te komen. Omstreeks vier uur Zater dagmiddag passeerde hij IJmuiden. Alles was wel. Zaterdagavond omstreeks elf uur geraakte door het ontzettende slechte weer de motor defect. „De motor liep op één been", zooals de kapitein het uitdrukte, op één cylinder. Hij had te weinig kracht om de schroef te trekken. Voortdurend is toen getracht, den motor weer op gang te krijgen met behulp van de luchtpomp. Ook deze weigerde echter. Tenslotte gaf de motor geheel op. Men was toen nog 20 mijl uit de kust, ongeveer halfweg tusschen IJmui den en Egmond. In tusschen was het Zon dagmiddag 3 uur geworden. Besloten werd de ankers te presenteeren. Aanvankelijk ge lukte dit wel. De storm nam evenwel in hevigheid toe en draaide naar het Zuid- Westen. Toen begonnen de ankers mee te krabben en dreef de „Jos Maria" dichter naar de Fgmondsche kust. Nog dacht men niet aan gevaar. Als de storm bedaarde, zou de motor nagezien worden en de reis naar Rochester worden voortgezet. Maar in den loop van Zondagnacht werd de toestand steeds kritieker. Om half twee sloeg het schip, vermoedelijk doordat de ankers ge broken waren, op de zandbanken. De ka pitein liet noodseinen geven. Een knal signaal werd door niemand opgemerkt. Toen werden drie vuurpijlen afgeschoten, die ten slotte opgemerkt werden door W. Sander, die in de buurt aan het strand jutten was. Deze gaf met zyn lichten een De kwestie van het embargo op petroleum Kabinetsbespreking in Engeland. LONDEN, 2 December. (A. N. P.). Het Britsche kabinet zal vandaag in zit ting bijeen komen. Men zal nagaan of de economische sanctiemaatregelen tegen Ita lië ook zullen worden toegepast voorzoo ver het petroleum betreft. De diplomatieke mewerker van de „Daily Telegraph" schrijft, dat de meest invloerijke ministers er van overtuigd zijn, dat de instelling van een embargo op pe troleum tegen Italië waarschijnlijk onver- medelijk zal zijn wegens de houding van Rome. Aan den anderen kent wenscht even wel geen enkele minister een zoo ingrij pende maatregel, wanneer deze te vermij den zou zijn. In de kwestie van de petro leum is de houding der Vereenigde Staten van bijzonder belang. De verklaringen van Roosevelt en van den staatssecretaris, zoo mede uitlatingen van andere leden der Amerikaansche regeering wijzen er op, dat men een uiterste beperking, zooal niet een volledige versperring van den toevoer van petroleum naar Italië zal kunnen ver wachten. Drie punten aan de orde. Het Britsche kabinet zal over drie kwes ties moeten beslissen. 1. de kwestie of een embargo op petro leum, dat het Italiaansche veldleger spoe dig zou verlammen, een militaire maatre gel zou beteekenen van den aard van een beperkte blokkade. 2. de kwestie of een embargo op petro leum effectief zou zijn, zoolang Amerikaan sche exporteurs slechts worden beinvlced door de openbare meening en door den mo- reelen druk van hun regeering en 3. de kwestie of een embargo op petro leum vredesonderhandelingen zou bespoe digen of vertragen. Aangezien nog tien dagen beschikbaar zjjn, aleer de commissie van achttien bij een zal komen, verwacht men voor vandaag geen definitieve beslissing. Sir Samuel Hoare naar het buitenland? De diplomatieke medewerker van de „Morning Post" verneemt, dat de minister van buitenlandsche zaken Sir Samuel Hoa re spoedig met een kort verlof naar het Europeesche vasteland zal gaan. Sir Samuel zal waarschijnlijk begon volgende week uit Londen vertrekken en een dag of tien af wezig zijn. Een gedeelte van zijn vacantie wil hij in Zwitserland doorbrengen. Al betreft het hier in hoofdzaak een va cantie, toch verwacht men dat hfj op de doorreis te Parjjs met Laval een bespreking zal hebben. Het is niet geheel buitengeslo ten, dat hij ook naar Genève zal gaan, waar, zooals bekend is, op 12 December een zeer belangrijke zitting begint van de commissie van achttien. Omtrent de Engelsch-Fransche bespre kingen te Parijs meldt de diplomatieke me dewerker van de „Morning Post" dat men er te Londen aan twijfelt, dat het rapport van den Engelschen deskundige Peterson, over zijn onderhandelingen te Parijs de zaken verder zal brengen, aangezien de Fransche opvatting van een verstandige ba sis voor een bijlegging van het Italiaansch- Abessijnsche conflict iets „iets grootscher" zou zijn dan de Engelsche opvatting VAN M'N BOEKENTAFEL Beteekent Saneering ondergang van bloembollenteelt? door J. P. Th. de Brabander. Het Anti-Saneerings-Comité in de bloem bollenstreek heeft gemeend een brochure uit te moeten geven, omdat vele der vak gen ooten zijns inziens de verderfelijke werking en funeste gevolgen van de Sa neering, nog niet voldoende begrijpen. Deze brochure is geschreven door den heer J. P. Th. de Brabander, die de voor naamste argumenten der Anti-Saneerders, de tegenwerpingen van de voorstanders en de weerleggingen daarvan uiteenzet. sein, dat hij de noodsignalen begrepen had en naar het dorp snelde om hulp te halen. De geredde bemanning. De bemanning bestaat, behalve uit kapi tein Fleurbaay, uit D. Zwama, stuurman, Leeuwarden; B. van de Peet, machinist, Rotterdam; H. Geval, matroos, Amsterdam; en F. R. Rijpsma, kok, Amsterdam. De „Jos Maria" ligt thans precies even wijdig aan het strand met den kop naar IJmuiden. Het schip maakt geen water. De „Jos Maria" is voor ƒ35.000 bij de Lloyds verzekerd. Ook de lading stijfsel, toebehoorende aan de „Bijenkorf' te Zaan dam is verzekerd. De „Jos Maria" had radio aan boord, doch alleen een ontvangtoestel, zoodat geen seinen gegeven konden wor den. Het was een geluk, dat de noodseinen door een strandjutter werden opgemerkt. Anders zou de opheffing van de kustwacht misschien ernstige gevolgen gehad hebben, want met het opkomende water onge veer half zeven was het hoog water zou de positie der bemanning steeds critieker geworden zijn. De reddingboot was bemand met J. van der Plas, schipper; T. C. van Pol, Alb. Gul, G. ten Bruggencate, W. en D. Dekker, Cor Wijker, Arie Wijker, Arie Wijker Hzn., Joh. Wijker, N. de Graaff, P. de Zwart en Alb. Dekker. Dank zij hun kranig optreden is deze stranding weder verloopen, zonder dat menschenlevens te betreuren zyn. EEN NIEUWE PERIODE VAN STORMACHTIG WEER BEGONNEN Indien West-Europa niet het werelddeel is. waar groote omwentelingen aan de orde van den dag zijn, op meteorologisch gebied doet het niet onder voor de meest revolutionaire klimaten. Nauwelijks heeft zich een weerstoestand ontwikkeld, die het tegenovergestelde belooft als de vorige, of er heeft weer een omwenteling plaats, die alle beloften in den wind verstrooit. Zoo ook deze week. Wij hebben gezien, dat de vorige week de ontwikkeling bracht van een weerstoe stand in het Oosten, die tot afkoeling en bijna tot vriezend weer leidde. Nauwelijks waren de eerste gevolgen merkbaar of de algemeene weerstoestand in West-Europa sloeg om door het verschijnen van een zeer diepe depressie, die in het etmaal van Zon dag op Maandag op IJsland een barome terdaling van niet minder dan 35 mm. ver oorzaakte. Deze gebeurtenis bewijst, dat over West- Europa opnieuw een toestand van zeer groote atmosferische activiteit ontketend is. De diepere oorzaak ligt in het doorko men van een bijzonder warmen Zuidwes telijken luchtstroom, waarin zich zeer die pe stormdepressies ontwikkelen. Met deze weersomslag, die hier te lan de een sterke temperatuurstijging bracht, is zeer waarschijnlijk een nieuw tijdperk van stormachtig weer over West-Europa geopend, dat niet zoo spoedig zal eindi gen. Nieuwe, diepe depressies zullen nog uit den Oceaan opkomen. Het is dus te verwachten, dat aan het einde der week en Zondag het weer nog geheel in het teeken der onstuimigheid zal staan al kunnen daarbij kortdurende op klaringen voorkomen. Na een aanvankelij ke opklaring met iets lagere temperatuur zal het weer spoedig bij naar Z. of Z.W. terugloopenden wind gaan regenen en het weer zal over het algemeen stormachtig blijven. Het optreden van een zwaren storm is daarbij zeer wel mogelijk. De tem peratuur zal nog over het algemeen bo ven de normale voor dezen tijd van het jaar blijven. RECHTZAKEN GERECHTSHOF TE 's-GRAVENHAGE. In hooger beroep heeft terechtgestaan de koopman J. B. K. uit L e i d e n, ged., die door de rechtbank wegens diefstal van vaste wasohtafels uit een villa te Zoeter - ZILVEREN JUBILEUM. DR. W. STUURMAN. Zondag 1 December was het 25 jaar ge leden, dat dr. W. Stuurman de functie van Directeur van het Openbaar Slachthuis en den Keuringsdienst van Vee en Vleesch al hier aanvaardde. De jubilaris had den uitdrukkelijken wensch te kennen gegeven dezen dag ge heel onopgemerkt voorbij te laten gaan, zoodat de verschillende kringen, die hadden willen getuigen van hun groote waardee ring voor de voorbeeldige en uiterst des kundige wijze, waarop dr. Stuurman in on- verflauwden ijver leiding heeft gegeven aan dit overheidsbedrijf, hebben moeten volstaan met het zenden van een bloemen hulde of een schriftelijken gelukwensch. Welke bezoeker van onze Fancy Fair krijgt een fiets cadeau? En hoe heet onze pop? Om met dit laatste te beginnen, de naam van de pop was Annie. Na loting is ze toegewezen en plechtig bezorgd aan iemand, wonende Hooigracht 46. We maken tegelijk van de gelegenheid gebruik, om allen te bedanken, die aan 't welslagen van onze Fancy Fair hebben meegewerkt. Het aantal bezoekers over trof onze verwachtingen, We kunnen on mogelijk ieder persoonlijk komen bedan ken. Daarom allen onzen hartelijken dank, speciaal den Leidschen Middenstand voor haar fraaie prijzen, onzen teekenaar, en de „Leidsche Courant" met haar Trouba dour. De fiets is na loting gevallen op no. 1667. De gelukkige winnaar tone zijn lot aan ondergeteekende vóór Kerstmis (na Kerstmis zou de fiets vervallen aan het Liefdewerk) enrijden maar! PATER G. PEERDEMAN, O.F.M. Pastorie Hartebrug. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g e n: 5380. N.V. Bouwgrond- bedrijf „Cronestein", Zoeterwoude, Stad houderslaan F 66a. Overl. comm.: A. Par- mentier, 's-Gravenhage. 2009. Naamlooze Vennootschap van der Vy veris Groen tenconservenfabrieken en Drogerijen, Rijnsburg, Katwijk.einde 9. Onh. fil.: Alphen a. d. Rijn, Stationsstraat. De collecte voor de St. Elisabethsver. heeft gisteren opgebrachtin de kerk aan den Heerensingel, na predicaties van den weleerw. heer H. de Greeve, 421.80 en in de kerk aan den Haagweg 44.58%, te zamen 466.38 De collecte voor de Ver. Hulp in de Huishouding heeft gisteren opgebracht in de kerk aan de Hartebrug, na predicaties van den weleerw. pater Borr. de Greeve O.F.M., 500.74. woude en wegens poging tot diefstal tot één jaar gevangenisstraf was veroordeeld. Het Haagsche Gerechtshof heeft heden overeenkomstig den eisch van den adv.-ge- neraal het vonnis van de Haagsche recht bank gevestigd. Bevestigd werd voorts het vonnis van den Haagschen politierechter, waarbij de bakker H. van K. te N o o r d w ij k wegens smaadschrift het schrijven van een in gezonden stuk iin het nummer van 17 Juli '35 in het „Leidsoh Dagblad", welk stuk getiteld „Aan het noorderstrand", beleedi- gend was voor een tweetal agenten van politietot twee maanden gevangenisstraf was veroordeeld. Volgens het ingezonden stuk zouden die agenten n.l. een pinda- Chinees die op het strand stond, ergerlijk hebben mishandeld. Volgens de agenten was de wijze vam voorstelling door verd. in dat stuk sterk overdreven, terwijl deze verd. bij de politie als „lastig" bekend stond. Vernietigd werd het vonnis van de Haag sche rechtbank, waarbij de smid W. de M. te Leiden wegens diefstal en poging tot afpersing was veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf. Het betrof hier een finan- cieele kwestie over een woonschuit. Het Hof nu vernietigde het vonnis voor- zooveej de strafmaat betreft en veroordeel de hem heden tot vier maanden gevange nisstraf. DE MOORD OP SARA BEUGELTAS. De Hooge Raad behandelde heden Ret cassatieberoep van den 21-jarigen E. P. te Amsterdam, die in hooger beroep door het Gerechtshof te Amsterdam veroor deeld is tot levenslange gevangenisstraf met betrekking tot den moord op 27 Au gustus 1934 op de 7-jarige Sara Beugeltas, gepleegd in een bananenpakhuis te Am sterdam. Mr. S. van Oven heeft één cassatiemid del verdedigd, daarbü opmerkende, dat juridisch over deze zaak weinig te zeggen is en het cassatiemiddel geen weerspiege ling geeft van de belangrijke vragen, die zij aan de orde stelt. Pleiter zeide, dat de deskundige, dr. v. Ledden Hulsebosch, aan het Hof zijn bevindingen heeft mede gedeeld, en daarbij foto's heeft overgelegd. In 's Hof's arrest nu had niet mogen ont breken, hetgeen die foto's weergeven, om dat op deze weergave mede de veroordee ling gegrond is geweest. De advocaat-generaal, mr. Berger, zal conclusie nemen op 16 December. VEREENIGÏNG OUD-LEERLINGEN AMBACHTSSCHOOL. Jaarlijksche Feestavond. Bovengenoemde Vereeniging hield Za terdagavond een feestavond in den Foyer der Stadsgehoorzaal. De voorzitter, de heer H. Mulder, open de den goed bezochten feestavond met een hartelijk welkomstwoord tot de aanwezi gen, o.a. het bestuur van de Vereeniging „De Ambachtsschool", het bestuur van de Vereeniging van Oud-Leerlingen v. M.S.G., het bestuur van de V.V.M., leeraren der A.B.S., donateurs en leden. Hij memoreer de hetgeen de Vereeniging in het afge- loopen jaar had verricht, o.a. dat op 22 Juni 1935 op initiatief van den vice-voor- zitter, den heer J. J. v. Weerlee werd op gericht „De Bond van Oud-Leerlingen, Vereeniging der Ambachtsschool in Neder land". Bij dezen Bond zijn 7 vereenigin- gen aangesloten met plm. 2000 leden. Deze Bond heeft ten doel, de bevordering van het Ambachtsschool-Nijverheidsonderwijs. Na zijn openingswoord gaf de voorzitter het woord aan de Leidsche Orkestveresni- ging „Musica", Dir. J. Noordanus Jr., die op voortreffelijke wijze muziek ten ge- hoore bracht, afgewisseld door het optre den van den humorist Theo v. Reijsen, die eveneens een aandachtig gehoor had. Ge zien het applaus na elk van de nummers kunnen wij zeggen, „het was volkomen af". Voor de pauze werden de musiceerende dames van „Musica" door den voorzitter van „Vola" in de bloemen gezet. Na de pauze vertolkte de danseres Louise Oltmans op magnifieke wijze de „Prelude van Rachmaninof", hetwelk een langdurig applaus ontlokte. Vervolgens werd door leerlingen van Corry de Wek ker de „K.L.M -marsch" en de „Harlekijn" opgevoerd. Ook deze leerlingen hadden hun best gedaan om den avond te doen slagen, zoodat hen allen een verrassing werd aangeboden. Ook Corry de Wekker en Louise Oltmans werden in de bloemen gezet voor hun belanglooze medewerkmg. De humorist Loe de Bruin kwam tot slot op het tooneel voor zijn cabaret- en karak terliedjes, die zeer insloegen, gezien het feit dat allen uit volle borst meezongen. Al met al een goed geslaagde feestavond. De voorzitter dankte dan ook alle mede werkers (sters) voor hun spontanre mede werking voor het welslagen van den feest avond, waarop een genoeglijk bal met medewerking van „The Roto Coleur Players" den avond besloot. Het bestuur deelt nog mede, dat de eerst volgende excursie zal plaats hebben op Zaterdag 14 December nam. 3.15 naar den bouw van de St. Petruskerk, onder leiding van den hear ir. Hugo v. Oerle, die per soonlijk toelichting zal geven. AGENDA LEIDEN. Maandag. Geloof en Wetenschap, lezing met film, „De zeven wonderen van Zuid-Afrika", H.B.S. Mariënpoel- straat, 8 uur. Dinsdag, „St. Raphaël", alleen Tram personeel, R.-K. Volksbond, 8 uur n.m. Dinsdag, Leidsch Studenten Muziekgezel schap „Sempre Crescendo", Stads gehoorzaal 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 2 tot en met Zondag 8 Dec. a.s. waargeno men door de apotheken: G. F. Reyst, Steenstraat 35, tel. 136; A. J. Donk, Doeza- straat 31, telef. 1313 en C. van Zijp, Wil- helminapark 8, Oegstgeest telef. 274. HULDIGING AGENT VAN POLITIE K. MULDER. Zaterdagmiddag te 3 uur had In het bu reau van politie aan de Zonneveldstraat alhier de huldiging plaats van den agent van politie K. Mulder, die zich m den avond van 16 November 1.1. door een daad van naastenliefde en plichtsgevoel op bijzon dere wijze heeft onderscheiden. Nadat het personeel in carrée opgesteld, aan den Korpschef, den Commissaris van Politie R. J. Meijer was gepresenteerd, nam deze het woord en herdacht in welgekozen van piëteit getuigende woorden den overle dene, die kort na zijn redding aan de door zijn val bekomen ernstige verwondingen was bezweken deernis uitsprekende voor de nabestaanden, die door het groote verlies werden getroffen. Zich tot de aanwezigen waaronder het bestuur van de Reddings brigade der L.Z.C. en E.H.B.O. wenden de schetste hy in sobere trekken op gevoel volle wijze hoe de agent van politie K. Mulder op dien somberen avond in storm weer over den donkeren Kanaalweg, zijn ronde doende, een angstkreet vernemende, zich per rijwiel spoedde naar de plaats, waar hij meende, dat een medemensch in nood verkeerde. Daar aangekomen ontdek te hy tot zijn groote ontsteltenis, dat een motorrijder door een noodlottig toeval te water was geraakt. Met terzijdestelling van al zijn persoonlijke belangen, zich bewust van het gevaar dat hem dreigde, sprong Mulder te water om te trachten den dren keling te redden. Inziende, dat hem dit nu niet gelukte, klom hij weer op den wal, begaf zich naar den overkant, rukte een tak van aldaar staand gewas, snelde terug, begaf zich weer te water en smaakte daar na het genoegen met behulp van toegescho ten burgers, den drenkeling op het dix>ge te krijgen. Deze daad van menschlievend- heid heeft evenwel niet mogen baten; het ongeluk wilde, dat de drenkeling kort daarna aan zijn bekomen verwondingen overleed. Het feit echter, dat de daad van moed en opoffering was volbracht, bleef bestaan en werd er niet minder om. Het behaagde dan ook den heer Burge meester na inzage van de desbetreffende rapporten zijn groote tevredenheid voor het flink en doortastend optreden, onder voor lezing van een bijzonderen dagorder voor het front van het korps ter kennis van den agent van politie K. Mulder te brengen. Na voorlezing daarvan door den Commis saris van Politie, verleende de Commissaris het woord aan den heer W. F. van Ingen Schenau, voorzitter van de Leidsche Red dingsbrigade, die in gevoelvolle woorden deze daad van opoffering in het volle licht stelde. Hierna kreeg de heer F. van der Mark, mede-bestuurslid van de Reddings brigade het woord, waarin hij in het kort schetste het groote gevaar, waaraan Mulder zich zelf had blootgesteld, hem dankzeggen de voor datgene, wat hij voor een mede mensch deed. God dankende voor de gunst, dat Mulder behouden en ongedeerd in zijn gezin en familiekring kon terugkeeren. Daarna spelde de heer Van Ingen Sche nau als stoffelijk blijk van waardeering de speciale eere-medaille van de Leidsche Reddingsbrigade den agent Mulder op de borst. De heer Commissaris van Politie dankte hierna het bestuur van de reddingsbrigade op hartelijke wijze voor de hulde Mulder gebracht, dit bijzonder op prijs stellende, omdat het tot de zeldzaamheden behoort, dat goede daden door de politie in het al gemeen verricht, zoo openlijk door de bur gerij worden erkend. De agent van politie Mulder, hierna het woord verkrijgende, dankte bewogen den Burgemeester, den Commissaris van Politie en de heeren Van Ingen Schenau en Van der Mark voor de waardeerende woorden i door hen gesproken en verklaarde Rijzon- deren prijs te stellen op de hem verleende onderscheiding. Hij verklaarde er van over tuigd te zijn niet anders te hebben kunnen handelen en acht het niet meer dan plicht indien mogelijk, een medemensch naar beste krachten bij te staan, doch hoopte daartoe nimmer meer geroepen te worden, er evenwel van overtuigd zijnde, wan neer het lot hem daartoe nogmaals zou ver plichten, dezelfde daad opnieuw te zullen verrichten, er van verzekerd zijnde, dat ieder lid van het Korps, voor zoover de krachten het zullen toelaten, zich voor zijn medemensch in de waagschaal zal stellen. Van de gelegenheid om Mulder met zijn verkregen onderscheiding geluk te wen- schen, werd een druk gebruik gemaakt. Bij de Leidsche Spaarbank is in de vo rige maand (November 1935) ingelegd ƒ432.400.33 en terugbetaald ƒ416.537.95; 128 nieuwe inleggers zijn ingeschreven en 113 boekjes werden geheel uitbetaald. Het tegoed der 18.541 inleggers, inclu sief 1.434 deelnemers aan den Afhaaldienst, I bedroeg einde November 1935 8.317.762.04. In 5.948 posten is in deze maand door den i Afhaaldienst 17.345.50 ontvangen.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 2