UIT DE RIJNSTREEK MAANDAG 2 DECEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 LISSE. Auto gekanteld. Zaterdagmiddag reed de heer S. alhier, met zijn personen-auto in de Kanaalstraat. Op het kruispunt Ka naalstraatTulpenstraat gekomen werd deze wagen aangereden door een zes wie- lige vrachtauto, komende uit de Tulpen straat. Het gevolg van deze aanrijding was dat de auto van den heer S. kantelde en op zijn zijde kwam te liggen. De inzitten de personen, die begrijpelijker wijze he vig schrokken, kwamen er wonderwel zonder kwetsuren af en konden uit het andere portier de auto verlaten. De auto liep een belangrijke schade op, terwijl de zware vrachtauto bijna geen schade be kwam. De politie, die terstond ter plaatse was maakte van een en ander proces-ver baal op. LEID SCHEND AM. INTOCHT ST. NICOLAAS. Buziau was er ook bij. Zondagmiddag om 2 uur had onder over- groote belangstelling van groot en klein de feestelijke intocht en ontvangst plaats van St. Nicolaas te Veur-Leidschendam. Onder de aanwezigen merkten wij oun. den heer Buziau. Om pl.m. 2 uur arriveerde de goede Sint, vergezeld van 4 zwarte Pieten te Leid- eohendam per luxe jacht voor het woonhuis van Burgemeester Keijzer. Na het spelen van „Zie ginds komt de Stoomboot" door de Harmonie „St. Cecilia" heette burg. Keijzer St. Nicolaas en gevolg namens de jeugd van Veur en Leidschen- dam hartelijk welkom. Hij stelt het op hoo- gen prijs, dat de Sint hier heeft willen ko men en hoopt, dat hij de kinderen goed zal gedenken. Dit feest voor de kinderen, aldus de Burgemeester, is voor het eerst op touw gezet en was bedoeld voor alle kinderen en daarom spijt het hem, dat niet alle kinde ren hieraan deelnemen, doch hij hoopt, dat dit feest en dit begin de grondslag zal leg gen voor een algemeene deelname. Burg. vertrouwt, dat St. Nicolaas alle kinderen zal gedenken en dankt hem nogmaals voor zij ne komst. St. Nicolaas spreekt hierop een kort dank woord en belooft alle kinderen met zijn milde gaven te zullen gedenken. Nadat de Sint op zijn schimmel heeft plaats genomen, wordt voorafgegaan door en onder de vroolijke toonen van „St. Ce cilia" een rondgang gemaakt door het dorp, waar de Sint overal hartelijk werd toege juicht, terwijl overal een groote drukte heerschte en de jeugd natuurlijk niet ont brak. Na deze rondgang bracht Burg. Keijzer dank aan den heer Visser voor het beschik baar stellen van zijn jacht en aan de Har monie voor hare medewerking en in het bijzonder aan de K.J.M.V. voor het vele werk en den grooten ijver om dit feest te doen slagen. St. Nicolaas bleef hierna nog eenigen tijd de gast van Burgemeester Keijzer. VEUR. Gemeenteraad. Woensdag 4 December as. komt de Raad der Gemeente Veur in openbaare vergadering bijeen, des avonds te 7.15 uur. Agenda: 1. Notulen, 2. Ingeko men stukken. 3. Overlegging gemeente-re kening dienst 1934 en benoeming Commis sie van Onderzoek. 4. Aanbieding gemeente- begrooting dienst 1936 en benoeming com missie van onderzoek. 5. Voorstel tot onbe woonbaarverklaring waningen aan Molen pad. 6. Voorstel tot verleenen uitstel ver plichte aflossing hypothecaire voorschot- tenè 7. Voorstel terzake verlichting stil staande motorrijtuigen, enz. 8. Voorstel tot vaststelling een er gewijzigde gemeenschap pelijke regeling betreffende het genees kundig schooltoezicht. 9. Voorstel tot op nieuw vaststelling verordening op de hef fing van besmettelijke ziektegelden. 10. Voorstel tot het aangaan eener vaste lee- ming. 11. Rekening-courant-overeenkomst met N.V. Bank voor Ned. Gemeenten. 12. Voorstel tot verhooging subsidie Burger lijk Armbestuur. 14. Begrooting 1936 Bur gerlijk Armbestuur. 15. Voorstel inzake overname van eigendommen langs den Veurschen Straatweg in verband met de reconstructie van dien weg. 16. Voorstel tot het verstrekken krachtens de Woningwet van een voorschot ten bedrage van 63.000 aan de R.K. Bouwvereeniging „Eensge zindheid" o.m. voor den mouw van 16 wo ningen. 17. Bezwaarschriften belastingen. 18. Verder voorkomende zaken. Geboren: Leonardus Thomas Maria, z. van L. P. Vieveen en B. J. M. Holtkamp Johannes Josinus Maria, z. van C. P. v. d. Berg en J. E. Lelieveld. STOMP WIJK. Geboren: Hendrika Carolina, d. van S. Tetteroo en H. C. Beckerhoff Cornelia Johanna, d. van A. J. Jansen en B. J. van Veen Adriana Maria Johanna, d. van J. J. van Schie en J. v. d. Salm. Gehuwd: J. Overmeer en J. M. Moens. NIEUWVEEN. „Eigen Hulp". De werkliedenvereeni- ging „Eigen Hulp" verstaat de kunst haar leden naar de jaarvergadering te trekken door er boete boven te zetten. Dat bleek wel van eenigen invloed. De heer P. J. Sprey opent de bijeenkomst en wijst op de mogelijkheid zich te verze keren tegen sanatoriumverpleging. Niet slechts de leden, doch ook hun vrouw en kinderen kunnen van dit fonds profitee- ren. Het woord is vervolgens aan den heer C. Bon, die goedkeuring verkrijgt op de notu len. Uit zijn jaarverslag lichten wij, dat het ledental van 105 daalde op 101. In een poë tisch slot deelt hij mede, dat de kas met rond' tweehonderd gulden steeg. Een krach tig applaus geeft blijk van de groote waar deering voor het vers. Het voornaamste uit de rekening en ver- R.K. Ver. v. Kraamverzorging voor alle gezindten te Leiden en Omstreken Plaatsing-Bureau Boerhaavestr. 30 verleent hulp door gediplomeerde krachten Geopend eiken DINSDAG- en D0NDERDAG- MiDOAti van 2—4 UUR tot het ver strekken van de gewenschte inlichtingen, aanmelden van contrioueerende ieden en aanvragen voor kraamhulp - Telet. 3420 Aanvragen (schriftelijk) adres Boerhaavestr. 30 7000 antwoording van den penningmeester heb ben wij hiermee tevens genoemd. Totale ontvangsten 903.55, uitgaven 691.54. Het batig slot ad 212.01, gevoegd bij vorige saldi, laat het nieuwe boekjaar aanvangen met 1658.81. Het rapport van den heer J. v. d. Berg luidt onverdeeld gunstig, waarna de heer J. Zekveld onder dank gedéchargeerd wordt. De heer J. Spijker, Jac. Verhaar en A. A. v. Heusden worden in de controle-commis sie voor 1936 benoemd. Van de bestuursleden zijn aftredend de heeren G. v. d. Breggen, C. Bon en J. Slin gerland, die resp. met 50, 51 en 52 van de 53 stemmen herkozen werden. Bij de msdedeelingen stelt de voorz. voor den bode te machtigen leden, die 4 weken contributie achter zijn te waarschuwen voor dreigend royement en op spoedig aan zuiveren te wijzen. Wordt hier niet op ge reflecteerd, dan gaat de bode niet meer aan en heeft automatisch schrapping plaats. Aangenomen. Bij de rondvraag verneemt de heer W. Bruyne, dat de vereeniging jaarlijks ƒ25 stort in het sanatoriumfonds, onderafd. van het Ned. Verbond van Ziekenkassen. Doet zich een geval van uitzending voor, dan kan een lid van „E. H." een uitkeering uit dit fonds ontvangen tot ten hoogste 300.— voor het eerste half jaar, natuurlijk na uit spraak van den geneesheer van het Ver bond. Mogen alle kosten hier lang niet uit bestreden kunnen worden, het is toch sterk tegemoetkomend. De heer Adr. v. d. Vaart bepleit een lich te contributieverhooging om de vereeni ging een eigen fondsje te geven, waaruit de leden in tijd van nood nog eenige steun kunnen ontvangen. De voorz. vindt het idee sympathiek, maar vreest voor de moeilijk heden, die niet te onderschatten zijn. Een contributie-verhooging, b.v. van twee cen ten per week, zou 100.— opleveren. Maar hoe dat bedrag naar billijkheid aan te wen den? De heer Abr. v. Leeuwen (bestuur) ver moedt, dat de oudere leden en zij, die reeds in hun organisatie op verpleging kunnen rekenen, niet voor een hoogere contribu tie te vinden zijn. Dat vermoeden wordt be waarheid, zoodat het punt verder niet tot uitvoering gebracht wordt. Te ruim negen uur sluit de voorz. met een dankwoord. SASSENHEEVL Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op Donderdag 5 Decem ber om 9.30 v.m. met voortzetting zoo noo- dig des middags om 14.30, ter behandeling der volgende agenda: 1. Notulen en Inge komen Stukken. 2. Rekening-Courant overeenkomst met de N.V. Bank voor Ne- derlandsche Gemeenten. 3. Verordening Vermakelijkheidsbelasting. 4. Verordening Opcenten Gemeentefondsbelasting voor het belastingjaar 1936/1937. 5. Begrooting der Gemeente en van de Bedrijven voor 1936. 6. Reclames Wegenbelasting 1935. Geboren: Petronella Anna Maria, d. van H. van Dijk en H. A. Heemskerk Valen tijn Philippus, z. van H. W. Braun en Th. E. Busscher Anthonius Nicolaas Joannes, z. van A. P. van Nassau en W. C. van Miltenburg Aloysius Jozef, z. van Q. J. E. Eikhuizen en C. G. Bader. Ondertrouwd: J. van Egmond 22 j. en P. Bontenbal 22 j. Getrouwd: H. Th. van der Veld 23 j. en J. M. M. Bisschops 24 j. Overleden: A. van der Lans 70 j., weduwe. Gevestigd: J. Schmaihl van Leiden Mej. H. van den Berg van Noordwijk Mej. G. M. Nederstigt van Hillegom Mej. G. Vos van Rijnsburg P. C. Duivenvoor de van Lisse Th. H. Juffermans van Oegstgeest Mej. A. S. Bruns van Olden burg (D.). Vertrokken: Mej. V. van Gerven naar Zoeterwoude Mej. M. C. Bouw meester naar Wassenaar Mej. A. M. La- gerberg naar Warmond. VOORHOUT. Geboren: Wilhelmina Joahnna, d. van H. v. d. Berg en A. Veldthuis Johanna Maria, d. van F. v. Dam en C. de Groot Theodorus, z. van Th. v. d. Ploeg en C. M. Steenkamer Leijn Cornelis, z. van J. Leynse en J. J. v. d. Pol Johannes Pe trus, z. van J. J. Warmerdam en S. H. Da- men Wilhelmina Bernadetta, d. van J. P. Schulte en J. M. Reeuwijk Hendricus Gerard us, z. van J. H. Paardekooper en A. H. Zuidhoek Jacoba Maria, d. van E. P. Spierenburg en A. M. Vermeulen Hugo Johannes Hendricus, z. van H. J. Raaphorst en CL v. d. Ploeg Christina Adriana, d. van A. P. v.d Berg en M. Heerings. Getrouwd: P. v. Kampen 47 j. en M. M. Aangevaaren 48 j., beide alhier G. van Ginkel 43 j. won. te Ede en F. A. Hoogstra ten 33 j. alhier. Overleden: Johannes v. d. Voorn 35 j. Catharina Maria Kettenis 68 j., echtgen. van L. Borst Maria Elisabeth Tetteroo 65 j., echtgen. van F. M. Ange- vaare. Anna Petronella Maria, 11 j., d. v. Th. A. Vrijburg en A. P. Zwanenburg. Gevestigd: Th. van Egmond uit Al- ALPHEN AAN DEN RIJN. BRAND IN ASPHALTEER-FABRIEK. Het houten gebouw in asch gelegd. Hedennacht omstreeks één uur is een felle brand uitgebroken in de asph al teer fabriek van de N.V. Handels en Industrie- Mij. „Rhenania", gelegen bij de Spoorhaven. Aangewakkerd door den krachtigen wind, nam den brand weldra zoodanig in omvang toe, dat binnen 10 minuten het ge- heele gebouw in lichte laaie stond en ge vaar voor de omliggende perceelen niet ge- meel was buitengesloten. De geweldige vuurzee, die in het nachtelijke duister een imposante aanblik bood, had velen gelokt htm nachtrust prijs te geven. Als begrijpe lijk vond het vuur in de aanwezige teer- producten en oliën gretig voedsel. Ook het kantoorgebouw, dat, evenals de fabriek, ge heel uit hout was opgetrokken, werd een prooi der vlammen. Het terrein van den brand geeft een- ware ruïne te zien. Tot hedenmiddag was de brandweer nog met de nablussching aan den arbeid. De oorzaak van den brand is tot dusver onbekend. Om 12 uur hedennacht was het gebouw nog gecontroleerd door de Nachtveiligheids dienst, waarbij geen onraad bespeurd was. Om 1 uur werd de brand door voorbijgan gers ontdekt. De schade bedraagt ƒ35.000.gebouw en inventaris waren verzekerd op beurs- polis. Het ligt in de bedoeling de fabriek zoo spoedig mogelijk weer op te bouwen. Verbrand. Door het roekeloos wegwer pen van een brandende sigaret is Zondag avond van het pand van den heer B. in de Raadhuisstraat, een etalage-rolscherm ver brand. In elkaar gevaren. Een in den Rijn ge meerd liggende roeiboot van H. in de Raad huisstraat werd Zaterdag door een ge sleept wordende Rijnaak in elkaar gevaren. De schipper S. G. uit Den Haag verklaar de zich ten slotte bereid de schade te ver goeden. AARLANDERVEEN. Pluimvee-tentoonstelling. Nu de slui tingsdatum voor inschrijving in de 7de Na tionale Tentoonstelling van de Pluimvee- en Konijnenfokver. „Eendracht" verstreken is, kan het bestuur weer met trots deze ten toonstelling tegemoet zien. Door velen is steun verleend enzijn eereprijzen ge schonken, zoodat voor liefhebbers weer een mooie collectie prijzen te verwerven is. Het aantal inzendingen heeft dat van vorig jaar weer overschreden, hetgeen in dezen tijd zeker een mooi succes is. Vooral vereeniging en uit den omtrek waardeeren het werk van „Eendracht", hetgeen blijkt uit het feit, dat de Ver. „Ons Belang" uit Alphen a. d. Rijn en „Onze Langooren" uit de Hoef (Utr.) met een col lectie inzendingen vertegenwoordigd is. Het aantal ingezonden konijnen overtreft dat der kippen, wet ook te wijten is aan den slechten toestand in de pluimveehouderij. Een bezoek aan de tentoonstelling op Vrijdag 6 en aZterdag 7 December is weer de moeite woord. De tentoonstelling wordt Donderdagavond 5 Dec. 's avonds 6.30 uur geopend door de Beschermheer der Ver eeniging, Burgemeester P. A. Colijn. Ook enkele mooie stands zijn vertegenwoordigd van pluimveevoeder en zuivelartikelen. Het geheel kan met de drukte der winkel week weer de moeite waard zijn, indien het weer ook maar eenigszins meewerkt. phen a. d. Rijn P. J. Knook uit Amtser- dam H. J. Terbeek uit Warmond B. Th. van Amerongen uit Wassenaar. Vertrokken: A. Nol en gezin naar Amsterdam C. A. Venne naar 's Graven- hage A. Bierman naar Wassenaar C. S. Venne naar 's Gravenhage M. C. C. v. Velzen naar St. Michiels-Gestel E. Breedveldt naar Utrecht P. J. Kok naar 's Gravenhage H. C. Hovenaar naar Sas- senheim. HAZERSWOUDE (GROENENDIJK). „Door Samenwerking Sterk". Dezer dagen werd de algemeene jaarvergadering gehouden der vereeniging „Door Samen werking Sterk". Op deze vergadering wa ren tegenwoordig vier leden van het be stuur plus vier leden van de 60 leden. De agenda werd op genoeglijke wijze afge werkt. De penningmeester sloot zijn kas met een batig saldo van 25.40. De aftre dende bestuursleden werden bij acclamatie herkozen. Tot kasnazieners werden be noemd de heeren J. van Soest en Th. van der Ven. Daarna sluiting met den wensch, dat op een volgende vergadering enkele leden meer aanwezig zullen zijn, KOUDEKERK. Maatschappij „Ziekenfonds". Dezer dagen werd op de bovenzaal van den heer T. de Bruin een vergadering gehouden van de verzekerden van de Maatschappij Zie kenfonds. Op deze vergadering waren tegenwoordig de heeren Vos (administra teur van het fonds), Groeneveld en Goosen, leden van het bestuur en wel als verzeker den. Het hoofddoel van deze vergadering was het kiezen van een plaatselijk verte genwoordiger en een plaatsvervanger. Voor deze functie werden benoemd de heeren W. var. Vegten van Koudekerk en H. J. Borst van den Rijndijk. Door den heer Groenenveld werd een duidelijke uit eenzetting gegeven van de werking zoo wel als de voordelen welke er an verbon den zijn om aLs lid van dit fonds toe te tre den. Nadat door verschillende der aanwe zigen vragen waren gesteld welke door den spreker op duidelijke wijze werden beant woord, werd deze bijeenkomst imet een woord van dank gesloten. NOORDEN. Staatspartij. Morgen (Dinsdagavond) treedt in de St. Franciscuszaal als spreker op voor de R. K. Staatspartij de heer G. W. Kampschoër, voorzitter van den L.T.B., Lid van de Tweede Kamer en Burgemees ter van Monster. Drie jaren geleden trad de heer Kamp schoër eveneens als spreker hier met het grootste succes op. NIEUWKOOP. Staatspartij. Vrijdagavond trad in het Parochiehuis voor een zeer goed bezette zaal als spreker op voor de R. K. Staats partij de heer H. E. van den Brule, lid van den Gemeenteraad te Rotterdam. Na een inleidend woord van den voor zitter, den heer P. Kuijf, ving de heer Van den'Brule zijn rede aan, welke als on derwerp droeg: „De R. K. Staatspartij ge trouw, ook in moeilijke dagen". In een vlot als begeesterd betoog schilderde spr. den toestand van de katholieken in ons vaderland 80 jaar geleden, hoe toen hun invloed niets te beteekenen had, doch hoe dit door eendrachtige en energieke samen werking geleidelijk verbeterde, tot de ka tholieken thans, hoe zeer ook nog in de minderheid, althans bogen kunnen in ve lerlei opzicht in een benijdenswaardige po sitie. Spr. hekelt fel de actie van diegenen onder de katholieken, die er zich bewust of onbewust op toeleggen die zoo moeizaam verkregen positie stuk te slaan door te mokeren aan onze eenheid. Een sprekend voorbeeld heeft men in Rotterdam, waar de rechtsche meerderheid van den ge meenteraad omsloeg in een linksche van 22 tegen 23 en waar de katholieke fractie terugviel van 8 op 7. Het verlies van dezen zetel en tenslotte van geheel de meerder heid is te wijten aan het werk van de Kath. Dem. Partij, die onmogelijk een zetel kon behalen, doch voldoende stemmen, waar door aan de Staatspartij een zetel onthou den werd. Met grooten geestdrift spoorde spr. zijn gehoor aan om alles in het werk te stellen die eenheid ook ter plaatse te beschouwen als een kostelijk goed, haar te verzorgen en te bewaren als een grooten schat en beval hiervoor aan het nemen van een abonne ment op en het voeren van een intense pro paganda voor het orgaan de Opmarsch. Na een krachtig applaus volgde een ge animeerde en leerzame rondvraag. De se cretaris, de heer Teunisse, vroeg naar de uitlating van Minister Colijn over de even redige vertegenwoordiging, de voorzitter over de combinatie van het raadslidmaat schap en het bestuurslidmaatschap van een kiesvereeniging, over veelzijdige vertegen woordiging enz. Uit de bespreking bleek, dat alle aanwe zigen diep overtuigd waren hoe noodzake lijk het is de eenheid te bewaren, waartoe avonden als deze zoo buitengewoon heil zaam zjjn. ZEVENHOVEN. Volksbond. Vrijdagavond vergaderd» de R. K. Volksbond in het Bondsgebouw. De voorzitter, de heer A. J. de Groot H.P.z, heette allen welkom, in het bijzonder den heer Lansingh, spreker van dezen avond, en opende de vergadering met gebed. Hhierna las de secretaris, de heer L. J. Bos, de notulen der vorige vergadering, die zonder op- of aanmerkingen werden goedgekeurd. Ingekomen was een schrijven van den heer Keesen districtsbestuurder te Rot terdam, dat hij Vrijdagavönd 6 December a.s., des avonds om 8.30 uur komt spre ken over Constructieve Welvaartspolitiek. De leden werden verzocht zooveel moge lijk naar de vergadering te komen. Hierna verleende de voorzitter het woord aan den heer Lansingh. Spr. herinnerde aim de leuze van het R. K. Werkliedenverbond „met eigen krachten omhoog5', gaf vervol gens een overzicht van Woningbouw, van Herwonnen Levenskracht, van Spaarbank, Verzekeringen tegen ziekte en Concordia enz. Hoe al deze instellingen werken en hoe zij zijn ingesteld, om elkander te hel pen. Speciaal besprak spr. de Levensver zekering „Concordia" en spr. liet uitkomen welke voordeelen er aan verbonden zijn. De winst, die er gemaakt wordt, komt ten goede van de verzekerden. Van de gelegenheid om vragen te stellen werd door enkelen gebruik gemaakt en aoor spr. naar genoegen beantwoord. Het was werkelijk „Onbekend maakt in be mind". Als je alles eens goed hoort, hoe alles loopt, dan sta je ook paf en dan zeg je: ik wist niet, dat vele kleintjes zulk een groote som maken. Geen wonder, dat de voorzitter bij het einde den heer Lansingh hartelijk dank bracht voor zijn schitteren de rede, waar alle aanwezigen mede in stemden. Het was een gezellige en een leer rijke vergadering. De voorzitter dankte de aanwezigen voor hun belangstelling en sloot de vergadering met gebed. ZOETERWOUDE (HOOGE RIJNDIJK). IJsclub. Vrijdagavond waren 19 van de getrouwen opgekomen voor de jaarlijk- sche ledenvergadering der IJsclub Leider dorpZoeterwoude (H. R.) in het café 't Witte Huis. De voorzitter, de heer J. P. v. d. Stoel, sprak een kort welkomstwoord, in 't bij zonder tot de voorzitter van de zusterver- eeniging „IJssport" en wijdde eenige woor den aan de nagedachtenis van den in het afgeloopen jaar overleden oud-voorzitter, den heer Parmentier. Bericht van verhindering was ingekomen van de heeren Burgemeesters van Zoeter woude en Leiderdorp en van het bestuurs lid, den heer Viervant Tukker. Door den secretaris, den heer W. J. v, Beveren, werden de notulen gelezen, wel ke onveranderd werden goedgekeurd. Ook gaf de secretaris een uitgebreid verslag van de herdenkingsavond bij het 50-jarig bestaan der vereeniging. Namens allen dankte de voorzitter de heer v. Beveren voor zijn keurig verslag, waardoor de ge- heele welgeslaagde feestavond weder in herinnering werd gebracht. De penningmeester, de heer J. Lemmer zaal, gaf het verslag over de finantiën. To taal inkomsten 235.20, uitgaven 173.37, voordeelig saldo f 61.83, saldo vorig jaar 482.69, alzoo een saldo in kas van 544.52. Namens de controlecommissie bracht de heer Chr. Kluiters verslag uit en verklaarde dat alle bescheiden in orde bevonden waren. Als nieuwe leden der controle-commissie werden benoemd de heeren G. v. Leeuwen en A. Deegenaars. Als bestuurslid moest aftreden de voorzit ter, den heer J. P. v. d. Stoel. Deze werd met op één na algemeene stemmen her kozen. Als baan-commissarissen werden herkozen de heeren C. R. Hendriksen en M. v. Leeuwen. Wederom moest worden vastgesteld het loon voor de baanvegers. Dit werd op voorstel van het bestuur be paald op 2.per dag, terwijl het bestuur de bevoegdheid behoudt het zoo noodig la ger te stellen. Door den heer C. de Graaf, werd als af gevaardigde naar den Zuid-Hollandschen Ijsbond verslag uitgebracht. Hierin werd dankbaar geconstateerd een betere leiding bij het bestuur. Ook de verzekering der leden en baanvegers zal nu vermoedelijk zijn beslag krijgen. De voorzitter dankte den heer C. de Graaf voor zijn verslag. Ook de heer A. C. Hendrikse, voorzitter1 van IJssport, deed nog eenige mededeelin- gen over de Z. H. IJ. en dankte de voor zitter voor zijn welwillende woorden. Hierna werd de vergadering met een woord van dank door den voorzitter ge sloten. DE GEBROEDERS „G0CHEM" 45. Toen het donker was, hoorden Pit en Pat eindelijk voetstappen en werd hun celdeur ontsloten. Vlug prutste Pat de zakdoek met levende waar in zijn zak. Pieterse stond aan de ingang met een lantaarn in de hand en sprak met barsche stem: Nu zijn jullie gewaarschuwd, vlegels, dat je geen streken meer uithaalt, want dan gaan jullie voor langen tijd achter slot! En nu, marschü I. Schoorvoetend blies het tweetal de aftocht. Midden in de dorpsstraat werd halt gehouden. Zoo, zei Pat, nu ver schuilen we ons eerst aan de berm van de weg en wachten lot Pieterse voorbij is. Daar het al avond was, waren zij zóó vanaf de weg niet zichtbaar en bemerkte Pieterse dus niets, toen hij zijn vrijgelaten gevangenen passeerde.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 10