UIT DE RIJNSTREEK VRIJDAG 29 NOVEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT iWEEDE BLAD - PAG. 7 OUDE WETERING Tooneelvereeniging „St. Theoduifus". Gisterenavond had in Hotel Van den Bosch alhier de eerste uitvoering voor dit seizoen door bovengenoemde vereeniging plaats. In zijn openingswoord memoreer de de Voorzitter, de heer P. H. van den Bosch het 12K-jarig bestaan der vereeni ging op 1 November 1935, Spr. ging in het kort de geschiedenis vanaf de oprichting tot heden na en gaf daarna een uiteenzet ting van de'groote waarde van een goed functioneerende vereeniging. Hij eindig de met den wensen, dat door krachtdadige* samenwerking St. Theoduifus nog lange jaren zou mogen blijven o^taan. Daarna richtte hij het woord tot den re gisseur, den heer J. H. Vesseur, die op ge noemden datum zijn 12 y,-jarig jubileum vierde, daar hij vanaf de oprichting deze functie onafgebroken heeft vervuld. In eenige welgekozen woorden werd hem hulde en dank gebracht voor de vele zor gen, welke hij in het belang van de ver eeniging heeft besteed. Den jubilaris wer den aan het slot bloemen aangeboden. Na een dankwoord van den Regisseur, die daarbij tevens een woord van felicita tie richtte tot den Voorzitter werd met het programma aangevangen. Dit vermelde ditmaal twee stukken van zeer uiteenloopenden aard, nl. in de eerste plaats „De Witte Koning" een dramatisch spel in drie bedrijven en vervolgens de klucht „In de War" in één bedrijf. Met de opvoering dezer beide stukken heeft St. Theoduifus weer een zeer goede greep gedaan. Het eerste is rijk van inhoud en biedt talrijke treffende momenten. Het was dan ook muisstil in de zaal, wel een bewijs, dat de aanwezigen vol aandacht waren. Om het.tweede stukje, dat na de pauze werd opgevoerd, kon daarentegen eens hartelijk worden gelachen. De uitvoering hiervan was ook zeer goed. Nadat het eerste stuk was beëindigd, nam Pastoor Aarts nog het woord tot het uitspreken van een gelukwensch wegens het bereiken van den eersten officieelen mijlpaal nl. het 12 K-jarig bestaan. Pas toor gaf uiting aan zijn vreugde over het bestaan van een Tooneelvereeniging als St. Theoduifus is. Hij sprak den hartgron- digen wensch uit, dat bestuur en leden er in zouden slagen de vereeniging krach tig en wel naar het 25-jarig bestaan te voeren. Aan het einde van het programma nam de voorzitter nogmaals het woord in de eerste plaats om hulde te brengen aan alle medewerkenden van dezen 'avond, die als jubileum- opvoering ten zeerste geslaagd mag worden genoend. Vervol gens deed hij een beroep op de leden om de vereeniging steeds trouw te blijven, speciaal tot die leden, die vanaf de op richting al hebben medegewerkt. Een extra woord van lof ontving nog de souffleur de heer F. van Veen, die ook steeds trouw op zijn weinig benijdens- waardigen post is geweest. We kunnen eindigen, met de vermelding, dat de grimeering als steeds door den heer Thoolen uit Leiden tot in de puntjes was verzorgd. SASSENHEIM Feestavond Volksbond. Gisteravond had in het K.S-A.-gebouw de jaarlijksche uitvoering van den R.K. Volksbond plaats. Om precies half acht opende de voorzitter, de heer Kortekaas, den avond met een kort welkomstwoord tot de talrijke aanwe zigen en spoorde allen aan zoo trouw mo gelijk de vergaderingen te bezoeken voor al in dezen tijd, waarin wij een goede organisatie zoo noodig hebben. Nadat door allen het bondslied was ge zongen, werd het scherm opgehaald. Op gevoerd werd het tooneelspel in drie be drijven: „De verschoppeling" van A. Boe- re. Een stuk uit den tegenwoordigen tijd. Het liet ons zien hoe een landbouwer, ge trokken door het geld, tot alles in staat is, en zelfs een moord begaat, waarvoor zijn eenigsten broer onschuldig tot lange gevangenisstraf wordt veroordeeld. Later komt deze terug als een zwerver, een ver schoppeling. De landbouwer, nog steeds door geldzucht gedreven, laat zijn zoons tegen hun zin in trouwen met vrouwen uit gelijken stand, omdat daar geld zit. Zijn dochter, Tonia, wil hij ook op die ma nier laten trouwen met een rijken boeren zoon, terwijl zij alleen liefde had voor een gewone knecht van haar vader. De zwerver heeft het bewijs dat hij onschul dig en zijn broer de moordenaar is. Hij komt terug maar zijn broer herkent hem niet. Hij maakt zich dan bekend en dwingt hem. met het bewijs van zijn misdaad, zijn dochter Tonia te laten trouwen met den knecht. Tusschen het eerste een tweede bedrijf hield de voorzitter van „Hulp in nood" een korte propaganda-rede voor deze vereeni ging en gaf verslag van wat er alzoo aan de arme gezinnen in deze parochie was verstrekt van 1 Jan. tot 31 Oct. n.l. 1190 liter melk, 44 3/4 kg. vleesch, 320 eieren, 100 pond meel en 22 pond tabak (voor de werkloozen in het K.S.A.-gebouw). Veel uitgaven geeft veel zorg en hij beval dan ook de schaalcollectie bijzonder aan. Na de pauze werd nog een klucht gegeven in één bedrijf, getiteld: „S.O.S.". De rollen in beide stukken werden goed vertolkt en een pluimpje is zeker op zijn plaats, voor al aan de twee hoofdspelers, Kobus Harm en de zwerver. De grimeering van den heer Verweij uit Noordwijk was goed ver zorgd. De regisseur Koele wijn heeft veel succes van zijn werk gehad. De coulissen door den souffleur vervaardigd, waren keurig. De pauze werd opgevroolijkt door de Hofenk's Band uit Leiden, die ook na af loop tot 12 uur zorgde voor dansmuziek. De colecte voor „Hulp in Nood" heeft opgebracht 27.90. NIEUWVEEN De kookcursus. De laatste les van den cursus tot huishoudelijke voorlichting te plattelande werd evenals de eerste ook bijgewoond door de heeren P. J. Spreij en dr. Nout, resp. voorz. en secr. van het Groene Kruis. Van weerskanten werden vriendelijke dankwoorden gewisseld en getuigd van de uitnemende verstandhou ding tusschen mej. van Mien, de leerares, en de cursisten, die met onverflauwde in teresse de culinaire wetten in zich opna men en poogden toe te passen. Een aar dige herinnering van de deelneemsters werd door mevr. C. J. Spreij-Schraverus aan de leeraren overhandigd. Dr. Nout deelde mede, dat bij voldoen de deelname, waarvoor op nog eenige an dere dames gerekend wordt, vóór half De- sember a.s. een tweede cursus zal kunnen aanvangen, thans over voeding voor zie ken. VOORSCHOTEN. Ruzie om een uitpad Hedenmorgen hebben enkele inwoners aan den Steenen Muur oneenigheid gekre gen over een uitpad. Hierbij heeft de heer S. den manufactu rer A. P. met een ijzeren voorwerp zoo danig op het hoofd geslagen, dat deze zich onder dokters behandeling moest stellen. De driftige heer S. is gearresteerd. De Burgerwacht. Woensdagavond had een algemeene vergadering plaats van de Vrijwillige Burgerwacht in het R. K. Ver- eeriigingsgebouw alhier, onder leiding van den voorzitter, den heer A. J. Turion. Met een kort woord van welkom, roept de voorzitter de aanwezige autoriteiten, de afgevaardigden van naburige burgerwach ten en verdere belangstellenden een har telijk welkom toe, waarna het Wilhelmus werd gezongen. Na het zingen van dit Volkslied verleende de voorzitter het woord aan den heer Mr. G. A. Diepen horst, lid van Gedeputeerde Staten der provincie Utrecht. De tijd waarin wij leven is verre van opwekkend, aldus spr. Men leeft in een tijdperk van omvorming, in een geweldigen tijd, zoodat men zich afvraagt: „Wachter, wat is er van de nacht" en het antwoord is: „De morgen komt, maar nog is het nacht". De gevaren zijn ontzettend groot, daarom moet de Burgerwacht paraat blij ven om onze geestelijke en materieele goederen te verdedigen tegen omwente lingen. In den breede toonde de spreker de ge varen aan, die vrijheid, gezag en recht be dreigen. Wij moeten pal staan rondom den troon van Oranje ter verdediging van onze vrijheden, die in Nederland zoo groot zijn ais in geen enkele staat in Europa. Voor God, Nederland en Oranje, voor recht, ge zag en voor vrijheid, zullen wij strijden, besloot spr. zijn met groote aandacht ge volgde rede. De voorzitter dankte den spreker met enkele goed gekozen worden, waarna Ka pitein Snijders de leden van de Burger wacht nog toesprak. Na de pauze reikte de voorzitter de prij zen uit, gewonnen in verschillende wed strijden. De prijswinnaars waren, in klasse A: J. van Egmond le prijs, I. van Egmond 2e pr. en R. van Mulligen 3e pr. In klasse B: P. Roos le pr.; W. Meijer 2e pr. In klasse C: C. de Jong le pr.; H. J. Mens 2c pr. en W. van Mulligen 3e pr. Voor de vrije baan: G. J. IJperlaan le pr.; R. van Mulligen 2e pr.; P. Roos 3e pr.; C. de Jong 4e pr.; Jac. v. d. Lubbe 5e pr.; W. Meijer 6e pr.; L. Lelyveld 7e pr. Aan de deelnemers voor den wedstrijd om den Roderdamschen beker, gewonnen door de Burgerwacht alhier, werd een foto van-den bekei ter hand gesteld, n.l. de heeren R. van Mulligen, M. de Jong, G. J. IJperlaan en J. Noort, terwijl aan den heer N. de Boer een prijs werd uitgereikt voor de meeste geschoten 8sten, welke prijs be schikbaar is gesteld door den kampwach ter Lammerse te Katwijk. Nadat het officieele gedeelte was behan deld, trad net gezelschap van Reisen uit den Haag op en vergastte de aanwezigen op voordrachten, die de aanwezigen in een blijde stemming brachten. Mej. M. 3. J. van Geest bracht tijdens den avond verschillende mooie muziek nummers ten gehoore. Met een woord van dank sloot de voorzitter dezen welgeslaag den avond. Geboren: Arie, z. van A. Feijnenbuik en E. v. d. Vos. Ondertrouwd: A. Groot 28 j. en G. Zwijnenburg 28 j. Getrouwd: A. ^okker 20 j. en E. v. Ipenburg 17 j. Overleden: M. Wassenaar 50 j. WARMOND. Personalia. Onze vroegere plaatsge noot de heer J. Been is benoemd tot chef bij de Rotterdamsche Brigade der Rijks- veldwacht, en zulks met ingang van 1 December a.s. Botsing. Gisteren had alhier op den Heerenweg een botsing plaats tusschen een auto komende uit de richting Sassen- heim en een motorbestuurder komende van de richting Leiden. De botsing had plaats op de kromming van den Heerenweg nabij de huizen van den Heer H. Rutgers. De motorbestuurder maakte een saltomortale doch bleef behoudens enkele schrammen, wonder boven wonder ongedeerd. Hij kon na een kleine reparatie aan zijmotor zijn weg vervolgen. Woningbouw. Door de woningstich ting „Warmunda" alhier is aan den heer J. Broeren alhier een perceel grond ver kocht waarop een dubbel woonhuis zal worden gebouwd. Genoemd perceel is ge legen aan het Warmundaplein alhier. OEGSTGEEST. Zilveren ambts-jubileum van Oegstgeests Burgemeester Ter aanvulling van het verslag van gis teren geven we hier weer de rede, door Burgemeester van Gerrevink uitgesproken in de Raadszaal. Toen spr. 6 jaar geleden op waardige wijze werd ontvangen, mocht hij daarin niet zien een waardeering van zijn persoon of van zijn werk. Dat nu echter, na zulk een betrekkelijk korte ambtsvervulling in deze gemeente, nog niet geheel 6 jaren, de ingezetenen er blijkbaar, ondanks de buitengewoon druk kende tijdsomstandigheden, behoefte aan hebben gevoeld, den dag, waarop ik, aldus spr., vóór 25 jaren tot burgemeester werd benoemd, niet geheel ongemerkt te doen voorbijgaan, heeft mij werkelijk diep ge troffen. Maar naast eenige waardeering voor mijn werk, die ik in den spontanen opzet van dezen dag van hoogtij in mijn ambtelijk leven meen te mogen speuren, zie ik daarin een nieuw bewijs van toe nemende belangstelling van de ingezete nen der gemeente in de plaatselijke „res publica" ,een belangstelling waarvan spr. gedurende zijn ambtsvervulling hier met innige dankbaarheid den groei heeft mogen waarnemen. Spr. toonde zich dankbaar, dat hij steeds en overal een open oor, een goeden wil en spontane medewerking bij de inge zetenen vond. Hij is er trotsch op, dat thans in menig bestuur de twee groote groepen van de bevolking der gemeente eendrachtig sa menwerken, en niet minder, dat in de Commissie uit de ingezetenen, aan wie de organisatie van dezen dag is toevertrouwd niet alleen die twee groepen, maat, naar een andere verdeeling, de ingezetenen van alle richtingen zijn vertegenwoordigd. Spr. verheugde zich van harte in het feit, dat uit dezen geheelen opzet blijkt, dat het niet waar is, dat de liefde tot de plaatselijke gemeenschap dood is en in centralisatie het geneesmiddel voor alle kwalen ligt, Spr. is dankbaar voor de vele vriende lijke en waardeerende woorden. Maar in dien er dan van het aandeel, dat ik "in het bestuur van deze gemeente in de laatste 6 jaren heb gehad, iets goeds mocht zijn uitgegaan, indien er werk is geschied, dat het belang van deze schoone gemeen te werkelijk heeft gediend, dan moge ik er op wijzen, dat ik dit voor een zeer groot deel te danken heb aan de kundige en liefdevolle medewerking, waarop ik bij mijn intrede zulk een ernstig beroep heb gedaan en die ik in zoo ruime mate heb mogen vinden, bij de wethouders, de raadsleden, den secretaris, de ambtenaren, de doktoren, het onderwijzend personeel van de O. L. School aan den Terweeweg, de politie enz. Allen prees spreker uitvoerig om hun kwaliteiten. Eindelijk, altijd en overal, bij de inge zetenen, waaronder ik vele en hartelijke vrienden mocht vinden, voor wier mede leven, ambtelijk en persoonlijk, in vreugd en moeilijkheid, voor wien steun, raad en opbeuring in moeilijke omstandigheden ik niet dankbaar genoeg kan zyn. Er mogen aan mijn werk fouten kleven, dit durf ik vrijmoedig te verklaren: „Steeds is bij al mijn handelingen het belang van mijn gemeente het eenig richtsnoer geweest." Mijn streven zal er op gericht zijn het contact met de bevolking gedurende de jaren, die God mij nog in mijn ambt, dat mij zoo lief is geworden, zal laten, te be waren en het te versterken als een kost baar en zeldzaam goed. Als antwoord op hetgeen heden gezegd is, op de bewijzen van waardeering en toe genegenheid, waarmee men ons heeft overstelpt, kan ik eerlijk en uit den grond van mijn hart antwoorden: „Ik ben aan deze gemeente en haar bevolking gehecht en ik zou haar voor geen andere in ons land willen verwisselen." Tenslotte 'droeg spr. de belangen van de gemeente aan God op. Onder de aanwezigen bij de daarop vol gende huldiging in de Patronaatszaal merkten we op de Burgemeesters Keijzer van Leidschendam, Wiegman van Wasse naar, Gouverneur van Sassenheim en Ke telaar van Warmond. Na de rede van Mr. Goudsmit, sprak de Burgemeester van Oldemarkt, de heer Kuijper, woorden van lof tot den Jubila ris. Deze dag is in de geschiedenis van Oegstgeest een bijzondere dag. Spr. heeft gaarne gehoor gegeven om vandaag deze plechtigheden bij te wonen en biedt zijn persoonlijke gelukwenschen aan, mede met die van de gemeentenaren van Oldemarkt Ds. Jansen, Schoonhoven, feliciteert de Jubilaris namens de Kerkraad en Ned. Herv. Gemeente. De hulde den burgemees ter gebracht moet niet alleen zijn voor de persoon, doch we moeten in hem zien den drager van het wettig gezag. De heer Van Hasselt sprak namens de politievakcursus woorden van waardee ring aan het adres van den Jubilaris. Burgemeester Gouverneur verheugde het zijn collega te mogen complimentee ren namens de Burgemeestersclub „Duin streek" en namens de Burgemeesters der omliggende gemeenten. De heer Rietveld voerde het woord na mens het corps Brandweer, terwijl de heer Bechman als commandant van de Burger wacht den Burgemeester dank bracht voor hetgeen hij voor de B. W. heeft gedaan. De heer Gooszen sprak als v. oordvoerder van het comité en de heer de Bruin dankte namens Prof. Dr. Lignac voor de steun bij de oprichting der afdeeling van het Ned. Roode Kruis. De heer Paardekooper, voorzitter van ALPHEN AAN DEN RUN. Hengelwedstrijd voor werkloozen. Nader meldt men ons, dat de vischwed strijd voor werkloozen op 5 December op verzoek niet in het Aarkanaal, doch in den Rijn aan den Oudshoornschen weg zal ge houden worden. De aanvang van den wed strijd is bepaald op half twee en duurt an derhalf uur. Uitreiking der prijzen heeft plaats des avonds te acht uur in de boven zaal van hotel „Centraal". Reeds gaven zich ruim 150 personen op. Brand. Donderdagavond omstreeks 9 uur is een brand uitgebroken in de werk plaats van den loodgieter W. Braber nabij de Heulbrug. De brand ontstond of is ver moedelijk ontstaan doordat Br. nog aan het werk was met een benzinelamp, waarmede hij in aanraking kwam met een bus ben zine die openstond. De brandweer die werd gealarmeerd en met twee motorspuiten ter plaatse verscheen, wist de brand tot de belendingen te keeren. Mede is verbrand eenige meubelen van Br. die in de wex-k- plaats stonden in verband met de a.s. ver- huiizng van Br. daar het hier betreft een der gemeentewoningen nabij de Heul die, zooals men weet, binnenkort moeten ver dwijnen. Auto te water. De autoverhuurder v,. E. die gisteravond eenige personen naar bet Rietveld had gebracht,, had op den terugweg het ongeval met zijn auto te wa ter te rijden, v. E. zelf wist zich te red den, terwijl de auto werd gelicht door een kraanwagen van de garage van „De Drie hoorn" van den heer Jac. Boot. Botsing. Nabij de Heulbrug kwam gis termorgen de luxe-auto van G. v. S. uit Leimuiden in botsing met een vrachtauto van Alblas houthandel te Waddinxveen. Beide wagens werden aanzienlijk bescha digd. De schade zal vermoedelijk worden geregeld. BOSKOOP Ouderavond. Woensdagavond hield het plaatselijk Comité voor K.S.A. alhier een ouderavond in het R.K. Ver.gebouw, waarbij als spreker optrad de weleerw. heer W. C. C. M. van Alphen, kapelaan te Rotterdam. Na opening door den voorz., den heer J. C. Vermeulen, waarbij hij een woord van welkom sprak tot den zeereerw. heer pastoor v. Meeuwen, kapelaan C. M. Broers, den spreker en de talrijke aanwe zigen, zong het dameszangkoor op fraaie .wijze eenige liederen. Vervolgens kreeg kapelaan van Alphen het woord tot het uitspreken van zijn rede over „De innerlijke schoonheid van het huisgezin". Het gezin staat thans in de branding. Er wordt een titanenstrijd gestreden tus schen de sloopers en de opbouwers. Het is daarom ook niet te verwonderen, dat er een kruistocht op touw gezet wordt door tal van vereenigingen. Vooral tegen de uitbreiding van het ge zin wordt allerwege gestreden, op kanto ren, door brochures, door kletsende buur vrouwen en door geleerde kletspraat, waar bij men wijst op overbevolking. Maar is er voor deze overbevolking vrees, in de zen tijd van overproductie? Stille machten zijn aan het werk de ge zinnen uit ekander te rukken, vereenigin gen, clubjes, dancings, en andere gelegen heden halen de man en de vrouw uit huis. Spr. gaf verschillende raadgevingen voor een gelukkige beleving van het huwelijk. Ook voor de opvoeding der kinderen gaf spr. menige behartenswaardige wenk. Een hartelijk applaus was de dank voor deze schitterende rede. Door het dameszangkoor werd vervol gens nog op fraaie wijze een bloemen- cantate gezongen, waarna kap. Broers nog een kort opwekkend woord sprak tot de ouders om toch vooral hun kinderen naar de Maria-Congregatie te sturen. Hierna sloot de voorz. deze prachtig ge slaagde avond. het R. K. Armbestuur, prees de goede sa menwerking tusschen armbestuur en ge meente, terwijl hij ook als voorzitter der Or an je vereeniging woorden van hulde sprak tot den jubilaris als drager van het wettig gezag. Dr. Varenkamp zeide, dat den jubi laris door vele sprekers dank is gebracht voor hetgeen hij heeft verricht. Spr. weet ook dat vele menschen vertrouwen heb ben in Burgemeester v. Gerrevink voor de toekomst. Namens de vereeniging Bloembollen cultuur sprak de heer Jac. Uiten boogaard Burgemeester van Gerrevink dankte zeer bewogen. Spr. is dankbaar en erken telijk dat uit alle kringen der bevolking is medegewerkt aan de huldiging. Met Gods hulp hoopt spr. nog veel te mogen werken in het belang der gemeente Oegstgeest. De N. Z. H. T. M. bracht den Jubilaris na deze huldiging een serenade. Van acht tot tien uur was er gelegen heid den jubilaris te complimenteeren, waarvan een zeer druk gebruik is ge maakt. Het was een gaan en komen van personen uit alle standen der bevolking. Het muziekkorps van Endegeest luis terde deze receptie op met vroolijke marschen. Vermelden we nog, dat verschillende toespraken vergezeld gingen van het aan bieden van bloemstukken, zoodat de groo te zaal van het patronaatsgebouw her schapen was in een bloemententoonstel ling. Oegstgeest heeft het 25-jarig ambtsjubi leum van haar Burgervader op waardige wijze gevierd. BODEGRAVEN. GEMEENTERAAD. Bij de voortzetting van de vergadering van den Raad was de heer de Mars met kennisgeving afwezig. Onmiddellijk werd aangevangen met de afhandeling der be grooting. Bij enkele onbelangrijke posten b.v. „Meubelen en gebouwen" verzoekt de heer Noordhoek allereerst aanhouding en deelt na eenige bespreking mede, dat hij voornemens is een serie kleine bezuini gingsvoorstellen in te dienen, om zoodoen de het bedrag te vinden dat noodig is om de subsidie voor de bewaarscholen, die met 20 verlaagd zal moeten worden op het oude bedrag te handhaven. De voorzitter kan daar niet mee accoord gaan en acht voorts de methode niet juist. Iedere post moet op zichzelf bezien worden en niet in het licht van andere posten. De heer Noordhoek stelt dan voor op de post meu belen, waarop 150 meer is geraamd dan verleden jaar en bijna 300 meer dan in 1934 werd gebruikt, met 100 te verlagen. De heer v. d. Marei kan niet begrijpen waarom die post zooveel hooger geraamd moet worden. De voorz. licht de aanvraag toe, waar na het voorstel Noordhoek wordt verwor pen met 65 stemmen, 3 A.-A. en 2 C.-H. zijn vóór. Hetzelfde probeert de heer Noordhoek op den post „Oudheidskamer", die hij wil schrappen. Dan blijft hij echter met den heer v. Oas alleen staan. De begrooting van het slachthuis. Achtereenvolgens worden tientallen pos ten besproken. De voorz. doet toezegging, dat in ernstige noodzaak steeds van de doorverbinding op de secretarie gebruik mag worden gemaakt. De heer Lugtenburg maakt bezwaren tegen de subsidie aan Burgerwacht en BVL. van 300, de heer Jongeneel acht verlaging wel billijk. De heer Jongeneel maakt nogal ernstige be zwaren tegen de begrooting van het slacht huis. Die is zeer ruim genomen en spr. heeft, hoewel hij lid van de slachthuis- commissie is, geen gelegenheid kunnen krijgen om de cijfers te onderzoeken. De voorz. vindt de cijfers eer te krap, vertelt over wat gedaan moet worden, dat men nog maar het hoogst noodige kan doen enz. maar ook de heer v. d. Marei is niet te vreden. Er moet een begrooting van. den gemeente-opzichter zijn, waaruit men kan zien wat er moet geschieden. Nu kunnen B. en W. gemakkelijk ƒ3000 uittrekken ea heeft de Raad niet eens te weten wat er eigenlijk gebeurt. De heer v. d. Marei wordt ten slotte bevredigd maar de heer Jongeneel, die onverzoenbaar is dient een voorstel tot verlaging met 1000 in, dat niet wordt gesteund. De heer Jongeneel klaagt ook over het onderhoud van de straten, maar de voorz. ontkent, dat er eenig recht tot klagen is. Een bedrag van 150.wordt gevoteerd voor het plaatsen van een vierden wijzer plaat op den toren. De heer Jongeneel maakt bezwaren, maar dient geen voorstel in. De gemeentereiniger ontvangt ƒ7. voor het onderhoud van zijn paard. De heer Jongeneel wil daar ƒ5.van ma ken, maar het blijkt een oude regeling te zijn, waaraan beter niet te tornen is, ter wijl de prestatties van den dienst zeer groot zijn. De heer Noordhoek, die geen kans ge zien heeft door bezuinigingen de kosten te dekken dient niettemin zijn voorstel tot behoud van de bewaarschoolsubsidies in spreker kent de practyk en weet, dat de scholen er bijna mee staan of vallen. De inkomsten zijn al tot het hoogste opgevoerd en de ouders, die meestal min of meer be hoeftig zijn kunnen bijna geen schoolgeld betalen. Spreker stelt voor de kosten te dekken uit onvoorzien. Nu blijkt dat het surplus op onvoorzien boven het wettelijk mini mum, dat ongeveer 1900 bedroeg grooten- deels reeds weg is door een bel^stingtegen- valler. Toch -blijft de heer Noordhoek zijn voorstel handhaven. Hij krijgt steun van meerderen en ten slotte wordt zijn voor stel aangenomen met 65 stemmen. Later wordt besloten het bedrag van nog geen 400 toch maar ten laste te brengen van de post „onvoorzien" en maar af te wach ten of Ged. Staten dat erg vinden. De stroomprijs voor electrisch licht wordt verlaagd van 20 tot 17 1/2 cent voor de gemeentelijke straatverlichting. Ten slotte wordt de begrooting met de aanteekening dat de heer Lugtenburg ge acht wil worden te hebben tegengestemd, aangenomen. „De Snelvlucht". Het bestuur van de Postduivenvereniging heeft besloten een tentoonstelling te houden en wel*op Oude jaarsavond en Nieuwjaarsdag. Op deze tentoonstelling worden de duiven alleen ge keurd op vliegtype. Het inschrijfgeld bedraagt 0.25. In schrijfformulieren en inlichtingen zijn te bekomen bij P. Zeilstra, O. B. 1, Bode graven. ZOETERVVOUDE (JH.-R.). Bedroevend. De op gisteravond uit geschreven vergadering van den R.-K. Volksbond waar als spreker moest optre den de heer v. d. Akker, voorzitter van het Centraal Bestuur, werd wegens de ge ringe belangstelling uitgesteld. ZOETERVVOUDE. Geslaagd. Te Leiden slaagde voor costumières de jongedames Truus Broxter- man en Geertruida de Jong, leerlingen van de Zusters van de „Voorzienigheid".

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 7