H, M. PIERROT - Maarsmanssteey 14-21 - Tel. 1293 BINNENLAND UIT DE OMGEVING VRIJDAG 29 NOVEMBER 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 Begrooting Landbouw- crissisfonds Ingediend is de begrooting van het Land bouwcrisisfonds voor het dienstjaar 1936. Blijken deze begrooting worden de uit gaven van het fonds voor het komende ja'ar vastgesteld als volgt: Gewone dienst 169.594.200 Kapitaaldienst 24,750.000 194,344,200 Deze uitgaven zijn als volgt verdeeld: Nadeelig slot van den gewo nen dienst voor 1935 2,000,000 Algemeen beheer 6.303,000 Akkerbouw en veehouderij 54,561.000 Melk en zuivel 86,689,000 Groente, fruit- en sierteelt 12.687,000 Visscherij 848,200 Turf 458,500 Pluimveehouderij 5,917,000 Overige uitgaven 1,130,000 169,594,200 Uit een bij de begrooting gevoegden staat van de inkomsten van het fonds blijkt, dat deze voor den gewonen dienst als volgt zijn geraamd: Algemeen Beheer 1,180,000 Akkerbouw en Veehouderij 81,931,500 Melk en Zuivel 82,953,000 Visscherij 323,900 Turf 7,500 Pluimveehouderij 150,000 Voorts zijn voor den kapitaaldienst de inkomsten geraamd op 6,570,000. De gewone dienst sluit dus met een ba tig saldo van 46,700; de kapitaaldienst met een nadeelig saldo van 18,180,000. Nu de landbouwcrisismaatregelen eenige jaren hebben gewerkt, schijnt het oogen- blik gekomen om nauwgezet te overwe gen of het gevoerde beleid fouten, aankle ven, die behooren te worden weggenomen. Wanneer deze vraag wordt gesteld, komt de geheele organisatie der landbouw-crisis- politiek ter sprake, en, wegens de uitge strektheid van dit terrein, heeft de minis ter het gewenscht geacht een speciale com missie te benoemen, die zich met dit be langrijke vraagstuk zal bezighouden. Wijzigingen in de steunnormen of het al gemeen e principe van de steun verleening ten opzicht van de in de begrooting voor 1935 vastgelegde richtsnoeren komen in het huidige ontwerp niet voor. Het hooge to taalbedrag der steunuitgaven, dat, ondanks het streven der regeering om het noodza kelijk aanpassingsproces ook voor den landbouw te bevorderen, ongeveer gelijk gebleven is aan dat van de begrooting 1935, is dan ook slechts aan de steeds ver dergaande prijsafbrokkeling der landbouw producten en de vermindering der afzetmo gelijkheid te wijten. Voor den tuinbouw, waar de export- belemmeringen zich het sterkste doen ge voelen, is de noodzakelijke verhooging der steunuitgaven relatief het grootst. Allerminst mag echter uit deze hooger dan aanvankelijk geraamde steunbedragen de conclusie getrokken worden, dat reeds vroeger getroffen steunmaatregelen geen effect gehad zouden hebben. Men beden ke, dat productiebeperking, welke bijna steeds aan de steunmaatregelen verbonden is, niet steeds onmiddellijk in de steunbe dragen tot uitdrukking komt. Zeer sterk spreekt dit bij de produc- tieregeling van de zuivel. Een aanzienlijke beperking in den veestapel is, zooals uit de jaarlijks gehouden inventa risatie blijkt, reeds bereikt kunnen worden. Het aantal stuks rundvee is sedert Mei 1934 met 190,000 verminderd. Deze verminde ring heeft echter thans nog slechts hoofd zakelijk betrekking op het jonge vee en zal dus in het komende jaar, wanneer dit vee in de melkproductie gaat bijdragen tot een beperking van de zuivelproductie gaan leiden. In de varkenshouder Ij kon uiter aard de beperking sneller uitwerken. De varkensstapel is thans nagenoeg aan de be hoeften aangepast, zoodat de N. C. V. haar prijssteunend optreden op de varkensmarkt heeft kunnen opgeven. De vraag of het baconcontract moet worden voortgezet, maakt op dit oogenblik een punt van overweging bij den minister uit. Vandaar, dat hij dit contract heeft opgezegd. Het zou hem voldoening geven, indien een vorm zou kunnen wor den gevonden, waarbij, met behoud van de voordeelen der bestaande regeling, toch het rijk een minder directe intense be moeienis met de bacon-aangelegenheden zou hebben. Een plan daartoe is by het college van regeeringscommissarissen in studie. Ooa t.a.v. de pluimveehouderij is uit de statistiekcijfers een belangrijke ver mindering te constateeren. Het aantal kip pen verminderde van 34,500,000 in 1934 tot 28,500,000 in 1935. Dat het streven tot bevordering van den akkerbouw en vermindering der veehoudery, dat door de land- bouw-crisismaatregelen mede beoogd werd, in het afgeloopen jaar tot successen geleid heeft, moge tenslotte blijken uit het feit, dat de netto toeneming van bouwland en vermindering van grasland in dat jaar ca. 30,000 H.A. heeft bedragen. Reden tot een optimisme t.a.v. het berei ken van het met de landbouwcrisismaatre gelen beoogde doel zijn derhalve, ondanks het sombere aspect, dat de rekening 1935 biedt, aanwezig. De begrooting 1936 van den Gewonen Dienst geeft op zichzelf geen tekort, op den kapitaaldienst zal naar raming circa 6.000.000 afgelost kunnen worden en de hoop is gewettigd, dat het van 1935 over blijvende tekort, waarmede de raming 1936 sluit, uit den gewonen dienst van het vol gend jaar gedekt zal kunnen worden. Horloges Klokken Wekkers Barometers Gero-Zilmeta Aardige kleine étuis Artistiek Aardewerk Plastieken in alle prijzen Lederwaren, Reisartikelen Rijke keuze Damestasschen Portemonnaies, Portefeuilles. Reisnecessaires,Actetasschen Horlogebanden Luxe doozen Postpapier Byouteriën en Eau de Cologne In al deze artikelen vindt U een ruime keuze ST. NICOLAAS-CADEAUX, bij HET 60 IVHLLIOEN-FONDS De minister wil weer 20 a 25 millioen beschikbaar stellen Minister van Lidt de Jeude deelt in zijn Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer mede, dat het toegestane bedrag voor het Werkfonds ten volle is vastgelegd Spoedig zal een nieuw wetsontwerp wor den ingediend. Voorshands meent de minister, dat ten minste 20 tot 25 millioen voor openbare werken dient te worden beschikbaar ge steld. Dit bedrag zal in ongeveer gelijke ver- houdihg verdeeld kunnen worden tusschen Rijkswerken en werken door andere over heidsorganen uit te voeren. Als Rijkswerken, voor zoover de aanleg door de Staten-Generaal is goedgekeurd, komen in de eerste plaats in aanmerking de Rijkswegen, omdat in verhouding tot andere Rijks waterstaats werk en daarbij een ruim percentage aan loon wordt besteed en wegens gebrek aan andere middelen gestreefd wordt achterstand in het Wegen plan te voorkomen. DE PRUS VAN ROGGE EN GERST Zeven a acht gld. per 100 kg. voor de oogsten 1936, '37 en '38 De Minister van Landbouw en Visschery maakt bekend, dat het in de bedoeling der regeering ligt voor de oogsten 1936, 1937 en 1938 van rogge en gerst zoodanige maat regelen te treffen, dat een prijs wordt be reikt, liggende tusschen ƒ7 en 8 per 100 kg., geleverd ter gewone marktplaatsen. Deze toezegging voor een langen termijn geschiedt, om door het verschaffen van zoo groot mogelijke zekerheid ten aanzien van den prijs dezer producten het den landbouwers beter mogelijk te maken, zich met de inrichting van hun bedrijf en hun bouwplan aan te passen aan de door de omstandigheden gewenschte wijzigingen in hun bedrijf. Tengevolge van den langen termijn, waarvoor deze garantie geldt, moet ten aanzien van de wijze, waarop de prijs zal worden bereikt, de volle vrijheid worden voorbehouden, terwijl uiteraard het voor behoud moet worden gemaakt, dat onder zeer bijzondere en nu nog niet te voor ziene omstandigheden de noodzaak kan dwingen, op deze toezegging terug te komen. TUINBOUW-EXPORT NAAR DUITSCHLAND In vier jaar met meer dan de helft verminderd De export van tuinbouwproducten is in de afgeloopen jaren niet het minst naar Duitschland verminderd. Hoe sterk de vermindering is, blijkt wel uit het feit, dat in 1930 voor 'n waarde van ƒ43.584.000 naar Duitschland werd uitgevoerd, terwijl de tuinbouw in 1934 nog slechts voor 19.558.000 naar dat land kon brengen. En de verhoudingscijfers zijn voor Engeland niet veel gunstiger. De waarde van onzen totalen uitvoer bedroeg in 1930 nog 365.714.000 doch was in 1934 gedaald tot 175.694.000, hetgeen echter nog iets meer was dan in 1933, toen zij ƒ156.119.000 bedroeg. ORDENING IN HET SLAGERSBEDRIJF Sedert eenigen tijd wordt getracht te komen tot ordening in het slagersbedrijf. Daarvoor is een centrale opgericht, die de bedoeling heeft den geheelen vee- en vleeschhandel te bestrijken en die het vraagstuk van zulk een ordening van alle zijden zou bestudeeren. Er zouden dus in betrokken worden landbouworganisaties, organisaties van veehandelaren, grossiers en detaillisten. Tot nog toe hebbel zich, naar wij vernemen van de 8 9 organisaties, op wier medewerking men meende te mogen rekenen, nog slechts 4 aangemeld. „N. R. Crt." BEDRIJFSRAAD VOOR KAPPERSBEDRIJF Bij Kon. besluit is bepaald, dat voor het kappersbedrijf een bedrijfsraad wordt in gesteld. Het aantal leden en plaatsvervangende leden daarvan zal acht bedragen. AANKOOP BOOMKWEEKERIJ PRODUCTEN Rijk stelt ƒ267.500 ter beschikking van Sierteeltcentrale De Minister van Landbouw en Vissche ry heeft vastgesteld de „Crisis-Aankoop beschikking 1935 (producten van de boom- kweekerij)". Voor de aankoopen, welke door de Nederlandsche Sierteeltcentrale zullen worden gedaan krachtens deze be schikking, is een bedrag van ten hoogste ƒ267.500 ter beschikking der Centrale ge steld. LEIDSCHENDAM. Aankomst St. Nicolaas. Zondag 1 De cember a.s. zal St. Nicolaas, vergezeld van 4 zwarte Pieten per stoomboot te Leidschen- dam arrivee-en voor het woonhuis van Bur- gemeester Keijzer. De goede Sint zal hier door den Burgemeester worden toegespro ken en daarna voorafgegaan door de Har monie St. Cecilia een rondgang .maken door het dorp R. K. Sportvereeniging „S.S.S.". Dins dagavond te 7 uur had in het Patronaats gebouw in het bijzijn van alle leden en ad- spiranten, de installatie plaats van een nieuwe leider. Na een openingswoord van den voorzitter, de heer Strampraad, ver kreeg de Geestelijk Adviseur het woord, die allereerst den scheidenden leider, den heer Kroon, eenige waardeerende woor den toesprak, voor het vele en moeilijke werk wat de heer Kroon in de ruim negen jaar die hij aan de vereeniging verbonden is geweest, heefi verzet. Spr. bood hem namens de vereeniging, als een blijvende herinnering, een turnersaschbak met in scriptie aan. Hierna verkreeg de heer Kroon het woord, die üankte voor de waardeerende woorden van den Geest. Adviseur. Spr. bood zijn beste wenschen aan, aan zijn op volger, den heer Koopmans. Hierna installeerde de G. A. den nieuwen leider, den heer Koopmans met eenige korte woorden en spoorde de leden aan steeds gehoorzaam te zijn aan hun nieu wen leider en trouw aan hun club. Na een kort woord van den heer Koopmans werd uit volle borst het Clublied gezongen, waarmee de plechtigheid een einde had en de adspiranten onder hun nieuwen lei der aan hun lessen begonnen. De leden verzamelden zich hierna voor de Negende Algemeen^ Jaarvergadering. Een verandering van het huishoudelijk reglement werd zonder hoofdelijke stem ming goedgekeurd. De Kascommissie bracht door den heer A. Bontje verslag uit van het onderzoek en zeide de boeken en kasgeld in goede orde te hebben aan getroffen, waarvoor de penningmeester een dankwoord van den voorzitter had te incasseeren. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende heeren M. Ruiterman en A. Lelie veld bij acclamatie herkozen en in de plaats van den heer v. d. Zon werd bij enkele candidaatstelling gekozen de heer A Bontje. De Jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester werden onder dank goedge keurd. Bij de rondvraag kwamen enkele huis houdelijke zaken ter tafel, waarna de voor zitter meedeelde, dat er half Februari 1936 een uitvoering zou gehouden worden in samenwerking met de Meisjes Gymnas tiek Vereeniging Sportlust. Hierna sluiting. St. Willibrordusfeest. Woensdag vier de de R. K. Volksbond te Leidschendam haar jaarlijksch feest in het Patronaats gebouw, welk feest in alle opzichten ge slaagd mag heeten. De avond werd ingezet door de R. K. Harmonie „St. Cecilia" met een vroolyk stukje muziek, terwijl „St. Cecilia", zoo als steeds, met vroolijke en keurige mu ziek den avond verder aangenaam opluis terde. De voorzitter, de heer J. de Langen, opende den avond met den Christelijken groet en heet allen welkom, in het bijzon der den Geestelijk Adviseur, burg. Keij zer, de afgevaardigden der diverse organi saties, de leden, enz. enz. Hij brengt dank aan den Geestelijk Adviseur voor alles, wat hij in het afgeloopen jaar heeft gedaan en nog steeds doet. Spr. memoreert, dat dit feest door zijn op handen zijnde over plaatsing zeer waarschijnlijk het laatste hier zal zijn, dat hij zal medemaken en spreekt de hoop uit, dat het de vereeniging goed zal blijven gaan. Hij bespreekt het aanstaande- zilveren feest van den plaat- selijken Bond en spoort allen aan tot groote medewerking Bijzonder beveelt hij aan de collecte voor Hulp in Nood en het lid maatschap dei St. Josephsgezelienvereeni- ging en rekent hierbij op aller medewer king. Ten slotte wenscht hij allen een ge noeglijken avond. Door allen wordt onder begeleiding der Harmonie het Bondslied gezongen. Dan verschijnt de Tooneelclub der St. Josephsgezellen „Adolf Kolping" voor het voetlicht. Opgevoerd werd „De Pelikaan", blijspel in drie bedrijven, dat door de ge zellen op voortreffelijke wijze werd ge speeld en dat bij de aanwezigen wel in den smaak viel, zoodat er den geheelen avond nartelijk werd gelachen en de spelers tel kens een verdiend applaus kregen. Op het einde dankte Burgemeester Keij zer het Bestuur van den Volksbond voor dezen mooien avond en de tooneelclub en de Harmonie voor hun prachtig spel en mu ziek. Zijn Edelachtb. bespreekt het heen gaan van den voorzitter, wat hij ten zeer ste betreurt en brengt hem nu reeds open lijk dank voor het vele, wat hij op zoo verschillend gebied heeft gedaan; hij hoopt echter, dat het heengaan niet zoo spoedig zal geschieden en hem nog nader te kunnen dank brengen. In verband met een zins- snede uit het tooneelstukje spoorde hij nog allen aan in de Dinsdag geopende winkel week in eigen Gemeente te koopen. Met een vroolijk nummer muziek werd deze alleszins geslaagde en prettige avond besloten. STOMPWIJK. De retraite. Woensdagavond is in de zaal van „Het Blessepaard" van den heer v. Esveld een lezing gehouden met licht beelden over -het retraite-wezen door een pater Redemptorist van het detraitehuis te Bergen (N.-H.) voor de leden van de Hanze. Ook enkele niet-leden gaven blijk van hun belangstelling. Om ruim half negen opende de voorzitter, de heer Beekman, de bijeenkomst met den chr. groet en heette allen hartelijk welkom. Spr. gaf hierop het woord aan den geestelijk adviseur, die in een korte toespraak de lezing inleidde met enkele voorbeelden uit de zielzorg. Vervolgens verkreeg de pater het woord en liet, toegelicht met lichtbeelden, zien, dat de retraiten al in de eerste eeuwen van het christendom gehouden werden. De eer ste werd gehouden door de Apostelen in vereeniging met de H. Maagd. Ook in la ter eeuwen zien we meermalen, dat de Christenen in afzondering gingen om zich te sterken in den strijd. In het tweede deel kregen we te zien de verschillende retrai te-huizen, welke sinds 1906 in ons land op gericht zijn. Onder de grootste stilte werd de lezing gevolgd. Bij het einde dankte de kapelaan den pater, die zich de moeite had getroost om van Bergen naar hier te komen ten einde op aanschouwelijke wijze het werk van de gesloten retraites te laten zien. Voor eenigen tijd terug is er een retrai tefonds opgericht, ten einde sparende het geld voor een retraite bijeen te krijgen, waarvoor zich toen al enkele personen op gegeven hadden. Nu is hun aantal geste gen tot 20. Op de gebruikelijke wyze werd de bijeenkomst gesloten. B. V. L. Op veler dringend verzoek, zal op Vrijdag 6 December a.s. nog een extra-schietavond worden gehouden. Aan vang 8 uur ten huize van den heer J. van Esveld. Subsidie Burgerlijk Armbestuur. Voor het jaar 1935 werd aan het Burgerlijk Arm bestuur van Stompwijk een subsidie ver leend van 20.000. De ongunstige tijds omstandigheden zijn oorzaak, dat steeds meer inwoners der gemeente een beroep moeten doen op deze instelling.. Het laat zich aanzien, dat nog een aanvullend sub sidie noodig zal zijn van 1000 ten einde te verzekeren, dat de instelling haar werk- len daarom voor te besluiten tot het ver- zaamheden kan voortzetten. B. en W. stel- leenen van een aanvullend subsidie van 1000 en de gemeentebegrooting dienover eenkomstig te wijzigen. Grondovername. Naar aanleiding van een verzoek van de N.V. Haagsche Handel Mij. en anderen, stellen B. en W. voor over te gaan tot vaststelling van een concept besluit tot overname van de Tedingerstraat en le dwarsstraat. De kosten van het on derhoud der bestrating gedurende den eer sten tijd en voor eenige nog te verrichten werkzaamheden bedragen pl.m. 1100. Voornoemde Mij. heeft zich bereid ver klaard dit bedrag zonder nadere verzeke ring in de gemeentekas te storten. NOORDWIJKERHOUT. Intocht St. Nicolaas. Evenals alle andere jaren zal St. Nicolaas wederom a.s. Zondag zijn intocht in ons dorp hou den. Om half 2 komt de grijze bisschop met zwarten Pieter aan het Station Piet Gijzenbrug met den trein aan, alwaar hij door de muziekvereeniging „St. Jeanne d'Arc", alhier, zal worden begroet. Met de muziek voorop wordt de tocht naar het dorp aangevangen. In tegenstelling met andere jaren zal St. Nicolaas niet te paard zijn gezeten, doch in een koets, bespannen met 2 paarden. Langs de huizen zal wor den gecollecteerd ten bate van de muziek vereeniging „St. Jeanne d'Arc". Opening ontspar.ningslokaal werkloozen. Gisteren, Don agmiddag heeft de opening plaats ge.iad van het ontspan ningslokaal voor de R. K. Werkloozen. Een groot aantal werkloozen naar schat ting wel 300, had zich hiertoe verzameld in het lokaal de groote zaal van café „De Zwaan", gelegen aan de Dorpsstraat. Aanwezig was het comité Werkloozen- zorg en een aantal genoodigden, waaron der o. m. de edelachtb. heer A. van Ier- sel, burgemeester. Allereerst nam het woord de weleerw. heer kapelaan Klein, geestelijk adviseur, daar de voorzitter van het comité, de heer Joh. van der Voet, verhinderd was bij de opening aanwezig te zijn. Kapelaan Klein heette de aanwe zigen, inzonderheid de Burgemeester har telijk welkom en zeide, dat het comité er na veel moeite en zorgen in geslaagd is dit lokaal als ontspanningslokaal voor de werkloozen te bemachtigen. Vorige ja ren werd hiervoor altijd beschikbaar ge steld het patronaat van de 3t. Victor-pa- rochie doch nu ging dit niet meer. Zyn eerw. feliciteerde de werkloozen met dit prachtige lokaal en sprak de hoop uit, dat ieder zijn best zou doen om het lokaal zoo netjes en zindelijk mogelijk te hou den. Hij hoopte op een trouw bezoek van de werkloozen daar het lokaal lederen middag van half 2 tot 5 uur geopend is. Hierna verleende de kapelaan het woord aan den burgemeester en verzocht deze het lokaal te openen. De burgemeester zeide er niet op gere kend te hebben dat hij dit lokaal zou moeten openen, daar hij alleen verzocht was bij de opening tegenwoordig te zijn; toch zeide hij aan het verzoek van den ka pelaan te willen voldoen. De burgemeester sprak de hoop uit dat de werkloozen hier niet naar toe zouden komen uit verveling doch met het doel om zich te komen ontspannen, en te ontwik kelen, zoodoende zei spreker, zal uit het kwade de werkloosheid nog het goede geboren worden. Hierna verklaarde hij het ontspanningslokaal voor geopend. De voorzitter van den R. K. Volksbond, de heer O. H. van Noort nam hierna het woord en sprak de hoop uit, dat de ont wikkelingscursussen welke gegeven wor den druk bezocht zullen worden, vooral door de jongeren daar dit zeer noodzake lijk is. Daarna sprak kapelaan Klein nog een woord van dank tot de Sprekers en wees er met nadruk op, dat hy hoopte dat de H. Mis des morgens door degenen, die werkloos zijn, druk bezocht zal worden. Vervolgens werd een versnapering in den vorm van een kop koffie met koek ge presenteerd, waarbij nog een „sigaartje". Zij tenslotte vermeld, dat men, wat lokaal betreft er geweldig op vooruit is gegaan, een mooie lichte zaal met centrale ver warming, zoodat het geknoei met de ka chel niet meer noodig is. By de opening was nog aanwezig de Voorzitter van het Christelijk Comité Werklooz zorg. ZÏLK. Opgelet. In den laatst en tijd is alhier herhaaldelijk gepoogd om vreemde munten in betaling te geven. Opletten is dus de boodschap. NOOTDORP DE NOMITENTO Woensdag werd alhier de middenstands- tentoonstelling „Nomitento" geopend. De officieele opening geschiedde door burge meester H. C. A. M. Schölvink. Vele ge noodigden vulden de zaal, waaronder de wethouders van Nootdorp en Leidschen dam, de heer J. Bakker, directeur van het Centraal Hanzebureau, de zeereerw. heer pastoor en kapelaan der Parochie, het on geveer voltallige bestuur van den L.T.B. en eenige bestuursleden van den R.K. Volksbond. De zaal van het R.K. vereeni- gingsgebouw, waarin de Hanzeleden en hun dames, was zeer fleurig gesierd met bloemen en palmen. Nadat de voorz. der plaatselijke afdee- ling van de Hanze, de heer C. L. van Leeuwen, alle aanwezigen een hartelijk woord van welkom had toegesproken, werd allereerst het woord verleend aan burge meester Schölvink voor het houden van zijn openingsrede. Deze zeide met vreugde het verzoek te hebben aanvaard de „Nomi tento" te openen. De burgemeester zeide het ten zeerste op prijs te stellen dat de middenstanders, die toch ook zeer veel onder den druk der tijden te lijden hebben, niet bij de pakken gingen neerzitten, maar met veel moed en durf deze tentoonstelling hebben georgani seerd om aan de inwoners te laten zien, dat men niet naar de groote stad behoeft te gaan om inkoopen te doen, maar even goed of beter den middenstand ter plaat se met zijn opdrachten kan vereeren. Men zal dan zelfs de overtuiging krijgen, dat men dan tevens goedkooper uit is. Hier na werd de „Nomitento" officieel door spr. voor geopend verklaard. Hierna werden door het dochtertje van den voorz. aan de verloofde van den bur gemeester bloemen aangeboden. De heer J. Bakker noemde het een vreugde bij deze opening te zijn uitgenoodigd. Spre ker schetste in het kort het ontstaan en den bloei der afd. Nootdorp. Voor zoover spr. de tentoonstelling had gezien, kon hij niet anders zeggen, dan dat het werk, door Nootdorp verricht, hem bijzonder was mee gevallen. Hij had nooit kunnen denken in Nootdorp zulk een stoutmoedigheid aan te treffen. Spr. besloot met een woord van felicitatie tot het bestuur voor de buiten gewone zorgen, welke zij aan het tot stand komen van deze tentoonstelling hadden besteed en hoopte, dat onder Gods onmis- baren zegen de Nootdorpsche middenstand mocht groeien en bloeien. Nadat de eere- wyn was aangeboden, werd nog het woord gevoerd door den heer de Koning, voorzitter van den L.T.B.den zeereerw. heer pastoor, den burgemeester van Leid schendam en kapelaan Drost. Nadat de voorz. alle sprekers met een kort woord had beantwoord werd een rondgang door de zaal gemaakt en alle stands bezichtigd. Mogen de Nootdorpsche middenstanders hun werk beloond zien door het welsla gen van deze „Nomitento". VOORHOUT. Kleinveever. D. V. V. Gisterenavond hield D. V. V. haar gewoon wekelijksche veiling. De aanvoer en belangstelling was wederom zeer groot. Aangevoerd waren 170 konijnen die opbrachten van f 0.20 1.60 per stuk, 15 eenden van 4065 cent per stuk, 12 kippen van 3060 cent per stuk, 6 duiven van 1020 cent per stuk, 4 cavia van 1020 cent per stuk. Verder nog 46 nummers diversen, die ook allen verkocht werden. Volgende week weer veiling om 7.30 uur. Zie a.s. Woensdag de advertentie in dit blad.

Leidsche Courant | 1935 | | pagina 6